Verva Warszawa Orlen Paliwa 2019/2020

barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: barti522 »

jinx pisze:
barti522 pisze:
uszat pisze: Czy ja któregoś z was zaatakowałem personalnie? Obraziłem?
Nie, ty atakujesz tylko Onico i piszesz głupoty o tym, iż to, że Śliwka jest 2 najlepszym przyjmującym po Kubiaku w Polsce, nie podlega żadnej dyskusji, ale jak wiadomo Twoje posty są czystą prawdą, bez mrzonek i życzeniowych mitów o potędze natomiast te osób, które mają odmienne zdanie, tylko zbędnym populistycznym biciem piany.
Co za typ? Co ma Śliwka, Kubiak do sytuacji w Onico? Było paru userow, którym sprawa mocarnosci klubu i możliwości sfinansowania tego projektu wydała się conajmniej zastanawiająca. Cześć ludzi miała podobne przemyślenia jak w przypadku stoczni. A Ty jak barti? Uwierzyłeś?
Pisałem ogólnie o jego postach, niedawno właśnie pisał o wyższości Śliwki właśnie w tym wątku, tylko admin to usunął. ;)
W Onico dalej wierzę i nie zamierzam oczerniać i cisnąć klubu zanim nic się oficjalnie nie wyjaśni. Mogę jednak wystosować oficjalne przeprosiny w waszym kierunku, gdyby faktycznie upadli i okaże się, iż niesłusznie nie dowierzałem waszym teoriom, jeśli was to zadowoli. ;)
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

Kolego, nikt nie chce żadnych przeprosin!
Szanujmy się i respektujmy nawzajem! Po co atakować jeden drugiego?
Każdy może mieć własne zdanie.
Możemy dyskutować.
Ostatnio zmieniony 17 lip 2019, o 15:29 przez uszat, łącznie zmieniany 1 raz.
Mostostal BB´97´02´08
barti522
Posty: 1810
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: barti522 »

Najpierw piszesz jedno, ja odpisuje, później edytujesz i wtedy moja wypowiedź nie ma sensu. Dokładnie tak uważam, iż wszyscy możemy dyskutować, jednak to nie ja pisze, że zawodnik X jest lepszy od Y, czy się to komuś podoba, czy nie i nie ma co z tym dyskutować. Dla jednego X, dla drugiego Y, dla trzeciego Z.
Radomiak97
Posty: 109
Rejestracja: 11 cze 2019, o 14:30

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Radomiak97 »

To chyba nie jest dział do dyskusji o wyższości Bednorza nad Śliwką czy odwrotnie :]

Jeśli już lekko zbaczamy z tematu to zastanawia mnie jedna rzecz. Temat o Onico, i tylko o Onico, a tu grubo ponad połowa postów od kibiców Zaksy. Widać bardzo się przejmują losem warszawskiego klubu ;)
boftek
Posty: 195
Rejestracja: 16 lut 2019, o 08:16
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: boftek »

Odpowiedź ze strony Prawdy Siatki odnośnie tego czy klub ma gwarancję finansowania ze strony spółki: "To jest kwestia otwarta, ale ma zabezpieczenie z innych zrodel w sporym procencie budzetu, wiec nie ma zadnego zagrozenia rozgrywek raczej. Kwestia jak powazne i jak dlugie beda problemy Onico, co jest sytuacja rynkowa..."
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

To już jest „jakaś” informacja. Jeśli są zabezpieczeni to myśle ze można trochę odetchnąć.
Jak już piałem. Poczekajmy.
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Słowa „żadnego” i „raczej” w formalnej logice obok siebie nie występują.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
kamil1999
Posty: 5532
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Radomiak97 pisze:To chyba nie jest dział do dyskusji o wyższości Bednorza nad Śliwką czy odwrotnie :]

