Jastrzębski Węgiel 2019/2020

johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze:Gładyr ma 1+1 i słyszałem, że to też nie jest 100 procentowo pewne, że przedłuży. Dlatego czekam z niecierpliwością na info w tej sprawie. Chciałbym by został. A Ruska szkoda, ale przypuszczam, że pewnie dostanie angaz w jakimś Będzinie czy Cuprum, które nie mają jeszcze libero. Albo w Lublinie.
Co do Gladyra, to z Polaków na rynku, którzy mogliby go zastąpić, jest tylko Lemański. Skoro odpuszczają Seyeda, to znaczy, że środek będzie polski, czyli albo Jurij zostaje, albo przychodzi topowy Polak.

JW raczej (a nawet na pewno) jest w stanie zaoferować więcej niż Warszawa, a dodatkowo Lemański byłby pewny gry, a przy Wronie i Nowakowskim - niekoniecznie.

Jeden z użytkowników pisał, że Bartek nie trafi do Warszawy, ale będzie spora niespodzianka. Może to jest właśnie Jastrzębie?
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: pwpl97 »

SzyMis12788 pisze:Czyli Stąsiek lub Czyrek zmiennikiem Popiwczaka

chodziło mi o KPS Siedlce, oczywiście ten zawodnik grał w agh ale w tamtym sezonie.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

pwpl97 pisze:
SzyMis12788 pisze:Czyli Stąsiek lub Czyrek zmiennikiem Popiwczaka

chodziło mi o KPS Siedlce, oczywiście ten zawodnik grał w agh ale w tamtym sezonie.
Aha.. Czyli Biniek - on chyba grał w PlusLidze kiedyś, prawda?
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Kleju »

Vilgefortz pisze:
pwpl97 pisze:
SzyMis12788 pisze:Czyli Stąsiek lub Czyrek zmiennikiem Popiwczaka

chodziło mi o KPS Siedlce, oczywiście ten zawodnik grał w agh ale w tamtym sezonie.
Aha.. Czyli Biniek - on chyba grał w PlusLidze kiedyś, prawda?
Zgadza się i to nawet w drużynie z Bieńkiem
Natomiast zdecydowanie odstawał poziomem
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Kleju pisze: Zgadza się i to nawet w drużynie z Bieńkiem
Natomiast zdecydowanie odstawał poziomem
Też pamiętam go raczej jako typowego libero, od którego odbija się piłka, a nie on ją odbija :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

stemar1972 pisze:Ciekawe jak bedzie w Jastrzębiu skoro Grupa Kapitałowa Jastrzębskiej Spółki Węglowej (JSW) zamknęła pierwszy kwartał 2020 roku wynikiem minus 208,9 mln zł netto.
Odpowiem tu, żeby nie śmiecić w transferach. Wiadomo, że klub to nie JSW itd., ale w obliczu takiej ładnej kwoty nieco zabawne wydaje mi się "siadanie do rozmów" z zawodnikami i żebranie czy oddadzą 14 czy 15% kontraktu. Ile to jest nawet 2% kontraktów siatkarzy w skali 208.9 mln złotych? To coś jak żeby mieć więcej na jedzenie, to nie kupować reklamówki w Biedronce, tylko nieść zakupy w rękach.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Ciekawe, kto ostatecznie zostanie trenerem. Niby Reynolds sobie poradził w tych 3 meczach, ale czy udźwignie prowadzenie drużyny przez cały sezon? Wolnymi trenerami są chociażby Gheorge Cretu czy Renan dal Zotto - moim zdaniem, szefostwo klubu powinno powalczyć...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
JW8127
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2020, o 20:45
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: JW8127 »

Vilgefortz pisze:Ciekawe, kto ostatecznie zostanie trenerem. Niby Reynolds sobie poradził w tych 3 meczach, ale czy udźwignie prowadzenie drużyny przez cały sezon? Wolnymi trenerami są chociażby Gheorge Cretu czy Renan dal Zotto - moim zdaniem, szefostwo klubu powinno powalczyć...
Powinno. Moim zdaniem Reynolds może nie dać rady, a zmiana trenera w ciągu sezonu trzeci raz z rzędu źle by wyglądała...
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

