Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Awatar użytkownika
Bartek O
Posty: 943
Rejestracja: 13 sie 2015, o 15:45

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Bartek O »

Kiepski pisze:W kontekście Czarnych szykuje się wymiana środkowych (oj niezbyt to w tym roku wyglądało). Graham Vigrass i Bartek Lemański taka para środkowych na pewno jest na plus. Trenerem ponoć dalej ma być Prygiel, szkoda przede wszystkim Karola Butryna, który był najlepszym transferem w ubiegłym roku. Pytanie kto teraz pierwszym atakującym?
Jeśli chodzi o atak, to pojawiło się tu nazwisko Gasparini. Prawdę mówiąc od początku mam nadzieję, że to tylko plotka.
O Lemańskim również słyszałem, ale potem pojawiła się informacja, że Bartłomiej chce grać w Warszawie i to tam mu zdecydowanie "bliżej"?
Vigrass jak najbardziej na TAK. O Kanadyjczyku w Czarnych słyszałem już przed sezonem 2019-20, ten niestety trafił ostatecznie do Jastrzębia. Więc może "co się odwlecze, to nie uciecze" ;) ?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kiepski »

Także gdzieś czytałem o Gasparinim i na chwilę obecną ta kandydatura mnie nie przekonywuje. Możę 3-4 sezony temu tak, ale metryki nie da się oszukać i na pojedyncze mecze nadal jest to dobry zawodnik, ale nie na cały sezon. Ale w Radomiu chyba lubią Słoweńców i może być to prawda.
I pytanie kiedy wreszcie nowa hala przy Radomiaku zostanie otwarta? Kiedy tam nie przejeżdżam to widać że to nadal jest plac budowy
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Kiepski pisze:Także gdzieś czytałem o Gasparinim i na chwilę obecną ta kandydatura mnie nie przekonywuje. Możę 3-4 sezony temu tak, ale metryki nie da się oszukać i na pojedyncze mecze nadal jest to dobry zawodnik, ale nie na cały sezon. Ale w Radomiu chyba lubią Słoweńców i może być to prawda.
I pytanie kiedy wreszcie nowa hala przy Radomiaku zostanie otwarta? Kiedy tam nie przejeżdżam to widać że to nadal jest plac budowy

Wykonawca ma czas do stycznia 2021 na stadion i halę, jednak hala jest już ukończona w 80% i jest na tą chwilę tylko hala robiona.
Spokojnie będzie gotowa pażdziernika 2020.
Maciek_1921Rdm
Posty: 74
Rejestracja: 23 mar 2020, o 16:19
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Maciek_1921Rdm »

Czy ktoś coś więcej może słyszał kto ma przyjść do Czarnych ? Słyszałem pogłoski o Vigrassie , Halabie i Hadravie ?
Kiepski
Posty: 790
Rejestracja: 27 kwie 2016, o 12:35
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kiepski »

Cytat ze strefy z podsumowania sezonu radomian - "Wszyscy spotkaliśmy się z bardzo trudnym rywalem jakim jest koronawirus i z nim walczymy. Nie tylko jako sportowcy, ale także jako przedsiębiorcy. Zdajemy sobie sprawę jaka jest sytuacja i co się z nią wiąże. Ciężko jest planować co będzie w przyszłym sezonie, za miesiąc, za dwa. Cały czas jesteśmy w kontakcie z prezesami, zarządem ligi, żeby uratować sport i PlusLigę. To wszystko jest na razie wróżeniem z fusów, ale liczymy na to, że uda się to jakoś opanować poprzez rozsądne postępowanie – przyznał w rozmowie z cozadzien.pl prezes Cerrad Enei Czarnych Radom, Wojciech Stępień.

Z tej wypowiedzi widać że w Czarnych na razie ciężko wyrokować o możliwych wzmocnieniach. Ale tak myślę że jest tak w każdym klubie Plusligi.
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kleju »

Czy wiadomo coś na temat Prolapsaltisa? Dobry sezon Grek zostaje?
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Na razie to wiadomo że odchodzi Butryn, Vincić oraz Pajenk z resztą prowadzone są rozmowy Protopsaltis w w wywiadzie dla jakiegoś portalu mówił że rozważa powrót do Grecji.
Maciek_1921Rdm
Posty: 74
Rejestracja: 23 mar 2020, o 16:19
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Maciek_1921Rdm »

