Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: titerlitury »

Kończąc wątek poprzedni muszę napisać, że bardzo się cieszę z pozostawienia Rafała Buszka i właściwego zagospodarowania Alka. Tak chyba to powinno wyglądać, ten dobrze pojęty lokalny patriotyzm, a nie mrzonki o budowaniu domów w Rzeszowie przez np. Marechala czy tam oparciu drużyny na wychowankach przeciętnej jakości.
Nowy prezes ładnie więc zaczął i czyta się go też niezgorzej, choć klasa wypowiedzi bardzo polityczna. W sensie, że na gładko. Niemniej, jawi nam się prezes jako słuszny koncept A. Górala i taka wersja "rodziny na swoim" całkiem mi odpowiada. Nigdy nie zrozumiem tych szczekających, że Góral to czy tamto. Pamiętam dekadę lat 80-tych i państwowe finansowanie, talony na maluchy, czy warunki stawiane przez zaciąg w postaci np. pokrywania kosztów biletów MZK (!). Potem innowacyjny, jak na czas socjalizmu, projekt (gdy jeszcze nikt o innowacyjnym mieście Rzeszów nie marzył) w postaci sponsora, firmy Instal. Następnie lata 90-te, systematyczne szarganie reputacji i degrengolada. Ktoś się dorobił nieco i poszedł w menadżerkę, ktoś latał za paroma złotymi po właścicielach sklepów, np. z kosiarkami. Musiało upaść na ryj i to mocno. Czyściec trwał do chwili, aż Marek Karbarz znalazł A. Górala. No i trwa to już lata. Bardzo bogaty człowiek z bardzo szerokimi horyzontami daje swoją kasę, grubą kasę na rzeszowską siatkówkę. Dzięki Niemu czy też Jego kasie, Resovia stała się marką nie tylko na polskim rynku. Ale też normalne jest, że zarządzając tak potężną swoją firmą, nie będzie miał czasu na doglądanie klubu jak Anioł klatki schodowej. W tej sytuacji, to poniekąd też normalne, że sam czy też przez swoich delegowanych będzie popełniał błędy. Z większą rolą tychże "delegowanych" do pełnienia władzy. Nie oznacza to jednak, żeby człowieka postponować, delikatnie mówiąc, co i tutaj zdarzało się niektórym użytkownikom. Rzeszowskiemu i żużlowemu środowisku przypomnę casus Marty Półtorak. Nie pasowały Jej prywatne, duże pieniądze na Stal? Po fali hejtu kobieta zabrała zabawki, no i gdzie od tej pory do teraz jest rzeszowski żużel? Cytat z wywiadu - "...Dlaczego więc, pomimo to, Asseco sponsoruje klub? - Jedynym uzasadnieniem jest odpowiedzialność społeczna naszej firmy za region Podkarpacia i dbałość o to, by był on dostrzegany zarówno w Polsce, jak i na arenie międzynarodowej przez pryzmat sukcesów w różnych dziedzinach życia..." Umiaru więc życzę w krytykowaniu.
Wracając do bardzo ciekawego wywiadu z A. Góralem. Jeżeli mowa o mniejszych pieniądzach wydanych na lepszą, a na pewno mądrzej zbudowaną drużynę, to jak najbardziej wierzę. Efekt korony to jedno, a ukrócenie rozpasania w otoczce, to drugie. A luzy i tak były, skoro napomknął Góral o możliwościach wyłożenia takiej kasy, że Kwolo, Fornal bądź Nowakowski mogliby zerwać kontrakty i przyjść do Rzeszowa. Bardzo dobrze jednak, że nie skorzystano z tej drogi. Natomiast zdanie z badaniami lekarskimi w ramach podpisania kontraktu, to chyba odsłania bardzo nieprofesjonalne podejście klubu. I w to też wierzę, nawet nie tylko w kontekście ostatniego sezonu. Szklanych zawodników było aż nadto. Wierzę również w brak systemu skautingu albo działający w jakiejś dziwacznej formie. Przez lata Kowalowe najczęściej kupowano zawodników z drużyn, z którymi potykaliśmy się w pucharach. No chyba, że to był