Jastrzębski Węgiel 2019/2020

stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: stemar1972 »

Vilgefortz pisze:
stemar1972 pisze:90 roku jako klub jednosekcyjny siatkówki.(http://www.krs-online.com.pl/klub-sport ... -1043.html) W XXI chyba na jeden sezon odkupiono klub siatkówki kobiecej z Pszczyny i to trwało jeden bądź dwa sezony. Ale tu pamięć może mnie mylić a nie chce mi się szukać Tak więc miłośniku fantasy polecam czytanie krs. :)
Haha, ten wiedźmiński antagonista mnie zdradza. Zwracam honor pod tym względem. Ale z tym, że prezes Gorol odpowiada sam przed sobą się nie zgadzam - zarząd JW, a także zarząd JSW mają wpływ na działania klubu
Może podasz przykłady w jaki sposób mają wpływ. Bo świetle ksh nie mają prawa ingerować w działalność spółki akcyjnej. JSW nie jest właścicielem. Zarząd JSW to obce biznesowo ciało.Zarząd klubu jak wynika z krs jest jednoosobowy p.Gorol, a 100% akcjonariusz Jastrzębie Borynia ma prezesa zarządu p. Gorola. Kończę bo trudno mi zrozumieć, że nie rozumiesz informacji podawanych w krs. amen
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

stemar1972 pisze:
Vilgefortz pisze:
stemar1972 pisze:90 roku jako klub jednosekcyjny siatkówki.(http://www.krs-online.com.pl/klub-sport ... -1043.html) W XXI chyba na jeden sezon odkupiono klub siatkówki kobiecej z Pszczyny i to trwało jeden bądź dwa sezony. Ale tu pamięć może mnie mylić a nie chce mi się szukać Tak więc miłośniku fantasy polecam czytanie krs. :)
Haha, ten wiedźmiński antagonista mnie zdradza. Zwracam honor pod tym względem. Ale z tym, że prezes Gorol odpowiada sam przed sobą się nie zgadzam - zarząd JW, a także zarząd JSW mają wpływ na działania klubu
Może podasz przykłady w jaki sposób mają wpływ. Bo świetle ksh nie mają prawa ingerować w działalność spółki akcyjnej. JSW nie jest właścicielem. Zarząd JSW to obce biznesowo ciało.Zarząd klubu jak wynika z krs jest jednoosobowy p.Gorol, a 100% akcjonariusz Jastrzębie Borynia ma prezesa zarządu p. Gorola. Kończę bo trudno mi zrozumieć, że nie rozumiesz informacji podawanych w krs. amen
Już tłumaczę... JW ma ogromny wpływ na działanie klubu, bo jest głównym sponsorem wokół, którego wszystko się kręci. Klub musi się dostosowywać do żądań sponsora. Przykład:
Jastrzębscy kibice noszą się w tradycyjnych barwach (nawet była przyśpiewka: w Jastrzębiu w kółko zielono, czarno i żółto) i ubolewają, że klub ma inne barwy od przeszło 10 lat. Klub nie może wiele z tym zrobić, gdyż spółce zależy na barwach.
KRS wszystkiego nie powie... Myślę, że nie ma sensu dalej dyskutować ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: zwykly74 »

Camillo Marcotti pisze:
Mój menedżer i prezes klubu poinformowali mnie o chęci podpisania ze mną nowej, dłuższej i prawdopodobnie lepszej finansowo umowy. Jastrzębski Węgiel to jedna z bardziej stabilnych i dobrze zorganizowanych drużyn w Polsce i poza nią. Dotarliśmy do ćwierćfinału Ligi Mistrzów i mocno liczyliśmy się w walce o mistrzostwo kraju, ale zdecydowałem się odejść.
Gdzieś przypadkowo trafiłem na wywiad Kovaca sprzed miesiąca, gdzie mówi dlaczego opuszcza Jastrzębski. Skoro rzekomo proponowali Slobodanowi kontrakt, nawet wyższy niż ten w połowie sezonu, wychodzi na to, że byłoby ich stać na trenera. Tym bardziej dziwi mnie fakt Reynoldsa. Może to rzeczywiście głęboko ukryty trenerski talent, na którym póki co jedynie prezes Jastrzębia się poznał?
Pisałem kiedyś o rzekomych powodach odejścia Kovaca.