Mógłby w sumie zostać , to duch zespołu , bardzo charakterny i waleczny . Napewno zostaje u nas na przyjęciu raczej na 4 młody Firszt , Sander raczej też zostanie + ma przyjść jakiś dobry przyjmujący ograny z ligi włoskiej , były plotki możliwe o dzavoronoku lub Jeaschke
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Dzavoronok Panie, to bardziej jest przymierzany do Modeny niż Radomia. :) Policz limity, jeśli zagraniczny środkowy + atakujący, to zostaje 1 miejsce dla przyjmującego, nie dwa.
Maciek_1921Rdm
Posty: 74
Rejestracja: 23 mar 2020, o 16:19
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Maciek_1921Rdm »

Nikt tego nw , gracze spierdzielają z Włoch bo tam największa epidemia , więc kto wie , ale co do środkowego to chyba raczej napewno przychodzi Lemański do nas , takie spektakulacje są no i raczej jeden dobry zagraniczny środkowy do tego to by mogło tak wyglądać : na 4 Grzechnik 2lub 3 ostorowski z lemańskim , i ktoś jeszcze dobry na 1 ale tu pewnie raczej napewno zagraniczny , może ten Vigrass
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Ale piszesz jednocześnie, że zostaje Sander oraz, że chciałbyś Dzavoronoka hehe :) a popatrz jeśli sprawdziliby się Hadrava i Vigrass, którzy są w kręgu zainteresowań, czy ktokolwiek inny zagraniczny, to może być już tylko 1 z nich. Generalnie skład Radomia mógłby wyglądać mniej więcej tak:
Hadrava - Kędzierski - B.Sander - ? - Vigrass - Lemański - Masłowski
Pod pytajnik musi przyjść polski gracz w tym układzie, najlepszy jaki został to Halaba.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: mimo82 »

filippiotro pisze:Ale piszesz jednocześnie, że zostaje Sander oraz, że chciałbyś Dzavoronoka hehe :) a popatrz jeśli sprawdziliby się Hadrava i Vigrass, którzy są w kręgu zainteresowań, czy ktokolwiek inny zagraniczny, to może być już tylko 1 z nich. Generalnie skład Radomia mógłby wyglądać mniej więcej tak:
Hadrava - Kędzierski - B.Sander - ? - Vigrass - Lemański - Masłowski
Pod pytajnik musi przyjść polski gracz w tym układzie, najlepszy jaki został to Halaba.
Hadrava chce przejść do ligi włoskiej - takie mam info.
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Prygiel w wywiadze mówił że prowadzi rozmowy z zawodnikami z Włoskiej ligi więc atakujący może być stamtąd na przyjęciu może jeszcze być para Włodarczyk Sander narazie to tylko domysły i spekulacje taki Halaba by był strzałem w 10 ale napewno zgarnie go bogatszy klub
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Kliper pisze:Prygiel w wywiadze mówił że prowadzi rozmowy z zawodnikami z Włoskiej ligi więc atakujący może być stamtąd na przyjęciu może jeszcze być para Włodarczyk Sander narazie to tylko domysły i spekulacje taki Halaba by był strzałem w 10 ale napewno zgarnie go bogatszy klub
Z Polaków na atak, z tego co zostało mogliby w zasadzie postawić tylko na Filipa albo Bartmana jako 1 atakującego, więc bardzo prawdopodobne, że będzie to ktoś z zagranicy. Jeśli chodzi o atakujących z Włoch, to np Djuric, Abouba, Hirsch, Miskevich są wolni. Gdyby został Sander i Włodarczyk, to też wcale nie byłoby źle zwłaszcza ze względu na Amerykanina, chciałbym bardzo żeby został w naszej lidze.
gregory1228
Posty: 162
Rejestracja: 27 maja 2012, o 16:31
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: gregory1228 »

Jakie są szanse że Słoweńcy zostaną u nas w + Lidze?
Aczkolwiek jakoś nie widzę klubu w którym by któryś z nich grać..
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: pacos »

mimo82 pisze:
filippiotro pisze:Ale piszesz jednocześnie, że zostaje Sander oraz, że chciałbyś Dzavoronoka hehe :) a popatrz jeśli sprawdziliby się Hadrava i Vigrass, którzy są w kręgu zainteresowań, czy ktokolwiek inny zagraniczny, to może być już tylko 1 z nich. Generalnie skład Radomia mógłby wyglądać mniej więcej tak:
Hadrava - Kędzierski - B.Sander - ? - Vigrass - Lemański - Masłowski
Pod pytajnik musi przyjść polski gracz w tym układzie, najlepszy jaki został to Halaba.
Hadrava chce przejść do ligi włoskiej - takie mam info.

