Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

W ogóle skąd plotki o Seyedzie?

Wydaje się być stabilnym graczem jak na Irańczyka i wątpię, że w tym sezonie się rozmyśli i zostanie poza ojczyzną - to okienko jest jednak nieprzewidywalne (on jak Konar nie zdecydował się na JW, a w jego przypadku dochodzi Kuzbass).
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Kędzierski ma 26 lat, czy możecie go przestać nazywać młodym zawodnikiem? W tym wieku 99% siatkarzy ma już ugruntowaną pozycję, młody zawodnik to ma osiemnaście albo dwadzieścia kilka lat (22, 23). Więc może nie twórzcie peanów jak to Prygiel stawia na młodzież grając 27-letnim Butrynem czy 26-letnim Kędzierskim. Jedynie Fornal i Huber się wpisują w tą koncepcję. Wiadomo, że Kędzierski może swój poziom jeszcze podnieść, ale przestańmy z niego robić młodego zawodnika, który ma czas na nie wiadomo co, bo lada dzień stuknie 30-tka i będzie kolejny Pająk.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 610
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: rzr »

Camillo Marcotti pisze:Kędzierski ma 26 lat, czy możecie go przestać nazywać młodym zawodnikiem? W tym wieku 99% siatkarzy ma już ugruntowaną pozycję, młody zawodnik to ma osiemnaście albo dwadzieścia kilka lat (22, 23). Więc może nie twórzcie peanów jak to Prygiel stawia na młodzież grając 27-letnim Butrynem czy 26-letnim Kędzierskim. Jedynie Fornal i Huber się wpisują w tą koncepcję. Wiadomo, że Kędzierski może swój poziom jeszcze podnieść, ale przestańmy z niego robić młodego zawodnika, który ma czas na nie wiadomo co, bo lada dzień stuknie 30-tka i będzie kolejny Pająk.
Czasem mam wrażenie że w polskim sporcie wszyscy zawodnicy do 30tki są "młodzi i obiecujący", a po przekroczeniu tej granicy stają się "doświadczonymi ligowcami".
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

rzr pisze:Czasem mam wrażenie że w polskim sporcie wszyscy zawodnicy do 30tki są "młodzi i obiecujący", a po przekroczeniu tej granicy stają się "doświadczonymi ligowcami".
Tak zwany syndrom Pawła Brożka ;) .
Camillo Marcotti pisze:Kędzierski ma 26 lat, czy możecie go przestać nazywać młodym zawodnikiem?
Chociaż ogólnie się z Tobą zgadzam, oddajmy jednak, że jako rozgrywającemu można mu "odjąć" rok albo dwa. Poza tym w poprzednim sezonie sportowo wygryzł Vincicia i solidnie rozgrywał - przy nim zespół wygrzebał się z dołka, był bardzo chwalony na przykład przez Butryna w jednym z wywiadów. W Radomiu raczej najważniejsza będzie postawa libero - Masłowskiego. Dobry libero mocno poprawia swoją osobą nie tylko przyjęcie ale całą defensywę, czyli radomską bolączkę (moje subiektywne spostrzeżenie istniejące od kilku sezonów). No i Konar też musi odetkać się ze swoich magicznych 40% w ataku, bo w Czarnych to będzie o wiele za mało. Mnie w JW zupełnie nie przekonał i nie czyni tego nawet w klubie z półki niżej.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Ależ przecież ja nic nie mam do Kędzierskiego. Sam jako jeden z niewielu przed poprzednim sezonem pisałem, że posadzi Vincicia. Chodzi mi tylko o uznawanie gościa za młodego zawodnika. Moim zdaniem 26-letni zawodnik to już zawodnik dorosły, nie młody. Tylko tyle ;)
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

