PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: MWi »

Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 10:34 Gdyby taki mecz co Atanasijević zagrał Kaczmarek, to byłoby to solidne spotkanie, ale tak to dramat 8-)
Wiesz, że jak wpisze się w wyszukiwarkę frazę Kaczmarek pod Twoim nickiem to wyjdzie ponad 600 (!) postów? To znamiona fobii.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Szary Wilk »

MWi pisze: 31 gru 2022, o 11:54
Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 10:34 Gdyby taki mecz co Atanasijević zagrał Kaczmarek, to byłoby to solidne spotkanie, ale tak to dramat 8-)
Wiesz, że jak wpisze się w wyszukiwarkę frazę Kaczmarek pod Twoim nickiem to wyjdzie ponad 600 (!) postów? To znamiona fobii.
Spoko, to wpisz jeszcze Kurek,Fornal,Muzaj, etc i daj znać, detektywie, bo ja mam dobrze ponad 6k wpisów przez 5.5 roku i naturalnie nazwisko Pana na K przewijało się gęsto w sezonie reprezentacyjnym, podobnie jak nazwiska wszystkich, którzy graja regularnie od lat w PlusLidze i reprezentacji. A jak doliczysz fakt, że ZAKSA najwięcej meczów ze wszystkich zagrała w pucharach i gral tam wspomniany zawodnik, to już masz rozwiązanie zagadki. Aa, no i wspominając o Ł.K uzywam tylko nazwiska, bo ta mi wygodnie, podczas gdy Fabian,Konar,Bartek,Zator,Kuba,Pit,Bieniu,Kochan etc to powszechnie używane przeze mnie ksywki lub imiona, gdy piszę o grajkach.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2022, o 12:09 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 1 raz.
Marcy$
Posty: 2082
Rejestracja: 3 lip 2012, o 18:34
Płeć: M
Lokalizacja: Gdańsk

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Marcy$ »

Nie wiem czy dobrze, że masz ponad 6k wpisów ale cóż :)
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Szary Wilk »

Marcy$ pisze: 31 gru 2022, o 12:08 Nie wiem czy dobrze, że masz ponad 6k wpisów ale cóż :)
No wiadmo. To zrób jeszcze jakąś skalę i pokoloruj, ile wpisów to dobrze, ile źle. Każdy pisze tyle, na ile ma ochotę. Czekam na boomerskie teorie Panów z brzuszkiem.
Diomedea
Posty: 4367
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Diomedea »

Nie do konca rozumiem problem z Tavaresem.
Srodek szalu nie robi ale zly nie jest. Zniszczol to dobry srodkowy, dosyc plastyczny w ataku i szybki. Rejno moze nie bije jakos znakomicie ale powinien dac rade zaatakowac od czasu do czasu. Szlacha potrafi i wysoko zlapac i mocno uderzyc.

W Cuprum Tavares ze srodkowymi gral bardzo dobrze. O ile pamietam Gunia przy nim smigal.
On wtedy zbieral troche krytyki za nieprzemyslane i przekombinowane pojedyncze wystawy w kluczowych momentach.

WIec albo upraszcza gre bo nie wytrzymuje napiecia, zdarza sie przy przechodzeniu z klubu grajacego o nic, do takiego z ambicjami i wymaganiami.
Albo tak ustawia to trener.,

Mnie Winiar tez rozczarowal, i chyba najbardziej wlasnie trzymaniem Dulskiego na lawce. Dochodzi slaba forma Kwolka i prymitywny rozklad ataku.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2022, o 15:00 przez Diomedea, łącznie zmieniany 1 raz.
qtp
Posty: 2278
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: qtp »

michal1983 pisze: 31 gru 2022, o 09:24 Nie bardzo rozumiem dlaczego każdy znakomity zawodnik jest (tu na forum)z automatu wciskany do Resovii? Praktycznie po każdej kolejce rozważamy kto ma tam trafic.
No a specjalizują się w tym o dziwo kibice Zaksy. Zaiste jest to dziwne.

Bardzo niedocenianym i wartościowym zawodnikiem jest Staszewski.
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: firefoxkk »

Po prostu Kędzierzyn nie jest wygodnym rywalem dla Zawiercia od wielu lat i pokazuje to wczorajszy mecz. Kędzierzyn dobrze blokuje i gra na kontrach, a to duzo pomaga w takich meczach z Aluronem. Inna sprawa, ze Zawiercie jest za miekkie w polu serwisowym na Zaksę.
Największe problemy Śliwki czy Kaczmarka jest, gdy muszą grać daleko od siatki, a Janusz musi biegać. Po drugiej stronie mamy flot Rejno,Zniszczoł słabą zagrywkę ma Uros takie realia, Kwolek nie w sosie wczoraj, Konar przebija ale to jest 100km/h nie robiąc za dużo i Tavares, chyba najlepiej serwujący.

Oprócz 1 seta, gdzie te floty "rozmontowały" Banacha, potem ogarnął się i grając na pierwszą akcję, wiadomo ze Zaksa mając mocny środek, Śliwkę i coś tam wczoraj grającego Kaczmarka, ma większy potencjał niz sam grający po drugiej stronie Kovacevic.

