Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: IISAC »

Jeden z użytkowników tego forum(wątek Plotki i prawdopodobne transfery) napisał, że Komenda podobno do Suwałk, a Castellani zainteresowany Tuanigą.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: azs_oln »

filippiotro pisze:
pacos pisze: Przyjdzie/przyszedł taki przyjmujący, na którego wystarczy kasy. Tylko tyle i aż tyle. A na kogo starczyło? Nie mam pojęcia, nie tylko ja, jak widzę.
Jest jeszcze masę lepszych zagranicznych przyjmujących niż Andringa zarówno droższych, jak i tych tańszych, tak że mam nadzieję, iż ktoś wartościowy jeszcze się pojawi, nawet ktoś młody, ale perspektywiczny, kto mógłby posadzić Holendra na ławce.
No niestety nie masz pojęcia albo o realiach albo o siatkówce,kogo lepszego jesteś w stanie wskazać do pary z zalinskim który nie ma za grosz przyjęcia? Musi być to zawodnik pewny w przyjęciu a drugiego tak pewnego jeśli chodzi o ten element Olsztyn nie znajdzie ale jak już znajdziesz kogoś to pamiętaj o budżecie azsu.(nie buchowski nie dałby tyle w defensywie co Andringa) Ktoś wspominał o wochu-ja nie słyszałem ale być może jest coś na rzeczy bo nie pierwszy raz widzę.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

Woch będzie w Olsztynie
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: azs_oln »

W takim razie środek wyglada naprawdę fajnie,będzie walka między młodymi.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: IISAC »

Nieźle, doświadczony Teryomenko- 33 l, Poręba- 21 l, Woch- 23 l, Concepcion- 23 l.
Lynn
Posty: 970
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Lynn »

Tak naprawde jeżeli przyszedłby jeden solidny przyjmujący, na którym możnaby oprzeć gre to skład byłby w sam raz (oczywiście zakładając transfery Schultza, Teyromenki, Wocha i Conceptiona). Bez względu na to czy przyszli by Tuaniga lub Komenda. Stępień i Droszyński muszą w końcu otrzymać szanse gry jako pierszy sypacz.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

azs_oln pisze:
No niestety nie masz pojęcia albo o realiach albo o siatkówce,kogo lepszego jesteś w stanie wskazać do pary z zalinskim który nie ma za grosz przyjęcia? Musi być to zawodnik pewny w przyjęciu a drugiego tak pewnego jeśli chodzi o ten element Olsztyn nie znajdzie ale jak już znajdziesz kogoś to pamiętaj o budżecie azsu.(nie buchowski nie dałby tyle w defensywie co Andringa) Ktoś wspominał o wochu-ja nie słyszałem ale być może jest coś na rzeczy bo nie pierwszy raz widzę.
Z całym szacunkiem, ale to raczej ty nie masz skoro twierdzisz, że Andringa to wzmocnienie, w sumie nie wiem wzmocnienie kosztem kogo, oczywiście że musi być to nieźle przyjmujący gracz, sam pisałem kiedy pojawiały się te kwiatki o Ter Horstach itp że takie przyjęcie nie mogłoby być, bo byłaby to para po prostu bez przyjęcia. Ja Ci mogę 40-tu wolnych przyjmujących wymienić albo 60-ciu jeśli chcesz, spokojnie można byłoby coś z tego wybrać. Nie wiem kto ma przyjść ostatecznie, ale jak będzie to ktoś wyraźnie słabszy niż Andringa, to będzie to tragedia. Ja patrzę raczej szerzej, nie tylko na nasz rynek i graczy typu Buchowski jako przykład mogę Ci podać Moritza Karlitzka, przyjęcie w miarę utrzyma, a w ataku dołoży na pewno więcej niż Andringa. Skrzydła z Schulzem i Andringą nie gwarantują obecnie zupełnie nic i niezły środek nic tutaj nie da(chociaż i tak gorszy niż z Seyedem). Jedynym tak naprawdę pewnym skrzydłowym byłby w tym układzie Żaliński i przy jego kontuzji aż strach pomyśleć co by było dlatego chcąc nie chcąc no musi przyjść ktoś o określonym poziomie umiejętności na przyjęcie.
Ostatnio zmieniony 13 maja 2020, o 22:59 przez filippiotro, łącznie zmieniany 1 raz.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: pacos »