Jeśli już lekko zbaczamy z tematu to zastanawia mnie jedna rzecz. Temat o Onico, i tylko o Onico, a tu grubo ponad połowa postów od kibiców Zaksy. Widać bardzo się przejmują losem warszawskiego klubu ;)
Bo ogólnie kibice Zaksy stanowią spory odsetek tego forum z tego co zauważyłem. Drugi duży odsetek to kibice nowych tworów, pragnący wielkich rewolucji w składach zespołów PlusLigi i grzmiacy o tym jaka to liga jest słaba. Do tego rzucający jak słusznie zauważył kolega populistyczne frazesy bez żadnych konkretów. Myślę, że tak naprawdę nikt albo prawie nikt nie chce upadku Onico. Plusliga z Onico jest silniejsza niż PlusLiga bez Onico. A wszyscy chyba chcemy jak najsilniejsze PlusLigi. Nie wydaje mi się by powtórzyło się dokładnie to samo co ze Stoczni ą. Nie wchodzi się dwa razy do tej samej rzeki. Według mnie dokończę sezon, ale pytanie co dalej? Szkoda by było Onico bo w odróżnieniu od Stoczni wydawało mi się zespołem budowanym z głową, choć za fizycznym stylem gry jaki prezentowali nie przepadam.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

W punkt! Dziękuje
Mostostal BB´97´02´08
alimak
Posty: 438
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: alimak »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, o 19:08 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Może nie tyle najwięcej do powiedzenia o Zaksie i jej zawodnikach mają kibice "nowych zespołów", co trójka kibiców Skry, której coraz ciężej jest lokować swoje nadzieje w ulubionym klubie i kibicują komukolwiek, kto by przerwał hegemonię klubu z Kędzierzyna. Zawierciu, Warszawie, komukolwiek.

A co tam na froncie walki o nowe kredyty w Onico? Przyznam, że w ogóle się na tym nie znam i przyjmuję za dobrą monetę, co tutaj piszą Uszat i Drukjul, jednak na chłopski rozum wydaje mi się, że gdybym był analitykiem w banku i przyszedł do mnie przedsiębiorca w gardłowej sytuacji i powiedział, że chce kredyt na swoją firmę, która nie ma żadnego kapitału, a także skromne 10 małych baniek na występ drużyny siatkarskiej w jednym sezonie ligowym, to bym czym prędzej spuścił psy, wezwał ochronę i poprosił ją, by wskazała aplikantowi najbliższe drzewo i po prosiła go, żeby się tam wspiął. Być może jednak w bankach są inne realia.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Hirako »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 lip 2019, o 19:08 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Punkt 23. regulaminu forum.
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Xenio »

Noworoczny. Znasz hasło "bij mistrza"? Na tym polega sport, więc nie użalaj się, że wszyscy przeciw hegemonowi ( Zaksa? ).
Jestem ciekaw czy Onico wszczęło jakieś kroki prawne przeciw PLS za finał pierwszego słynnego meczu o złoto +Ligi.
Skoro są nowe kredyty więc musiały być i stare. Trzy banki odmówiły nowych kredytów bo coś tam nie gra w Onico ale nigdzie nie doczytałem się, że firma jest nierzetelna ze względu na problemy ze spłatami starych kredytów. Dziwna sprawa jak dla mnie
z Trzaskowskim i Czarneckim w tle. ;)
Ostatnio zmieniony 18 lip 2019, o 14:13 przez Xenio, łącznie zmieniany 1 raz.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

To nie sa niestety kredyty jakie znasz. Z banku dla pana Stasia na samochod czy na nowe mebelki do kuchni.
Mostostal BB´97´02´08
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

@ Xenio,
Jakby powiedział Marcellus, I'm pretty f... far away from użalanie. Opisuję tylko fragment świata, czyli forum, takim, jaki jest (-: Prostuję wcześniej podaną informację.

