Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

drugi raz mam watpliwosci czy nie trolujesz. Rozumiem, ze raczej tak.
To mi wygląda na zale kilku osób: Ignaczak , Soloduchy i kogoś jeszcze. A przy okazji: kto to jest Soloducha???? Grał w Plus Lidze? I lidze? Czy na podstawie volley station czy jskos tam się zna? Prezes Piotr wszystko pouklada i ...

Kamil Soloducha jest osobą w miedzynarodowym swiatku siatkarskim troche bardziej rozpoznawalną niz Góral.
W siatkowke tez gral pewnie wiecej od Gorala. ;)


A jako statystyk min byl statystykiem reprezentacji Finlandii 7 lat) i nawet raz w LS prowadzil te reprezentacje jako pierwszy trener wczasie sesji wyjazdowej w Kanadzie . Sprawil wtedy Polakom mnostwo problemów, a bylo to w roku gdy wygralismy LS. Nie pamietam juz, czy przegralismy tamten mecz?
Pracował u Finow z Castellanim i Sammelvuo.
Pracował dla kadry Polski za czasow AA, w czasie PS 2011 i w LS w 2012.
Byl tez statystykiem Zaksy przez 3lata.
Miałam nadzieje, ze Soloducha pójdzie kiedys w trenerke.

Sympatyczna postac, dosyc pozytywna.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Teraz wiem kim jest Kamil. Dzięki za CV. Nie wiedzialem ze gral w siatkowke. To wypada życzyć aby był jak najepszym trenerem. Mimo wszystko nadal uważam ze ten artykuł jest na bazie zazdrości porządków zrobionych w Rzeszowie i braku miejsca w teamie dla osób które naopowiadaly autorowi artykułu. Resovia w tym sezonie będzie grać o medale.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

To faktycznie musiał się napracować, że podał nazwisko Lagumdziji. Na prawdę na tym scouting polega? Przecież gość nie od wczoraj jest znany na tym forum i co bardziej zorientowani wiedzą o kogo chodzi. Kibice-amatorzy. Proszę was. Artykuł bym podsumował w ten sposób, że to gorzkie żale osób zwolnionych lub osób, którym podziękowano za współpracę a oni winę widzą wszędzie, tylko nie w sobie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Zalezy kiedy podal nazwisko Lugumdzij. Jak np 3 lata temu, to gosc byl mniej znany.
Z Plotnickim negocjowaly Kielce przed mistrzostwami juniorow, gdzie zostal MVP. Po MVP zawodnik stal sie dla nich za drogi.
Soloducha podaje jakie ligi analizowal, z jakich krajow wskazywal zawodnikow i byli tez zawodnicy orientalni. Podal Lugumdzije wlasnie dlatego, ze stal sie on znany i jest dobrym przykladem dla szerszej publicznosci.
Wiarygodny czlowiek, ktoremu jak widze wolisz zarzucic klamstwo. Rozumiem, ze zgodnie z nickiem bez zadnych sprecyzowanych informacji.

Co do gry w siatkowke, to byly to raczej proby w AZS Olsztyn, dlatego napisalam, ze prawdopodobnie gral wiecej niz Goral.

Przeciez widac po skladzie, ze motywem rekrutacji Resovii w co najmniej 2 ostatanich sezonach byly "Nazwiska ktore juz cos wygraly". Zreszta w tym jest podobnie, tylko nastapilo odmlodzenie i dobor wybitnego trenera.

I prawda jest, ze wybitnego trenera w osobie Cretu Resovia juz miala. Gral on chyba wtedy autorskim skladem Kowala, ponoc na medale, probujac wyciagnac go z dna tabeli. Jest to fakt publicznie znany, nad ktorym pan Goral woli przejsc do porzadku, bo nie pasuje do jego opowiesci, a zaprzeczyc mu sie nie da.

Tak Resovia powinna bic sie o medal w nadchodzacym sezonie, sklad ma na miejsce w pierwszej 4. I dobrego trenera.
Ostatnio zmieniony 5 lip 2020, o 08:55 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Resoviak333 »

Skład Resovii moim zdaniem został dobrany z głową!

