Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

lady_TNT
Posty: 139
Rejestracja: 29 mar 2016, o 01:17
Płeć: K

Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: lady_TNT »

Już dziś rusza druga* kolejka, a w niej:

06.10.2016 Espadon Szczecin - Asseco Resovia Rzeszów 18:00
07.10.2016 AZS Częstochowa - Jastrzębski Węgiel 17:30 TV
08.10.2016 ONICO AZS Politechnika Warszawska - Łuczniczka Bydgoszcz 14:45 TV
08.10.2016 Indykpol AZS Olsztyn - GKS Katowice 17:00
09.10.2016 ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - PGE Skra Bełchatów 14:45 TV
09.10.2016 MKS Będzin - LOTOS Trefl Gdańsk 18:00
10.10.2016 Cerrad Czarni Radom - BBTS Bielsko-Biała 17:30 TV

AŻ cztery mecze będą transmitowane w TV, jest jakiś progres, chociaż zobaczymy ile z nich faktycznie będzie wartych obejrzenia.
Wiadomo, że większość kibiców ostrzy sobie ząbki czy inne pazurki na hit tej kolejki, jakim niewątpliwie będzie mecz ZAKSY ze SKRĄ. Mam nadzieję, że meczyk nie zawiedzie kibiców i będzie co oglądać, ciężko pewnie wskazać faworyta, ale moim zdaniem, gospodarze wyjdą z tej potyczki zwycięsko.
Z pozostałych meczów chyba najrówniej zapowiada się mecz Politechniki z Łuczniczką ( Akademicy chyba przystąpią w roli faworytów, ale kto wie, kto wie... ), chociaż po tym co pokazały ostatnio Katowice, może być wyrównany mecz między nimi, a Olsztynem. W pozostałych meczach raczej nie ma co się spodziewać niespodzianek, górą powinni być przedmeczowi faworyci.


*nie uwzględniłam w tym poście meczu Effector - Cuprum, który zostanie rozegrany 2.11., będzie jeszcze na to czas ;)
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: weary_skier »

Całe szczęście, że mamy maecz na szczycie, bo kolejny raz jeden z ciekaweij zapowiadających się meczów nie zostanie pokazany. I to drugi raz z udziałem Akademików z Olsztyna. Mam wrażenie, nie poparte żadnymi statystykami, że Indyki są stosunkowo rzadko pokazywaną w TV drużyną, nawet w soenie, gdy byli czarnym koniem (Buszek, Bengolea, Dobrowolski).
Za to Skrę i ich nowe stroje będziemy mogli obejrzeć w Październiku pięciokrotnie.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: BadTrue »

weary_skier pisze:Całe szczęście, że mamy maecz na szczycie, bo kolejny raz jeden z ciekaweij zapowiadających się meczów nie zostanie pokazany. I to drugi raz z udziałem Akademików z Olsztyna. Mam wrażenie, nie poparte żadnymi statystykami, że Indyki są stosunkowo rzadko pokazywaną w TV drużyną, nawet w soenie, gdy byli czarnym koniem (Buszek, Bengolea, Dobrowolski).
Za to Skrę i ich nowe stroje będziemy mogli obejrzeć w Październiku pięciokrotnie.
Widać przy całym szacunku do Olsztyna, mało kto ogląda ich mecze.
Niestety Polsat kieruje się tylko i wyłącznie oglądalnością.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: weary_skier »

Jak się to ma zatem do poularyzacji i rozwoju ligi, o której tyle się mówi?
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
BadTrue
Moderator
Moderator
Posty: 2296
Rejestracja: 28 paź 2010, o 08:04
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: BadTrue »

weary_skier pisze:Jak się to ma zatem do poularyzacji i rozwoju ligi, o której tyle się mówi?
Polsat też o tym mówi?. Nie pytam złośliwie, tylko szczerze nie wiem, już kiedyś o tym pisałem ale napisałem kiedyś maila do Polsatu odnośnie spotkań i odpowiedź po długich prośbach dostałem jednoznaczną "pokazują to co się ogląda".
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: madlark »