system skautingu. Zaś w poprzednim sezonie po prostu rzucono sieć na ocean i wszyscy dostali propozycję, o czym zresztą wspomniał rok temu w wywiadzie F. Drzyzga, a i z innych źródeł też wywnioskować to się dało. Jeżeli skauting miał na tym polegać, czy też obserwacji gry drużyn narodowych, to go nie było i tyle. Miałem i mam takie samo zdanie na temat zaciągu katowickiego. Ale o tym dość, bo teraz już żadna to odkrywczość. Tematu Boyera nie było (dobrze), ale Konarskiego jednak był (niedobrze, choć już mniej). I przy Konarskim można nawiązać do wątku menadżerskiego, choć trochę w innym kontekście. Widać, że agent Konara przestrzelił zrywając kontrakt z Jastrzębiem. Podobnie jak menago Muzaja, skutkiem czego Maciek zleciał do Ufy. Już tu żadne pudrowanie nie pomoże, obaj tym razem stracili na pazerności, podejrzewam, że nie do końca własnej. Wiem, że utopia i myślenie życzeniowe, ale wyobrażam sobie siatkówkę bez agentów, menadżerów i pośredników.
Dalej. To, że jakość gry zależy od jakości treningów jest tzw. prawdą oczywistą. Ale wcale nie oznacza to, że trener musi mieć na każdym treningu wyrównaną 14-tkę. Przykład sukcesów Zaksy czy ostatnio Warszawy jasno to pokazuje. Nie znam drużyny tak konstruowanej, poprzez wyrównane (w górę) 14-tki jak przez kilka lat Resovia. Wspomniani w wywiadzie Włosi jakoś jednak dobrze wychodzą na niewyrównanych czternastkach klubowych. Reprezentacje narodowe z kolei, to przecież zupełnie inna bajka. Założenie więc prawdziwe, środki jednak zafałszowane, moim zdaniem.
Dobrze, że Kowal nie wrócił, a przynajmniej jeszcze. Będzie miał większą motywację, bo ma zadrę straszną. Winien jednak sam sobie, dostał ludzi jakich chciał, a potem przestał nad tym panować, wspomniał o tym Góral. Reset z boku wskazany. Nie wiem czy jest najlepszym polskim trenerem. Nie odważyłbym się takiego wskazać, ale uważam, że dobrych polskich trenerów nam nie brakuje. Nie wszyscy są w Plus i Tauron Lidze. Sporo jest ich np. w siatkówce młodzieżowej. Generalnie mocno mnie zainteresował ten wątek dot. trenerów. To najważniejsza funkcja w zespole i dla uważających inaczej - wcale nie o karpolowski typ trenera mi chodzi. Na marginesie - śmieszą mnie w kontekście repry kobiet i J. Nawrockiego teksty, że to "zawodniczki najważniejsze, trener się nie liczy" (skrót myślowy). Mam wrażenie, że spora powierzchowność znajomości siatkówki i ogólnie funkcjonowania zespołów ludzkich w tym wychodzi. Góral mówi w tym kontekście rzeczy rozsądne, ale nie sądzę, aby już można było przypisywać wspomniane cechy A. Kowalowi. Choć kibicuję, żeby mu wyszło. A powroty nie każdemu służą. Pamiętam śp. Trenera Strzelczyka. Człowiek bardzo mądry, najpierw teoretyk, może nawet filozof, a dopiero potem gdzieś trener siatkówki sensu stricte. Awans do I ligi, złota i puchary zdobywał ze swoim pokoleniem, potem już się nie odnalazł, zaliczył nieudany epizod w powrocie, a jakiś sukces przyszedł, gdy został zastąpiony przez prostą konstrukcję metod (to nie drwina!) Janka Sucha. Czyli przepis na dobrego (odnoszącego sukcesy) trenera jest dość skomplikowany.
Kończąc. Fajnie się czytało, choć nie ze wszystkim się zgadzam. Świetnie, że Resovia ma od lat takiego dobroczyńcę, to wyjątkowa sytuacja w polskiej siatkówce. Życzę trafnych decyzji i powrotu Resovii do sukcesów. Zasługujemy ;)
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Matson »

