Typy na sezon 20/21

Paragon
Posty: 290
Rejestracja: 5 maja 2019, o 10:01
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Paragon »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 25 cze 2020, o 08:35 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Typy bez uzasadnień będą usuwane.
Adriano
Posty: 580
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Adriano »

1. Jastrzębski Węgiel: Kampa, Al Hachdadi, Louati, Fornal, Gladyr, Wiśniewski, Popiwczak (jak dla mnie ruchy transferowe JW to Mistrzostwo Świata, albo przynajmniej Mistrzostwo Polski. Dlatego dla mnie nr 1)
2. Verva Warszawa: Angel Trinidad, Ziobrowski, Szalpuk, Kwolek, Wrona, Nowakowski, Wojtaszek (coś mam dziwne przeczucie, że pod wodzą Anastasiego ten zespół odpali. Nie ma tam nie wiadomo jakich gwiazd poza Kwolkiem i Nowakowskim, teoretycznie słabsi jak rok temu, ale presja też będzie mniejsza. Raczej nikt nie będzie na nich stawiał jeśli chodzi o plusligowe pudło i to może być ich siła. Anastasi lubi to... ).
3. Zaksa Kędzierzyn Koźle: Toniutti, Kaczmarek, Semeniuk, Śliwka, Kochanowski, Smith, Zatorski (Praktycznie ten sam skład co rok temu. Zgranie Zaksy zawsze było ich największym atutem. Do finału moim zdaniem zabraknie ławki rezerwowych.)
4. Skra Bełchatów: Łomacz, Petković, Sander, Ebadipour, Bieniek, Kłos, Piechocki (Tak jak w przypadku Vervy mam wrażenie że ten skład wypali , tak w przypadku Skry mam odmienne zdanie. Łomacz to dla mnie mega przeciętniak i nie widzę jego gry z Sanderem i Filipiakiem. Moim zdaniem w kluczowych meczach będzie grał Petković, ale nie jest to zawodnik który da niewiadomo jaką jakość. Do tego Piechocki... )
5. Asseco Resovia Rzeszów: Drzyzga, Butryn, Cebulj, Szerszeń, Jendryk, Tammemaa, Potera
(w Rzeszowie skacze się niżej wolniej i generalnie gra słabiej. Moim zdaniem wystarczy to na 5 miejsce max. Chociaż kadrowo dla mnie nr 2 za JW. Nie wierzę jednak w jakąś oszałamiającą grę tej drużyny).
6. Trefl Gdańsk
7. Aluron Zawiercie
8. Cerrad Czarni Radom
9. Indykpol AZS Olsztyn
10. Ślepsk Suwałki
11. GKS Katowice
12. Stal Nysa
13. MKS Będzin
14. Cuprum Lublin

Miejsca od 6 do 14 to drużyny które swoje wygrają i swoje przegrają. Mogą sprawić jakąś jedną czy drugą niespodziankę, ale nie będą się liczyły w rozgrywce o medale, a tylko ta się liczy.
dyletant
Posty: 5081
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: dyletant »

Marokańczyk z dołów Serie A i Louati po słabym, co najwyżej średnio udanym sezonie w średniaku serie A mają roznieść tę ligę? To ja się zaczynam obawiać o jej jakość.
Warszawa i medal z Ziobrowskim, to się musi udać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

dyletant pisze:Marokańczyk z dołów Serie A i Louati po słabym, co najwyżej średnio udanym sezonie w średniaku serie A mają roznieść tę ligę? To ja się zaczynam obawiać o jej jakość.
Warszawa i medal z Ziobrowskim, to się musi udać.
Przypomnę, że w tym roku Warszawa zdobyła medal (ok, nie medal, bo nie rozdawali, ale wiemy o co chodzi) bez atakującego.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Vilgefortz »

dyletant pisze:Marokańczyk z dołów Serie A i Louati po słabym, co najwyżej średnio udanym sezonie w średniaku serie A mają roznieść tę ligę? To ja się zaczynam obawiać o jej jakość.
Przypomnę, że w siatkówce liczy się kolektyw...
Al Hachdadi - w Brazylii dał radę - w PlusLidze może być czołowym atakującym ("?").
Louati - średni sezon Monzy, ale on może zaliczyć go do nawet udanych, co uwydatniają statystyki.

W Jastrzębiu zebrała się grupa ludzi, którzy chcą osiągnąć coś jako zespół, więc dlaczego nie?
PS. Też uważam,że 1. miejsce jest trochę na wyrost jednak.
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Adriano
Posty: 580
Rejestracja: 24 lut 2020, o 11:52
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Adriano »

Idąc tym tokiem rozumowania że Louati grał średnio/słabo w Monzy to np Sander nie grał wogóle przez rok...Więc skąd te ochy i achy nad jego transferem? Mówiąc że Al Hachdadi grał w ogonach ligi włoskiej, to gdzie grał Baroti przychodząc do Zaksy? A przypominam że to z nim właśnie zajęli pierwsze miejsce w niedokończonej pluslidze i chłop spisywał się naprawdę dobrze.