I teraz patrząc realnie w playoffach, jest jak myślałem od początki sezonu, że Zawiercie może pojedynczym meczem, a nawet geniuszem Urosa wygrać mecz z Resovią,Zaksą czy Jastrzębiem, ale zeby ograć ich grając w nowej formule 3 razy to jest raczej niemożliwe. :|
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: michal1983 »

Diomedea pisze: 31 gru 2022, o 12:30 Mnie Winiar tez rozczarowal, i chyba najbardziej wlasnie trzymaniem Dulskiego na lawce. Dochodzi slaba forma Kwolka i prymitywny rozklad ataku.
Pełna zgoda. Obserwowałem Michała wczoraj. Były momenty w których rozkładał ręce i wręcz „pytająco” patrzył na zawodników jakby chciał zapytać „co robimy panowie”? Może to były tylko momenty i błędnie to interpretuje.

Co do Tavaresa. Albo to taka taktyka albo ma wolną rękę i idzie na pewniaka. Gra dokładnie, nie można powiedzieć że nie ale bardzo upraszcza (cos w deseń Fabiana) co wczoraj przy tak grającej na siatce Zaksie było przysłowiowym gwoździem do trumny. Dopóki Zaksa cieniowała, wystarczało. Później już nie.

Kwolo jak piszesz, słabo + sam nakłada na siebie przedziwną presję której nie dźwiga.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Diomedea
Posty: 4367
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Diomedea »

I nie zgadzam sie, ze Zawiercie nie ma szans na mocna zagrywke. Potencjal jest.
Flot Zniszczola w formie byl dosyc ciety, Rejno nawet w LM jakies asy robil (choc moze niektore troche szczesliwe).
Tavares nalezy do najlepiej serwujacych sypaczy, Konar i Kwolo tez mieli dobry serwis, Kwolo potrafil byc morderca zza 9M.
Kwestia formy IMHO.
I wracamy do trenera.
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 10:34 Gdyby taki mecz co Atanasijević zagrał Kaczmarek, to byłoby to solidne spotkanie, ale tak to dramat 8-)
Kaczmarek nie gra na tak tragicznej efektywności
Bo skuteczność Atana zła nie była, ale co drugą piłkę to w aut wywalił
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Szary Wilk »

kamil1999 pisze: 31 gru 2022, o 15:06
Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 10:34 Gdyby taki mecz co Atanasijević zagrał Kaczmarek, to byłoby to solidne spotkanie, ale tak to dramat 8-)
Kaczmarek nie gra na tak tragicznej efektywności
Bo skuteczność Atana zła nie była, ale co drugą piłkę to w aut wywalił
Kaczmarek: 229/504 (76 błędów) = 45/30 %
Atanasijević: 223/430 (85 błędów) = 52/32 %

Jak widzisz to Atanasijević gra na lepszej efektywności. Mimo, że popełnił trochę więcej błędów, to jest jednak dużo bardziej skuteczny. Nie sztuką jest splasować piłkę na drugą stronę, a wziąć na siebie odpowiedzialność w 100 % i zaryzykować. Bo taka jest rola atakującego. Na tym przykładzie można powiedzieć, że kto nie popełnia błędów, ten nie gra.

Żeby było ciekawiej. Przytoczę statystyki atakującego ZAKSY z meczów z drużynami, które grają o play off. W nawiasie liczba pomyłek (czapy, błędy)

AZS: 18/36 (7)
Warta: 19/43 (5)
Trefl: 8/21 (4)
Resovia: 6/22 (8)
Stal:: 7/17 (2)
Projekt: 14/33 (6)
Skra: 6/27 (7)
Warta II: 14/32 (5)
AZS II: 15/41 (6)

RAZEM: 107/272 (50) = 39/21 %

No to jak uważasz, że Atanasijević jest mniej efektywny, to polecam się zapoznać, bo myślę, że akurat ciężko być mniej efektywnym atakującym w tej lidze, niż ten, o którym rzekomo wspominam za dużo. Obecnie każdy atakujący drużyn 1-9 gra lepiej poza Weberem i co do Konarskiego można się kłócić, bo dostaje mało piłek.

Tylko wspomnę, że w przypadku atakujących "mniej lubianych", takie statystyki byłyby uznane za KOSZMARNE, ale w tym przypadku chyba wszyscy udają, że to nie istnieje, nie liczy się, nie ma tego, to jest be i tak dalej. Ta gra jest po prostu kiepska i akurat ten krytykowany Atanasijević to wypada dużo lepiej.
Ostatnio zmieniony 31 gru 2022, o 15:42 przez Szary Wilk, łącznie zmieniany 5 razy.
kibic_siatki
Posty: 2597
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: kibic_siatki »

kamil1999 pisze: 31 gru 2022, o 15:06 Kaczmarek nie gra na tak tragicznej efektywności
Bo skuteczność Atana zła nie była, ale co drugą piłkę to w aut wywalił
Z Atanem jest taki sam problem jak z Urosem: zdobywają masę punktów, ale na niskiej efektywności.

Atan wczoraj zdobył 13 pkt, ale efektywność tylko +2, czyli bilans zdobytych i straconych prawie się zerują.
Dla porównania: krytykowany ciągle Kooy (głównie za marne przyjęcie) 18 pkt na +12- co było połową bilansu całego zespołu.

Podobnie Uros: 24 pkt, efektywność tylko +8.
Dla porównania Konar 17 pkt, ale sumarycznie na +10.