Ciekawe czy ktoś przeczytał cały ten wywód :D
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Matson pisze:Ciekawe czy ktoś przeczytał cały ten wywód :D
A przeczytałem. Ciężko się nie zgodzić z tym użytkownikiem. Jedyne z czym bym polemizował to to, że menadżer Muzaja przestrzelił. Maciej ostatecznie trafi do bogatszego klubu z większym potencjałem. Nie kierowałbym się tylko miejscami jakie poszczególne kluby zajmowały w lidze.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Matson »

Widizalem dzisiaj w Warszawie pod torwarem autobus Asseco Resovii. Ma ktoś pomysł o co chodzi?
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Gerrard »

Matson pisze:Widizalem dzisiaj w Warszawie pod torwarem autobus Asseco Resovii. Ma ktoś pomysł o co chodzi?
Zwożą z całej Polski siatkarzy do budowy 4 równych szóstek w Rzeszowie.


Zdecydowanie wolę poczytać takie długie 'wywody' jak kilka postów wyżej, niż kolejne kręcenie pseudo tematów z tego kto ma kogo w znajomych na fb, kto komu skomentował zdjęcie na instagramie albo co napisał/napisała pan/pani XYZ na twitterze. Zaraz do tego wszystkiego dołączy jeszcze 'afera autobusowa' :]
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Matson pisze:Widizalem dzisiaj w Warszawie pod torwarem autobus Asseco Resovii. Ma ktoś pomysł o co chodzi?
Masz 12 lat?
Autokar ze względu na brak rozgrywek pewnie zarabia na swoje utrzymanie i tyle
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Gerrard-lubie czytac Twoje posty, ale czy nie rozwazylbys zmiany avatara?
Ja wszystko rozumiem, czasem trzeba ciut ustapic a i jakies zaslugi sie pojawily (samolot).
Ale jednak na forum wolalabym byc wolna od tego obrazka. Tylko tutaj... :D

A Resovia zawdziecza niewatpliwie obecnemu sponsorowi swoj wzrost.
A byc moze czesciowo i upadek.
Za jego kase (szacunek).
Pomiedzy szacunkiem za milosc do siatowki, ofiarnosc i konsekwencje (zgoda), a wychwalaniem za gleboka jej znajomosc (brak zgody)jest jakis obszar.

Jak rozumiem Kowal i Gorski zgodzili, badz nie potrafili przeciwstawic sie, koncepcji rownej 14ki.
Najlepszy trener powinien miec silna osobowosc i potrafic zachowac autonomie.
Vital wzial Kwola (sugestie czesci dzialaczy, by zbudowac od nowa repre na Kwolku i jego kolegach) i z jednej strony pokazal tymze dzialaczom, ze nie maja racji, bo przed mlodym jeszcze jest pewna droga. Z drugiej strony dal im jakas satysfakce i moze co nieco pokazal tez Bartoszowi. Z trzeciej dal mu troche gry. Zrobil co chcial, gral kim chcial, nikogo nie urazil, dal powoli urosnac zawodnikowi.

Gdyby sezon Igly i Gruszki byl jedynym nieudanym (wlasnie ten sezon jest w wywiadzie podkreslany), to poprzednich sternikow rzeczywiscie mozna by wychwalac.
Prawda jest raczej taka, ze od wprowadzenia koncepcji rownej 14ki jedyny mocny, udany sezon, to ten, gdzie podstawowa para przyjmujacych zostala wyloniona bardzo szybko. W nastepnych bylo coraz slabiej, coraz wiekszy rozziew pomiedzy wartoscia skladu na papierze i w budzecie, a wynikami.
IMHO przy rownej 14ce, gdy cos nie idzie w meczu, to pokusa natychmiastowych zmian jest spora. A zmieniani we wszystkie strony nie beda sie stabilizowac, nie wytworza mechanizmow gry. Nie wyrosna liderzy grupy. W sporcie zespolowym licza sie tez indywidualnosci.
Moze wejsc z lawki Szymanski czy Ruciak i odmienic mecz. Czasami. Co nie znaczy, ze moga wchodzic i schodzic we wszystkich meczach tam i z powrotem.
Awatar użytkownika
Gerrard
Posty: 417
Rejestracja: 13 kwie 2016, o 20:09
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Gerrard »

