Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Oskejt »

Nie zaglądałem w statystyki Amerykanina, ale oglądając mecze mogę stwierdzić, że dobrze grał. W mediach mówiło się o jego formie. Mam nadzieję, że jeśli Alex zostanie to Amerykanin przyjdzie (jeśli ta plotka to prawda) mimo to. Alex może nie przejść draftu bo rywali ma z wysokiej półki. Co do Defalco to jest blisko Suwałk, więc raczej do Zawiercia nie trafi.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: filippiotro »

hvar18 pisze:przyjęcie w Zawierciu: Halaba, Orczyk, Depowski i Amerykanin
Hvar skoro jesteś zorientowany w temacie Zawiercia, to wiesz może, co szykuje się na środku? Przychodzi Niemiec, pewnie zostanie Kania i co dalej, Czarnowski/Gawryszewski/Verhees/Swodczyk - odchodzą/zostają ?
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: hvar18 »

Pewny nie jestem ale:
Kania, Czarnowski, Patryk Niemiec i albo Kubanczyk ze Skry albo jakiś Amerykanin
SzyMis12788
Posty: 72
Rejestracja: 29 lut 2020, o 14:11
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: SzyMis12788 »

hvar18 pisze:Pewny nie jestem ale:
Kania, Czarnowski, Patryk Niemiec i albo Kubanczyk ze Skry albo jakiś Amerykanin
Może Mitchell Stahl
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: johnnyrotten »

hvar18 pisze:Pewny nie jestem ale:
Kania, Czarnowski, Patryk Niemiec i albo Kubanczyk ze Skry albo jakiś Amerykanin
Być może coś mi się przywidziało, ale czy przypadkiem nie było jakiś czas temu informacji, że Verhees zostaje?
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: filippiotro »

SzyMis12788 pisze:
hvar18 pisze:Pewny nie jestem ale:
Kania, Czarnowski, Patryk Niemiec i albo Kubanczyk ze Skry albo jakiś Amerykanin
Może Mitchell Stahl
Wychodzi na to, że Stahl, Fiel, McDonnell lub Jarman.
Ostatnio zmieniony 9 maja 2020, o 12:44 przez filippiotro, łącznie zmieniany 1 raz.
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Oskejt »

MacDonnel byłby dużym wzmocnieniem. Mam nadzieję, że Verhees odejdzie. Nie ma sensu go tu trzymać.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Gdyby te doniesienia się potwierdziły, to skład Zawiercia wygląda następująco:

A: Malinowski, Bociek
R: Cavanna, P.Lipiński?
P: Halaba, Muagututia, Depowski, Orczyk
Ś: Fiel/Amerykanin, Niemiec, Kania, Czarnowski
L: Żurek, Andrzejewski?
TheDaniel
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: TheDaniel »

Verhees odchodzi, a czwarty środkowy będzie lepszy niż wymieniani.
Rycerzyk99
Posty: 23
Rejestracja: 23 mar 2020, o 11:03

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Rycerzyk99 »

filippiotro pisze:Gdyby te doniesienia się potwierdziły, to skład Zawiercia wygląda następująco:

A: Malinowski, Bociek
R: Cavanna, P.Lipiński?
P: Halaba, Muagututia, Depowski, Orczyk
Ś: Fiel/Amerykanin, Niemiec, Kania, Czarnowski
L: Żurek, Andrzejewski?
Wyjściowa siódemka: Malina, Cavanna, Halaba, Magututia/Depowski, Niemiec, Fiel, Żurek wyglada bardzo solidnie na papierze
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Rycerzyk99 pisze:wyglada bardzo solidnie na papierze
To już zależy od tego, czy Depowski byłby w stanie udźwignąć grę w szóstce, bo inaczej to zespół, który mógłby nie załapać się na playoffy.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Depowski w JW musiał mieć koło siebie lidera (np. Fornala), a jeśli on nie dawał rady to lewa strona siatki leżała. Fajny gracz, ale jako docelowy szóstkowy zawodnik może sobie nie poradzić.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Oskejt
Posty: 228
Rejestracja: 27 kwie 2020, o 10:34
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Oskejt »

Szkoda, bo widzę że to nierealne, aby został Alex i przyszedł Muagututia. Wtedy przyjęcie byłoby super obsadzone.
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Kleju »

Tak jak pisałem wcześniej spokojnie poczekajmy na ruch klubu jak mówiłem znam prezesa Barana i wiem że ten człowiek robi wszystko by było jak najlepiej. Nie chciałem podawać nazwisk bo bym był wysmiany. Mamy prawdziwa bombę transferowa!!!
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Kleju »

Kurcze jest mały niesmak z tym Muagututiua ale transfery i tak super Zawiercia życzę medalu tej drużynie!
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Kleju »