Są mecze gdy sami je wygrywają dla drużyny i takie jak wczoraj, gdy ciągną zespół w dół. Dla pierwszego problemem była gra w ataku (atakujący), a drugi przyjmował koszmarnie i potem dostawał piłkę do ataku, gdzie było średnio.
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: MWi »

Przecież Kamil pisał o ostatnim meczu, a nie o całym sezonie... Ale dzięki za kolejne posty o Kaczmarku, zrobię jakiegoś web-scrapera, co przeliczy liczbę postów z tą frazą. Jak ktoś będzie pisał pracę dyplomową z psychologii internetu, to mam fajny temat i dane dla pojedynczego przypadku, zapraszam na priw.

Ale tak jak pisałem parę miesięcy temu, na forum w sposób aktywny nie wracam, jak i inny Kolega, co wypisał się z podobnych powodów.

A żeby nie było kompletnego offtopu, 5 ciekawszych tematów, które można poruszyć, zamiast prowadzić własną krucjatę podyktowaną fobią po przeciętnym (słabym), lecz wygranym meczu Kaczmarka. Serio, o czym tutaj pisać?

1. Dobry mecz Gruszczyńskiego. Czy dobre przyjęcie Skry przez większość meczu to wypadek przy pracy, czy przyjście nowego libero od początku ma tak zbawienny wpływ na Skrę?
2. Maszyna losująca Atana, czy istnieje bardziej nierówny i nieprzywidywalny (często że strata dla wlasnej drużyny) zawodnik na świecie?
3. Czy istnieje bardziej nierówna drużyna w lidze niż Nysa? Libero i środek szoruje o dno, skrzydła spokojnie na playoffy. Czy Plinski nie przeszarzowal na środku (Abramowicz 0/2 w 5 setów), nawet Bielsko ma chyba lepszych na ten moment środkowych (Woch?)
4. Dlaczego Skra wygrała 2 sety mimo braku Atana, a przegrała mecz, kiedy ten w miarę wrócił? Czy Skra jest w stanie wygrywac długie mecze i dlaczego nie (odpowiedź, bo jest stara).
5. Dlaczego Kwolek tak rozczarowuje? Czy słowa Antigi, aby się skupił na defensywie nie sprawiły, że stracił swoje wyróżniające cechy (zagrywka, silny atak) i stał się z mocnego lecz ograniczonego zawodnika z niezłą ofensywa i problemami w przyjęciu zawodnikiem... Po prostu przeciętnym?

Życzę wszystkim mniej irytującego 2023 roku!
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: michal1983 »

[post skasowany]
Ostatnio zmieniony 31 gru 2022, o 18:08 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: użytkownik nie miał nic do powiedzenia
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
buzinga
Posty: 1246
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: buzinga »

MWi pisze: 31 gru 2022, o 15:50 Przecież Kamil pisał o ostatnim meczu, a nie o całym sezonie... Ale dzięki za kolejne posty o Kaczmarku, zrobię jakiegoś web-scrapera, co przeliczy liczbę postów z tą frazą. Jak ktoś będzie pisał pracę dyplomową z psychologii internetu, to mam fajny temat i dane dla pojedynczego przypadku, zapraszam na priw.

Ale tak jak pisałem parę miesięcy temu, na forum w sposób aktywny nie wracam, jak i inny Kolega, co wypisał się z podobnych powodów.

A żeby nie było kompletnego offtopu, 5 ciekawszych tematów, które można poruszyć, zamiast prowadzić własną krucjatę podyktowaną fobią po przeciętnym (słabym), lecz wygranym meczu Kaczmarka. Serio, o czym tutaj pisać?

1. Dobry mecz Gruszczyńskiego. Czy dobre przyjęcie Skry przez większość meczu to wypadek przy pracy, czy przyjście nowego libero od początku ma tak zbawienny wpływ na Skrę?
2. Maszyna losująca Atana, czy istnieje bardziej nierówny i nieprzywidywalny (często że strata dla wlasnej drużyny) zawodnik na świecie?
3. Czy istnieje bardziej nierówna drużyna w lidze niż Nysa? Libero i środek szoruje o dno, skrzydła spokojnie na playoffy. Czy Plinski nie przeszarzowal na środku (Abramowicz 0/2 w 5 setów), nawet Bielsko ma chyba lepszych na ten moment środkowych (Woch?)
4. Dlaczego Skra wygrała 2 sety mimo braku Atana, a przegrała mecz, kiedy ten w miarę wrócił? Czy Skra jest w stanie wygrywac długie mecze i dlaczego nie (odpowiedź, bo jest stara).
5. Dlaczego Kwolek tak rozczarowuje? Czy słowa Antigi, aby się skupił na defensywie nie sprawiły, że stracił swoje wyróżniające cechy (zagrywka, silny atak) i stał się z mocnego lecz ograniczonego zawodnika z niezłą ofensywa i problemami w przyjęciu zawodnikiem... Po prostu przeciętnym?

