Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Lucarelli »

drukjul pisze:
jaet pisze: Sądzę podobnie jak Lucarelli, zresztą przykładów dwóch ofensywnych przyjmujących w zespołach z europejskiej czołówki nie brakuje, a Toniutti na rozegraniu robi w tej sytuacji jeszcze dodatkową różnicę..
Ja znam tylko dwie drużyny z europejskiej czołówki w minionym sezonie, które posiadały dwóch "ofensywnych" przyjmujących. Zenit Kazań - w której różnicę robi przede wszystkim nasz Leon, dla którego na wysokiej piłce nawet potrójny blog to żadna przeszkoda i Perugia, gdzie to przestawienie Zajcewa na przyjęcie, nawet przez niego samego oceniane jest ex-post jako niezbyt udane. Zresztą drużyna Luciano De Cecco te najważniejsze mecze w sezonie, zarówno w Serie A1, jak i w Champions League grała z wyraźnie lepiej zbilansowanym i wszechstronniejszym jeżeli chodzi o przyjęcie i grę obronną Bergerem, a nie z Aaronem Russellem. Pewnie też i dzięki temu gra Perugii lepiej-gorzej, ale w samej końcówce sezonu i tak ogólnie korzystniej wyglądała niż na samym początku, kiedy prezydent Sirci zwalniał Slobodana Kovaca.

Choćby w lidze belgijskiej w przekroju sezonu najbardziej ofensywni, bo też zdobywający najwięcej punktów przyjmujący obu tradycyjnie bijących się o mistrzostwo tego kraju zespołów - Roeselare i Maaseik: Kamil Rychlicki i Piotrek Orczyk zaczynali niektóre spotkania serii finałowej w kwadracie. Dlaczego? Bo w gronie przyjmujących tych ekip obaj najsłabiej przyjmują i zarówno Castellani, jak Rousseaux woleli mieć czasami na boisku dwóch defensywnych przyjmujących, zamiast jednego ofensywnego i drugiego defensywnego.
Dobrze, zgadzam się ze wszystkim, ale postaw się teraz na miejscu Zaksy, w obecnej sytuacji (potrzeba polskiego przyjmującego) jedyny wariant, w którym Zaksa ma szansę nie być słabsza niż w tym sezonie to transfer Kurka.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: mitam »

tylko że podpisanie kontraktu z Kurkiem nie gwarantuje jeszcze, że go wypełni ......
Awatar użytkownika
b^free
Posty: 315
Rejestracja: 21 sty 2014, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: b^free »

Kurek w ZAKSIE... Was chyba... no. Delikatnie mówiąc.


Fajnie byłoby zobaczyć Boćka np. w takim Zawierciu. Witczak ostatnie 2 sezony wyglądał jakby mu się grac nie chciało, to też do jakieś ekipy na dnie / środku tabeli by może się odbudował jakby grał "pierwsze skrzypce".
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: ciorny17 »

No tak intensywnego i zwariowanego okna transferowego to ja sobie nie przypominam. To co się wyprawia to masakra XD

Niech się Tillie potwierdzi w JW, Kurek pójdzie gdzieś hen, Stelmach trenerem Skry i filozofia compacta "XD" to będzie za mało. :D
Kłamca.
PSR
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2017, o 08:39
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: PSR »

Narazie Zaksa się osłabiła. Nie sądzę żeby Torres był na tyle lepszym zawodnikiem od KonRskiego , żeby zbilansowĆ stratę Tille.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: TommyLeeJones »

Jeśli JW dał wszystkim podwyżki i jeszcze ściąga Tillie to znaczy, że z kasą u nich bardzo dobrze i nie odstają nadto od czołówki (o ile odstają). Ech... Jak ja bym chciał ujawnić kontrakty na wzór NBA. Bez tego strasznie ciężko ocenić relację umiejętności/cena. Marzenie ściętej głowy.

K-K słabszy ale nie mieli wyboru.

