PGE Skra Bełchatów 2019/2020

compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: compact »

Skąd w ogóle to info o odejściu Prezesa juniora?
kozi1260
Posty: 1
Rejestracja: 22 mar 2020, o 19:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kozi1260 »

compact pisze:
sprawdź twittera Pawła Jaśkiewicza
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Lucarelli »

https://sport.onet.pl/siatkowka/pluslig ... go/dl93qn6
Wow, zła krew między panami. Od miłości do nienawiści jeden krok, w polskiej siatkówce zjawisko częste.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: reeman »

"– W Skrze mnie nie chcą, dlatego znalazłem sobie nową drużynę – powiedział „Wyborczej” Wlazły. O możliwym odejściu z bełchatowskiego klubu Wlazły mówił już od kilkunastu dni. Wcześniej tylko w nieoficjalnych rozmowach, ale w niedzielę mistrz świata ogłosił to w programie „7 strefa”. Według niego szefowie PGE Skry zaproponowali mu zakończenie kariery, a uroczystość miałaby zostać powiązana z jubileuszem 90-lecia powstania klubu. – Zamierzam jeszcze pograć w siatkówkę, może rok, może dwa, a może pięć, więc nie mogłem przyjąć oferty – twierdzi Wlazły."
https://lodz.wyborcza.pl/lodz/7,35137,2 ... 2-L.2.maly
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: compact »

Mariusz, graj i 10 lat, ale nie w Skrze i nie z tym ego
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:
Szary Wilk pisze: Jeśli Skra pozyskałaby Gruszczyńskiego, to może zakontraktować zagraniczne skrzydła.
Gruszczyński nie miał iść przypadkiem do Olsztyna? Zagranicznych libero daleko szukać nie trzeba, jest Koga albo Watten, tylko wtedy wiązałoby się to z polskim atakiem, jeśli przyjść miałby T.Rossard w miejsce Szalpuka.
Watten ma ważny kontrakt z Katowicami. Koga cze,u nie? Ale po co ograniczać się tylko do polskiego rynku. Jest Kerminen, który w mojej opinii to już top 10 co najmniej na swojej pozycji jeśli nie wyżej. Jest Shoji. Myślę, że jeśli Piechocki ma odejść to limity przeznaczą na zagranicznego libero co nie jest złą decyzją. Filipiak nie gwarantuje wcale niższego poziomu niż Boyer czy Luburić. Jeśli utrzyma formę z Gdańska oczywiście.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: skrowiec »

Powie mi ktoś co tam jest u tego Pawła Jaśkiewicz na Twitterze? Bo nie dość że Twittera nie mam to nie umiem się tam poruszać
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Pod tweetem o Wlazłym na pytanie ,,a Kacper zmiana czy zostaje z ojcem?'' odpowiedział ,,według moich info out.''
kibic_siatki
Posty: 2587
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kibic_siatki »

W przypadku Mariusza dołączenie w Gdańsku do Winiara nie jest chyba najlepszym rozwiązaniem. Co innego koleżeństwo w jednej drużynie, a co innego relacja typu przełożony- podwładny. Tak jak w Zaksie było z Gumą i Świdrem. ;)
Ja na jego miejscu bym raczej szukał miejsca w Resovii: klub z dużymi ambicjami, wypłacalny (a to chyba teraz najważniejsze), mający problem z udźwignięciem presji, która spala zawodników. Obie strony gdyby wypaliło mogłyby dużo zyskać !!! Z presją to raczej nie miał problemów, a nawet wytrzymywał hejt po MŚ 10 lat temu. Tyle, że to było głównie w Rzeszowie.
Nie wiadomo jak Skra będzie wyglądać w następnym sezonie: czy w ogóle liga ruszy, ale będzie miała problem mentalny: kto będzie liderem? No chyba, że Kurek zajmie miejsce obydwu atakierów i jakiś tani młody.
starr55
Posty: 25
Rejestracja: 1 mar 2020, o 20:44
Płeć: K

