Trefl Gdańsk 2019/2020

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: mewa »

viewtopic.php?f=18&t=6934 - temat z poprzedniego sezonu.

Gdybym mógł kogoś prosić o wstawienie aktualnego składy drużyny na sezon 2019/2020...
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Marcy$ »

Rozgrywający:
Marcin Janusz
Łukasz Kozub

Atakujący:
Bartosz Filipiak
Kewin Sasak

Przyjmujący:
Ruben Schott
Paweł Halaba
Szymon Jakubiszak
Mateusz Janikowski

Środkowi:
Pablo Crer
Wojciech Grzyb
Bartłomiej Mordyl
Karol Urbanowicz

Libero
Maciej Olenderek
Fabian Majcherski
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2629
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Simao »

Młoda, ciekawa drużyna. Jak również trener młody bez doświadczenia, jako pierwszy szkoleniowiec. Bardzo ciężko przewidzieć jak to się może skończyć. Jest kilku doświadczonych siatkarzy. To może mieć bardzo duże znaczenie. Ta drużyna ma potencjał, jednak o ósemkę będzie im ciężko. Na pewno będzie to drużyna walcząca o środek tabeli. Patrząc realnie jest to w ich zasięgu. Ogólnie stawka będzie wyrównana i różnice punktowe podejrzewam, że minimalne.
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Simao pisze:Młoda, ciekawa drużyna. Jak również trener młody bez doświadczenia, jako pierwszy szkoleniowiec. Bardzo ciężko przewidzieć jak to się może skończyć. Jest kilku doświadczonych siatkarzy. To może mieć bardzo duże znaczenie. Ta drużyna ma potencjał, jednak o ósemkę będzie im ciężko. Na pewno będzie to drużyna walcząca o środek tabeli. Patrząc realnie jest to w ich zasięgu. Ogólnie stawka będzie wyrównana i różnice punktowe podejrzewam, że minimalne.
O ósemkę będzie ciężko, ale powalczą o środek tabeli?;) A to nie to samo?
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

kamil1999 pisze:
Simao pisze:Młoda, ciekawa drużyna. Jak również trener młody bez doświadczenia, jako pierwszy szkoleniowiec. Bardzo ciężko przewidzieć jak to się może skończyć. Jest kilku doświadczonych siatkarzy. To może mieć bardzo duże znaczenie. Ta drużyna ma potencjał, jednak o ósemkę będzie im ciężko. Na pewno będzie to drużyna walcząca o środek tabeli. Patrząc realnie jest to w ich zasięgu. Ogólnie stawka będzie wyrównana i różnice punktowe podejrzewam, że minimalne.
O ósemkę będzie ciężko, ale powalczą o środek tabeli?;) A to nie to samo?
To nawet sprzeczność, bo idealny środek tabeli to miejsce siódme, czyli jako żywo play-offy :D

Na pewno ciekawy i młody zespół, ale ja bym niżej od nich stawiał Bydgoszcz i Suwałki. A tego, gdzie skończą Będzin, Lubin, Radom, Gdańsk, Olsztyn, Katowice, nie ważę się typować, bo tu kolejność może być różna. Gdańsk może być szósty czy siódmy albo może być jedenasty.

Liga słaba czy nie, ale na pewno wyrównana i mocniejsza w drugiej połówce tabeli. A według mnie właśnie to jest miarą mocy ligi. W piłce ręcznej są dwa kluby na czele i przepaść. W piłce nożnej niby hierarchia jest, ale rządzi przypadek. W przypadku siatkarskich i koszykarskich rozgrywek jest pewien ład, ale nie ma totalnie odstających ekip. I o to chodzi. Oglądam PLS prawie 20 lat i kiedyś w dolnych rejonach tabeli nie było tak ciekawych drużyn. Coś za coś - ci najmocniejsi nie są takimi dominatorami także dlatego, że niżej notowani nie są chłopcami do bicia. I Gdańsk również paru ekipom z większymi nazwiskami punkty urwie.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Maniac`18 »

Pięknie się ten zespół dziś oglądało, zważywszy na to że jest nowy, z nowym trenerem to początek wygląda lepiej niż za AA w zeszłym sezonie.
Waleczność, niezłe obony, kombinacyjna, szybka siatkówka, bardzo dobra zagrywka(Halaba, Schott, Filipiak, a nawet Mordyl z ostrym flotem), widać że trener zwraca na to uwagę- wie o co chodzi w nowoczesnej siatkówce. ;)
Jeśli chodzi o Winiarskiego- bardzo mi się podoba jego styl, jakby miał doświadczenie, taki kompromis pomiędzy cichym Antigą a rozgadanym Gogolem. Zaangażowany, walczący o zespół, z charakterem, niezłe zmiany w trakcie gry. To wygląda świetnie.