Są zawodnicy, którzy już wiele wygrali jak Drzyzga czy Cebulj,Jendryk (brąz MS 2018) ale są też zawodnicy młodzi jak Butryn czy Szerszeń, którzy są głodni sukcesu, tylko wczesniej grali w słabszych klubach i nie mieli na to szans! Jest też zdolny Estończyk Tamema, niedoceniany al bardzo dobrze blokuje i serwuje!

Resovia powinna być piekielnie mocna na zagrywce jeśli wszystko pójdzie dobrze! Butryn i Szerszen to najlepsi zagrywający w lidze, Tamema i Cebulj też mają silną zagrywkę.

I jest jeszcze Potera, który jak wino, im starszy tym lepszy, ostatnie 2 sezony najlepiej przyjmujacy ligi!
I pomimo 32 lat na pewno spragniony sukcesu, bo wreszcie chciałby coś wygrać ważniejszego, i myślę, że w tym celu zdecydował się na Rzeszów, bo w Będzinie takiej szansy nie bedzie!

W Rzeszowie brakowało zawodników głodnych sukcesów, bo wielu zawodników juz wygrało bardzo dużo i tacy nie beda sie zabijac tylko po to zeby zdobyc 10 czy 11 medal MP, jak już wygrywali lepsze trofea!
krzychszp
Posty: 974
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: krzychszp »

Resoviak - czy według Ciebie transfer Woickiego został zrobiony "z głową"?
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Resoviak333 pisze:Skład Resovii moim zdaniem został dobrany z głową!
Umiarkowanie...

W składzie jest Woicki - osobowość, nie wiem jak będzie się zachowywał jako rezerwowy.

Domagała jako zmiennik w dużym klubie z presją to też niewiadoma.

Argument z zagrywką jak najbardziej poprawny, ale JW i Skra też będą miały armaty w tym elemencie.

Potera pewnie sobie poradzi, ale niepokoi konflikt z Wujkiem.

Co do oceniania podejścia graczy - RR to góra kasy, na pewno większość zawodników patrzy na stabilne zarobki, ot z tego żyją. Sukces to sprawa drugorzędna, ale i tak ambicja każdego sportowca - nawet przegrywającego każdy mecz.

Ocenianie budowy składów przed tym jak zawodnicy staną na boisku to tylko spekulacje. Jeśli już to robimy to warto popatrzeć na to także ze strony psychologicznej. Tutaj RR nie odwaliła kaszany jak w zeszłym sezonie stawiając na Możdżona , Schulza i Bartmana.

Skład i tak zdecydowanie na top 4, jeśli wszyscy udźwigną barwy, które ciążą ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Resoviak333
Posty: 144
Rejestracja: 3 maja 2020, o 09:18

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Resoviak333 »

krzychszp pisze:Resoviak - czy według Ciebie transfer Woickiego został zrobiony "z głową"?


A ile ten Woicki pogra??? Może dostanie 1 lub 2 mecze zeby dac odpocząć Drzyzdze!

Giuliani to nie jest Piotr Gruszka ( dobry kolega, bez sukcesu i autorytetu)! Giuliani sobie nie pozwoli na żadne konflikty i rozwalanie szatni i kwasy w zespole! Z dużo wiekszymi gwiazdami i ich temperamentami sobie radził, a konflikt Wujka z Potera myślę, że rozwiaze bardzo szybko i jak Potera z Woickim chca zarabiac pieniązki to będą siedziec cicho i na parkiecie ze sobą współpracować! A jak nie to się wezmie młodych z AKS!

Jest jeszcze Taht, który w razie kontuzji Butryna może go zastąpić! A Domagała to nie jest no name tylko MS juniorów, jak tylko dostał szanse gry w Lubinie, dostał statuetkę MVP w meczu!
Awatar użytkownika
Artem
Posty: 423
Rejestracja: 8 maja 2017, o 13:33
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Artem »

mbor3k pisze:Ciekawe który browar chciał zostać głównym sponsorem: Grupa Żywiec, czy Van Pur.
To potencjalnie pokazuje, że nawet bez Asseco jako głównego udziałowca Resovia raczej nie przepadnie.
Artykuł, nawet przefiltrowany, uwidacznia, jak ciężko jest negocjować z taką osobowością jak Pan Góral.
On po prostu ma swoją wizję, którą wdraża za wykładane przez siebie pieniądze. Możesz dołączyć do jego drużyny, albo nie. A kiedy coś się nie udaje, to mówi: wizja jest właściwa, ale potrzeba innych osób do jej realizacji. ;)
Nie wiem czy ktoś Ci już odpisał, Van Pur chciał być głównym sponsorem.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Nie wiem, jakim człowiekiem jest Giuliani, ale wiem, że szatnia w takim JW potrafiła pokonać w ostatnich latach Lebedeva i Santillego, którzy no name'ami nie są. Dużo zależy od postawy zawodników...

