BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

johnnyrotten pisze:No dobra. Wiemy, jak wyglądało respektowanie kontraktów w +L, ale może wobec wczorajszej wymiany też szykuje się jakiś trade? Słoweniec by sobie ot tak odszedł? Wiadomo, że nie chce spaść, ale ma jednak ważną umowę...
Są ciekawe nazwiska na rynku jak Paul Carroll jeśli chodzi o atakujących. Więc pewnie Sterna oddadzą, ale kogoś sprowadzą. Potencjalna sprzedaż Sterna Warszawie może być powiązana z przyjściem Masnego. Który powinien być równie drogi lub droższy.
pigula
Posty: 146
Rejestracja: 14 lut 2017, o 19:33
Płeć: M
Lokalizacja: WWA

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: pigula »

kamil1999 pisze:
johnnyrotten pisze:No dobra. Wiemy, jak wyglądało respektowanie kontraktów w +L, ale może wobec wczorajszej wymiany też szykuje się jakiś trade? Słoweniec by sobie ot tak odszedł? Wiadomo, że nie chce spaść, ale ma jednak ważną umowę...
Potencjalna sprzedaż Sterna Warszawie może być powiązana z przyjściem Masnego. Który powinien być równie drogi lub droższy.
Nie sądze żeby Masny dostał niewiadomo jaki kontrakt.W Zawierciu mieli go dosyć i powienien być raczej zadowolony że taka wymiana się wydarzyła.Tak by pewnie został bez klubu w środku sezonu.A wrócił do miasta z którym jest związany.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Stern opuszcza klubu z Bydgoszczy. Szanse na jego pozostanie oceniam na 1%. Post na facebooku, został napisany dlatego, bo formalnie się jeszcze nic nie zmieniło, ale to tylko kwestia czasu. Na razie nie wiadomo co dalej z pozycją atakującego w BKS, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że Visła dokończy sezon z Grycem na ataku. Wygląda to tak jakby szykowali się do rozgrywek w 1 lidze.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

DelectaFan pisze:Stern opuszcza klubu z Bydgoszczy. Szanse na jego pozostanie oceniam na 1%. Post na facebooku, został napisany dlatego, bo formalnie się jeszcze nic nie zmieniło, ale to tylko kwestia czasu. Na razie nie wiadomo co dalej z pozycją atakującego w BKS, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że Visła dokończy sezon z Grycem na ataku. Wygląda to tak jakby szykowali się do rozgrywek w 1 lidze.
Po umowie z Enea miało to wyglądać inaczej, próbuje się dowiedziec więcej, ale wiem ze burdel był, pozwalali sobie na wszystko. Czekajmy..
kibic37
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:40
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: kibic37 »

DelectaFan pisze:Stern opuszcza klubu z Bydgoszczy. Szanse na jego pozostanie oceniam na 1%. Post na facebooku, został napisany dlatego, bo formalnie się jeszcze nic nie zmieniło, ale to tylko kwestia czasu. Na razie nie wiadomo co dalej z pozycją atakującego w BKS, ale najbardziej prawdopodobne jest to, że Visła dokończy sezon z Grycem na ataku. Wygląda to tak jakby szykowali się do rozgrywek w 1 lidze.
Sorry,ale to nielogiczne....nie po to przyszedł duży sponsor bo Enea jest potantatem na rynku i nie po to przychodzi Masny by zrezygnować ze Sterna i z walki o utrzymanie bo jaki byłby sens ściągania drogiego zawodnika i podpisywanie umowy sponsorskiej z taką firmą?
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Jeśli chodzi o Masnego to ktoś już wspominał, że ma on żonę z Bydgoszczy i chętnie by tutaj wrócił, już za czasów jego gry w Jastrzębiu, kiedy w klubie ze śląska były problemy finansowe to Masny chciał do Bydgoszczy wrócić, ale niestety wówczas mieliśmy zamknięty skład, myślę, że BKS jeśli chodzi o finanse to wyszedł na tym dobrze, a ENEA podpisując umowę z klubem wiedziała, albo powinna wiedzieć, że szansę na utrzymanie są iluzoryczne. Więc perspektywa gry w pierwszej lidze jest niemalże pewna. Nie blokując drogi odejścia słoweńskiemu atakującemu można zaoszczędzić pieniądze, które w kontekście gry w niższej lidze będą niezbędne przy próbie ponownego awansu do elity.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

DelectaFan pisze:Jeśli chodzi o Masnego to ktoś już wspominał, że ma on żonę z Bydgoszczy i chętnie by tutaj wrócił, już za czasów jego gry w Jastrzębiu, kiedy w klubie ze śląska były problemy finansowe to Masny chciał do Bydgoszczy wrócić, ale niestety wówczas mieliśmy zamknięty skład, myślę, że BKS jeśli chodzi o finanse to wyszedł na tym dobrze, a ENEA podpisując umowę z klubem wiedziała, albo powinna wiedzieć, że szansę na utrzymanie są iluzoryczne. Więc perspektywa gry w pierwszej lidze jest niemalże pewna. Nie blokując drogi odejścia słoweńskiemu atakującemu można zaoszczędzić pieniądze, które w kontekście gry w niższej lidze będą niezbędne przy próbie ponownego awansu do elity.
Tłumaczenie aktualnie, które nie dociera za bardzo do nikogo. Pomysł na rotację rozgrywających był pomysłem Kryspina, aby rozladowac napiecie w szatni. Jakość w dół, atmosfera niekoniecznie i tu może być również inaczej.
Mam info z osoby, która jest bardzo blisko klubu i to nie jednej, iż ma to wyglądać zupełnie inaczej, jeszcze to nie koniec. Duzo się dzieje.