Teraz z innej strony: ciekawe czy tak dobra gra to nie była znajomość zawodników SKRY, choć dobry trener też musi umieć to wykorzystać.
Ciekawe jak długo granie na takim entuzjazmie im wystarczy (Katowice pokazały jak to trzeba połączyć, jak znaleźć kompromis), Halaba dziś widowiskowo, niezwykle dynamicznie, ale też jednostajnie w ataku, w jednym rytmie(prędzej czy później go rozpiszą).
Niemiec z nową rolą na przyjęciu, jako ten defensywny.
Brakuje zespołowi dokładności w dogranych piłkach, niechlujnie, dokładności na sytuacyjnych, ale to cechuje brak doświadczenia.
Jeśli o niedokładności mowa to- Janusz, ten chłopak chyba za długo trenował z Łomaczem. To moim zdaniem od niego będzie dużo zależało, pomysł na grę jest(ładne pajpy, środek w dobrych momentach, czy gra z Halabą niczym Kubiak-Drzyzga), a momentami strasznie niedokładnie, a piłki też niedociągnięte do skrzydła, tu mógłby brać przykład z dokładności Firleja. ;)

Choć ogólnie bardzo pozytywne zaskoczenie tą drużyną.
dyletant
Posty: 5033
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: dyletant »

Niemiec z nową rolą na przyjęciu, jako ten defensywny.
A nie grał tak przy Mijajlowiciu?
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Maniac`18
Posty: 97
Rejestracja: 3 lut 2019, o 18:04
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Maniac`18 »

dyletant pisze:
Niemiec z nową rolą na przyjęciu, jako ten defensywny.
A nie grał tak przy Mijajlowiciu?
Możliwe, ale ja patrzałem na mecze z Zenitem w LM, gdzie pod ciśnieniem wychodzi prawdziwy obraz gry drużyny i tam to on trzymał grę w ataku i na zagrywce w kluczowych momentach, choć przyjęcie też miał niczego sobie :D
kamil1999
Posty: 5451
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

dyletant pisze:
Niemiec z nową rolą na przyjęciu, jako ten defensywny.
A nie grał tak przy Mijajlowiciu?
Tam obaj byli raczej defensywni i Muzaj był bardzo obciążony w ataku.
machalina
Posty: 7
Rejestracja: 5 gru 2019, o 20:02
Płeć: K
Kontakt:

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: machalina »

Całkiem podoba mi się nasza drużyna w tym sezonie. Jest jeszcze co nie co do poprawy, ale punkt wyjścia jest niezły.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kanimo »

Tez mi sie podoba.
Pytanie, czy da sie duzo poprawic, jeszcze w tym sezonie. Moze jakies drobiazgi ale IMHO graja blisko swojego maksa.
Olenderek od dawna byl nieco niestabilny w przyjeciu. Przyjmujacy przyjmuja niezle, ale sa nieco ograniczni w ataku. Sa znakomici do gry na szybkiej pilce. Blok i wspolpraca z obrona, konstrukcja kontr, sa na wysokim poziomie.
Ciekawe, czy druzyna da rade wskoczyc poziom wyzej?
Oglada sie swietnie.
Oby zameldowali sie w PO.Trzymam kciuki.
Ale to ciagle pierwsza czesc sezonu. Ta, ktora druzyny z mala liczba reprezentantow z reguly graja lepiej.
Son
Posty: 1057
Rejestracja: 28 kwie 2019, o 15:32
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Son »

Nie no nie przesadzajmy. Nie ma szans, żeby się nie zameldowali w PO.
Po pierwsze musieliby zacząć przegrywać ze wszystkimi, a zespoły pokroju Suwałk, Resovii i Bydgoszczy, które nawet jakby zdobywały po punkcie na kolejkę (wcale nie takie pewne) dogonily by Gdańsk pewnie koło marca. Pytanie powinno brzmieć z którym pretendentem do medalu zagrają w 1/4
Zaksa na maksa
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: zibibobi »

Gdańsk gra bardzo fajna siatkówkę. Jestem przekonany, że znajdą się w PO.
janek50
Posty: 210
Rejestracja: 18 kwie 2015, o 14:38
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: janek50 »

To już pewne zawodnicy Trefla będą po półmetku rundy zasadniczej w pierwszej szóstce .W styczniu zagrają w rundzie finałowej Pucharu Polski. To będzie duże wyzwanie dla młodych zawodników.
eleles1
Posty: 20
Rejestracja: 2 gru 2017, o 15:11
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: eleles1 »

Trefl gra piękną siatkówkę, miło się ogląda zaangażowanie i systemy, mocno im kibicuję. Oczywiście poza spotkaniami z KK ;)

Wydaje się też że Janusz nakrywa czapką wszystkich innych rozgrywających z paszportem PL, a robi to w najlepszym momencie dla siebie i rezprezentacji...