@Camillo - bez obaw, to było wtrącenie ale bez burzenia Twojego trafnego wniosku :D . Faktycznie niezręcznie to wyszło, tj. zasugerowałem konstrukcją postu, że masz wątpliwości co do walorów sportowych Kędzierskiego. Do Twojego postu odnosiło się jednak tylko pierwsze zdanie. Kolejne już do ogólnej dyskusji, np. postu Szampona, który w Kędzierskiego nie wierzy. Tak to jest, gdy człowiek odrabia forumowe zaległości i chce się odnieść do wszystkich i wszystkiego, przepraszam.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Wracając do tematu transferów Czarni podali kadrę na stronie dni lecą i cisza, ale tu jedna osoba i sprawdzona osoba z TT podała że podpisany jest ten 4 środkowy tylko nie wiadomo kto. Ja po wywiadzie z Pryglem wywnioskowałem że chodzi o Yosifova miałby być kapitanem representacji i zawodnikiem który może być kapitanem liderem mentalnym.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

Kliper pisze:Wracając do tematu transferów Czarni podali kadrę na stronie dni lecą i cisza, ale tu jedna osoba i sprawdzona osoba z TT podała że podpisany jest ten 4 środkowy tylko nie wiadomo kto. Ja po wywiadzie z Pryglem wywnioskowałem że chodzi o Yosifova miałby być kapitanem representacji i zawodnikiem który może być kapitanem liderem mentalnym.
Jeżeli o mnie chodzi to zwracam honor - dzisiaj moje drugie zaufane źródło podało, że na podpis jeszcze czekamy.
Także z dwóch dobrych źródłem mam dwie sprzeczne informacje. Prawdą na pewno jest, że negocjacje są, ale raczej obstawiam wersje z brakiem podpisu, gdyż sprawa z banem nadal nie jest zakończona i pewnie to blokuje ewentualny transfer (a właściwie pieniądze trzymane na ewentualną karę/kontrakt Maksima).
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Mój wcześniejszy post o Seyedzie prawdopodobnie trafił w sedno :D

Okazuje się, że osoba, która pisała tu o rozmowach Irańczyka z Czarnymi, ma bardzo dobre źródło. Cytat z artykułu Drąga w "PS":

Niestety, postanowił wrócić do kraju i podpisał umowę z wielokrotnym wicemistrzem Iranu Saipą Alborz. Teraz okazuje się, że z powodu koronawirusa i panującej w Iranie inflacji kontrakt może zostać rozwiązany. W ten oto sposób oferta reprezentanta Iranu znowu pojawiła się na rynku transferowym. Co na to Prygiel? – Nie mogę ujawnić nazwisk zawodników, z którymi rozmawiamy, ale zapewniam, że są to świetni gracze, wcale nie gorsi od Seyeda – zapewnia szkoleniowiec.

Wcześniej w tym artykule możemy się dowiedzieć, że dużo zależy od rozmów ze sponsorami, ale jaki by to środkowy nie był, to będzie bardzo dobry i ograny na poziomie międzynarodowym:

Nazwisk nie ujawnia, ale zapewnia, że chodzi o zawodników z najwyższej półki. – Rozmawiamy ze środkowymi, którzy są reprezentantami krajów i mają za sobą występy w mistrzostwach świata czy igrzyskach olimpijskich. Na stole są oferty trzech graczy, ale na razie nie podpisujemy umowy. Najpierw musimy sfinalizować rozmowy z kolejnymi sponsorami, którzy chcą z nami współpracować.

Czarni naprawdę fajnie skonstruowali skład, jeżeli weźmiemy pod uwagę, jakie były obawy jeszcze kilka tygodni temu.

Teraz możemy pobawić się w zgadywanie, co to za trójka środkowych. Było pisane o Seyedzie i Josifowie. Kto może być trzeci? Ja przekornie napiszę - Kevin Le Roux. Chętnie bym tego ananasa zobaczył w naszej lidze ;)
Dynia
Posty: 33
Rejestracja: 23 mar 2020, o 21:18
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Dynia »