Jak dla mnie Louati i Al Hachdadi to świetne ruchy i przede wszystkim mają bardzo dobrych zmienników/konkurentów.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Diomedea »

Moje typy:

1Skra- krol polowania. Junior nie przeszkodzi.
2Zaksa-przyjscie Kochanowskiego mozna uznac za lekkie wzmocnienie i wzmocnienie serwisu. Kamil zagra od poczatku, Sliwka bedzie walczyl o IO. Jedyny znak zapytania to Kaczmarek. I zmeczenie, jesli beda puchary, bo Zaksa nie odpuszcza.
3/4/5 moga byc przetasowania.
3Resovia, z zastrzezeniem, choc trudno sobie wyobrazic jak to mozna skopac. Tym razem jest trener, gracze sa wzglednie mlodzi i glodni sukcesow
4/5JW i Warszawa. W JW obawy o wykreowanie lidera i o trenera. Warszawa-slabszy sklad (moze jakas niespodzianka na atak) ale trener wie jak z niego wycisnac 120%. I odpuscic puchary ???
6Zawiercie. Przejma role Gdanska z zeszlego sezonu. Czyli moga byc wyzej :)
7Czarni. Sklad zblizony do Warszawy (niewiele slabsze lewe, a mocniejsze prawe), ale trener juz nie.
8Olsztyn. Nie jestem przekonana, ze Droszynski/Stepinski beda duzo gorsi od Kedzierskiego. Trzymam kciuki za mlodziez, ktorej jest tam sporo.

9 Gdansk- nazwiska zamiast glodnych wilkow. Roznie moze byc, ale takiej walki jak w ostatnim sezonie nie przewiduje.
10 Suwalki. Niby solidnie ale odpadl gracz z najwieksza charyzma. Moga byc przed Gdanskiem.
11 Cuprum. Dobry sypacz, niezly trener, doswiadczony atakujacy. Szymura nie zastapi jeszcze Gruszczynskiego, Brazylijczyka nie znam, Jakubiszak potrzebuje czasu jesli w ogole odpali. Ale trzymam kciuki. Za Szymona oraz mlodego srodkowego, ktorego bral jest w czolowce I Ligi w blokach.
Dalej trudno przewidziec. W Bedzinie nie bada placic, w Katowicach nie zaplacili poprzednio, Nysa nie przekonuje.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Vilgefortz »

Pozwolę sobie wytypować swoją pierwszą ósemkę:

1) Skra - skład o dużym potencjale - co prawda, Sander jest niewiadomą, ale zawodnik o tej klasie po kontuzji może zwojować naszą ligę tak jak Abramow dekadę temu. Myślę, że tan skład na 90% (bezpieczniejsza zakładka niż dał sobie taki jeden ;) ) się obroni.

2) JW - jakby nie patrzeć, jeden z najmocniejszych składów. Luke Reynolds (już z brodą +10 do trenerki :] ) da radę ogarnąć drużynę i wraz z polsko-francuskim przyjęciem, mocnym środkiem i marokańskim atakującym poprowadzi Ptoki po czwarte srebro.

3) Resovia - zakładam, że ekipa Giulianiego uniesie pasiak i pokona presję, a zarazem udowodni swoją wartość - mam nadzieję, że ominie ją klątwa ciążąca na składach od kilku sezonów.

4) Verva - wydaje się, że mimo słabszego składu w zasięgu Warszawy jest półfinał, a przemawia to do mnie, dzięki Kwolkowi i innym obecnym i ex-reprezentantom, nawet ze słabszymi atakującymi i zagadką na rozegraniu Anastasi coś z tej paki wyciągnie.

5) ZAKSA - ach, Ben, Ben, Ben - niestety stałe ocenianie składu pod egidą Francuza się skończyło - niby dobre przyjęcie i środek, do tego Toniutti - no, ale atak i ławka mocno kuleją. Może Grbić utrzyma z tego monolit ??? Czas może pokazać, że się mylę.

6) Zawiercie - dobre przyjęcie, ale szczena nie opada - ciekawe rozegranie, ale tak samo jak z przyjęciem - środek mocny - atak, który zaliczył gorszy sezon niż 18/19 - może się zdarzyć wszystko, ale ja nie widzę tutaj lidera i daję Jurajskim 6. miejsce.

7) Radom - no, tutaj Dawid coś pomoże, może Loh coś doda, ale przy takich przeciwnikach raczej trudno będzie im uciorać więcej ze sternikiem Robertem Pryglem.

