Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

To tak:
1.Myślę, że trafi do Warszawy prędzej np Uriarte niż Marouf.
2.Co do Zaksy, że trafi tam i Szalpuk i Luburic i Kochanowski, to chyba taka dosyć optymistyczna wersja dla nich, ale gdyby tak się stało i nie grali Kaczmarkiem w podstawie byłoby to dobre rozwiązanie dla nich.
3.Skra, świetny transfer Sandera, ale jak miałby grać u boku Piechockiego, to ja już nie mam słów...
4.Myślę, że w podstawie Jastrzębia bardziej Wiśniewski niż Gladyr.

Moja subiektywna tabela:
1.Warszawa
2.Zaksa
3.Skra (przez Piechockiego)
4.Jastrzębie
qtp
Posty: 2262
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: qtp »

HenrykG pisze:Decyzja już została podjęta.
Rozgrywki nie zostaną anulowane.
Konto już usunięte czy przeczytamy jeszcze jakieś rewelacje w innych tematach?
Podjęta decyzja jedyna słuszna, choć też mam wątpliwości czy decyzja była by taka sama gdyby na pierwszym miejscu był Przekręt lub Skra.
Ponadto znów na koniec sezonu zostaje niesmak po zachowaniu/wypowiedziach części kibiców(?) Zaksy.
Rafix18
Posty: 30
Rejestracja: 3 mar 2020, o 07:37
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Rafix18 »

Wybaczcie, nie mogłem się powstrzymać :D

ZAKSA - dalej jest Mistrzem Polski i zdobywcą jedynego trofeum w sezonie 2019/2020.
Verva - niestety bez żadnej zdobyczy w swoim pierwszym sezonie w Pluslidze.
Jastrzębie - wg. mnie największy pechowiec sezonu, wydaje mi się, że raczej dzikiej karty nie dostaną, chyba że nastąpi zmiana formuły LM.
Bydgoszcz - skoro sezon nie został zakończony z medalami, to dlaczego ich degradują?

Ale, z tego co widzę, sezon nie zostaje anulowany, tylko: "zarząd PLS SA zdecydował, że nie zostanie przyznany tytuł mistrza Polski, a ustalona zostanie kolejność drużyn w tabeli według liczby zdobytych punktów meczowych, bez ukończenia fazy zasadniczej rozgrywek.". Czy mogli w ogóle podjąć decyzję, że ten sezon sie nie liczy (jest anulowany) ? Bo tak naprawdę z tego co jest napisane, wynika, że to jednak aktualna kolejność tabeli przedstawia najlepsze drużyny w Polsce.

Ciekawe co by było, jakby Warszawa była na pozycji lidera ;)

Swoją drogą szkoda całego sezonu, zawodników, kibiców i klubów. Miejmy nadzieję, że przyszły sezon zacznie się normalnie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Rafix18 pisze: ZAKSA - dalej jest Mistrzem Polski i zdobywcą jedynego trofeum w sezonie 2019/2020.
Ciekawe co by było, jakby Warszawa była na pozycji lidera ;)
Mogłeś się jednak powstrzymać. ;) Nikt nie jest Mistrzem Polski, gdyż takiego nie wyłoniono w tym sezonie. Ból pewnej części ciała wśród kibiców KK jednak nadal widoczny. ;)
kuchcik77
Posty: 2327
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kuchcik77 »

Ok jakas drużyna jest najlepsza ale nie jest Mistrzem Polski .rozgrywki de facto sie odbyly i nie zostaly anulowane
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Nagor »

filippiotro pisze:
Rafix18 pisze: ZAKSA - dalej jest Mistrzem Polski i zdobywcą jedynego trofeum w sezonie 2019/2020.
Ciekawe co by było, jakby Warszawa była na pozycji lidera ;)
Mogłeś się jednak powstrzymać. ;) Nikt nie jest Mistrzem Polski, gdyż takiego nie wyłoniono w tym sezonie. Ból pewnej części ciała wśród kibiców KK jednak nadal widoczny. ;)
Tak serio to ZAKSA jest cały czas aktualnytm Mistrzem Polski. Tak samo jak zwycięzca LM cały czas trzyma puchar.
raff1322
Posty: 27
Rejestracja: 4 wrz 2018, o 10:00
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: raff1322 »

Dlaczego Bydgoszcz została zdegradowana skoro sezon zasadniczy nie został rozstrzygnięty?
Chyba jedyni na tym najgorzej wyszli.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