"Jak sam tłumaczy, o jego decyzji zadecydowały dwie kwestie. - Po pierwsze, z powodu niezgodności dotyczących sztabu szkoleniowego. Chociaż nie było żadnej nietolerancji i konfliktów, wszyscy jesteśmy profesjonalistami i mieliśmy ten sam cel, to dołączyłem do już zgranego zespołu, którym kierował Luke Reynolds, po tym jak odszedł Roberto Santilli - mówi.

- Co więcej, głównym językiem był angielski, a znam go mniej niż na przykład język włoski. Nie przeszkadzało mi to gdy pracowałem w Iranie, Turcji i Rosji, ale teraz zdarzało się, że niektóre rzeczy gubiły się w tłumaczeniu, albo dużo czasu zajmowało wzajemne zrozumienie się, co spowalniało prowadzenie zespołu. Kiedy dowiedziałem się, że budżet na nowy sezon musi zostać przeorganizowany i zatrudnienie moich współpracowników nie będzie możliwe, to zaważyło - wyjaśnia serbski szkoleniowiec."
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Biciut »

Czyżby Rufio w sztabie JW? :)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Biciut pisze:Czyżby Rufio w sztabie JW? :)
Ponoć Lubina... Reynolds mówił w wywiadzie, że obok Dejewskiego będzie Szczebak
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
astronauta
Posty: 2904
Rejestracja: 24 sie 2011, o 12:11
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: astronauta »

Takiego człowieka trzeba zatrzymać w klubie, z którym był związany przez lepszą część kariery. Jeśli Lubin, to marketingowo słabo.
Zwycięzca Typera Rio 2016 i Typera 2022/2023 :-) Na razie lider tabeli wszechczasów Typera.
Zdobywca zaszczytnego medalu z buraka w Typerze +Ligi 2015/2016, 2018/2019 i ziemniaka 2016/2017 :-)
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Wiśniewski oficjalnie w JW. Ciekawostką jest fakt, że aż na 3 lata.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Camillo Marcotti pisze:Wiśniewski oficjalnie w JW. Ciekawostką jest fakt, że aż na 3 lata.
Biorąc pod uwagę, ile lat był w Zaksie, to niekoniecznie "aż" :D Bardzo solidny zawodnik. W kadrze nie wyszło, ale od lat najwyższa klasa ligowa. Gladyra będzie może starał się podgryzać Szalacha i wreszcie trochę pogra.

Ogólnie JW chyba zaoszczędziło trochę na środku, a jakościowo przynajmniej ten sam poziom, jeśli nie lepszy. Szkoda, że temat Seyeda się wysypał, ale i tak personalnie jest bardzo solidnie, sądzę, że taniej niż ostatnio.
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Jasne, Wiśnia to bardzo dobry zawodnik, transfer na plus. Zaznaczyłem długość kontraktu, bo rzadko, zwłaszcza u zawodników w okolicy 30-tki, widzimy 3-letni kontrakt :)
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Bardzo się cieszę z tego transferu. Jest to wzmocnienie za Vigrassa, który grał bez bloku. W ataku gorszy nie będzie. Wiśniewski to od lat czołówka ligowa i cieszy, że będziemy mieć w tym sezonie ex- duet z Kędzierzyna.
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: pwpl97 »

Camillo Marcotti pisze:Wiśniewski oficjalnie w JW. Ciekawostką jest fakt, że aż na 3 lata.
W Kędzierzynie Swider nie chcial mu dac kontraktu na 3 lata tylko na 2. Miedzy innymi dlatego wybral Jastrzębie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

https://m.youtube.com/watch?feature=you ... FlwNm6pGa8
Ktoś zrobił kompilację Hachdadiego z zeszłego sezonu :D Ten zawodnik najbardziej zmusza mnie do wyczekiwania ligi z niecierpliwością.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Aquino »

