Typy na sezon 20/21

Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Typy na sezon 20/21

Post autor: Zksiak »

Proponuje wzorem Prawdy siatki pokusic sie o przypuszczalna tabele koncowa po sezonie 20/21 opierajac sie na tym co wiadomo na dzisiaj:
Moja propozyzja:
1.Skra Belchatow
2.Verva Warszawa
3.Zaksa Kedzierzyn-Kozle
4.Jastrzebski Wegiel
5.Aluron Zawiercie
6.Resovia Rzeszow
7.Trefl Gdansk
8.Slepsk Suwalki
9.Stal Nysa
10. azs Olsztyn
11.Cuprum Lubin
12.Mks Bedzin
13.Czarni Radom
14.Gks Katowice
Zapraszam do zabawy moze ktos ma jeszcze jakies pomysly
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Żeby to miało sens, to może piszmy nasze przypuszczalne szóstki, albo chociaż czemu uważamy tak nie inaczej? Jutro spróbuję zmontować moje zestawienie, chociaż obecnie wciąż wiele nie wiemy np. o Radomiu, więc ciężko go gdzieś umieścić. Jeżeli zakaz zostanie utrzymany pewnie trzeba będzie umieścić ich dosyć nisko, bo ciężko będzie im znaleźć wartościowych Polaków, ale jak zakaz zostanie zniesiony i ściągną 3 ciekawych zagranicznych zawodników, ocena składu będzie zupełnie inna.
krzychszp
Posty: 977
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: krzychszp »

Dla mnie zabawa przedwczesna, lepiej poczekać do czasu jak bedą oficjalnie znane wszystkie składy
Ostatnio zmieniony 30 maja 2020, o 18:53 przez krzychszp, łącznie zmieniany 1 raz.
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Zksiak »

Camillo Marcotti pisze:Żeby to miało sens, to może piszmy nasze przypuszczalne szóstki, albo chociaż czemu uważamy tak nie inaczej? Jutro spróbuję zmontować moje zestawienie, chociaż obecnie wciąż wiele nie wiemy np. o Radomiu, więc ciężko go gdzieś umieścić. Jeżeli zakaz zostanie utrzymany pewnie trzeba będzie umieścić ich dosyć nisko, bo ciężko będzie im znaleźć wartościowych Polaków, ale jak zakaz zostanie zniesiony i ściągną 3 ciekawych zagranicznych zawodników, ocena składu będzie zupełnie inna.
To ma byc zabawa na dzien aktualny co wiadomo co ktos wie itd..
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Vilgefortz »

krzychszp pisze:Dla mnie zabawa przedwczesna, lepiej poczekać do czasu jak bedą oficjalnie znane wszystkie składy
Dokładnie, wstrzymajmy się do lipca
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Lynn »

Pełno transferów jeszcze oficjalnie nie potwierdzonych, ale pobawić się można:

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (tylko w przypadku zdrowego Kaczmarka, który wyraźnie odżywa przy Toniuttim)
2. SKRA Bełchatów (Jeżeli Sander i Ebadipour pograją cały sezon bez kontuzji to mogą być oczko wyżej)
3. Jastrzebski Węgiel
4. Verva Warszawa
5. Aluron Zawiercie
6. Resovia Rzeszów
7. AZS Olsztyn
8. Trefl Gdańsk
9. Ślepsk Suwałki (tu jest dużo niewiadomych na przyjęciu, jeżeli wyglądują tam Waliński, Włodarczyk i jakiś dobry obco to będa wyżej)
10. MKS Będzin
11. Cuprum Lubin
12. Stal Nysa
13. GKS Katowice
14. Czarni Radom (Radom i Katowice stawiam na końcu przez najmniej pewną sytuacje finansową)
miro1905
Posty: 900
Rejestracja: 21 mar 2020, o 20:02
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: miro1905 »

1.Skra
2.ZAKSA/Resovia (Ben z sezonu na sezon coraz gorszy)
4.Verva
5.JW
6.Zawiercie

