Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Cześć, z racji tego, że sezon już oficjalnie zakończony to myślę, iż mimo nie został rozegrany w całości to jednak się odbył i dobrze by było zrobić jakieś takie podsumowanie. Zatem piszcie, które drużyny zaskoczyły was in plus a które in minus, Tak samo którzy zawodnicy was zaskoczyli pozytywnie a którzy negatywnie. Jakie były najlepsze transfery a jakie najgorsze. No i najważniejsze. Wybierzcie swoją drużynę marzeń na podstawie tego sezonu czyli kto był najlepszy na danej pozycji w tym sezonie.
To ja zacznę od pozycji atakującego. Tu dla mnie niekwestionowanym liderem był Butryn. W rankingu atakujących był dopiero 2 z małą stratą punktowa do Filipiaka prawda. Ale za to jego skuteczność to w przybliżeniu 54%(przy tak wielu atakach!) a Filipiak to blisko 48%. No i drugie miejsce w asach serwisowych(za Szerszeniem) też robi wrażenie. Najlepszy atakujący ligi moim zdaniem. Jego rezerwowym w mojej drużynie marzeń byłby Filipiak u którego poza liczbą zdobytych punktów i skutecznością imponuje liczba punktowych bloków(43).
Rozgrywający: Najlepszy był dla mnie Toniutti. Jest to zawodnik najlepszy na swojej pozycji od kiedy przyszedł do naszej ligi i jedyny taki sezon gdzie jako najlepszego sypacza mógłbym umieścić kogoś innego to Masny sezon wcześniej. Śliwka 52% w ataku, Semeniuk 53% a Baroti tak jak Semeniuk. To mówi samo za siebie. No i to było widać wizualnie. Piłki szybkie i dokładne. Nie rozumiem mówienia o jego gorszej formie w tym sezonie. Nie widziałem tego. Może w reprezentacji, ale tam to wina bardziej atmosfery która się zepsuła. Jeśli chodzai o rezerwowego to wahałem się pomiędzy Januszem, Łomaczem i Kampą, ale chyba ten pierwszy. W tym sezonie grał bardzo równo, dokładnie no i przede wszystkim kreatywnie i kombinacyjnie.
Przyjmujący:T. Fornal- Lider Jastrzębskiego Węgla w ataku i to przy imponującej skuteczności(tylko para z Kędzierzyna i Szerszeń przy podobnej ilości ataków byli od niego lepsi) do tego czołówka w przyjęciu na swojej pozycji, ale do tego przyzwyczaił. Niezła statystyka asów serwisowych, imponująca statystyka bloków punktowych. Wszyscy pamiętają pewnie jak to głównie on ogrywał Kazań, ale to samo robił w lidze przy kontuzji Lyneela i nierównym Konarskim. Drugim przyjmującym jest w mojej opinii Semeniuk. Jego statystyki to(52,64% w ataku i 54,19% w przyjęciu), czołówka w jednym oraz drugim. Tak jak Fornal. Do tego dobrze znamy jego potencjał na zagrywce i to oraz odrobinę lepsze statystyki od Śliwki zarówno w ataku jak i przyjęciu sprawia, że to on w drużynie marzeń ląduje u mnie w podstawowym składzie a Śliwka na ławce. Drugim ławkowiczem jest Kwolek(lider Warszawy) a to, że jest ławkowiczem pokazuje, że to był sezon przyjmujących, zwłaszcza tych młodych Polaków.
Środkowi:Seyed- w mojej opinii najlepszy środkowy w tym sezonie. 78 bloków punktowych. Ponad 25 bloków więcej niz drugi w zestawieniu Nowakowski. I to jest najlepiej punktujący środkowy w tym sezonie przy jednej z najlepszych(62%) skuterczności w ataku. A jak niedokładne piłki czasem od wujka dostawał to widzieliśmy. Drugi środkowy to Kochanowski. Skończył podobną ilość piłek co Seyed przy lepszej skuteczności(67,35%). Gorszy w bloku, ale dołożył na zagrywce. Na ławce ląduje Piotr Nowakowski(w statystykach bloku i ataku to cos pomiędzy Kochanowskim i Seyedem) oraz Jurij Gładyr(Stary, ale jary można powiedzieć.)
Libero:Damian Wojtaszek- w tym sezonie wreszcie można powiedzieć, że był w czołówce przyjmujących i broniących jednocześnie. Na ławce albo Popiwczak, który wreszcie ustabilizował formę, albo Potera, ale z racji na lepszą obronę to chyba Popiwczak.
Drużyna wygląda tak:
A:Butryn, Filipiak
R:Toniutti, Janusz
P;Fornal, Semeniuk, Śliwka, Kwolek
Ś:Seyed, Kochanowski, P.Nowakowski, Gładyr
L:Wojtaszek, Popiwczak

