Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

Lucarelli pisze:
filippiotro pisze:
jinx pisze: Ilość zdobytych punktów nie jest racjonalna?
W mojej opinii nie, byłaby racjonalna po pełnych 26 kolejkach, gdzie każdy zagrałby z każdym.
Proszę bardzo, można uznać wyniki pierwszej rundy w całości rozegranej.
Niektóre zespoły rozegrały więcej meczów u siebie a niektóre więcej na wyjeździe. Poza tym według przepisów o mistrzostwie jak i medalach miały decydować play-offy. Taki był regulamin. Zmienianie regulaminu w czasie gry nie jest sprawiedliwe i to jest fakt nie subiektywna opinia. Nie jest sprawiedliwe, choć kto wie może i konieczne, nie będę na siłe tego negował. Choć w sumie nawet wśród siatkarzy np. GKS Katowice jest wniosek o to by dograć sezon przez wakacje. I nie wiem czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie.
Lucarelli pisze:
kamil1999 pisze: Nie wiem jak to wygląda w innych ligach w których to w mojej opinii również takie rozwiązanie nie jest do końca sprawiedliwe.
To się może zapoznaj żeby mieć jakiekolwiek odniesienie.
Nie muszę tematem jest siatkówka, gdzie rozgrywki ligowe działają na innych zasadach jak w każdym sporcie, więc nie wiem co to ma wnosić. Równie dobrze mogę forsować wniosek o anulowaniu ligi bo tak się stało w Belgii, ale rozumiem, że z uwagi na kontrakty sponsorskie w Polsce może to być niemożliwe.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, o 13:51 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: jinx »

Regulamin, regulamin. Nie sugerowałbym się nim tak stanowczo, bo wg niego jedna drużyna w naszej lidze nie powinna nawet wystartować.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Nagor »

kamil1999 pisze:Choć w sumie nawet wśród siatkarzy np. GKS Katowice jest wniosek o to by dograć sezon przez wakacje. I nie wiem czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie.
Rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla klubów, gdzie czołowym zawodnikom kontraktu kończą się wraz z planowanym końcem ligi :]

Po drugie, kamil1999 skoro tak kurczowo trzymamy się regulaminu to czemu Warszawa w ogóle wystartowała w tym sezonie? Powinni ją przed rozdaniem medali wykreślić i jej mecze oddać reszcie walkowerem.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

Nagor pisze:
kamil1999 pisze:Choć w sumie nawet wśród siatkarzy np. GKS Katowice jest wniosek o to by dograć sezon przez wakacje. I nie wiem czy to nie byłoby najlepsze rozwiązanie.
Rzeczywiście najlepsze rozwiązanie, zwłaszcza dla klubów, gdzie czołowym zawodnikom kontraktu kończą się wraz z planowanym końcem ligi :]

Po drugie, kamil1999 skoro tak kurczowo trzymamy się regulaminu to czemu Warszawa w ogóle wystartowała w tym sezonie? Powinni ją przed rozdaniem medali wykreślić i jej mecze oddać reszcie walkowerem.
Warszawa mnie nie obchodzi, ale tak na logikę to dla atrakcyjności ligi trochę te przepisy nadużyto. Liga nie chciała pośpiesznie rezygnować z klubu, który mógł zapewnić większą atrakcyjność. Poza tym pewnie wiedzieli, że są rozmowy ze sponsorami.Tu nawet nie chodzi by kurczowo się trzymać przepisów a o to, że jak już wiele osób udowodniło i sami siatkarze czy prezes Zaksy się z tym zgadzają to Zaksa ma do mistrzostwa takie same prawa jak każda drużyna, która jeszcze przed zastopowaniem czy zakończeniem ligi cokolwiek to będzie, miała jeszcze choćby matematyczne sxzanse na play-offy.
fwasilcz
Posty: 851
Rejestracja: 17 gru 2012, o 23:43
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: fwasilcz »

