Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: GrindkamiL »

...czyli 18 najlepszych zawodnikow pls (bez obcokrajowcow,chyba ze sie ktos uprze).mozna to nazwac druzyna marzen :) niewiedzialem gdzie ten temat umiescic wiec umiescilem tu.. :P

1 P.Zagumny
2 M.Dobrowolski
3 M.Wlazły
4 G.Szymański
5 D.Pliński
6 M.Możdżonek
7 W.Grzyb
8 K.Ignaczak
9 P.Gruszka
10 K.Gierczyński
11 B.Kurek
12 P.Siezieniewski

Rezerwowi:

1 P.Woicki
2 B.Janeczek
3 P.Nowakowski
4 M.Wika
5 D.Murek
6 P.Gacek
nie siłą lecz rozumem
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: reprezentacja PLS

Post autor: chalmi94 »

Moja reprezentacja PLS:
1.Łukasz Żygadło (ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)
2.Krzysztof Gierczyński (Wkęt-met Domex AZS Częstochowa)
3.Wojciech Grzyb (Mlekpol AZS Olsztyn)
4.Daniel Pliński (PGE Skra Bełchatów)
5.Paweł Zagumny (Mlekpol AZS Olsztyn)
6.Dawid Murek (JSW Jastrzębski Węgiel)
7.Piotr Gruszka (PGE Skra Bełchatów)
8.Jakub Jarosz (ZAK SA Kędzierzyn-Koźle)
9.Mariusz Wlazły (PGE Skra Bełchatów)
10.Grzegorz Szymański (Mlekpol AZS Olsztyn)
16.Krzysztof Ignaczak (Asseco Resovia Rzeszów)
17.Marcin Możdżonek (Mlekpol AZS Olsztyn)
...
Paweł Siezieniewski, Bartosz Kurek, Wojcich Kaźmierczak, Piotr Gacek, Maciej Dobrowolski, Bartosz Janeczek


pierwsza "szóstka":
rozegranie: Zagumny przyjęcie 1: Murek przyjęcie 2:Gierczyński atakujący:Wlazły libero:Ignaczak środek 1:Możdżonek środek 2:Pliński
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
chalmi94
Posty: 353
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:07
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Reprezentacja PLS do 21 lat i ekipa obcokrajowców PLS

Post autor: chalmi94 »

Wybieramy po 12 zawodników (jak ktoś chce to 18).
do 21 lat:
1.Grzegorz Łomacz
2.Waldemar Kaczmarek
3.Bartosz Janeczek
4.Piotr Nowakowski
5.Mateusz Gorzewski
6.Jakub Jarosz
7.Damian Wojtaszek
8.Michał Stępień
9.Dawid Gunia
10.Jakub Radomski
11.Michał Kamiński
12.Bartosz Kurek

szóstka:
Rozegranie: Łomacz
1 przyjęcie: Jarosz
2 przyjęcie: Kurek
atakujący: Janeczek
środkowy 1: Nowakowski
środkowy 2: Gunia
Libero:Wojtaszek

Obcokrajowcy:
1.Michal Masny
2.Ivan Ilić
3.Alexander Mitrović
4.Igor Yudin
5.Ihosvany Hernandez
6.Stephane Antiga
7.Janne Heikkinen
8.Bjorn Andrae
9.Evgeni Ivanov
10.Jakub Novotny
11.Marco Liefke
15.Richard Lambourne

"szóstka"
rozegranie:
Masny
przyjęcie 1:
Andrae
przyjęcie 2:
Antiga
atakujący:
Novotny
środkowy 1:
Hernandez
środkowy 2:
Heikkinen
libero:
Lambourne
AZS Olsztyn
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: reprezentacja PLS

Post autor: DC! »

Ja widziałbym reprezentacje PLS tak:

1. P. Zagumny *
2. Ł. Żygadło
3. P. Woicki
4. M. Wlazły *
5. G. Szymański
6. R. Prygiel
7. D. Pliński*
8. W. Grzyb
9. M. Możdżonek *
10. R. Szczerbaniuk
11. P. Gruszka
12. D. Murek *
13. K. Gierczyński *
14. M. Bąkiewicz
15. M. Wika
16. B. Kurek
17. K. Ignaczak *
18. P. Gacek

* - pierwszy skład

Pewnie większość nazwisk będzie się powtarzać.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: reprezentacja PLS

Post autor: mewa »

Kochani - plebiscyty możemy sobie urządzać na innym Forum. To jest raczej dyskusyjne. a w tym temacie nie ma żadnej dyskusji, tylko nazwiska podawane bez żadnego uzasadnienia.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Reprezentacja PLS do 21 lat i ekipa obcokrajowców PLS

Post autor: mewa »

Wybierajmy gdzie indziej. Tu dyskutujmy.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Reprezentacja PLS do 21 lat i ekipa obcokrajowców PLS

Post autor: Ted »

Druzyna marzen:

To ja moze postawie tak:

Rozgrywający:[/size]
Paweł Zagumny - Od lat najlepszy rozgrywajacy w PLS. Czarodziej, ktory prowadzilby druzyne moich marzen.
Paweł Woicki - Gdyby byl o kilka centymetrow wyzszy, w kadrze Lozano z powodzeniem konkurowalby z Zagumnym. Niesamowicie szybki, ma oczy dookola glowy. Moim zdaniem troche niedoceniony, jednak w mojej druzynie nie moze go zabraknac.