Druga sprawa, to że jest wypierdzielone u zawodników w klub to wiadomo bo wiem co się dzieje na treningach czy po treningach jednakże Jurkiewicz próbuje to uratować.
kibic siatkowki
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:23

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: kibic siatkowki »

Coś jest faktycznie na rzeczy z tym Sternem w Warszawie?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Tym składem Bydgoszcz sezonu moze nie dokonczyc. Jeszcze więcej wiadomosci się wysypuje. Coś o środku slyszalem.
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: raff1322 »

Jak to jest, że po uzyskaniu stabilizacji finansowej i wizerunkowej zaczyna się sypać skład. O co chodzi?
Czy to nie są tylko domysły i plotki ?
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Gryc szykowany z powrotem na młotka, nie wierzą, że Stern wróci.
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Tak jak pisałem wcześniej, Stern szykuje się na zmianę barw klubowych, tylko nie wiem gdzie. A u nas chyba nikt nie wie co będzie.
kibic37
Posty: 21
Rejestracja: 10 kwie 2017, o 17:40
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: kibic37 »

Finansowo w Bydgoszczy jest ostatnio bardzo porządnie wręcz dobrze bo po podpisaniu poważnej umowy sponsorskiej z Eneą na pokaźną kwotę teraz siatkarze dostaną przeszło 2.000.000 złotych od Urzędu Miasta w konkursie na dofinansowanie dla klubów sportowych.
Nie widzę więc powodów dla których zawodnicy mieliby odchodzić a i Masny by nie powrócił dla samego powrotu- to nie ten typ zawodnika i walczaka.Zmiany jeszcze w tym okresie szykują się w zespole.
https://metropoliabydgoska.pl/ratusz-po ... ery-kluby/
zajczik
Posty: 366
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: zajczik »

Tak duży sponsor.Jak byście znali kwotę pierwszej transzy to słyszałbym spory śmiech.
Papilot
Posty: 223
Rejestracja: 25 lip 2015, o 22:00
Płeć: K

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Papilot »

Ja tylko nie rozumiem treści komunikatu:
"Enea, innowacyjny koncern energetyczny będzie wspierać siatkarzy z klubu sportowego Visła Bydgoszcz. Poznańska firma w styczniu 2020 roku podpisała roczną umowę z bydgoską, pierwszoligową drużyną siatkarzy.".

Pierwszoligową to którą? Czyżby znamienny błąd?
phantom1
Posty: 48
Rejestracja: 5 kwie 2019, o 06:05
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: phantom1 »

Fajny ten nowy strategiczny sponsor.
To teraz wszystko jasne, do Bydgoszczy wraz eneą z eneii przybywa Michał Filip :D
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: treonik »

Tańcowały dwa Michały....
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

Z BKS-u odchodzi jeszcze Kalembka, więc zmian jest więcej. Śmieszne jest to, że do jutra tylko można przeprowadzać transfery, a pewnie i tak się wszystkiego nie dowiemy. Taki to urok klubowej komunikacji, że sami pewnie niewiele wiedzą i nie potrafią tego ubrać w słowa aby jakimś komunikatem zaspokoić wiedzę kibiców. Niestety PR w tym wypadku poległ po całości. Miejmy tylko nadzieję, że sportowo klub lepiej wypadnie w tym całym zamieszaniu.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Jako miłośnikowi koszykówki bardzo podobają mi się te wszystkie zawirowania :)

Im więcej, tym ciekawiej. Skoro Filip przychodzi, to zapewne Stern już na pewno zmienia klub. Ale czy ligę również?

No i to oznacza, że Bydgoszcz ma dwa nieobsadzone miejsca dla obcokrajowców. Przydałby im się solidny przyjmujący. Według mnie właśnie przez brak takiego gracza sytuacja BKS-u jest tak trudna. Myślę, że przynajmniej te 2-3 zwycięstwa więcej byliby w stanie ugrać z kimś porządnym - dobrym w ataku i niebędącym dziurą w przyjęciu. Nic tylko połączyć Gryca i Peszkę w jednego gracza :D

A propos tych rewelacji: Hubert Malinowski z TVP używa zdecydowanego przymiotnika - "Halo @vislabydgoszcz??? Jakiś komunikat w sprawie nieprawdziwych informacji w mediach o tym, że z klubu odchodzi już nie tylko Stern ale też Kalembka?" - takie słowa napisał na twitterze. A w bydgoskich kręgach on powinien mieć dobre wejścia jednak.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Aquino »

Podobno Stern ma jednak kontynuować karierę w lidze tureckiej. Verva bez atakującego do końca sezonu albo ściągnął kogoś lepszego, choć w to wątpię. Już nawet ten Filip by się przydał.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Zerknąłem na twittera i niezła heca (o ile to prawda):

-Stern dostał ponoć 10% pieniędzy

-Klub wydał oświadczenie, po czym je usunął, a w nim m.in. wypowiedź Michalczyka o tym, że Stern jest niedojrzały i tak nie zachowuje się prawdziwy sportowiec, tj. nie zostawia klubu w kłopotach.