JW8127 pisze:
Vilgefortz pisze:Ciekawe, kto ostatecznie zostanie trenerem. Niby Reynolds sobie poradził w tych 3 meczach, ale czy udźwignie prowadzenie drużyny przez cały sezon? Wolnymi trenerami są chociażby Gheorge Cretu czy Renan dal Zotto - moim zdaniem, szefostwo klubu powinno powalczyć...
Powinno. Moim zdaniem Reynolds może nie dać rady, a zmiana trenera w ciągu sezonu trzeci raz z rzędu źle by wyglądała...
*czwarty
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Reynolds to przede wszystkim nie trener na głównego. To tak jakby statystyka wydrzeć i zrobić z niego trenera. Może gość ma ukryty talent i się sprawdzi, jednak trudno stwierdzić, więc taki ruch obdarzony jest ogromnym ryzykiem. Argument, że trzy mecze "sobie poradził" jest co najmniej śmieszny. W trzech meczach poradziłby sobie każdy, kto ma oczy i widzi kiedy zmianę zrobić. Przecież przez ten czas ani nie wprowadził jakichś wielkich zmian w treningu, a nawet jeśli wprowadził, to nie zaczęły one działać. To tak jak Nawrocki na krótkich turniejach w trakcie sezonu. Jak dostanie zawodniczki w formie z klubów, to przez tygodniowe zgrupowanie nie zdąży ich zepsuć, więc grają. Podobnie mogło być tutaj.

Byłoby to co najmniej śmieszne, skoro w Zawierciu jest Kolaković, w Olsztynie Castellani, a Jastrzębie prowadziłby nikomu nieznany typ z Australii. Bo nie oszukujmy się, poza ludźmi kojarzącymi Jastrzębie nazwisko Reynolds raczej niewielu zawodnikom czy kibicom coś mówi.
JW8127
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2020, o 20:45
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: JW8127 »

Camillo Marcotti pisze:Reynolds to przede wszystkim nie trener na głównego. To tak jakby statystyka wydrzeć i zrobić z niego trenera. Może gość ma ukryty talent i się sprawdzi, jednak trudno stwierdzić, więc taki ruch obdarzony jest ogromnym ryzykiem. Argument, że trzy mecze "sobie poradził" jest co najmniej śmieszny. W trzech meczach poradziłby sobie każdy, kto ma oczy i widzi kiedy zmianę zrobić. Przecież przez ten czas ani nie wprowadził jakichś wielkich zmian w treningu, a nawet jeśli wprowadził, to nie zaczęły one działać. To tak jak Nawrocki na krótkich turniejach w trakcie sezonu. Jak dostanie zawodniczki w formie z klubów, to przez tygodniowe zgrupowanie nie zdąży ich zepsuć, więc grają. Podobnie mogło być tutaj.

Byłoby to co najmniej śmieszne, skoro w Zawierciu jest Kolaković, w Olsztynie Castellani, a Jastrzębie prowadziłby nikomu nieznany typ z Australii. Bo nie oszukujmy się, poza ludźmi kojarzącymi Jastrzębie nazwisko Reynolds raczej niewielu zawodnikom czy kibicom coś mówi.
Dokładnie. Reynolds jest od przygotowania motorycznego a nie od trenowania. W tym sezonie miał za zadanie przygotować grunt nowemu trenerowi. Zmian wielkich nie robił, ale chyba trochę "przewietrzył" szatnię. Jastrzębiu przydałby się trener z prawdziwego zdarzenia, który nie da dyla po jednym sezonie
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: reeman »

Gruszka szuka roboty
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

reeman pisze:Gruszka szuka roboty
On by się na bank zżył :] :] :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Jastrzębie jest taką ekipą, w której rokrocznie czegoś brakuje lub coś nie zaskoczy. Pomijając sezon za Grodeckiego, gdzie szumnie poszukiwano Paczko Bożków i innych Prielożnych w krzakach w ramach niesamowitej gry i skończeniu sezonu gdzieś daleko, co roku mówi się o walce o medale, po czym w najlepszym wypadku kończy się to walką o brąz (ostatni finał Jastrzębia miał miejsce w 2010 roku, więc już 10 lat temu), a i tych medali zbyt wiele ostatnio nie ma (na 6 lat dwa, w tym roku też na medal się nie zapowiadało).