Środkowi:[/size]
Janne Heikkinen - Pisalem o nim tu
Daniel Pliński - Swietka gra na siatce, dobra zagrywka + rozegranie, ktore wyniosl z gry w siatkowke na plazy. W tej chwili najlepszy srodkowy PLS.
Marcin Możdzonek - Mlody, zdolny, powaznie puka juz do bram reprezentacji.

Przyjmujący:[/size]
Krzysztof Gierczyński - Kiedys powiedziano o nim, ze niewielu siatkarzy ma taki talent jak "Gierek". Nieszablonowy, z bdb przyjeciem, a przy tym swietna gra w ataku. Ciagnie zespol w trudnych momentach.
Stephane Antiga - Pisalem o nim tu
Dawid Murek - Wielu chcialoby go miec w swoich zespolach. I ja rowniez...
Piotr Gruszka - Wzmocnilby sile ataku druzyny. Dobrze miec w zespole gorala z Ket :)

Atakujący:[/size]
Grzegorz Szymanski - W moim zespole o tym kto zostanie pierwsza strzelba zespolu decydowalaby dyspozycja dnia. Gelu, dysponuje porownywalnymi warunkami jak Szampon. Tu mozna przyczepic sie, ze jest slabszy na bloku i obronie.
Mariusz Wlazy - Jak wyzej ...

Libero:[/size]
Krzysztof Ignaczak - W mojej ocenie lepszy od Gacka w przyjeciu, lepszy w obronie, silniejszy psychicznie.

A teraz pomyslmy, gdyby przyszlo wybrac dwunastke marzen od poczatku PLS do chwili obecnej. Moze ktos sie pokusi?

-------------------------------

Obcokrajowcy

Rozgrywający:[/size]
Pavel Chudik - Co prawda w PLS nie ma zbyt wielu rozgrywających pochodzących z zagranicy. Co prawda ostatni sezon dla Chudika byl mniej udany, jednak nie zmienia to faktu, ze nadal potrafi on czarowac swoja gra. Co prawda ma bardzo wybuchowy charakter, jednak umiejetnosci techniczne nieprzecietne. Jestem ciekaw jak radzilaby sobie reprezentacja Slowacji, gdyby to Chudik byl dyrygentem zespolu?

Środkowi:[/size]
Janne Heikkinen - Podpora reprezentacji Finlandii i mistrzów Polski, Skry Belchatow. Ma facet czucie na siatce. Zagrywka... niejednego przyjmujacego doprowadza do szalu.
Evgeni Ivanov - Zastanawialem sie na kogo postawic jako drugiego srodkowego. Ostatecznie wybor padl na Bulgara. Moze nie punktuje w ataku, ale wraz z Wojtkiem Jurkiewiczem stanowia dosc powazna przeszkode dla rywali Jastrzebskiego Wegla.

Przyjmujący:[/size]
Stephane Antiga - To taki francuski Michal Bakiewicz. Antiga po przejsciu Ignaczaka do Resovii wprowadzil wiele spokoju w szeregi Skry jesli chodzi o przyjecie. Zawodnik bardzo doswiadczony o duzej inteligencji w grze.
Björn Andrae - Niemiec mial bardzo udany poczatek sezonu ligowego. Pamietam jak po pierwszych trzech meczach niektorzy przedwczesnie okrzykneli go rewelacja tegorocznej ligi. Mocna sila ataku, niezle przyjecie. W mojej ocenie, Andrea psychicznie nie wytrzymuje ciezaru gry. Kilkakrotnie zwracalem rowniez uwage, na to, ze mimo iz nie ma dnia konia, bieze na siebie cieza gry, co nie zawsze wychodzi z korzyscia dla druzyny.

Atakujący:[/size]
Brook Billings - Tutaj pewnie zostane skrytykowany, ale wlasnie Amerykanin a nie Novotny zrobil na mnie lepsze wrazenie grajac w PLS.

Libero:[/size]
Premysl Obdrzalek - W mojej ocenie schowany w ceniu "Ryska" z Olsztyna, jesli chodzi o zawodnikow zagranicznych grajacych z PLS na pozycji libero. Bardzo sumienny zawodnik, podbija wiele pilek, niezle spisuje sie w przyjeciu. Najlepszy libero w rundzie zasadniczej PLS w sezonie 2006/2007. Mocny punkt Jadaru Radom.
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: mazia »

REPREZENTACJA PLS:

rozegranie
Paweł Zagumny - jego pozycja wydaje się być niepodważalna. Połączenie znakomitej techniki z świetnym czytanniem gry przeciwnika. Niewątpliwym atutem Pawła jest "nieobliczalność" - nawet z 9 metra potrafi wystawić idealna piłkę na krótką. Co więcej bardzo dobrze radzi sobie w bloku, a i do zagrywki nie mozna miec już "ale". Typ przywódcy, bez ktorego reszta drużyny zaczyna się zachowywać jak "małe dzieci w ciemności".

atak
Mariusz Wlazły - najlepszy polski atakujący. Na jego temat powiedziane zostało już wiele. Nie mniej jednak uwazam ze jest "przereklamowany". Wlazly to ciagle "gwiazda na dorobku" i musi sie jeszcze wiele nauczyć (bo wiekszosc tego co teraz pokazuje to po prostu ogromny talent). Nie zmienia to faktu, ze i tak jest najlepszym atakujacym w PLS.

przyjęcie
Krzysztof Gierczyński - filar AZS Czestochowa. Niemal niezawodny w przyjeciu i ataku, do tego bardzo czesto pełni też rolę "drugiego libero". Jednym słowem człowiek-orkiestra. Bez niego AZS byłby ligowym średniakiem, co sezon walczącym o awans do play-off (moze lekka przesada, ale sporo w tym prawdy).