Dalej nie typuje, ale jak dla mnie Nysa kandydatem do spadku. (Bartman i Komenda razem z Hoagiem, Marechalem, Perrym i resztą walczyła o utrzymanie, więc drużyna 1 ligi +oni nie wróżą nic dobrego)
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: hvar18 »

Juz dawno nic bardziej idiotycznego nie widziałem.
Jeszcze się okres transferowy nie skończył a już typy...
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Kliper »

Lynn pisze:Pełno transferów jeszcze oficjalnie nie potwierdzonych, ale pobawić się można:

1. ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (tylko w przypadku zdrowego Kaczmarka, który wyraźnie odżywa przy Toniuttim)
2. SKRA Bełchatów (Jeżeli Sander i Ebadipour pograją cały sezon bez kontuzji to mogą być oczko wyżej)
3. Jastrzebski Węgiel
4. Verva Warszawa
5. Aluron Zawiercie
6. Resovia Rzeszów
7. AZS Olsztyn
8. Trefl Gdańsk
9. Ślepsk Suwałki (tu jest dużo niewiadomych na przyjęciu, jeżeli wyglądują tam Waliński, Włodarczyk i jakiś dobry obco to będa wyżej)
10. MKS Będzin
11. Cuprum Lubin
12. Stal Nysa
13. GKS Katowice
14. Czarni Radom (Radom i Katowice stawiam na końcu przez najmniej pewną sytuacje finansową)
Czarni mają zlą sytuacje finansową?? mają sprawę z Fivb i tyle. Druga sprawa Czarni przykładowo nie podali jeszcze składu a już są zaklasyfikowani na 13 miejscu, Będzin też raczej nie wiadono jaki będzie miał skład i jeszcze kilka klubów.
Ostatnio zmieniony 31 maja 2020, o 02:53 przez Kliper, łącznie zmieniany 1 raz.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: filippiotro »

Niech zostanie ten wątek, kto chce ten niech typuje, bo ludzie i tak to robią w wątku o transferach, a szkoda tam cały czas zaśmiecać, tam lepiej skupić się stricte na transferach, które jeszcze zostały.
kamil1999
Posty: 5528
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: kamil1999 »

filippiotro pisze:Niech zostanie ten wątek, kto chce ten niech typuje, bo ludzie i tak to robią w wątku o transferach, a szkoda tam cały czas zaśmiecać, tam lepiej skupić się stricte na transferach, które jeszcze zostały.
Jak się z tobą zwykle nie zgadzam to teraz muszę się zgodzić. Choć typowac nie będę bo teraz jeszcze jest to pozbawione sensu.
filippiotro
Posty: 905
Rejestracja: 15 mar 2020, o 08:36
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: filippiotro »

kamil1999 pisze: Jak się z tobą zwykle nie zgadzam to teraz muszę się zgodzić. Choć typowac nie będę bo teraz jeszcze jest to pozbawione sensu.
Tak bywa, ja też zwykle nie podzielam Twoich opinii, co do oceny poszczególnych zawodników. Aczkolwiek ty się nie zgadzałeś ze mną np w przypadku składu Nysy i pisałeś, że jesteś pewien, iż ściągną jeszcze jakiegoś gracza pokroju Van Garderena. Pewny być raczej nie mogłeś, a wiele wskazuje na to, że skład może być taki, jaki podałem, czyli 9 zawodników z 1 ligi zostaje po awansie i po 1 nowym graczu na każdą pozycję. Nie zanosi się na więcej niż 5 transferów do Nysy.
titerlitury
Posty: 348
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: titerlitury »

Typować kolejność teraz, to srogie wyzwanie, nawet dla największych wróżbitów. Z ciekawości jednak odpaliłem cytowany odcinek Prawdy Siatki. Z sugerowanego tam Top 5, zrobiłbym Top 6, bo z ogłoszonych i zapowiadanych transferów, tak to się mniej więcej klaruje. Czyli - ZAKSA, Verva, Skra, Jastrzębie, Zawiercie i Resovia, kolejność w odniesieniu do pozycji zajętych w minionym sezonie. Bardziej szczegółowo można będzie się pobawić po oficjalnym ogłoszeniu pełnych składów.
dezerter
Posty: 1274
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: dezerter »