Życzę wszystkim mniej irytującego 2023 roku!
Obejrzałem tylko połowę meczu, ale nie sądzę, żeby mnie jakoś instynkt zawiódł co do oceny Skry. Choć faktycznie do czasu kiedy nie poszedłem spać Gruszczyński trzymał całkiem niezły poziom. Straty na jakości po kontuzji Piechockiego raczej nie będzie. Taki kamyczek do ogródka Atana, on bardzo słabo broni/asekuruje. Nie wiesz co zrobić z piłką w ataku, uderz do jedynki w strefę Serba. Nawet jak ją odbije to do ataku się nie zbierze czyli zdążysz ustawić obronę przeciwko lewemu skrzydłu rywala ;) No chyba że Grześka poniesie fantazja i odpali środek z 5/6 metra :D A tak poważnie dramatyczny jest Bełchatów w obronie. Wydawało się, że Lanza jak będzie zdrowy to spokojnie wniesie do gry więcej od Milada. Niespodziewanie dla mnie nie wniósł i raczej nie wniesie.

Co do Kwolka nie sądzę, żeby Antiga zrobił mu krzywdę. Bartek całkiem ciekawie wyglądał na reprezentacji, wydawało się, że zmiana otoczenia mocno mu pomoże. Zobaczymy jak będzie wyglądał w dalszej części sezonu, bo teraz nie ma sensu wyciągać daleko idących wniosków w stosunku do jego osoby. Wnioski można wyciągnąć przy ocenie Walińskiego. Ogólnie słabszym graczem od Staszewskiego nie jest. Zadziwia mnie więc jakim cudem nie potrafi zrobić z niego użytku Winiar. Marcin powinien od czasu do czasu dać dość mocną zmianę. Przepracował cały okres przygotowawczy, technicznie cały czas jest niezłym zawodnikiem. Cudów od niego nie wymagam, ale dać na tym etapie czasem trochę tlenu Kwolkowi czy Urosowi powinien zwłaszcza jak gra się z dołem tabeli. Szkoda Zawiercia, ale dla mnie to główny faworyt do spuchnięcia w dalszej części sezonu. mam tu na myśli już same PO.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Kicu »

Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 15:27 Jak widzisz to Atanasijević gra na lepszej efektywności. Mimo, że popełnił trochę więcej błędów, to jest jednak dużo bardziej skuteczny. Nie sztuką jest splasować piłkę na drugą stronę, a wziąć na siebie odpowiedzialność w 100 % i zaryzykować. Bo taka jest rola atakującego. Na tym przykładzie można powiedzieć, że kto nie popełnia błędów, ten nie gra.
Rolą atakującego jest skończyć atak. Bez znaczenia jak to zrobi. Mając do wyboru zawodnika ze skutecznością 60%, który non stop plasuje i zawodnika tłukącego ile fabryka dała ze skutecznością 45% czy nawet 50% wybieram tego pierwszego.
Żeby nie było, Kaczmarek ma mocno przeciętny i nierówny sezon. Swoje robią przerwy i choroby. W zeszłym sezonie był wyraźnie lepszy od Serba pod względem efektywności. Zresztą to chyba póki co najsłabszy sezon Łukasza odkąd trafił do ZAKS-y.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: michal1983 »

Ale o czym tu w ogóle dyskutować?

Zaksa gra 7 lat z rzędu w finale zdobywa seryjnie Mistrzostwo i Puchar + wygrywa 2 razy Ligę Mistrzów.
W tym czasie konkurencja mocno bije się o wejście do strefy medalowej albo szoruje w środku tabeli.

Serio. Kogo obchodzą procenty Kaczmarka?
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Szary Wilk »

Kicu pisze: 31 gru 2022, o 16:51
Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 15:27 Jak widzisz to Atanasijević gra na lepszej efektywności. Mimo, że popełnił trochę więcej błędów, to jest jednak dużo bardziej skuteczny. Nie sztuką jest splasować piłkę na drugą stronę, a wziąć na siebie odpowiedzialność w 100 % i zaryzykować. Bo taka jest rola atakującego. Na tym przykładzie można powiedzieć, że kto nie popełnia błędów, ten nie gra.
Rolą atakującego jest skończyć atak. Bez znaczenia jak to zrobi. Mając do wyboru zawodnika ze skutecznością 60%, który non stop plasuje i zawodnika tłukącego ile fabryka dała ze skutecznością 45% czy nawet 50% wybieram tego pierwszego.
Żeby nie było, Kaczmarek ma mocno przeciętny i nierówny sezon. Swoje robią przerwy i choroby. W zeszłym sezonie był wyraźnie lepszy od Serba pod względem efektywności. Zresztą to chyba póki co najsłabszy sezon Łukasza odkąd trafił do ZAKS-y.
No tak, tylko w zeszłym sezonie to Atanasijević miał Ebadipoura z Kooyem, a nie Śliwkę z Semeniukiem u swego boku i był jedyną opcją na sytuacyjnych i trudnych piłkach, więc to trochę różnica. On ma zielone światło, żeby tłuc, to tłucze. Styl gry ZAKSY jest inny. Ale INDYWIDUALNIE to Atanasijević jest sporo lepszym atakującym i to jednak on był przez lata topem światowym, a nie na odwrót, bo jest w stanie pociągnąć grę i zagrać w większej ilości wariantów. Mniejsza o to.