Pomysł z gatunku sci-fi, ale uważam że całkiem uczciwy jak na obecną sytuację (na pewno nie dużo gorszy niż zakończenie z przyznaniem medali na podstawie tabeli w tej chwili):
1. każda drużyna dostaje liczbę żetonów równą liczbie punktów w tabeli (tu trzeba by jakoś rozwiązać kwestię zaległego meczu Radomia i dodatkowego Gdańska)
2. Robimy wirtualny play-off: 1. z 8., 2. z 7. itd. Zespoły wrzucają swoje żetony do maszyny losującej, wybrany zostaje jeden i ta drużyna awansuje dalej.
3. Idąc po drabince możemy tak wyłonić mistrza.
Wiem, absolutnie nierealne, ale powiedzcie, czy nie względnie sprawiedliwe w tej sytuacji? :)
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

https://siatka.org/pokaz/siatkarze-gks- ... zon-lecie/
Siatkarze z Katowic chcą dokończyć sezon w lecie, kiedy epidemia ustanie. ;)
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Aquino »

filippiotro pisze:https://siatka.org/pokaz/siatkarze-gks- ... zon-lecie/
Siatkarze z Katowic chcą dokończyć sezon w lecie, kiedy epidemia ustanie. ;)
Ale jak to! Przecież niedawno ktoś pisał , że WSZYSTKIE zespoły chciałyby zakończenia sezonu i rozdania medali ze względu na finanse i posłużył się właśnie przykładem GKS :]
Sn0vik
Posty: 5
Rejestracja: 16 mar 2020, o 07:34
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Sn0vik »

ostry99
Posty: 281
Rejestracja: 18 lip 2009, o 22:19
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: ostry99 »

https://bit.ly/KoniecSezonuWPlusLidze

Bez tytułu MP w tym sezonie.
GolMar
Posty: 623
Rejestracja: 19 lip 2011, o 18:08
Płeć: K

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: GolMar »

Moim zdaniem bardzo słuszna decyzja - zarówno w lidze męskiej jak i żeńskiej.
bono
Posty: 3480
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: bono »

No i temat zakończony. Dobra decyzja.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

Również myślę, że decyzja dobra. Ciekawi mnie jakie będzie stanowisko CEV i czy Jastrzębski zagra w przyszłym sezonie w LM, ale bardzo w to wątpię. Podejrzewam, że jeśli się tak nie stanie to zarząd rezygnuje z pucharów i walczymy o drugie w historii mistrzostwo, którą to walkę mam nadzieję, że nic nam już nie przerwie.
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4616
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: niepoinformowany »

Prawidłowo, mimo że niektórzy chcieli się sami koronować i wypisywali jakieś głupoty puentując to jako "jedyna logiczna decyzja", "inni tak robią". Chociaż raz można władze pochwalić.
szaman44 pisze: Pan kibic Resovii i FC Barcelony wspomniał coś o brzydzeniu się takim mistrzostwem.
Myśle ze mistrzostwo to dla klubu z Podkarpacia na tyle odległa sprawa (również w tabeli), ze mote to tylko skomentowac - kolego, nie wiesz o czym mówisz.
Brawo, ale mi pojechałeś. Żebyś się tylko nie zdziwił w niedługim czasie, bo różnie to może być już za rok czy dwa w tabeli. Wiem o czym piszę, bo nie siedzisz w mojej głowie, więc nie wiesz, że piszę to szczerze niezależnie czy tyczy się to mojej ulubionej drużyny czy "ulubionej" (już chyba kk wyprzedził skrę, w co parę lat temu bym nie uwierzył).


Tak, brzydzę się takim stolikowym koronowaniem mistrza - niby Barcelona miałaby zostać mistrzem Hiszpanii po 27. kolejkach - 2/3 sezonu? Ja wiem, że pewnie byś się w takim wypadku cieszył będąc ich kibicem, ale ja jakoś nie potrafiłbym. Tam dodatkowo jeszcze cięższe decyzje przed władzami, bo 3 ekipy trzeba relegować. Do końca sporo kolejek, różnice punktowe niewielkie i bądź tu mądry człowieku.

Szkoda JW, ale cóż. Jest jak jest. I tak dali niesamowite mecze z Kazaniem, najlepsze polskiej drużyny w europejskich pucharach.
Ostatnio zmieniony 25 mar 2020, o 18:53 przez niepoinformowany, łącznie zmieniany 1 raz.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kuchcik77 »

przynajmniej nie będzie moralniaka i smrodu
Oby za rok była normalna liga"
Zaksa goni Skre w ilości historycznych tytułów
Warszawa wystartowała w lidze mimo ze nie powinna i wciąż czeka na tytuł
Resovia nie może powiedzieć ze sie nie zakwalifikowali do playoffs bo playoffs nie było
Awatar użytkownika
Klugenhammer
Posty: 3942
Rejestracja: 23 lis 2008, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Klugenhammer »

Salomonowa decyzja. 100% akceptacji.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1063
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: mitam »

szkoda że regulamin nie był respektowany na starcie ligi....
i tak największym przegranym jest Jastrzębie
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Aquino »

Bardzo dobra decyzja władz ligi. Szkoda tylko Jastrzębia. Mam nadzieję że a CEV rozszerzy LM w przyszłym roku.
Awatar użytkownika
skrowiec
Posty: 965
Rejestracja: 15 kwie 2016, o 21:56
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: skrowiec »

Bardzo mądra i odpowiedzialna decyzja. Przede wszystkim moralna.

