Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Awatar użytkownika
silky
Redaktor
Redaktor
Posty: 68
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 11:53
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa

Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: silky »

No i na dzień dobry " okazało się,że odgrzewane kotlety coś potrafią"( cytat z MVP dzisiejszego meczu),czyli Politechnika wygrała na wyjeździe z Delektą 3:0.Po pierwszym niesamowice zagranym secie warszawianie w drugim za bardzo się rozprężyli i przy stanie 12:6 dla miejscowych chyba już nikt nie wierzył, że się jeszcze podniosą. A oni zdobyli 8 pkt z rzędu i wygrali seta....wreszcie przyjemnie było patrzeć na ich grę !!! Ta wygrana nie oznacza, że uda im się uciec przed barażami, ale zawsze cieszy :) . Patrząc dzisiaj na grę bydgoszczan, tym bardziej się zastanawiam jakim cudem oni ograli tydzień temu Kędzierzyn....

Delecta Bydgoszcz - AZS Politechnika Warszawska 0:3 (14:25, 23:25, 24:26)
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: Mania »

No i moi kochani mnie nie zawiedli! :) Choć muszę przyznać, że jechałam na mecz z dusza ramieniu. Jednak po tym co zobaczyłam, jeszcze bardziej nie mieści mi się w głowie jak Chemik ograł Mosto w takim wymiarze. :o

Sam mecz rozgrzał mnie do czerwoności, bo na hale dotarłam zmarznięta do szpiku ;-) Moi chłopcy grali ładnie, skutecznie i co ważne bardzo spokojnie i konsekwentnie. A to co zrobili w 2 secie zasługuje na gromkie brawa. :) Po prostu jestem z nich dumna. :)

Indywidualnie: znów szalał Rybak, ale to Michalczyk "odgrzewany kotlet" dostał MVP, imo bardziej na zachętę za wyższą formę niż za faktycznie bardzo dobry mecz. ;-) Nawet Chudik był jakoś dziwnie usposobiony, tak jak zawsze jest nerwowy tak wczoraj był, ale wyładowywał się w najlepszy możliwy sposób - poprzez bardzo dobrą grę :) No i muszę go pochwalić za zagrywkę w 2 secie oraz ostatnią akcję, którą rozbawił mnie do leż (poganiał piłkę :P ). Nasi przyjmujący zagrali bardzo poprawnie, zamiany Chaberka i Kulikovskiego były bardzo owocne co cieszy, że mamy 3 równorzędnych graczy. :) Kuba Markiewicz jak zwykle klasa sama w sobie. A wejście Buszka iście szatańskie - pojedynczy blok :D

Jednak największym ojcem sukcesu jest trener Jerzy Taczała. Niesamowity człowiek! w ciągu 1,5 miesiąca dotarł do zawodników, stopniowo wydobywa z nich to co najlepsze i gra wygląda coraz lepiej. Do tego jeszcze popracował nad ich pewnością siebie i psychiką. Stawia na młodych, robi świetne zmiany... po prostu Skorek przy nim to nikt. Edzio może wstydzić się za teksty jakie głosił swego czasu, że on nie ma kim grać i żeby nie oczekiwać od niego wyników. :/ patrząc na obecną sytuację i grę, na wspomnienie tamtych słów tylko nóż się w kieszeni otwiera...

Zaś w Bydgoszczy nie było Janczaka i Sopko, nie było gry...

W dzisiejszych meczach nie spodziewam się sensacji, liczę jedynie na dobry mecz w Jastrzębiu. ;-)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
DC!
Posty: 108
Rejestracja: 11 gru 2007, o 18:31
Płeć: M

Re: Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: DC! »

A olsztynianie w fatalnym stylu przegrali z Resovią. :| W drużynie gości było widać ogromną wolę walki, chęć zwycięstwa i to zdecydowało o ich zwycięstwie. W drużynie AZS-u tego widać nie było. Byli jacyś przygaszeni, a rzeszowianie swoją dobrą grą ich jeszcze dobijali. Resovia była w zasadzie lepsza w każdym elemencie.
Natalia
Posty: 44
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 17:36
Płeć: K
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: Natalia »