Wątek może zostać, ale stanowczo za wcześnie jeszcze na typy.
Heimlock
Posty: 620
Rejestracja: 29 lut 2020, o 15:29
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Heimlock »

Oczywiście najlepiej spekulować mając pełne dane ale na każdym etapie można spekulować. Zakładając pewne transfery, które jeszcze nie ogłoszono moje typy:

1-3 miejsce: Skra, Zaksa, Resovia:
Skra - zakładając, że przychodzi Taylor Sander i Filipiak to jedynie widzę słabości w libero i solidnym ale słabszym rozgrywającym od pozostałych z tej trójki.
Zaksa - niewiadoma dyspozycja Kaczmarka.
Resovia - niewiadoma dyspozycja Butryna, którego cenię ale nie jestem pewien czy zagra na podobnym poziomie jak w poprzednim sezonie.

4-6 miejsce: JW, Warszawa, Zawiercie - parę nowych twarzy, których nie znam. Stąd nie wiem czy są w stanie walczyć o trójkę.
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Jak obiecałem, spróbuję się pobawić, wiedząc to, co wiemy / przypuszczamy, będziemy z czasem modyfikować, jak się coś nowego okaże :)

1. PGE Skra Bełchatów
Przewidywany skład: Łomacz, Sander, Bieniek, Petković, Ebadipour, Kłos, Piechocki

Trzon zachowany, dwa mocne transfery, na papierze wygląda to zdecydowanie najlepiej.

2. Asseco Resovia Rzeszów
Przewidywany skład: Drzyzga, Cebulj, Jendryk, Butryn, Szerszeń, Tammemaa, Potera

Zakładając, że w cudowny sposób wyżej wymienieni siatkarze nie zapomną jak się gra, to moim zdaniem skład na finał. Cebulj może pełnić rolę podobną do Achrema z pierwszych sezonów.

3. Zaksa Kędzierzyn-Koźle
Przewidywany skład: Toniutti, Śliwka, Kochanowski, Kaczmarek, Semeniuk, Smith, Zatorski

Zgranie i Toniutti medal powinny zagwarantować. Niemniej papierowo mocniejsze wydają mi się ekipy z Bełchatowa i Rzeszowa.

4. Verva Warszawa
Przewidywany skład: Trinidad, Kwolek, Nowakowski, Superlak, Szalpuk, Wrona, Wojtaszek

Vervę postawiłem na czwartym miejscu, bo obawiam się o atak. Na pewno też mimo wszystko słabsze rozegranie niż w minionym sezonie.

5. Aluron Zawiercie
Przewidywany skład: Cavanna, Muagututia, Flavio, Malinowski, Halaba, Niemiec, Andrzejewski

Fajnie przygotowana drużyna, jak zaskoczy to może sprawiać problemy najlepszym. Myślę jednak, że jak nikt z powyższej czwórki nie zagra poniżej oczekiwaną, to na TOP4 zabraknie.

6. Jastrzębski Węgiel
Przewidywany skład: Kampa, Fornal, Gladyr, Al Hachdadi, Szymura, Wiśniewski, Popiwczak

Wydaje się, że Jastrzębie w nadchodzącym sezonie będzie słabsze. Przy wzmocnieniach innych ekip wyszło mi szóste miejsce.

7. Ślepsk Suwałki
Przewidywany skład: Tuatinga, Waliński, Takvam, Bołądź, Rousseaux, Sacharewicz, Filipowicz

Poza Szerszeniem większość zawodników udało się utrzymać, Waliński bardzo solidny, z "dolnych" ekip póki co wygląda to zdecydowanie najfajniej.