No i trafiłeś. Wybór pomiędzy Bułgarem, Seyedem a Łe Roux.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Dynia pisze:No i trafiłeś. Wybór pomiędzy Bułgarem, Seyedem a Łe Roux.
No to grubo. Choć Le Roux dawno nie widziałem, nie wiem jak się obecnie prezentuje.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7948
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Camillo Marcotti pisze:No to grubo. Choć Le Roux dawno nie widziałem, nie wiem jak się obecnie prezentuje.
Nic się nie zmieniło, od czasu do czasu świetna zagrywka, a poza tym to dosyć przeciętny środkowy.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Seyed byłby bombą jak dla mnie. Oczami wyobrażni taki skład Konarski, Kędzierski, Seyed, Loh, Sander, Ostrowski, Masłowski prezentuje się konkretnie.
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Kliper pisze:Seyed byłby bombą jak dla mnie. Oczami wyobrażni taki skład Konarski, Kędzierski, Seyed, Loh, Sander, Ostrowski, Masłowski prezentuje się konkretnie.
Ja bym chyba Dryję wyżej postawił od Ostrowskiego. A jeśli nie Seyed, a któryś z wymienionej trójki będzie, to myślę, że obok Zawiercia w Radomiu będzie najciekawsza ekipa "grupy pościgowej".
kamil1999
Posty: 5581
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Mam nadzieję, że wybór nie padnie na Le Roux. Przeciętna forma, przegrywa ostatnio rywalizację w reprezentacji z Chenenyeze i Le Goffem no i to jest bardzo konfliktowy zawodnik, który psuje atmosferę w drużynie.
Seyed i Yosifov to najwyższa półka. Obaj znaleźli by się w takim moim top 10 środkowych. Choć Seyed chyba wyżej.
Maciek_1921Rdm
Posty: 74
Rejestracja: 23 mar 2020, o 16:19
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Maciek_1921Rdm »

Nie sądze , że Le Roux , to już nie ten zawodnik co kilka lat temu , myślę ,że wybór rozstrzygnie się pomiędzy Seyedem a Yosifovem
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

W ogóle uważam, że śmiesznie to brzmi, że Radom wybiera między Seyedem, Yosifovem a Le Roux, a w Rzeszowie zobaczymy Tamemmę.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Camillo Marcotti pisze:W ogóle uważam, że śmiesznie to brzmi, że Radom wybiera między Seyedem, Yosifovem a Le Roux, a w Rzeszowie zobaczymy Tamemmę.
Normalnie by się tak nie działo. Resovia z pewnym budżetem szybko zbudowała skład. Radom nie budował, bo i problem z banem, i zapewne z kasą był. A teraz trafiają się Konar i środkowi. W zwyczajnym okienku tak by po prostu nie było...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

@Vilgefortz

Może i masz rację, jednak w każdym okienku Radom pod koniec potrafi jeszcze kogoś ciekawego wyciągnąć. Poza tym, skoro teraz są wolni Yosifov i Seyed, to wcześniej też byli, a oprócz nich sporo innych konkretnych środkowych, których można było pozyskać. No ale to już kwestie zarządzania składem, według mnie Radom pod względem stosunku kosztów do jakości pozyskiwanych zawodników jest w czołówce ligi. Resovia wręcz przeciwnie.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

@Camillo Marcotti

Zdecydowanie masz rację. Czarni wyciskają co roku maksa ze swojego budżetu, który jest w dolnej połowie stawki. Jeżeli trzech takich środkowych do tej pory jest na rynku, a Resovia napaliła się parę miesięcy temu na Estończyka niewiele młodszego od nich wszystkich, to tylko potwierdza, że masz słuszność. Jakby tego było mało - rzeszowski klub kolekcjonuje środkowych niczym jakiś zbieracz, a co to ma na celu, to tylko Góral raczy wiedzieć z siostrzeńcem albo i nie. Jendryk w porządku, ale jeśli Seyed może trafić do Radomia, który wielkiej kasy nie ma, to coś tu jest nie tak jak powinno.

A Czarni naprawdę zrobili skład, który powinien na papierze dawać podstawy do gry o miejsca 4-6. Pewne znaki zapytania są - przede wszystkim czy Kędzierski z Masłowskim dadzą radę. Ale w sumie takie Zawiercie, które wiele osób typuje na podobne miejsca, ma na libero Żurka, więc tu przepaści nie ma.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

johnnyrotten pisze:
Zdecydowanie masz rację. Czarni wyciskają co roku maksa ze swojego budżetu, który jest w dolnej połowie stawki.
Dolnej stawki? Kto ma większy budżet od wiadomej szóstki? (Nie jest to atak na Ciebie, po prostu zawsze byłem pewny, że budżet Czarnych jest 7. w lidze)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

