GKS Katowice 2019/2020

dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: dezerter »

grzegorzg pisze:W obliczu informacji jakie docierają od zawodników i trenera zespołu, w mojej opinii co najmniej kuriozalne jest doniesienie o rozpoczęciu audytu w klubach aspirujacych.
A cała sytuacjia w Gieksie jest niestety smutna...
A to z jakiego powodu audyt jest kuriozalny?
reeman
Posty: 1999
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: reeman »

Bo audyt powinien dotyczyć również klubów z +L
kamien
Posty: 217
Rejestracja: 28 lut 2012, o 15:55

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: kamien »

To ciekawe ilu zespołów by nie było ? Dwa lata temu-Stocznia, rok temu-drużyna z Warszawy i pewnie byłoby więcej kwiatków
reprezentacyny rozrywający:" gdyby wiosną 2020, w momencie przerwania rozgrywek, Warszawa lub Bełchatów były na pierwszym miejscu to mielibyśmy Mistrza Polski"
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

Gieksa całkiem możliwe, że jeśli jakiś audyt byłby przeprowadzony to raczej by go przeszła bo chociaż budżet będzie drastycznie obcięty to te minimum powinni mieć. Przed sezonem stawiam, że budżet był tak w środku stawki jeśli chodzi o wszystkie drużyny Plusligi. Inną kwestią jest czy będą nałożone jakieś kary na klub za postępowanie w stosunku do zawodników. Ja jako kibic Gieksy, który od początku istnienia klubu był prawie na każdym domowym meczu nie wyobrażam sobie Plusligi bez GKS-u ale z drugiej strony patrząc na to kto teraz zarządza w klubie to wydaje mi się, że to i tak skończy się upadkiem sekcji tylko po prostu odłożonym w czasie. Obecnie w GKS nie ma ani jednej osoby mającej jakiekolwiek pojęcie o zarządzaniu zespołem plusligowym. Prezes Gieksy jeśli chodzi siatkę to po objęciu stanowiska wypowiadał się tak :] :

"Spotkałem się z siatkarzami i to było dla mnie niecodzienne doświadczenie. Pierwszy raz podawałem rękę tylu mężczyznom znacznie wyższym ode mnie (uśmiech). Wymieniliśmy poglądy z trenerem. Sezon zaczyna się w październiku, więc jest jeszcze trochę czasu. Kwestie kontraktowe zostały podjęte znacznie wcześniej. Przyglądam się z życzliwością, rozumiem specyfikę, choć merytorycznie do siatkówki jestem przygotowany najmniej. Przyjmuję decyzję dyrektora Dariusza Łyczko"
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: grzegorzg »

dezerter pisze:
grzegorzg pisze:W obliczu informacji jakie docierają od zawodników i trenera zespołu, w mojej opinii co najmniej kuriozalne jest doniesienie o rozpoczęciu audytu w klubach aspirujacych.
A cała sytuacjia w Gieksie jest niestety smutna...
A to z jakiego powodu audyt jest kuriozalny?
reeman pisze:Bo audyt powinien dotyczyć również klubów z +L
Oczywiście. A tak mamy sytuację, kiedy idziemy sprawdzać porządki w cudzych szafach w swojej mając trupy...
perykles pisze:Gieksa całkiem możliwe, że jeśli jakiś audyt byłby przeprowadzony to raczej by go przeszła bo chociaż budżet będzie drastycznie obcięty to te minimum powinni mieć.

Chodzi nie tylko o budżet na przyszły sezon. Przede wszystkim chodzi o to, żeby rozliczyć poprzedni. A zatem, bodaj takze w świetle regulaminowej teorii, należałoby mieć ugody z zawodnikami co do których zalegóści istnieją i środki w budżecie na ich spłatę. A Watten, wedle jego wypowiedzi, dostał połowę kasy i pewnie nie jest odosobniony.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