Marcin Wika - bardzo dobry zawodnik, ktory w ostatnim sezonie zrobil ogromne postępy. Do "reprezentacji PLS" wybralam go jednak z innego powodu - wraz z Gierczynskim tworzy znakomity duert przyjmujacych. Uzupelniaja sie doskonale. Nie jest sztuka postawic obok siebie dwie gwiazdy, ale sprawic zeby 2 zawodnikow nie przeszkadzało sobie, a co wiecej pomagalo. I ta sztuka wlasnie udala sie w Czestochowie. Moze i racja, ze Murek, Antiga, Andrae graja lepiej, ale smiem twierdzic, ze gdyby postawic kazdego znich obok Gierka, ktorys z ich zagralby o niebo slabiej.

środek:
Janne Heikkinen - Swietnie czyta zamiary przeciwnika, jego ataki są niemal nie do zablokowania, a zagywki z pewnością śniły się niejednemu przyjmującymi...oczywiscie jako koszmar. Jeden z lepszych zawodników PLS

Daniel Pliński - jaki jest Pliński, każdy widzi. Trudno wskazać słabe punkty tego zawodnika. W zasadzie możnaby było skopiować opis dotyczący Heikkinena. W każdym elemencie radzi sobie znakomicie. Widać, że przejście z Jastrzębie dobrze na niego wpłynęło.

libero:
Piotr Gacek - widać, ze pobyt w kadrze dobrze na niego wplywa. Bardzo dobrze radzi sobie w obronie, w przyjeciu tez nie jest zle. Dlaczego Gacek a nie Ignaczak? Bo "Gato" gra rozniej. Ignaczak to jedna wielka niewiadomam - znakomite wystepy (choc takich wiele nie ma) przeplata slabymi. Jak dla mnie libero powinien byc jednym z pewniejszych punktów w drużynie, a nie bombą, która nie wiadomo kiedy wybuchnie.
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: Knutsen »

Druzyna marzeń:

Rozgrywający:
Paweł Zagumny – Obecnie najlepszy rozgrywający w lidze, mimo mojej nieskrywanej niechęci do tego gracza potrafię docenić kim jest dla swojej drużyny. W Olsztynie nie do zastąpienia.
Paweł Woicki – Świetnie wyszkolony technicznie zawodnik, mimo małego wzrostu potrafi zgarnąć piłkę na przyzwoitym zasięgu korzystając ze swoich długich rąk. Ma oczy dookoła głowy i masę pomysłów na grę. Szybki i zwariowany.

Środkowi:
Robert Szczerbaniuk – Gracz budzący wiele skrajnych opinii. Niby talent, ale niespełniony. Robert to jednak gracz wybijający się poziomem umiejętności ponad nasz ligowy. Ma bardzo szybką rękę, dobrze atakuje i umie zarządzać blokiem. Wie również kiedy można zaryzykować w polu serwisowym a kiedy należy bezpiecznie wprowadzić piłkę do gry.
Piotr Nowakowski - Młody, zdolny, poważnie puka już do bram reprezentacji. Talent wystarczy oszlifować, a będzie gwiazdą nie tylko naszego podwórka.

Przyjmujący:
Krzysztof Gierczyński – Klasa sama w sobie. Zawodnik kompletny i mocny psychicznie, waleczny i bez kontuzji.
Stephane Antiga – gracz światowego formatu mimo wieku ciągle nie schodzący poniżej pewnego poziomu. Warto mieć na rezerwie ;)
Marcin Wika – Ciągle młody, ale niesamowicie waleczny i ambitny chłopak. Potężna zagrywka i świetne przyjęcie. Dobrze gra również w ataku. W cieni przez kilka lat wyraźnie odżył w Częstochowie.
Piotr Gruszka – Sympatyczny a do tego zawodnik z charakterem, który potrafi ponieść swoich kolegów do sukcesu. Ile stanowi dla zespołu niech świadczy fakt nieudanych mistrzostw europy, gdzie go zabrakło.

Atakujący:
Grzegorz Szymanski – Kończy wszystko kiedy jest w formie ma dziwny atak, który jest ciężki do odszyfrowania. Mocny psychicznie i z dobrą zagrywką.
Drugi Atakujący –oprócz Grześka nie ma takiego, który byłby godny uwagi na tej pozycji w naszej lidze.