No faktycznie, nie są to pewnie kredyty, jakie znamy, czyli na pralkę lub na samochód.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
nerwus
Posty: 534
Rejestracja: 4 cze 2010, o 10:26
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: nerwus »

Banki udzielając kredyty patrzą przede wszystkim na proporcje między poziomem zadłużenia a ( w uproszczeniu) realizowanym wynikiem= zyskiem. Normalnie sponsoring wchodzi w koszty czyli wpływa ujemnie na zysk. Jeżeli to prawda że spółka udzieliła klubowi 10 mln pożyczki ( nie jestem tego pewien ale gdzieś natknąłem się na taką informacje) zamiast zapłacić za usługę reklamową to każdy audytor będzie tym faktem zaniepokojony. Jakie są szanse na spłatę tej pożyczki przez klub w kolejnych latach? A w konsekwencji banki zmienią negatywnie ocenę zdolności kredytowej spółki. Nota bene podobny mechanizm stosował właściciel klubu ze Szczecina.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

Noworoczny pisze:A co tam na froncie walki o nowe kredyty w Onico?
nerwus pisze:A w konsekwencji banki zmienią negatywnie ocenę zdolności kredytowej spółki. Nota bene podobny mechanizm stosował właściciel klubu ze Szczecina.
Onico (spółka matka) straciła zaufanie większości banków już jakieś 10 dni temu – trzy z czterech banków, które ich do tej pory spółkę kredytowały (BNP Suisse, ING Bank Śląski, mBank) z uwagi na pogorszenie się sytuacji ekonomiczno-finansowej firmy wypowiedział umowę o kredyt na rachunku bieżącym. Obecnie utrzymują ich jeszcze przy życiu linie kredytowe z Alior Banku. Jak napisał Puls Biznesu wydaje się, że w tej sytuacji ostatnią deską ratunku dla spółki handlowej o niskiej kapitalizacji, której w tej sytuacji bez kredytowania i gwarancji bankowych grozi po prostu brak płynności i w rezultacie szybka upadłość może być fuzja/przejęcie przez spółkę Anwim z tej samej branży paliwowej, ale znajdującą się obecnie w znacznie lepszej kondycji finansowej i sprzedającą paliwo nie tylko hurtowo, ale też detalicznie na własnych stacjach funkcjonujących pod marką/szyldem Moya.

Kilka dni temu Onico udostępniło potencjalnemu inwestorowi branżowemu wszystkie swoje najbardziej poufne dane wewnętrzne o aktualnej sytuacji finansowej, prawnej i podatkowej spółki i na razie ich pogłębiona analiza przez Anwim zdaje się ciągle jeszcze trwa (choć firma Anwim oficjalnie nie chce się przyznać do tego, że może zostać potencjalnym inwestorem, lub że chce przejąć Onico). Co audytorzy znaleźli w przysłowiowych szafach i jaka będzie ostateczna decyzja potencjalnego inwestora – dojdzie do fuzji firm, lub też przejęcia Onico przez Anwim, czy też po analizie tych wewnętrznych dokumentów Onico potencjalni inwestorzy dojdą do wniosku, że byłoby to za duże ryzyko finansowe, trudno na razie spekulować. Prawdopodobnie najbliższe godziny, czy też dni dadzą wyjaśnienie w którą stronę potoczyły się negocjacje, tym bardziej że dla Onico praktycznie odciętego w tym momencie od kredytowania bankowego, znalezienie jakiegokolwiek wyjścia z tej super-trudnej sytuacji w jakiej znalazła się spółka jest sprawą fundamentalną. Jeżeli szukać gdzieś w tym wszystkim słabego cienia optymizmu z punktu wiedzenia kibica siatkówki, to może w informacji, że firma Anwim/Moya, która może przejąć Onico również sponsorowała ostatnimi czasy ligową siatkówkę, tyle że kobiecą – zespół Radomki Radom. Choć oczywiście nie na taką skalę i w takim stopniu jak robiło to w Warszawie Onico.
Xenio pisze: Trzy banki odmówiły nowych kredytów bo coś tam nie gra w Onico ale nigdzie nie doczytałem się, że firma jest nierzetelna ze względu na problemy ze spłatami starych kredytów. Dziwna sprawa jak dla mnie
z Trzaskowskim i Czarneckim w tle. ;)
No nie jest wcale dziwna sprawa – nie szukajmy na siłę teorii spiskowych tam gdzie gdzie działają najzwyklejsze prawa ekonomii. Jest jednak dość znaczące, ze Onico to spółka od początku swojego debiutu giełdowego w 2011 roku notowana na rynku NewConnect i nawet w nie tak znowu odległych czasach 2.5 roku - 3 lata temu, kiedy jej akcje kosztowały nawet więcej niż 200 zł (dziś właśnie sięgnęły 7 letniego dna licząc od 2012 roku i w ciągu dnia spadły nawet poniżej 15 zł) nie przeniosła się na rynek główny GPW. A spółki notowane na NewConnect mają jednak właśnie to do siebie, że charakteryzują się wysokim ryzykiem inwestycyjnym, ryzykiem utraty płynności finansowej, czy nawet - bo w wypadku takich spółek z niedoborem kapitału własnego też trzeba się zawsze poważnie liczyć - ryzykiem upadłości.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