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: starr55 »

Szkoda, że Wlazły odchodzi ze Skry w złej atmosferze, choć jestem za odejściem Mariusza to można było to rozstanie przeprowadzić lepiej. Prezes chciał mu skończyć karierę, czyżby poszedł po rozum do głowy i zaczął uczyć się na błędach. Nieźle do tego podszedł,chciał mu pożegnalną uroczystość wyprawia. :] Wiadomo, że to dobre rozwiązanie dla Skry, mimo że Mariusz jest legendą to nie oszukujmy się, nie daje już odpowiedniego poziomu sportowego. Ja szczerze mówiąc myślałam, że to będzie ostatni sezon Wlazłego, ale jak widać o końcu nie myśli.
A wgl piszecie, że Junior i Petković odchodzą, a na innym forum tutaj piszą, że mają zostać. Więc jeśli tak będzie to nie wygląda za dobrze. Piechocki wiadomo, jego obecność sprawia że żadne zmiany nie mają sensu. A i spodziewałam się, że jak już odejdzie Wlazły to przyjdzie ktoś typu Muzaj czy Kurek, a nie że na ataku grać będą Petkovic z Filipiakiem.
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, o 01:33 przez starr55, łącznie zmieniany 1 raz.
Szary Wilk
Posty: 7861
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Szary Wilk »

Ale jaka jest korzyść w wymianie Wlazłego na Filipiaka? Bo według mnie wariant w postaci: solidny atakujący+Wlazły do rotacji(tak jak to było w tym sezonie) jest stabilniejszy od wariantu: Filipiak jako 1+zmiennik.

Dlaczego? Bo Filipiak ma 26 lat i nic wielkiego w PlusLidze jeszcze nie pokazał, to jego pierwszy sezon, gdzie się wyróżnia. Wlazły zawsze jest gwarancją solidnej gry. Nie jest to już siatkarz na Ligę Mistrzów i regularną grę w szóśtce, ale zawsze do rotacji spoko. Nikt nie ma pewności, że Filipiak będzie w stanie dźwignąć grę o medale. On do tej pory grał zupełnie bez żadnej presji. Zwłaszcza w tym sezonie, gdzie od Gdańska nikt nic nie wymagał, a oni tylko zaskakiwali. Tutaj jest zupełnie inna sytuacja, wszyscy będą wymagać medali, dobrej gry, zastąpienia Mariusza, regularności i brania na siebie odpowiedzialności w ataku i w mojej opinii potrzeba tutaj większego nazwiska i po prostu lepszego gracza, z całym szacunkiem dla Filipiaka.

Myślałem, że jak Skra pożegna Wlazłego, to ściągnie jakiegoś topowego atakującego i zacznie budowanie mocnego składu, którym dysponowali choćby przed kilkoma laty. Widocznie nie pozwala na to sytuacja finansowa, a szkoda.
compact
Posty: 5727
Rejestracja: 13 wrz 2011, o 11:58
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: compact »

Podstawowa korzyść jest taka, że trener nie będzie musiał wprowadzać jakiś chorych rotacji na ataku, w obawie przed rozwaleniem atmosfery w drużynie i ewentualnym zwolnieniem. Gdyby do Skry przyszedł Nimir, a Wlazły został, to i tak by musiał oddać Mariuszowi połowę spotkań, zwłaszcza telewizyjnych.