Myślisz, że D.C i prezes o tym nie wiedzą? Powiem ci więcej: wiedzą jeszcze coś więcej niż my - znają stan klubowej kasy.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

pacos pisze:Myślisz, że D.C i prezes o tym nie wiedzą? Powiem ci więcej: wiedzą jeszcze coś więcej niż my - znają stan klubowej kasy.
Oczywiście mam na myśli cały czas żeby poszukać kogoś ciekawego za mniejsze pieniądze, przecież nie wyskakuje z Rossardem i tego typu graczami tylko staram się wyszukiwać kogoś z tanich zawodników, chyba że faktycznie nie ma już kompletnie kasy i przyjdzie ktoś tylko na uzupełnienie składu no to trudno, ale nie ma co wtedy twierdzić, że Andringa to wzmocnienie chociaż nie wiem kosztem kogo, tylko po prostu Olsztyn dysponowałby mocno przeciętnym zestawieniem i takie są fakty. Już nawet nie mówię żeby przyszedł ktoś znacznie lepszy niż Holender, bo zapewne tak nie będzie, tylko przynajmniej ktoś kto powalczy z nim o skład, ktoś na poziomie nie wiem, Protopsaltisa, Klinkenberga itp.
dyletant
Posty: 5099
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

Żaliński jest niezbędny do grania na piłkach sytuacyjnych i pajpa (z Miką i Andringą Woicki prawie w ogóle nie grał przez trzeci metr) a Andringa jest niezbędny do przyjęcia. Gruszczyński nie pokryje 2/3 parkietu, dlatego Holender jest potrzebny, tym bardziej, że rodzi się duży potencjał na środku. Poza tym Andringa robi świetną robotę na bloku, a od przyjścia Castellaniego bardzo dużo też daje na zagrywce.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

No ale przecież piszę cały czas, że przyjmujący, który się pojawi powinien być oczywiście z niezłym przyjęciem. Andringa to dobry zawodnik jako opcja nr 3 wchodzący na poprawę przyjęcia, do 6-tki mocno średnio.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: pacos »

filippiotro pisze:No ale przecież piszę cały czas, że przyjmujący, który się pojawi powinien być oczywiście z niezłym przyjęciem. Andringa to dobry zawodnik jako opcja nr 3 wchodzący na poprawę przyjęcia, do 6-tki mocno średnio.
Wszystko zależy od tego, z którą wersją Andringi będziemy mieli do czynienia. Bo jeżeli ze zdrową i w pełni sił, to możesz nie mieć racji. Holender już miał taki okres w AZS, że był najjaśniejszą postacią drużyny, dając nie tylko dużą jakość w tyłach, ale i super radząc sobie na siatce. Jeśli tylko zapewni zespołowi stabilne przyjęcie, to - przy tak ofensywnym środku, na jaki się zanosi, oraz Schulzu i Żalińskim - może nawet być ostatnią opcją w ataku. Założenie jest takie, że Schulz odpali...
kamil1999
Posty: 5538
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:No ale przecież piszę cały czas, że przyjmujący, który się pojawi powinien być oczywiście z niezłym przyjęciem. Andringa to dobry zawodnik jako opcja nr 3 wchodzący na poprawę przyjęcia, do 6-tki mocno średnio.
To podaj jakiś przykład przyjmującego z dobrym przyjęciem w zasięgu Olsztyna. Karlitzek, którego podałeś wcześniej ma jednak za słabe przyjęcie by pokryć Żalińskiego. On najlepiej grał mając koło siebie wybitnego w przyjęciu Fornala. Mówiąc z kolei, że Klinkeberg to zbliżony poziom do Andringi, bardzo Holendra nie doceniasz. W ataku to podobny poziom do Holendra z zeszłego sezonu. Ale 3 sezony wcześniej Holender grał wybitnie w ataku. 2 sezony gdy był w drużynie Lux, Kapelus i Kalinin to gdy Andinga nie był kontuzjowany to był drugą opcją w atau i druzyna wyglądała tylko wtedy dobrze gdy był na boisku. Więc potrafi trzymać atak. A już nie mówię o przyjęciu , które ma dwa klasy lepsze niż Klinkenberg. I przy Żalińskim, który jest z reguły najczęściej atakującym przyjmującym w lidze, ataki Andringi nie będą przecież potrzebne. Potrzebne będzie jego przyjęcie by Żaliński miał swobodę w ataku i by bardzo solidni środkowi jakich mają, mogli pograć.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

