Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Mosze Bernsztajn pisze: 8 sty 2024, o 14:03 Pod informacją klubu na facebooku o tym, że ruszyła sprzedaż biletów na JW napisałem im, co myślę o ich marketingu i o tym, że są memem.
Reakcja? Komentarz skaskowany i blokada. Dojrzałe...
Noe wolno krytykować potężnych marketingowców. A tak w temacie, ile osób tam robi to co robi?Bo mam wrażenie że jakiś student na pół etatu, który się tego uczy.
bart86
Posty: 62
Rejestracja: 14 gru 2023, o 12:48
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: bart86 »

dyletant pisze: 8 sty 2024, o 11:26

AZS osiągnął takie poziomu absurdu, że jakby trenerem został Woicki to bym się nie zdziwił.

A ja przekornie właśnie uważam że Woicki mógłby być ciekawym i nieoczywistym wyborem dla Olsztyna. Zna środowisko a klub jest z dużo wyższym potencjałem niż Radom. A tak będą znowu szukać dużego nazwiska i skończy się jak zawsze w ostatnich latach, czyli rozczarowaniem. Pliński dał rade w Nysie to Woicki dałby w Olsztynie też
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

To nie był mój cytat.
Wygląda na to, że Balcerowicz na X portalu się pospieszył.
Albo
Trwają poszukiwania, bo nie chcą tego powierzyć Mierzejowi.

W każdym razie sytuacja trochę patowa, bo najbliższy terminarz może tylko pogrążyć Webera, a jednocześnie daje mały margines nowemu trenerowi na dobre wejście w sezon.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Diomedea
Posty: 4418
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

bart86 pisze: 8 sty 2024, o 16:37
dyletant pisze: 8 sty 2024, o 11:26

AZS osiągnął takie poziomu absurdu, że jakby trenerem został Woicki to bym się nie zdziwił.

A ja przekornie właśnie uważam że Woicki mógłby być ciekawym i nieoczywistym wyborem dla Olsztyna. Zna środowisko a klub jest z dużo wyższym potencjałem niż Radom. A tak będą znowu szukać dużego nazwiska i skończy się jak zawsze w ostatnich latach, czyli rozczarowaniem. Pliński dał rade w Nysie to Woicki dałby w Olsztynie też
Nieoczywistym to fakt, rowniez ciekawym. Czy dobrym?
Mozna Mierzeja. Nie wiem co on wart jako trener. W okresie przygotowaczym, w sparingach, pod nieobecnosc trenera, gra wygladala dobrze.
Mozna sprobowac podkupic Slabego od przyszlego sezonu, po dokonczeniu Mierzejewskim.
Mozna Sordyla.
Pewnie jeszcze paru wolnych sie znajdzie.
Niekoniecznie juz zmeczonych zyciem, a z duzymi nazwiskami.

Pawel slabo wypadl i z kadra mlodziezowa i z Radomiem ponizej potencjalu.
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Nie róbmy sobie żartów, że to Paweł zbawi Olsztyn.Skoro ktoś tu wcześniej napisał, że Sordyl takim zbawca nie będzie,to tym bardziej Woicki.
Mówi się, że Weber dostał propozycję przedłużenia, jeśli to prawda, to potwierdza że Olsztyna to już maszyna losująca i pędzi bez ładu i składu.Weber się wyłożył na zbudowaniu składu na ten sezon, wątpię czy po raz kolejny to ogarnie na tyle, że będzie działało.
Adamde
Posty: 824
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Chcecie zatrzymania Alana, ale tak po prawdzie, czy on rzeczywiscie tak wiele wnosi? Czy porownanie go z Butrynem wychodzi na plus? Juz abstrahujac od polskiego paszportu, mysle ze Butryn wiecej wnosil i wiecej dawal druzynie. Alan to sukces chyba tylko marketingowy. Mam nadzieje ze Jakubiszak zostanie na przyszly sezon, jeden z niewielu zawodnikow u ktorego widac ciagly postep z kazdym rokiem. Juz na ten moment wydaje mi sie ze jest lepszym zawodnikiem od Poreby. Mamy kilku mlodych zdolnych wiec jest na czym budowac (Armoa,Jakubiszak, Hawryluk), potrzebny bylby tylko ktos kto to wszystko ogarnie i raczej tym kims nie jest wypalony juz chyba Weber. Co do szalikow, gadzetow - PELNA ZGODA. Wyglada na to ze klub nie chce dodatkowego zrodla zarobkowania, co jest dosc mocno zastanawiajace. Sam przed Swietami nabylbym kubek czy szalik - mam w rodzinie mnostwo kibicow azs.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7933
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Chcecie zatrzymania Alana, ale tak po prawdzie, czy on rzeczywiscie tak wiele wnosi?
Over/under średnia ligowa po I rundzie:

Obrazek

1. Bołądź
2. Butryn
3-5. Souza-Boyer-Sasak

+ nagroda honorowa dla potężnego Konara.