Jeśli Mariusz nie ma żadnych refleksji na temat swojego poziomu gry w ostatnich 5 sezonach, to obawiam się, że zderzenie z rzeczywistością i oczekiwaniami wobec atakującego w klubie takim jak chociażby Gdańsk, może być bardzo dla niego bolesne. Przecież jak on będzie dostawał tyle piłek co Filipiak, to skończy na ujemnej efektywności w ataku
Ostatnio zmieniony 23 mar 2020, o 08:07 przez compact, łącznie zmieniany 1 raz.
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kamien »

Szary Wilk pisze:Myślałem, że jak Skra pożegna Wlazłego, to ściągnie jakiegoś topowego atakującego i zacznie budowanie mocnego składu, którym dysponowali choćby przed kilkoma laty. Widocznie nie pozwala na to sytuacja finansowa, a szkoda.
Jak to punkt widzenia zalezy od miejsca siedzenia ;) , takie postepowanie w przypadku innych zespołów ktore tez kieruja sie swoimi możliwościami finansowymi to wg. niektorych "minimalizm"
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: lipa210 »

Według mnie bardzo dobra wiadomość dla kibiców Skry o odejściu Mariusza. Wiadomo, że legenda, że dużej liczbie osób będzie przykro jak przyjedzie do Bełchatowa jako przeciwnik ale z punktu widzenia sportowego to już był dobry czas na pożegnanie. Wiadomo mógł zostać jako drugi atakujący ale obstawiam że i tak byłby droższy niż Filipiak, a po drugie tak jak inni mówią pierwszy atakuajcy musiałby mu oddawać cześć spotkań żeby nie było zgrzytów. Petkovic według mnie udany transfer ale też liczyłem że po odejściu Mariusza spróbują zakontraktować kogoś z półki wyżej np. Luburicia, Kurka, Boyera. Prawdopodobna rywalizacja Filipiaka z Petkoviciem jest otwarta bo są to gracze na podobnym poziomie, chodź chyba wolałbym mieć gorszego drugiego atakującego żeby przeznaczyć pieniądze na kogoś mocnego za Szalpuka lub na zatrzymanie Kochanowskiego. Przez tą epidemie nikt nie wie jaki będzie miał budżet i wydaje mi się że okres transferowy będzie bardzo ciekawy, nie zdziwię się jak niektóre kluby będą czekały do samego końca żeby zakontraktować interesujących zawodników w promocji.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Szary Wilk pisze:Ale jaka jest korzyść w wymianie Wlazłego na Filipiaka? Bo według mnie wariant w postaci: solidny atakujący+Wlazły do rotacji(tak jak to było w tym sezonie) jest stabilniejszy od wariantu: Filipiak jako 1+zmiennik.
Korzyść jest oczywiście finansowa. I dla mnie to wyczerpuje temat.

W temacie transferów @BadTrue we wczorajszym poście z godziny 21:06 obwieścił, że:
Jeśli chodzi o Skre to na dzień dzisiejszy :

1. Petkovic - zostaje
2. Piechocki - zostaje
3. Orczyk - out
4. Kochanowski - out
5. Szalpuk - out

Ogólnie współczuję niektórym klubom, które podpisały już kontrakt przed epidemia jak np. Zaksa. Z jednej strony dobrze ale z drugiej, może być różnie.
Petković - dla mnie średnio udany transfer, wielkich fajerwerków nie grał, wtopy też nie było. Chciałoby się rzec, że weryfikacja nastąpiłaby w play-offach ale cóż :D . Jak nie mieli dogadanej jakiejś pewnej, potężnej armaty, to zatrzymanie Serba było dobrym wyborem.

Chociaż Kłos i Huber godnie zastąpią Kochanowskiego (może nie w skali 1:1 ale dobrze), to mocniejszy Kędzierzyn jest z punktu widzenia Skry problemem.

Ani Orczyk ani Szalpuk się nie sprawdzili ale muszą mieć dobre zastępstwo.

Ogólnie fajnie byłoby sobie podywagować, pogadać ale w sumie skoro ma zostać Piechocki Junior, to szkoda strzępić klawiatury. Łańcuch pęka w najsłabszym ogniwie i to w Skrze się nie zmieni. Stąd moja opinia o bystrości umysłu Kochanowskiego znacznie wzrosła, na co miał się kisić w klubie, któremu własny libero co rusz krzyżuje szyki w drodze na szczyt. Z Kędzierzynem o wiele łatwiej o tytuły i LM.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: filippiotro »

A Milczarek to też zostaje? Może jeśli nie za Piechockiego, to jest przynajmniej jakaś szansa na kogoś lepszego obok niego?
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

[quote="Szary Wilk"]Ale jaka jest korzyść w wymianie Wlazłego na Filipiaka? Bo według mnie wariant w postaci: solidny atakujący+Wlazły do rotacji(tak jak to było w tym sezonie) jest stabilniejszy od wariantu: Filipiak jako 1+zmiennik.

