PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

granvorka
Posty: 746
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: granvorka »

Potężny Florian Krage, 7 bloków, 7/9 w ataku, dziwne, że nie on dostał MVP. Na pewno skorzysta na odejściu M'Baye i myślę, że drużyna też. Ogólnie, duży postęp w bloku Cuprum w porównaniu choćby do ubiegłego sezonu, 0,3/set więcej, niemało.

Cuprum znów specjalistami od niepodzianek, w zeszłym sezonie Zaksa, teraz JW i Resovia. Dzięki Lubin, walka na szczycie tabeli będzie ciekawsza.

W Rzeszowie obudziły się chyba ubiegłoroczne demony w organizacji gry defensywnej, małe wsparcie skrzydłowych na bloku, Zator przyjmujący na te swoje żelazne 45% itd., Muzaj pod grą.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3860
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: tomasol »

Mecz Resovii z Lubinem wielkim spotkaniem nie był, ale od trzeciego seta było przynajmniej emocjonująco. Rzeszowianie zagrali naprawdę kiepsko, a do tego ich lider, DeFalco, zagrał na -3 no i w sumie nie dziwi, że przegrali. Z ich perspektywy szkoda tym bardziej, że rywal był raczej mniej słaby aniżeli dobry. W każdym razie brawo dla zespołu Cuprum. Właściwie to pierwsza wtopa Resovii w tym sezonie, ale też i nie da się przejść całego sezonu, zwłaszcza tak intensywnego jak obecny, bez wpadek. Dzisiaj wyglądało to zresztą na słaby dzień, bo źle zagrali niemal wszyscy.
rchart96
Posty: 9
Rejestracja: 3 paź 2021, o 19:12
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: rchart96 »

Czy tylko mi się wydaje czy była jakaś cięższa siłownia ze strony Resovii przed meczem bo atak jak i zagrywka były z połową mocy a też im dalej w las tym każdy już praktycznie na stojąco grał i nikomu się nie chciało starać jakby z sił opadli. Jeśli tak to przeliczyli się, że mogą wyjść na rywala z dołu tabeli i na pół gwizdka go ograć a dzisiaj Cuprum zagrało fajny mecz i zasłużenie wygrało
kibic_siatki
Posty: 2597
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: kibic_siatki »

Wystarczył słabszy mecz DeFalco i Muzaja i Resovia pokonana u siebie. Trochę mam wrażenie, że chcieli to wygrać najmniejszym kosztem. Przeciwnik z dołu więc grał Rossard i wyglądało w jego przypadku to przyzwoicie: dobre przyjęcie, w ataku też sobie radził. Kozamernik tak jak ostatnio: dobrze w bloku i słabo w ataku. Najlepiej prezentował się Kochanowski, jednak pozostali grali średnio.
Brawo dla Lubina za wykorzystaną szansę i wygraną: grali zespołowo, równo bez słabych punktów, może poza ilością zepsutych zagrywek.
TommyLeeJones
Posty: 1672
Rejestracja: 1 lut 2016, o 19:28

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: TommyLeeJones »

Diomedea pisze: 8 sty 2023, o 20:12 Nie wiem czy warto ogladac Reske z Cuprum. Rezultat raczej przewidywalny.
Niektóre posty słabo się starzeją :P . Ale gdzieś tam później napisałaś, że Lorenc daje radę, a my ściągamy Borgesa czy Cupkowicia i tu pełna zgoda, obaj okazują się absolutnymi niewypałami, zapychaczami. Mauricio jednak już zjechał do bazy i Cupko też zaraz zjedzie, jeszcze go BBTS naiwnie wstawia na parkiet ale niestety chłopak gra totalny piach, w ostatnim meczu Gergye nakrył go po zmianie czapką. O ile jeszcze czaję, że Mauricio mógł budzić jakieś nadzieje, to u Cupko (transfer na wczoraj) wystarczyło popatrzeć na jeden, próbny trening... Może jakby go nie wzięli, byłaby kasa na wypłatę dla Pujola.

