Typy na sezon 20/21

Szary Wilk
Posty: 7940
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Szary Wilk »

-Taylor Sander swoją świetną grą porywa ligę
-ZAKSA zaczyna odczuwać skutki braku wzmocnień na skrzydłach i nie jest już tak pewna, jak była
-Konarski rozgrywa kolejny średni sezon i wypada z reprezentacji
-Tomasz Fornal wchodzi poziom wyżej, rozwój Kwolka także w tendencji wzrostowej
-Warszawa radzi sobie dużo lepiej, niż wszyscy przypuszczali i liczy się w walce o medale
-Winiarski kolejny sezon fajnie układa grę Trefla, który potrafi napsuć krwi faworytom
-Drzyzga w miarę układa grę Resovii, ale w składzie jest za mało spójności,klasowych graczy, zgrania i sporo błędów, wobec czego Resovia wypada z gry o medale
-Jastrzębie gra bardzo fajną siatkówkę, ale znowu brakuje im jednego, mocnego zawodnika, bo Szymura z Louatim to za mało
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Kliper »

1. Skra
2. Zaksa
3. Resovia
4. Jastrzębski
5. Verva Warszawa
6. Czarni Radom
7. Zawiercie
8. AZS Olsztyn
9. Trefl Gdańsk
10. Ślepsk Suwałki
11. MKS Będzin
12. Gks Katowice
13. Stal Nysa
14. Cuprum Lubin
Aranger
Posty: 4218
Rejestracja: 15 sty 2015, o 09:07
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Aranger »

To spróbujmy.

1. Skra Bełchatów - nie będę oryginalny, oczywiście przy Sandrze jest znak zapytania, ale ma dużo czasu, żeby złapać formę, a jak złapie choćby 80% swojej topowej, to powinien być w czołówce najlepszych przyjmujących w lidze. A jak złapie 100%, to wiadomo co.

2. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle - mimo odejścia Deroo w niedokończonym sezonie to ciągle był numer 1/2 (gdzieś na równi z Warszawą), skład utrzymany, może nawet trochę wzmocniony wymianą środkowych, schematy gry znów będą te same, a że poza Skrą nie widzę jakichś wyraźnych wzmocnień w czołówce, to typuję, że Zaksa ponownie będzie się bić o najwyższą stawkę.

3. Jastrzębski Węgiel - największy znak zapytania to trener, daję 3 miejsce z kredytem zaufania, że się sprawdzi, bo skład jest po prostu mocny.

4. Verva Warszawa - będą słabsi niż w zeszłym sezonie, bo Tillie lepiej niż Szalpuk wpasowywał się w potrzeby zespołu bez klasowego atakującego, a poza tym odszedł rozgrywający, który na dzień dzisiejszy znajduje się pewnie gdzieś w szerokiej czołówce najlepszych. Chyba że ktoś z tej pary atakujących odpali, to wtedy będą się bili o coś więcej.

5. Resovia Rzeszów - przeciwnie do Jastrzębia, największych nadziei upatrywałbym w osobie trenera, nazwiska w składzie są dobre, ale według mnie może im brakować przyjęcia, żeby zdobyć medal.

6. Warta Zawiercie - będą grać dobrze, ładnie, szybko i dynamicznie, ale zabraknie siły ognia, żeby zagrozić ścisłej czołówce.

7. Czarni Radom - wedle tradycji będą solidnym średniakiem środka tabeli, czasem potracą punkty tam, gdzie nie powinni, czasem zaskoczą faworyta, chyba że ten mocny środkowy jednak się tam nie pojawi.

8. MKS Będzin - a co mi tam, końcówkę poprzedniego sezonu mieli bardzo mocną, na papierze ten skład co zbudowali słabszy raczej nie jest, jak ominą ich przeróżne perturbacje finansowo-zdrowotne, to zameldują się w play-off.