Libero:
Piotr Gacek – Zawodnik, który wygryzł z kadry samego Ignaczaka. Ma wielu zwolenników ale i przeciwników. Doskonale broni i ustawiam się w polu natomiast musi jeszcze poprawić przyjęcie zagrywki.
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: Arff »

Tego typu plebiscyty na forach są śmieszne i opierają się tylko na zasadzie... kto będzie bardziej oryginalny i kto wymyśli coś lepszego...
Atakujący:
Grzegorz Szymanski – Kończy wszystko kiedy jest w formie ma dziwny atak, który jest ciężki do odszyfrowania. Mocny psychicznie i z dobrą zagrywką.
Drugi Atakujący –oprócz Grześka nie ma takiego, który byłby godny uwagi na tej pozycji w naszej lidze.
a to jest tego idealny przykład... pfff... żenada

Na życzenie, argumentacja:

Jak w ogóle można nie zauważyć Wlazłego... o ile mam aktualne info Wlazły wciąż gra w Skrze Bełchatów, a co za tym idzie w Polskiej Lidze Siatkówki... niewymienienie tak znakomitego i utalentowanego zawodnika wśród najlepszych zawodników PLSu tylko świadczy o autorze tego "zestawienia" i, co juz podkreśliłem, o zasadności tego typu plebiscytów w myśl zasady wymyśle coś nowego, a nie to samo co wszyscy..., chyba nie musze wypisywać jego walorów typu super skoczność, dynamika, zagrywka itd. bo to chyba każdy wie...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: Knutsen »

Arff pisze:Jak w ogóle można nie zauważyć Wlazłego... o ile mam aktualne info Wlazły wciąż gra w Skrze Bełchatów, a co za tym idzie w Polskiej Lidze Siatkówki... niewymienienie tak znakomitego i utalentowanego zawodnika wśród najlepszych zawodników PLSu tylko świadczy o autorze tego "zestawienia" i, co juz podkreśliłem, o zasadności tego typu plebiscytów w myśl zasady wymyśle coś nowego, a nie to samo co wszyscy..., chyba nie musze wypisywać jego walorów typu super skoczność, dynamika, zagrywka itd. bo to chyba każdy wie...

Jeśli dobrze zrozumiałem temat, to każdy miał prawo do własnej koncepcji drużyny marzeń, a ja nie widzę pana Mariusza w swojej drużynie. Uważam, że nie jest to zawodnik, który powinien znaleźć się u mnie w zespole ponieważ jest zawodnikiem podatnym na wszelakie urazy i kontuzje w przeciwieństwie do Grzegorza Szymańskiego. Idąc za myślą szkoleniową Raula Lozano nie zamierzam tłumaczyć się ze swoich powołań do mojego „dream teamu”. Wszelkie niepowodzenia swojego zespołu biorę na siebie i to ja będę z nich rozliczany ;) . Nie liczą się bowiem nazwiska, a jedność w drużynie, zgranie, dobra atmosfera i wspólny cel.

Pozdrawiam
Osuchowski Marek (Knutsen)
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: dreamer »

Brawo Knutsen

Twoja odpowiedż dla Arffa, to w mojej opinii jedna z najwartościowszych myśli, jakie na naszym forum można odnależć.

A teraz jeszcze kilka słow do Arffa.
Arff pisze:Tego typu plebiscyty na forach są śmieszne i opierają się tylko na zasadzie... kto będzie bardziej oryginalny i kto wymyśli coś lepszego...
Absolutnie nie masz racji Arff. Jeżeli jesteś z nami na tym forum od początku jego powstania, to czytałeś zapewne teksty Naczelnego Redaktora Strefy Siatkowki, jakie pojawiały się właśnie w Strefie, w dniach, gdy reklamowaliśmy powołanie forum do życia.
Powinieneś zatem pamiętać, że wtedy Naczelna Mewa :D , podkreślała, że nasze forum (nasze - czyli wszystkich, ktorzy z taką formułą forum zgadzają się i identyfikują z nią, czyli mam nadzieję, że także Twoje) ma być inne, niż te, jakie do tej pory funkcjonowały (i niestety dalej funkcjonują). My zakładamy, że tutaj wypowiadać się będą Ci, ktorzy w dobrej wierze, z dobrymi intencjami napisania całej prawdy o swoim rzeczywistym punkcie widzenia na każdy poruszany na forum temat, piszą to swoje zdanie, nawet wtedy gdy z gory wiadomo, że u dużej części czytelnikow, wywoła ono burzliwe protesty.

Zwroć uwagę, że swoimi słowami: "Tego typu plebiscyty na forach są śmieszne i opierają się tylko na zasadzie... kto będzie bardziej oryginalny i kto wymyśli coś lepszego...", obrażasz tych uczestnikow dyskusji, ktorzy w dobrej wierze, poważnie i rzeczowo argumentując swoje typy, zabierają głos.

A wg Ciebie jakimi to kryteriami innymi, "nadludzkimi", niepojętymi dla siatkarskich kibicw (tych oczywiście, ktorzy potrafią na boku zostawić lokalne patriotyzmy, szaleńcze zaślepienie, czasami może afekt :D), kieruje się przy powoływaniu kadry każdy poważny selekcjoner? Także Raul Lozano.

Pewnie, że niestety znajdą się zawsze i tacy, ktorzy możliwość wypowiadania się w takim jak ten temacie, potraktują "po szczeniacku", jak typowe dziecko neostrady". Ale wtedy dla dobra naszego wspolnego forum, każdy z nas powinien poczytywać się do obowiązku, aby takim nieodpowiedzialnym "gościom" wskazać, gdzie dyskutujemy "o biustach siatkarek i łydkach siatkarzy".


dreamer.

Aby nie być mimo wszystko posądzonym o "niemerytoryczność", zasygnalizuję choćby, pewnych zawodnikwow (lub tych co na pewno nie powołam :D ).