8) Z tym miejscem mam problem, więc dam zakładkę na 4 drużyny, które moim zdaniem mogą zakręcić się tutaj:
- Olsztyn - ciekawe skrzydła - jeśli rozegranie pójdzie mogą tutaj być umieszczeni bez problemu
- Gdańsk - jestem ciekaw jak pójdzie Winiarowi drugi sezon w trenerce z trochę słabszym składem(?)
- Suwałki - casus beniaminka minął - odszedł Szerszeń - ciekawe, jak poradzą sobie w nowym sezonie z niezłymi transferami.
- Będzin - Kanarki Diabłowi zagrają to Zagłębianie w mojej opinii mają szansę na ósmę miejsce, choć minimalne...
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
barti522
Posty: 1809
Rejestracja: 5 maja 2014, o 18:36
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: barti522 »

dyletant pisze:Marokańczyk z dołów Serie A i Louati po słabym, co najwyżej średnio udanym sezonie w średniaku serie A mają roznieść tę ligę? To ja się zaczynam obawiać o jej jakość.
Warszawa i medal z Ziobrowskim, to się musi udać.
Facet przede wszystkim to daruj sobie takie teksty, bo sam wytypowałeś Zawiercie na 2 miejscu, co jest niedorzeczne a skład mają na mniej więcej 6 i pewnie tak wskaże największa ilość użytkowników w swoich typach. Tak więc przestań z łaski swojej komentować typy innych i pozwól im się swobodnie wypowiedzieć, bo z tych wszystkich typów to najśmieszniejszy i najmniej realny jest właśnie Twój. Al Hachdadi i Louati to mają być średnie transfery, za to pewnie Muagututia, Niemiec albo Żurek sporo lepsze. Co do Warszawy to po pierwsze nie z ZIobrowskim, bo pewnie będzie rezerwowym, a po 2 prędzej oni w składzie m.in z Kwolkiem i Nowakowskim zdobędą medal niż Zawiercie znajdzie się w finale, więc jak coś się ma udać to ten finał Zawiercia, z pewnością tak będzie, możesz stawiać śmiało w STS, duży procent szans, że wygrasz. Też uważam, że kolega troszkę za nisko ocenił Skrę, bo ja pewnie postawię ich na 1 msc, ale całość tabeli przedstawię jak poznam wszystkie transfery, jednak każdy ma prawo do własnej opinii, jak kolega widzi JW na 1 msc, to ma takie prawo i nie trzeba z tego śmieszkować czy szydzić, bo przykładowo kontuzja Sandera w play-off i taka sytuacja już mogłaby się wydarzyć, a żeby Zawiercie weszło do finału, to nie tylko Sander musiałby być kontuzjowany, ale chyba połowa ligi. ;) Tak więc delikatnie rzecz ujmując nie jesteś najbardziej adekwatną osobą, aby zwracać komukolwiek uwagę, jaką drużynę na którym miejscu wytypował.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vilgefortz pisze:Louati - średni sezon Monzy, ale on może zaliczyć go do nawet udanych, co uwydatniają statystyki.
Nieprawda - Louati przez większość sezonu grał bardzo słabo w ataku i Monza musiała przez to grać de facto na dwóch skrzydłowych w ofensywie. Francuz nieźle przyjmował i dobrze serwował, ale w ataku był jednym z najgorszych podstawowych przyjmujących w Serie A.

Obrazek

Gorszą efektywność ataku od Louatiego spośród przyjmujących z >4 ataki/set, mieli tylko: Swan Ngapeth (185 cm wzrostu, trzeci przyjmujący Vibo Valentii), Branimir Grozdanow (Sora skończyła sezon z bilansem 1-18), Muagututia i 19-letni Asparuchow, ale oni i tak atakowali więcej niż Louati.

Czyli do naszej ligi trafiło dwóch spośród czterech najsłabszych w ataku podstawowych przyjmujących Serie A poprzedniego sezonu.
Awatar użytkownika
Vilgefortz
Posty: 1676
Rejestracja: 15 kwie 2020, o 15:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Vilgefortz »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 cze 2020, o 08:22 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
Veritatem dicam, quam nemo audebit prohibere...
Tharaster
Posty: 961
Rejestracja: 24 mar 2018, o 20:02
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Tharaster »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 26 cze 2020, o 08:22 przez weary_skier, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Cytowanie
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Vilgefortz pisze:Zwracam honor, sugerowałem się źródłem, które nie uwzględniło efektywności.
Mam nadzieję, że jednak pod tym względem na Śląsku się trochę ogarnie.
Louati miał po prostu słaby sezon, tak jak cała Monza, rok wcześniej wyglądał solidnie.
Obrazek
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: kamil1999 »