Serio już nie uderzam do samego Ł.K, ale do hipokryzji niektórych użytkowników. O Atanasijeviciu to już słyszałem X razy, że nie dojeżdża, nie odrywa się od ziemi, że popełnia za dużo błędów, że jest zły, a koniec końców i tak wypada w czołówce ligi i ciągnie grę skrzydłowych SAM (nie licząc Bieńka, bo to środkowy). Z drugiej strony mamy atakującego, który był jednym z elementów, a jak ma ciągnąć grę sam, to jest blado. I tutaj akurat krytyki nie ma, a jak się pojawia, jest odpierana.

Jestem po prostu ultra drobiazgowy i czepiający się, bo jak widzę komentarz, żę jeden jest efektywniejszy od drugiego, to chcę to prostować. I nie, nie chodziło o ten jeden mecz, odsyłam do posta ;) Razi mnie brak obiektywizmu. Kiedyś byłem fanem talentu Muzaja (dziś raczej mam do niego stosunek pozytywno-obojętny, bo się zawiodłem) i pamiętam, że za takie mecze miał po 2-3 strony w komentarzach jechane :D

Betonem nie jestem, umiem się przekonać do zawodnika. Zmieniłem podejście do Butryna i to mocno. Przekonałem się też nieco do Śliwki, choć wciąż nie uważam go za lepszego od konkurentów.


@michal1983 - Ok, ZAKSA wygrywa, ale wygrywa też ze Smithem, który jest sporo gorszy od Bieńka, który nie wygrywa aktualnie nic, a jest najlepszym środkowym na świecie. Więc co ma piernik do wiatraka? Akurat teraz ZAKSA musi postawić bardziej na atakującego i gra poniżej oczekiwań.

WRACAJĄC, bez kłótni, do wątków czysto sportowych - Dajcie już Ben Tarze licencję, skoro i tak ma być "naturalizowany", to problem atakujących rozwiąże się dość szybko dla przynajmniej jednej z drużyn.

Na koniec 2022 wszystkim użytkownikom, bez względu na sympatię i nie, życzę szampańskiej imprezy. A Tomkowi Fornalowi zmiany otoczenia, żeby się rozwijał , bo zastygł ;)
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kaczmarek w normalnej formie to dużo lepszy atakujący od Atanasijevicia z ostatnich ... czterech sezonów (?), pisanie o czołówce ligi w kontekście Serba to kompletne bzdury. Świetny przykład jak niektórzy mają fiksacje na gruncie łubu-dubu i nazwisk. Może w tym sezonie Atanasijevic nie ustępuje Kaczmarkowi, a i tak się okaże, że robi mniej punktów (3.9 vs 4.5), atakuje rzadziej (6.3 vs 8.1), mniej efektywna zagrywka, dużo gorszy blok, gorzej broni - i w zamian ma +2% efektywności ataku. Kooy ma 6.0 ataków na set, haha.

Rok temu było tak:
4,1 pkt/set, 6,8 ataków/set, 51/30 procent ataku
4,5 pkt/set, 7,5 ataków/set, 50/37 procent ataku

Zgadnijcie, kto w pojedynkę ciągnął grę swojego zespołu i jest sporo lepszym atakującym, a kto miał obok Semeniuka i Śliwkę. Dobre podsumowanie o co tak naprawdę chodzi w tych kaczmarkowych dysputach. Kaczmarek w sezonie 20/21 dostający 6,3 wystaw na set: 52/38 procent ataku.

"Gdyby Kaczmarek zagrał tak jak Atanasijevic..." - lol, niech Atanasijevic zagra 10 meczów z rzędu na poziomie normalnie dysponowanego Kaczmarka. I wtedy niech Zawiercie zacznie go rozważać jako atakującego na nowy sezon.
buzinga pisze: 31 gru 2022, o 07:58Mam obiekcje do Winiara ze względu na to, że za bardzo ciśnie na wynik teraz.
To prawda, pisałem coś podobnego, ale za Kolakovicia też było narzekanie na styl gry i brak rotacji, też leciały narzekania na serbski beton, tak że bardzo łatwo połączyć kropki. Bardzo ładnie Anastasi pokazuje we Włoszech jak bardzo oceny trenerów są warunkowane materiałem, z którego szyją. "Dlaczego Dulski nie gra więcej" (nawet jeśli powinien) albo "Dlaczego Waliński nie gra więcej" pokazuje deficyt potencjału Zawiercia na dłuższą metę, to jest główny problem, marzenia o mistrzostwie z takimi Polakami to mrzonki, a jak Bednorz trafi do Zaksy to i medal może być marzeniem.

Bednorz, Śliwka, Janusz, Kaczmarek, Huber
Kochanowski, Zatorski, Drzyzga, Muzaj
Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski
Fornal, Popiwczak, Gladyr, Dryja

''Żaden zespół nie jest uzależniony od jednego zawodnika tak jak Zawiercie'' to bezpośrednia konsekwencja wniosków wynikających z takiej wyliczanki. Warszawa, Skra i Olsztyn też mają lepszych Polaków btw.