pacos pisze: Wszystko zależy od tego, z którą wersją Andringi będziemy mieli do czynienia. Bo jeżeli ze zdrową i w pełni sił, to możesz nie mieć racji. Holender już miał taki okres w AZS, że był najjaśniejszą postacią drużyny, dając nie tylko dużą jakość w tyłach, ale i super radząc sobie na siatce. Jeśli tylko zapewni zespołowi stabilne przyjęcie, to - przy tak ofensywnym środku, na jaki się zanosi, oraz Schulzu i Żalińskim - może nawet być ostatnią opcją w ataku. Założenie jest takie, że Schulz odpali...
Tylko widzicie, to jest przywoływanie dobrej gry Andringi sprzed jakiegoś czasu, na tej samej zasadzie można powiedzieć, że może Mika też w końcu odpali, gdziekolwiek ostatecznie trafi, przecież to MŚ który potrafi prezentować świetny poziom tylko kontuzje go wykończyły, ale może teraz w końcu się wyleczy. Schulza to wręcz także miałem przytoczyć, sam zaznaczyłeś jeśli odpali, no i tak można powiedzieć prawie o każdym, przez 2 ostatnie lata jakoś nie odpalał dlatego przydałby się ktoś 3 z lepszym atakiem nawet kosztem nieco gorszego przyjęcia, niż opieranie całej siły na skrzydłach na Żalińskim i niepewnym Schulzu.
kamil1999 pisze:
filippiotro pisze:No ale przecież piszę cały czas, że przyjmujący, który się pojawi powinien być oczywiście z niezłym przyjęciem. Andringa to dobry zawodnik jako opcja nr 3 wchodzący na poprawę przyjęcia, do 6-tki mocno średnio.
To podaj jakiś przykład przyjmującego z dobrym przyjęciem w zasięgu Olsztyna. Karlitzek, którego podałeś wcześniej ma jednak za słabe przyjęcie by pokryć Żalińskiego. On najlepiej grał mając koło siebie wybitnego w przyjęciu Fornala. Mówiąc z kolei, że Klinkeberg to zbliżony poziom do Andringi, bardzo Holendra nie doceniasz. W ataku to podobny poziom do Holendra z zeszłego sezonu. Ale 3 sezony wcześniej Holender grał wybitnie w ataku. 2 sezony gdy był w drużynie Lux, Kapelus i Kalinin to gdy Andinga nie był kontuzjowany to był drugą opcją w atau i druzyna wyglądała tylko wtedy dobrze gdy był na boisku. Więc potrafi trzymać atak. A już nie mówię o przyjęciu , które ma dwa klasy lepsze niż Klinkenberg. I przy Żalińskim, który jest z reguły najczęściej atakującym przyjmującym w lidze, ataki Andringi nie będą przecież potrzebne. Potrzebne będzie jego przyjęcie by Żaliński miał swobodę w ataku i by bardzo solidni środkowi jakich mają, mogli pograć.
Karlitzek nie ma za słabego przyjęcia, we Włoszech jak pojawiał się na boisku, to grał przecież m.in z Palaciosem i dawał radę spokojnie, nie róbmy też z Wojtka kaleki w przyjęciu, że trzeba go będzie jakoś strasznie kryć i najlepiej żeby wgl nie przyjmował. Popatrz się jakie będą na świecie pary, jak Camejo - Kliuka, czy Kooy Lucerelli, nikt się nie zastanawia zbytnio tam czy aby na pewno będzie dobre przyjęcie, para Żaliński - Karlitzek bez problemu mogłaby funkcjonować. Ty mówisz, że ja bardzo Holendra nie doceniam, ja mogę powiedzieć, że ty bardzo Belga nie doceniasz, to taka szkolna przepychanka, ale masz racje, że jak był Lux, Kapelus czy Kalinin to Andringa mógł być drugą opcją, tylko jak się na to popatrzy z perspektywy czasu to wręcz niewyobrażalne wydaje się, że było tak kiepskie przyjęcie. Ataki Andringi muszą być potrzebne dlatego mam spore obawy, gra cały sezon na Schulza i Zalińskiego to byłoby bardzo czytelne, do tego jak wyżej pisałem, taki układ jeszcze mógłby funkcjonować kiedy byś miał pewnego atakującego, a co będzie jak Schulz nadal się średnio będzie prezentował, to cała siła ataku spoczywa na Wojtku. Mam podać przykład przyjmującego w zasięgu Olsztyna, tylko jak mam go podać skoro nie wiem jaki jest ten zasięg? Ale skoro mnie wyznaczasz do odpowiedzi, to Niko Penczew byłby w zasięgu, czy za drogi? pytam serio bo nie mam pojęcia jaki to zasięg, tak samo można twierdzić, że przecież śmiało mógłby się odbudować u Castellaniego, a kiedyś był to bardzo dobry siatkarz z dobrym przyjęciem na realia naszej ligi. Andringa nie jest też zbytnio ceniony na kadrze, wyżej stały raczej akcje, Maartena Van Garderena czy Jelte Maana, to też o czymś świadczy, on przed Olsztynem grał bodajże w lidze francuskiej i belgijskiej, wy go lubicie bo tutaj chwilę już gra i na początku fakt był nawet ok zwłaszcza porównując go do Marcela Luxa, ale w mojej opinii to jest przeciętny gracz do gry w podstawoym składzie Olsztyna i jeśli z niego zrezygnują w końcu, to poziom lig francuskich czy belgijskich to będzie poziom lig do których ponownie się uda. Andringa to też już 30-letni gracz, jaki poziom prezentuje wszyscy wiemy, a podany przeze mnie jako przykład Karlitzek ma dopiero 24 lata, już został wzięty do ligi włoskiej, jest regularnie powoływany do kadry Niemiec, gdzie miejsce na przyjęciu m.in na rzecz Karlitzka stracił dobrze nam znany Sossenheimer z Będzina i mógłby jeszcze zrobić progres pod okiem Castellaniego. To też nie jest tak, że twierdzę, iż Holender by nic nie pograł przy tym przysłowiownym Karlitzku, ja mogę twierdzić, że więcej pograłby Niemiec, ty że więcej Holender i spoko, pewnie rywalizowaliby po prostu ze sobą o skład, ale byłaby 3-ka przyjmujących i w razie czego jakieś zabezpieczenie na wypadek kontuzji któregokolwiek, chyba przyznasz, że taki gracz byłby zdecydowanie wskazany dla Olsztyna? Chyba, że już faktycznie nie ma kasy kompletnie i przyjdzie ktoś tylko na uzupełnienie składu, to nie mamy nawet o czym dyskutować, ale wtedy konstrukcja składu byłaby dość dziwna, bo śmiało można byłoby zrezygnować z 4 środkowego na rzecz lepszego trzeciego przyjmującego. Nie ma co dłużej wałkować tego samego, będziemy mądrzejsi jak się dowiemy, kto ostatecznie tutaj przyjdzie, a może jeszcze nas pozytywnie zaskoczą? ;)
Ostatnio zmieniony 14 maja 2020, o 07:33 przez filippiotro, łącznie zmieniany 4 razy.
Adamde
Posty: 821
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Adamde »