Diomedea pisze:Gerrard-lubie czytac Twoje posty, ale czy nie rozwazylbys zmiany avatara?
Ja wszystko rozumiem, czasem trzeba ciut ustapic a i jakies zaslugi sie pojawily (samolot).
Ale jednak na forum wolalabym byc wolna od tego obrazka. Tylko tutaj... :D
To przecież zaszczyt mieć możliwość ustawienia avataru, na którym znajduje się postać jednego z naszych siatkarskich ekspertów. Tak, tak - ekspertów. Sam Ryszard określił się tym mianem w na początku jednego z odcinków 7 strefy, a dokładnie 3.05.2020, zdanie zaczynające się w 6:50.
Kogo w takim razie mam ustawić? Chciałbym Wlazłego, ale ten też wywołuje skrajne emocje ;)


Jeszcze kilka zdań odnośnie sytuacji w naszej lidze z mojej perspektywy.
Dla polskiej siatkówki wielka szkoda, że Resovia nie utrzymała swojej pozycji w Polsce i Europie z pierwszej połowy mijającej dekady. Chociaż jeśli mam przyznać to mnie jako kibica klubu z Bełchatowa porażki z 'pasiakami' bolały najbardziej i oczywiście wyraźny zjazd największego rywala ostatnich lat wywoływał niemały uśmiech na twarzy, ale ten stan trwał tylko chwilę. Kiedyś w jakimś wątku napisałem, że fajnie było się pośmiać z Rzeszowa, ale niech już przestaną się tam wygłupiać i wracają do walki o najwyższe cele. Nawet jako kibic innego klubu wolałbym żeby Resovia zamurowała na kilka lat ligę jak niegdyś Skra, niż żeby kolejne 5 lat błąkali się między Będzinami i Bydgoszczami tej ligi - oczywiście z całym szacunkiem do tych drużyn. Może gdyby znów pojawił się wyraźny lider w naszej lidze to pozostałe ekipy zmobilizowałby się do jeszcze większego podnoszenie swojej jakości. Dlatego też szacunek dla dawnej drużyny Kowala, która podjęła rękawice i dała wiele pięknych spotkań ze Skrą.

Zaraz ktoś może mnie cofnąć i powiedzieć 'no ale przecież Zaksa jest tym wyraźnym liderem w ostatnich latach'. No właśnie moim zdaniem nie o takie liderowanie tutaj chodzi. To dalej jest tylko jazda na przodzie peletonu a nie ucieczka. W sezonie 15/16 faktycznie objawiła nam się maszyna, która może szybko nie oddać korony w najbliższych sezonach. Jednak będę stał przy opinii, że zabrakło w Zaksie jeszcze jednego, dużego kroku w postaci jeszcze większego zdystansowania rywali w Pluslidze oraz potwierdzenie swojej jakości medalem Ligi Mistrzów. Zamiast tego mamy obraz drużyny, która z coraz większym trudem łata składa przed kolejnymi sezonami i koniec końców sezon 2020/21 rozpocznie z atakującym, który prawie sezon nie grał w siatkówkę. Skoro w 17/18 dopadła ich Skra grająca 4 lata bez libero(pomijam pojedyncze wyskoki Piechockiego) a teraz mogła to zrobić drużyna, która większą część sezonu grała bez atakującego to nie wystawia to najlepszego świadectwa jakości. Skoro reszta widzi, że wcale nie trzeba mieć kompletnej drużyny by strącić mistrza to po co wysilać się i budować niewiadomo jaki zespół? Pytanie teraz czy wszystko można zrzucić na kwestię finansów w Kędzierzynie? Czy to jest ten główny powód dlaczego nie udało się wrzucić tego ostatniego biegu i wyraźnie odjechać? Już pomijam ten rok i znaną wszystkim sytuację na świecie, chodzi mi bardziej o poprzednie sezony. Obecna sytuacja to właśnie duża szansa dla Rzeszowa, bo jeśli nie teraz to kiedy? No i tutaj wracamy do tematu tego jak budowana jest drużyna w Rzeszowie i że pieniądze to jednak nie wszystko. Nie będę dalej ciągnął tego wątku bo w tej kwestii sporo zostało już napisane ;) Liczę jednak na to, że za sezon, dwa będziemy mieli w Rzeszowie drużynę, która będzie w stanie stoczyć pasjonującego pojedynki w playoffach i potem godnie reprezentować nas w Lidze Mistrzów.
Ostatnio zmieniony 16 cze 2020, o 19:40 przez Gerrard, łącznie zmieniany 1 raz.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: titerlitury »