Teraz, kiedy znamy już praktycznie pełne składy drużyn to i ja się pobawię w typowanie.
1)Skra. Z jednej strony Adriano może mieć rację, że Łomacz to nie jest odpowiedni sypacz to gry z Filipiakiem, ale w razie czego i tak jest bardzo solidny Petković a przy liderze z poprzedniego sezonu czyli Irańczyku i Sanderze to atakujący nie musi być tu głównym młotem. Ta drużyna na papierze jest ponad innymi, gdyby nie Piechocki to powiedziałbym, że mogą powalczyć w LM. Mają spory potencjał w ataku, na zagrywce i bardzo stabilne przyjęcie. No i na ławce mają Petkovicia, Katicia czy Hubera. Jest moc.
2)JW. Podoba mi się ten skład. Poza utratą Lyneela, który i tak często łapał kontuzję to są tu raczej same wzmocnienia. Tak jest na papierze, ale jest to w dużej mierze nowa drużyna. Nie wiadomo czy charakterologicznie zatrybi. Nie wiadomo czy będzie to tak "drużyna" jak w zeszłym sezonie. Gdy ich oglądałem to miałem skojarzenia z Jastrzębskim Łasko oraz Kubiaka. W każdym razie na pewno znów będzie klasowe przyjęcie, zagrywka równie dobra, no i wydaje się, że bardziej stabilny atak. Przede wszystkim podoba mi się zamiana niestabilnego Konarskiego na Al Hachdadiego. Marokańczyk mi bardzo imponował we Włoszech i we Francji. W Brazylii miał fajne statystyki. Szymura jest po fenomenalnym sezonie w którym był liderem gieksy a Louati to fajny uniwersalny przyjmujący z niebezpieczna zagrywką. Będzie dobrze. Cieszy to, że tacy zawodnicy jak Bucki, Tervaportti czy Louati/Szymura będą na ławce.
3)Resovia. Zastanawiałem się czy dać wyżej ich czy JW, ale serce zadecydowało. No i może przyjęcie. To będzie słaby punkt Resovii. Ale w końcu wyciagnęli wnioski i sięgnęli po zawodników, którzy walczą o nazwisko i którzy są w formie. Szerszen, Butryn czy Cebulj to hitowe transfery. Wygrzebią się z dołu.
4)Zaksa. Gdybym miał obstawiać kto zdobędzie mistrzostwo to ich dałbym na drugie miejsce. Według mnie to oni mają największe szansę by odprawić Skrę z kwitkiem. Dlatego bo i ich pierwszy skład mi imponuje w największym stopniu zaraz po Skrze. Posiadają najlepszego sypacza w lidze, najlepszego libero(choć Popiwczak i Wojtaszek blisko) no i Semeniuka oraz Śliwkę, którzy w zeszłym sezonie kręcili niesamowite liczby. Zwłaszcza liczę na rozwój Semeniuka. Do tego w końcu będą imponować na zagrywce(Semeniuk, Kaczmarek, Kochanowski, Smith a u Grbicia to nawet Toniutti i Śliwka próbowali hybrydową). No i w zeszłym sezonie wyglądali naprawdę dobrze u Grbicia. Niewiadomą jest Kaczmarek, ale myślę, że jakoś sobie poradzi. Czemu tylko 4 miejsce przy tak pozytywnej opinii? Brak ławki. Pierwszy skład będzie grał od deski do deski. No może Łukasik parę razy się pojawi a to oranie doprowadzi do kontuzji oraz braku świeżości, którą będzie miała Skra czy Jastrzębski.
5)Zawiercie. Według mnie mogą powalczyć nawet o medal. Zgadzam się z Dyletantem, że będą groźni. Imponuje mi gra Cavanny, imponuje mi ich środek, szczególnie w ofensywie. Malinowski z Halabą zapewnią atak a Muagututia przyjęcie. W odwodzie jest Depowski. Zresztą ławka na każdej pozycji jest mocna.
6)Warszawa. Gdyby nie Ziobrowski/Superlak, który miał dobre pół sezonu bo tyle grał lub mniej to pewnie walczyli by o podium. Ale jednak wszystko wskazuje na to, że ta dwójka będzie odpowiadała za prawe skrzydło w Vervie. Do tego przyjęcie, choć przyzwoite to już nie będzie tak mocne jak w zeszłym sezonie a takie zespoły jak JW czy Zaksa wyglądają w nim lepiej a zagrywkę to będą mieli jedną ze słabszych w lidze ogólnie. No i Szalpuk też nie pewny. Ostatnio miał dość często te problemy z barkiem. Ale jest Anastsi i dlatego nie są u mnie niżej.
7)Olsztyn. Jestem jakoś spokojny, że Schulz uwolniony od niezdrowej atmosfery w Resovii, wróci do formy. Kto wie czy się nie włączy w walkę o IO? Heynen go chyba lubi. Przyjęcie jest wzmocnione Schottem a Żaliński drugi sezon będzie miał pewnie lepszy. Tamten to pewnie aklimatyzacja w nowym zespole. Do tego wzmocnienie na libero, ciekawy, choc może trochę słabszy środek. Jeżeli chodzi o element zagrywki i przyjęcia to w obu powinni imponować.
8)Radom. Bardzo się cieszę, ze zespół z Konarskim, Sanderem czy Lohem dałem tak nisko. I że inni dają go mniej więcej tam gdzie ja. To pokazuje siłę naszej ligi. Jeśli miałbym wskazać ich słabości to pewnie atak. Loh to typowo defensywny zawodnik, Konarski swoje potrafi, ale nie wiem jak zaprezentuje się przy słabszym sypaczu niż dotychczas. Dobre wrażenie robi środek. Dryja to nie doceniany zawodnik. Grzechnik czy Ostrowski to solidny Plusligowy poziom. Libero nie pewny. Szczególnie w przyjęciu. W zagrywce będą wyglądali solidnie, w przyjęciu też solidnie, choć może z lekkimi obawami ze względu na libero.