Zaciekawiło mnie to, bo rzeczywiście na forum Resovia obrasta mchem i mułem, bo zespół nie gra tak, jak zakładano, a w Jastrzębiu jakoś to nie dziwi. Czemu? Próbuję też znaleźć jakiś powód, co w Jastrzębiu jest nie tak, że zawsze czegoś brakuje. Trenerzy raczej z najwyższej półki, zawodnicy też niczego sobie (kto jak kto ale Jastrzębie ma najwięcej hitowych nazwisk w historii ligi), a Mistrzostwa jak nie było, że tak nie ma. Z zapowiedzi na przyszły sezon wychodzi ta sama śpiewka - będą walczyć o medale i zapewne znów skończy się w okolicach 3-4 miejsca, bo wydaje mi się że 3 ekipy spośród rywali (Skra, Zaksa, Onico, Asseco, Trefl, Aluron) zdołają ich wyprzedzić.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Camillo Marcotti pisze:Jastrzębie jest taką ekipą, w której rokrocznie czegoś brakuje lub coś nie zaskoczy. Pomijając sezon za Grodeckiego, gdzie szumnie poszukiwano Paczko Bożków i innych Prielożnych w krzakach w ramach niesamowitej gry i skończeniu sezonu gdzieś daleko, co roku mówi się o walce o medale, po czym w najlepszym wypadku kończy się to walką o brąz (ostatni finał Jastrzębia miał miejsce w 2010 roku, więc już 10 lat temu), a i tych medali zbyt wiele ostatnio nie ma (na 6 lat dwa, w tym roku też na medal się nie zapowiadało).

Zaciekawiło mnie to, bo rzeczywiście na forum Resovia obrasta mchem i mułem, bo zespół nie gra tak, jak zakładano, a w Jastrzębiu jakoś to nie dziwi. Czemu? Próbuję też znaleźć jakiś powód, co w Jastrzębiu jest nie tak, że zawsze czegoś brakuje. Trenerzy raczej z najwyższej półki, zawodnicy też niczego sobie (kto jak kto ale Jastrzębie ma najwięcej hitowych nazwisk w historii ligi), a Mistrzostwa jak nie było, że tak nie ma. Z zapowiedzi na przyszły sezon wychodzi ta sama śpiewka - będą walczyć o medale i zapewne znów skończy się w okolicach 3-4 miejsca, bo wydaje mi się że 3 ekipy spośród rywali (Skra, Zaksa, Onico, Asseco, Trefl, Aluron) zdołają ich wyprzedzić.
Kilka czynników w ostatnich sezonach decydowało o braku większych sukcesów niż brąz. Kontuzje kluczowych graczy - Lyneel, wcześniej Touzinsky (chociaż od tamtej drużyny nie wymagało się więcej od 3. miejsca). Zmiany trenerów nie pomagają. Przede wszystkim, ja mam wrażenie, że mamy ,,grzeczne drużyny", bez arogancji, którą Zaksa czy Verva zioną.
Co do przyszlego sezonu. Nadal nie do końca wiemy, jakie są ostateczne decyzje dot. składu - na spekulacje przyjdzie czas, myślę, że ciekawą próbką będzie liga ,,piaskowa".
Przez 16 lat za czwórką byliśmy 2 razy w sezonie z wynalazkami i w czasie kryzysu finansowego. Myślę, że to nie jest powód do zawodzenia, bo uzbierało się w tym czasie kilka medali i sukcesy w LM czy KMŚ.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Nazwiska nie zawsze gwarantują grę o medale. Co też pokazuje Resovia. Po prostu musi to wszystko zatrybić i utworzyć się drużyna. W zeszłym sezonie to się udało w Jastrzębiu. Było to widać. Dlatego bardzo szkoda mi, ze tak się to skończyło.
Nie podoba mi się to, że po takim sezonie tracimy tą drużynę, ale wiadomo, że to nie wszystko wybory klubu.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Marcin Gałązka pisze, że posiada pewne info iż Reynolds nie będzie 1 trenerem JW.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