Jeśli chodzi o najlepsze transfery wewnątrz ligi to:
1.T. Fornal- Już pisałem o nim. Lider w ataku oraz przyjęciu a przychodził jako niewiadoma i większość w tym ja sądziła, że Jastrzębie to może być zbyt wymagajacy klub co do niego. Był w tyle za Kwolkiem. W tym sezonie go dogonił i ja powiedziałbym nawet, że przegonił(lepszy w ataku, na przyjęciu i bloku).
2.Kamil Semeniuk- Tu też się wypowiadałem. Jego dobra gra to nie jest dla mnie niespodzianka. Przed sezonem mówiłem, że to on a nie Łukasik ani Parodi będzie grał w pierwszym składzie. Miałem rację. Chociaż aż tak dobrego sezonu to sie nie spodziewałem.
3.Kamil Butryn- już o nim mówiłem. Przychodził jako bardzo solidny ligowy atakujący a odchodzi z Radomia jako gwiazda ligi.
4.Nicolas Szerszen- lider na zagrywce i w ataku. Blok też niezły
5.Rafał Szymura- wysoka pozycja Katowic to głównie jego zasługa. Zarówno jego atak jak i przyjęcie robią wrażenie
Inne transfery, które sprawdziły się in plus to Vigrass, Nowakowski, Depowski, Filipiak oraz Dryja
Jeśli chodzi o zagraniczne transfery to:
1.Seyed- mówiłem czemu, nie tylko świetne statystyki a to, że mimo trudnego charakteru(tak przynajmniej mogło sie wydawać), nie spalił się i udźwignął granie w drużynie, która częściej przegrywała niż wygrywała).
2.Paweł Halaba- Wysoka pozycja Gdańska to w równej mierze zasługa Janusza, Filipiaka i Halaby. Co tu jeszcze mogę dodać. Genialny transfer
3.Jurij Gładyr- też już o nim wspominałem
4.Brendan Sander- Przyszedł w środku sezonu, ale pokazał się z naprawdę niezłej strony
5. Miguel Tavares- imponował rozegraniem, ale nie ułatwiay mu kontuzje kolegów i ich potencjał.
inne udane transfery z zewnątrz to: Crer, Firlej, Stern, Takvam i Watten
Nie udane transfery w ogóle to: Hoag, Bartman, Marechal, Włodarczyk, Udrys, Parodi, Morozov, Sanders
Pozytywne niespodzianki wśród drużyn to: Katowice, Gdańsk, dobra gra Skry
Negatywne niespodzianki wśród drużyn to: Zawiercie, Resovia, Olsztyn
Takie największe pozytywne niespodzianki wśród zawodników to: T.Fornal, Halaba, Butryn, Baroti, B.Sander
Negatywne to: Włodarczyk, Schulz, Hoag, Hadrava, Bartman
Pozytywne rzeczy z tego sezonu dla mnie to: przetrwanie Warszawy i brak powtórki ze Stoczni oraz to, że Jastrzebski bronił się nawet nie tyle samymi wynikami co grą.
Te negatywne to: Falowana gra wielu zespołów i te wielomiesięczne kryzysy w jakie wpadali:Olsztyn, Zawiercie, Radom, Resovia. No i fakt, że nie udało się sportowo zakończyć tego sezonu.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7761
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze:Był w tyle za Kwolkiem. W tym sezonie go dogonił i ja powiedziałbym nawet, że przegonił(lepszy w ataku, na przyjęciu i bloku).
Fornal vs Kwolek
Ataki/set: 6.1 - 7.1
Skuteczność ataku: 48.36% - 47.59%
Efektywność ataku: 30.16% - 32.48%
Punkty w ataku/mecz: 10.4 - 12.3