BadTrue pisze:
weary_skier pisze:Jak się to ma zatem do poularyzacji i rozwoju ligi, o której tyle się mówi?
Polsat też o tym mówi?. Nie pytam złośliwie, tylko szczerze nie wiem, już kiedyś o tym pisałem ale napisałem kiedyś maila do Polsatu odnośnie spotkań i odpowiedź po długich prośbach dostałem jednoznaczną "pokazują to co się ogląda".
Bzdura, gdyby tak było to pokazywali by hity, a nie ogony. Przykładów meczów, których mało kto chce oglądać jest całe mnóstwo
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: ciorny17 »

Trochę przesadzacie z tym Olsztynem. Śledziłem ich regularnie w zeszłym sezonie to ich mecze nawet z Kielcami były pokazywane. Wiadomo nie tak często jak Skra czy Resovia, ale w porównaniu do Effectora to byli nawet często.

Edit: Mecze AZSu były 13 razy transmitowane.
Kłamca.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: lipton »

madlark pisze:Bzdura, gdyby tak było to pokazywali by hity, a nie ogony. Przykładów meczów, których mało kto chce oglądać jest całe mnóstwo
A zauważyłeś, że mecze "ogonów" są pokazywane na ogół wtedy kiedy grają między sobą? I że grają między sobą z reguły wtedy kiedy oglądalność jest najmniejsza (np. w poniedziałek po południu). Może każdy klub ma zagwarantowaną jakąś liczbę transmisji w trakcie sezonu, więc starają się jak najszybciej wysycić ten limit pokazując po dwa kluby na raz, dodatkowo każąc im organizować mecze wtedy, kiedy szansa na dobrą oglądalność jest mała (więc strata niewielka)?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
Buku09
Posty: 25
Rejestracja: 19 sie 2014, o 12:09
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Buku09 »

W tym sezonie a tym bardziej w przyszlym, mecze na dole tabeli tez nabiora troche wiecej smaczku gdy beda sie wazyc losy druzyn zagrozonych spadkiem/barazami. Moze to pozytywnie wplynac na ogladalnosc tych meczy.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: weary_skier »

ciorny17 pisze:
Edit: Mecze AZSu były 13 razy transmitowane.
A to w takim razie sorry. Moje wrażenie było błędne.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Jolly »

Stawiacie na Olsztyn czy Katowice? Nie widziałam pierwszego meczu GKSu...
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: ciorny17 »

Jolly pisze:Stawiacie na Olsztyn czy Katowice? Nie widziałam pierwszego meczu GKSu...
Jak Kato przycisną zagrywką to AZS kwiczy. W meczu z JW najpierw zdjęli Śliwkę, później Włodarczyka a rezerwowi jakoś specjalnie nie są w stanie sprawić, że Woicki przestanie biegać i rzeźbić.
Kłamca.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Camillo Marcotti »

Jolly pisze:Stawiacie na Olsztyn czy Katowice? Nie widziałam pierwszego meczu GKSu...
Olsztyn jak najbardziej ma potencjał, tylko nie wiedzieć czemu od kilku dobrych sezonów jest to drużyna wypadająca poniżej oczekiwań, z wyjątkami na sezon, gdy grał tam Buszek i wcześniej Marcelo i Cretu jako trener. W meczu z Jastrzębiem też liczyłem na więcej ze strony Olsztyna, jednak niespecjalnie coś więcej było. Niemniej myślę, że GKS powinni ograć i to za trzy punkty. No bo jeśli nie, to będę musiał trochę zmienić swoją opinię na temat ekipy z Olsztyna, a mam mniej-więcej taką, że jest to zespół, który od najlepszych powinien dostać bęcki, najsłabszych ograć pewnie, a powalczyć o miejsce w środku z Radomiem, Lubinem, Warszawą, właśnie Jastrzębiem, może Gdańskiem.
Oskar
Posty: 95
Rejestracja: 8 gru 2013, o 15:12
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Oskar »

Camillo Marcotti pisze:W meczu z Jastrzębiem też liczyłem na więcej ze strony Olsztyna, jednak niespecjalnie coś więcej było.
To ten mecz w którym było 1:2 19:23 ale Hidalgo zaczął strzelać jak Zaytsev?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: weary_skier »

Możdżonek zaś w pierwszym składzie a Drzyzga przez pierwszego seta posłał 3 piłki na środek i 10 do Rossarda.
Czwarty set tego sezonu a ja już jego i Kowala mam dość.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: qtp »

weary_skier pisze:Czwarty set tego sezonu a ja już jego i Kowala mam dość.
:P c'est la vie :P
maciek77
Posty: 2007
Rejestracja: 28 maja 2012, o 12:37
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: maciek77 »