No nie, nie jest. Jest mistrzem za sezon 2018/2019, ale nie za sezon 2019/2020 więc nie będzie bronić Mistrzostwa w przyszłym sezonie, gdyż takowego nikt obecnie nie posiada. ;)
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3225
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Kicu »

filippiotro pisze:
Rafix18 pisze: ZAKSA - dalej jest Mistrzem Polski i zdobywcą jedynego trofeum w sezonie 2019/2020.
Ciekawe co by było, jakby Warszawa była na pozycji lidera ;)
Mogłeś się jednak powstrzymać. ;) Nikt nie jest Mistrzem Polski, gdyż takiego nie wyłoniono w tym sezonie. Ból pewnej części ciała wśród kibiców KK jednak nadal widoczny. ;)
Po tym co się tu dzieje, zaczynam odnosić wrażenie, że większy ból czterech liter mają kibice innych drużyn (szczególnie chyba Ci z Warszawy), że ZAKSA jest cały czas na czele i ten sezon też zakończyła na 1 miejscu (mimo, że bez MP). Każdy wpis kibica ZAKS-y komentowany jest przez kilku sfrustrowanych kibiców innych drużyn. Niektórzy wręcz chyba popuścili w majtki jak ogłoszono, że mistrza nie będzie i mogą "dokopać" tym szczekaczom Kędzierzyńskim :).
filippiotro pisze:No nie, nie jest. Jest mistrzem za sezon 2018/2019, ale nie za sezon 2019/2020 więc nie będzie bronić Mistrzostwa w przyszłym sezonie, gdyż takowego nikt obecnie nie posiada. ;)
Owszem, bo będzie bronić ostatniego zdobytego mistrzostwa, czyli tego za sezon 2018/19.
choe
Posty: 217
Rejestracja: 2 mar 2020, o 14:31
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: choe »

raff1322 pisze:Dlaczego Bydgoszcz została zdegradowana skoro sezon zasadniczy nie został rozstrzygnięty?
Chyba jedyni na tym najgorzej wyszli.
Tego typu komentarze są w mojej ocenie najbardziej idiotyczne. Bydgoszcz spadła na chwilę przed rozpoczęciem paniki i epidemii, bez matematycznych szans na utrzymanie, więc wszelkie dyskusje w tej kwestii uznaję za żart. Nie zasłużyli sobie na utrzymanie i byli na przestrzeni całego sezonu drużyną najsłabszą. Czego tu nie rozumieć?
lipa210
Posty: 407
Rejestracja: 6 kwie 2015, o 21:11
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: lipa210 »

raff1322 pisze:Dlaczego Bydgoszcz została zdegradowana skoro sezon zasadniczy nie został rozstrzygnięty?
Chyba jedyni na tym najgorzej wyszli.
Dlatego że już kilka kolejek temu oficjalnie pożegnali się z PlusLiga bo nie mieli nawet matematycznych szans na utrzymanie. I byłoby z ich strony żałosne gdyby walczyli przy stoliku o utrzymanie. Najgorzej wyszło Jastrzębie, ale jak widać przyjeli to 4 miejsce z klasą. Nie ma w tym roku najlepszej drużyny w Polsce. Po prostu w jakiś sposób musieli wybrać kto nas będzie reprezentował w pucharach. Jestem tego pewny, że ani zawodnicy Zaksy ani prezes Świderski nigdy nie powiedzą że byli w tym sezonie najlepsi w Polsce albo,że zasłużyli na mistrzostwo bo wiedzą że tak na prawdę nic jeszcze nie osiągnęli bo równie dobrze mogli po play-off skończyć poza LM. Sezon został przerwany, nie ma mistrza, jest spadkowicz ale tylko dlatego że już nie mieli szans na utrzymanie, jakby mieli choćby najmniejsze szanse to by nie spadli. Jastrzębie pewnie zgodziło się na takie rozwiązanie dlatego, że liga i związek obiecali, że powalczą o wciśnięcie ich do LM, nie bez powodu ktoś wspominał, że Konarski w wywiadzie mówił o takiej możliwości. Widocznie dostali taka niewielka rekompensatę w postaci obietnicy. Jeśli by się to udało to cztery pierwsze drużyny skończyłyby sezon z równym, sprawiedliwym rezultatem czyli bez medalu ale z kwalifikacja do LM i liczę, że tak to się skończy.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Kicu pisze: Owszem, bo będzie bronić ostatniego zdobytego mistrzostwa, czyli tego za sezon 2018/19.
Bezkrólewie kolego bezkrólewie, ale wirtualnie mogą bronić Mistrza, luz. :]
Resofan
Posty: 1420
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Resofan »

filippiotro pisze:
Kicu pisze: Owszem, bo będzie bronić ostatniego zdobytego mistrzostwa, czyli tego za sezon 2018/19.
Bezkrólewie kolego bezkrólewie, ale wirtualnie mogą bronić Mistrza, luz. :]
Nie przepadam za ZAKS-ą, ale też nie mam takich kompleksów jak Ty i nie mam oporów z przyznaniem, że w tym sezonie była najlepsza. Być może to wynika z tego, że ja jestem dorosły....
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Ja uważam, że byłaby najlepsza gdyby sezon się zakończył lub gdyby w tej rundzie zasadniczej faktycznie mieli taką przewagę, że i tak nie mógłby ich nikt przeskoczyć, a nie w sytuacji gdzie w ostatniej kolejce miał być mecz na szczycie i ta kwestia pozostała nierozstrzygnięta.
bono
Posty: 3417
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: bono »