9)Suwałki. Brakować im bedzie lidera, ale mają fajna atmosferę no i Waliński pod względem sportowym to chociaż w 80% zastąpi Szerszenia. Wzmocnili pozycję libero, środek i Rousseaux (mam nadzieję, że w końcu dobrze napisałem jego nazwisko ;) ) to lepszy siatkarz niż solidny Klinkenberg, który z tego co mówią tu niektórzy, wcale nie musi odejść. Fajna drużyna. Brakuje może tego Wow, który jest przy pozostałych 8 to myślę, że i tak powalczą o 8.
10)Gdańsk. Drużyna sytych wilków(Wlazły, Mika, Penchev), którzy swoje już wygrali. Na plus transfer Lipińskiego czy utrzymanie Crera. Te syte wilki jakiś poziom tez zapewnią, ale braknie im do top 8.
11)Cuprum Lubin. W sumie co roku ten zespół stawiam za wysoko. Nie wiem czy nie będzie tak też w tym, ale jakoś mi się wydaje, że spokojnie się utrzymają. Tavares gwarantuje poziom rozegrania, Jimenez był jednym z lepszych atakujących ligi Francuskiej, Pietraszko czy Smoliński to nie są żadne drewna a ten pierwszy dołoży zagrywkę. Linia przyjęcia solidna, choć zbyt wyrównana się wydaje. Nie ma mpojęcia kto zagra. Jest Ferens, który gwarantuje pewien solidny poziom, Jest Jakubiszak, którego talent powinień kiedyś wypalić, jest Maruszczyk, który nieźle wyglądał w zeszłym sezonie(lepiej od Dvoranena) no i ten Brazylijczyk, który nie najgorzej wygląda na filmikach, które udostępniał nam Johnnyrotten. Wyrównana 4 i to może być ich problem bo widze tutaj Resovię i brak stabilizacji na przyjęciu. A co do libero to jestem fanem talentu mojego imiennika. Zresztą będącego w moim wieku.
12)Będzin. Para Veloso- Faryna wygląda na bardzo mocną, powiedziałbym nawet, że jest to para na walkę o play-off. Ale tak mocna para potrzebuje wsparcia reszty kolegów z drużyny. Nie wiem co zaprezentują Brazylijczycy na przyjęciu, środek bardzo drewniany, libero słaby. Nie widzę tego. Widać ten brak pieniędzy po składzie. Dlatego nie obawiałbym się czy przestaną płacić. To prawdopodobnie najtańszy skład. A Brazylijczycy według słów Grzyba zarabiają tak po 40/50 tys Euro za sezon. Choć uważam, że Bednaruk ich utrzyma w lidze.
13)Stal Nysa. Nie wiedziałem kogo dać niżej. Gieksę czy Nysę. Zdecydowałem chyba życzeniowo. Cieszę się, że Nysa wróciła do ligi bo to fajny ośrodek, ale całkowicie jje transfery mnie nie przekonują. Pod względem mocy nazwisk jest chyba lepiej niż Będzin, ale to są zawodnicy po fatalnych sezonach(Komenda, Ben Tara, Bartman) a owej dwójce z Rzeszowa się podobno źle ze sobą gra. Do tego nie jestem przekonany czy Łapszyński/Bućko są odpowiednimi zawodnikami na pierwszy skład zespołu z PlusLigi. Ten pierwszy grał gdy poziom zespołów z dołu tabeli był dużo niższy a i tak wyglądał po prostu słabo. Do tego para Łapszyński/Bućko- Bartman nie zapewni dobrego przyjęcia. A Ben Tara był jednym ze słabszych atakujących w Ligue A. Choć może w lepszej lidze pokaże się z lepszej strony tak jak Fornal pokazał się z lepszej strony dopiero w lepszym klubie. Już to mówiłem, ale polityka transferowa jest dość dziwna. Jakby za wszelką cenę chcieli ściągnąć samych Polaków a gdy zabierali sie za transfery to za dużo wolnych nie zostało. Musieli się bić z Radomiem i Lublinem o Ruciaka, z Warszawą i Jastrzębskim o Lemańskiego. Po co? Pewnie zawodnicy zagraniczni o zbliżonych umiejętnościach byli by tańsi. Na rynku został między innymi Perry to po co się bić o Ruciaka skoro nie blokują limity? No i gdyby nie Korea to na ataku grałby Filip i Krzysiek, ale skoro jednak Korea to dlaczego nie postarali się o lepszego zawodnika? Było wielu na rynku? Trudno nie odnieść wrażenia, że postawili na Ben Tarę bo to też Polak. Możecie się śmiać, ale dla mnie w tym budowaniu składu widać lekki nacjonalizm.
14)Gieksa. Utrzymali większość składu, ale nie tego najważniejszego. To choćby sprawia, że ciężko im będzie powtórzyć wynik z poprzedniego sezonu. Jednak niby powinni sie spokojnie utrzymać skoro utrzymali większość poza jednym zawodnikiem. Powinni. Gdyby byli maszynami. Na pewno większość z was tak jak ja jest gdzieś zatrudniona. Czy chcielibyście długo pracować u pracodawcy, który was ma za nic i w ogóle was nie szanuje? Który odprawia jakieś dziwne praktyki by mieć usprawiedliwienie dla zwolnienia waszych kolegów? Czy w tak toksycznym z winy pracodawcy miejscy dawalibyście z siebie 100%? Sądzę, że raczej nie. Nie twierdzę, że specjalnie będą przegrywać mecze, ale taka sytuacja jaka była w tym okienku transferowym, będzie w nich siedzieć. Nie będą oddawać zdrowia za pracodawcę, który ich nie szanuje, nie będą chcieli pewnie w większości pozostać w takim klubie. Według mnie Gieksa spadnie. Jak to niektórzy tutaj mówią- Róbcie screeny.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: dezerter »