kamil1999 pisze:Marcin Gałązka pisze, że posiada pewne info iż Reynolds nie będzie 1 trenerem JW.
Ciekawe kto... Z trenerów na poziomie wysokim wolni są:
- Cretu
- dal Zotto
- Bernardi (powiew przeszłości - u nas comebacki u nas nie działają XD)
- Blengini (ale on chyba sfocusowany na kadrę jest)

Osobiście, nie jestem zwolennikiem Włochów na ławce trenerskiej u nas.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Lynn »

Gruszka, Daszkiewicz
zwykly74
Posty: 213
Rejestracja: 14 lis 2013, o 00:33
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: zwykly74 »

Vilgefortz pisze:
kamil1999 pisze:Marcin Gałązka pisze, że posiada pewne info iż Reynolds nie będzie 1 trenerem JW.
Ciekawe kto... Z trenerów na poziomie wysokim wolni są:
- Cretu
- dal Zotto
- Bernardi (powiew przeszłości - u nas comebacki u nas nie działają XD)
- Blengini (ale on chyba sfocusowany na kadrę jest)

Osobiście, nie jestem zwolennikiem Włochów na ławce trenerskiej u nas.
Bernardi nas zostawił i po sezonie poszedł z tego co pamiętam do Turcji. Z De Giorgi było jeszcze gorzej.
Mam to samo zdanie.
Ja bym chętnie widział Dariusza Daszkiewicza.
Chciałbym Trenera który oprócz pieniędzy utożsamiałby się z Klubem i nie był tylko na jeden sezon.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Podpinam się pod tym. Też chciałbym by Daszkiewicz u nas dostał szansę na którą zasługuje.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Harry Brooking mieszka w Polsce
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

hvar18 pisze:Harry Brooking mieszka w Polsce
Czytałem, że zostaje w Bielsku na przyszły sezon.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2690
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Simao »

Skoro Gruszka otrzymał szansę u nas w Rzeszowie, to Daszkiewicz też zasługuje na szansę w klubie z czołówki. Użyję innego sformułowania, aspirującego do medali. Jastrzębie to może być dobre miejsce dla Niego. To może być współpraca z której wyjdą obustronne korzyści.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Tharaster »

Simao pisze:Skoro Gruszka otrzymał szansę u nas w Rzeszowie, to Daszkiewicz też zasługuje na szansę w klubie z czołówki. Użyję innego sformułowania, aspirującego do medali. Jastrzębie to może być dobre miejsce dla Niego. To może być współpraca z której wyjdą obustronne korzyści.
Niestety ale nic z tego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

W ogóle ma ktoś info, kto ma zostać tym trenerem? Myślę, że trenera ogłoszą najpierw, wiec zapewne te godności poznamy na dniach, ale ciekawość zwycięża :]
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
JW8127
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2020, o 20:45
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: JW8127 »

Jeśli faktycznie to nie będzie Luke, to ciekawe, co tam szykują
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: biker74 »

A Trener Sordyl zostaje w Turcji?
Camillo Marcotti

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Sordyl z Daszkiewiczem to najbardziej niedocenieni trenerzy w naszym kraju. Ale wiadomo, Bednaruk lepszy, bo hehe Twitter.
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Jastrzębski Węgiel 2019/2020

Post autor: PioterZJastrzebia »

kamil1999 pisze:Marcin Gałązka pisze, że posiada pewne info iż Reynolds nie będzie 1 trenerem JW.
No i to by było na tyle jeśli chodzi o "pewne info" od Pana G.
Reynolds 1 trenerem.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”