8. Trefl Gdańsk
Przewidywany skład: Janusz, Mika, Crer, Wlazły, Lipiński, Mordyl, Olenderek

Na chwilę obecną wychodzi mi dla Gdańska gdzieś tak połowa stawki, aczkolwiek tu pewnie jeszcze jakieś ruchy zobaczymy. Jak co sezon, pozostaje pytanie, czy Mika przypomni sobie 2014 rok. To może znacznie zmienić potencjał drużyny.

9. Indykpol AZS Olsztyn
Przewidywany skład: Droszyński, Żaliński, Pietraszko, Schulz, Schott, Conception, Żurek

Czegoś mi brakuje w tym Olsztyńskim składzie. Wyszedł taki ligowy średniak. Dół ograją, górze nie zagrożą.

10. Stał Nysa
Przewidywany skład: Komenda, Bartman, Lemański, Ben Tara, Łapszyński, Zajder, Ruciak

Sporo zawodników z mistrzowskiego pierwszoligowego składu zostało, którzy jednak już w PlusLidze gościli. Do tego kilka ruchów, które powinny wystarczyć, aby się spokojnie utrzymać.

11. Cerrad Czarni Radom
Przewidywany skład: Kędzierski, Sander, Grzechnik,?, Firszt, Ostrowski, Masłowski

Tu za mało wiemy, żeby wyrokować. Na razie udało mi się zebrać taki skład, bez atakującego, bo obaj odeszli, a pogłosek nie znam żadnych. Podejrzewam, że po kilku ruchach będziemy ich oceniać wyżej, obecnie jednak o to ciężko.

12. GKS Katowice
Przewidywany skład:
Firlej, Buchowski, Nowakowski, Jarosz, Kwasowski, Zniszczoł, Watten

Po walkach prezesa podejrzewam że u części potencjalnych pracowników są spaleni, zakładając, że utrzymają coś w stylu szóstki powyżej, powinno wystarczyć na utrzymanie. Jakichś znaczących wzmocnień chyba nie mamy się co spodziewać.

13. MKS Będzin
Przewidywany skład: Thiago, Fabio, Ratajczak, Faryna, Jose, Gunia, Macheta

Nie trafia do mnie ten pomysł z Brazylijczykami. Ciężko mi przypomnieć sobie "wynalazek" z Brazylii, który się sprawdził. Zazwyczaj Ci zawodnicy się u nas nie odnajdywali, podejrzewam że i tak będzie tu.

14. Cuprum Lubin
Przewidywany skład: Tavares, Maruszczyk, Smoliński, Jimenez, Biegun, Morozau, Makoś

Na razie oprócz rozgrywającego nie ma tu w zasadzie nikogo, a jakby zlepić szóstkę z tego, co jest, to wychodzi najsłabsza ekipa w stawce.
Papito13
Posty: 619
Rejestracja: 25 mar 2019, o 01:03
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Papito13 »

1. PGE Skra Bełchatów
Bardzo dobre nazwiska dołączają do klubu, Messi zostaje, a skład na papierze jest najlepszy w lidze. Jeżeli Piechocki nie będzie sabotował, Łomacz przynajmniej utrzyma poziom z tego sezonu, a Sander dojdzie do chociaż niezłej formy na play-offy to będzie ich ciężko zatrzymać.

2. Zaksa Kędzierzyn-Koźle
Kluczowi zawodnicy zostali w klubie, a do tego dołącza Kochanowski. Jeżeli Śliwka i Semeniuk nadal będą się rozwijać, a Kaczmarek będzie grał i dojdzie do normalnej dyspozycji (co może trochę zająć) lub dostanie mocniejszego zmiennika to Zaksa będzie silniejsza. Powinni utrzymać swoją regularność i znowu bardzo wysoko zakończyć fazę zasadniczą, co może znacznie ułatwić drogę do finału.