Tak więc:
W moim zespole PLS-u na 100% znalazłby się libero Delecty Bydgoszcz - Michał Dębiec.
Dlaczego? Dlatego, że bardzo dobry szkoleniowiec wie, że budowanie drużyny opartej na własnych koncepcjach najlepiej zacząć od "dobrego początku". A jako "dobry początek" nie wyobrażam sobie nic lepszego, ponad to, że wybieram sobie na każdą pozycję zawodnikow mających już duże umiejętności i zmysł do gry, a potem staram się z nich zrobić drużynę. To zawsze daje najlepdsze efekty. Szczerze mowiąc perspektywa np. wybrania na libero Ignaczaka, z jego bagażem wad (nie tylko tych sportowych) mija się absolutnie z sensem.
Dygresja... Takim bardzo dobrym szkoleniowcem jest oczywiście Raul Lozano, ale niestety - my wszyscy - kibice, działacze i cała plejada pseudofachowcow zatrudnianych nagminnie przez rożne stacje telewizyjne do komentowania wydarzeń siatkarskich - nie dajemy mu szansy zbudowania drużyny. Nie wiem co Wy rozumiecie przez budowanie drużyny - ale on takiej szansy nie ma. On, aby nadążyć za oczekiwaniami na sukces, musi jedynie kleić "Atlasem" układankę złożoną z większych lub mniejszych wad i fanaberii "wielkich mistrzow", z ktorej to układanki co chwilę wypada mu kolejne ogniwo, bo kolejnemu "wielkiemu" nawaliły zabezpieczenia "własnego ego".

Nigdy natomiast w mojej drużynie nie będzie Mariusza Wlazłego.
Dlaczego?
Bo w mojej wizji budowania drużyny (dużo o niej wyżej), nie ma miejsca na "tanie gwiazdorstwo" pod każdą postacią, sprowadzające się choćby do lekceważenia trenera, z jakim mieliśmy do czynienia w wykonaniu Mariusza Wlazłego na początku 2007 roku.
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: GrindkamiL »

podoba mi sie to co napisaliscie.i macie racje.przyznaje sie tez ze "druzyna" ktora wypisalem tak naprawde druzyny by nie tworzyla tylko zlepek gwiazd i indywidualnosci.takie "kazdy sobie rzepke skrobie".dzieki za odpowiednie ukierunkowanie mnie w tej kwestii :)
nie siłą lecz rozumem
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: szyderca »

rozegranie
Slawomir Gierymski - Niezwykle doswiadczoy o nieprzecietnej inteligencji. Jego ulubiona zabawa na boisku jest gubienie bloku przeciwnika, dzieki czemu atakujacy przebijaja gwozdzie i gwozdziki.
Tomek Kozlowski - Wypozyczylam sobie Malego, bo koledzy bardzo o to zabiegali (Kunutsen, Ted). Ciekawy rzucacz z niego, ale w mojej druzynie bedzie niestety zmiennikiem. Sporo widzi co sie dzieje na boisku, przy tym jest szybki, ale nie tak szybki jak Maly.

atak
Petr Divis - Czarodziej, ktory przebija wszytsko co mu pod reke wpadnie. Na wszelki wypadek jego karte zawodnika bede trzymala w szafie pancernej
Tomass Kalninš - Skuteczny, rowniez konczy wszytsko co wpadnie mu pod reke. Licze ze bedzie ostro rywalizowal o miano pierwszej bomby zespolu z Divisem.

przyjęcie
Sebastian Swiderski - Cos mi sie obilo o uszy, ze kariere przebijacza chcial skonczyc nad Wisla. No to bedzie mial okazje. Od lat jeden z wyrozniajacych sie przebijaczy w Kraju Makaronu, od lat w reprezentacji Orlow Bielikow. Licze na niego w grze ofensywnej.
Dawid Murek - Nie moze zabraknac mi Dawida mocnego jak Mur, ktory ma juz za soba gre na Olimpie. Argumentacja? Wystarczy popatrzec na jego gre w barwach srebrnie fedrujacych pod ziemia.
Piotr Gabrych - Chce go, bo kiedy wszyscy ide se po treningu na piwo, on walczy na silowni. Kiedy bedzie trzeba sproadzi sie go na ziemie, tym bardziej, ze nawet w Brazylii i Rumunii wiedza, ze kobiet sie nie bije :-] Bede potrzebowala jego sily ataku
Plamen Konstantinov - Nie moglo zabraknac w moim zespole przebijacza, ktory gral w Zlotych Piaskach, Krajach Zeusa i Makaronu, a oprocz tego w kraju, gdzie jeszcz nasci lat temu kolorem wiodacym byl kolor czerwony. Przezornie zrobie go kapitanem, bo by za duzo kartek nie dostal. Do picia alkoholu go nie bede zmuszala, co by mi po roku z zespolu nie odszedl. Licze ze bedzie sterem, zeglarzem, okretem zespolu. Walory - sila ataku, niezle przyjecie, mocna zagrywka, haryzma. Jak bedzie fikal, to z Garym zostanie na silowni. Uwaga kawaler!
Michal Bakiewicz - Przyda mi sie ladny chlopak o milym nastawieniu do swiata. Co by dorostajace rozyczki mialy za co lubiec moj zespol. Michas Pszczolka bedzie prawdziwym katalizatorem stosunkow panujacych w zespole. Moj trener Igor ze Slowacji nauczy go atakowac, i Napoleon bedzie w reprezentacji mial z niego wiecej pozytku, bo nie tylko przyjmie czy wybroni, ale i skutecznie przebije pilke przez siatke.
Damian Lisiecki - Zawodnik uniwersalny. Jak mi sie Dusza zepsuje bedzie gral jako libero. Solidny chlopak, niezle radzi sobie w przyjeciu. Bede chciala wykorzystac jego walory z plazowki, podczas gry z kontry wazne bedzie dokladne rozegranie, w przypadku gdy pileczke wybroni rzucacz. Lisek takie walory posiada.