Kwolek ma lepsze statystyki w ataku w tym sezonie (czytaj - jest lepszy w ataku), bo te 0.7% skuteczności ataku na korzyść Fornala nic nie znaczą, gdy Kwolek zaatakował te 100 razy więcej na lepszej efektywności.
ursula127
Posty: 1415
Rejestracja: 5 mar 2013, o 21:59
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: ursula127 »

Paweł Zatorski przegrywa w tym sezonie jakością gry z Wojtaszkiem , ale stawianie ponad nim Popiwczaka czy Potery to jakiś żart
Telewizyjny oglądacz.
Pewnie brak kontaktu z grą na żywo powoduje moje zdziwienie , gdy co innego widzę w czasie meczu w tv , a co innego czytam na tym forum
Lucarelli
Posty: 2736
Rejestracja: 31 mar 2013, o 14:50
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Lucarelli »

ursula127 pisze:Paweł Zatorski przegrywa w tym sezonie jakością gry z Wojtaszkiem , ale stawianie ponad nim Popiwczaka czy Potery to jakiś żart
Zatorski w niczym z nikim nie przegrywa.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Aquino »

Mój skład wygląda tak:
Rozgrywający: Zdecydowanie Łomacz nawet długo się nie namyślałem. Grzesiek czasami się tam pogubił jak np. w Warszawie ale cały sezon równa dobra gra. Natomiast już wybór rezerwowego sypacza jest trudniejszy ale stawiam trochę zaskakująco na Pająka. Dla mnie to on odmienił grę Będzina i był prawdziwym mózgiem tej drużyny.
Atakujący: Bez namysłu stawiam na Filipiaka i Butryna tylko gorzej z decyzją kto zagra w pierwszym składzie. Wybieram Filipiaka za jego równą grę przez cały sezon. Butryn miał ciężki początek i trochę falował z formą dlatego będzie tylko rezerwowym.
Przyjęcie: Szerszeń, Semeniuk jako wyjściowa para. Kwolek, Szymura na rezerwie. Z Kwolkiem jest taki problem, że miał kapitalny początek sezonu, gdzie był zdecydowanie najlepszym siatkarzem ligi ale później nastąpił spadek formy trwający do meczu z Zawierciem przez co Bartek u mnie będzie rezerwowym.
Środkowi: Seyed, Nowakowski, Kochanowski, Vigrass
Libero: Wojtaszek, Watten
Podsumowując:
Łomacz, Pająk
Filipiak, Butryn
Szerszeń, Semeniuk, Kwolek, Szymura
Seyed, Nowakowski, Kochanowski, Vigrass
Wojtaszek, Watten
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: perykles »

Użytkownikom powyżej zalecam trochę więcej luzu. Każdy ma swoje zdanie i chyba lepiej traktować takie rankingi bardziej w formie zabawy. Poniżej moja subiektywna opinia ;)
Pierwszy skład:
- atakujący: Butryn (tutaj chyba nie ma dyskusji)
- rozgrywający: Łomacz (sam nie wierze, że to pisze :D)
- przyjmujący: Kwolek / Szerszeń
- środkowi: Kochanowski / Sayed
- libero: Potera

Rezerwowi:
- atakujący: Filipiak
- rozgrywający: Brizard
- przyjmujący: Fornal / Szymura (z tym drugim miałem problem bo np Semeniuk, Halaba czy Śliwka też mogliby się tu znaleźć ale jako kibic Gieksy nie jestem obiektywny)
- środkowi: P. Nowakowski / J. Nowakowski
- libero: Wojtaszek (też się wahałem pomiędzy nim a Popiwczakiem)

Top 5 transferów : Butryn, Seyed, Fornal, Szerszeń, Halaba (wyróżnić trzeba: Tavares, Takvam, Sander, Firlej, Filipiak)
Top 5 porażek transferowych: Hoag (ale tak naprawdę cała Resovii), Włodarczyk, Morozov, Verhees, Udrys
Odkrycia/Zaskoczenia: Firlej, Kwasowski, Semeniuk, Janusz, Faryna
Zaskoczenie (drużyny): Katowice, Gdańsk
Rozczarowanie (drużyny): Rzeszów, Zawiercie, Olsztyn
Kaszanka ligi: wiadomo koronawirus ale tak na serio mi w pamięci utkwiło zachowanie zawodników Skry w meczu z Gdańskiem i ich kłótnia o przejście lini gracza Gdańska (chyba Halaby) :D
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Aquino »