3. Jastrzębski Węgiel
Ptoki zbudowały całkiem ciekawy skład, pomimo obniżki (?) budżetu wcale nie wyglądają słabiej. Podoba mi się schemat budowy składu na ten sezon w ich wykonaniu. Nie wiem skąd się bierze przekonanie o wyższości Szymury nad Louatim, bo ja bym jednak widział Francuza w wyjściowym składzie (przynajmniej na początku sezonu), co nie znaczy, że Szymura sobie całkiem sporo nie pogra. Dużo będzie zależeć od aklimatyzacji Hachadiego, ale Marokańczyk może być najlepszym atakującym ligi.

4. Resovia Rzeszów
Znowu mają mocny skład na papierze, jest też dobry trener i skład zbudowany w nieco inny sposób niż w poprzednich sezonach. Wierzę, że tym razem powrócą do czołówki i powalczą o medal. Ważne będzie jak w nowych okolicznościach spiszą się Butryn oraz Szerszeń, którzy błyszczeli w słabszych zespołach.

5. Verva Warszawa
Jeżeli plotki dotyczące składu okażą się prawdziwe to będą mieli nieznacznie słabszą szóstkę niż zespoły nad nimi. Dodatkowo jest paru siatkarzy mających częste problemy ze zdrowiem (Kwolek i Szalpuk przede wszystkim) i nowy rozgrywający, który może, ale nie musi, się sprawdzić. Jednak Anastasi powinien to jakoś poukładać i Verva powinna być bliżej zespołów nad nimi niż tych za nimi.

6. Aluron CMC Zawiercie
W Zawierciu zbudowano bardzo ciekawy, solidny skład. Zespół wydaje się być nieźle zbilansowany, ale chyba nieco za słaby na walkę o medale, chociaż kolejny awans do czwórki nie jest niemożliwy.

7. Indykpol AZS Olsztyn
Nie wiem czy nie pokładam nieco za dużo wiary w duecie nowych rozgrywających oraz decyzjach Castellaniego, ale Argentyński trener osiągnął wiele i zawsze potrafił sporo ze swoich drużyn (w Polsce, w karierze miewał gorsze epizody) dużo wyciągnąć. Awans do play-off jest bardzo możliwy, ale ciężko będzie o coś więcej.

8. Trefl Gdańsk
Szkoda, że nie było im dane dokończyć tego sezonu, bo mieli szansę na sprawienie kolejnej sensacji w play-offach. Jak to zwykle bywa, po udanym sezonie najważniejsi zawodnicy zostali rozkupieni, ale udało im się zatrzymać dwie wyróżniające się postacie, czyli Marcina Janusza i Pablo Crera, a Michał Winiarski również nie zmienił klubu. Bardzo ciekawe będzie jak w nowej drużynie zaprezentują się Mateusz Mika oraz Mariusz Wlazły, bo ten duet może pociągnąć Trefla zarówno wysoko (może nawet do czwórki), jak i bardzo nisko (gra o utrzymanie).

9. Ślepsk Suwałki
Po udanym debiutanckim sezonie stracili swojego kluczowego zawodnika, ale jeżeli plotki się potwierdzą to zastępstwa są solidne. Ten skład powinien zagwarantować spokojne pozostanie w lidze i walkę o play-off.

10. MKS Będzin
Ciężko przewidzieć jak MKS zagra w nowym sezonie. Ściągają aż 3 Brazylijczyków, raczej wszystkich do pierwszej szóstki i bardzo ciężko przewidzieć jak się w Polsce zaprezentują, bo przykładów, zarówno bardzo pozytywnych, jak i bardzo negatywnych nie brakuje. Środek znowu wygląda kiepsko, znowu wiele może zależeć od Faryny, ale jeśli zagra tak jak grał w tym roku to utrzymanie nie powinno być problemem. Jeżeli Brazylijskie trio odpali mogą skończyć sezon nawet w pierwszej ósemce.