Zupełnie mnie ten zawodnik nie przekonuje i moim zdaniem odbije się od naszej ligi podobnie jak większość egzotycznych zawodników.
Na tej kompilacji wyglądał niesamowicie anemicznie a te ataki wyglądały jak plasy. Zbiera się prawie tak wolno do ataku jak Udrys , zero jakiejkolwiek dynamiki i siły.
Naprawdę nie rozumiem zachwytów nad Al Hachdadim.
Ogólnie skład JW jest słaby i brakuje w nim wyrazistości. Przypomina mi koncepcję Zaksy, która w przeciwieństwie do JW ma jednak Zatora i Toniuttiego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Zupełnie mnie ten zawodnik nie przekonuje i moim zdaniem odbije się od naszej ligi podobnie jak większość egzotycznych zawodników.
Na tej kompilacji wyglądał niesamowicie anemicznie a te ataki wyglądały jak plasy. Zbiera się prawie tak wolno do ataku jak Udrys , zero jakiejkolwiek dynamiki i siły.
Naprawdę nie rozumiem zachwytów nad Al Hachdadim.
Ogólnie skład JW jest słaby i brakuje w nim wyrazistości. Przypomina mi koncepcję Zaksy, która w przeciwieństwie do JW ma jednak Zatora i Toniuttiego.
Koncepcja ZAKSY bez ławki? Wolne żarty :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Marek907
Posty: 182
Rejestracja: 17 kwie 2020, o 12:32
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Marek907 »

Następny zawodnik Zaksy ląduje w Jastrzębiu. Ten klub się w tym wyspecjalizował. Niestety dla JW zdobycie jakiegokolwiek trofeum znowu im nie grozi :]
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: zwykly74 »

Marek907 pisze:Następny zawodnik Zaksy ląduje w Jastrzębiu. Ten klub się w tym wyspecjalizował. Niestety dla JW zdobycie jakiegokolwiek trofeum znowu im nie grozi :]
Śmieszne są takie wpisy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Przez ostatnie 6 lat z Zaksy bezpośrednio do Jastrzębia trafiło 2 graczy, z tym, że jeden się rozmyślił i poleciał do Chin. Nie wiem, skąd takie myśli, chyba, że ex-gracze Kentucky mają piętno na całą karierę (w co wątpię).

JW ma znacznie większy potencjał od Kędzierzyna w tym sezonie, a KK może już się nie obronić Toniuttim i Zatorem.

W mojej opinii - Jastrzębski najlepiej spożytkował ograniczony budżet i chwała zarządowi i Luke'owi za to.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:Zupełnie mnie ten zawodnik nie przekonuje i moim zdaniem odbije się od naszej ligi podobnie jak większość egzotycznych zawodników.
Na tej kompilacji wyglądał niesamowicie anemicznie a te ataki wyglądały jak plasy. Zbiera się prawie tak wolno do ataku jak Udrys , zero jakiejkolwiek dynamiki i siły.
Naprawdę nie rozumiem zachwytów nad Al Hachdadim.
Ogólnie skład JW jest słaby i brakuje w nim wyrazistości. Przypomina mi koncepcję Zaksy, która w przeciwieństwie do JW ma jednak Zatora i Toniuttiego.

I pisze to zadeklarowany fan drużyny, która w ataku będzie miała Superlaka z Ziobrowskim :] Kampa, Gladyr, Wiśniewski, Louati, Fornal, a nawet Szymura - zapowiada się strzelanina w polu zagrywki. To jest brak wyrazistości? Na każdej niemal pozycji (prócz libero) jeden wartościowy zmiennik - Tervaportti na rozegraniu, Szalacha na środku, Louati/Szymura w przyjęciu, a nie zapominajmy, że jest obiecujący Gierżot jako czwarty. No i niezawodny Bucki, gdyby Al Hachdadi bawił się w Konara.

Trzeba być naprawdę uprzedzonym, żeby porównywać ławkę JW z ławką Zaksy. Ławkę Kędzierzyna można zestawić jedynie z Twoją warszawską potęgą, w której Grobelny i Kozłowski są wartościowymi zmiennikami (w Zaksie mamy Klutha i Łukasika, no i od biedy Rejnę).