Taht może zagrać na ataku, ale jak raz przyjmujący grał na ataku pół sezonu w Rzeszowie to było różnie, mam nadzieje, że Butryn dotrwa.

Co z tego, że Domagała dostał MVP? Argument z kosmosu. Klepanie piłki w Lubinieto jedno, a w Resovii to drugie. Różni się presją. Pod tym względem uznaję Domagałę za niewiadomą.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
stemar1972
Posty: 131
Rejestracja: 7 paź 2014, o 19:03
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: stemar1972 »

To nie szatnia w JW pokonała tych trenerów. Jak ćwierkają wróble to nadprezesi Chwastyk i Wojtków wykazali się niecierpliwością bo lud żądał głów.
Camillo Marcotti

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

A ja bym się konfliktem Potery z Woickim, o ile w ogóle taki jest nie przejmował. Obydwaj panowie to doświadczeni profesjonaliści, którzy mogą za sobą nie przepadać, ale na pewno któryś wiedział o tym, że drugi już jest w zespole (albo może obydwaj wiedzieli) i zdecydowali się podpisać umowę, więc nie powinno być z tym problemów. Ludzie mogą się prywatnie nie lubić, ale jak profesjonalnie podchodzą do swoich zadań (nawet w artykule był przykład Igły i Achrema) to nie ma to wpływu na grę drużyny.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

niepoinformowany pisze:To faktycznie musiał się napracować, że podał nazwisko Lagumdziji. Na prawdę na tym scouting polega? Przecież gość nie od wczoraj jest znany na tym forum i co bardziej zorientowani wiedzą o kogo chodzi. Kibice-amatorzy. Proszę was. Artykuł bym podsumował w ten sposób, że to gorzkie żale osób zwolnionych lub osób, którym podziękowano za współpracę a oni winę widzą wszędzie, tylko nie w sobie.
Dokładnie tak bym podsumował wywiad z panem Góralem. Widzi wine w innych osobach, tylko nie w sobie.
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Tez bym sie nie przejmowala. Uwazam, ze takie konflikty narastaja zastepczo, jak nie ma sukcesow i stabilnego lidera w szatni.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

Diomedea pisze:Zalezy kiedy podal nazwisko Lugumdzij. Jak np 3 lata temu, to gosc byl mniej znany.
Z Plotnickim negocjowaly Kielce przed mistrzostwami juniorow, gdzie zostal MVP. Po MVP zawodnik stal sie dla nich za drogi.
Soloducha podaje jakie ligi analizowal, z jakich krajow wskazywal zawodnikow i byli tez zawodnicy orientalni. Podal Lugumdzije wlasnie dlatego, ze stal sie on znany i jest dobrym przykladem dla szerszej publicznosci.
Wiarygodny czlowiek, ktoremu jak widze wolisz zarzucic klamstwo. Rozumiem, ze zgodnie z nickiem bez zadnych sprecyzowanych informacji.
Tak, a doba jest z gumy? I gość który jest na etacie w klubie, podróżuje itp ma czas na te wszystkie super-hiper ligi i oglądanie całych meczów (skróty albo highlightsy są mało wartościowe w szerszym kontekście)? Jak Ty to sobie wyobrażasz przepraszam bardzo? A nawet jeśli to dlaczego nie było konkretów - analizowałem ligę francuską - wypatrzyłem i poleciłem z tamtej ligi X,Y i Z. Analizowałem niemiecką i poleciłem A, B i C. Analizowałem belgijską i jest E i F. Ale nie, jest w wywiadzie Lagumdzija.

Ja nie kwestionuję tego, jak i ile ktoś pracował. Tylko argument o Lagumdziji to może przejść przy niedzielnych kibicach, bo ci trochę bardziej zagorzali kojarzą gościa od jakiegoś czasu (czy to reprezentacja czy LM, nie mówię o lidze tureckiej).