Garp pisze:
kuchcik77 pisze:przynajmniej nie będzie moralniaka i smrodu
Oby za rok była normalna liga"
Zaksa goni Skre w ilości historycznych tytułów
Warszawa wystartowała w lidze mimo ze nie powinna i wciąż czeka na tytuł
Resovia nie może powiedzieć ze sie nie zakwalifikowali do playoffs bo playoffs nie było
Chyba rzeczywiście dobrze się stało. Inaczej byłoby gadanie, że może i ZAKSA ma najwięcej punktów, ale to wcale nie znaczy (sic!), że jest najlepsza... I takie tam... Ale ręki bym sobie nie dał uciąć, że gdy VERVA była o jakiś punkcik na czele, to "salomonowa" decyzja nie byłaby dziś inna.
No i Guma odgryzł się Świdrowi za sposób rozstania się z Zaksą ;)
Swoją drogą to ciekawe jak komentowane jest w środowisku przyznanie mistrza w kosza po 73% rozegranych mecza przy 92% w +L.
nie ma już nic... :<
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Uważam, że w koszykówce bardzo niesprawiedliwym rozwiązaniem było przyznawanie Mistrza tym bardziej przy nierównej liczbie rozegranych spotkań poszczególnych drużyn.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Uważam, że w koszykówce bardzo niesprawiedliwym rozwiązaniem było przyznawanie Mistrza tym bardziej przy nierównej liczbie rozegranych spotkań poszczególnych drużyn.
Dokładnie i nie wiem co ma wynikać z tych komentarzy typu w koszykówce przyznano mistrza. Koszykówką się nie zajmujemy, ale chyba nikt nie mówi tutaj, że to sprawiedliwe rozstrzygnięcie. Jest to niesprawiedliwe i krzywdzące i dobrze, że przynajmniej tutaj nie popełniono tego błędu.
PioterZJastrzebia
Posty: 1185
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: PioterZJastrzebia »

Spokojnie, znajdzie się paru takich, co przez następny rok będą nazywać Zakse nieformalnym mistrzem Polski :D
(aż mi się przypomniało przy okazji, jak pewien użytkownik jakieś 2-3 miesiące temu obwołał Verve "prawdopodobnym Mistrzem Polski" :] )
Nie zrozumcie mnie źle, nie mam nic przeciwko KK, ale nazywanie Zaksy mistrzem, albo że będzie bronić tytułu jest troszeczkę komiczne. Jak można bronić tytułu, którego się nie ma? KK nie obronił tytułu w tym sezonie (nie z własnej winy, został pozbawiony takiej możliwości), więc tytuł stracił. To samo tyczy się "wicemistrzostwa" Vervy, "brązu" Skry itd.
Teraz mamy bezkrólewie.

Z resztą czym ja się przejmuję. Przecież nikt zdrowo myślący nie będzie tych tytułów traktował poważnie ;)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Nagor »

filippiotro pisze:No nie, nie jest. Jest mistrzem za sezon 2018/2019, ale nie za sezon 2019/2020 więc nie będzie bronić Mistrzostwa w przyszłym sezonie, gdyż takowego nikt obecnie nie posiada. ;)
Czyli są ostatnim aktualnym MP :P I będą bronić ostatniego przyznanego mistrzostwa choćby i rozgrywki ruszyły w 2050.
Jak można bronić tytułu, którego się nie ma?
Przecież mają ostatni przyznany tytuł.
KK nie obronił tytułu w tym sezonie (nie z własnej winy, został pozbawiony takiej możliwości), więc tytuł stracił.
Stracił na rzecz kogo? W sportach walki masz tytuł dopóki ktoś cię nie pokona, to samo przy rekordach w przypadku innych dyscyplin.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

W sportach walki, w rekordach. A wcześniej było o koszykówce. To jest siatkówka. Oddzielny sport z oddzielnymi zasadami. Tutaj mistrzem jest ten kto wygra PlusLigę. PlusLigę nikt nie wygrał a zatem nie ma mistrza. Gdyby anulowano sezon to by mistrzem dalej była Zaksa. Sezon nie został anulowano a zatem się odbył, ale nie ma medali.
reeman
Posty: 1997
Rejestracja: 21 cze 2014, o 12:22
Płeć: M
Lokalizacja: rzeszów