Top 5 transferów:
1. Seyed
2. Szerszeń
3. Filipiak
4.Butryn
5.Semeniuk
5 najgorszych transferów:
1. Udrys
2. Mika
3. Komenda
4. Penchev
5.Parodi
Największy progres:
1. Szerszeń
2. Semeniuk
3.Filipiak
Dijkstra
Posty: 166
Rejestracja: 26 kwie 2016, o 19:09
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Dijkstra »

Najlepszy skład sezonu:
Toniutti - Butryn - Wojtaszek - Nowakowski - Gladyr - Fornal - Kwolek.
Największe rozczarowanie to brak chęci do gry siatkarzy z Rzeszowa i katastrofalna Bydgoszcz.
Największe pozytywne zaskoczenie to postęp jako zanotiwali: Fornal, Semeniuk, Butryn, Halaba i Filipiak.
W drużynie rozczarowań wziąłbym cały skład Rzeszowa oraz takich graczy jak:
Łukasik, Udrys, Parodi, Verhees, Szalpuk, Mika, Hadrava, Woicki, a największym dla mnie rozczarowaniem była trójca: Marechal, Schulz i Hoag.
Ponad stan wyszły drużyny z Będzina i Suwałk.
Szampon093
Posty: 2020
Rejestracja: 27 kwie 2014, o 22:02
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Szampon093 »

Dijkstra pisze:Najlepszy skład sezonu:
Toniutti - Butryn - Wojtaszek - Nowakowski - Gladyr - Fornal - Kwolek.
Największe rozczarowanie to brak chęci do gry siatkarzy z Rzeszowa i katastrofalna Bydgoszcz.
Największe pozytywne zaskoczenie to postęp jako zanotiwali: Fornal, Semeniuk, Butryn, Halaba i Filipiak.
W drużynie rozczarowań wziąłbym cały skład Rzeszowa oraz takich graczy jak:
Łukasik, Udrys, Parodi, Verhees, Szalpuk, Mika, Hadrava, Woicki, a największym dla mnie rozczarowaniem była trójca: Marechal, Schulz i Hoag.
Ponad stan wyszły drużyny z Będzina i Suwałk.
,, Katastrofalna Bydgoszcz" jak na skład, który posiadała Bydgoszcz, a skład jaki posiadała Resovia słowo katastrofalna zdecydowanie przynależy do tych drugich.
Pograliby jeszcze przez kilka kolejek i nie wiadomo co wydarzyłoby się z Resovią. Szczęście, że Bydgoszcz personalnie odstawała jednakże zdecydowanie największym rozczarowaniem sezonu jest Rzeszów.
Przed sezonem stawiani w gronie faworytów - Top 4? Myślę, że śmiało, a zajmują przedostatnie miejsce.
Nie rozumiem Hadravy w tym zestawieniu. Póki Czech grał, Olsztyn trzymał się na powierzchni, po jego kontuzji - 1 powazniejszej na ile lat? Olsztyn zaczął tonąć.
Największe rozczarowanie oraz kilka gorzkich słów zdecydowanie leci do Rzeszowa, wspaniałego siatkarskiego ośrodka, z najlepszymi chyba kibicami w Polsce.
alimak
Posty: 437
Rejestracja: 8 lut 2009, o 10:54
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: alimak »

Wątek zawieszenia rozgrywek jest zamknięty, to może wstawię to tutaj.

Co prawda ZAKSA nie została Mistrzem Polski, ale dostała złoty medal za pierwsze miejsce. Nasza liga nie przestaje zaskakiwać.
Załączniki
101535986_2627007674233107_8062713393477320704_o.jpg
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Ciekawe statystyki dotyczące efektywności atakujących w najlepszych ligach Europy. Atakujący z zeszłego sezonu, grający w naszej lidze, dobrze wypadli.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1
Choć by wejść w ten link pewnie trzeba będzie być członkiem facebookowego forum siatkarskiego- volley time.
dezerter
Posty: 1266
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: dezerter »

alimak pisze:Wątek zawieszenia rozgrywek jest zamknięty, to może wstawię to tutaj.

