Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

dublon
Posty: 3
Rejestracja: 20 paź 2017, o 11:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: dublon »

Resovia pozamiata!
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pk+ »

pewniak pisze:Pytanie do wtajemniczonych...
Czy projekt Asseco TV upadł wraz z obcięciem budżetu?
Może nie wtajemniczony, ale projekt ten związany był z firmą która nie jest już sponsorem Resovii - chodzi o Nikon.

Kanał klubu na youtube żyje, więc zmieniła się formuła, ale kontynuacja przecież jest.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

pk+ pisze:
pewniak pisze:Pytanie do wtajemniczonych...
Czy projekt Asseco TV upadł wraz z obcięciem budżetu?
Może nie wtajemniczony, ale projekt ten związany był z firmą która nie jest już sponsorem Resovii - chodzi o Nikon.

Kanał klubu na youtube żyje, więc zmieniła się formuła, ale kontynuacja przecież jest.
A Nikon nie był bardziej sponsorem pod Igłę? Ogólnie to gdzieś słyszałem, że ARTV ma ruszyć na nowo na wyższe obroty. Wiązało się to też chyba z tym, że zrezygnował z tego Piotrek Wrotny.
pk+
Posty: 4982
Rejestracja: 18 mar 2008, o 19:59
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pk+ »

Michal5 pisze: A Nikon nie był bardziej sponsorem pod Igłę?
Dla Igły też, ale wystarczy oglądnąć pierwsze i ostatnie sekundy starych filmów na youtube żeby zobaczyć reklamę żółtego N.
Nie mamy siły, nie mamy mocy.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: gregy69 »

pewniak pisze: P.S. Czy zarejestrowanie się na forum kibiców Resovii wymaga jakiegoś "polecenia" czy "wpisowego" i jest niemożliwe dla zwykłego zjadacza chleba? Bo już drugi raz podchodzę i drugi raz jakiś admin nie chce kliknąć zatwierdzenia mnie do grona.
Po zarejestrowaniu się, musisz wysłać mail do admina. Jest to opisane w regulaminie forum. Gdy admin otrzmyma mail, zatwierdzi rejestrację.
FLPman
Posty: 308
Rejestracja: 1 paź 2009, o 18:51
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: FLPman »

kanimo pisze:Podobnie z serwism-byly symptomy poprawy. Dlatego pytalam o treningi.
kanimo pisze:Chetnie. Jestem bardzo ciekawa, rowniez jakosci odbioru i w ogole wszystkich obserwacji.
Moze w dziale Resovii? Albo jesli wolisz na PW.
Mysle, ze w temacie Resovii bedzie OK i inni tez skorzystaja.
Zaliczyłem środowy i czwartkowy trening, niestety pod kątem zagrywki Śliwki źle wybrałem, bo w środę na oko zaliczył max 15 zagrywek, a w czwartek żadnej (z tym, że musiałem wyjść ~10 minut przed końcem treningu, ale akurat w tym momencie na bocznym boisku zagrywali inni, a Śliwka tylko przyjmował więc jeśli serwował po moim wyjściu to niedużo). Te zagrywki środowe to 4-5 mocnych z wyskoku, reszta to standardowe floty, które gra na meczach, w serwisie jak i pozostałych elementach nie ma o czym pisać nawet, nic ponadto co zwykle widać w meczach tego sezonu, poza tym, że nie rozumiem powodu, dla którego wciąż tego flota męczy...

Wczoraj jak i dzisiaj przez większość treningu ćwiczona była obrona, najpierw indywidualnie, później w formacji. Kolejna znaczna część treningu to wyprowadzanie ataku przez rozgrywającego z piłki dogranej na trzeci metr oraz wyprowadzanie ataku z wyłączonym z rozegrania rozgrywającym (czyli zbijanie pierwszej piłki w rozgrywającego). Oprócz tego gierki z paroma kolejnymi akcjami pod rząd w jednym ustawieniu i dopiero potem zmiana ustawienia.

Coś co zdecydowanie trzeba zaznaczyć - widać ogromną chęć walki o pierwszą szóstkę na pełnym dystansie (czyli też w side-out) Mateusza Masłowskiego - jak jest przerwa na odpoczynek to gdy wszyscy siedzieli to Masłowski najpierw z Oro wystawiał z głębi pola do skrzydeł piłki przez niego dogrywane, a później z Dryją ćwiczyli krótką zza linii trzeciego metra, po czym gdy skończył się wczorajszy trening to gdy inni już się rozciągali to Masłowski został z Oro ćwiczyć przyjęcie, dziś podobnie, ale nie wiem czy po treningu też został. Wczoraj w ogóle nie pojawił się Dominik Depowski, dzisiaj pojawił się pod koniec i robił tylko ćwiczenia indywidualne, bez piłki, nie wiem co mu jest.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Dzieki za relacje.