Edit: ZAKSA jest słabsza w stosunku do poprzedniego składu ale z drugiej strony ani Skra, ani tym bardziej Resovia też się nie wzmocniły.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, o 14:18 przez TommyLeeJones, łącznie zmieniany 1 raz.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5929
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: weary_skier »

PSR pisze:Narazie Zaksa się osłabiła. Nie sądzę żeby Torres był na tyle lepszym zawodnikiem od KonRskiego , żeby zbilansowĆ stratę Tille.
Prawda jest taka, że bez Tillie wygrali ligę tracąc seta w PO a tu teraz się roztacza takie scenariusze. Dla mnie Zakasa dalej byłaby zdecydowanym faworytem gdyby na ławce dalej był Fefe. Z Gardinim sa tylko faworytem.
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: leeon »

Niebezpieczne jest to że Kurek jest chyba jedynym ratunkiem dla Zaksy.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Lucarelli »

leeon pisze:Niebezpieczne jest to że Kurek jest chyba jedynym ratunkiem dla Zaksy.
Ratunek to chyba zbyt wielkie słowo, Zaksa z Buszkiem w składzie raczej nie spadnie z ligi.
estril1992
Posty: 709
Rejestracja: 12 maja 2015, o 16:51
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: estril1992 »

Jak Kevin przejedzie do JW mega transfer i wielka brawa.Torres w ZAKSIE , wydaje mi się że Sabbi chyba jednak finansowo mógł być poza zasięgiem ZAKSY , ale mogę się mylić.
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: mmb »

TommyLeeJones pisze:ani tym bardziej Resovia też się nie wzmocniły.
Wyjdzie w praniu, ale po mojemu Resovia się dość znacznie wzmocniła i po dwóch latach męczarni w końcu będzie co oglądać :D
A czy na medal wystarczy? Zaksa, JW, Skra, pewnie Polibuda, zobaczymy co jeszcze w Gdańsku, Lubinie, Radomiu i Olsztynie.. Będzie ciekawie!
NIEMAMLANCII
Posty: 290
Rejestracja: 14 mar 2016, o 13:55
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: NIEMAMLANCII »

weary_skier pisze:
PSR pisze:Narazie Zaksa się osłabiła. Nie sądzę żeby Torres był na tyle lepszym zawodnikiem od KonRskiego , żeby zbilansowĆ stratę Tille.
Prawda jest taka, że bez Tillie wygrali ligę tracąc seta w PO a tu teraz się roztacza takie scenariusze. Dla mnie Zakasa dalej byłaby zdecydowanym faworytem gdyby na ławce dalej był Fefe. Z Gardinim sa tylko faworytem.
Ok Ligę tak, ale polegli poza nią. A pisało się że bez Tillie ciężko w LM będzie? To moze teraz JW chce złapać swoją szansę w LM własnie?, I fajnie będzie jak im się uda.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: StanLee »

Jastrzębie, jeżeli będzie zdrowe, faktycznie wyrasta na głównego kandydata do tytułu.

Torres zupełnie nie pasuje do gry Zaksy, a już na pewno w dużo mniejszym stopniu niż Sabbi. Ale myślę, że rzeczywistych szans na Sabbiego nie było, przecież Włocha na atak musi znaleźć Modena, a kto miałby wybrać zamiast niej Zaksę?
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Marcy$ »

Zaraz zaraz... Konar OUT, Bociek OUT, Witczak OUT. Przyszedł Torres... dlaczego ma nie przyjść jeszcze Sabbi?
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: StanLee »

Marcy$ pisze:Zaraz zaraz... Konar OUT, Bociek OUT, Witczak OUT. Przyszedł Torres... dlaczego ma nie przyjść jeszcze Sabbi?
Bo to Zaksa, nie Resovia?
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: drukjul »

StanLee pisze:Jastrzębie, jeżeli będzie zdrowe, faktycznie wyrasta na głównego kandydata do tytułu.