Przestań powtarzać zmyślone bajki o konfikcie pomiędzy Bartmanem i Komendą, na dowód odsyłam do ostatniego wywiadu z Bartmanem dla TVP Sport.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Diomedea »

Jimenez jeden z lepszych atakujacych a Ben Tara po fatalnym sezonie?
To ogladalismy inne statystyki. Fakt, Ben Tara nieco gorszy, ale obaj to zawodnicy z dolu rankingu podstawowych atakujacych.
Podobnie jak z przyjmujacymi serieA nie trafili do nas najlepsi czyli Michalovic, Egleskalns, Tupchii ew Araujo.
Jimenez byl chyba lepszy jak wchodzil do tej ligi, wtedy imponowal dynamika. Moze odzyje?
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Diomedea pisze:Jimenez jeden z lepszych atakujacych a Ben Tara po fatalnym sezonie?
To ogladalismy inne statystyki. Fakt, Ben Tara nieco gorszy, ale obaj to zawodnicy z dolu rankingu podstawowych atakujacych.
Podobnie jak z przyjmujacymi serieA nie trafili do nas najlepsi czyli Michalovic, Egleskalns, Tupchii ew Araujo.
Jimenez byl chyba lepszy jak wchodzil do tej ligi, wtedy imponowal dynamika. Moze odzyje?
Albo po prostu go rozpisali. Często mamy do czynienia z one season show, jak np. w przypadku Krzyśka w Olsztynie czy Romacia w Gdańsku. Oby nie było tak również z Jimenezem. Generalnie podoba mi się skład zebrany w Lubinie. Widać, że pieniędzy nie ma zbyt wiele, ale jest w tym wszystkim zamysł. Dużo bardziej podoba mi się ekipa z Lubina niż z Nysy, Katowic czy nawet Będzina.
Lynn
Posty: 969
Rejestracja: 24 kwie 2009, o 22:28

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Lynn »

Generalnie podoba mi się skład zebrany w Lubinie. Widać, że pieniędzy nie ma zbyt wiele, ale jest w tym wszystkim zamysł.
na ostatniej "Prawdzie Siatki" mieli inny pogląd na tą sprawe.
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja tam wolę ekipę złożoną z Jakubiszaków niż z Bartmanów.
johnnyrotten
Posty: 1730
Rejestracja: 3 paź 2019, o 16:04
Płeć: M

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: johnnyrotten »

Camillo Marcotti pisze:Każdy ma prawo do swojej opinii. Ja tam wolę ekipę złożoną z Jakubiszaków niż z Bartmanów.
Podpisuję się pod tym obiema rękami. A dodajmy, że jeśli Jakubiszak nie odpali, to jest Ferens i ewentualnie Maruszczyk, który dawał dobre zmiany w zeszłym sezonie, podczas gdy w Nysie obok Bartmana mamy Bućkę i Łapszyńskiego, którzy na poziomie PLS dawno nie grali i nie dają żadnej gwarancji solidnej gry.

W Stali na plus zdecydowanie Lemański i moim zdaniem tyle. Przy takich pieniądzach, jakie zapewne mieli, licytowanie się o Ruciaka czy branie Bartmana było według mnie bez sensu, gdy są na rynku do tej pory takie nazwiska jak Fayazi czy Kaliberda. Ten, jak to napisał kamil1999, nacjonalizm też mi się nie podoba, bo można było lepszych graczy sprowadzić.

A w Lubinie mamy Tavaresa, do którego dołącza zgrany z nim przez 3 sezony Jimenez - to jest ta myśl, o której pisze Camillo Marcotti. Kadziewicz w Prawdzie siatki mówił lekceważąco, że tej koncepcji tam nie widać i do Lubina idą zawodnicy, żeby się zaczepić w lidze.

Nie zgadzam się z tym, bo oprócz pary Jimenez - Tavares widzę drugą główną myśl Fronckowiaka, czyli kopanie zagrywką. Daniel, Maruszczyk, Jimenez, Tavares, Pietraszko czy czasem Smoliński z Ferensem to są gracze dysponujący mocną zagrywką z wyskoku, a kilku z wymienionych zawodników ma ją naprawdę regularną. Do tego kreatywność i szybkie granie Tavaresa mogą (a nawet powinny) dodać coś ekstra nawet temu ligowemu dżemikowi.