Skra ma świetną ławkę, JW również, a Resovia - mimo że widać wreszcie jakąś hierarchię - nadal kwadrat ma solidny. Z czołówki Zaksie i Warszawie będzie najtrudniej, biorąc pod uwagę, że szykują im się puchary. Nie chcę niczego przypominać, ale Anastasi już raz się przejechał na graniu zmiennikami. Fan Vervy powinien być ostatnią osobą, która krytykuje ławkę JW (które nawet nie wiadomo czy zagra w pucharach).
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

johnnyrotten pisze: Na każdej niemal pozycji (prócz libero) .
Biniek wydaje się być słabszym punktem, ale zaliczył w miarę dobry sezon (statystycznie przynajmniej). Nie wiem, na ile będzie w stanie zastąpić taką legendę jak Rufio :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze: Biniek wydaje się być słabszym punktem, ale zaliczył w miarę dobry sezon (statystycznie przynajmniej). Nie wiem, na ile będzie w stanie zastąpić taką legendę jak Rufio :]
Zawsze można wykorzystać kryzys w rosyjskiej Superlidze i liczba Rusków będzie się zgadzać :]

A tak serio, to Popiwczak raczej jest nietykalny, więc ewentualnie widziałbym zmiany na podobnej zasadzie jak Ruska. Szkopuł w tym, że Fromma nie trzeba już ratować. :D Myślę, że trójka Louati - Szymura - Fornal spokojnie da radę i w razie ewentualnych problemów Francuza będą grać obaj Polacy.

Gierżot jest dość wysoki i z tego względu może być ryzykowna taka zmiana (nie ukrywam, że przykuł moją uwagę dobrym serwisem i atakiem, a przyjęcie jakoś mi umknęło). W każdym razie skład Jastrzębia na papierze oceniam jako drugi w lidze pod względem wartościowości zmienników.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Aquino »

Ani razu nie odniosłem się do ławki Jastrzębia. W porównaniu do Zaksy chodzi mi o pierwszy skład, który jest taki jakby zbyt miałki i po prostu mnie nie przekonuje. Ratunek może przynieść Fornal, który może stać się koniem pociągowym tej drużyny.
Mam nadzieję, że tak się stanie bo upatruje w nim pewniaka w składzie naszej kadry po IO.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Aquino pisze:Ani razu nie odniosłem się do ławki Jastrzębia. W porównaniu do Zaksy chodzi mi o pierwszy skład, który jest taki jakby zbyt miałki i po prostu mnie nie przekonuje. Ratunek może przynieść Fornal, który może stać się koniem pociągowym tej drużyny.
Mam nadzieję, że tak się stanie bo upatruje w nim pewniaka w składzie naszej kadry po IO.
Wydaje Ci się, że się nie odniosłeś. Napisałeś
Aquino pisze: Ogólnie skład JW jest słaby i brakuje w nim wyrazistości.
"Skład" to nie tylko pierwsza szóstka. Gdybyś napisał "pierwsza szóstka mnie nie przekonuje", to nie byłoby podstaw do pisania o całości kadry. A ująłeś to w taki sposób, że były. Słowa mają różne odcienie znaczeniowe i trzeba ich używać ze świadomością szerokości ich znaczenia. Wszystko, co napiszesz, może zostać wykorzystane przeciwko Tobie :D
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: qtp »

johnnyrotten pisze:I pisze to zadeklarowany fan drużyny, która w ataku będzie miała Superlaka z Ziobrowskim :]
Zostało ustalone dawno temu że Superlak to już teraz jest sztos, a jak trafi pod skrzydła AA to już w ogóle będzie wymiatacz jakiego liga nie widziała. :P Gdzie go tam porównywać z jakimś egzotykiem :P
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Chal »