PS. Wycieczki personalne są niekulturalne.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Nie było napisane, kiedy Sołoducha podsuwał Turka...

Dlaczego miałby w prasie podać bazę obserwowanych graczy, którą może podsunąć nowemu pracodawcy? Dla mnie to jest myśl z kosmosu.

Praca statystyka i skauta polega na oglądaniu, więc podróżach i analizie meczów, można coś siłą rzeczy ominąć, ale jak jakiś gracz ,,wpadnie w oko" to można przejrzeć mecze archiwalne.

Czy komuś to się podoba, czy nie - Sołoducha może nie ubarwiać w wielu sytuacjach.

PS. Ktoś kto ogląda tylko polską ligę może nie mieć zielonego pojęcia kim jest Adis Lagumdzija.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Przeciez sa bazy danych, gdzie statystycy wrzucaja obrobione mecze. Wtedy w niecale 40 minut mozna dluugi meczyk obejrzec, samo geste zostaje, 3 setowka zajmuje ze 25 minut lub ciut wiecej. Wyciete wszystkie przerwy, cieszynki, dyskusja itp
A dowolne akcje mozesz przewijac w nieskonczonosc.
Surowym materialem statystycy sie wymieniaja, niekoniecznie wnioskami, obliczeniami i informacjami o wypatrzonych talentach.
I akurat to mozesz robic u siebie w domu, w salonie lub garazu, w dzien lub w nocy, jak wolisz.

BTW ta, do ktorej mialam adres jakby przestala dzialac. Moze podrzucicie jakis aktualny adres na PW?
I linka do meczy PW po obrobce, please :D ?

Co do podzialu pracy i 24 godzinnej doby to Soloducha kiedys tlumaczyl, ze jest ich dwoch wiec moga ocenic wieksza liczbe materialow i ze wlasnie on jest odpowiedzialny za scauting i statystyki zagraniczne. Przynajmniej tak bylo na poczatku, gdzie Kamil pracowal z domu (dlatego odszedl z Zaksy i Finlandii).
Ostatnio zmieniony 5 lip 2020, o 21:15 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: niepoinformowany »

Vilgefortz pisze:Nie było napisane, kiedy Sołoducha podsuwał Turka...
No i właśnie dlatego że nie było napisane kiedy jest to co najmniej dziwne. Ale nie w tym rzecz.

Skoro wszyscy tacy świetni i robili dobrą robotę, to skąd te 13.miejsce? Skąd taka gra? Przecież nawet spadek był realny. A teraz zrzucanie odpowiedzialności w wywiadach, które w sumie zaczęło się od Górala. Sukces ma wielu ojców, porażka jest sierotą...
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Dlaczego? Grucha chyba sie poczuwal?


Jak bys zatrudnil w korporacji samych 55 latkow i placil im niezaleznie od efektow, wszystkim tyle samo, zmienial im zadania co pare dni oraz dal slabego szefa...?

Dla mnie to odpowiednik siatkarzy z nazwiskami kolo 30ki, grajacych w systemie ciaglych zmian bez pierwszej szostki i bez kominow placowych.
I mysle, ze te historie z nielubieniem sie, polowaniami i obrona zwierzat itp to sie rozdmuchaly przez brak sukcesow i liderow.
Normalnie takie rzeczy inteligentnym, dobrze oplacanym zawodnikom nie powinny przeszkadzac.

Nikt normalny nie bedzie bral takich rzeczy pod uwage przy rekrutacji, to absuradalne. Raczej ogolne cechy charakterologiczne.
Inaczej trzeba by sporzadzac cale ankiety kontrowersyjnych tematow np politycznych i religijnych.
Np zrobic ekipe, ktora ma podobny stosunek do polowan, roli kobiet, niepodleglosci Tybetu, o przerywaniu ciazy nie wspominajac.
Camillo Marcotti

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeszcze sobie wezmą do serca i w przyszłym sezonie będą pytać zawodników czy lubią polowania :D
Diomedea
Posty: 4340
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Jest tez istotna kwestai polowu wielorybow. Do uwzglednienia.

Zwracam tez uwage, ze Soloducha nie chodzil po mediach i nie opowiadal jakim frajerem jest Goral.
Natomiast Goral publicznie oskarzyl go o nie wykonywanie zleconej i oplaconej pracy.
To sie facet odezwal.