-------------------------------------------

9. AZS Olsztyn
10. Trefl Gdańsk
11. Ślepsk Suwałki
12-14. GKS Katowice / Stal Nysa / Cuprum Lubin
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Vilgefortz »

Kliper pisze:1. Skra
2. Zaksa
3. Resovia
4. Jastrzębski
5. Verva Warszawa
6. Czarni Radom
7. Zawiercie
8. AZS Olsztyn
9. Trefl Gdańsk
10. Ślepsk Suwałki
11. MKS Będzin
12. Gks Katowice
13. Stal Nysa
14. Cuprum Lubin
A tego typu typy nie miały trafiać do bukmachera? ;)
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Adamde
Posty: 816
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Adamde »

1. Skra - na papierze najsilniejsza, para przyjmujacych Ebadipour - Sander, to moze byc prawdziwa petarda, oczywiscie przy odpowiednim stanie zdrowia obydwu Panów. Do tego rywalizacja w ataku - Petkovic pokazal ze grać potrafii, Filipiak byl w trojce najlepszych atakujacych ligi w mojej opinii.
2. Zaksa - dalej mają najlepszego rozgrywającego i libero w lidze. Przy Toniuttim można pewnie będzie ukryć ewentualne braki na skrzydłach. Forma atakujących pod dużym znakiem zapytania.
3. Resovia - jakoś dziwnie czuje, że w końcu trafili z transferami, Cebulj, Szerszeń, Taht, Jendryk, Butryn - wiele klubów w pluslidze chciałoby mieć ich w 6. I jest trener który może to w końcu ogarnąć.
4. Jastrzębski - pozbyli sie graczy z dużymi kontraktami, którzy nie do końca spełniali oczekiwania, w szczególności Konarski i Fromm, widziałem ich nowego atakującego w akcji raz czy dwa i zrobił na mnie bardzo pozytywne wrażenie.
5.Verva - transfery na kolana nie rzucają, ale trzon drużyny pozostał, a Anastasi już to pewnie ładnie wszystko ogarnie.
6. Zawiercie - po Skrze, moim zdaniem drugi król polowania na rynku transferowym.Cavana, Flavio, Gorgiew, Halaba - naprawdę solidne wzmocnienia, zastanawiam się nawety czy nie przeskoczą vervy
7. Trefl - to będzie czarny koń, nawet pomimo tego że skład mocno przemeblowany, Winiar do spółki z Wlazłym zrobią z tego drużynę
8. Czarni - niby aktywni na rynku transferowym, ale ich transfery mnie raczej nie przekonują (poza Josifowem, który pewnie będzie gwiazdą ligi). Jakoś tak za łatwo pozbyli się kilku ciekawych graczy jak Butryn, czy zawsze solidny Vincic na rozegraniu.
9.Azs Olsztyn - bedzie walka z czarnymi o ósemkę, ale tylko w przypadku gdy wszyscy będą zdrowi przez caly sezon. Odejście Hadravy znacznie zmniejszy siłę ognia, na rozegraniu dwie wielkie niewiadome, w ataku dwóch zawodników po kontuzjach. Reszta składu ciekawa.
10.Ślepsk Suwałki - niby odszedł tylko jeden ważny zawodnik (Szerszeń), ale wydaje mi się że dla drużyny kluczowy. Waliński, a tym bardziej Rousseaux, z całym szacunkiem, ale go nie zastąpią.
11. Cuprum - mieszanka mało znanych cudzoziemców, polaków nie chcianych w innych klubach i juniorów, chyba nie do końca mnie przekonuje. Na plus w miarę ogarnięty moim zdaniem trener. Mam nadzieję że Jakubiszak dostanie więcej gry niż w Treflu
12. Stal Nysa - zbudowali skład na utrzymanie, ale raczej na nic wiecej w tym sezonie. Pewnie będzie to taka druzyna która powalczy z najlepszymi, by potem przegrać z outsiderem
13. Mks Będzin - (o ile zbiorą 6:) gdyby Bednaruk miał komfort pracy i rozsądny budżet, pewnie zbudowałby drużynę co najmniej środka tabelii. Brazylijski zaciąg mnie nie przekonuje, a nawet jak zaczną grać dobrze, to pewni ucieknął jak Fayazi
14. Gks Katowice - mam jakieś dziwne wrażenie, że sekcja siatkarska nie jest priorytetem w Katowicach. Bardzo mi się nie podoba jak został potraktowany trener po poprzednim sezonie (nota bene całkiem udanym dla Katowic). Zła atmosfera przełoży sie na wyniki klubu.
Matson
Posty: 1501
Rejestracja: 11 mar 2020, o 17:19
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Matson »