demo002 pisze:
johnnyrotten pisze:
Zdecydowanie masz rację. Czarni wyciskają co roku maksa ze swojego budżetu, który jest w dolnej połowie stawki.
Dolnej stawki? Kto ma większy budżet od wiadomej szóstki? (Nie jest to atak na Ciebie, po prostu zawsze byłem pewny, że budżet Czarnych jest 7. w lidze)
Pamiętam wypowiedź Prygla sprzed dwóch lat lub sprzed roku bodajże w 7 strefie, gdzie stwierdził, że finansowo Czarni plasują
się na dziesiątym miejscu w lidze. Chyba było to dwa sezony temu, kiedy tak fajnie zaczęli, a na ataku grał Żygałow. Oczywiście teraz doszedł mocno drugi sponsor, czyli Enea, ale jestem w stanie uwierzyć, że wtedy, gdy Prygiel to mówił, rzeczywiście tak było. Cuprum czy Trefl przed cięciami zapewne miały wyższe budżety, Olsztyn możliwe, że też. Ale jeżeli mówimy o obecnej sytuacji, to bardzo możliwe, że jest tak, jak piszesz. I bardzo duży plus, że te dodatkowe środki są bardzo efektywnie wykorzystywane.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

johnnyrotten pisze:
demo002 pisze:
johnnyrotten pisze:
Zdecydowanie masz rację. Czarni wyciskają co roku maksa ze swojego budżetu, który jest w dolnej połowie stawki.
Dolnej stawki? Kto ma większy budżet od wiadomej szóstki? (Nie jest to atak na Ciebie, po prostu zawsze byłem pewny, że budżet Czarnych jest 7. w lidze)
Pamiętam wypowiedź Prygla sprzed dwóch lat lub sprzed roku bodajże w 7 strefie, gdzie stwierdził, że finansowo Czarni plasują
się na dziesiątym miejscu w lidze. Chyba było to dwa sezony temu, kiedy tak fajnie zaczęli, a na ataku grał Żygałow. Oczywiście teraz doszedł mocno drugi sponsor, czyli Enea, ale jestem w stanie uwierzyć, że wtedy, gdy Prygiel to mówił, rzeczywiście tak było. Cuprum czy Trefl przed cięciami zapewne miały wyższe budżety, Olsztyn możliwe, że też. Ale jeżeli mówimy o obecnej sytuacji, to bardzo możliwe, że jest tak, jak piszesz. I bardzo duży plus, że te dodatkowe środki są bardzo efektywnie wykorzystywane.

Nie no generalnie, jeżeli chodzi o 2-3 lata temu, to zgadzam się w 100% z tym co piszesz. Od tamtego czasu Cuprum straciło dużo pieniędzy, Lotos wycofał się z Gdańska. Jeżeli miałbym wnioskować z jakiś informacji z mediów, etc to obstawiałbym, że aktualnie budżet Czarnych będzie 7-8 w lidze, stawiając obok Suwałki.

Generalnie dużym blokerem zrobienia kroku w przód w rozwój klubu i dobicia się do czołówki jest brak oddanej hali. Sam dzień meczowy generowałby o wiele większy przychód, o czym w sumie w którymś wywiadzie mówił właśnie Prygiel.
Mi jako kibicowi pozostaje trzymać kciuki, że tym razem termin będzie utrzymany i hala zostanie oddana do końca roku.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