a jak mnie wkurza przyjmujacy, to z wypozyczenia sciagne Piotrka Luke, ktory zbiera doswiadczenie w Pasach z Rzeszowa

środek:
Marcin Prus - O karierze w TV Skra Polsat Sport moze zapomiec. U mnie ma grac, a jesli nie, to dostanie bilet na silownie z Garym i Plamenem bratem tenora operowego. Bardzo dobrze zachowuje sie na bloku, napitalne czucie przeciwnika.
Arek Golas - Jeden z lepszych srodkowych jakim przyszlo stapac po ziemi. Wie o tym Napoleon, wiedza o tym miSZCZowie z Kraju Makaronu. Daniel i Igor potrenuja z nim nad zagrywka i bedzie zuch chlopak.
Marcik Nowak - Jak nie miec w zespole najwyzszego przebijacza w lidze? Dobra zagrywka, niezle czucie na bloku. I jeszcze jeden walor, jako jedyny na bloku wali krotkie z obiegu. Czyzby to dla panow bylo za trudne?

libero:
Dusan Kubica - Slowacy w PLS sa trendy, jazzy i glamure. A tak przy okazji Dusza dobrze, ze nie powiem najlepiej wsrod libero prezentuje sie w przyjeciu, wspierajac moich przyjmujacych. Ma takze zalety (i to jakie) w grze obronnej.


trener- Igor Prielozny - Bardzo dobry fachowiec, choc moim zdaniem zbyt miekki w srodku. Ale Daniel pomoze mu to zmienic :-[
asystent - Daniel Castelanii - Bo jak nikt potrafi krotko trzymac tych, ktorzy beda podskakiwac.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: lucass90 »

szyderca, te Twoje argumentacje... I love you :D

No ale teraz moja kolej... :)

Sypacze:

Paweł Woicki* - Bardzo podoba mi się jego styl. Jest szybki i, co najważniejsze, mylący dla przeciwnika. Mógłby mieć te parę centymetrów więcej, ale rekompensuje sobie to skocznością. Mimo swojego młodego wieku, zawsze zachowuje zimną głowę, u mnie jest pierwszym sypaczem.

Łukasz Żygadło - Gdy "Małemu" nie będzie szło, zastąpi go jego "wyższa" wersja. Może Łukasz nie jest taki szybki jak "Wujek", ale mają podobny, bardzo kombinacyjny, styl rozegrania. Podoba mi się też jego mentalność zwycięzcy.

Środkowi:

Robert Szczerbaniuk* - Niedoceniany przez naszego Napoleona, wg. mnie obecnie najlepszy polski środkowy w PLS. Ten sezon jest dla niego zaskakująco dobry. W każdym meczu gra jak profesor, praktycznie nie popełnia błędów. A do tego ta jego zagrywka...

Daniel Pliński* - Kolejny Pan Profesor. Taki drugi Szczerbaniuk, tylko że nie ma takich wahań formy jak on. Świetny w bloku, ataku, a zagrywki nauczy się od Szczerbaniuka :D Potrafi radzić sobie w każdej sytuacji.

Piotrek Nowakowski - Chyba największy obecnie, polski talent wśród środkowych. Ma wszelkie warunki ku temu, by być zawodnikiem podobnym do Ś.P. Arka Gołasie (RIP). Ma fantastyczny zasięg i atak. Brakuje mu tylko dynamiki i zachowania "zimnej głowy" w niektórych sytuacjach. Zagrywka, mimo że nie jest atomowa, potrafi uczynić równie duże spustoszenie w szeregach przeciwnika. Benek i Plina będą jego mentorami xD

Atakujący:
a tu was zaskoczę...

Piotrek Gruszka* - Wg. mnie to jest jego nominalna pozycja. Nie najlepiej radzi sobie z przyjęciem. Grałby w mojej drużynie, bo jest opanowanym i doświadczonym zawodnikiem. Poza tym na tej właśnie pozycji zdobył kiedyś nagrodę Najlepszego Atakującego Mistrzostw Europy. Myślę, że to ostatecznie tłumaczy moją decyzję.

Grzesiek Szymański - Taki typowy Joker. Jak wejdzie, to robi to w wielkim stylu. Zawsze można na nim polegać. Ambitny. Nie znosi porażek. "Grucha" miałby w nim wspaniałego zmiennika.

Przyjmujący:

Krzysztof Gierczyński* - Zawodnik bez wad i praktycznie żadnych wahań formy. Jako trener, zawsze mógłbym na niego liczyć. Potrafi podnieść zespół, nawet z najgorszej sytuacji. El capitano mojego teamu :)

Dawid Murek* - Razem z Gierkiem tworzyliby najlepszą parę przyjmujących w PLS. Tak jak ww. praktycznie nie ma wad, a wspierany przez Krzyśka, mógłby jeszcze bardziej się rozwinąć. Obaj panowie doskonale by się uzupełniali.

Marcin Wika - Jako jeszcze młody zawodnik uczyłby się od swoich wspaniałych kolegów. Liczę na jego zagrywkę i charyzmę. Przyszłościowy gracz i solidny zastępca.