1. Skra (o ile Sander przyjedzie odbudowany, duża moc w ataku i zagrywce, jedyny problem to może być trener który jednak nadal jest bardziej głową analityczna, pod znakiem zapytania tez osoba drugiego rozgrywajacego przy ewentualnej kontuzji lomacza)
2. Jastrzębie- bardzo perspektywiczne przyjęcie z libero prezentujący bardzo wysoką formę w elemencie przyjęcia zagrywki, sprawdzony doświadczony rozgrywający, pod znakiem zapytania atakujący ale potencjał na dobra grę w naszej lidze ma.
3. Zaksa- nadal bardzo stabilna, jednak od kilku sezonów jest tendencja spadkowa i w tym sezonie może to pęknąć, w poprzednim z klubami z czołówki widać było że potencjału sportowego na mocną walkę może trochę brakować, co przy niezłych w tym roku transferach innych drużyn może mieć przełożenie na ich spadek
4. Resovia- tutaj jak zwykle największy znak zapytania, potencjał sportowy spory, doświadczony i bardzo dobry rozgrywający, atakujący po świetnym sezonie w naszej lidze, przyjmujący z wielką parą w łapie- problemem może być przyjęcie, biorąc pod uwagę że trener jest uznany na rynku i umie prowadzić zespoły maja szanse na walkę o medale ale w tym sezonie może być jeszcze na to za wcześnie
5. Verva- utrzymany trzon w postaci reprezentantów Polski, niewiadoma w postaci rozgrywajacego i atakującego ale bardzo dobry trener, na równi z Resovią jeśli chodzi o potencjał jednak nie przekonuje mnie osoba Szalpuka który od kilku sezonów już szuka formy, w stosunku do Tilliego będzie osłabieniem
6. Zawiercie- ciekawe transfery zagraniczne, objawienie poprzedniego sezonu czyli Halaba, bardzo dobry trener- może zatrybić lecz potencjałem sportowym minimalnie według mnie odstają od wymienionej piątki
7. Radom- solidny ligowy atakujący, solidny nowy środkowy, robiący furore pod koniec sezonu Sander
8. Gdańsk- osłabiona linia przyjęcia względem poprzedniego sezonu, Mariusz całego sezonu na najwyższym poziomie nie wytrzyma raczej, efekt szaleństwa i nowości w tym sezonie może już nie zadziałać, potencjał na 7 miejsce za Radom ale wyższe miejsca to już będzie dla mnie niespodzianka
9. Suwałki- odejście Szerszenia który ciągnął ofensywnie cały zespół odbije się miejscem w tabeli, solidni ligowcy mogący zaskoczyć ale nic poza tym
Reszta zespołów prezentuje podobny potencjał wiec ciężko mi określić ich miejsca
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: barti522 »