Tylko widzicie, to jest przywoływanie dobrej gry Andringi sprzed jakiegoś czasu, na tej samej zasadzie można powiedzieć, że może Mika też w końcu odpali, gdziekolwiek ostatecznie trafi, przecież to MŚ który potrafi prezentować świetny poziom tylko kontuzje go wykończyły, ale może teraz w końcu się wyleczy, Schulza to wręcz także miałem przytoczyć, sam zaznaczyłeś jeśli odpali, no i tak można powiedzieć prawie o każdym, przez 2 ostatatnie lata jakoś nie odpalał dlatego przydałby się ktoś 3 z lepszym atakiem nawet kosztem nieco gorszego przyjęcia, niż opieranie całej siły na skrzydłach na Żalińskim i niepewnym Schulzu.
Zdecydowanie sie zgadzam, musi byc 3 przyjmujacy do rownorzedny do Andringi lub lepszy. Przyjecie i blok holendra super, ale kontuzje z dwoch ostatnich sezonow zrobily swoje i az ciezko bylo patrzec ostatnio jak meczy sie w ataku. Nawet gracze typu Buchowski/Kwasowski mogliby duzo dac tej druzynie i zwiekszyc rywalizacje na przyjeciu. Nie wierze w to ze Castellani zgodzi sie na dwoch przyjmujacych klaskaczy w kwadracie, inaczej poswiecil by jednego srodkowego (pewnie Wocha), zeby wzmocnic przyjecie.
Fumanaki
Posty: 29
Rejestracja: 24 mar 2020, o 17:05