Co prawda ZAKSA nie została Mistrzem Polski, ale dostała złoty medal za pierwsze miejsce. Nasza liga nie przestaje zaskakiwać.
Podobny medal dostała Nysa za pierwsze miejsce w Krispol Lidze.
Heimlock
Posty: 612
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Heimlock »

kamil1999 pisze:Ciekawe statystyki dotyczące efektywności atakujących w najlepszych ligach Europy. Atakujący z zeszłego sezonu, grający w naszej lidze, dobrze wypadli.
https://www.facebook.com/photo.php?fbid ... ater&ifg=1
Choć by wejść w ten link pewnie trzeba będzie być członkiem facebookowego forum siatkarskiego- volley time.
Czy możesz wkleić screena?

Według mnie bardzo ciekawy i wyrównany sezon. Pobawię się w ranking zawodników na pozycjach według podanej kolejności od moim zdaniem najlepszych:

Przyjmujący:
Szerszeń - pozamiatał ligę zagrywką, najlepszy serwujący. W ataku również w czołówce.
Śliwa - najbardziej wszechstronny z przyjmujących w lidze. Jedynie mógłby poprawić zagrywkę, która i tak nie jest zła.
Fornal - również wszechstronny. Najlepszy blokujący wśród przyjmujących.
Kwolek - według mnie stać go na więcej ale wciąż pokazał klasę.
Słowa uznania dla Szymury, Semeniuka - najlepszy atakujący wśród przyjmujących, Halaby. Bardzo dobrze się pokazali.

Środkowi:
Kochanowski - trzeci najlepszy blokujący, plus bardzo dobry atak i zagrywka. Bardzo zbilansowany zawodnik.
Nowakowski - drugi najlepszy blokujący, podobnie jak wyżej.
Seyed - szkoda, że grał z niedokładnym Woickim bo mógłby być wyżej. I tak najlepszy blokujący w lidze.
Crer - bardzo dobry atak, swoim flotem robił szkody. Trochę gorzej w bloku.
Słowa uznania dla Hubera - szkoda że nie grał na dłuższym dystansie bo statystyki ma bardzo dobre, Wiśniewski - nie schodzi poniżej bardzo dobrego poziomu.

Rozgrywający:
Toniutti - klasa sama w sobie.
Janusz - zaskoczył mnie swoją grą. Wszedł na wyższy poziom i pokazuję dokładność wraz z fantazją. Szkoda, że nie dostał powołania na kadrę.
Słowa uznania dla Tuanigi - miło się ogląda jego grę.

Libero:
Przyznam się, że mało śledziłem tą pozycje więc odpuszczę ocenę. Po prostu z tych meczy co widziałem Zatorski, Popiwczak i Wojtaszek grali bez zarzutu. Ze statystyk również Potera najlepiej przyjmował.

Atakujący:
Wysyp wielu ciekawych i charyzmatycznych atakujących w tym sezonie, różnice są niewielkie. Oceniałem całościowo (zagrywka, atak, blok) i takie moje typy.
Butryn - słabszy w bloku od pozostałych trzech ale mocny w ataku i zagrywce. Efektywność ataku 38 % w stosunku do 32 % Filipiaka ale Bartosz miał jednak około 100 ataków więcej. Może by Filipiak nadrobił te 6 % przy podobnej ilości ataków.
Filipiak - największa ilość ataków w lidze. Najlepszy blokujący wśród polskich atakujących (Konar zdetronizowany).
Konarski - zbilansowany we wszystkich elementach. Trochę niedoceniany na forum. Efektywność ataku 37 %.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Z telefonu tego nie potrafiłem zrobić bo moje umiejętności w tej materii są dość ograniczone, ale z komputera mam.
Obrazek
Tutaj efektywność środkowych:
Obrazek
A tu przyjmujących:
Obrazek
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Diomedea »

Warto wspomniec Firleja. Zaledwie trzeci, (a nawet mniej, bo pierwszy niepelny) sezon gry jako podstawowego rozgrywajacego.
Pokazal sie z dobrej strony, zasygnalizowal pewne ambicje na przyszlosc. W jakim stopniu przeskoczy mierne warunki fizyczne?