grzegorzg pisze: Chodzi nie tylko o budżet na przyszły sezon. Przede wszystkim chodzi o to, żeby rozliczyć poprzedni. A zatem, bodaj takze w świetle regulaminowej teorii, należałoby mieć ugody z zawodnikami co do których zalegóści istnieją i środki w budżecie na ich spłatę. A Watten, wedle jego wypowiedzi, dostał połowę kasy i pewnie nie jest odosobniony.
Zgadzam się i niestety wszystko wskazuje na to, że władze nie mają zamiaru regulować tych zaległości. Z wypowiedzi, a raczej krótkich przekazów prezesa Szczerbowskiego wynika, że klub ma zamiar zapłacić tym zawodnikom, który nie podpisali ugody pensje tylko do 12 marca. Prezes otwarcie mówi, że nie będzie z nikim się dogadywał i liczy, że wszystko rozstrzygnie się na drodze sądowej.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

perykles pisze: Prezes otwarcie mówi, że nie będzie z nikim się dogadywał i liczy, że wszystko rozstrzygnie się na drodze sądowej.
Dzisiejsze ogłoszenie powrotu Buchowskiego sugeruje, że klub stałby na straconej pozycji w prawnym sporze, więc próbuje wyjść z twarzą. Drąg pisze, że prawdopodobnie ten scenariusz powtórzy się w przypadku Wattena.

Może straszak w postaci zakazu od CEV i FIVB, którym zostali potraktowani Czarni, sprawi, że kluby wreszcie zaczną respektować umowy, które wcześniej były zawierane.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: hvar18 »

To wszystko chwyt marketingowy. Kiedyś ktoś powiedział ze najgorsze jak o kimś nie piszą. Było głośno o Katowicach i wzrosły im wartości marketingowe.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Grzegorz Słaby pierwszym trenerem. Czyli coś czuję, że będzie opcja budowy drużyny typu "weźmiemy tych, co nie wleźli do innych drużyn, a chcą grać w PlusLidze".
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

Camillo Marcotti pisze:Grzegorz Słaby pierwszym trenerem. Czyli coś czuję, że będzie opcja budowy drużyny typu "weźmiemy tych, co nie wleźli do innych drużyn, a chcą grać w PlusLidze".
Trenera Słabego przewidywałem w roli pierwszego szkoleniowca juz jakiś czas temu. To będzie jego 6 sezon w Gieksie także można się było spodziewać, że wobec obecnych cięć budżetowych to jemu władze powierzą rolę pierwszego trenera. A co do budowy drużyny to oczywiste, że będzie ona bardzo budżetowa. Mam nadzieje, że Firlej, Nowakowski, Jarosz, Buchowski i Kwasowski wystarczą żeby się spokojnie utrzymać.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

perykles pisze:
Camillo Marcotti pisze:Grzegorz Słaby pierwszym trenerem. Czyli coś czuję, że będzie opcja budowy drużyny typu "weźmiemy tych, co nie wleźli do innych drużyn, a chcą grać w PlusLidze".
Trenera Słabego przewidywałem w roli pierwszego szkoleniowca juz jakiś czas temu. To będzie jego 6 sezon w Gieksie także można się było spodziewać, że wobec obecnych cięć budżetowych to jemu władze powierzą rolę pierwszego trenera. A co do budowy drużyny to oczywiste, że będzie ona bardzo budżetowa. Mam nadzieje, że Firlej, Nowakowski, Jarosz, Buchowski i Kwasowski wystarczą żeby się spokojnie utrzymać.
Nie znam w pełni warsztatu trenera Słabego, ale w moim odczuciu to taki lokalny Leszek Dejewski - z regionu, związany z klubem i lokalną siatkówką, ale ni cholery nie pasujący na pierwszego szkoleniowca. Od Piotrka Gruszki zbyt wiele kunsztu trenerskiego się pewnie nie nauczył, choć akurat wtedy Katowice grały dobrze. No ale zobaczymy, może akurat wykorzysta swoją szansę i dołączy do grona ciekawych polskich szkoleniowców. Jednak moje przerzucie podpowiada mi, że w połowie sezonu odbędą się poszukiwania kogokolwiek.

Jeżeli wszyscy Ci zawodnicy zostaną, do tego Watten, to na utrzymanie powinno wystarczyć, jeśli nie przytrafią się urazy. Z mojej strony, jako człowieka bezstronnego i niezaangażowanego emocjonalnie w katowicki projekt, poddaję jedynie pod wątpliwość, czy tak zarządzany projekt (zrywanie umów, tarzanie się po sądach z zawodnikami) powinien odnajdywać miejsce w PlusLidze. Biorąc pod uwagę ten aspekt chyba najbardziej chciałbym, żeby to Katowice spadły z naszej ligi, bo Lubin czy Będzin wydają mi się przynajmniej lepiej zarządzane, a jakiejś znaczącej różnicy w poziomie sportowym między nimi nie przewiduję.