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Fumanaki »

Ja uważam że spokojnie można poradzić sobie z Żalińskim i Andringą, ale też myślę że Castellani będzie chciał kogoś porządnego jeszcze na przyjęcie. Postawiłbym na walkę o Komende, bo nie widzę tego rozegrania w przyszłym sezonie.
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: pacos »

Adamde pisze:
Tylko widzicie, to jest przywoływanie dobrej gry Andringi sprzed jakiegoś czasu, na tej samej zasadzie można powiedzieć, że może Mika też w końcu odpali, gdziekolwiek ostatecznie trafi, przecież to MŚ który potrafi prezentować świetny poziom tylko kontuzje go wykończyły, ale może teraz w końcu się wyleczy, Schulza to wręcz także miałem przytoczyć, sam zaznaczyłeś jeśli odpali, no i tak można powiedzieć prawie o każdym, przez 2 ostatatnie lata jakoś nie odpalał dlatego przydałby się ktoś 3 z lepszym atakiem nawet kosztem nieco gorszego przyjęcia, niż opieranie całej siły na skrzydłach na Żalińskim i niepewnym Schulzu.
Zdecydowanie sie zgadzam, musi byc 3 przyjmujacy do rownorzedny do Andringi lub lepszy. Przyjecie i blok holendra super, ale kontuzje z dwoch ostatnich sezonow zrobily swoje i az ciezko bylo patrzec ostatnio jak meczy sie w ataku. Nawet gracze typu Buchowski/Kwasowski mogliby duzo dac tej druzynie i zwiekszyc rywalizacje na przyjeciu. Nie wierze w to ze Castellani zgodzi sie na dwoch przyjmujacych klaskaczy w kwadracie, inaczej poswiecil by jednego srodkowego (pewnie Wocha), zeby wzmocnic przyjecie.

I pewnie albo już jest, albo prawie jest. Klub już nas chyba przyzwyczaił, że działa bez rozgłaszania na lewo i prawo, z kim działa. A tak z przymrużeniem oka (oby tylko), to mając budżet raczej średnio-niski (bo pewnie, jak zwykle, taki jest w Olsztynie), statystycznie rzecz biorąc, szanse na trafienie takiego przyjmującego z zagranicy, który wypali w PlusLidze są raczej nie za wysokie. Przynajmniej taki wniosek można wysnuć na podstawie historii. Kapelus, Lux, Kalinin, Rousseaux, Scheerhoorn, Palacios, Stoilović, Ogurčak, Bengolea, Batista, Ananiew - to zagraniczni przyjmujący z ostatniej dekady. No i Andringa, oczywiście. Ilu z nich się sprawdziło w AZS? Rousseaux, Andringa, w porywach Argentyńczycy, Ananiew jak miał dwie nogi, a i tak to mocno naciągane. Jak się szuka okazji na wyprzedażach (to nie zarzut), to nie ma co się spodziewać cudów. A że kibice, w tym i ja, na takie cuda czekają, to ich/nasze święte prawo...
dyletant
Posty: 5099
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: dyletant »

Porozmawiajmy o faktach, nie o uprzedzeniach.

https://www.plusliga.pl/statsPlayers/id/30339.html

Jak na zawodnika bez ataku Andringa wykręcił w połowie spotkań +- 50%. W dodatku to co go charakteryzuje to szanowanie piłki, popełnia mało błędów i gra dużo na ponowienie akcji, stąd zaniżone statystyki ataku. Pamiętajmy też z jak fatalnych piłek musieli grać nasi lewoskrzydłowi w ostatnim sezonie.