Resovia chyba za bardzo uwierzyła w siebie, błąd. W tej lidze takie rzeczy mogą wybaczyć tylko BBTS i Czarni, reszta to wykorzysta. Cuprum bardzo ładnie wytrzymało ciśnienie w końcówce czwartego seta (co mnie zaskoczyło), w t-b RR totalnie popłynęła. Jak sięgam pamięcią, Miedziowi mieli gdzieś na początku sezonu mocny dołek ale od tej pory grają to co potrafią z lekkim plusikiem. I to mimo dołka Ferensa, chimerycznego Kapicy, odejścia M'baye. Dzisiaj świetny mecz Floriana, ciekawe czy wreszcie okrzepnie, bo ma potencjał na solidne ligowe granie jako wszechstronny środkowy.
Szary Wilk
Posty: 7958
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: Szary Wilk »

lukecik pisze: 8 sty 2023, o 23:18 Bardzo sympatyczny meczyk w Rzeszowie. Chyba każdy się nastawiał na zwycięstwo gospodarzy za 3 punkty, a tu niespodzianka. Cuprum po ograniu na wyjeździe JW, teraz wygrywa w Rzeszowie.

Ojcem zwycięstwa Cuprum zdecydowanie Maciej Muzaj, któremu w końcówce czwartego seta włączył się Maciej Muzaj. Jego cztery ostatnie kontakty z piłką w tej partii to kolejno:
- atak zablokowany
- atak w out
- zagrywka w środek siatki
- nieskończony atak, który z łatwością został podbity, gdyż piłka uderzona została w siatkę i zwyczajnie przeszła dużą parabolą na stronę lubinian

Nikt mnie nie przekona, że Maciej powinien być przynajmniej w szerokiej kadrze. Fajny chłopak, potrafi zagrać super, ale no nie. Reprezentacja to już powinien być dla niego temat zamknięty.
Standardzik tego forum, czyli tradycja podtrzymana. Muzaj zagra jeden kiepski mecz i jest wypunktowany niczym szkolny łobuz na wywiadówce.

Osobiście uważam, że Muzaj w tym sezonie nie ma podjazdu np do Bartka Bołądzia i na więcej niż nazwisko na szerokiej liście powołanych nie zasłuży, ale z drugiej strony zawsze mnie bawi, kiedy po jego wpadce idzie analiza z piękną teza, że gość jest do kitu i niech się trzyma jak najdalej od kadry i w ogóle. Problem w tym, że niektórzy jego konkurenci grają ostatnio bardzo często mecze na tak kiepskim poziomie, ale tam wina jest sił nadprzyrodzonych.

Nie wiem za bardzo z czego się to bierze, ponieważ obecnie Muzaj u Grbicia ma mizerne notowania i zapewne nie będzie brany pod uwagę aż do Igrzysk. I slusznie. Zresztą, nie bardzo nadaje się na zadaniowca. A jednak styczeń 2023, wtopa Muzaja i temat jak żywy niczym w 2018 lub 2019 roku. Uwielbiam te rozkminę, jedna z moich ulubionych :D
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 8 sty 2023, o 22:53
kamil1999 pisze: 8 sty 2023, o 22:40 Globalizm a multikulturowość to nie to samo. Rozróżniajmy pojęcia.
No wiadomo. Multi kulti jest "tylko" narzędziem globalizmu, więc nie może być globalizmem.
Nie muszą być w ogóle powiązane.
Na przykład jest taka wioska w Serbii. Ostojicevo.
W jednej wiosce mieszkają Serbowie, Węgrzy, Polacy i Słowacy. To jest wioska wielokulturowa, ale zarazem trudno tam się doszukać globalizacji. Wszystko jest lokalne.
Ja z kolei mieszkam na Śląsku cieszyńskim.
To strefa przygraniczna gdzie mocno przenika się kulturą Polska i Czeska. Co to ma wspólnego z globalizmem? Przejawem globalizmu mogą być filmu netflixa z poprawnością polityczną, ale my nie o tym. A tylko o tym, że różnorodność kulturowa wzbogaca i rozwija bo nabieramy innych perspektyw.
No może współprace na gruncie regionalnym między tymi państwami to jest jakiś przejaw globalizacji, ale wielokulturowość w Cieszynie i rejonie była dużo wcześniej zanim pojawiło się pojęcie globalizacji.