Jakos malo mnie to dziwi co piszesz o Maslowskim. Poza wadami ma i zalety. Jest to ogromne serce do walki i jak widac pracowitosc.
Generalnie wynika z tego, ze Sliwka serwowal dobrze, jak cwiczyl zagrywke u Fefe. Tam nie bylo zmiluj i bylo trzeba.I efekty byly, dla mlodych. Dziwi mnie, ze pomimo duzych ambicji Olek nie pracuje tak jak Mateusz. Ta zagrywka obecna jest cienka.
Przeciez nawet z Maslko mogl by potrenowac. Maszyne tez chyba tam maja?

A w przyjeciu jak sie prezentowal?
mmb
Posty: 1763
Rejestracja: 23 lut 2015, o 13:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: mmb »

W sumie całkiem fajny pomysł na promocję miasta:

https://www.youtube.com/watch?v=rdogkjDXCb4
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

aezakmi
Posty: 2210
Rejestracja: 20 sie 2016, o 16:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: aezakmi »

reeman pisze:Tibo
Czibo dobrze prawi. Jeszcze tylko Serniotti musi zobaczyć, że masełko drożeje i będzie fajnie. Trzeba wysłać Igłę z misją do Rzeszowa. Cel jest prosty - Rusek musi zabalować :D
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Simao »

mmb pisze:W sumie całkiem fajny pomysł na promocję miasta:

https://www.youtube.com/watch?v=rdogkjDXCb4
Bardzo miły i przyjemny do oglądania film, jeszcze kilka ulic można by tu dodać z okolic rynku :) Jednak ogólnie ciekawa promocja. Tak zmieniając temat, nie spodziewałem tak dobrego meczu z Olsztynem w naszym wykonaniu. Może idealnie nie jest, bo jeszcze można mieć zastrzeżenia co do zagrywki niektórych zawodników i skuteczności. Jednak to już był mecz, myślę że na poziomie zbliżonym do poziomu na jaki tą drużynę stać. W tej drużynie i poszczególnych zawodnikach tkwi większy potencjał, na jeszcze lepszą grę. Myślę, że po za ZAKSA i Skrą, jeśli czołowi zawodnicy będą w najwyższej formie jesteśmy w stanie powalczyć. Wszystko zależy od dyspozycji poszczególnych zawodników na przestrzeni całego sezonu. Oczywiście dysponujemy mniejszym potencjałem niż w zeszłym sezonie. Jednak jeśli ta drużyna będzie grać na poziomie potencjału jakim dysponuje to powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu jest jak najbardziej w stanie. Miniumum to być w 6, jak się uda wejść do gry o medale to już naprawdę będzie dobrze. Gdybyśmy zakończyli w tym sezonie na 4 miejscu to byłby to bardzo dobry wynik. W zeszłym był to sezon kompletnie nieudan, bo cele drużny były bardzo ambitne na wszystkich frontach. To oczywiste, ponieważ potencjał drużyny był dużo większy. Tak na marginesie bardzo dobry doping, atmosfera chyba najlepsza jak na razie w tym sezonie. Ponieważ drużyna też zagrala wreszcie dobry mecz. Z personalnych zmian to najbardziej ucieszyło mnie to, że Kędzierski mógł zagrac cały mecz. Utwierdziło mnie to moim przekonaniu, że on powinien być od porządku pierwszym, wreszcie było rozegranie, nie wystawianie. Drużyna odżyła, lepiej funkcjonowała, była taka świeżość, jeszcze ten Jarosz, gra przyzwoicie, jednak niczym się nie wyróżnia na tle większości atakujących w lidze.
KK bardzo fajny doping i fajnie oddziaływał na resztę kibiców, takich którzy nie angażują się tak bardzo, szacunek dla was :) To moja subiektywna opinia. Mamy najlepszych kibiców, najlepsze i najładniejsze fanki. Jest taka jedna blondynka, urocza jest, z tego co widzę to bardzo zaangażowana, ja nie jestem w KK, widzę, że jeździ też na większość meczy wyjazdowych. Ciągle te same twarze, szacunek dla was wszystkich, godnie reprezentujecie kibiców Resovii :)
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: qtp »

Simao pisze: jeszcze ten Jarosz, gra przyzwoicie, jednak niczym się nie wyróżnia na tle większości atakujących w lidze.
)
Jednym się wyróżnia, bardzo mała ilość błędów w ataku. Poza tym taka zmiana stylu gry u tak zaawansowanego wiekowo zawodnika też robi wrażenie.
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Aranger »

Wydaje mi się, że w tym aspekcie to trzeba brać pod uwagę oba współczynniki składające się na efektywność ataku, a więc zarówno liczbę błędów, jak i zablokowanych ataków. I faktycznie, Jarosz błędów robi bardzo mało, ale jak weźmiemy pod uwagę to, ile razy dostał czapę, to niczym się nie wyróżnia w stosunku do czołowych atakujących ligi.