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: reeman »

Prezes Świderski przyzna Zaksie tytuł MMP Moralny Mistrz Polski :D
jinx
Posty: 6285
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: jinx »

reeman pisze:Prezes Świderski przyzna Zaksie tytuł MMP Moralny Mistrz Polski :D
Czy Warszawie?
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Nagor »

kamil1999 pisze:W sportach walki, w rekordach. A wcześniej było o koszykówce. To jest siatkówka. Oddzielny sport z oddzielnymi zasadami. Tutaj mistrzem jest ten kto wygra PlusLigę. PlusLigę nikt nie wygrał a zatem nie ma mistrza. Gdyby anulowano sezon to by mistrzem dalej była Zaksa. Sezon nie został anulowano a zatem się odbył, ale nie ma medali.
Czyli ostatnio przyznane mistrzostwo wciąż w rękach ZAKSY.
PlusLigę nikt nie wygrał a zatem nie ma mistrza.
Pomijając już samą konstrukcję powyższego zdania - ostatnie mistrzostwo zdobył Kędzierzyn-Koźle i wciąż je trzyma.
Sezon nie został anulowano a zatem się odbył, ale nie ma medali.
Odbył się, i w ślad za informacją z głównej strony PLS:

Końcowa kolejność PlusLigi w sezonie 2019/2020

1. Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle udział w Lidze Mistrzów
2. Verva Warszawa Orlen Paliwa udział w Lidze Mistrzów
3. PGE Skra Bełchatów udział w Lidze Mistrzów


Czyli nie ważne czy nazwiemy ich mistrzem sezonu 19/20 czy nie, zajęli w lidze pierwsze miejsce.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Miejsca są przydzielone tylko po to żeby wyłonić drużyny do LM. Mistrza w tym roku nie ma, nikt zatem nie będzie bronił tytułu w następnym, przecież to proste jak drut. :)
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Nagor »

filippiotro pisze:Miejsca są przydzielone tylko po to żeby wyłonić drużyny do LM. Mistrza w tym roku nie ma, nikt zatem nie będzie bronił tytułu w następnym, przecież to proste jak drut. :)
Zatem aktualny jest mistrz z ostatniej dokończonej rozgrywki, tak samo jak złoci medaliści olimpijscy w 2021 będą bronić medali z 2016 :)
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Mistrza nie ma, nie wiem jak mamy Ci to jeszcze wytłumaczyć, nie można bronić Mistrzostwa którego się nie zdobyło chyba, że tego moralnego(MMP) :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Na MŚ w piłce nożnej w 1950 roku, Włosi byli "obrońcami tytułu" i zostali z tego tytułu automatycznie zakwalifikowani do turnieju głównego, pomimo tego, że dwie poprzednie edycje nie odbyły się z powodu wojny. Analogicznie, Zaksa jest ostatnim mistrzem Polski i można uznawać, że broni mistrzowskiego tytułu. Jakie to ma znaczenie? Nie mam zielonego pojęcia.
zibibobi
Posty: 790
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: zibibobi »

Ja widzę to obecnie na tym forum "najmądrzejszy" jest użytkownik, który zaistniał tutaj od 15 marca br. Zamknęli szkoły i dzieci z braku zajęć zaczęły się uaktywniać , między innymi na tym forum. Sprawa jest zamknięta i nie ma o czym dyskutować. Też uważam, ze admin powinien zamknąć ten wątek. Tym bardziej, że pewnie za jakiś czas zacznie się gorączka transferowa, co równie pozwoli co niektórym przyznawać medale jeszcze przed rozpoczęciem rozgrywek. O ile one w ogóle się odbędą.
tu_ciasny_wiesiek
Posty: 5
Rejestracja: 26 mar 2020, o 16:30
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: tu_ciasny_wiesiek »

Witam wszystkich serdecznie. Jestem nowy na forum.

Co do czytanych informacji nt zaksy ktora rzekomo pozostała aktualnym mistrzem Polski pozwoliłem się aż zarejestrować na to forum :)

Uważam ze zaksa jest mistrzem Polski ale sezonu 2018/2019.

Czytając to prosze czytać z naciskiem na słowo SEZONU 2018/2019
I nie mylić tego z obecnym sezonem 19/20 bo niestety ten sezon jest bezmistrzowski.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Nagor »

filippiotro pisze:Mistrza nie ma, nie wiem jak mamy Ci to jeszcze wytłumaczyć, nie można bronić Mistrzostwa którego się nie zdobyło chyba, że tego moralnego(MMP) :D
Ależ owszem, zdobyli mistrzostwo w dniu 04.05.2019 i od tamtej pory nikt im go nie odebrał. Będą mieli je obronić w przyszłym sezonie :)
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”