Co do skautingu, to bardzo wyrozniajacy sie mlodziezowcy, czy mlodzi seniorzy sa powszechnie znani.
O Turku pisal na tym forum @StanLee w trakcie MS Kadetow bodajze, jeszcze zmienial on wtedy pozycje grajac raz na ataku, raz na przyjeciu. A bylo to jakis czas temu.
Tacy zawodnicy sa znani wiekszosci skautow. Problemem jest moment decyzji i cena. Nie za wczesnie, by troche jednak dojrzal, nie za pozno, bo pojdzie do Wloch lub Rosji :D
A decyzje podejmuje szef po pionformowaniu przez skauta-czujesz to? Jesli szef woli Zibiego, bo on juz cos wygral...

Plotnicki po MVP w juniorze stal sie za drogi dla Kilec.
Vucicevica obserwowalo kilka klubow francuskich i niemieckich ale w ostatnim sezonie nie bylo ich stac. Moze wczesniej by dal sie wyrwac?
Szerszen mial propozycje z Francji ale rowniez z Wloch. Tak zostal wychowany, ze chcial byc i grac w Polsce a znajomosc z Kowalem pomogla w tej rekrutacji.
Camillo Marcotti

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Tak sobie myślę, pomijając osobę Sołoduchy, że w zasadzie człowiek wynajdujący talenty do rozwoju jest w klubie z Rzeszowa zbędny. Nie mogę sobie przypomnieć sytuacji, gdy Resovia zakontraktowała młodego, obiecującego zawodnika i go rozwinęła. Było jedynie kilka sytuacji, gdzie zakontraktowali młodego zawodnika i uciekał, żeby dostać szansę gry (Mika, Śliwka, Dryja). A zagranicznego to nawet takiego nie pamiętam. Na siłę można by Bojicia podciągnąć, ale czy to był jakiś mega talent? Uznajmy nawet że był, to na 10 lat mieli jednego takiego zawodnika, o ile nikogo nie przeoczyłem.
weary_skier
Moderator
Moderator
Posty: 5928
Rejestracja: 3 kwie 2010, o 20:12
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: weary_skier »

Vilgefortz pisze:Nie było napisane, kiedy Sołoducha podsuwał Turka...
Ale to już zupełnie nie o to chodzi. Skoro nie mógł przekonać do zakontraktowania gracza, który robi różnice w nie byle jakiej lidze i pól forum o tym wie, to jak mógł przekonać do, nie wiem, wyrózniającego się Czecha (przukład z kosmosu).
"Widać, że gra dno tabeli" - W.Drzyzga o meczu MKS Będzin - Asseco Resovia Rzeszów
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Camillo Marcotti pisze:Tak sobie myślę, pomijając osobę Sołoduchy, że w zasadzie człowiek wynajdujący talenty do rozwoju jest w klubie z Rzeszowa zbędny. Nie mogę sobie przypomnieć sytuacji, gdy Resovia zakontraktowała młodego, obiecującego zawodnika i go rozwinęła. Było jedynie kilka sytuacji, gdzie zakontraktowali młodego zawodnika i uciekał, żeby dostać szansę gry (Mika, Śliwka, Dryja). A zagranicznego to nawet takiego nie pamiętam. Na siłę można by Bojicia podciągnąć, ale czy to był jakiś mega talent? Uznajmy nawet że był, to na 10 lat mieli jednego takiego zawodnika, o ile nikogo nie przeoczyłem.
Grozer, Achrem, Ivovic, Rossard
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

reeman pisze: Grozer, Achrem, Ivovic, Rossard
Tylko Francuz i Serb mieli mniej niż 25 lat, gdy tam grali (23 i 24 lata), ale tu chodzi o młodszych graczy...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Camillo Marcotti

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Jeżeli dla Ciebie Grozer i Achrem byli młodymi zawodnikami wyciągniętymi z nieznanych klubów i rozwiniętymi w Rzeszowie, to ja nie mam pytań. Dodaj więc do swojej listy jeszcze Millara, Cernicia i Veresa.
themiel
Posty: 92
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: themiel »

Grozer był na takim etapie kariery jak Adis Lagumdzija gdy przychodził do Resovii, topowy klub swojego kraju i reprezentant Niemiec.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

themiel pisze:Grozer był na takim etapie kariery jak Adis Lagumdzija gdy przychodził do Resovii, topowy klub swojego kraju i reprezentant Niemiec.
No, ale na innym poziomie. Friedrichshafen to był wtedy czołowy klub w Niemczech, a czasami w Europie się wybijał.