Strasznie cieszy fakt,że Resovia złe chwili ma już za sobą.Dzisiejsze spotkanie tylko to potwierdzilo.
Olsztyn całkowicie rozbity-przede wszystkim blok-nie dawał sobie rady (oprócz okresu 2 seta) przy rozegraniu Ilicia.No i fantastyczne obrony Rzeszowian-atakujący Olsztyna musieli się natrudzić ,żeby nie tylko ominąć blok Resovii,ale ich obrońców-a już w szczególnosci Igłą,który już zdążył nas do tego przyzwyczaić -szalał w obronie.Co ciekawego-Ignaczak okazuje sie byc także dobrym trenerem-twarde:P słowa do Guni podczas przerwy w końcówce 2 seta zrobiły swoje :D

Wielkie brawa dla drużyny z Rzeszowa-za walkę,ambicję i radosć z gry.A Olsztyn-cóż przegrał nie tylko czysto siatkarsko,ale przegrał przede wszystkim w głowach.
"Trener spojrzał na zegarek, żeby dać swoim podopiecznym ostatnie wskazówki"
Łukasz Płuciennik (Canal+)
Mania
Posty: 863
Rejestracja: 16 paź 2007, o 18:08
Płeć: K
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: Mania »

Cóż za zadziwiająca kolejka ;-) w dwóch meczach doczekaliśmy się niespodzianek, zaś tylko w 1 czterech setów :)

Mecz w Olsztynie totalnie mnie zaskoczył, spodziewałam się odwrotnego wyniku, jednak w AZS-ie nadal coś nie gra w samej drużynie. W Resovii świetnie grał Igła, co raczej nikogo nie dziwi oraz cała reszta. :) Grali tak dobrze, że w sumie nikomu nie można mieć wiele do zarzucenia. ;)

W Jastrzębiu owszem emocje jako takie były, bo wszystkie sety kończyły sie identycznym wynikiem 25:23. Odwrotna sytuacja niż w meczu JW ze Skra. ;-)

Czewa pewnie ograła Sosnowiec, a Skra delikatnie mówiąc przejechała się po Kostce Brukowej :)
"Można z nami wygrać, ale nie można nas pokonać" śp. Krzysztof Kowalczyk o AZS PW.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: Ted »

Byłem przekonany, że po ostatnich wynikach Delecty, wynik będzie odwrotny. Stało się inaczej. Zabrakło koncentracji, bo panowie odpowiednio zmobilizowani byli. Zawiół Krzysio Janczak, spodziewałem się większej skuteczności po tym atakującym - tylko 7 pkt. O niebo lepiej spisali się skrzydlowi - Martin 16 pkt, Kamil - 11 pkt.
Wśród warszawiaków, jak zawsze Radek Rybak był klasą samą dla siebie - 21 pkt w trzech setach i blisko 60% skuteczność. Kolejny mecz tego zawodnika, w którym pokazał jak się zagrywa.

Pozostałe spotkania kończyły się zgodnie z moimi przewidywaniami. Po cichu liczyłem, że Resovia po pożegnaniu się z Garym zacznie grać. I nie pomyliłem się, jednak jedna jaskółka wiosny nie czyni.
crea
Posty: 21
Rejestracja: 11 paź 2007, o 16:17
Płeć: K
Lokalizacja: Żory
Kontakt:

Re: Sezon 2007/2008 - 16 kolejka

Post autor: crea »

Cieszy mnie wygrana warszawskiej Politechniki, przed nimi jeszcze dwa spotkania z trudnymi rywalami ale jak cały sezon pokazuje wszystko może się zdarzyć. Wystarczy przypomnieć sobie pierwszy mecz Politechniki z Jastrzębiem.

Podobnie jak przedmówca myślałam, że po pucharowym meczu i ostatnim ligowym, Delecta pójdzie za ciosem i zyska trochę punktów, niestety lub stety tak się nie stało. Za to sytuacja w dolnej części tabeli jest bardzo ciekawa.

Reszta wyników specjalnie mnie nie zaskoczyła... w meczu w Jastrzębiu gospodarze zagrali świetne końcówki setów, niby wynik 3:0 ale nie można powiedzieć, że emocji w tym meczu brakowało.
W moim sercu Jastrzębie i na dobre i na złe :D
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”