"Zapomniałeś" tylko dodać, skąd masz to info. No, ale brawa za uważne czytanie forum i innych wątków... ;)
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kleju »

Radomscy radni platformy obywatelskiej na czele z prezydentem miasta zakręcają kurek dla siatkarzy z Radomia. Funkcjonowanie klubu w dotychczasowej formie pod znakiem zapytania.
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: krzysiu »

Nie tylko dla siatkarzy, dla wszystkich . Radomiak też będzie miał kłopoty
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: dmak1 »

W obecnej chwili sport nie jest priorytetem dla rządzących (centralnie i samorządowo) i myślę że podobne kroki podejmą również inne miasta. Narazie bym nie dramatyzował, bo miasto wstrzymało tylko 2 transze, a jak się sytuacja lekko unormuje to pewnie stypendia zostaną odpalone ponownie. Z perspektywy Czarnych i Radomiaka bardziej zastanawiałbym się nad sponsorami, czy nadal będą mieli możliwości takich inwestycji. Czarni sponsorowani są przez wiele stosunkowo małych firm, które obecnie najbardziej ucierpiały. Tak czy siak sytuacja radomskich klubów, jest taka sama jak praktycznie wszystkich innych w Polsce i Europie i narazie to tylko wróżenie z fusów jak będzie wyglądała sytuacja w październiku, czy będziemy w ogóle grali, jeśli tak to czy z publicznością, itd. Pozytywne w tym wszystkim jest to, że akurat Radom, jak na miasto tej wielkości to dosyć mocno w sport inwestuje (3 drużyny w ekstraklasie), także pozostaje mieć nadzieje, że damy radę.
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Bartłomiej Grzechnik nadal będzie reprezentoeał Czarnych.
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Najprawdopodobnie Protopsaltis żegna z Nami jak podał fb Panathinaikosu jest bliski podpisania tam umowy. Ruciak też ma podobno odejś Lublin lub Nysa
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

Możemy podsumować co wiemy.

Budżet: nie będzie tak strasznie jak pokazywały to media. Cerrad, Enea wydaje się, że na podobnym poziomie zostaną, miasto ostatecznie 80% tego co było (na początku mówiono o 0, potem max 50%, więc uważam że nie jest tak tragicznie). Kwestia jak pozostali, mniejsi sponsorzy. Prygiel mówił, że nie wydadzą złotówki, póki nie będzie ostatecznego akceptu budżetu i na moje chodziło właśnie o informacje z ratusza, które muszą być jeszcze potwierdzone oficjalnie przez Radę Miasta.
Sezon 19/20 już chyba zamknięty, bo tam kilka wypowiedzi było, że się dogadali (Maślak, Włodarczyk etc.)
Hala: podobno do 16 stycznia ma być oddana, więc myślę, że akurat może teraz się uda (tym bardziej, że stulecie się zbliża wielkimi krokami)

Kadra:
Zostają: Masłowski, Kędzierski, Ostrowski, Grzechnik, Firszt - to mamy już pewne.
Zostają (?): Sander - priorytet i zgodnie z wypowiedzią Prygla sam Brenden jest zainteresowany dalszą współpracą, więc zostały chyba tylko (i aż) negocjacje finansów.
Odchodzą: Włodarczyk, Butryn (?), Vincic (?), Pajenk (?)
Śmieszna sprawa z tym Vinciciem, że najpierw mówił definitywnie, że u nas już nie zagra, a teraz są znowu prowadzone rozmowy.

Ogólnie odejście Vincicia, Pajenka i Włodarczyka sprawia, że uwalniają się 3 najwyższe kontrakty, więc jakiś grosz na transfery się znajdzie.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Oskejt »

Z tego co słyszałem to dzavoronok to fake. Nie było takiego tematu. Terwz do Modeny mu dalej niż wcześniej bo tam Petric, Lavia jeszcze Kovacevic chce grać. Jest teraz informacja z Lanza, ale raczej nie będzie żadnego wypożyczenia.
Co do fajnych przyjmujących z Włoch. Nwm oczywiście jak z pieniędzmi w Radomiu i o ile dany zawodnik zejdzie z pensji, ale jest Kaliberda wolny i Urnaut. Rossard też jest wolny, bo odpadl z Draftu. Wielu fajnych zawodników będzie do wzięcia po drafcie. Są tam tacy gracze, jak Rozalin Penchev lub Stern. Oni zapewne odpadną z draftu, ale zobaczymy kto odpadnie, a kto nie. Też trzeba zwrócić uwagę na limity, tak jak tu wspomnieliście.
kamil1999
Posty: 5517
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Kaliberdo to nie gra już ni dobrego. Urnaut Chiny. Może Rossard to fajna opcja? Jest też jego rodak Lyneel. Jest też Hoag, ale do B.Sandera przydałby się defensywny to raz a dwa, że poprzedni sezon miał tragiczny. Wolny będzie wracający po kontuzji Jaeschke. Jeśli Radom stać a to możliwe to bym go zakontraktował na ich miejscu. Technicznym zawodnikom łatwiej wrócić do kontuzji do wysokiego poziomu. Roussoux w Katowicach grał świetnie i też byłby fajną opcją. Są jeszcze mniej znane nazwiska jak Sedlacek albo Gergye, które mogą być ciekawymi opcjami. Zwłaszcza gra Węgra mi się podoba.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