przy czym nie sądzę żeby Alan grał gorzej od Butryna z poprzedniego sezonu. Znalezienie kogoś lepszego od Brazylijczyka to byłoby w olsztyńskich warunkach jakieś ekstremum. Tylko do zagrywki można się przyczepić, a i tak w lepszej ekipie siłą rzeczy tych zagrywek/set byłoby więcej. Ci częściej zmieniani mają zaniżone statystyki tutaj, ale i tak symptomatyczne. A tu trzeba jeszcze brać pod uwagę, że Olsztyn ma #10 przyjęcie w lidze etc. Na miarę oczekiwań gra chyba poczciwy Alan. Tu można wziąć nawet Patry'ego (poziom szóstki reprezentacji Francji) i źle na tym skończyć, więc dopóki Alan jest zdrowy to jest to dla Olsztyna top opcja.
Diomedea
Posty: 4418
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Chcecie zatrzymania Alana, ale tak po prawdzie, czy on rzeczywiscie tak wiele wnosi? Czy porownanie go z Butrynem wychodzi na plus? Juz abstrahujac od polskiego paszportu, mysle ze Butryn wiecej wnosil i wiecej dawal druzynie. Alan to sukces chyba tylko marketingowy. Mam nadzieje ze Jakubiszak zostanie na przyszly sezon, jeden z niewielu zawodnikow u ktorego widac ciagly postep z kazdym rokiem. Juz na ten moment wydaje mi sie ze jest lepszym zawodnikiem od Poreby. Mamy kilku mlodych zdolnych wiec jest na czym budowac (Armoa,Jakubiszak, Hawryluk), potrzebny bylby tylko ktos kto to wszystko ogarnie i raczej tym kims nie jest wypalony juz chyba Weber. Co do szalikow, gadzetow - PELNA ZGODA. Wyglada na to ze klub nie chce dodatkowego zrodla zarobkowania, co jest dosc mocno zastanawiajace. Sam przed Swietami nabylbym kubek czy szalik - mam w rodzinie mnostwo kibicow azs.
Z duza czescia sie zgadzam, tylko Butryn nie chcial zostac, nie wiem czy AZS chcial go zostawic. Zreszta dla Karola juz czas na granie o medale, bo inaczej zostanie mu na zawsze ten Zloty Buk. A nastepcy Butryna na razie nie widac, zas z Kapica poszlo AZSowi slabo (moze rowniez Kapicy w AZSie).

Jakubiszaka ciezko jest nazwac mlodym zdolnym. 98 rocznik, koledzy juz sa w apogeum karier. Fakt-byla pozna zmiana pozycji. Niedawno tez widzielismy Jakubiszaka z Poreba w pojedynku przez siatke. Poreba mocno zgasil Szymona, wygladal przy nim prawie jak kot. Owszem, Poreba jest srodkowym tak ze 2x dluzej niz Jakubiszak, ale pewne cechy ruchowe juz nie beda u Jakubiszaka bardzo ewoluowac. Juz lepiej sprobujcie dac pare wejsc Majchrzakowi jak chcecie dalej byc klubem gdzie wzrastaja zawodnicy.

Klucz to postac Webera. Mnie nie przekonuje. Ale dla takiego Armoy, czy nawet Alana moze byc istotna i przyciagajaca.Tylko czy Armoa zostanie na 3?
Skoro ma byc polskie przyjecie.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Chcecie zatrzymania Alana, ale tak po prawdzie, czy on rzeczywiscie tak wiele wnosi?
Po mojemu wnosi. Może i liczyłem na nieco więcej, ale wnosi sporo.
Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Czy porownanie go z Butrynem wychodzi na plus? Juz abstrahujac od polskiego paszportu, mysle ze Butryn wiecej wnosil i wiecej dawal druzynie.
Zależy z którym Karolem, bo z takim, którego się się chciało, to chyba jednak wolałem, niż Alana. Rzecz w tym, że Butrynowi w pewnym momencie jednak się odechciało i wtedy był śnięty i irytujący. Z niewolnika nie ma pracownika, ale jego foszki z drugiego sezonu w Olsztynie wiele osób do niego zwyczajnie zniechęciły i w tym kontekście ciężko mi za nim tęsknić i na pewno nie spędzam wieczorów patrząc na jego zdjęcie w zielonej koszulce i popłakując.
Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Mam nadzieje ze Jakubiszak zostanie na przyszly sezon, jeden z niewielu zawodnikow u ktorego widac ciagly postep z kazdym rokiem.
Oj ja też. Jestem bardzo zaskoczony jego postawą w tym sezonie, bo myślałem, że jest skazany na bycie po wsze czasy klasycznym ligowym dżemikiem, a on koncertowo zamknął mi gębę.
Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Mamy kilku mlodych zdolnych wiec jest na czym budowac (Armoa,Jakubiszak, Hawryluk), potrzebny bylby tylko ktos kto to wszystko ogarnie i raczej tym kims nie jest wypalony juz chyba Weber.
Niestety i ja takie mam obawy. Długo wierzyłem, że ten trener pozwoli drużynie się rozwijać. Nie że od razu, bo od cudów to był gość, co chodził po wodzie, ale jednak że będzie postęp. Nie widzę go i sądzę, że nieprędko zobaczę.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