Poza tym Grozer był 5 lat starszy wtedy.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Nawiązując do omawianego artykułu o RR, cieszę się, że ktoś wreszcie poważył się na stworzenie porządnej, odkrywczej (przynajmniej w oficjalnym obiegu informacji, nie kuluarowym) publikacji, zamiast kilku lakonicznych, lukrowych zdań (typu Bińczyk o Skrze w GW). Oby więcej takich rarytasów.

Po pierwsze - uwaga o budżecie, @Artem co prawda postawił stanowcze veto wobec 16 milionów, podając 9-10 milionów budżetu RR w ubiegłym sezonie. Z drugiej strony informacja o 16 milionach pochodzi według publikacji od "naszych rozmówców" ergo można obstawiać Ignaczaka, bo to on wie ile kasy miał do wydania ;) . Niemniej nawet przyjmując te 9-10 milionów, wychodzi tak skrajne marnotrawienie kasy, że aż trudno w to uwierzyć i musiałem to z siebie wyrzucić :D .

Po drugie - dziwią mnie posty użytkowników, zazwyczaj sympatyków Resovii (vide @niepoinformowany) atakujące artykuł, jak i osoby w nim się udzielające. Jednak podpisała się pod nim dwójka dziennikarzy, a wątpię, by Ignaczak, Sołoducha, osoby zżyte z RR wciskały kit i się odgrywały na siłę, bo są za młodzi na to, by tak palić mosty. Zresztą gdy dobrze się wczytać, ich krytyka jest przybrana w bardzo ostrożną formę i dla dodatkowego złagodzenia przekazu, wiele cytatów dziennikarze wzięli na siebie. Ignaczak też wprost przyznaje, że swoje zawalił, a Sołoducha odpowiedział krótko "takie dostałem zadanie".

Wychodzi na to, że Góral zwyczajnie nie ufa ludziom (i/lub uważa, że jako miliarder "wie lepiej"), z którymi pracuje, a czasem jeszcze da się podpuścić jakiemuś agentowi. I wychodzą takie kwiatki.

Ostatnie do czego chciałem się odnieść - kwestia Adisa i ściągania "spasionych kotów". W tych kwestiach doskwiera mi ostry dysonans. Jeśli klub ma budżet powyżej 10 milionów złotych i ma walczyć o tytuły, to czy powinien uparcie szukać jakichś nieoszlifowanych talentów i je rozwijać (chyba jest taka narracja, skoro na forum po raz enty zarzuca się Resce nie rozwijanie graczy)? Fajnie, że Ignaczak chciał ściągać młodzież do klubu... Ale takie rzeczy to mogą mówić i robić w Gdańsku czy Suwałkach. Ogólnie Resovia jednak co jakiś czas próbuje (Mika, Śliwka, Lemański, Szerszeń) i wychodzi na tym jak Zabłocki na mydle, bo robi to przed czasem (tych zawodników) i zarazem w sprzeczności ze swoimi ambicjami. Dopiero Szerszenia przytomnie wypożyczono ale i tak swoje odstał w kwadracie. Tutaj jednak nie dziwię się Góralowi, który stawia na doświadczenie. Do tego wszelkie "spasione koty" poza Resovią natychmiastowo chudną, wniosek - przyczyna problemu tkwi gdzie indziej.
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

To pan Radomski wcześniej przeprowadzał wywiad z A. Góralem i mógł go docisnąć, pytając kogo ma na myśli mówiąc zawodnikach , którzy przyszli do Rzeszowa na emeryturę, kim był zawodnik bez badań lekarskich, o budżet, o decyzje o transferach, tak mamy pole do spekulacji kto jest temu winien.
Wystarczy wykupić dostęp do KRS i dziennikarz by wiedział jaki był budżet Resovii.
Ignaczk i Gruszka sportowo polegli, ten pierwszy zgodził się realizować nie swoją koncepcje budowy drużyny, tym gorzej o nim świadczy
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”