Globalizacja to innym słowem taka amerykanizacja czy też uniwersalizacja(nie wiem czy to nie neologizm z mojej strony) kultury. Jest czymś stosunkowo nowym.
Wielokulturowość to coś znane jak świat i mamy w miejscu gdzie stykają się przynajmniej 2 różne kultury

Co do meczu to jest to kolejny dowód na to jak silna jest liga jako całość. Zresztą samo to, że taki Berger gra w zespole walczącym o utrzymanie mówi samo za siebie. Poziom ligi też nie jest aż taki zły jak się mówi. Mam wrażenie, że te mecze są nawet lepsze niż w zeszłym sezonie gdzie sporo hitów w fazie zasadniczej to rozczarowania.
Tylko dwa zespoły mniej(Bielsko,Radom) i to by się na pewno lepiej oglądało
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1582
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: lukecik »

Szary Wilk pisze: 9 sty 2023, o 00:16 Standardzik tego forum, czyli tradycja podtrzymana. Muzaj zagra jeden kiepski mecz i jest wypunktowany niczym szkolny łobuz na wywiadówce.

Osobiście uważam, że Muzaj w tym sezonie nie ma podjazdu np do Bartka Bołądzia i na więcej niż nazwisko na szerokiej liście powołanych nie zasłuży, ale z drugiej strony zawsze mnie bawi, kiedy po jego wpadce idzie analiza z piękną teza, że gość jest do kitu i niech się trzyma jak najdalej od kadry i w ogóle. Problem w tym, że niektórzy jego konkurenci grają ostatnio bardzo często mecze na tak kiepskim poziomie, ale tam wina jest sił nadprzyrodzonych.

Nie wiem za bardzo z czego się to bierze, ponieważ obecnie Muzaj u Grbicia ma mizerne notowania i zapewne nie będzie brany pod uwagę aż do Igrzysk. I slusznie. Zresztą, nie bardzo nadaje się na zadaniowca. A jednak styczeń 2023, wtopa Muzaja i temat jak żywy niczym w 2018 lub 2019 roku. Uwielbiam te rozkminę, jedna z moich ulubionych :D
Po wysłaniu posta naszła mnie myśl, że zapewne pierwszą osobą, która na niego odpowie, będziesz ty. :]

Nie, kolego, żaden standardzik, żadna ocena po jednym, kiepskim meczu. Gdybyś nie zauważył to śpieszę wyjaśnić, że ja tu regularnie od co najmniej 2 lat piszę, że Muzaja trzeba trzymać jak najdalej od kadry, bo już chłop miał tyle szans, że głowa boli, a nie wniósł niczego szczególnego. Pora sprawdzać nowych, którzy faktycznie coś mogą wnieść. Rok temu miał swoje 5 minut Butryn, w tym roku mam nadzieję, otrzyma je Bołądź.
Lata mijają, a Maciek się nie zmienia. W każdym momencie może przyjść taki mecz, w którym włączy mu się tryb typowego Muzaja, mistrza końcówek. Końcowy fragment czwartego seta wczorajszego meczu był najlepszym argumentem i unaocznieniem mojej tezy, dlatego tak skrzętnie go opisałem.
zbycho123
Posty: 222
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: zbycho123 »