1.Skra
Petkovic(Filipiak) - Łomacz - T.Sander - Ebadipour - Bieniek - Kłos(Huber) - Piechocki
Mocny atak i środek, do tego gwiazda ligi w postaci Sandera. Na minus wiadomo Piechocki aczkolwiek na papierze są najmocniejsi.
2.Zaksa
Kaczmarek - Toniutti - Semeniuk - Śliwka - Kochanowski - D.Smith - Zatorski
Trzon zespołu utrzymany, jeśli Kaczmarek będzie w przyzwoitej dyspozycji, powinni utrzymać miejsce na podium, do MP zabraknie.
3.Verva
Superlak(Ziobrowski) - Trinidad - Szalpuk(Grobelny) - Kwolek - P.Nowakowski - Wrona - Wojtaszek
2 MŚ na przyjęciu, 2 MŚ na środku, MŚ na libero, ciekawy w mojej opinii transfer Trinidada, który powinien być jednym z lepszych rozgrywających w lidze i duża niewiadoma na ataku, jednak liczę na spory rozwój Superlaka i Ziobrowskiego pod okiem Anastasiego. Kwolek pociągnie ten zespół, a Szalpuk powinien się odbudować i wbrew wielu nieprzychylnym opiniom mogą zakończyć sezon na podium.
4.JW
Al Hachdadi - Kampa - T.Fornal - R.Szymura(Louati) - Gladyr - Wiśniewski - Popiwczak
Skład na papierze wydaje się mocny, jednak zobaczymy jak sprawdzą się w naszej lidze Al Hachdadi czy Louati, do tego duża niewiadoma w postaci trenera. Fornal powinien liderować w tym zestawieniu, nie zdziwi mnie jeśli skończą sezon 1 lub 2 oczka wyżej, poziom Zaksy, Vervy i JW powinien być mocno zbliżony.
5.Resovia
Butryn - Drzyzga - Cebulj - Szerszeń(Taht) - Jendryk - Tammemaa(Hain) - Potera
Jakoś nie potrafię ich postawić wyżej, co roku wyglądają dobrze na papierze, a później grają poniżej swoich możliwości. Tym razem na duży plus transfery Cebulja, Drzyzgi oraz Giulianiego jednak już wielu graczy w tym środowisku dziwnym trafem grało gorzej niż w swoich poprzednich klubach, tak więc i tym razem nie jestem pewny czy Butryn, Szerszeń i Potera będą w stanie zaprezentować się tak jak w Radomiu, Suwalkach czy Będzinie. Na minus przeciętny oprócz Jendryka środek.
6.Zawiercie
Malinowski(Bociek) - Cavanna(G.Gjorgiev) - Halaba - Muagututia(Depowski) - Flavio - Niemiec - Żurek
Solidny zespół powstał w Zawierciu, ciekawa para na ataku i rozegraniu, do tego na plus transfery Flavio i Halaby, jednak Muagututia już mnie nie przekonuje, wydaje się, że 6 miejsce za zespołami, które będą się biły o podium, jest dla nich adekwatne.
7.Radom
Konarski - Kędzierski - B.Sander - Loh - Yosifov - Dryja - Masłowski
Ciekawa para na przyjęciu, Sander - Loh do tego na plus transfer Yosifova. Zobaczymy czy Konarski przynajmniej w Radomiu będzie w stanie liderować, duża zagadka jak spiszą się Kędzierski i Masłowski na długości całego sezonu.
8.Gdańsk
Wlazły - Janusz - B.Lipiński(Mika) - Reichert - Crer - Mordyl - Olenderek
Jestem bardzo ciekaw jak zaprezentuje się Wlazły w innym zespole, pojawia się także pytanie co z Miką, czy będzie w stanie się jeszcze odbudować i jego zdrowie jakkolwiek się poprawi chociaż na przyjęciu jest także Lipiński i Reichert więc nie powinno być źle. Janusz i Crer powinni utrzymać wysoki poziom. Pytanie, jak tym razem poskleja to wszystko Winiar, nie będą już tak wysoko jak w ubiegłym sezonie, jednak do czołowej 8-mki z ostatniej pozycji mogą się załapać.
9.Olsztyn
Schulz - Droszyński(Stępień) - Żaliński - Schott - Teryomenko - Poręba(Concepcion) - Gruszczyński
Solidna para przyjmujących, Żaliński - Schott do tego na duży plus transfer Gruszczyńskiego, jednak nie wiadomo czy Schulz będzie się w stanie odbudować, na duży minus z kolei para rozgrywających i głównie przez nich stawiam Olsztyn dopiero na 9 miejscu.
10.Suwałki
Bołądź - Tuaniga - Rousseaux(Klinkenberg) - Waliński - Takvam - Sacharewicz - Czunkiewicz(Filipowicz)
Na plus utrzymanie w składzie Bołądzia, Tuanigi i Takvama, w tym wypadku odczuwalny będzie jednak brak w składzie Szerszenia. Waliński nie będzie w stanie go w pełni zastąpić, do tego spora zagadka, jak zaprezentuje się Rousseaux.
11.Katowice
Jarosz - Firlej - Kwasowski - Buchowski - J.Nowakowski - Zniszczoł(Kohut) - Watten
Po wielkich mękach trzon zespołu został utrzymany, jednak odczuwalny będzie brak w składzie Szymury, do tego trener także na minus. Dobry sezon powinni zanotować Firlej oraz Jan Nowakowski. Do spokojnego utrzymania to zestawienie powinno wystarczyć, do czegoś więcej raczej nie.
12.Nysa
Ben Tara - Komenda - Bartman - Łapszyński(Bućko) - Lemański - Zajder(M'Baye) - Ruciak
Cała trójka z Rzeszowa uwolniona od niezdrowego środowiska powinna zanotować lepsze sezony niż poprzednio, co powinno wystarczyć, aby się utrzymać. Przyznam, że dziwię się sporej krytyce tego składu, który jak na beniaminka prezentuje się całkiem nieźle. Nie przeszkadza mi także, że będzie to w głównej mierze polski skład, wręcz przeciwnie, ciekawe zjawisko do obserwacji. Spora zagadka jak zaprezentuje się jedyny obcokrajowiec, Ben Tara.
13.Będzin
Faryna - Thiaguinho - Fabio - Ademar - Kalembka - Gawryszewski - Gregorowicz
Pod warunkiem, że Brazylijczycy zostaną do końca sezonu, to razem z Faryną powinni zapewnić utrzymanie Będzinowi. Na minus środkowi oraz libero. Gdyby wszystko zagrało i Bednaruk to fajnie poukładał mogą być 1 lub 2 oczka wyżej.
14.Lubin
R.Jimenez - Tavares - Jakubiszak(Ferens) - Muniz - Gunia - Smoliński(Pietraszko) - K.Szymura
Kogoś musiałem wskazać do spadku i wskazałem Lubin. Jest w tym składzie bardzo dużo niewiadomych, w zasadzie oprócz Tavaresa na każdej pozycji jest spora niepewność. Nie wiadomo jak w naszej lidze zaprezentują się Jimenez i Muniz, czy Jakubiszak będzie w stanie pociągnąć ten zespół, czy Ferens będzie w stanie wrócić do przyzwoitej dyspozycji. Pietraszko z kolei jest kontuzjowany z tego co wiem i będzie w stanie grać dopiero w 2 części sezonu. Ciężkie zatem zadanie przed Fronckowiakiem, który akurat po Tavarasie jest dla mnie 2 największym plusem tego zespołu i jeśli gdzieś upatrywać szans, to być może w osobie trenera, że pod jego okiem ten zespół zaprezentuje się znacznie lepiej niż wygląda na papierze.
Awatar użytkownika
Nagor
Posty: 6789
Rejestracja: 24 maja 2008, o 20:30
Płeć: M
Kontakt:

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Nagor »

Teraz chyba należy typować czy liga wystartuje zgodnie z planem... :(
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Asia_Ku »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2020, o 11:13 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Typy bez uzasadnień będą usuwane.
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Asia_Ku »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2020, o 21:28 przez weary_skier, łącznie zmieniany 2 razy.
Powód: Typy bez uzasadnień będa usuwane. Zdawkowe i lakoniczne hasła to nie uzasadnienia.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: kamil1999 »

Haha, odważne typy zwłaszcza z tym Zawierciem, które btw. też wysoko oceniłem. No i kontrowersyjny ten Kaczmarek. Zaraz zlecą się Kaczmarko- sceptycy nazywający go klepaczem:)
Zobaczymy ja uważam, że braknie im ławki.
A co z Jastrzębskim? Walkę o utrzymanie nam wróżysz?
Asia_Ku
Posty: 72
Rejestracja: 23 mar 2020, o 10:51

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Asia_Ku »

Zapomniałam o JW. Będzie na piątym. Uzasadnienie: jest w mojej opinii słabszy niż pozostała czwórka i Fornal ma tam zbyt silną pozycję. Zagrał w reklamie i obawiam się że to może mieć wpływ na jego samowejrzenie.

A co do Kaczmarka to przerzućmy w pamięci graczy na pozycji atakujący w pozostałych drużynach i z czystym sumieniem odpowiedzmy sobie czy chcielibyśmy wymienić Łukasza na któregoś z nich z wewnętrznym przeświadczeniem że to będzie wzmocnienie.
Awatar użytkownika
AZS OLSZTYN 1978
Posty: 527
Rejestracja: 6 lis 2015, o 13:35
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: AZS OLSZTYN 1978 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 9 wrz 2020, o 21:24 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Typy bez uzasadnień będa usuwane
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3859
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: tomasol »

Troszeczkę spóźnione, ale skoro pierwsza kolejka jeszcze nie dobiegła końca to i dam swoje przedsezonowe typy.