W Nysie pod - nomen omen - komendą Komendy i przy raczej słabym przyjęciu i wielu niepewnych lub wypalonych graczach, jeżeli nie będzie szło, to może się skończyć Resovią, tylko jeszcze gorzej, bo spadkiem.
Camillo Marcotti

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Camillo Marcotti »

@johnyrotten

Dokładnie, widzę to bardzo podobnie. Prędzej widzę taki Lubin urywający punkty czołowym ekipom niż Nysę. Warto dodać osobę trenera, bo jednak Marcelo to moim zdaniem sporo lepszy trener niż Krzysztof.
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: kamil1999 »

dezerter pisze:Przestań powtarzać zmyślone bajki o konfikcie pomiędzy Bartmanem i Komendą, na dowód odsyłam do ostatniego wywiadu z Bartmanem dla TVP Sport.
Nie widziałem wywiadu z Bartmanem w TVP. Nie ja też to wymyśliłem a mówiło o tym parę osób tu na forum. Choć co do wywiadu z TVP to o niczym on nie przesądza. Powiedziałby to samo nieważne czy by był czy by nie było konfliktu. Nie może publicznie mówić, że nie podoba mu się, ze wystawiać będzie Komenda skoro mają zagrać w jednym zespole. Oczywiście nie twierdzę, że konflikt na pewno był. Twierdzę, że mamy za mało informacji by przesądzić co jest prawdą.
Diomedea pisze:Jimenez jeden z lepszych atakujacych a Ben Tara po fatalnym sezonie?
To ogladalismy inne statystyki. Fakt, Ben Tara nieco gorszy, ale obaj to zawodnicy z dolu rankingu podstawowych atakujacych.
Podobnie jak z przyjmujacymi serieA nie trafili do nas najlepsi czyli Michalovic, Egleskalns, Tupchii ew Araujo.
Jimenez byl chyba lepszy jak wchodzil do tej ligi, wtedy imponowal dynamika. Moze odzyje?
Nie oglądałem statystyk(czy może raczej czasem pobieżnie na nie patrzyłem), oglądałem mecze. Zresztą z tych statystyk ligi francuskiej trudno się rozeznać. Nowy nabytek Bydgoszczy był ponoć 6 najlepszych przyjmującym ligi według statystyk... Nie wiem jak coś takiego mogło wyjść. Ale to były wybiórcze mecze co oglądałem, więc może masz rację, ale zaraz zobaczę do statystyk. Nie wiem jak wchodził Jimenez do ligi po francuską oglądam dopiero dwa sezony, ale w tym sezonie mi się jego gra podobała. A ta trójka/ czwórka, którą wymieniłaś to już była absolutna czołówka.W ogóle Tupczyj to strasznie niedoceniany zawodnik. Chciałbym go widzieć u nas.
Edit. Popatrzyłem sobie na te statystyki.. Ben Tara ma 18,86% efektywności a Jimenez 28,83%. To jest przepaść. Chyba , że źle odczytuję te statystyki? Tutaj link.
http://www.lnv.fr/9/42/lam/stats.html
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Diomedea »

Ben Tara ma 18,86% efektywności a Jimenez 28,83%. To jest przepaść. Chyba , że źle odczytuję te statystyki? Tutaj link.
http://www.lnv.fr/9/42/lam/stats.html
Jesli dobrze policzyles to sie mylilam i zwracam honor.
Nie chodzi mi strona wiec potrwa zanim policze.
Ostatnio zmieniony 26 cze 2020, o 17:56 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze:Jesli dobrze policzyles to sie mylilam i zwracam honor.
Po co (błędnie) liczyć? ;)

https://lnv-web.dataproject.com/Statist ... layer=2088
https://lnv-web.dataproject.com/Statist ... layer=1813
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Diomedea »

PIekne dzieki

Bo mi strona nie chodzila,nie dalo sie wpisac nazwiska i tylko mozna bylo przesuwac suwaczkiem.
Wiec liczylam dla Wassima i wyszlo mi tak jak w tabelce ;)
Ale poniewaz zrywalo mi kontakt ze strona to myslalam, ze mi sie pomylilo a kolega policzyl dobrze.

Czyli Wassim ma ponad 29 ef.
3pkt w efektywnosci to nie jest przepasc. Na obrone Jimeneza-ma te 32 z duuzo (ponad 2X)wiekszej ilosci atakow.


Dla jasnosci-pkt z ataku minus bledy i zablokowane/ wszystkie ataki. :)
kamil1999
Posty: 5514
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: kamil1999 »

Pewnie jest jak mówisz. Ja się po prostu średnio rozeznaję z tych statystyk ligi francuskiej. Skomplikowane to mają. Nie to co nasza PlusLiga.
Diomedea
Posty: 4337
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Diomedea »

Powiedzmy, ze prawda jest posrodku. Jimenez jest atakujacym srodka tabeli, a Ben Tara koncowki ligi francuskiej.
I Jimenez bedzie mial latwiej z Tavaresem.
Nie ma o co sie klocic. Tez stawialam Lubin przed Nysa, tez uwazam, ze zagra lepiej od Wassima.

Maja normalnego data volleya, tylko czasem cos slabo chodzi, a moze ja mam kiepskie lacza.
Ja juz na kruki i wrony patrzec nie moge. Mam nadzieje na powrot do europejskiego standartu albo znaczace ulepszenia.
Data volley dostarcza duzo wiecej danych.