Cavanna Malinowski Flavio Czarnowski Muagututiua Halaba Żurek vs Masny Malinowski Verhees Czarnowski Ferreira Penchev Koga
krzychszp
Posty: 977
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: krzychszp »

Kleju pisze:Cavanna Malinowski Flavio Czarnowski Muagututiua Halaba Żurek vs Masny Malinowski Verhees Czarnowski Ferreira Penchev Koga
W sumie porównując te składy znaczące wzmocnienie jest tylko na środku. Na libero osłabienie, reszta podobny poziom.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Przyjęcie jeśli chodzi o siłę ataku to też osłabienie, choć element przyjęcia wydaje się lepszy, ale defensywa z kolei słabsza. Dla mnie choć Halaba z Walińskim to takie jeden na jeden, no może z delikatnym wskazaniem na młodszego Halabę to Amerykanin, zdecydowanie nie równa się z Ferreirą. Ale może słabszy atak na skrzydłach przy jednocześnie 3 klasy lepszym środku niż to wcześniejsze pośmiewisko to nie jest jakiś zły pomysł. Może nawet Amerykanin się odnajdzie w tej drużynie.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: dyletant »

Świetny skład, predysponowany do szybkiej kombinacyjnej gry i bardzo dobrej gry defensywnej. W dodatku Malina z Halabą to są tacy siatkarze co mogą z pół seta spędzić na samej zagrywce i do tego wreszcie naprawdę fajnie zapowiadający się środek. Jak Cavanna utrzyma swój poziom to będą piekielnie groźni, dla mnie na dziś kandydat do medalu kosztem Warszawy, ale czekam na końcowe składy Skry i Jastrzębia.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: filippiotro »

Dla mnie Zawiercie ma typowo skład na papierze na 6 miejsce, gorsi od TOP 5, lepsi od reszty, ale to jest tylko papier i gdyby na podstawie jego typować to Resovia nie skończyłaby na 13 miejscu. Do tego nie znamy jeszcze sporo nazwisk w poszczególnych składach innych drużyn, więc to wróżenie z fusów na ten moment.
kamil1999
Posty: 5518
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Dla mnie Zawiercie ma typowo skład na papierze na 6 miejsce, gorsi od TOP 5, lepsi od reszty, ale to jest tylko papier i gdyby na podstawie jego typować to Resovia nie skończyłaby na 13 miejscu. Do tego nie znamy jeszcze sporo nazwisk w poszczególnych składach innych drużyn, więc to wróżenie z fusów na ten moment.
Można skład oceniać tylko na podstawie nazwisk, ale można go też oceniać na podstawie kompozycji składu. Zawiercie ma według mnie lepiej skomponowany skład niż Warszawa. Zgadzam się z oceną Dyletanta. Warszawa może ma większe nazwiska, ale ma tez więcej niewiadomych. A co do Zawiercia to tam jeszcze będzie grał bardzo niedoceniany zawodnik czyli Depowski, który jest po prostu idealnym zmiennikiem z racji tego, że w każdym siatkarskim elemencie jest na przyzwoitym poziomie i nie ma zbyt wielu słabych punktów. Choć to też jego problem bo nie ma elementu w którym naprawdę byłby mocny. Jednak mimo to w Jastrzębskim sobie poradził, więc poradzi sobie też w Zawierciu i kto wie? Może nawet powalczy o miejsce w składzie z Amerykaninem.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: filippiotro »

To dla mnie zdecydowanie nie i nie wrzucałbym Zawiercia aż na podium, dobry sklad, ale gdzieś na 6-tke. W Zawierciu nie będzie grał Kwolek, Nowakowski czy Wojtaszek. Flavio super transfer, Muagututia moim zdaniem średni. O kompozycje sie nie obawiam, mysle że AA sobie poradzi bez problemu żeby to dobrze funkcjonowało.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: dyletant »

Ale duża przewaga Zawiercia na ataku, boisko zweryfikuje ale Cavanna > Trynidad a Malinowski to (po odejściu Hadravy) z Filipiakiem najlepszy atakujący ligi.
Nie wrzucam ich jeszcze na podium, bo przyjście Sandera może zmienić wiele, ale widzę potencjał do powtórki z sezonu, gdzie byli seta od finału.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: miro1905 »

dyletant pisze:Ale duża przewaga Zawiercia na ataku, boisko zweryfikuje ale Cavanna > Trynidad a Malinowski to (po odejściu Hadravy) z Filipiakiem najlepszy atakujący ligi.
Nie wrzucam ich jeszcze na podium, bo przyjście Sandera może zmienić wiele, ale widzę potencjał do powtórki z sezonu, gdzie byli seta od finału.
Poleciałeś ostro :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7849
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