Szczęśliwego Nowego Roku, także dla Winiara. :D
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Swistolinka »

Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 17:17
Kicu pisze: 31 gru 2022, o 16:51
Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 15:27 Jak widzisz to Atanasijević gra na lepszej efektywności. Mimo, że popełnił trochę więcej błędów, to jest jednak dużo bardziej skuteczny. Nie sztuką jest splasować piłkę na drugą stronę, a wziąć na siebie odpowiedzialność w 100 % i zaryzykować. Bo taka jest rola atakującego. Na tym przykładzie można powiedzieć, że kto nie popełnia błędów, ten nie gra.
Rolą atakującego jest skończyć atak. Bez znaczenia jak to zrobi. Mając do wyboru zawodnika ze skutecznością 60%, który non stop plasuje i zawodnika tłukącego ile fabryka dała ze skutecznością 45% czy nawet 50% wybieram tego pierwszego.
Żeby nie było, Kaczmarek ma mocno przeciętny i nierówny sezon. Swoje robią przerwy i choroby. W zeszłym sezonie był wyraźnie lepszy od Serba pod względem efektywności. Zresztą to chyba póki co najsłabszy sezon Łukasza odkąd trafił do ZAKS-y.
No tak, tylko w zeszłym sezonie to Atanasijević miał Ebadipoura z Kooyem, a nie Śliwkę z Semeniukiem u swego boku i był jedyną opcją na sytuacyjnych i trudnych piłkach, więc to trochę różnica. On ma zielone światło, żeby tłuc, to tłucze. Styl gry ZAKSY jest inny. Ale INDYWIDUALNIE to Atanasijević jest sporo lepszym atakującym i to jednak on był przez lata topem światowym, a nie na odwrót, bo jest w stanie pociągnąć grę i zagrać w większej ilości wariantów. Mniejsza o to.

Serio już nie uderzam do samego Ł.K, ale do hipokryzji niektórych użytkowników. O Atanasijeviciu to już słyszałem X razy, że nie dojeżdża, nie odrywa się od ziemi, że popełnia za dużo błędów, że jest zły, a koniec końców i tak wypada w czołówce ligi i ciągnie grę skrzydłowych SAM (nie licząc Bieńka, bo to środkowy). Z drugiej strony mamy atakującego, który był jednym z elementów, a jak ma ciągnąć grę sam, to jest blado. I tutaj akurat krytyki nie ma, a jak się pojawia, jest odpierana.

Jestem po prostu ultra drobiazgowy i czepiający się, bo jak widzę komentarz, żę jeden jest efektywniejszy od drugiego, to chcę to prostować. I nie, nie chodziło o ten jeden mecz, odsyłam do posta ;) Razi mnie brak obiektywizmu. Kiedyś byłem fanem talentu Muzaja (dziś raczej mam do niego stosunek pozytywno-obojętny, bo się zawiodłem) i pamiętam, że za takie mecze miał po 2-3 strony w komentarzach jechane :D

Betonem nie jestem, umiem się przekonać do zawodnika. Zmieniłem podejście do Butryna i to mocno. Przekonałem się też nieco do Śliwki, choć wciąż nie uważam go za lepszego od konkurentów.


@michal1983 - Ok, ZAKSA wygrywa, ale wygrywa też ze Smithem, który jest sporo gorszy od Bieńka, który nie wygrywa aktualnie nic, a jest najlepszym środkowym na świecie. Więc co ma piernik do wiatraka? Akurat teraz ZAKSA musi postawić bardziej na atakującego i gra poniżej oczekiwań.

WRACAJĄC, bez kłótni, do wątków czysto sportowych - Dajcie już Ben Tarze licencję, skoro i tak ma być "naturalizowany", to problem atakujących rozwiąże się dość szybko dla przynajmniej jednej z drużyn.

Na koniec 2022 wszystkim użytkownikom, bez względu na sympatię i nie, życzę szampańskiej imprezy. A Tomkowi Fornalowi zmiany otoczenia, żeby się rozwijał , bo zastygł ;)
Czort tam z tym Kaczmarkiem - a może by tak tego Fornala do Zaksy?
Ostatnio zmieniony 31 gru 2022, o 18:13 przez Swistolinka, łącznie zmieniany 1 raz.
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Swistolinka »

Del
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4622
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: niepoinformowany »

Może i by mu to dobrze zrobiło. Chociaż ja bym wolał do DeFalco w Resovii. Semeniuk dokonał świetnego wyboru, zarówno pod względem sportowym, finansowym jak i "logistycznym" (kalendarz w 12-sto zespołowej serie A a 16-sto zespołowej Pluslidze, będę powtarzał do znudzenia, grania i drużyn jest dużo za dużo) a czy się rozwinął tak jak większość by oczekiwała? Niby to dopiero ta mniej ważna połowa sezonu, ale Płotnicki wygląda na razie wyraźnie lepiej. Ja sądziłem, że pod koniec 2022r. Semeniuk i Fornal będą wyglądać jednak trochę lepiej niż pokazuje rzeczywistość. Ale nic, każdy ma problemy, nawet Włosi.

Dobrego 2023 roku.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Swistolinka
Posty: 279
Rejestracja: 18 kwie 2021, o 21:40
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Swistolinka »

niepoinformowany pisze: 31 gru 2022, o 18:14 Może i by mu to dobrze zrobiło. Chociaż ja bym wolał do DeFalco w Resovii. Semeniuk dokonał świetnego wyboru, zarówno pod względem sportowym, finansowym jak i "logistycznym" (kalendarz w 12-sto zespołowej serie A a 16-sto zespołowej Pluslidze, będę powtarzał do znudzenia, grania i drużyn jest dużo za dużo) a czy się rozwinął tak jak większość by oczekiwała? Niby to dopiero ta mniej ważna połowa sezonu, ale Płotnicki wygląda na razie wyraźnie lepiej. Ja sądziłem, że pod koniec 2022r. Semeniuk i Fornal będą wyglądać jednak trochę lepiej niż pokazuje rzeczywistość. Ale nic, każdy ma problemy, nawet Włosi.