Ale czytałem, że wyznaczono nowego prezesa do sekcji siatkarskiej, może bardziej będzie nadawał się do tego biznesu. Tyle że z tego co zrozumiałem i tak będzie odpowiadał przed poprzednim prezesem, więc chyba niezbyt coś to zmieni, poza dodatkową twarzą do wykarmienia w strukturach.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Martinelli pisze:Lublin powinien wejść za Katowice do Plus Ligi które nic do niej nie wnoszą
A te dobre dwa ostatnie sezony gdzie grały ładną ,skuteczną i przyjemną dla oka siatkówkę? Po ich akcjach też optowałbym za tym by spadli, ale mówienie, że nic nie wnoszą mija się z prawdą.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Martinelli pisze:Lublin powinien wejść za Katowice do Plus Ligi które nic do niej nie wnoszą
Chyba do tej pory subiektywne kryterium, czy ktoś coś wnosi do ligi, czy nie wnosi nic, nie decyduje o spadku z ligi. Będzin nie wnosił nic do ligi, odkąd do niej wszedł, ale ze względu na ligę bez spadków nadal w niej grał, a przy bilansie 2-22 został z powodu upadku Stoczni.

Katowice zeszły sezon zakończyły na bardzo wysokim miejscu i drugi rok z rzędu przyjemnie się tę ekipę oglądało. A czy nic nie wniosły? Rok temu wypłynął szerzej Komenda czy Butryn, a w tym roku choćby Firlej. Sprawa mocno dyskusyjna, czy ktoś coś wnosi do ligi, czy nie.

Dlatego niech decyduje pozycja w tabeli, a to kryterium jasno wskazało najgorzej grającą ekipę ligi, którą przez lwią część rozgrywek była Bydgoszcz. Pod względem organizacyjno-finansowym zastrzeżenia względem Gieksy pojawiły się dopiero niedawno.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

Martinelli pisze:Lublin powinien wejść za Katowice do Plus Ligi które nic do niej nie wnoszą
Nie warto odpowiadać na takie idiotyczne komentarze. Widać, że chyba ktoś uciśniony musiał sobie na szybko założyć konto żeby się wyżalić.
johnnyrotten pisze:
Martinelli pisze:Lublin powinien wejść za Katowice do Plus Ligi które nic do niej nie wnoszą
Chyba do tej pory subiektywne kryterium, czy ktoś coś wnosi do ligi, czy nie wnosi nic, nie decyduje o spadku z ligi. Będzin nie wnosił nic do ligi, odkąd do niej wszedł, ale ze względu na ligę bez spadków nadal w niej grał, a przy bilansie 2-22 został z powodu upadku Stoczni.

Katowice zeszły sezon zakończyły na bardzo wysokim miejscu i drugi rok z rzędu przyjemnie się tę ekipę oglądało. A czy nic nie wniosły? Rok temu wypłynął szerzej Komenda czy Butryn, a w tym roku choćby Firlej. Sprawa mocno dyskusyjna, czy ktoś coś wnosi do ligi, czy nie.

Dlatego niech decyduje pozycja w tabeli, a to kryterium jasno wskazało najgorzej grającą ekipę ligi, którą przez lwią część rozgrywek była Bydgoszcz. Pod względem organizacyjno-finansowym zastrzeżenia względem Gieksy pojawiły się dopiero niedawno.
Zgadzam się w 100%. Gieksa sportowo we wszystkich dotychczasowych sezonach w Pluslidze się obroniła. Odpowiednio 10 (na 16 ekip), 11, 8 i w końcu 6 miejsce. Myślę, że w lidze w tych ostatnich latach były inne ekipy, które tego pewnego poziomu sportowego od dłuższego czasu nie utrzymywały (jedna z nich już pożegnała się z Plusligą). Jako kibic staram się całkowicie odcinać od poczynań obecnych władz klubu, którym jak już tutaj wiele razy wspominałem średnio zależy na sekcji siatkówki. Plany byłego już niestety dyrektora sekcji były zupełnie inne. Wspominał o nich w wywiadach chociażby trener Daszkiewicz. Miał być stopniowy wzrost poziomu sportowego (ale i też finansowego) i walka w ciągu najbliższych 3 sezonów o czołową 6 może 5, a przez pandemie i w dużej mierze decyzje władz całej Gieksy mamy walkę o byt sekcji siatkarskiej.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Pod względem sportowym jak najbardziej. Przynajmniej ja w swojej wypowiedzi miałem poziom sportowy w nadchodzących rozgrywkach - ten nie wydaje mi się, żeby był znacząco większy niż Będzina czy Lubina. Pewnie będzie większy, ale nie na tyle, żebym wolał spadku z ligi którejś z tych na obecny moment lepiej zarządzanych ekip.