Aż sobie to podliczyłem, i po 8 kolejkach tak wygląda procent błędów w ataku i ataków zablokowanych z całości u atakujących grających na sensownym poziomie:

Maciej Muzaj: 15%
Mariusz Wlazły: 14%
Łukasz Kaczmarek: 13%
Karol Butryn: 16%
Maurice Torres: 20%
Jakub Jarosz: 16%
Damian Schulz: 13%
Bartłomiej Kluth: 19%
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: reeman »

Core
Posty: 228
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:32
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Core »

Co słychać w obozie Resovii przed meczem z Radomiem i Wartą, kto w najlepszej formie na treningach itp.? Śliwka i Tichy już zdrowi?
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

A co bylo Olkowi, bo jakos mi umkenla informacja?
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

kanimo pisze:A co bylo Olkowi, bo jakos mi umkenla informacja?
Kontuzja przywodziciela. Więcej tutaj na samym początku: https://www.youtube.com/watch?v=hvdtq0l_vCs
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Czytam kolejny wywiad i każdy po kolei mówi o wadach 10-minutowej przerwy. I tak się zastanawiam, czy cokolwiek próbuje się zrobić by przeciwdziałać temu rozprężeniu. Domyślam się, że w szatni odbywa się gadka motywacyjna i takie tam, ale widać że ona nie przynosi efektów.
Moja propozycja.
Przed meczem trener podaje wyjściowy skład: Kędzierski, Jarosz, Rossard, Depowski, Możdżonek, Lemański.... i od razu dodaje: "Trzeciego seta zaczyna Tichacek, Schops i Śliwka (za Depowskiego). Bez spiny i w otwarte karty. Jakby się dwa sety nie toczyły - ta trójka będzie się nakręcała na wejście od trzeciej partii i na pewno wyjdą skoncentrowani.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Johny94 »

pewniak pisze:Czytam kolejny wywiad i każdy po kolei mówi o wadach 10-minutowej przerwy. I tak się zastanawiam, czy cokolwiek próbuje się zrobić by przeciwdziałać temu rozprężeniu. Domyślam się, że w szatni odbywa się gadka motywacyjna i takie tam, ale widać że ona nie przynosi efektów.
Moja propozycja.
Przed meczem trener podaje wyjściowy skład: Kędzierski, Jarosz, Rossard, Depowski, Możdżonek, Lemański.... i od razu dodaje: "Trzeciego seta zaczyna Tichacek, Schops i Śliwka (za Depowskiego). Bez spiny i w otwarte karty. Jakby się dwa sety nie toczyły - ta trójka będzie się nakręcała na wejście od trzeciej partii i na pewno wyjdą skoncentrowani.
Ciekawa propozycja, tylko co by było w sytuacji, gdyby pierwsze dwa sety np. Jarosz zagrał na 90% skuteczności, a potem wchodzi Schops i nic nie konczy. Kibice pukali by sie w glowe, co ten trener zrobil. Motywacja jedna sprawa, ale dzien konia danego zawodnika potrafi zadecydowac o meczu. Wiec chyba to zbyt ryzykowna propozycja.
pewniak
Posty: 5015
Rejestracja: 2 wrz 2012, o 11:28
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: pewniak »

Johny94 pisze:Ciekawa propozycja, tylko co by było w sytuacji, gdyby pierwsze dwa sety np. Jarosz zagrał na 90% skuteczności, a potem wchodzi Schops i nic nie konczy. Kibice pukali by sie w glowe, co ten trener zrobil. Motywacja jedna sprawa, ale dzien konia danego zawodnika potrafi zadecydowac o meczu. Wiec chyba to zbyt ryzykowna propozycja.
No przecież oczywiste jest, że trener reaguje elastycznie. Jakby jechał na 90% to jego by zostawił, a zmiennik (Jochen) wiedziałby dlaczego zostaje. Problem polega na tym, że przerwa wybija z rytmu i częściej jednak takie statystyki diametralnie spadają. Wprowadzenie świeżej krwi - jednego, dwóch czy trzech zawodników powinno ożywić zespół. Może wystarczy zrobić tak tylko z rozgrywającymi, albo tylko ze skrzydłowymi gdy rozgrywający czuje grę.