Nic dodac, nic ujac. W punkt.
Mostostal BB´97´02´08
Xenio
Posty: 211
Rejestracja: 30 wrz 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Xenio »

Dzięki chłopaki za wyjaśnienie o kredytach. Myślałem, że Onico brało kredyt na zakup szafek BHP dla pracowników, głupi ja.
Polska i prawa ekonomii,ciekawy temat.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

Xenio pisze:Noworoczny. Znasz hasło "bij mistrza"? Na tym polega sport, więc nie użalaj się, że wszyscy przeciw hegemonowi ( Zaksa? ).
Jestem ciekaw czy Onico wszczęło jakieś kroki prawne przeciw PLS za finał pierwszego słynnego meczu o złoto +Ligi.
Skoro są nowe kredyty więc musiały być i stare. Trzy banki odmówiły nowych kredytów bo coś tam nie gra w Onico ale nigdzie nie doczytałem się, że firma jest nierzetelna ze względu na problemy ze spłatami starych kredytów. Dziwna sprawa jak dla mnie
z Trzaskowskim i Czarneckim w tle. ;)
Z tego co tu napisałeś wynika że nie rozumiesz wiec Drukjul wytłumaczył.
Mostostal BB´97´02´08
beatrix
Posty: 179
Rejestracja: 14 paź 2016, o 21:34
Płeć: K

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: beatrix »

Wszystko prawda, co napisał Drukjul, ale o wypowiedzeniu umów, chyba jeszcze nie wiemy. Na razie wiadomo, że wstrzymali możliwość korzystania z kredytów. Więc tu jest nadzieja, że jak się sytuacja wyprostuje kredyty mogą szybko wrócić. Drugie ale - dlaczego Onico znalazło się w tej sytuacji? Tu wiedzę można czerpać tylko z tego, co samo Onico powiedziało na swojej stronie: poniosło stratę za rok 2018 spowodowaną ujemnymi różnicami kursowymi (piszą, że wynika to z wyceny zapasów - jest to możliwe), rezerwami na stracone należności (nie płacą im kontrahenci) oraz z powodu "błędów księgowych" i to jest gorsza informacja, bo jak potencjalny inwestor zrobi audyt i znajdzie więcej błędów, to okazać się może, że nie ma czego zbierać. Jest jeszcze jedna kwestia - przy 3 miliardach przychodów za rok 2017 Onico uzyskało 10 mln zł zysku. Bardzo niska rentowność może wskazywać, że potęga budowała się na glinianych nogach, tj. szli na całość sprzedając, bez oglądania się na zysk. To może być niedobra wróżba, o ile jest to słuszne założenie.
Prawie wszystko powyżej to spekulacje. Ale kłopot jest prawdziwy i bardzo poważny. Trudno sobie wyobrazić, żeby klub nie dostał rykoszetem. Sądzę jednak, że w tej sprawie o siatkówce będzie się rozmawiało na końcu, kiedy wszystko inne się wyjaśni.
uszat
Posty: 236
Rejestracja: 31 gru 2017, o 11:21
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: uszat »

Ja tak trochę trywialnie i z przymrużeniem oka ;)

Jest 10mln zysku to wrzucamy tą kwotę w sponsoring i się okazuje ze nie ma żadnego zysku. A kto nie ma zysku ten nie płaci podatku, bo niby z czego...
Mostostal BB´97´02´08
ciorny17
Posty: 8541
Rejestracja: 6 sty 2011, o 11:22
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: ciorny17 »

uszat pisze:Ja tak trochę trywialnie i z przymrużeniem oka ;)