Dobrego 2023 roku.
Zgoda, Kamil miał zdecydowanie lepszą skuteczność w Zaksie i dużo więcej atakował. Czas pokaże, czy podjął dobrą decyzję jeśli chodzi o rozwój sportowy i czy jego decyzja przyniesie korzyści jeśli chodzi o grę w reprezentacji. Może tak być, bo 1) gra z Leonem 2) konkurenci do gry w pierwszej szóstce pewnie będą bardziej zmęczeni ze względu na grę w PlusLidze.

Ale równie dobrze może się okazać, że wróci do Zaksy szybciej niż wszyscy myślą, bo we Włoszech nie będzie mu szło tak jakby tego oczekiwał, mimo powiększającej się kolekcji medali.
jinx
Posty: 6286
Rejestracja: 18 maja 2009, o 22:20
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: jinx »

Tomek musi ruszyć śladami Bednorza i głównie Semena, żeby być jeszcze lepszym zawodnikiem.
Anty PZPS, lepper, bosek, pakol, panikarz
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Szary Wilk »

Fornal w ZAKSIE dobry byłby pomysł. W Jastrzębiu się zasiedział. Albo jakies Lube. Wysłali Bednorzowi oferte dłuższego kontraktu, to może...ale wątpie, by było ich stać na wykup plus kontrakt.
michal1983
Posty: 1005
Rejestracja: 11 kwie 2021, o 10:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: michal1983 »

Teraz to już jest „po ptokach”.
uszat | Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 | Hoga‘98 | Sportsboard‘02
Diomedea
Posty: 4367
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Diomedea »

WysokiPortorykanczyk pisze: 31 gru 2022, o 17:50
buzinga pisze: 31 gru 2022, o 07:58Mam obiekcje do Winiara ze względu na to, że za bardzo ciśnie na wynik teraz.
To prawda, pisałem coś podobnego, ale za Kolakovicia też było narzekanie na styl gry i brak rotacji, też leciały narzekania na serbski beton, tak że bardzo łatwo połączyć kropki. Bardzo ładnie Anastasi pokazuje we Włoszech jak bardzo oceny trenerów są warunkowane materiałem, z którego szyją. "Dlaczego Dulski nie gra więcej" (nawet jeśli powinien) albo "Dlaczego Waliński nie gra więcej" pokazuje deficyt potencjału Zawiercia na dłuższą metę, to jest główny problem, marzenia o mistrzostwie z takimi Polakami to mrzonki, a jak Bednorz trafi do Zaksy to i medal może być marzeniem.

Bednorz, Śliwka, Janusz, Kaczmarek, Huber
Kochanowski, Zatorski, Drzyzga, Muzaj
Kwolek, Rejno, Zniszczoł, Konarski
Fornal, Popiwczak, Gladyr, Dryja

''Żaden zespół nie jest uzależniony od jednego zawodnika tak jak Zawiercie'' to bezpośrednia konsekwencja wniosków wynikających z takiej wyliczanki. Warszawa, Skra i Olsztyn też mają lepszych Polaków btw.

Szczęśliwego Nowego Roku, także dla Winiara. :D
Abstarahujac od Kaczmarka, rozumiem to jako sugestje, ze Dulski nie gra, bo nie jest wystarczajaco dobry.
Fakty sa inne. pojedyncze wejscia, czesto w trudnych momentach setow (straty, koncowki). 57 atakow, 5bledow, 5blokowanych, ponad 54%skutecznosci,37 efektywnosci.
Nikt nie domaga sie grania bez przerwy Dawidem (Dulskim), ale juz Miyaura dostal wiecej gry, mimo iz tam pierwszy atakujacy odgrywa wieksza role.
Sorry, ale jak Michieletto nie dostawal wejsc, albo jak na wejsciach nie dostwala pilek to ubolewales nad tym w wiekszosci postow dotyczacych spotkan.
Dawid ma spory talent, lepszego zawodnika nie bylo kilka dobrych lat przed nim i kilka po. Biorac pod uwage ilosc spotkan do grania, sytuacja jest idealna do wprowadzenia go, przy Tavaresie badz przy Kozlowskim.
Dlaczego w jego glowie juz teraz budowac jakies ograniczenia. Ze nie jest wystarczajaco dobry, ze ma poczekac na swoja kolejke (Kubiakowi z umilowaniem japonskiej hierarchii by sie podobalo) itp. On ma sie uczyc wiary w siebie.

Zawiercie nie ma wiekszego deficytu ani slabszej lawki od Zaksy. Walinski nie jest gorszym graczem od Staszewskiego.
Jest aktualnie w gorszej formie. Kwolek na pewno nie jest gorszym graczem od Zalinskiego. Kozlowski jest lepszy od Stepnia, Grucha lepszy od Banacha. Bylo z czego budowac, byl niezly sklad do treningow.