Torres zupełnie nie pasuje do gry Zaksy, a już na pewno w dużo mniejszym stopniu niż Sabbi. Ale myślę, że rzeczywistych szans na Sabbiego nie było, przecież Włocha na atak musi znaleźć Modena, a kto miałby wybrać zamiast niej Zaksę?
Sabbi to już szybciej przejdzie do Piacenzy niż do Modeny. Wczoraj volleyball.it informowała, że karta zawodnicza Sabbiego nadal pozostaje własnością Lube, więc wypożyczenie nie wchodzi tu pewnie w ogóle grę i Modena musiałby kartę włoskiego atakującego od Citanovy definitywnie wykupić.

A w sytuacji, kiedy za rok na rynku będzie wolny Zajcew, takie inwestowanie w Sabbiego na dłuższą metą może się żołto-niebieskim po prostu nie kalkulować.
ciorny17
Posty: 8556
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: ciorny17 »

Marcy$ pisze:Zaraz zaraz... Konar OUT, Bociek OUT, Witczak OUT. Przyszedł Torres... dlaczego ma nie przyjść jeszcze Sabbi?
Bo wraca podobno Gryc z wypożyczenia.
Kłamca.
Wyczesana Klara
Posty: 4
Rejestracja: 15 kwie 2017, o 15:21
Płeć: K

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Wyczesana Klara »

StanLee pisze:Jastrzębie, jeżeli będzie zdrowe, faktycznie wyrasta na głównego kandydata do tytułu.

Torres zupełnie nie pasuje do gry Zaksy, a już na pewno w dużo mniejszym stopniu niż Sabbi. Ale myślę, że rzeczywistych szans na Sabbiego nie było, przecież Włocha na atak musi znaleźć Modena, a kto miałby wybrać zamiast niej Zaksę?
Mogłeś trenerem zostać jak taki prorok z ciebie i już wiesz kto gdzie nie pasuje. Sami fachowcy karwasz twarz. Śmiechu warte.
Marcy$
Posty: 2084
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Marcy$ »

StanLee pisze: Bo to Zaksa, nie Resovia?
To nie argument bo mają jednego wtedy atakującego.

Jednak nie wiedziałem, że wraca Gryc. Wtedy to jakoś się układa.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: StanLee »

drukjul pisze:A w sytuacji, kiedy za rok na rynku będzie wolny Zajcew, takie inwestowanie w Sabbiego na dłuższą metą może się żołto-niebieskim po prostu nie kalkulować.
Przecież nie skończą z Nellim na ataku.
PSR
Posty: 5
Rejestracja: 12 maja 2017, o 08:39
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: PSR »

Zajcew już teraz był do wzięcia , ale przedłużył z Perugią
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: StanLee »

PSR pisze:Zajcew już teraz był do wzięcia , ale przedłużył z Perugią
Nie.
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Lucarelli »

StanLee pisze:Jastrzębie, jeżeli będzie zdrowe, faktycznie wyrasta na głównego kandydata do tytułu.

Torres zupełnie nie pasuje do gry Zaksy, a już na pewno w dużo mniejszym stopniu niż Sabbi. Ale myślę, że rzeczywistych szans na Sabbiego nie było, przecież Włocha na atak musi znaleźć Modena, a kto miałby wybrać zamiast niej Zaksę?
No chyba jednak były ale jeżeli nie to raczej nie z powodów finansowych tylko z braku chęci opuszczania Italii przez Włocha co jest typowe, wydaje mi się ze Sabbi zagra w Piacenzie bo podobno Modeny nie stać na niego.

https://mobile.twitter.com/AnEdgeCall/s ... 8028962816


Mógłbyś wyjaśnić dlaczego uważasz, że Torres nie pasuje zupełnie do Zaksy? Bo oddaje bezpośrednio za dużo punktów?
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, o 15:01 przez Lucarelli, łącznie zmieniany 1 raz.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: drukjul »