Libero:

Piotrek Gacek* - Wspaniale się ustawia i broni. Doćwiczy jeszcze element przyjęcia i będzie cacy. :)



Zawodnicy oznaczeni "*", to zawodnicy pierwszej szóstki... A raczej siódemki :)


Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
GrindkamiL
Posty: 291
Rejestracja: 7 gru 2007, o 18:39
Płeć: M
Lokalizacja: KrainaTysiącaJezior
Kontakt:

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: GrindkamiL »

reprezentacja do lat 21

Rozgrywający:

Grzegorz Łomacz Jastrzebski Wegiel,20 lat,187cm
Waldemar Kaczmarek Chemik Bydgoszcz,20 lat,196cm
Fabian Drzyzga Mos Wola Warszawa,17 lat,196cm
Grzegorz Pietkiewicz Azs Olsztyn,19 lat,190cm

Libero:

Adam Swaczyna MMKS Kedzierzyn Kozle/SMS Spała,18 lat,176cm

Atakujący:

Bartosz Janeczek Azs Czestochowa,20 lat,198cm
Michał Kamiński Jastrzebski Wegiel,20 lat,208cm

Środkowi:

Dawid Gunia Resovia Rzeszów,20 lat,203cm
Piotr Nowakowski Azs Czestochowa,20 lat,205cm
Michał Stępień Chemik Bydgoszcz,20 lat,200cm
Arkadiusz Świechowski KS Poznań,20 lat,205cm

Przyjmujący:

Bartosz Kurek Zaksa Kedzierzyn Kozle,19 lat,205cm
Jakub Jarosz Zaksa Kedzierzyn Kozle,19 lat,196cm
Paweł Pietkiewicz Płomień Sosnowiec,21 lat,190cm
Jakub Radomski Azs Politechnika Warszawska,19 lat,203 cm
Wojciech Żaliński Jadar Radom,19 lat,194cm
Radosław Zbierski KS Poznań,19 lat,191cm
Michał Kubiak KS Poznań,19 lat,191cm
Marek Wawrzyniak Azs Olsztyn,20 lat,195cm

zebrałem najzdolniejszych wedlug mnie siatkarzy mlodego pokolenia do lat 21.z braku dobrych libero siegnelem po Adama Swaczyne z Kedzierzyna,ktory jest jeszcze w tym roku juniorem

pierwsza "6" - G.Łomacz,A.Swaczyna,B.Janeczek,P.Nowakowski,M.Stępień,B.Kurek,J.Jarosz

rezerwowi-W.Kaczmarek,M.Kamiński,D.Gunia,M.Kubiak,W.Żaliński
nie siłą lecz rozumem
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: Knutsen »

szyderca pisze: Arek Golas - Jeden z lepszych srodkowych jakim przyszlo stapac po ziemi. Wie o tym Napoleon, wiedza o tym miSZCZowie z Kraju Makaronu. Daniel i Igor potrenuja z nim nad zagrywka i bedzie zuch chlopak.
Myślę, że jednak wykorzystanie Arka Gołasia jest nie na miejscu w kontekście użytym przez Ciebie. Jak możesz pisać o kimś kto zmarł w sposób tragiczny słowami :

„Daniel i Igor potrenuja z nim nad zagrywka i bedzie zuch chlopak.

Niestety Arek już nie ma okazji do treningów i pisanie w taki sposób może zostać odebrane dwuznacznie, może kogoś zaboleć, komuś możesz sprawić przykrość. Arek pozostanie w sercach Nas wszystkich myślę jako wzór sportowca...pracowity, ambitny i skromny. Wielu mogłoby pomarzyć o takich cechach.

Pozdrawiam
Osuchowski Marek (Knutsen)

Reszta nie na temat
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, o 14:12 przez Ted, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Funkcję wychowawczą można załatwiać za pomocą PW
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: szyderca »

Knutsen pisze:Myślę, że jednak wykorzystanie Arka Gołasia jest nie na miejscu w kontekście użytym przez Ciebie. Jak możesz pisać o kimś kto zmarł w sposób tragiczny (...)
Wiesz, znalazlam na tym forum bardzo fajny fragment tekstu napisany przez jednego z uzytkownikow. Moze go znasz: Jeśli dobrze zrozumiałam temat herr O. Marek, to każdy miał prawo do własnej koncepcji drużyny marzeń, a ja widzę pana Arkadiusza w swojej drużynie. Idąc za myślą szkoleniową Raula Lozano nie zamierzam tłumaczyć się ze swoich powołań do mojego „dream teamu”. Wszelkie niepowodzenia swojego zespołu biorę na siebie i to ja będę z nich rozliczana. Nie liczą się bowiem nazwiska, a jedność w drużynie, zgranie, dobra atmosfera i wspólny cel.
Czyzby rewolucja zjadala wlasne dzieci?

Reszta nie na temat
Ostatnio zmieniony 17 gru 2007, o 14:08 przez Ted, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Pkt 13 i 23 Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
dreamer
Posty: 7290
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:57
Płeć: M
Lokalizacja: Poznań

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: dreamer »

Szanowna "Szyderco" (tak jakoś dziwnie brzmi, ale sama sobie pseudo wybrałaś :) )

Niestety, mimo że w marginalnym zakresie mogę zaakceptować niektóre z Twoich krytycznych uwag w stosunku do Knutsena, to generalnie, z przykrością, muszę stwierdzić, że to właśnie Ty - postem dotyczącym Twojego "dream-teamu", zamieszczonym w nim fragmentem dotyczącym Arkadiusza Gołasia, przekroczyłaś zwyczajowo przyjęte granice przyzwoitości, w formułowaniu publicznie opinii na temat ludzi zmarłych.