Vilgefortz pisze: W mojej opinii - Jastrzębski najlepiej spożytkował ograniczony budżet i chwała zarządowi i Luke'owi za to.
Ile wynosi ten budżet?
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Aquino pisze:Ani razu nie odniosłem się do ławki Jastrzębia. W porównaniu do Zaksy chodzi mi o pierwszy skład, który jest taki jakby zbyt miałki i po prostu mnie nie przekonuje. Ratunek może przynieść Fornal, który może stać się koniem pociągowym tej drużyny.
Mam nadzieję, że tak się stanie bo upatruje w nim pewniaka w składzie naszej kadry po IO.
Moim zdaniem, jest odwrotnie, jest to inna drużyna niż rok temu - odchodzi Fromm, który był jak to określiłeś ,,miałki", a za niego przychodzi Szymura/Louati (trudno określić, który jest szykowany do wyjściowej szóstki), którzy obronią się najprawdopodobniej sportowo i charakterem. Lyneel to niby strata (ubolewałem nad jego odejściem trochę), ale czy on realnie kształtował grę drużyny w tym sezonie? IMO - nie. Vigrass nie zagrał tego, czego kibice i zarząd spodziewali się po sezonie w Warszawie - Wiśnia jako ograny ligowiec na plus. Al Hachdadi to już kwestia oceny, ale moim zdaniem jest w stanie jakościowo stanowić nawet pierwszą opcje w ataku.

Zaksa za to utrzymuje trzon składu, ale stawia na ataku na Kaczmarka po najsłabszym sezonie w karierze (przez kontuzje), a przy okazji układa ławkę z pierwszoligowcami.

Oczywiście, opinia to sprawa osobista...
Chal pisze:
Vilgefortz pisze: W mojej opinii - Jastrzębski najlepiej spożytkował ograniczony budżet i chwała zarządowi i Luke'owi za to.
Ile wynosi ten budżet?
Nie znam liczb, ale wiem, że miał być podniesiony (pewnie nie został przez wirusa i niespodziewane wydatki JSW)... Wnioskuję po wypowiedziach prezesa, że musiał zabezpieczyć klub finansowo, więc podeszli ostrożnie do rynku, ambiwalentnie traktując bardziej ryzykowne budżetowo transfery.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Chal »

Myślę po prostu, że, by oceniać, kto jak spożytkował budżet, trzeba ten budżet znać.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: barti522 »

johnnyrotten pisze: Trzeba być naprawdę uprzedzonym, żeby porównywać ławkę JW z ławką Zaksy. Ławkę Kędzierzyna można zestawić jedynie z Twoją warszawską potęgą, w której Grobelny i Kozłowski są wartościowymi zmiennikami (w Zaksie mamy Klutha i Łukasika, no i od biedy Rejnę).
Akurat to, że Verva ma słabą ławkę, to się nie bardzo zgodzę. Zdecydowanie bym wolał żeby zamiast kontraktu 4 środkowego i 4 przyjmującego dołożyć do kogoś pewniejszego jako 1 atakującego. Przecież w tym sezonie na ławce Vervy był Król czy Kopyść, to teraz nawet lepiej Ziobrowski czy starszy Fornal.