1-2.
Jako Mistrza Polski widzę dwa zespoły - ZAKSĘ albo Skrę Bełchatów. Oba mają najsilniejsze składy, dużo doświadczenia i największe gwiazdy tej ligi (Toniutti, Zatorski, Sander czy Bieniek). Słabych punktów jest mało ale są. W ZAKSI-e to znacznie słabsza od pierwszej szóstki ławka, lekko niepewna jest też dyspozycja na dłuższym dystansie skrzydłowych. Całą trójka to bardzo dobrzy gracze, ale mają swoje ograniczenia i wahnięcia w grze. W Bełchatowie niepewne są pozycje rozegrania, ataku i libero. Nie są to słabi gracze, ale też pewnego poziomu nie przeskoczą.
3-5.
Następna trójka zespołów zawalczy moim zdaniem o ostatni stopień podium. Resovia, Jastrzębie i Verva są jednak za słabe na finał ligi. Nie jest on wykluczony, ale warunkiem tego jest słaba dyspozycja kogoś z dwójki faworytów albo plaga kontuzji w tychże. Nie brakuje tam gwiazd naszej ligi (Drzyzga, Kwolek, Nowakowski, Kampa) czy zdolnych i bardzo dobrych zawodników. Resovia i Verva mają do tego świetnych szkoleniowców. Ale też są i poważne znaki zapytania. Resovia - taki sobie środek (poza Jendrykiem),taki sobie libero, mogą być wrażliwi na przyjęciu no i jak poradzi sobie para atakujących. Jastrzębie - trener, brak moim zdaniem lidera plus nowy atakujący, co do którego mam wątpliwości czy podoła wymaganiom takiej ligi jak nasza. Verva - odstaje pozycja ataku, utrata najlepszego moim zdaniem rozgrywającego ubiegłego sezonu, ławka rezerwowych też nie powala na kolana.
Tak w ogóle to uważam, że Warszawa to największy przegrany poprzedniego nie dokończonego sezonu. Mieli dużą szansę na tytuł, która szybko się nie powtórzy.
Trudno postawić jednoznacznie na kogoś z tej trójki, ale ja to widzę tak:Verva potem Jastrzębie i na koniec Resvoia jeśli o największe szansę na 3 miejsce.
6.
Tu właściwie kandydat jest jeden, zespół z Zawiercia. Ciekawa drużyna z potencjalną gwiazdą (Halaba), dobrą parą atakujących i ciekawą rozgrywających. Doświadczony i dobrej klasy trener na dokładkę. Mimo wszystko potencjał raczej za mały aby wedrzeć się do półfinałów.
7-10.
Dalej mamy wyrównaną grupę solidnych ekip: Czarni, AZS Olsztyn, Ślepsk i GKS. Myślę, że stawkę play off uzupełnią dwa zespoły spośród właśnie tej czwórki. Wydają się być zbudowane w miarę starannie i na tyle dobrze zbilansowane, że powinny pokazać solidną i ciekawą siatkówkę. No ale awans do ósemki to będzie maksimum tego na co pozwala ich potencjał. Tak jak pisałem dobrze zbilansowane ale o przeciętnych możliwościach.
11.
Gdzieś niedaleko za nimi widzę ekipę Trefla. Moim zdaniem lekko odstaje ona od tej czwórki (i nie tylko z powodu zakażenia COVIDEM który zaburzył im przygotowania do sezonu), ale może włączyć się przy sprzyjających wiatrach do walki o play off. Jednak utrata trójki skrzydłowych, którzy napędzali grę Trefla w poprzednich rozgrywkach, będzie trudna do nadrobienia. Szczególnie ciężko będzie zastąpić Halabę a i Wlazły raczej nie zostanie najlepiej punktującym zawodnikiem rozgrywek.
12-14.
Oryginalny nie będę i podobnie jak większość komentujących sądzę, że główni kandydaci do spadku to Będzin, Cuprum i beniaminek Stal Nysa. Typuję, że spadnie ktoś z dwójki Cuprum-Nysa, ale Będzin bezpieczny nie jest, zwłaszcza w razie kłopotów zdrowotnych. No i nie wiadomo czy dokończą sezon w takim składzie w jakim go zaczną ;) . Podstawowy problem tej trójki to brak choćby średniej klasy skrzydłowych (poza Faryną). Niewiadomą są nowe nabytki Lubina, ale ligi to raczej oni nie zawojują. Co do Nysy to Bartman najlepsze lata ma już za sobą, a Filip zawsze był jeźdźcem bez głowy. Na pozostałych pozycjach tez jest raczej blado (poza Tavaresem w Cuprum) i nawet solidni trenerzy niewiele z tego ulepią.
mac 1
Posty: 238
Rejestracja: 12 maja 2016, o 10:52

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: mac 1 »

1. Zaksa - zespół przez duże "Z" w Pluslidze.
2. Resovia - potencjał jest tylko czy będzie forma. Uważam że tak.
3. Warszawa - trener A.A już nie raz pokazał, że potrafi wykrzesać z zawodników więcej niż ktokolwiek inny.
4. Skra - bez Sandera ( jest ale jakby go nie bylo) więcej nie ugra. Nie przez caly sezon z Milanem w podstawowej szóste.
5. Zawiercie - trener, fajnie zbudowany sklad. Dlaczego nie. W sumie może będą wyżej.
6. Jastrzębie - trener podobnie jak atakujący duża niewiadoma
7 - 10. Slepsk, Czarni, Olsztyn i Cuprum.
11. Trefl.
12. Gks.
13-14 Będzin i Stał Nysa.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”