Przerwa częściej wybija z rytmu niż nie. Zatem nawet jeśli takie zmiany sprawią stratę seta, to możemy założyć że i tak byłby przegrany. Natomiast zawodnik, który nastawia się przez dwa sety na grę w trzecim będzie lepiej zmotywowany niż ten grający od początku.
[URL=https://matchnow.info]Prime Сasual Dating[/URL]
Jolly
Posty: 747
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 07:57

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Jolly »

Co tu taka cisza? :o
Chyba nadszedł czas zadać sobie pytanie czy Andrzej Kowal powinien wrócić na stanowisko 8-)
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Ciekawe. Niech wraca.
Tylko po co porownywac nieporownywalne.
U Kowala, w wystemie 2 rownych szostek to czesc z obecnych szostkowych graczy nawet na lawke by sie nie zlapala.
Sliwka, glownie siedzial za bandami. Leman-rownie czesto rezerwowy co na boisku, Tichacek-rezerwowy, Tibo wejscia i wyjscia.
Akurat Ci co wiecej grali, to podziekowali (Nowakowski, Perrin, Jaeschke, Ivovic)
Taki Penczew tez jakby odzyl odchodzac.

Ja bym chetnie zobaczyla jak Kowal mierzy sie z druzyna ze zblizonymi do obecnej Resovii personaliami. Albo z takimi personaliami jak Bydzia, czy Szczecin.
I nie zapomnijcie, ze paru z tych zawodnikoto podpisano jeszcze za czasow Kowala. Np chyba obu atakujacych.
Moze Wlochowi warto by (bylo) :) pozwolic wybrac zespol. Jego wynalazkiem jest glownie i chyba jedynie Fin.
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Powiem tak, gdyby Kowal wyczyniał to co ostatnio Serniotti, prowadził mecze w taki sposób, robił takie zmiany i zespół grałby w taki sposób to by jechano z nim równo. Na forum Resovii nie zostałaby z niego sucha nitka, zaczynalaby się właśnie 15 strona na temat Kowala w Resovii i wszystkich dookoła z nim związanych. Ale, że Roberto to Włoch, fachowiec to już może więcej i traktowany jest inaczej. Ok, zaraz się pojawią głosy, że za Kowala skład był dużo silniejszy, że tego składu nie do końca był autorem itp. itd. Tylko są elementy na które ma jakis wpływ, choćby zagrywka, która wygląda dramatycznie słabo. Gramy dobrze co drugi mecz, ja nie wymagam cudów, ale momentami Resovia popełnia takie błędy, wpadają takie piłki, że można się załamać. Dlaczego taki Lemański czy Śliwka wyglądali dużo, duzo lepiej po przyjeździe z kadry? Jedyny plus jaki ostatnio widziałem to chyba tylko to, że Lemański poprawił siłę uderzenia. Trochę mało tych plusów. Jak nie gra Rossard to Resovii nie ma, większość zależy od niego w tym wózku. A i tak gra słabiej niż sezon temu, zwłaszcza na zagrywce. Jak tak dalej pójdzie to średnio to widzę.
kanimo

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: kanimo »

Rossard chyba jednak wypadl z 6 w kadrze (tak sie rozwinal u Kowala). Co tlumaczy poniekad jego gorsze przygotowanie do sezonu.
Fakt-Lemani Sliwka znacznie lepiej prezentowali sie po kadrze. Ale przeciez nie Kowal ich tam trenowal. I oby jeszcze dlugo nie.
W przedsezonowych ocenach Reska lapala sie u wiekszosci chyba wlasnie w granicach miejsca, ktore zajmuje a maks na 4.
Po sparingach z kolei bylo widac duze mozliwosci Olsztyna a taki Szczecin jest kompletnym zaskoczeniem.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: drukjul »

Michal5 pisze:Powiem tak, gdyby Kowal wyczyniał to co ostatnio Serniotti, prowadził mecze w taki sposób, robił takie zmiany i zespół grałby w taki sposób to by jechano z nim równo.
Serniotti w "PS" już wyjaśnił dlaczego zdecydował się zdjąć Rossarda.
W dwóch pierwszych setach najjaśniejszą postacią zespołu i główną opcją w ataku był Thibault Rossard. Dlaczego po 10-mintuowej przerwie nie wystawił pan do gry?

Roberto Serniotti: W trakcie tygodnia Thibault miał problemy zdrowotne, odczuwał ból ramienia i pracował z fizjoterapeutami.

http://www.przegladsportowy.pl/siatkowk ... 1,899.html
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Aranger »

Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: Michal5 »

Nieźle. Podobno atmosfera ogólnie w zespole nie za ciekawa, coś tam nie działa. Czyżby szybkie przejęcie przez Cretu?
iron
Posty: 1249
Rejestracja: 11 lip 2009, o 17:15

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: iron »

Nerwowe ruchy w stabilnej Resovii? Musi dziać się bardzo źle.
No sympathy for fools...
Awatar użytkownika
leeon
Posty: 6840
Rejestracja: 2 sty 2011, o 19:16
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: leeon »

Czyżby kasa i cierpliwość w Resovii była tylko dla Kowala?
krzysiu
Posty: 5484
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2017/2018

Post autor: krzysiu »

Andrzej wróci na białym koniu :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”