Ale dla treningu umysłowego polecam sobie wyobrazić zamianę miejsc Gruszki i Winiarskiego... xD

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
stani3
Posty: 72
Rejestracja: 21 lis 2015, o 15:54
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: stani3 »

Trefl w Final Four Pucharu Polski.Przed rozpoczęciem sezonu ani ja ,ani większość forumowiczów nie spodziewała się takiego sukcesu młodej drużyny.Jeśli w następnych spotkaniach będą tak serwować jak w trzech ostatnich setach meczu z Jastrzębiem mogą pokonać każdą drużynę Plus Ligi.Popiwczak ,Lyneel,Fornal są bardzo dobrymi zawodnikami w przyjęciu.W tym spotkaniu nie potrafili jednak utrzymać przyjęcia.Sukcesy Trefla zależą od tego elementu gry,bo organizację gry w pozostałych elementach mają bardzo pozytywną.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kanimo »

Coz, Janusz, Halaba i Filipiak ciagle rosna siatkarsko i to w niezlym tempie. Radzi sobie rownie Mordyl.
Bardzo mi sie to podoba. Chyba najprzyjemniejszy do ogladania zespol i najfajniejszy do obserwowania trener.
Trzymam kciuki.

Moze jednak bedziemy mieli dobrego trenera Polaka?
Choc przypominam, ze Kuba Bednaruk tez przez pierwsze kilka sezonow w PW byl z reguly ze 3 miejsca powyzej oczekiwan i to sporo grajac zawodnikami wchodzacymi z juniora lub nawet juniorami jak mlody Szalupa.
Johny94
Posty: 188
Rejestracja: 4 maja 2012, o 13:05
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Johny94 »

Czy ktoś wie, co ze zdrowiem Halaby?
Czy zagra w meczu z Olsztynem?
kanimo

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kanimo »

Ponoc tak. Mowil o tym Winiar w wywiadzie, ktory jest nas stronie siatka.org. Kozub za jakis tydzien.
JW8127
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2020, o 20:45
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: JW8127 »

Pytanie takie: do kiedy Filipiak ma ważny kontrakt?
biker74
Posty: 772
Rejestracja: 5 kwie 2011, o 18:08
Płeć: M
Lokalizacja: SR

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: biker74 »

JW8127 pisze:Pytanie takie: do kiedy Filipiak ma ważny kontrakt?
Bartosz Filipiak podpisał z klubem roczny kontrakt.

https://polski-sport.pl/oficjalnie-tref ... atakujacym

https://sport.tvp.pl/43142294/ekstrakla ... owal-sklad
JW8127
Posty: 154
Rejestracja: 26 sty 2020, o 20:45
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Zdrój

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: JW8127 »

Czyli jeśli nie przedłuży będzie do wzięcia.
obserwator123
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2020, o 21:39
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: obserwator123 »

Filipiak na pewno będzie jednym z "gorących" nazwisk na rynku transferowym jeżeli utrzyma prezentowany obecnie poziom. Stabilny w tym sezonie (46,2524 % skuteczność ataku wg. plusliga.pl) ale przede wszystkim sporo daje w ważnych momentach setów. Tym nie mniej w mojej opinii dobrze by zrobił jak by pozostał jeszcze jeden sezon w Gdańsku i nabrał doświadczenia, a potem krok do przodu(top kluby w PL lub wyjazd Włochy, Rosja). Natomiast na takie gdybania i tak trzeba poczekać do końca sezonu ligowego :P
TommyLeeJones
Posty: 1667
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: TommyLeeJones »

Ta, za Kurka od razu go dajcie...