Niestety zagrali na nosie co niektórym tutaj z forum którzy definitywnie twierdzili że już sprawa zakończenia ligi na rundzie zasadniczej jest zaklepana i czeka na ogloszenie.
I tym którzy uważali że nie ma inne słusznej decyzji.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

mitam pisze:szkoda że regulamin nie był respektowany na starcie ligi....
i tak największym przegranym jest Jastrzębie
Oho zaczyna się narzekanie kibiców KK.
Jedyna dobra, słuszna i sprawiedliwa decyzja, brawo dla władz, 3 zespoły do LM + Jastrzębski będzie walczył o dziką kartę, oby się udało i będziemy mieli tam 4 naszych reprezentantów. ;)
Awatar użytkownika
alfer
Posty: 44
Rejestracja: 7 lut 2012, o 13:38
Płeć: M
Lokalizacja: Gliwice

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: alfer »

Idealnej decyzji w tej sytuacji nie było...
Ale ta jest najbardziej rozsądna (sam w swoim niedawnym poście tu pisałem za takim rozwiązaniem).
Mam nadzieję, że na podstawie zajętych miejsc przez drużyny, zawodnicy otrzymają gratyfikacje za wywalczone miejsca w lidze.
Teraz tylko PLS (PZPS) powinien mocno cisnąć na CEV by Jastrzębski mógł grać w Lidze Mistrzów.
bo nie dosyć że zajął to nieszczęsne 4 miejsce i nie mógł powalczyć o premiowane występem w LM ..miejsce 3..
A poza tym... Jastrzębski dalej jest w grze w obecnej edycji LM..ich mecz z Trentino nie odbył się...
Więc w ramach rekompensaty powinni zagrać w przyszłej LM !!!
Mam nadziej, że władze JW będą o to walczyły.
niebiesko-biało-czerwony ( ZAKSA fan)
Awatar użytkownika
jaet
Posty: 2347
Rejestracja: 13 paź 2009, o 06:56
Płeć: M
Lokalizacja: Tijuana

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: jaet »

skrowiec pisze:Bardzo mądra i odpowiedzialna decyzja. Przede wszystkim moralna.

Niestety zagrali na nosie co niektórym tutaj z forum którzy definitywnie twierdzili że już sprawa zakończenia ligi na rundzie zasadniczej jest zaklepana i czeka na ogloszenie.
I tym którzy uważali że nie ma inne słusznej decyzji.
Gdyby liga faktycznie skończyła się na rundzie zasadniczej, to na 100% rozdano by medale. Ale się nie skończyła...
Dobra decyzja, nic sensowniejszego wymyślić się nie dało.
"Sometimes you eat the bear, and sometimes the bear eats you"
Awatar użytkownika
Murilo0
Posty: 2563
Rejestracja: 11 sie 2010, o 09:11
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Murilo0 »

Najsprawiedliwsza decyzja, brawo! Czekam na posty użytkowników @HenrykG i @Son :]
All work and no play makes Jack a dull boy...
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: filippiotro »

Murilo0 pisze:Najsprawiedliwsza decyzja, brawo! Czekam na posty użytkowników @HenrykG i @Son :]
Haha dokładnie, chłopaki chyba zamilkli. :D
PioterZJastrzebia
Posty: 1218
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: PioterZJastrzebia »

Z tej sytuacji nie było całkowicie sprawiedliwego wyjścia, ale podjęto, przynajmniej wg mnie, najbardziej słuszną decyzję.