11. Cerrad Czarni Radom
Na razie jest bardzo dużo niewiadomych dotyczących ich składu, więc ich pozycja jest raczej zaniżona. Wydaje się, że pozycja rozgrywającego oraz środek może wyglądać przeciętnie oraz, że znowu im uciekną najlepsi Polscy zawodnicy i utrudni im to budowę składu.

12. Stal Nysa
Jak na beniaminka wykonali ciekawe transfery do zespołu. Trochę dziwne, że w zespole będzie tylko jeden obcokrajowiec (który ma Polskie korzenie, może pomóc w aklimatyzacji), bo te nowe Polskie nazwiska są z całkiem wysokiej półki. Jeśli zawodnicy, którzy pozostaną w pierwszej szóstce udźwigną grę w Pluslidze powinni się utrzymać. Gorzej, jeżeli rzeszowska atmosfera przeniesie się wraz z 3 nazwiskami do Nysy, bo to może zaowocować nawet spadkiem z ligi.

13. GKS Katowice
Plotki dotyczące GKSu nie są najlepsze i nie brzmią zbyt obiecująco, ale jest masa niewiadomych dotyczących ich składu, a ostatnie informacje były bardziej pozytywne.

14. Cuprum Lubin
Skład wygląda raczej kiepsko i poza Tavaresem brakuje zawodników z wyższej półki. Oczywiście jest szansa, że przy trenerze Fronckowiaku oraz Portugalskim rozgrywającym niektórzy z ich nabytków wzniosą się o poziom wyżej i doprowadzą zespół do wyższej pozycji, ale na papierze skład jest kiepski i Cuprum raczej będzie czekać walka o pozostanie w Pluslidze.
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

perykles pisze: Z tym również się zgadzam. Wątek z transferami został strasznie zaśmiecony dlatego założenie nowego może o nazwie "wróżenie z fusów sezon 2020-2021" będzie dobrą opcją.
Tak z ciekawości, kiedy według Ciebie następuje data, bądź jakie czynniki muszą zajść żeby wróżenie z fusów zaczęłoby być przewidywaniami na nadchodzący sezon?

Moim zdaniem to taka sama zabawa w typowanie, teraz, jak za 3 miesiące, oczywiście pomijając fakt, że będziemy znać więcej nazwisk. Jednak nawet znając wszystkie typowanie generalnie nie ma sensu i jest formą zabawy, bo za dużo czynników wpływa na grę drużyny.

Na dowód tego poniżej załączam kilka screenów z wątku ubiegłorocznego, z września i października, czyli powinny już być prawilne:
fwasilcz pisze: 1. Jastrzębie - wzmocnienie ofensywne na środku, doszedł Fornal, solidne zmiany na każdej pozycji. Myślę, że w play-off mogą nie dać rady utrzymać pierwszego miejsca.
(...)
4. Resovia - mocne skrzydła, jak zawsze szeroka ławka, trochę mam wątpliwości co do środka i trenera, myślę że po play-off może się zamienić z Zaksą, która w play-off w zeszłym roku miała kolosalne problemy z drużynami które miały więcej mankamentów (teoretycznie)
(...)
11. Gdańsk - bardzo młoda drużyna, poza Crerem i Grzybem wszyscy urodzeni w połowie lat 90, nawet później. Może być kilka pozycji wyżej (zobaczymy jak się Halaba zaaklimatyzuje w Plus Lidze, Jakubiszczak i Janiszewski mogą też wystrzelić z poziomem), może być też słabo.
kanimo pisze: Wychodzi mi pierwsza 4: Zawiercie, Jastrzabki, Zaksa Skra i taka kolejnosc liczac od dolu bym obstawila. Ale zakladac sie nie bede ;).
DuszanKubica pisze:Jak w ubiegłym sezonie. Wyrównanych 5 ekip bez faworyta.
Co roku to czytam i co roku sie smieje.