Poszerzenie ligi do 16 drużyn to zgroza pokazuje to ten sezon. Tylko 14 drużyn ma poziom plus ligi 2 pozostałe Radom i Bielsko biała to 1 liga. Trzeba to koniecznie w nowym sezonie zmienić nie mamy tylu drużyn żeby tak rozszerzać lige i zespoly z obcych państw niech graja u siebie w hokeja czesi i Słowacy nie przyjęli nas go swojej elity i to samo w siatkówce nie powinniśmy nikogo przyjmować
Diomedea
Posty: 4366
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: Diomedea »

zbycho123 pisze: 9 sty 2023, o 13:36 Poszerzenie ligi do 16 drużyn to zgroza pokazuje to ten sezon. Tylko 14 drużyn ma poziom plus ligi 2 pozostałe Radom i Bielsko biała to 1 liga. Trzeba to koniecznie w nowym sezonie zmienić nie mamy tylu drużyn żeby tak rozszerzać lige i zespoly z obcych państw niech graja u siebie w hokeja czesi i Słowacy nie przyjęli nas go swojej elity i to samo w siatkówce nie powinniśmy nikogo przyjmować
Tylko te druzyny w ogonie, jakbys uwazniej spojrzal, sa polskie.
I jest to jadace tym samym schematem od lat BB. I niestety dolujacy Radom.
Moze dostali klauzule nieusuwalnosci?

Ukraincy gdzies powinni moc grac. Pod bombami raczej nie beda. A i mecze z ich udzialem nie sa kompletnie jednostronne.

Edit
zaczyna byc widac ze raczej przecenionym graczem jest Mustapha. 0,47 blokow /set; skut ataku 58%
Krage 0,67 bloku na set skutacznosc ataku 70% na mniejszej probie
Poreba- opinia nie blokujacego; ma sredni sezon i 0,41bl/set, czyli podobnie jak sympatyczny gdanszczanin, w kazdym razie bez przepasci.
Abramowicz (powiedzmy ze zastapil w klubie Mustaphe) ma 0,4% ale z bardzo wzrostowa tendencja, bo za pierwsze 4 czy 5 spotkan ma 0 (okres adaptacji do ligi) i 51% w ataku. Podejrzewam, ze jakby policzyc wybloki to przegoni Mustaphe, on dosyc szybo chodzi do skrzydel.
Zdecydowanie slabiej-Jakubiszak 0,13bl/set
Macyra (ktorego Mustapha wygryzl z 6ki) ma lepsze staty (lepszy tez wizualnie) bo 0,5 bl/set plus lepsza skutecznosc ataku. Wiec lepszy zawodnik zostal zastapiony gorszym, ale nowym. :)
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: kamil1999 »

Przy Kanajewie to Piechocki z Gruszczyńskim są bogami przyjęcia...
W przyszłym sezonie koniecznie Lwów potrzebuję jakiegoś zagranicznego libero

PS. Od kiedy Lwów gra "siłowo"?
Poza Tupczyjem to tam trochę brakuje mocnego uderzenia. Ale właśnie nadrabiają techniką np. Kvalen

A różnica między Mbaye a Porębą jest taka, że jeden jest rozpatrywany jako zawodnik do "6" czołowych klubów a drugi do "6" średniaków czy też zespołów walczących o utrzymanie. Co prawda obecnie Mbaye gra w JW, ale przyszłości nikt z nim w Jastrzębiu nie wiąże
Krage ma spory potencjał na takiego drugiego Bohme
kamil1999
Posty: 5529
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: kamil1999 »

Nie wiem co się dzieje z Kvalenem, ale przy tym odbiorze flotów to za chwilę jakąś krzywdę sobie zrobi.
Ogólnie on jest dawno do zmiany
sroka88
Posty: 119
Rejestracja: 31 sty 2022, o 11:48
Płeć: M

Re: PlusLiga sezon 2022/2023, kolejka XIX

Post autor: sroka88 »

Lwów miał być chłopcami do bicia dla każdego w tej lidze a tu wygrywa za 3 i wyprzedza Katowice. Nie takie słabe chłopaki jak wieszczyli przed sezonem. Brawo za grę i determinację.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”