Jako kibic JW ubolewam nad faktem że straciliśmy przyszłą LM i tegorocznej nie udało się zakończyć, no ale cóż - daliśmy się wyprzedzić Skrze na własne życzenie.
Niby są prośby do CEVu o 4 polskie drużyny w LM, ale coś mi się wydaje że nic z tego nie będzie. Już przy okazji sprawy z przekładaniem dwumeczu JW-Trentino CEV pokazało że jest niezbyt skore do współpracy.
bono
Posty: 3480
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: bono »

A takie narzekanie było że wszyscy z KK będą za przyznaniem medali - mam satysfakcje ;)
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1488
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Biciut »

PioterZJastrzebia pisze:Z tej sytuacji nie było całkowicie sprawiedliwego wyjścia, ale podjęto, przynajmniej wg mnie, najbardziej słuszną decyzję.

Jako kibic JW ubolewam nad faktem że straciliśmy przyszłą LM i tegorocznej nie udało się zakończyć, no ale cóż - daliśmy się wyprzedzić Skrze na własne życzenie.
Niby są prośby do CEVu o 4 polskie drużyny w LM, ale coś mi się wydaje że nic z tego nie będzie. Już przy okazji sprawy z przekładaniem dwumeczu JW-Trentino CEV pokazało że jest niezbyt skore do współpracy.
Mogą przyznać "dziką kartę"?
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kamil1999 »

Biciut pisze:
PioterZJastrzebia pisze:Z tej sytuacji nie było całkowicie sprawiedliwego wyjścia, ale podjęto, przynajmniej wg mnie, najbardziej słuszną decyzję.

Jako kibic JW ubolewam nad faktem że straciliśmy przyszłą LM i tegorocznej nie udało się zakończyć, no ale cóż - daliśmy się wyprzedzić Skrze na własne życzenie.
Niby są prośby do CEVu o 4 polskie drużyny w LM, ale coś mi się wydaje że nic z tego nie będzie. Już przy okazji sprawy z przekładaniem dwumeczu JW-Trentino CEV pokazało że jest niezbyt skore do współpracy.
Mogą przyznać "dziką kartę"?
Wymagało by to zmiany regulaminu. Może jakby utworzyć wspólny front z Trentino oraz Fakiełem to by może to przeszło? Ale bardzo ciężko o to będzie bo żaden klub nie będzie chciał raczej nam oddać miejsca, więc jeśli mielibyśmy zagrać w następnym sezonie to tylko za pomocą poszerzenia formatu rozgrywek a nie wiem czy na jeden sezon CEV coś takiego zrobi. Ale w sumie sytuacja jest wyjhątkowa.
Garp
Posty: 599
Rejestracja: 18 mar 2012, o 20:46
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Garp »

kuchcik77 pisze:przynajmniej nie będzie moralniaka i smrodu
Oby za rok była normalna liga"
Zaksa goni Skre w ilości historycznych tytułów
Warszawa wystartowała w lidze mimo ze nie powinna i wciąż czeka na tytuł
Resovia nie może powiedzieć ze sie nie zakwalifikowali do playoffs bo playoffs nie było
Chyba rzeczywiście dobrze się stało. Inaczej byłoby gadanie, że może i ZAKSA ma najwięcej punktów, ale to wcale nie znaczy (sic!), że jest najlepsza... I takie tam... Ale ręki bym sobie nie dał uciąć, że gdy VERVA była o jakiś punkcik na czele, to "salomonowa" decyzja nie byłaby dziś inna.
Szary Wilk
Posty: 7938
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: Szary Wilk »

Zakładając, że wedle spekulacji byłoby tak:
ZAKSA:
Toniutti-Kochanowski,Smith-Śliwka,Szalpuk-Luburić-Zatorski

Warszawa:
Marouf-Nowakowski,Wrona-Kwolek,Tillie-Muzaj-Wojtaszek

Skra:
Łomacz-Huber,Kłos-Sander,Ebadipour-Filipiak-Piechocki

Jastrzębie:
Kampa-Seyed,Gładyr-Fornal,Ferreira-Konarski-Popiwczak
Kto wydawałby się najmocniejszy według was?
kuchcik77
Posty: 2339
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Zawieszenie rozgrywek PlusLigi

Post autor: kuchcik77 »

w zasadniczej, w playoffs czy po 24z 26 kolejek?
nie mogłem się powstrzymać...
Toniutti-Marouf-Kampa-Łomacz

Sb:Ptaki/Zaksa/Wawa/Skra
skrzydła:Skra/Wawa./Zaksa/Ptaki
atak:Kaczmarek;) Wawa/Ptaki/Zaksa/Skra
lib: Zaksa/Wawa/Ptaki/Skra


Zaksa 10pkt
Wawa:11pkt
Skra:17pkt
Ptaki: 13pkt
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”