Dobry rok potrzebny jest nam wszystkim, Winiarowi rowniez. Rok spokoju i madrych decyzji;
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 15:27
kamil1999 pisze: 31 gru 2022, o 15:06
Szary Wilk pisze: 31 gru 2022, o 10:34 Gdyby taki mecz co Atanasijević zagrał Kaczmarek, to byłoby to solidne spotkanie, ale tak to dramat 8-)
Kaczmarek nie gra na tak tragicznej efektywności
Bo skuteczność Atana zła nie była, ale co drugą piłkę to w aut wywalił
Kaczmarek: 229/504 (76 błędów) = 45/30 %
Atanasijević: 223/430 (85 błędów) = 52/32 %

Ale mówimy przecież o wczorajszym meczu. Atan trochę w skuteczności się odbił, ale dalej efektywność była dramatyczna bo sporo piłek wywalał w aut. W skali sezonu to Atan gra po prostu lepszy sezon niż Kaczmarek. Kaczmarek na razie jest jednym z słabszych atakujących ligi.
Mi chodziło o to, że kto by nie zagrał taki mecz jak Atan ze Skrą to byłby to słaby mecz bo o ile skuteczność sumarycznie nie wyszła nawet zła to efektywność tragiczna
MWi pisze: 31 gru 2022, o 15:50 Przecież Kamil pisał o ostatnim meczu, a nie o całym sezonie... Ale dzięki za kolejne posty o Kaczmarku, zrobię jakiegoś web-scrapera, co przeliczy liczbę postów z tą frazą. Jak ktoś będzie pisał pracę dyplomową z psychologii internetu, to mam fajny temat i dane dla pojedynczego przypadku, zapraszam na priw.

No dokładnie, dzięki
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7860
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Diomedea pisze: 31 gru 2022, o 23:08 Abstarahujac od Kaczmarka, rozumiem to jako sugestje, ze Dulski nie gra, bo nie jest wystarczajaco dobry.
Nie. To sugestia, że jeżeli głównym zarzutem wobec Winiarskiego jest nieogrywanie 20-latka, to obrazuje to miejsce Zawiercia w szeregu. Ile powinien grać, to ja tam nie wiem, na pewno więcej. Gra Zawiercia wygląda tak, a nie inaczej, bo ma taki, a nie inny skład.

Może wyglądać lepiej, ale czy np. Kwolek po dwóch latach wróci do optymalnej formy to jednak mocno indywidualna kwestia.

Kwolek wśród ligowych przyjmujących jest w statystykach (przyjęcie, zagrywka, atak, liczba ataków, blok, punkty) w dziesiątce tylko w trzech statystykach: punktach/set (dziewiąty), asach (trzeci) i zagrywkach na set (drugi) - w reszcie słabo (blok), średnio (skuteczność/efektywność ataku, przyjęcie), nieźle (liczba ataków). I pewnie zaraz się okaże to winą Winiarskiego, tak jak było Anastasiego, który teraz przez trzy miesiące nie przegrał meczu. ;)

Zabawnie, że po meczu Jastrzębskiego, który ewidentnie jest w złej formie, pisało się o Fornalu, nie o Mendezie, a po meczu Zawiercia, gdzie notujący średni sezon Kwolek zagrał katastrofalnie - tylko o Winiarskim. Pewnie dlatego, że analiza spojrzenia utytułowanego Mendeza wyglądałaby karykaturalnie nawet jeśli radzi sobie od nieogarniającego Winiarskiego na tym etapie sezonu, pomimo lepszego składu, wyraźnie gorzej.

Zawiercie ma skład na brąz, jak przyjdzie Bednorz do Zaksy - na półfinał, wszystko powyżej będzie dużym sukcesem, wszystko poniżej - dużą porażką.
Diomedea
Posty: 4367
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XVIII

Post autor: Diomedea »

Nie, to obrazuje tylko moje i @rafaka priorytety.
To nie sad, nie prokuratura, nie jestesmy z klubem zwiazani, nie dyskutujemy co zrobic zeby Zawiercie gralo lepiej, pasjonujemy sie obydwoje sledzeniam rozwoju talentow.
Dlatego oboje napisalismy, co nas najbardziej boli. Bol, tp prosze kolegi, odczucie absolutnie subiektywne.
Zadne z nas nie napisalo nigdy, ze jak Dulski zacznie grac czesciej to wygra Zawierciu podium.

Kolejna sprawa-Mendez byl przymierzany do prowadzenia naszej reprezentacji i jej nie dostal.
A istnieje szansa, ze Winiara ktos w przyszlosci zaproponuje bardziej serio niz Kaczmarczyk w wywiadzie z Siekierem.
Wiec to, jak Winiar sie rozwija, oraz jak jest odbierany, jest z mojego punktu istotniejsze niz trafnosc wyborow Mendeza.
Inaczej moze byc z punktu widzenia kibica jW. Zreszta pisalismy, ze JW jako calosc gra slabo, wiec jest to posrednio ocena trenera, ktory tez na ogarniecie Resovii w ubieglym roku troche czasu potrzebowal.

Oby wszystkie zespoly troche podniosly poprzeczke. Inaczej kibice odejda nawet sprzed telewizorow. Lepiej samemu pojsc na spacer, w cos pograc, niz ogladac sport zawodowy dosyc sredniej jakosci.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”