johnnyrotten pisze:
demo002 pisze:
johnnyrotten pisze:
Zdecydowanie masz rację. Czarni wyciskają co roku maksa ze swojego budżetu, który jest w dolnej połowie stawki.
Dolnej stawki? Kto ma większy budżet od wiadomej szóstki? (Nie jest to atak na Ciebie, po prostu zawsze byłem pewny, że budżet Czarnych jest 7. w lidze)
Pamiętam wypowiedź Prygla sprzed dwóch lat lub sprzed roku bodajże w 7 strefie, gdzie stwierdził, że finansowo Czarni plasują
się na dziesiątym miejscu w lidze. Chyba było to dwa sezony temu, kiedy tak fajnie zaczęli, a na ataku grał Żygałow. Oczywiście teraz doszedł mocno drugi sponsor, czyli Enea, ale jestem w stanie uwierzyć, że wtedy, gdy Prygiel to mówił, rzeczywiście tak było. Cuprum czy Trefl przed cięciami zapewne miały wyższe budżety, Olsztyn możliwe, że też. Ale jeżeli mówimy o obecnej sytuacji, to bardzo możliwe, że jest tak, jak piszesz. I bardzo duży plus, że te dodatkowe środki są bardzo efektywnie wykorzystywane.
Czarni napewno nie są w pierwszej siódemce szóstce finansowo. Czarni mają 3 głównych sponsorów Enea Cerrad i miasto plus to co daje stowarzyszenie jest tam sporo firm. Czarni liczyli od dwóch lat na przejście na nowy obiekt gdzie będzie 5 tysięcy miejsc i napewno więcej byłoby wpływów z biletów i marketingowo też dużo by zyskali ale niestety najwcześniej to się stanie pod koniec roku.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Z halą niewątpliwie obaj macie rację. Czarni powinni byli już na nowej grać przynajmniej od roku, ale skoro takie cuda się tam dzieją, jak ostatnio z tą wodą, to niech chociaż w grudniu się zainauguruje. Wiilzerunkowo i marketingowo to byłby ogromny krok do rozwoju i w Radomiu, i w Zawierciu. Ja obserwuję oprócz Plusligi także PLK. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego grała finały w szkolnej sali - to nie żart. Teraz miejski obiekt jest na ukończeniu i klub bierze MVP ligi sprzed roku Jamesa Florence'a i Taureana Greena z przeszłością w NBA, który grał w mocnych ligach przez ostatnie lata. Nowa hala jest jednym z magnesów, bo środowisko przyciąga, a tak jak basket w Ostrowie, siatkówka w Radomiu i Zawierciu ma fanatycznych kibiców i to jest potencjał także na zwiększanie budżetu i pozycji na krajowym podwórku.
demo002
Posty: 56
Rejestracja: 10 maja 2020, o 14:02
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: demo002 »

johnnyrotten pisze:Z halą niewątpliwie obaj macie rację. Czarni powinni byli już na nowej grać przynajmniej od roku, ale skoro takie cuda się tam dzieją, jak ostatnio z tą wodą, to niech chociaż w grudniu się zainauguruje. Wiilzerunkowo i marketingowo to byłby ogromny krok do rozwoju i w Radomiu, i w Zawierciu. Ja obserwuję oprócz Plusligi także PLK. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego grała finały w szkolnej sali - to nie żart. Teraz miejski obiekt jest na ukończeniu i klub bierze MVP ligi sprzed roku Jamesa Florence'a i Taureana Greena z przeszłością w NBA, który grał w mocnych ligach przez ostatnie lata. Nowa hala jest jednym z magnesów, bo środowisko przyciąga, a tak jak basket w Ostrowie, siatkówka w Radomiu i Zawierciu ma fanatycznych kibiców i to jest potencjał także na zwiększanie budżetu i pozycji na krajowym podwórku.
Rosa też zdobywała vice-mistrzostwo na Mosirze. Generalnie, można gdybać jak będzie z zapełnieniem hali, jednak pamiętam jak liceum chodziłem na mecze Czarnych (5-6 lat temu), to na większość meczów bilety rozchodziły się po 30 minutach od sprzedaży. Teraz jak chodzę sporadycznie, to poza jednym/dwoma przypadkami większego problemu z kupnem biletu nie miałem, ale i tak jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że na meczach z czołówką spokojnie zbierze się ~4k widzów.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