I uwazam za mocna przesade rozdziobanie statystyk historycznych. Razily bo byly lepsze?
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7838
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze:Maja normalnego data volleya, tylko czasem cos slabo chodzi, a moze ja mam kiepskie lacza.
Niekiedy to kwestia przeglądarki, no i najwygodniej przeglądać na podstronie z dataproject.com dla ligi francuskiej, same statystyki z Data Volley są po prostu lepsze. https://lnv-web.dataproject.com/Competi ... aspx?ID=70

Faktycznie trochę ciężko oczekiwać by Jimenez miał być dodatnią wartością w skali naszej ligi, ale już zobaczymy.
dezerter
Posty: 1269
Rejestracja: 29 cze 2012, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Stalowa Nysa/ Around Cork

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: dezerter »

kamil1999 pisze:
dezerter pisze:Przestań powtarzać zmyślone bajki o konfikcie pomiędzy Bartmanem i Komendą, na dowód odsyłam do ostatniego wywiadu z Bartmanem dla TVP Sport.
Nie widziałem wywiadu z Bartmanem w TVP. Nie ja też to wymyśliłem a mówiło o tym parę osób tu na forum. Choć co do wywiadu z TVP to o niczym on nie przesądza. Powiedziałby to samo nieważne czy by był czy by nie było konfliktu. Nie może publicznie mówić, że nie podoba mu się, ze wystawiać będzie Komenda skoro mają zagrać w jednym zespole. Oczywiście nie twierdzę, że konflikt na pewno był. Twierdzę, że mamy za mało informacji by przesądzić co jest prawdą.
Jak już mnie cytujesz, to wypadałoby chociaż przeczytać to co napisałem...
W którym momencie napisałem, że Ty to wymyśliłeś?? :o
Napisałem tylko i to podtrzymuje, iż powtarzasz jakieś bajki, a teraz dodatkowo tworzysz do nich jeszcze jakąś kwadratową obronę.
Wiadomo, lepiej jest czegoś nie powiedzieć w wywiadzie i iść do nowego klubu z zawodnikiem z którym będzie się męczyć kolejny sezon. Seems legit!! :]
Zbyszek wcale nie ma ambicji, aby coś udowodnić i idzie do nowego klubu po to, aby znowu na nim psy wieszać, a zarząd sprowadza sobie do klubu dwie tykające bomby wybuchowe o których, ktoś coś na forum siatkarskim kiedyś tam napisał... :] :]


Poza tym najlepiej będzie, jeżeli ten wywiad po prostu przeczytasz sam i wyciągniesz wnioski. Może znajdziesz odpowiedź, dlaczego wg Bartmana poprzedni sezon wyszedł Resovii, jak wyszedł i skąd może wynikać słabsza postawa obu rozgrywających.
Może wtedy przestaniesz powielać te fantasmagorie kilku "ekspertów" z forum. ;)
Link:
https://sport.tvp.pl/48690765/siatkowka ... zawodnikow
Kauchuck
Posty: 429
Rejestracja: 7 wrz 2007, o 20:03
Płeć: M
Lokalizacja: Bełchatów

Re: Typy na sezon 20/21

Post autor: Kauchuck »

Moje typy:

1. Skra Bełchatów - Faktycznie jest to najsilniejszy skład od kilku lat. Bieniek, Sander, Ebadipour. Na pewno są słabe punkty (jak w każdej drużynie), ale biorąc pod uwagę całokształt, na ten moment mamy głównego faworyta do złota.

2-3. ZAKSA / Resovia - ZAKSA zawsze jest mocna, a w odniesieniu do poprzedniego sezonu wcale się nie osłabili, a wręcz przeciwnie (transfer Kochanowskiego). Resovia z Fabianem Drzyzgą to będzie zupełnie inna Resovia, czyli taka, która w nadchodzącym sezonie powalczy o najwyższe cele.

4. Jastrzębski Węgiel - Ciekawy skład i całkiem dobra ławka. Walka o medale będzie, ale konkurencja jest równie silna.

5-6. VERVA Warszawa / Aluron Zawiercie - obie drużyny mogą jak najbardziej włączyć się do walki o medale, ale wg mnie trochę może zabraknąć i zespoły te zajmą miejsca 5-6

7-10. AZS Olsztyn / Trefl Gdańsk / Czarni Radom / Ślepsk Suwałki - potencjał na podane miejsca 7-10. Jednak myślę, że doświadczymy nie jednej niespodzianki z udziałem tych drużyn i pourywają punkty czołówce.
Odnośnie Ślepska Suwałki - zastanawiałem się nad typem miejsca "10". Nie jestem pewien czy Waliński da radę zastąpić Szerszenia. Przyjemnie patrzyło się na ich grę w poprzednim sezonie i życzę im jak najlepiej, żeby pokazali się z co najmniej tak samo dobrej strony jak w zeszłym sezonie.

11 - 14. Cuprum Lubin / Stal Nysa / GKS Katowice / MKS Będzin. Walka o utrzymanie w nadchodzącym sezonie będzie wyrównana.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”