dyletant pisze:Nie wrzucam ich jeszcze na podium, bo przyjście Sandera może zmienić wiele, ale widzę potencjał do powtórki z sezonu, gdzie byli seta od finału.
Zawiercie ''set od finału'' to była kombinacja słabej formy faworytów (Resovia i Skra), przeciętnie grającej Zaksy i życiówki skrzydłowych Zawiercia (Waliński, Malinowski, Ferreira) - a i tak ten pierwszy mecz ćwierćfinałów z Radomiem był bardzo wyrównany (tzn. Czarni mieli szanse na półfinał), a w meczach o trzecie miejsce jednak trochę zabrakło. Szanse na powtórkę tych okoliczności są jednak niewielkie. Co nie zmienia, że Zawiercie ma solidny skład, ale też taki, gdzie ze względu na charakterystykę graczy o taki wyskok będzie raczej ciężej.
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: dyletant »

Zawiercie ''set od finału'' to była kombinacja słabej formy faworytów (Resovia i Skra),
Uwzględniam ten czynnik w swoich prognozach, bo ile lat jeszcze można się nabierać na wielką Resovię? A Skra też ma swoje bolączki, z tym, że przyjście jednego zawodnika może zmienić wszystko.
przeciętnie grającej Zaksy
Jak co roku. W tym roku nie przewiduję wielkiej zmiany z takim składem. Pewnie i tak na koniec wygrają, ale to już inna kwestia.
i życiówki skrzydłowych Zawiercia (Waliński, Malinowski, Ferreira) - a i tak ten pierwszy mecz ćwierćfinałów z Radomiem był bardzo wyrównany (tzn. Czarni mieli szanse na półfinał), a w meczach o trzecie miejsce jednak trochę zabrakło. Szanse na powtórkę tych okoliczności są jednak niewielkie. Co nie zmienia, że Zawiercie ma solidny skład, ale też taki, gdzie ze względu na charakterystykę graczy o taki wyskok będzie raczej ciężej.
Właśnie tu widzę największe szanse na zmianę akcentów w grze ofensywnej. Tamto Zawiercie nie istniało na środku, tegoroczna para powinna rekompensować Amerykanina, który będzie odpowiedzialny za pracę w polu. Jednym słowem Zawiercie ma duże predyspozycje z tym składem, żeby wrócić do swojej wesołej siatkówki, która na ligowe warunki już predysponuje do grania z czołówką.
Malinowski sabotowany przez Lebedeva miał również dobry zeszły sezon, wydaje się więc bardziej, że ustabilizował swoją formę i wszedł na wysoki ligowy poziom niż to, że 2 lata temu miał jednorazowy wyskok.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Kleju
Posty: 96
Rejestracja: 7 kwie 2020, o 17:46
Płeć: K

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: Kleju »

Dla mnie atak w Zawierciu to najsłabsza pozycja, nie rozumiem zachwytów nad Malinowskim dla mnie bardzo przęciętny gracz w poprzednim sezonie za Wlazłym Konarskim Filipiaku Butrynie Jaroszu Hadravie Kaczmarku Sternie
inkognito1988
Posty: 10
Rejestracja: 18 maja 2020, o 11:40
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: inkognito1988 »

A co jest z Penchevem? zostaje w Zawierciu czy szuka czegoś?
dyletant
Posty: 5086
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: dyletant »

Dla mnie atak w Zawierciu to najsłabsza pozycja, nie rozumiem zachwytów nad Malinowskim dla mnie bardzo przęciętny gracz w poprzednim sezonie za Wlazłym Konarskim Filipiaku Butrynie Jaroszu Hadravie Kaczmarku Sternie
Jak to mówi młodzież zrobiłeś mój dzień :D
Kaczmarek to miał świetny sezon, Hadrava, który wyleciał na 1/3 sezonu też. Konarski, za którym kibice JW nie będą tęsknić. Mariusz ostatnia opcja w ataku Wlazły i Jaroszu, którego posadził pierwszoligowiec Musiał.
Z Filipiakiem się zgodzę, zrobił duży progress. z Butrynem można polemizowac, jest gorszy technicznie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Aluron Virtu CMC Zawiercie 2019/2020

Post autor: perykles »

dyletant pisze:
Jaroszu, którego posadził pierwszoligowiec Musiał.
Kiedy Musiał posadził na ławce Jarosza bo chyba coś mnie ominęło ? Zagrał z 2-3 spotkania kiedy Jarosz miał kontuzje pleców i przeszedł jakiś zabieg. Jarosz miał świetną pierwszą rundę i był wymieniany po niej w top 3 ligi. Dopiero w rewanżowej rundzie już po kontuzji trochę przygasł.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”