Racja, co do Zaksy. Myślę, że ten klub znalazł, przetestował i do perfekcji doprowadził system "minimalistycznego maksymalizmu", choć ta górka nie oznacza ani złota LM, ani nawet dorobienia się pozycji wyraźnego hegemona na krajowym podwórku, tak jak niegdyś Skra. A od momentu odejścia Deroo mam wrażenie już wyraźnego balansowania na limicie. Być może jednak błędnie to odczytuję. A co do pytania, czy tylko finanse ograniczają Zaksę, to nie wiem, ale zwróciłbym uwagę na tzw. horyzonty. One inaczej budują się w różnych środowiskach, tutaj - siatkarskich. Rzeszów ma aż za szerokie, co w pewnym momencie doprowadziło najpierw do przegrzania, a potem do wykreowania tej słynnej rzeszowskiej "presji". A pierwszym w nowożytnych czasach, który doświadczył "represji" był Ljubo Travica. I tutaj mógłbym się rozpisać, ale w trosce o szybko scrollujące opuszki palców Matsona (bez urazy, młody człowieku ;) ) , szacunek dla współświadków wydarzeń oraz mój brak czasu do tworzenia przepastnych elaboratów ( które piszę rzadko, więc ma prawo mi się nazbierać i ulać niekiedy) - nie rozpiszę się.
W jakimś stopniu Zaksie pomógł lekki dołek Skry, a w przypadku Resovii to już nawet zapaść. Nie chcę przez to powiedzieć, że przy należytym ciągu obydwóch drużyn Zaksa nie poradziłaby sobie, ale zawsze są jakieś okoliczności. A może po prostu dla mnie, jako kibica Resovii, finały bez mojego Klubu, inną już mają temperaturę? Bo fakt, rywalizacja ze Skrą, to był ogień. Nadzieja na powrót jest z tym, że Skra ma znacznie bliżej.
No, więc @Gerardzie - trzymamy kciuki za powrót bitew naszych hegemonów ;)
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

qtp pisze:Ale kilku krzykaczy na forum rozdzierało szaty że odpuścili Boyera i postawili na Konarskiego, dobrze że już ich tu nie ma.
Wierz we wszystko co mówią rozmówcy w wywiadach, to na pewno dobrze na tym wyjdziesz. Oczywiście, że rozmowy z Konarskim jak i Boyerem były, a do opinii publicznej zawsze trzeba podchodzić z przymrużeniem oka. A zwłaszcza do tego całego wywiadu z panem Góralem, trzeba podchodzić jak do jednej wielkiej ściemy.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

Tak, prezes Maciąg konsultował z Tobą transfery, a nie z A, Góralem, jakoś bardziej wierzę AG niż Tobie
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

No to wierz dalej w te bajki i jednego właściwego guru rzeszowskiej siatkówki. Ten wywiad w 90% polega na zwaleniu winy na wszystkich, tylko nie na samego siebie. A AG tylko w nim potwierdził, że o siatkówce nie ma pojęcia i trzeba się tylko cieszyć, że jest właścicielem a nie prezesem klubu. A co do transferów to każdy kto używa odrobinę logiki i ogarnia światek transferowy wie, że takie rozmowy się odbyły z Boyerem i Konarskim. Ja nie muszę Ciebie do tego przekonywać, ani kogokolwiek innego. I też każdy kto ma odrobinę myślenia wie, że każdy wywiad z rozmówcą trzeba brać z przymrużeniem oka.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Diomedea »