Faworytow jest trzech, tradycyjnie Skra i Zaksa oraz minimalnie za nimi Resovia.
Tyle.
Jak widzisz nawet znając pełne składy potrafiliśmy napisać wyżej przedstawione głupoty, które patrząc na nie teraz przyprawiają nas o uśmiech. Tak samo będzie jak ktoś za rok odkopie ten wątek, niezależnie czy będziemy nasze typy pisać w czerwcu, sierpniu czy listopadzie.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: mimo82 »

Camillo Marcotti pisze:Jak obiecałem, spróbuję się pobawić, wiedząc to, co wiemy / przypuszczamy, będziemy z czasem modyfikować, jak się coś nowego okaże :)








9. Indykpol AZS Olsztyn
Przewidywany skład: Droszyński, Żaliński, Pietraszko, Schulz, Schott, Conception, Żurek

Czegoś mi brakuje w tym Olsztyńskim składzie. Wyszedł taki ligowy średniak. Dół ograją, górze nie zagrożą.


Na razie oprócz rozgrywającego nie ma tu w zasadzie nikogo, a jakby zlepić szóstkę z tego, co jest, to wychodzi najsłabsza ekipa w stawce.
9. Skład Olsztyna chyba trochę Ci się pomieszał :P

Droszyński, Żaliński, Schott, Schulz, Teryomenko, Poręba, Gruszczyński
tak będzie wyglądała 6tka Olsztyna
perykles
Posty: 263
Rejestracja: 14 maja 2016, o 18:58
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: perykles »

Camillo Marcotti pisze:
Tak z ciekawości, kiedy według Ciebie następuje data, bądź jakie czynniki muszą zajść żeby wróżenie z fusów zaczęłoby być przewidywaniami na nadchodzący sezon?

Moim zdaniem to taka sama zabawa w typowanie, teraz, jak za 3 miesiące, oczywiście pomijając fakt, że będziemy znać więcej nazwisk.
Wyręczyłeś mnie z odpowiedzią ;)
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

mimo82 pisze: 9. Skład Olsztyna chyba trochę Ci się pomieszał :P

Droszyński, Żaliński, Schott, Schulz, Teryomenko, Poręba, Gruszczyński
tak będzie wyglądała 6tka Olsztyna
Racja, nie wszystkie ruchy odnotowałem widocznie, pewnie przez brak oficjalnych potwierdzeń :) niemniej póki co zostanę przy 9 miejscu. W przypadku Olsztyna duże znaczenie będzie mieć, który Schulz trafi pod opiekę Castellaniego. Czy ten z Rzeszowa, czy z Gdańska :)
Zksiak
Posty: 140
Rejestracja: 23 kwie 2020, o 17:39
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Zksiak »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, o 08:50 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Typy wysłane do bkmachera.
mimo82
Posty: 119
Rejestracja: 2 kwie 2020, o 13:32
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: mimo82 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, o 08:50 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Typy wysłane do bkmachera.
hvar18
Posty: 305
Rejestracja: 8 maja 2020, o 20:15
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: hvar18 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, o 10:28 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Typy bez uzasadnień będą kasowane.
dyletant
Posty: 5087
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: dyletant »

Też się pobawię
1. Skra - no niestety, mocna, mocniejsza niż wcześniej, najmocniejsza od dawna, nawet Junior im tego nie zawali.
2. Zawiercie - powrót szybkiej, radosnej siatkówki, która prawie wprowadziła ich do finału. Teraz skład jeszcze lepszy. Malina, Cavanna i Halaba rozniosą tę ligę, jak się dołoży Flavio to dopiero w finale wyjdzie brak drugiego przyjmującego.
3. ZAKsa - jedno poważne wzmocnienie, ale mogą wyjść problemy na ataku. Jak trafią na Skrę to polegną. Z Zawierciem 50/50
4. Resovia - Nieźle zbilansowany skład, świetny trener, może coś ruszy, ale niektórym zabraknie ogrania. Może jak im się nie zawiesi medali, tylko postawi rolę czarnego konia to będzie łatwiej.
5. Jastrzębie - aczkolwiek może wskoczą za Resovię, nie zdziwie się.
6. Warszawa - 3 kluczowe zmiany, ale niekoniecznie w dobrym kierunku. Może wskoczą przed Jastrzębie i Resovię, ale max daję 4. miejsce.
7. Olsztyn - ale tylko przy powrocie do formy Schulza i jako takim poziomie rozegrania. Kluczem może być dobra ławka.
8. Gdańsk - ekipa mistrzów z 2014, ale mamy 2020. Być może wskoczą przed Olsztyn.
9. Suwałki - chyba najbardziej chimeryczna drużyna, równie dobrze mogą być przed Olsztynem i Gdańskiem. Drużyny o podobnym potencjale, z przewagami na poszczególnych pozycjach