Ziobrowski
Kozłowski
Grobelny
Fornal
Zagraniczny środkowy
Kowalczyk
Teklak

Jeśli mówimy, że Kluth jest wartościowym zmiennikiem, Resovia ma mocną ławkę, a tam jest Domagała, to na tej samej zasadzie trzeba postawić Ziobrowskiego, bo od tych zawodników to jakoś zbytnio nie odstaje, przecież para Ziobrowski - Domagała to para Lubina z tego sezonu. Chociaż ja bym bardziej poszedł w tym kierunku, że żaden z nich nie jest pewny na czołowe kluby w naszym kraju jednak wszystkie te kluby, jak widać szukały tanich opcji na 2 i Ci zawodnicy się w to wpisują, ale jakieś proporcje trzeba zachować, raczej podobny poziom tej trójki. Idziemy dalej, tutaj jest doświadczony Kozłowski, który spokojnie jest w stanie dać dobrą zmianę, jakby Trinidad miewał problemy. Następnie Grobelny, tutaj to wgl chyba najlepszy zawodnik na tej ławce, bardzo solidny, także byłby w stanie zastąpić Szalpuka spokojnie, gdyby temu nie szło. Następnie starszy Fornal, jak wspomniał Bednaruk dostał lepszą ofertę od Vervy niż był mu w stanie dać Będzin, na 4 niezła opcja, coś tam pograł w Będzinie, nie jest to kompletnie nieograny junior, Bednaruk chciał go zatrzymać na kolejny sezon. Teraz środkowi i tutaj wyszedł mi zagraniczny środkowy przy Ziobrowskim i Szalpuku, którzy są jeszcze nieogłoszeni, to lącząc ich ze słowami Gacka o kolejnym akcencie zagranicznym, wychodzi mi, że to na tej pozycji takowy miałby się pojawić, nie wiem kto to będzie, być może jakiś Okolic czy zawodnik na tym poziomie, więc też byłby bardzo wartościowym 3 środkowym i czasami Nowakowski czy Wrona mogliby odsapnąć ze słabszymi rywalami czy w LM nie martwiąc się bardzo o poziom sportowy. No chyba, że miałby przyjść ktoś słaby, ale może nie będzie źle, zostało jeszcze paru niezłych tych środkowych bez klubu. Następnie Kowalczyk na 4 to przecież też bez tragedii, zawodnik doświadczony, który pewnie w takim przykładowo Będzinie walczyłby o skład, tak jak w przypadku Fornala również zawsze to lepiej niż totalny junior. No i ostatnia pozycja, to tutaj faktycznie jest ten junior kompletnie bez ogrania czyli młodziutki Teklak, ale to dopiero tutaj, ma po prostu się uczyć i obserwować jak gra Wojtaszek, który zapewne będzie grał od dechy do dechy, tak jak Zatorski w Zaksie czy Popiwczak w JW, czyli 3 naszych najlepszych libero w kraju.

Jak coś to nie porównuję tej ławki do Jastrzębia, bo nie o to mi chodziło, JW ma bardzo fajną ławkę rezerwowych, Bucki, Tervaportti, Szalacha, Szymura lub Louati, bo nie wiem który z nich będzie grał, to ciekawe opcje aczkolwiek chciałem pokazać, że Verva wcale złej ławki nie ma. Bardziej się można obawiać jak poradzi sobie 1 atakujący niż o ich ławkę, czy grę w LM, bo tam Anastasi spokojnie może sobie odpuścić i dać pograć Ziobrowskiemu, Kozłowskiemu, Grobelnemu czy nawet Fornalowi, bo przecież po coś są w tej drużynie, może nie wszystkich na raz, ale stopniowo i nie skończyłoby się to blamażem, tak jak mogłoby się skończyć, gdyby wystawić głównie rezerwowych juniorów czy zawodników bardziej z 1 ligi, a nie skończyłoby się tak dzięki całkiem niezłej ławce rezerwowych, jak na czasy kryzysu. :)
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Wywiad z prezesem dla PAPu
-Był moment, kiedy jego menedżer dopytywał o nasze zainteresowanie przedłużeniem kontraktu. Nie mieliśmy do tego przekonania, zwłaszcza, że Kovac warunkował pozostanie sprowadzeniem swojego sztabu. My nasz sztab budowaliśmy od lat i nie chcieliśmy go nagle burzyć. W efekcie nie złożyliśmy oferty – wyjaśnił prezes.
Czyli to klub nie chciał przedłużać kontraktu z Serbem, a nie na odwrót - oczywiście, najbardziej prawdopodobne, że obu stronom nie było to po myśli.
– Jeszcze przed wybuchem pandemii Dawid dostał od nas ofertę. Była bardzo dobra, wtedy jej nie zaakceptował. Potem pojawił się koronawirus, wstrzymaliśmy się z podpisywaniem wysokobudżetowych kontraktów. W międzyczasie trener Reynolds zaproponował rozwiązanie z Marokańczykiem Mohamedem Al Hachdadim i tak to zostało sfinalizowane – powiedział prezes.
Wychodzi na to, że Konar w marcu też nie był chętny na ofertę z śląskiego klubu, a klub znalazł zastępcę, którego warto było zakontraktować (mniejsza kasa).
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Stanisław Wawrzyńczyk przyjmującym JW.
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Szampon093 pisze:Stanisław Wawrzyńczyk przyjmującym JW.
Nie przyjmującym JW, tylko będzie z Nimi trenował przez 3 miesiące. Potem będzie grał w II lidze.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”