Przeciez widac bylo jak na dloni naginanie faktow, zapominanie tych niewygodnych itp zabiegi wlascicela.
Wiec troche luzu. Robi to za wlasna kase, ma prwao do bledow. Nie chce sie do nich przyznac? Jego problem.
Zmniejsza nieco swoja wiarygodnosc u czesci ogarnietych kibicow.
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: qtp »

Tharaster pisze:każdy wywiad z rozmówcą trzeba brać z przymrużeniem oka.
No to gratuluje rozmówców.
Ja mimo wszytko bardziej wierze słowom Górala. Każdy kto używa odrobiny myślenia i ogarnia choć troche świat wie że właściciel firmy wartej kilkaset mln zł nie opowiada sobie byle czego w mediach.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

qtp pisze:
Tharaster pisze:każdy wywiad z rozmówcą trzeba brać z przymrużeniem oka.
No to gratuluje rozmówców.
Ja mimo wszytko bardziej wierze słowom Górala. Każdy kto używa odrobiny myślenia i ogarnia choć troche świat wie że właściciel firmy wartej kilkaset mln zł nie opowiada sobie byle czego w mediach.
Używam odrobiny myślenia, wiem, że istnieje coś takiego jak retoryka i erystyka, ba, jestem wykształcony w tym kierunku i potrafię ocenić ton i cel wypowiedzi. Każdy może mówić, co chce w mediach i prezes w tym wywiadzie może sobie naginać rzeczywistość. Przecież żaden klub nie wymienia w mediach listy zawodników, z którymi negocjuje.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

Diomedea pisze:Przeciez widac bylo jak na dloni naginanie faktow, zapominanie tych niewygodnych itp zabiegi wlascicela.
Wiec troche luzu. Robi to za wlasna kase, ma prwao do bledow. Nie chce sie do nich przyznac? Jego problem.
Zmniejsza nieco swoja wiarygodnosc u czesci ogarnietych kibicow.
No i do tego piłem, ale ślepa wiara niektórych nie zna granic i nie zdołasz ich do tego przekonać.
Vilgefortz pisze:Używam odrobiny myślenia, wiem, że istnieje coś takiego jak retoryka i erystyka, ba, jestem wykształcony w tym kierunku i potrafię ocenić ton i cel wypowiedzi. Każdy może mówić, co chce w mediach i prezes w tym wywiadzie może sobie naginać rzeczywistość.
+1
Nie mam nic więcej do dodania
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: titerlitury »

Oddając szacunek retoryce, erystyce i Janowi Styce, zasadniczą linią podziału jest odpowiedzialność za słowa oraz idąca za tym wiarygodność lub jej brak oparte o sposób tychże słów wyrażania. Adam Góral wyraził się pod swoim imieniem i nazwiskiem, które jest nawet pewnego rodzaju marką, biorąc pod uwagę Jego długoletnią, znaczącą obecność w przestrzeni publicznej. Z drugiej strony są anonimowe wrzutki dyskredytujące słowa czy nawet działania tego pana. Z dwóch tak prezentowanych punktów widzenia zawsze wybiorę ten pierwszy, chyba że rzecz dotyczy polityków, których odpowiedzialność za słowa jest równa bohaterstwu anonimowych wpisów w sieci. Nawet, jeżeli ich autorzy mają rzeczywistą lub podług własnych wyobrażeń większą wiedzę o siatkówce od A. Górala, który nie wyszedł z siatkarskiej szatni tak jak zapewne większość z nas udzielających się tutaj. Powtórzę się - popełniał więc błędy lub je firmował. Co też nie oznacza, że gdyby wyszedł z naszego środowiska, to byłby nieomylny i sevrowski. No, a gdyby Górala nie było w rzeszowskiej siatkówce, a Resovia toczyła szlachetne boje z Sulęcinem, Rząśnią lub Hajnówką, z całym szacunkiem dla tych zacnych środowisk, to na co i na kogo byśmy narzekali?
Awatar użytkownika
Chal
Posty: 6315
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 12:38
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Chal »

Oprócz anonimowych wrzutek były też takie pod nazwiskiem, choćby Kamila Sołoduchy.
"To jest Olsztyn. Moje miasto. Mój klub."
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Skład przewietrzony, a sztab i reszta?
Swego czasu na mecz do Gdanska przyjechali tylu samo zawodników co resztę sztabu.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