A Lemański nr 4 na środku - Dryja na zagrywkę przynajmniej wchodzi.
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Bezowy »

Jest i Lemański.
I z relacji radiowej wynika, że to było naprawdę dobre wejście.
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: qtp »

Bezowy pisze:Jest i Lemański.
2 bloki na jednym obejściu, ciekawe czy po 10min przerwie Kowal wyjdzie Możdżonkiem?
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: weary_skier »

qtp pisze:
Bezowy pisze:Jest i Lemański.
2 bloki na jednym obejściu
Nowakowski za to 5 set bez bloku. W tym secie 10 piłek dostał Perrin. Nie do rozczytania ten Fabię.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Bezowy
Posty: 1418
Rejestracja: 20 kwie 2009, o 15:28
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Bezowy »

Fabię MVP :o
Biedny moderator ;)
"Blokowanie dostępu do internetu, to jak przybijanie kisielu do ściany." - Zbigniew Boniek
mariusz1000
Posty: 121
Rejestracja: 16 sty 2013, o 18:11
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: mariusz1000 »

Espadon 0:3 Resovia (21-25, 20-25, 22-25) MVP Drzyzga Wg komentatora należało mu się.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: weary_skier »

Sam red. Smola mówił, że na zachętę ;). Mecz tylko słyszałem więc o grze Fabiana nie mogę się wypowiedzieć. Z relacji było słychać, że słabo funkcjonuje lewe skrzydło.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: madlark »

weary_skier pisze:Sam red. Smola mówił, że na zachętę ;). Mecz tylko słyszałem więc o grze Fabiana nie mogę się wypowiedzieć. Z relacji było słychać, że słabo funkcjonuje lewe skrzydło.
Po następnym meczu będziemy coś więcej wiedzieli czy zachęta poskutkowała ;)
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
lady_TNT
Posty: 139
Rejestracja: 29 mar 2016, o 01:17
Płeć: K

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: lady_TNT »

Heh, wiele kibiców Resovii zamartwiało się, że w tym sezonie Fabian będzie walczył o nowy kontrakt i zostanie tam na dłużej, no i proszę - wg SF, najlepszy rozgrywający pierwszej kolejki, a w drugiej już z MVP :D
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Noworoczny »

lipton pisze: A zauważyłeś, że mecze "ogonów" są pokazywane na ogół wtedy kiedy grają między sobą? I że grają między sobą z reguły wtedy kiedy oglądalność jest najmniejsza (np. w poniedziałek po południu).

I wynik jest czydwa i komentuje Wanio i zachwyca się poziomem ligi.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Jolly »

Najlepszym podsumowaniem meczu z Espadonem jest... :D

Obrazek
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: Camillo Marcotti »

Oskar pisze:
Camillo Marcotti pisze:W meczu z Jastrzębiem też liczyłem na więcej ze strony Olsztyna, jednak niespecjalnie coś więcej było.
To ten mecz w którym było 1:2 19:23 ale Hidalgo zaczął strzelać jak Zaytsev?
Liczyłem na więcej w kwestii wyniku. Jak grali nie widziałem, więc się nie wypowiem.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: perykles »

Jolly pisze:Stawiacie na Olsztyn czy Katowice? Nie widziałam pierwszego meczu GKSu...
Nie stawiałbym Gieksy na straconej pozycji. W meczu z Bydgoszczą naprawdę pozytywnie mnie zaskoczyli. Fakt, że Łuczniczka zagrała zdecydowanie poniżej oczekiwań ale jak GKS znowu tak przyciśnie zagrywką no i jak Błoński czy Butryn dalej bd w takiej dyspozycji to kto wie ;) To będzie chyba pierwszy taki sprawdzian, który pokaże czy jest szansa na walkę może i nawet o miejsce w ósemce :D
Awatar użytkownika
stachu90
Posty: 154
Rejestracja: 25 kwie 2012, o 13:51
Płeć: M
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2016/2017 - kolejka 2.

Post autor: stachu90 »

ale tłumy na Hali w Czewie.. ;C
(Ch)
Historia klubu, historią miasta.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”