Co nie zmienia faktu, że ostatnio Katowice oglądało się bardzo dobrze, w poprzednim sezonie obok Gdańska była to chyba najciekawiej grająca ekipa w lidze spośród "goniących". Teraz już taka nie będzie, bo chociażby Szymury i Daszkiewicza zrekompensować się nie da, a to pewnie nie ostatnie odejścia, bo mamy też Kohuta, nie wiadomo czy dogadają się z Wattenem, itd.

A jeżeli zajmą wyższe miejsce i zarządzający będą płacić na czas, a także nie dostaną jakichś kar za zrywanie umów, nikt ich przecież z ligi siłą nie wypchnie. Bo to że rok czy dwa lata temu grali dobrze, to żaden argument. Lubin kilka lat temu też grał świetnie, ba, Szczecin dopóki płacił też. A nie da się zaprzeczyć, że z obecnych doniesień z klubów sytuacja ekonomiczna chyba najbardziej odbije się właśnie na GKSie.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Według Natalii Gajdy w Katowicach zostają Firlej, Jarosz, Drzazga, Nowakowski, Zniszczoł, Kwasowski, Szymański oraz Buchowski. Skoro z Gwardii przychodzi rozgrywający Nowosielski, to niewiadomych zostaje coraz mniej.

O Wiktorze Musiale nic nie ma, więc pewnie wakat na ataku, jedno wolne miejsce na przyjęciu za Szymurę, jedno na środku za Kohuta i największa niewiadoma, czyli pozycja libero - Gregorowicz w Będzinie, więc ewentualnie może zostać Watten, jeżeli się dogada, jak było to w przypadku Buchowskiego.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Na srodek Kalembka
Na przyjęcie Staszewski
Na libero zagraniczny
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

hvar18 pisze:Na srodek Kalembka
Na przyjęcie Staszewski
Na libero zagraniczny
Ograni ligowcy, tragedii nie ma, choć szału też nie.

A ten zagraniczny libero to ktoś nowy, nie Watten?
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Nie wiem
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

johnnyrotten pisze:
A ten zagraniczny libero to ktoś nowy, nie Watten?
Z Wattenem rozmawiają ale jest szansa, że sprawa rozwiąże się podobnie jak z Buchowskim. W kontekście przyjęcia mówiło się jeszcze o Stolcu ale temat chyba upadł. Tak jak pisałem wcześniej drużyna zbudowana mega budżetowo ale na spokojne utrzymanie powinno wystarczyć.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Pamiętam wywiad z Wattenem, gdzie mówił, że chciałby dalej grać z chłopakami, więc chyba jest szansa, że się dogadają.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: hvar18 »

perykles pisze:
johnnyrotten pisze:
A ten zagraniczny libero to ktoś nowy, nie Watten?
Z Wattenem rozmawiają ale jest szansa, że sprawa rozwiąże się podobnie jak z Buchowskim. W kontekście przyjęcia mówiło się jeszcze o Stolcu ale temat chyba upadł. Tak jak pisałem wcześniej drużyna zbudowana mega budżetowo ale na spokojne utrzymanie powinno wystarczyć.
Nysa się wzmacnia. Będzin i Lubin biorą gwiazdy z Brazylii. To kto spadnie?
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: dezerter »