Oskejt pisze:Z tego co słyszałem to dzavoronok to fake. Nie było takiego tematu. Terwz do Modeny mu dalej niż wcześniej bo tam Petric, Lavia jeszcze Kovacevic chce grać. Jest teraz informacja z Lanza, ale raczej nie będzie żadnego wypożyczenia.
Co do fajnych przyjmujących z Włoch. Nwm oczywiście jak z pieniędzmi w Radomiu i o ile dany zawodnik zejdzie z pensji, ale jest Kaliberda wolny i Urnaut. Rossard też jest wolny, bo odpadl z Draftu. Wielu fajnych zawodników będzie do wzięcia po drafcie. Są tam tacy gracze, jak Rozalin Penchev lub Stern. Oni zapewne odpadną z draftu, ale zobaczymy kto odpadnie, a kto nie. Też trzeba zwrócić uwagę na limity, tak jak tu wspomnieliście.
Zgadza się, Dzavoronok to fake. Opcji jest dużo, ale to zależy od tego jak to będzie z tymi limitami. Jeżeli jakimś wielkim cudem udałoby się zatrzymać Butryna (tutaj akurat czas działa na naszą korzyść), to można przywalić dobrym transferem zagranicznym do pary z Sanderem. Cieszę się, że wymieniliście Rossarda, bo dokładnie o tym samym pomyślałem jakiś czas temu. Zastanawiałem się też nad Muagututtią przed plotką z Zawierciem, bo amerykańskie przyjęcie mogłoby fajnie się pokazać.

Myślę, że teraz powoli wszystko ruszy, jak rada miejska ostatecznie zaakceptuje projekt stypendialny. Wpierw ogłoszenia Kędzierskiego i Firszta, o których wiemy od samego początku, a potem się zobaczy z kim udało się dojść do porozumienia.

Apropos polskiego podwórka, wiecie co z Szalachą? Były wcześniej plotki, że GKS go chce, ale myślę, że po ostatnich zawirowaniach tam mogłoby się to zmienić. Niewykluczone również, że Huber będzie chciał iść teraz na wypożyczenie, coś ala Bieniek - rok pograł na ławce, porywalizował z lepszymi, a teraz fajnie by wrócić do gry.
Pozostaje nam czekać, ale dywagować sobie można
kamil1999
Posty: 5517
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Bardzo możliwe, że Szalacha mimo ważnego kontraktu opuści Jastrzębie. Chce grać a JW mu tego nie zagwarantuje. No i sam prezes Gorol mówił, że będą ogromne zmiany w składzie. Myślę, ze to by była niezła opcja dla Radomia. Niby blisko nich Vigrass, który BTW, też ma jeszcze kontrakt z Jastrzębskim, ale jeśli nie uda się Radomowi zatrzymać Butryna to z braku niezłych polskich przyjmujących na rynku, chyba powinni odpuścić Vigrassa kosztem zagranicznych skrzydeł.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

kamil1999 pisze:Bardzo możliwe, że Szalacha mimo ważnego kontraktu opuści Jastrzębie. Chce grać a JW mu tego nie zagwarantuje. No i sam prezes Gorol mówił, że będą ogromne zmiany w składzie. Myślę, ze to by była niezła opcja dla Radomia. Niby blisko nich Vigrass, który BTW, też ma jeszcze kontrakt z Jastrzębskim, ale jeśli nie uda się Radomowi zatrzymać Butryna to z braku niezłych polskich przyjmujących na rynku, chyba powinni odpuścić Vigrassa kosztem zagranicznych skrzydeł.

Dlatego w tym kontekście o niego pytałem :P Byłby bardzo dobrym ruchem.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

Kędzierski, Masłowski i Firszt oficjalnie potwierdzeni przez klub. No to zaczynamy zabawę, bo następny post klubu to będzie już odkrycie jakiś kart do których nie mamy pewności.
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

demo002 pisze:Kędzierski, Masłowski i Firszt oficjalnie potwierdzeni przez klub. No to zaczynamy zabawę, bo następny post klubu to będzie już odkrycie jakiś kart do których nie mamy pewności.

Oby Brenden został
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Czyli Czarnym pozostaje sprowadzenie zagranicznego atakującego do szóstki. Przyjęcie podobnie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”