Filipiak już od kilku lat pokazuje, że jest świetnym zawodnikiem. Już kolejny sezon jest w czołówce najlepiej punktujących i atakujących. W Bydgoszczy nie miał odpowiedniego wsparcia na innych pozycjach i ciągnął grę outsidera Plusligi, w tym sezonie w Gdańsku znowu jest liderem zespołu, chociaż inni zawodnicy mu tutaj bardzo pomagają i zdecydowanie wygląda to lepiej niż w Bydgoszczy. Poza tym kto zna Bartka ten wie, że cechuje go profesjonalizm a przez lojalność spędził tyle lat w Bydgoszczy bo już wcześniej miał propozycje od lepszych klubów. Do tego Heynen też go zauważa, ale przez urodzaj na tej pozycji nie łapie się w kadrze. Do tego jego forma nie faluje tak jak u Konarskiego. Moim zdaniem jest teraz na poziomie podobnym do atakującego JSW, oczywiście mają oni różne atuty. Obstawiałbym go jako 3-go najlepszego Polskiego atakującego na równi z Konarem.

Dodatkowo nie jest jeszcze najstarszy, więc ma szansę się rozwinąć i w końcu grać o medale. Myślę, że obecnie wszystkie zespoły PL chętnie widziałyby go u siebie w składzie.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Wystarczy wejść na stronę plusligi i zobaczyć rankingi. Najlepiej punktujący, najlepiej atakujący, więcej bloków niż Andrzej Wrona, 5 statuetek MVP do tego 35 asów. Gdyby u nas wybierali MVP rundy zasadniczej to mielibyśmy mocnego kandydata w postaci Bartka Filipiaka
kamil1999
Posty: 5448
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Weszłęm na te statystyki PlusLigi i tam Filipiak wypada dobrze, ale Malinowski czy Butryn jeszcze lepiej(procent w ataku). Dlatego wstrzymałbym się z tą oceną, że Filipiak to trzeci razem z Konarskim najlepszy atakujący. Malinowski w mojej ocenie jest zarówno przed Konarem jak i Filipiakiem no i Muzaj był liderem zaledwie w słabym Surgucie. To też z niego gwiazdy światowej siatkówki nie robi więc nie przesadzajmy tylko dlatego bo wyjechał za granicę a to widzę, że dodaje na tym forum plus 100 do umięjętności zawodnika według niektórych.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Matson »

Nie wystarczy liczba zdobytych punktów żeby mówić o klasie zawodnika. Równie dobrze jeden zawodnik mógł grać same 5 setowe pojedynki a drugie samo 3 setowe. Można np porównać filipiaka z butrynem gdzie maja podobna liczbe zdobytych punktów a jednak na przestrzeni sezonu Filipiak ma 48% skuteczności a Butryn ponad 53 wiec nie stawiajmy jeszcze mu pomnikow
prestidigitator
Posty: 27
Rejestracja: 3 sty 2009, o 19:51
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: prestidigitator »

TommyLeeJones pisze: Korzyść jest oczywiście finansowa. I dla mnie to wyczerpuje temat.
To chyba nie takie proste. Wiem, że to już nie ten wiek i nie to samo granie co 10 lat temu (i tak - będzie już tylko słabiej).
Jednak wg mnie ma 2 bardzo fajne cechy:
1) Nawet jak nie gra dobrego meczu na boisku, szczególnie w meczach ważnych, jest prawdziwym kapitanem i potrafi krzyknąć / poskakać / ożywić grę / zakończyć marazm (obecnie widać np po Resovii co się dzieje jak takiego zawodnika nie ma)
2) Nadal ma bardzo dużą wartość marketingową i dość mocno o to dba przez pokazywanie się na imprezach sponsorów - szczególnie tych najbardziej lokalnych.