Za wcześnie wyrokować, gdy nawet nie znamy składów wszystkich zespołów.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

hvar18 pisze: Nysa się wzmacnia. Będzin i Lubin biorą gwiazdy z Brazylii. To kto spadnie?
Najpierw niech ci Brazylijczycy wylądują w tym Będzinie i Lubinie, później zobaczymy czy będą gwiazdami i dopiero będziemy mogli dyskutować. Przed tym sezonem większość obstawiała, że Gieksa zajmie miejsce w okolicach 12 (sam obstawiałem miejsca 9-12) a skończyło się na 6. Teraz z wyjściowego składu wypada jeden zawodnik, fakt istotny ale myśle, że zgranie pozostałych zawodników zaprocentuje. Oczywiście nie będę wyrokowała na jakie miejsce to wystarczy bo jest na to za wcześnie ale utrzymać się powinni.
qtp
Posty: 2277
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: qtp »

hvar18 pisze:To kto spadnie?
Katowice.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

qtp pisze:
hvar18 pisze:To kto spadnie?
Katowice.
Skąd taki typ?
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: Tharaster »

Oczywiście, że najpoważniejszym kandydatem do spadku jest Lubin
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

Tharaster pisze:Oczywiście, że najpoważniejszym kandydatem do spadku jest Lubin
Nie zgodzę się, że ktoś jest najpoważniejszym kandydatem do spadku. Każda drużyna, która będzie raczej na dole tabeli, ma swoje słabe i mocne punkty.

Stal Nysa i Cuprum Lubin typuję jako bijące się o utrzymanie, bo obie ekipy mogą mieć bardzo słabe przyjęcie. Tylko, że Cuprum ma lepszego rozgrywającego i tu upatruję ich szansy na sprawianie niespodzianek. Przyjęcie będzie kluczem do kombinacyjnej gry Tavaresa, ale Jakubiszak i Ferens go nie gwarantują, ale myślę, że Fronckowiak poszuka swojego Dvoranena w parze Muniz - Maruszczyk.

Nysa chyba przesadziła z doświadczonymi graczami, a postawienie Bartmana na przyjęciu to według mnie strzał w kolano. Pisałem już o tym, jak oceniam skład w wątku Stali, dlatego nie chcę się powtarzać.

Katowice i Gdańsk łączy z Nysą to, że skład jest oparty na bardzo doświadczonych graczach, by nie powiedzieć - wypalonych. Kto zagwarantuje, że GKS z niesprawdzonym jako pierwszy trener Grzegorzem Słabym zagra choć w części tak dobry sezon jak ostatnio?
W Gdańsku podobnie jak w Lubinie rozgrywający na duży plus, ale znaki zapytania przy Wlazłym i przede wszystkim Mice. Jeśli ten drugi jest szykowany do szóstki, to może nie być różowo.

Będzin jest z kolei sporą niewiadomą. Brazylijczycy na przyjęciu będą pierwszy raz grać w Europie. Różnie może być. Osłabienie na libero bez wątpienia, a środkowi mocno drewniani. Faryna to jedyny pewniak.

Do tej grupy "spadkowej" zaliczyłbym jeszcze Olsztyn. Przyjęcie wygląda tam bardzo solidnie, ale Schulz i obaj rozgrywający to bardzo duży znak zapytania. Jednak do spadku bym AZS-u nie typował, bo lewe skrzydło i w ataku, i w przyjęciu ogarnie.
Camillo Marcotti

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: Camillo Marcotti »

Kohut zostaje :o no że z Nim się dogadają to bym się nigdy nie spodziewał. Widać zarząd poszedł po rozum do głowy. Bardzo fajnie, że Słowak zostaje w naszej lidze.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: GKS Katowice 2019/2020

Post autor: perykles »

Camillo Marcotti pisze:Kohut zostaje :o no że z Nim się dogadają to bym się nigdy nie spodziewał. Widać zarząd poszedł po rozum do głowy. Bardzo fajnie, że Słowak zostaje w naszej lidze.
Że się dogadali to bardzo fajnie ale Kohut w sezonie 2020/2021 będzie miał 39 lat. Już tego sezonu nie wytrzymywał pod względem fizycznym i prawie w ogóle nie pojawiał się na parkiecie. Dla mnie to kolejny strzał w kolano, to już chyba wolałbym Kalembke, którego wymieniano w kontekście Gieksy (chociaż dla mnie on też nie reprezentuje poziomu Plusligowego).
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”