Edit: Porownywanie statystyk z roznycjh lig i sezonow ....
Jedyna, co jest widoczne, to wzrost cyfr w ostatnich latach. Sama siatkowka sie zmienia. Akcje sa krotsze, skutecznosc wyzsza.
Liderzy bardziej obciazeni i spektakularni we wbijaniu gwozdzi.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2020, o 21:24 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: kamil1999 »

I tutaj parę innych ciekawych statystyk z poprzedniego sezonu PlusLigi:
Obrazek
Przyjęcie zagrywki z wyskoku:
Obrazek
A tu bardzo ciekawa statystyka ataku na wysokiej piłce:
Obrazek
Generalnie te wszystkie statystyki co dziś wysłąłem pokazują, że chyba nie doceniamy tych młodych polskich siatkarzy grających w naszej lidze.
Ostatnio zmieniony 14 cze 2020, o 21:23 przez kamil1999, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Diomedea pisze:
Edit: Porownywanie statystyk z roznycjh lig i sezonow ....
Tak nie jest to nic bardzo miarodajnego, ale dość ciekawe jak dla mnie. Niektóre nazwiska mogą nas zaskoczyć.
Diomedea
Posty: 4249
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Diomedea »

Te z obecnego sezonu ciekawe.
Pokazuje tez kto ma slabe punkty lub cos do nadrobienia.
Jak Fornal na wysokiej, Szalupa rozziew pomiedzy przyjeciem flota a dyszelkiem, nieco slabszy odbior flota przez Kwolka ale generalnie wyrownana dyspozycja, stabilizacja Semeniuka we wszystkich elementach.
Niby znamy, ale w cyferkach widac szczegoly.
kamil1999
Posty: 5449
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: kamil1999 »

Jako kibica JW niepokoi mnie, że i Fornal i Szymura mają problem na wysokiej piłce. A i Louati nie wydaje się specjalistą w tej materii. W poprzednim sezonie akcje po niedokładnym przyjęciu to była nasza bolączka. Choć przynajmniej tak jak w tamtym i w tym zanosi się na jedno z najlepszych przyjęć w lidze.
knightrider
Posty: 925
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: knightrider »

kamil1999 pisze:Jako kibica JW niepokoi mnie, że i Fornal i Szymura mają problem na wysokiej piłce. A i Louati nie wydaje się specjalistą w tej materii. W poprzednim sezonie akcje po niedokładnym przyjęciu to była nasza bolączka. Choć przynajmniej tak jak w tamtym i w tym zanosi się na jedno z najlepszych przyjęć w lidze.
Szymura, Loutti > Lyneel w szpitalu, Fromm. Nie wiadomo to Marokańczyk? na ataku oraz debiutant trener.
Michauszat
Posty: 3
Rejestracja: 12 cze 2020, o 18:10
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Michauszat »

@kamil1999

Stokronte dzięki za dane statystyczne. Dzięki tobie zakończyliśmy na forum zbędne dyskusje o wyższości selera nad marchwią.

@alimak
Dziwie się że nigdzie w mediach nie pisano o przyznaniu złotego medalu za pierwsze miejsce.
Aquino
Posty: 1305
Rejestracja: 7 lip 2019, o 10:42
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Aquino »

Gratuluję Zaksie przyznania medalu za 1 miejsce w Pluslidze.
Swoją drogę ciekawe dlaczego nie przyznali Olsztynowi medalu za największą ilość bloków, Ślepskowi Suwałki za najmniej zepsutych zagrywek w sezonie czy Katowicom za najwięcej rozegranych setów.
Jak się bawić to po całości. :] :] :]
Wszystkie z nich byłyby tak samo warte jak ten pseudo-medal KK.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: Vilgefortz »

Pseudomedal dla KK to takie poklepanie rozkapryszonego dziecka po plecach. Przecież i tak komentatorzy będą mówili o Zaksie jak o mistrzu Polski. Niech im nie ciąży.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Awatar użytkownika
nikt wazny
Moderator
Moderator
Posty: 1528
Rejestracja: 17 kwie 2008, o 10:16
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Podsumowanie sezonu PlusLiga2019/2020

Post autor: nikt wazny »

Vilgefortz pisze:Pseudomedal dla KK to takie poklepanie rozkapryszonego dziecka po plecach. Przecież i tak komentatorzy będą mówili o Zaksie jak o mistrzu Polski. Niech im nie ciąży.
Naprawdę chcecie wracać do tej jałowej dyskusji, która odbyła się po zakończeniu sezonu?
Ale jedno wiem po latach,
prawdę musisz znać i Ty.
Zawsze warto być człowiekiem,
choć tak łatwo zejść na psy...
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”