Jeśli gramy koncepcją mocnych skrzydeł (Schulz, Żaliński+ktoś trzeci) to Andringa nie jest potrzebny w pełnym wymiarze. Jeśli mamy oprzeć grę na równomiernym rozkładzie, grze kombinacyjnej i wykorzystaniu środka (Poręba i Teryomenko to duży potencjał w ataku) to Andringa w 6 jest niezbędny. Zresztą jedno nie wyklucza drugiego, bo Holender świetnie gra w polu i po jego obronach też można organizować kontry na wysokich piłkach.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

Wśród tych statystyk które wrzuciłeś są także takie wartości w ataku, 4/13, 4/15, 1/10, 5/16, 5/14, 6/15, 4/11, 7/21 itp każdy widzi je jak chce, ja tego nie kupuje, ze to przez to, iż on nabija piłkę na blok i dlatego, no nabija bo co innego ma robić, ma takie parametry a nie inne, przecież nie pójdzie na siłę przed siebie bo by się to kończyło spektakularnymi czapami. Mówisz, że z nim jest równomierny rozkład w ataku, to tylko w tym sensie, że przyjęcie utrzyma i będzie można grać środkiem, ale przecież my cały czas dyskutujemy o tym żeby Olsztyn poszukał kogoś kto również ma dobre przyjęcie i nie zaburzy tego systemu, a być może da więcej od Holendra w ataku i nie będzie tak wyraźnie ostatnią opcją w ataku wśród skrzydłowych, jak byłby Andringa przy Schulzu i Żalińskim. Podkreślę jeszcze raz, ja nic do Andringi nie mam, dla mnie to dobry gracz czy nawet bardzo dobry ale rozpatrując go bardziej w roli libero, do gry na siatce, różnie to z nim bywało, nie ma się co sprzeczać, będziemy mądrzejsi, jak dowiemy się kto ostatecznie trafi do Olsztyna, bo ani jedni drugich nie przekonują, że Andringa jest bardzo dobry, ani drudzy pierwszych, że przeciętny, każdy ma swoją opinię na jego temat. Ja uważam, że z Schulzem, Andringą i Droszyńskim lub Stępniem skład Olsztyna nie wygląda zbyt imponująco i może być problem z wejściem nawet do 8-mki, ty być może będziesz uważał, że zameldują się tam z uśmiechem na ustach, wszystko sezon zweryfikuje.
Danielmusizostac
Posty: 11
Rejestracja: 21 lut 2020, o 22:18
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: Danielmusizostac »

Andringa jest nieocenionym zawodnikiem wykonuje kawał dobrej roboty której nie widać a nie radził sobie z takimi elementami gry żaliński czy Mika moim zdaniem D.C poskleja tę drużyne bo ani santili ani Gogol czy ten ostatni trener noname nie dorównują klasie trenerskiej Danielowi
kamil1999
Posty: 5538
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

Do Filippiotro
Oczywiście, ze najlepiej by było jakby jakiś 3 porządny przyjmujący dołączył do Andringi i Żalińskiego. Ale osoba bardzo dobrze poinformowana, powiedziała naq tym forum, że tak nie będzie i będą dwaj juniorzy. Więc alternatywą było by pewnie wcześniejsze nie przedłużanie kontraktu z Andringą i zatrudnienie tego Karlitzka czy Pencheva i tak zrozumiałem ciebie, że wolałbyś ich zamiast Andringi. A to by było kompletnie niepotrzebne bo Andringa się sprawdził w Olsztynie a już jakiś użytkownik napisał ilu to zagranicznych przyjmujących się tu sprawdziło. Na trójke Andringa/Żaliński/Penchev lub Karlitzek nie ma kasy.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