Jest 10mln zysku to wrzucamy tą kwotę w sponsoring i się okazuje ze nie ma żadnego zysku. A kto nie ma zysku ten nie płaci podatku, bo niby z czego...
Kreatywna księgowość i generowanie kosztów to przede wszystkim chęć uniknięcia płacenia podatku dochodowego i to metoda stara jak urząd skarbowy i nie wiem co w tym trywialnego.
Kłamca.
drukjul
Posty: 8444
Rejestracja: 2 lip 2015, o 16:23
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: drukjul »

Niestety, ale wydaje się, że dla spółki Onico SA spełnia się właśnie czarny scenariusz. :(

Wczoraj zarząd Onico w komunikacie poinformował o niepowodzeniu następnej tury "rozmów z bankami oraz podmiotem świadczącym usługi faktoringowe, które są wierzycielami finansowymi Spółki. Zakończenie negocjacji nie doprowadziło do zawarcia porozumienia." https://www.stockwatch.pl/komunikaty-sp ... 0000166540

Jednocześnie w osobnym komunikacie poinformowano, że część obligatariuszy Onico żąda przedterminowego wykupu obligacji o łącznej wartości nominalnej 16 mln zł - są to żądania, które wpłynęły do spółki w ostatnich dniach (23 i 24 lipca, czyli we wtorek i środę). Obligatariusze wskazali 26 lipca, czyli właśnie dziś jako termin zaspokojenia swoich roszczeń.
"Podmiot składający żądanie do przedterminowego wykupu obligacji serii R w uzasadnieniu żądania wskazał przedłużający się stan wstrzymania finansowania Emitenta przez banki, nierealizowania warunków umów łączących obligatariusza oraz Emitenta oraz w szczególności niezrealizowanie płatności na rzecz Skarbu Państwa co, w ocenie obligatariusza, należy uznać jako fakt, że spółka stała się niewypłacalna.
Nic dziwnego, że po upublicznieniu obu tych raportów, akcje Onico od rana na giełdzie poleciały na łeb na szyję o ponad 40% do poziomu nawet poniżej 10 zł. Rok temu akcji spółki kosztowały prawie 100 zł więcej, a jeszcze trzy miesiące temu pod koniec kwietnia - ponad 70 zł
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: krzysiu »

Ciekawe czemu podpisali ostatnio nową umowę sponsorską :)?
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: qtp »

Kwolek/Nowakowski - Rzeszów
Łukasik - JW
Wojtaszek - Skra ( :P )
Stranieri - zagranica

Takie są moje strzały.
Awatar użytkownika
Hirako
Posty: 3564
Rejestracja: 10 gru 2011, o 23:40
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrów Wielkopolski

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Hirako »

qtp pisze:Kwolek/Nowakowski - Rzeszów
Łukasik - JW
Wojtaszek - Skra ( :P )
Stranieri - zagranica

Takie są moje strzały.
Taaak, jeśli sam za te wszystkie transfery zapłacisz to bardzo możliwe :D
1998, 2000, 2001, 2002, 2003, 2016, 2017, 2019
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Marcy$ »

To Kurek uciekł spod noża.
Awatar użytkownika
Noworoczny
Posty: 8666
Rejestracja: 29 gru 2013, o 14:52

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: Noworoczny »

Hirako pisze:
qtp pisze:Kwolek/Nowakowski - Rzeszów
Łukasik - JW
Wojtaszek - Skra ( :P )
Stranieri - zagranica

Takie są moje strzały.
Taaak, jeśli sam za te wszystkie transfery zapłacisz to bardzo możliwe :D
To już nie jest full price.

W każdym razie zwiększają się szanse Skry na podium.
#muremzaheynenem

Odpowiadam tylko za to, co napisałem, a nie za to, co sobie pomyślałeś, czytając.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7865
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: ONICO Warszawa 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

qtp pisze:Kwolek/Nowakowski - Rzeszów
Łukasik - JW
Wojtaszek - Skra ( :P )
Stranieri - zagranica

Takie są moje strzały.
Tillie do JW, he he.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”