demo002 pisze:
johnnyrotten pisze:Z halą niewątpliwie obaj macie rację. Czarni powinni byli już na nowej grać przynajmniej od roku, ale skoro takie cuda się tam dzieją, jak ostatnio z tą wodą, to niech chociaż w grudniu się zainauguruje. Wiilzerunkowo i marketingowo to byłby ogromny krok do rozwoju i w Radomiu, i w Zawierciu. Ja obserwuję oprócz Plusligi także PLK. Drużyna z Ostrowa Wielkopolskiego grała finały w szkolnej sali - to nie żart. Teraz miejski obiekt jest na ukończeniu i klub bierze MVP ligi sprzed roku Jamesa Florence'a i Taureana Greena z przeszłością w NBA, który grał w mocnych ligach przez ostatnie lata. Nowa hala jest jednym z magnesów, bo środowisko przyciąga, a tak jak basket w Ostrowie, siatkówka w Radomiu i Zawierciu ma fanatycznych kibiców i to jest potencjał także na zwiększanie budżetu i pozycji na krajowym podwórku.
Rosa też zdobywała vice-mistrzostwo na Mosirze. Generalnie, można gdybać jak będzie z zapełnieniem hali, jednak pamiętam jak liceum chodziłem na mecze Czarnych (5-6 lat temu), to na większość meczów bilety rozchodziły się po 30 minutach od sprzedaży. Teraz jak chodzę sporadycznie, to poza jednym/dwoma przypadkami większego problemu z kupnem biletu nie miałem, ale i tak jestem w stanie zaryzykować stwierdzenie, że na meczach z czołówką spokojnie zbierze się ~4k widzów.
Tak było teraz jest mniej kibiców ale taki zespół załóżmy z Seyedem Konarskim Lohem jest w stanie na nową halę na ważniejsze mecze przyciągnąc conajmniej 2,5 kibiców. Ciężko mi ufac włodarzą miasta po tym co przeżywamy z budową hali i stadionu już miała być gotowa w 2018r. Teraz jest termin styczeń i oby do yego czasu otworzyli halę bo to jest dramat:(
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

Dziś pojawiła się informacja że Saipa zdementowała możliwość odejścia Seyeda. Jeżeli to prawda wielka szkoda.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Kliper pisze:Dziś pojawiła się informacja że Saipa zdementowała możliwość odejścia Seyeda. Jeżeli to prawda wielka szkoda.
Zobaczymy. U nas Bydgoszcz też szła w zaparte, że Stern nie odchodzi. Jak Seyeda jednak nie będzie, to z jednej strony szkoda, bo już zna ligę i się zaaklimatyzował, ale z drugiej strony zobaczymy kogoś nowego. Josifow i Le Roux to według mnie trochę niższa półka i pewne ryzyko pod względem charakteru. Myślę, że Tillie trochę pobłażał gagatkowi z racji braku pola manewru. Prygiel z rosyjskiej szkoły pewnie nie tylko nacisk na fizyczność przenosi. W Rosji na pewno nie brakowało różnych ancymonów i obstawiam, że wie, jak trenerzy sobie z nimi radzili. Z Bułgarami różnie bywa - może Josifow jest bardziej jak Penczew, a nie Bratojew, oby. Sportowo obaj to duże nazwiska i fajnie będzie ich w naszej lidze obserwować, tzn. jednego z nich.
Kliper
Posty: 301
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Cerrad Czarni Radom 2019/2020

Post autor: Kliper »

johnnyrotten pisze:
Kliper pisze:Dziś pojawiła się informacja że Saipa zdementowała możliwość odejścia Seyeda. Jeżeli to prawda wielka szkoda.
Zobaczymy. U nas Bydgoszcz też szła w zaparte, że Stern nie odchodzi. Jak Seyeda jednak nie będzie, to z jednej strony szkoda, bo już zna ligę i się zaaklimatyzował, ale z drugiej strony zobaczymy kogoś nowego. Josifow i Le Roux to według mnie trochę niższa półka i pewne ryzyko pod względem charakteru. Myślę, że Tillie trochę pobłażał gagatkowi z racji braku pola manewru. Prygiel z rosyjskiej szkoły pewnie nie tylko nacisk na fizyczność przenosi. W Rosji na pewno nie brakowało różnych ancymonów i obstawiam, że wie, jak trenerzy sobie z nimi radzili. Z Bułgarami różnie bywa - może Josifow jest bardziej jak Penczew, a nie Bratojew, oby. Sportowo obaj to duże nazwiska i fajnie będzie ich w naszej lidze obserwować, tzn. jednego z nich.
z koleji sprzed godziny informacja tyle że z PS https://worldofvolley.com/Latest_news/P ... h-him.html Fayazi pokazał że Irańczycy szybko zmieniają zdanie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”