Chal pisze:Oprócz anonimowych wrzutek były też takie pod nazwiskiem, choćby Kamila Sołoduchy.
Były rzecznik prasowy też dodał swoje trzy grosze. No ale co tam, wszystko gra, pan Góral prawda ponad wszystko...
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: titerlitury »

Co do powrotu Woickiego, rzekłbym "nieważna praca, ważny promotor". W formie z ostatniego sezonu, to raczej słabo z Pawlem do tak aspirującego klubu i dość sensownie zbudowanego składu. Taki Pająk jako zadaniowiec zdecydowanie lepszy do zagrywki i bloku, a i w rozegraniu nie widzę (po ostatnim sezonie), żeby Woicki dysponował większymi atutami. Bo raczej, sprowadzając Woickiego nie przewiduje się zbyt długiej nieobecności Drzyzgi na boisku? A z racji wieku, 2- letni kontrakt dla Pająka też nie wzbudziłby wątpliwości.
Pozostałe nazwiska wymienione w innym wątku - to już wolę Pawła.
@Kamil - Ufa nie była pierwszym wyborem dla Muzaja. Grzyb management celował w większe i pewniejsze pieniądze. W istocie było to koło ratunkowe, żeby zostać w Rosji. Trochę wyraźniej to widać w świetle ostatnich problemów Uralu z finansami.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: fwasilcz »

Nie do końca rozumiem, dlaczego wielu chce, żeby rezerwowy rozgrywający był przede wszystkim blokującym i serwującym. To ma sens jak ma się niskiego rozgrywającego bez serwisu. Drzyzga jest przyzwoity w obu elementach, żeby mieć rezerwowego, który lepiej serwuje i blokuje, to trzeba by wziąć kogoś kto niezbyt dobrze rozgrywa (bo jak ktoś ma cały pakiet, to nie będzie szedł do Reski na ławkę).
A i tak większość zespołów jak chce podwyższyć blok to po prostu robi podwójną zmianę.
Camillo Marcotti

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Dokładnie, środkowy jeden z pięciu za Fabiana, a Woicki na zagrywkę - jest poprawiony blok, zostaje rozegranie.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: titerlitury »

fwasilcz pisze:Nie do końca rozumiem, dlaczego wielu chce, żeby rezerwowy rozgrywający był przede wszystkim blokującym i serwującym. To ma sens jak ma się niskiego rozgrywającego bez serwisu. Drzyzga jest przyzwoity w obu elementach, żeby mieć rezerwowego, który lepiej serwuje i blokuje, to trzeba by wziąć kogoś kto niezbyt dobrze rozgrywa (bo jak ktoś ma cały pakiet, to nie będzie szedł do Reski na ławkę).
A i tak większość zespołów jak chce podwyższyć blok to po prostu robi podwójną zmianę.
Ano z jednego zasadniczego powodu - pikujący z formą Woicki jest słabszy od stabilnego Pająka. I lepszy już nie będzie. A jakość (?) rozegrania Woickiego nie równoważy jego dysfunkcji. Na przykład zabójczych flotów i paznokci nad taśmą. Owszem, jeżeli Drzyzga będzie grał wszystko, to i ktokolwiek wystarczy na ławie, niekoniecznie Woicki. Na dystansie seta, niedajborze meczu, jawi mi się Paweł biegający po boisku z butlą tlenu na plecach. I wszystko w sprzeczności ze słuszną skadinąd diagnozą nowej miotły, że podpisywano kontrakty z siatkarzami sytymi, spełnionymi, chcącymi spokojnie i dobrze dorobić na koniec kariery.
Zresztą, to wszystko już zostało napisane, a do zwolenników i tak argumenty nie docierają i pozostaną przy swoim. Niech tak będzie. Kontrakt jest, a ja wolę przyjemnie się rozczarować.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: fwasilcz »