I teraz odnośnie tej korzyści finansowej dla klubu, o której mówisz, to raczej wszystko tak ładnie się nie zbilansuje i jest to podejście dość naiwne. Jeśli zawodnik zarabia X i odejdzie to wcale w kasie nie musi zostać ten sam X. W Bełchatowie jest kilku sponsorów z Wielunia (z Anią na czele), które pewnie jak się zsumuje nie wkładają wcale tak mało do budżetu i gdy odejdzie Wlazły myślę, że jest duża szansa, że paru też może odejść, albo ograniczyć sponsoring. Teraz jest czas rozmów nie tylko z zawodnikami, ale i sponsorami, a dodając do tego niepewność jaką daje obecna sytuacja (wirus, nie wiadomo co z ligą, co z olimpiadą i czy to się nie przełoży na kolejny sezon) kilku mniejszych sponsorów może łatwo zrezygnować z dalszej współpracy. Wydaje mi się, że m.in. dlatego Piechocki tak się obruszył, że to nie jest dobry moment na takie komunikaty.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Jakies niepokojace te plotki w tym roku.
Biorac pod uwage falujaca forme Szalpuka jednak wolalbym zeby zostal w klubie.
Kazdy Polski klub z czolowki bedzie mial min. 1 zawodnika, ktory w kadrze cos znaczy badz rokuje w tym kierunku.
Zaraz zostaniemy z niczym, nie wspominajac o odejsciu Kochana.

Mam coraz wieksze watpliwosci czy w przyszlym sezonie nie bedzie gorzej niz w tym jak mialo to miejsce w sezonie z Koistra to akurat byla maszynka na srodku do zdobywania punktow lecz po prostu nie grali.. Rozegranie Woicki/Dante?

Meh.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: miro1905 »

Mogę wiedzieć skąd pojawiło się tu nazwisko Rossarda? Jakiś link jako źródło tej plotki.
adamow
Posty: 441
Rejestracja: 24 maja 2014, o 13:04
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: adamow »

Ja cały czas mam nadzieję, że to info o odejściu Wlazłego to tylko taki przedwczesny Prima Aprilisowy żart na danie ciekawego tematu do dyskusji w czasie koronapaniki. Jeśli faktycznie Piechocki zaproponował Wlazłemu zakończenie kariery to sam także powinien się podać do dymisji jeśli ma odrobinę honoru.
Cała legenda i siła Skry została zbudowana na fundamencie jakim jest Mariusz Wlazły. Mówisz Skra myślisz Wlazły. Nie ważne w jakiej formie Wlazły daje dusze temu klubowi. Jest dla Bełchatowa tym kim dla Rzeszowa byli Achrem i Ignaczak. Nawet jak Olek doznał kontuzji i nie grał to dopóki był w klubie Sovia odnosiła sukcesy i zdobywała medale. Jak w 2016 roku Olek i Igła odeszli z klubu to od tamtej pory Rzeszów nie zdobył już ani jednego medalu. Niby jest kasa są dobre nazwiska ale drużyna jest w rozsypce i sukcesów brak. Skra po epoce Wlazłego w najbliższych sezonach może podzielić los Resovii.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