Bartosz to bardzo sympatyczny grajek, który mignął mi jeszcze w Victorii Wałbrzych i to super, że przebił się na fajny +Ligowy poziom. Ogólnie to "fajny" atakujący. A co to znaczy? Ma 26 lat i limitowane warunki fizyczne - 197 cm, dobra dynamika, dobra skoczność ale nic wybitnego. Nie zawsze idealnie trzyma kierunki, jakiś komentator Polsatu mu to ostatnio wypominał co na początku wzbudziło u mnie naturalny odruch przeciwny :D ale jednak nie było to gadanie od rzeczy. Także reasumując jestem dość sceptyczny co do tego czy poradziłby sobie w klubie z topu a już na pewno nie w roli lidera. Dla mnie pasuje do Gdańska jak ulał (pamiętajmy, że dzięki efektowności i chemii chłopaki z Trefla razem optycznie mogą zdawać nam się lepsi, niż osobno) i byleby nie poszedł do Resovii, bo tam coś psują chłopaków.
kanimo

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kanimo »

Kadzio. Strasznie sie przyczepil, ze czesto wali na afere i prze siebie. Tez mialam odruch kontrujacy.
I zgadzam sie z Twoja ocena. Juz najlepszym atakujacym swiata byli i Malinowski i Butryn. Dalej zli nie sa ale jakos mniej blyszcza.

Ja tam bym sie cieszyla jakby tych paru graczy Trefla zostalo jeszcze na sezon. Choc moze niektorzy zechca i miec wieksze pieniadze i sprobowac sie pod wieksza presja.
A Resovia sieci zarzuci ;)
Moze na Filipiaka, moze na Filipa, albo obydwu. :D
Jestescie pewni, ze syrena tylko w Warszawie ( plusjedna w Skrze)? Bo juz kilku dzielnych mlodziencow dalo sie zwiesc.
obserwator123
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2020, o 21:39
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: obserwator123 »

TommyLeeJones pisze:Ta, za Kurka od razu go dajcie...

Bartosz to bardzo sympatyczny grajek, który mignął mi jeszcze w Victorii Wałbrzych i to super, że przebił się na fajny +Ligowy poziom. Ogólnie to "fajny" atakujący. A co to znaczy? Ma 26 lat i limitowane warunki fizyczne - 197 cm, dobra dynamika, dobra skoczność ale nic wybitnego. Nie zawsze idealnie trzyma kierunki, jakiś komentator Polsatu mu to ostatnio wypominał co na początku wzbudziło u mnie naturalny odruch przeciwny :D ale jednak nie było to gadanie od rzeczy. Także reasumując jestem dość sceptyczny co do tego czy poradziłby sobie w klubie z topu a już na pewno nie w roli lidera. Dla mnie pasuje do Gdańska jak ulał (pamiętajmy, że dzięki efektowności i chemii chłopaki z Trefla razem optycznie mogą zdawać nam się lepsi, niż osobno) i byleby nie poszedł do Resovii, bo tam coś psują chłopaków.
Szczerze nie sądziłem, że to rocznik 94, sądziłem raczej że co najwyżej 92, ale mniejsza. Nie wiem czemu ale widzę w nim jakąś taką iskrę w grze i wydaje mi się, że może wejść jeszcze na wyższy poziom. Zresztą nie bez powodu Vital dawał mu szanse w sezonie reprezentacyjnym.
Co do klubów topu to może masz racje, tym nie mniej w mojej opinii nie odstaje jakoś znacząco od takiego Barotiego w Zaksie(jeśli w ogóle), ale pożyjemy zobaczymy ;)
kanimo

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: kanimo »

Tylo Baroti jest rezerwowym.
obserwator123
Posty: 6
Rejestracja: 12 lut 2020, o 21:39
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: obserwator123 »

kanimo pisze:Tylo Baroti jest rezerwowym.
Nie wiem czy oglądamy te same rozgrywki? :P Jasne, Łukasz Kaczmarek zaczynał jako pierwszy atakujący Zaksy, natomiast obecnie jest nim Arpad Baroti.
Wiadomo, że inaczej sytuacja mogła by wyglądać gdyby nie problemy zdrowotne Łukasza, nie zmienia to jednak faktu że biorąc pod uwagę obecny stan rzeczy Baroti nie jest rezerwowym.
misuszat
Posty: 44
Rejestracja: 26 sty 2020, o 22:00
Płeć: M

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: misuszat »

Jest.
uszatX4 - BB´97 ´02 ´07
Show must go on!
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Trefl Gdańsk 2019/2020

Post autor: Lynn »

Na ataku dałbym szanse Sasakowi jako pierwszemu, a Janikowski i Jakubiszak myśle, że też daliby rade w większym wymiarze.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”