Lucarelli pisze:]
No chyba jednak były ale jeżeli nie to raczej nie z powodów finansowych tylko z braku chęci opuszczania Italii przez Włocha co jest typowe, wydaje mi się ze Sabbi zagra w Piacenzie bo podobno Modeny nie stać na niego.

https://mobile.twitter.com/AnEdgeCall/s ... 8028962816
Same powody finansowe raczej nie są tutaj aż tak ważne i kluczowe, bo volleyball.it podał nawet wczoraj orientacyjnie ile kosztuje zatrudnienie Sabbiego - to ponoć 120 000 € w przypadku, jeżeli Włoch znajdzie w przyszłym sezonie nowego pracodawcę w Serie A1, a to w porównaniu z wysokością kilka razy większych kontraktów Ngapetha, czy Bruno Rezende na pewno nie zwala z nóg.
Ostatnio zmieniony 12 maja 2017, o 15:08 przez drukjul, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: jaet »

b^free pisze:Kurek w ZAKSIE... Was chyba... no. Delikatnie mówiąc.
A ktoś gdzieś tak napisał? ZAKSA ma problem, bo trzeba przynajmniej spróbować zbilansować to, co się straciło. Torres póki co wielka niewiadoma, a polskiego przyjmującego z potencjałem zbliżonym do Tillie na rynku nie ma. Reszta to tylko dywagacje - taki urok tej części sezonu. Kto jeszcze 2 tygodnie temu dałby złamanego grosza za Kevina w JW? Jakbym to napisał tutaj na forum, to by się wszyscy w głowę pukali...
weary_skier pisze:Prawda jest taka, że bez Tillie wygrali ligę tracąc seta w PO a tu teraz się roztacza takie scenariusze. Dla mnie Zakasa dalej byłaby zdecydowanym faworytem gdyby na ławce dalej był Fefe. Z Gardinim sa tylko faworytem.
No nie wiem, zmiany są jednak głębsze. Torres to może być bomba, ale nie musi...
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Robert77 »

Lucarelli pisze:
drukjul pisze:
jaet pisze: Sądzę podobnie jak Lucarelli, zresztą przykładów dwóch ofensywnych przyjmujących w zespołach z europejskiej czołówki nie brakuje, a Toniutti na rozegraniu robi w tej sytuacji jeszcze dodatkową różnicę..
Ja znam tylko dwie drużyny z europejskiej czołówki w minionym sezonie, które posiadały dwóch "ofensywnych" przyjmujących. Zenit Kazań - w której różnicę robi przede wszystkim nasz Leon, dla którego na wysokiej piłce nawet potrójny blog to żadna przeszkoda i Perugia, gdzie to przestawienie Zajcewa na przyjęcie, nawet przez niego samego oceniane jest ex-post jako niezbyt udane. Zresztą drużyna Luciano De Cecco te najważniejsze mecze w sezonie, zarówno w Serie A1, jak i w Champions League grała z wyraźnie lepiej zbilansowanym i wszechstronniejszym jeżeli chodzi o przyjęcie i grę obronną Bergerem, a nie z Aaronem Russellem. Pewnie też i dzięki temu gra Perugii lepiej-gorzej, ale w samej końcówce sezonu i tak ogólnie korzystniej wyglądała niż na samym początku, kiedy prezydent Sirci zwalniał Slobodana Kovaca.