Reszty nie typuję, bo Radom chyba jeszcze nie ma składu. Najsłabiej wygląda Lubin.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: dmak1 »

dyletant pisze:Też się pobawię

Reszty nie typuję, bo Radom chyba jeszcze nie ma składu. Najsłabiej wygląda Lubin.
Radom ma już praktycznie cały skład (brakuje drugiego rozgrywającego i ewentualnie czwartego środkowego).
Obecnie pierwsza 6 pewnie: Kędzierski, Konarski, Loh, Sander, Ostrowski, Dryja, Masłowski
krzychszp
Posty: 977
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: krzychszp »

dyletant pisze:Też się pobawię
2. Zawiercie - powrót szybkiej, radosnej siatkówki, która prawie wprowadziła ich do finału. Teraz skład jeszcze lepszy. Malina,
5. Jastrzębie - aczkolwiek może wskoczą za Resovię, nie zdziwie się.
.
O rety.. typy powiedziałbym mocno kreatywne :)
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: johnnyrotten »

krzychszp pisze:
dyletant pisze:Też się pobawię
2. Zawiercie - powrót szybkiej, radosnej siatkówki, która prawie wprowadziła ich do finału. Teraz skład jeszcze lepszy. Malina,
5. Jastrzębie - aczkolwiek może wskoczą za Resovię, nie zdziwie się.
.
O rety.. typy powiedziałbym mocno kreatywne :)
Rzeczywiście. Jastrzębie to nadal drużyna, którą - jak to się mówi - poprowadziłaby nawet moja babcia, a Reynolds jakieś pojęcie o siatkówce ma i nie rozumiem takich niskich typów. Podejrzewam, że ze względu na trenera, bo na pewno nie jest to skład gorszy od Resovii, a tym bardziej od Zawiercia.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Vilgefortz »

johnnyrotten pisze:


Rzeczywiście. Jastrzębie to nadal drużyna, którą - jak to się mówi - poprowadziłaby nawet moja babcia, a Reynolds jakieś pojęcie o siatkówce ma i nie rozumiem takich niskich typów. Podejrzewam, że ze względu na trenera, bo na pewno nie jest to skład gorszy od Resovii, a tym bardziej od Zawiercia.
Nie jest to także gorszy skład od Kędzierzyna...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: johnnyrotten »

Vilgefortz pisze: Nie jest to także gorszy skład od Kędzierzyna...
Jeżeli chodzi o głębię składu, to jest zdecydowanie lepszy - przede wszystkim zestawienie Szalacha kontra Rejno, Tervaportti kontra Prokopczuk to uwydatnia. Kluth to niezła opcja awaryjna, ale dawno go nie widzieliśmy, a Bucki pokazał wiele razy klasę. Może jeszcze trzeci przyjmujący, czyli Łukasik to solidnie obsadzona pozycja u kędzierzynian.

Jednak biorąc pod uwagę, że Zaksa gra w Lidze Mistrzów, a JW zapewne nie, to uderzająca jest przewaga Jastrzębia nad Kędzierzynem i innym pucharowiczem, czyli Warszawą. Z trzech eksportowych ekip tylko Skra ma równie mocną ławkę jak Jastrzębski.
Ostatnio zmieniony 24 cze 2020, o 20:45 przez johnnyrotten, łącznie zmieniany 1 raz.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”