titerlitury pisze: Ano z jednego zasadniczego powodu - pikujący z formą Woicki jest słabszy od stabilnego Pająka. I lepszy już nie będzie. A jakość (?) rozegrania Woickiego nie równoważy jego dysfunkcji. Na przykład zabójczych flotów i paznokci nad taśmą. Owszem, jeżeli Drzyzga będzie grał wszystko, to i ktokolwiek wystarczy na ławie, niekoniecznie Woicki. Na dystansie seta, niedajborze meczu, jawi mi się Paweł biegający po boisku z butlą tlenu na plecach. I wszystko w sprzeczności ze słuszną skadinąd diagnozą nowej miotły, że podpisywano kontrakty z siatkarzami sytymi, spełnionymi, chcącymi spokojnie i dobrze dorobić na koniec kariery.
Zresztą, to wszystko już zostało napisane, a do zwolenników i tak argumenty nie docierają i pozostaną przy swoim. Niech tak będzie. Kontrakt jest, a ja wolę przyjemnie się rozczarować.
Moja uwaga nie dotyczyła konkretnie kontraktu dla Woickiego, tutaj raczej pozostaję obojętny z lekkim optymizmem. Odnosiłem się do oczekiwania od rezerwowego rozgrywającego cech środkowego. To zależy od kompozycji drużyny, jak masz Tonuttiego i słabego drugiego atakującego, to bierzesz takiego Nimira czy Neroja na rezerwę. W Rzeszowie mają na rezerwie ataku młodego, obiecującego, z dwuletnim kontraktem, na pewno warto mu dać pograć na podwójnej zmianie.
titerlitury
Posty: 336
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: titerlitury »

A, to przepraszam, nie zrozumiałem przekazu. Być może dlatego, że dotychczasowa dyskusja inny punkt ciężkości miała. Taki, że Woicki jest/nie jest najszczęśliwszym wyborem na drugie rozegranie.
Generalnie trudno nie zgodzić się z poglądem, że od rozgrywającego wymaga się przede wszystkim rozegrania, podzielam. Dopowiadam jednak, że sypacz to nie libero, funkcjonuje również w pierwszej linii i na zagrywce.
Nie ulega wątpliwości, że warto dawać szansę Domagale. Nie wiem tylko czy z Woickim będzie miał dłuższą szansę na granie niż trzy przejścia pod siatką.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: reeman »

"Różnica jest też taka, że po raz pierwszy od lat został zatrudniony trener "topowy". Po odejściu Andrzeja Kowala nie było szkoleniowca, który miałby takie CV, jak Alberto Giuliani. Choć nie miałem przyjemności z nim współpracować, wielokrotnie grałem przeciwko jego zespołom i bardzo podobał mi się sposób, w jaki były prowadzone. To będzie bardzo duży atut przed sezonem 2020/2021.
Poprzednie lata pokazały, że składy były mocne, ale nie osiągały sukcesów. Nie jest to więc dla mnie najważniejszy czynnik, jeśli chodzi o budowanie drużyny. Najistotniejszy jest szkoleniowiec. W Rzeszowie końcu zatrudnili tego z najwyższej półki."

https://sport.tvp.pl/48690765/siatkowka ... zawodnikow
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

Konarski przyznał, że były poważne rozmowy z Resovią. Pozdro dla tych kryptofanów właściciela klubu ;)
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Tharaster pisze:Konarski przyznał, że były poważne rozmowy z Resovią. Pozdro dla tych kryptofanów właściciela klubu ;)
Podaj link do wywiadu bo ja widziałem tylko ten gdzie mówił, że był jeden telefon z Resovii, ale to nie było nic poważnego.
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Asseco Resovia Rzeszów 2019/2020

Post autor: Tharaster »

kamil1999 pisze:
Tharaster pisze:Konarski przyznał, że były poważne rozmowy z Resovią. Pozdro dla tych kryptofanów właściciela klubu ;)
Podaj link do wywiadu bo ja widziałem tylko ten gdzie mówił, że był jeden telefon z Resovii, ale to nie było nic poważnego.
https://sport.tvp.pl/48710963/siatkowka ... -finansowo

Dawida chyba tylko przekonało lotnisko w Radomiu, tak z tego wychodzi :] . Z nikim się nie mógł dogadać i z braku laku wybrał Radom
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”