Wesoło tam raczej z pieniędzmi nie jest, może Enea by coś sypnęła na Sterna, ale podobno ma być Michał Filip, a w Radomiu na drugiego Zugaj. Energetyczna firma, ale na razie raczej słuchy o tym, że graczom pali się... grunt pod nogami, bo nie dostają pieniędzy.

Według mnie budżety mogłyby być jawne, a przynajmniej określony dolny próg, bo mamy sytuacje umów "na gębę" i raczej bez transparentności się to nie zmieni.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Lynn »

Przecież miały być ujemne punkty w tabeli za długi. Zagumny tak mówił ;)
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: raff1322 »

Wszystko już jasne:
- Filip za Sterna
- Dawid Siwczyk z ligi austriackiej za Kalembkę
- Masny za Lipę (co już wiadomo)
Dodatkowo klub będzie dochodził w sądzie sprawę rozwiązania umowy przez Sterna.
Nie miał wobec niego żadnych zaległości.
Na siatka.org już też oficjalnie.
kibic siatkowki
Posty: 60
Rejestracja: 27 sty 2020, o 22:23

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: kibic siatkowki »

Stern w Halkbanku Ankara.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Lynn »

Skoro nie ma zaległości finansowych to jakim prawem zrywa kontrakt? Bydzia powinna go udupić.

Jeżeli rzeczywiście nie ma zaległości finansowych to wydaje mi się, że Stern już przejrzał na oczy, że o utrzymanie będzie ciężko plus to, że jest eksploatowany go granic możliwości w każdym meczu. No i oczywiście kaska większa w Turcji na horyzoncie i poszedł w siną dal.

Tak na zdrowy rozum po co Filip szedłby do klubu, gdzie nie będą mu płacić.
treonik
Posty: 88
Rejestracja: 27 mar 2008, o 08:51

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: treonik »

A swoją drogą to rzeczywiście swojego rodzaju szczytem jest niepłacenie za pracę, usługę i jeszcze zawarcie klauzuli , że ujawnienie tego faktu będzie karane. Kolejnym szczytem jest obrażanie gościa, któremu się nie płaciło- to się chyba, co najmniej wyzysk nazywa. PlusLiga powinna dbać o standardy, ale jednak koledzy się nie krzywdzą.
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: jaet »

Nie będzie żadnej sprawy w sądzie, zapomnijcie. Klub się ponadyma, wyda kilka oświadczeń i siądą na 4 literach. Gdyby Stern nie miał podstaw do rozwiązania kontraktu, to nigdzie by się nie ruszył. Zalegali mu sporo i zalegali mu długo, to wystarczy. Nawet, jeżeli teraz coś tam organizacyjnie poprostowali.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: Lynn »

To w końcu są długi czy nie ma? Podawajcie rzetelne info.

Miały być ujemne punkty za długi..............
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: jaet »

Lynn pisze:To w końcu są długi czy nie ma? Podawajcie rzetelne info.

Miały być ujemne punkty za długi..............
Czy teraz są tego zwyczajnie nie wiem, ale wiem że na 100% przez długi czas były. I to absolutnie dawało podstawy Sternowi do złożenia wniosku o rozwiązanie kontraktu. Zresztą z tego co wiem, FIVB przychyliła się do tej prośby uznając argumenty Słoweńca i jego managera. Więc pozostaje pytanie z kim i o co się chce Bydgoszcz sądzić?
A co do Komisji Licencyjnej działającej przy PLS, to jest to zwyczajna kpina, a nie komisja. Wystarczy popatrzeć na kabaret związany z dopuszczeniem do ligi Wisły Warszawa.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
DelectaFan
Posty: 141
Rejestracja: 13 maja 2013, o 18:15
Płeć: M

Re: BKS Visła Bydgoszcz 2019/2020

Post autor: DelectaFan »

W Pluslidze powinno występować 10 zespołów i kryteria przyznawania licencji muszą być ściśle przestrzegane. Inaczej nasza liga robi się niepoważna i wszystkie kluby na tym tracą. Na chwilę obecną myślę, że 10 klubów, które wywiazywały by się terminowo z umów to i tak dużo. Niestety to jest standard, ale często też przez samych sponsorów, którzy nie płacą tego co w umowie bo im się wyniki nie podobają. Taka jest niestety rzeczywistość.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”