prestidigitator pisze:1) Nawet jak nie gra dobrego meczu na boisku, szczególnie w meczach ważnych, jest prawdziwym kapitanem i potrafi krzyknąć / poskakać / ożywić grę / zakończyć marazm (obecnie widać np po Resovii co się dzieje jak takiego zawodnika nie ma)
2) Nadal ma bardzo dużą wartość marketingową i dość mocno o to dba przez pokazywanie się na imprezach sponsorów - szczególnie tych najbardziej lokalnych.
Argumentacja niepozbawiona racji.
Pierwsze to prawda, do tego czysto siatkarsko Wlazły jest dobrym obrońcą ale też pamiętajmy, że musi być na boisku, a po drugie jak nie będzie dawał przykładu swoją grą, to nie będzie już krzyczał "za mną", tylko "naprzód". To nie to samo.
A co do punktu numer 2 - jest to niestety ryzyko względem sponsorów z Wielunia. Tylko teraz konia z rzędem temu, kto rozróżni kto się wycofał przez Wlazłego, a kto przez koronawirusa, ile stracono na sponsorach, a ile zyskano na kontrakcie Mariusza. Trudno stwierdzić.

Poza tym kontrakt Wlazłego zapewne mocno ograniczał pole manewru w kontraktowaniu innych zawodników, pozbawiał Skrę elastyczności. Biorę pod uwagę to co napisałeś i niech będzie, nie jest to tak aż czarno-białe, nawet jeśli Mario finalnie winien zostać pożegnany.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Olwap »

adamow pisze:Ja cały czas mam nadzieję, że to info o odejściu Wlazłego to tylko taki przedwczesny Prima Aprilisowy żart na danie ciekawego tematu do dyskusji w czasie koronapaniki. Jeśli faktycznie Piechocki zaproponował Wlazłemu zakończenie kariery to sam także powinien się podać do dymisji jeśli ma odrobinę honoru.
Cała legenda i siła Skry została zbudowana na fundamencie jakim jest Mariusz Wlazły. Mówisz Skra myślisz Wlazły. Nie ważne w jakiej formie Wlazły daje dusze temu klubowi. Jest dla Bełchatowa tym kim dla Rzeszowa byli Achrem i Ignaczak. Nawet jak Olek doznał kontuzji i nie grał to dopóki był w klubie Sovia odnosiła sukcesy i zdobywała medale. Jak w 2016 roku Olek i Igła odeszli z klubu to od tamtej pory Rzeszów nie zdobył już ani jednego medalu. Niby jest kasa są dobre nazwiska ale drużyna jest w rozsypce i sukcesów brak. Skra po epoce Wlazłego w najbliższych sezonach może podzielić los Resovii.
"NIe ważne w jakiej formie jest Wlazły, daje duszę temu klubowi" Taki tekst dyskwalifikuje cię jako obiektywnego kibica. Odejście Wlazłego to bardzo miły powiew normalności i sygnał że ktoś tam jednak w klubie myśli. To jest biznes, zawodowy sport, tu nie ma miejsca na sentymenty. Mario przy całym szacunku do jego osiągnięć powinien opuścić Skrę już rok temu. To w tym momencie jest solidny przeciętniak - a kontrakt ma jeden z największych w lidze. Para Petković - Filipiak jest spokojnie wystarczająca na ligę a sporo tańsza niż Petković - Wlazły i dzięki temu będzie można dołożyć trochę kasy np do dobrego przyjmującego. Do pełni szczęścia brakuje jeszcze wymiany Kacperka na lepszego libero albo trwałe posadzenie Kacperka na ławie. Zobaczymy jak to wyjdzie ale tak czy inaczej klub czekają spore zmiany - zmiany które są potrzebne.
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Asia_Ku »

No Igla to przeszedl do Resovi ze Skry gdzie go nie chcieli. Do Achrema dobre porownanie. Dziwny ruch Skry z Wlazlym.
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: lipa210 »