Choćby w lidze belgijskiej w przekroju sezonu najbardziej ofensywni, bo też zdobywający najwięcej punktów przyjmujący obu tradycyjnie bijących się o mistrzostwo tego kraju zespołów - Roeselare i Maaseik: Kamil Rychlicki i Piotrek Orczyk zaczynali niektóre spotkania serii finałowej w kwadracie. Dlaczego? Bo w gronie przyjmujących tych ekip obaj najsłabiej przyjmują i zarówno Castellani, jak Rousseaux woleli mieć czasami na boisku dwóch defensywnych przyjmujących, zamiast jednego ofensywnego i drugiego defensywnego.
Dobrze, zgadzam się ze wszystkim, ale postaw się teraz na miejscu Zaksy, w obecnej sytuacji (potrzeba polskiego przyjmującego) jedyny wariant, w którym Zaksa ma szansę nie być słabsza niż w tym sezonie to transfer Kurka.
Lucarelli ty tak na poważnie?
Przecież jedyna zmiana na tą chwilę, to atakujący.
Poważnie potrzeba Kurasia, żeby nie być słabszym?
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: leeon »

Drugi raz z Buszkiem raczej nie wyjdzie... chyba że JW się posypie zdrowotne, a Skra osłabi.
StanLee
Posty: 6841
Rejestracja: 2 maja 2014, o 22:57
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: StanLee »

Mógłbyś wyjaśnić dlaczego uważasz, że Torres nie pasuje zupełnie do Zaksy? Bo oddaje bezpośrednio za dużo punktów?
Nie chodzi mi o to, ze nie pasuje sportowo, czy - że się nie sprawdzi, trochę się źle wyraziłem. Jakby to określić - Konarski w Zaksie, jego progres - sprowadzał się przede wszystkim do tego, że był w stanie grać w widocznie szybszym tempie niż nawet kiedyś z Masnym w Bydgoszczy, oraz to, że zaczął popełniać sporo mniej błędów własnych. Na wysokiej piłce akurat Konarski wcale nie jest jakoś lepszy niż był w Bydgoszczy, ale np. lewy atak, czy tempo grania z Toniuttim, to już rzeczywiście półka wyżej u Dawida, tak jak i kontrola ataku, minimalizowanie błedów własnych.

A Torres to jest taki silny fizycznie, drewniany atakujący, którego nie widziałem aby grał w jakimś szybkim tempie z rozgrywającym, chimeryczny, robiący mnóstwo błędów. I nie chodzi o jego poziom gry, bo to bardzo dobry gracz, który swoje zrobi, wciąż rozwojowy, który ma naprawdę duży potencjał, i to raczej solidne zastępstwo za Konarskiego. Ale jednak to spory znak zapytania, choć ja od dawna powtarzałem że chce go zobaczyć w lepszym klube.
marakuja
Posty: 447
Rejestracja: 27 maja 2009, o 13:17
Płeć: M

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: marakuja »

ciorny17 pisze:
Marcy$ pisze:Zaraz zaraz... Konar OUT, Bociek OUT, Witczak OUT. Przyszedł Torres... dlaczego ma nie przyjść jeszcze Sabbi?
Bo wraca podobno Gryc z wypożyczenia.
Drugi atakujący też bedzię obcokrajowcem :) Pozdrawiam ;)
Marakuja - zwycięzca pretypera Typera Forum Strefy Siatkówki 2015/2016 !!!
Robert77
Posty: 354
Rejestracja: 28 lut 2016, o 17:20

Re: Plusliga - transfery pomiędzy sezonem 2016/17 a 17/18

Post autor: Robert77 »

marakuja pisze:
ciorny17 pisze:
Marcy$ pisze:Zaraz zaraz... Konar OUT, Bociek OUT, Witczak OUT. Przyszedł Torres... dlaczego ma nie przyjść jeszcze Sabbi?
Bo wraca podobno Gryc z wypożyczenia.
Drugi atakujący też bedzię obcokrajowcem :) Pozdrawiam ;)
Myślę, że masz rację.
Limity, które w jakiś przedziwny sposób miały pomóc reprezentacji wytworzyły patologię polegającą na tym, że byle krajowy grajek ceni się jak poważna gwiazda. W przypadku Zaksy może się okazać, że fajny zagraniczny drugi młot będzie w podobnej cenie jak krajowa zapchajdziura.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”