Nie chcę wnikać w spór, czy Ty, czy Knutsen macie rację, obwiniając się wzajemnie o "niepolską" pisownię. Przechodząc nad tym do porządku dziennego, zwrócę jednak uwagę, że punkt 17 Regulaminu Forum, określa jednoznacznie wymagania jakie właściciel Forum stawia "w zakresie jakości stosowanego języka" użytkownikom:

"17. Wypowiedzi na Forum powinny być zgodne z zasadami pisowni i gramatyki języka polskiego (lub innego języka, którym posługują się użytkownicy)."

Mogę więc w imieniu właściciela Forum, także od Ciebie, i od Knutsena, i od wszystkich innych użytkowników, wymagać, abyście w swojej łaskawości raczyli do tego niezbyt twardo i ostro postawionego wymogu ("powinny być") dostosowywali się w swoich postach.

Błędy popełniają wszyscy. Różnica pomiędzy nami polega tylko generalnie w innym odbieraniu faktu popełniania błędów. A zdaje się, że już najdalej posuniętą formą okazania swojej obojętności w stosunku do tego wymogu, jest odpowiadanie atakiem na uwagę o popełnianiu błędów.
W moim odbiorze tej sprawy, to jednak Knutsen (mimo że naiwnością z mojej strony byłoby przypuszczanie, że on na tym Forum nie popełnił jeszcze błędu językowego. I zaznaczam - ja też zapewne popełniłem ich wiele) wykazał troskę o poziom języka stosowanego na Forum. Czytając zaś twoją zadziorną w stosunku do niego reakcję, mogę tylko stwierdzić, że stokroć bardziej odpowiada mi postawa popełniającego błędy Knutsena, w sytuacji gdy wiem, że generalnie jest za poszanowaniem reguł panujących na Forum, niż Twoja postawa, gdy popełniając błędy, starasz się ich szkodliwość umniejszyć nieznajomością regulaminu, lub atakiem typu "a Ty popełniasz ich więcej i to jeszcze znacznie gorszych".

Moje zdanie jest takie, że na Forum Strefy Siatkówki powinniśmy wzajemnie od siebie wymagać profesjonalnego, merytorycznego podejścia do problemów siatkówki każdego uczestnika Forum. Jestem przekonany, że w większości z nas drzemią potężne pokłady dowcipu, humoru i samokrytycyzmu. Każdy z mniejszą lub większą swadą byłby w stanie humorystycznie napisać o każdym fakcie siatkarskim. Wielu z nas te elementy dowcipu do swoich wypowiedzi mniej lub bardziej umiejętnie "przemyca". Wydaje mi się jednak "Szyderco", że każdy z nas z odpowiedzialnością powinien podejść do swoich własnych poczynań - i zadać sobie pytanie, czy muj sposób zachowania się na forum, nie może być odbierany przez współużytkowników, jako chęć zrobienia z tego forum kolejnej "rozrywki lekkiej, łatwej i przyjemnej" - a to nieubłaganie, w któtkim czasie, może zakończyć się próbą przerobienia tego forum na "przystanek dzieci neostrady".

dreamer

PS. Ten mój post, z całą pewnością, bez szerszego popatrzenia na kontekst, w jakim został napisany, spokojnie przez któregoś z administratorów lub moderatorów może być usunięty. Mam jednak nadzieję, że zanim ktoś z moich kolegów tak właśnie z tym postem postąpi, zastanowi się, z jakimi intencjami tej odpowiedzi udzielam.

Zapytam zatem na koniec wszystkich użytkowników:
Czy wspólnymi siłami chcemy prowadzić merytoryczne Forum na tematy siatkówki, czy będziemy przemycać swoje prywatne preferencje, np. w kierunku przekształcenia tego Forum w "siatkarski kącik humoru i rozrywki"?
(nota bene: pewne zwyczajowe i obwarowane Regulaminem zasady, obowiązywałyby przecież także w takim "kąciku rozrywkowym")
...you may say I'm a dreamer, but I'm not the only one...
Knutsen
Posty: 668
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:57
Płeć: M

Re: Drużyny "gwiazd" PLS-u: krajowych, zagranicznych i do 21 lat

Post autor: Knutsen »

Szyderco nie chodzi mi kogo wpisałaś do składu swojego „dream teamu”. Dla mnie mogłaś nawet Edwarda Skorka i inne dawne gwiazdy siatkówki światowej. Nie obchodzi mnie czy będą to mężczyźni, czy kobiety, ale na Boga jak mogłaś wykazać się takim brakiem szacunku dla osoby zmarłej, dla jego rodziny. Chciałbym zobaczyć jak stajesz przed żoną Arka Gołasia i mówisz jej w twarz słowa które napisałaś na forum. Jak myślisz czy poczułaby się miło ??? Czy byłoby jej wesoło z powodu.

Reszta nie na temat

Pozdrawiam
Osuchowski Marek.
Ostatnio zmieniony 7 gru 2008, o 21:35 przez Ted, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Pkt 13, 23 Regulaminu Forum
Czasem tak bywa pies się topi łańcuch pływa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”