Jeśli tak jest jak mówisz i faktycznie będzie 2 juniorów, to nie za wesoło... ale to jeszcze bym się wstrzymał bo mi się to wydaje mega dziwny pomysł mieć 4 środkowych i 2 przyjmujących, chyba że z tym juniorem to chodzi, że dołączy jakiś młody utalentowany gracz z Iranu czy innego państwa, który w razie czego będzie w stanie dać jakąś zmianę, a nie na zasadzie 2 gości, którzy będą stawiać dopiero pierwsze poważne kroki w seniorskiej siatkówce. Wydaje się na logikę, że musi być przynajmniej tak.
IISAC
Posty: 97
Rejestracja: 24 mar 2020, o 15:42
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: IISAC »

Moim zdaniem Andringa to dobry gracz. Bardzo dobre przyjęcie, dużo obron. Potrzebny jest nam taki defensywny przyjmujący, przy ofensywnie grającym Żalińskim.
kamil1999
Posty: 5538
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

No i to jeden z najlepiej blokujących skrzydłowych ligi. To defensywny skrzydłowy pełną parą.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: azs_oln »

Nie ma mowy o dwóch juniorach jakio zmiennikach,ten ktoś kto jest pewnym źródłem musiał się pomylić,będzie jeden junior.Zaden zespół nie pozwoliłby sobie na grę bez ławki rezerwowych na tak newralgicznej pozycji
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: filippiotro »

azs_oln pisze:Nie ma mowy o dwóch juniorach jakio zmiennikach,ten ktoś kto jest pewnym źródłem musiał się pomylić,będzie jeden junior.Zaden zespół nie pozwoliłby sobie na grę bez ławki rezerwowych na tak newralgicznej pozycji
Święte słowa. 100% racji, czyli miejmy nadzieję, że Andringa doczeka się solidnego konkurenta do walki o skład.
kamil1999
Posty: 5538
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: kamil1999 »

azs_oln pisze:Nie ma mowy o dwóch juniorach jakio zmiennikach,ten ktoś kto jest pewnym źródłem musiał się pomylić,będzie jeden junior.Zaden zespół nie pozwoliłby sobie na grę bez ławki rezerwowych na tak newralgicznej pozycji
To ty jesteś tą dobrze poinformowaną osoba z tego forum o której mówiłem;) Po prostu cię źle zrozumiałem gdy mówiłeś o dwóch młodych. Czyli ten drugi koło Czerwińskiego to będzie jakiś młody przyjmujący z większym doświadczeniem?
pacos
Posty: 66
Rejestracja: 16 maja 2019, o 11:33
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: pacos »

kamil1999 Nie tylko ty tak zrozumiałeś. :) Po prostu kolega azs_oln nieprecyzyjnie się wtedy wyraził. Zresztą, prosiłem go wówczas o doprecyzowanie, ale zostałem olany. ;)
Korzystając z okazji, po raz trzeci zahaczę o Jakuba Czerwińskiego, bo już dwa razy nikt się nie odezwał. Nie, żebym się żalił, ale bym chciał w końcu usłyszeć jakąś merytoryczną opinię o tym młodziaku. Może np. kolega drukjul przypadkiem zabłądzi w te rejony...
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: azs_oln »

Wybaczcie panowie w takim razie,nie zawsze mam czas i zapominam tu zajrzec,musiałem się zle wyrazić bo będzie młode przyjęcie ale nie będzie dwóch juniorów,nazwiska 3przyjmującego sam nie znam nikt z klubu nie chciał udzielić tej informacji w ostatnich dniach.
azs_oln
Posty: 209
Rejestracja: 5 maja 2018, o 22:34
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2020/2021

Post autor: azs_oln »

Jesli chodzi o czerwinskiego to dobre przyjęcie jak na ten wiek,pewny w tym elemencie ale to cały czas obserwacje na szczeblu juniorskim/1ligi.Moim zdaniem nie ma nikogo w tym roczniku pokroju chociażby Remka Kapicy ale może się myle.Napewno jeden z wyróżniających się w swoim roczniku ale jak dla mnie to tyle.Wniesie tyle co sokołowski z tym ze ja postawiłbym na sokolowskiego po roku treningów na pełnym dystansie z plusigowym zespołem jest napewno pewniejszym zawodnikiem ale to moje zdanie.
Zablokowany

Wróć do „PlusLiga”