adamow pisze:Ja cały czas mam nadzieję, że to info o odejściu Wlazłego to tylko taki przedwczesny Prima Aprilisowy żart na danie ciekawego tematu do dyskusji w czasie koronapaniki. Jeśli faktycznie Piechocki zaproponował Wlazłemu zakończenie kariery to sam także powinien się podać do dymisji jeśli ma odrobinę honoru.
Cała legenda i siła Skry została zbudowana na fundamencie jakim jest Mariusz Wlazły. Mówisz Skra myślisz Wlazły. Nie ważne w jakiej formie Wlazły daje dusze temu klubowi. Jest dla Bełchatowa tym kim dla Rzeszowa byli Achrem i Ignaczak. Nawet jak Olek doznał kontuzji i nie grał to dopóki był w klubie Sovia odnosiła sukcesy i zdobywała medale. Jak w 2016 roku Olek i Igła odeszli z klubu to od tamtej pory Rzeszów nie zdobył już ani jednego medalu. Niby jest kasa są dobre nazwiska ale drużyna jest w rozsypce i sukcesów brak. Skra po epoce Wlazłego w najbliższych sezonach może podzielić los Resovii.
To, że jest Legendą to znaczy, że ma mieć wysoki kontrakt do 67 roku życią żeby tworzyć atmosfere? Od kilku sezonów nie spełnia oczekiwań, jest trzecią opcją w ataku jako jedyny atakujący w naszej lidze. Na wysokiej piłce jeden z najsłabszych atakujących w lidze, a prawdopodobnie z największym kontraktem. Według mnie jako rezerwowy mógłby jeszcze sezon pograć, ale decyzja o zakończeniu współpracy jak najbardziej słuszna według mnie.
Olwap
Posty: 195
Rejestracja: 29 kwie 2016, o 21:49
Płeć: M

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: Olwap »

TommyLeeJones pisze:
prestidigitator pisze:1) Nawet jak nie gra dobrego meczu na boisku, szczególnie w meczach ważnych, jest prawdziwym kapitanem i potrafi krzyknąć / poskakać / ożywić grę / zakończyć marazm (obecnie widać np po Resovii co się dzieje jak takiego zawodnika nie ma)
2) Nadal ma bardzo dużą wartość marketingową i dość mocno o to dba przez pokazywanie się na imprezach sponsorów - szczególnie tych najbardziej lokalnych.
Argumentacja niepozbawiona racji.
Pierwsze to prawda, do tego czysto siatkarsko Wlazły jest dobrym obrońcą ale też pamiętajmy, że musi być na boisku, a po drugie jak nie będzie dawał przykładu swoją grą, to nie będzie już krzyczał "za mną", tylko "naprzód". To nie to samo.
A co do punktu numer 2 - jest to niestety ryzyko względem sponsorów z Wielunia. Tylko teraz konia z rzędem temu, kto rozróżni kto się wycofał przez Wlazłego, a kto przez koronawirusa, ile stracono na sponsorach, a ile zyskano na kontrakcie Mariusza. Trudno stwierdzić.

Poza tym kontrakt Wlazłego zapewne mocno ograniczał pole manewru w kontraktowaniu innych zawodników, pozbawiał Skrę elastyczności. Biorę pod uwagę to co napisałeś i niech będzie, nie jest to tak aż czarno-białe, nawet jeśli Mario finalnie winien zostać pożegnany.
Sęk w tym że to właśnie sponsorzy wymusili na Piechockim odstawienie Wlazłego, mówi o tym we wczorajszym wywiadzie.
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PGE Skra Bełchatów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Olwap pisze:Sęk w tym że to właśnie sponsorzy wymusili na Piechockim odstawienie Wlazłego, mówi o tym we wczorajszym wywiadzie.
Znam tylko wywiad dla Przeglądu, może mi to gdzieś umknęło ale już widzę jak gromadka prezesów chodzi za Kondziem i każe mu wywalić ikonę klubu :D . Sponsorzy to zręczna wymówka, a przede wszystkim "sponsorzy" to nie jakiś podmiot zbiorowy, tylko poszczególne firmy i ludzie za nimi stojący. Ktoś mógł stwierdzić "daj pan spokój z Mariuszem" a inny "jestem fanatykiem Mariusza, ma zostać". To już głównie czcze dywagacje, natomiast sama wartość marketingowa Wlazłego, zwłaszcza w kontekście Skry jest niepodważalna. Takie decyzje nie mogą być bezbolesne co nie znaczy, że są błędne.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”