Prezes AZSu to powinien obejrzeć jak skład Olimpiakosu zbudował jego guru "musi być jeden topowy zawodnik".
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 824
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Jakubiszaka ciezko jest nazwac mlodym zdolnym. 98 rocznik, koledzy juz sa w apogeum karier. Fakt-byla pozna zmiana pozycji. Niedawno tez widzielismy Jakubiszaka z Poreba w pojedynku przez siatke. Poreba mocno zgasil Szymona, wygladal przy nim prawie jak kot
Biorac pod uwage ze gra na pozycji srodkowego to jeszcze dlugie lata przed nim. Przyklady Gladyra,Wrony,Klosa czy wczesniej np. Plinskiego pokazuja ze mozna byc w dobrej formie na tej pozycji przez dlugie lata. Co do konfrontacji Poreba - Jakubiszak, to caly Olsztyn gral tego dnia padake, zobaczymy w rewanzu.
Co do Alana to tez trzeba wziac poprawke na wysokosc kontraktu, ktory podobno jest drugi w druzynie i wiekszy od Butryna.
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: dyletant »

Pamiętajcie, że Alan gra z najg(rubszym)orszym rozgrywającym w lidze, który 8 na 10 piłek gra mu niedociągnięte (świetnie to ostatnio widziałem w Suwałkach, wiedziałem, że jest źle, ale nie aż tak). Jak dla mnie broni się i marketingowo i sportowo, nie obraża się, nie wywyższa, nie gani młodszych. W dodatku wydaje mi się, że w porównaniu do ostatniego kresu reprezentacyjnego jeszcze poprawił zagrywkę.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

Adamde pisze: 11 sty 2024, o 22:34 Co do Alana to tez trzeba wziac poprawke na wysokosc kontraktu, ktory podobno jest drugi w druzynie i wiekszy od Butryna.
Czyli największy ma Szerszeń ??? Jeśli tak to biorąc pod uwagę ilość rozegranych meczów (2/15) to jest to jeden z większych kontraktów na świecie. Jest kasiora w Olsztynie.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Adamde
Posty: 824
Rejestracja: 6 maja 2018, o 19:29

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Adamde »

Co do Alana to tez trzeba wziac poprawke na wysokosc kontraktu, ktory podobno jest drugi w druzynie i wiekszy od Butryna.
Czyli największy ma Szerszeń ??? Jeśli tak to biorąc pod uwagę ilość rozegranych meczów (2/15) to jest to jeden z większych kontraktów na świecie. Jest kasiora w Olsztynie.
Potwierdzam. Chodza sluchy ze najwiekszy kontrakt ma Szerszen.
Streeter
Posty: 7335
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

Jeżeli tak to głupi ruch Olsztyna z Szerszeniem. To jest gość, którego można kupić po kosztach i liczyć, że przeżyje sezon. Płacić za niego najwięcej w drużynie to głupota. Co zresztą widać po przedstawionej wyżej ilości rozegranych meczów, co patrząc na ostatnie jego sezony jest liczbą, której się można było spodziewać. Ryzykowny ruch jak wiadomo jest ryzykowny, no ale to ryzyko powinna rekompensować wartość kontraktu. Skoro nie rekompensuje, to po jaką cholerę było ryzykować?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
proforma
Posty: 174
Rejestracja: 17 lis 2020, o 09:46
Płeć: M
Lokalizacja: Warszawa

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: proforma »

Diomedea pisze: 11 sty 2024, o 08:21
Adamde pisze: 11 sty 2024, o 00:33 Chcecie zatrzymania Alana, ale tak po prawdzie, czy on rzeczywiscie tak wiele wnosi? Czy porownanie go z Butrynem wychodzi na plus? Juz abstrahujac od polskiego paszportu, mysle ze Butryn wiecej wnosil i wiecej dawal druzynie. Alan to sukces chyba tylko marketingowy. Mam nadzieje ze Jakubiszak zostanie na przyszly sezon, jeden z niewielu zawodnikow u ktorego widac ciagly postep z kazdym rokiem. Juz na ten moment wydaje mi sie ze jest lepszym zawodnikiem od Poreby. Mamy kilku mlodych zdolnych wiec jest na czym budowac (Armoa,Jakubiszak, Hawryluk), potrzebny bylby tylko ktos kto to wszystko ogarnie i raczej tym kims nie jest wypalony juz chyba Weber. Co do szalikow, gadzetow - PELNA ZGODA. Wyglada na to ze klub nie chce dodatkowego zrodla zarobkowania, co jest dosc mocno zastanawiajace. Sam przed Swietami nabylbym kubek czy szalik - mam w rodzinie mnostwo kibicow azs.
Klucz to postac Webera. Mnie nie przekonuje. Ale dla takiego Armoy, czy nawet Alana moze byc istotna i przyciagajaca.Tylko czy Armoa zostanie na 3?
Skoro ma byc polskie przyjecie.
A tym magnesem na Alana to nie był brazylijski trener od przygotowania, który pracuje w Olsztynie i jednocześnie w kadrze Brazylii?Tu bym upatrywał ojca sukcesu, który pomógł przekonać Alana.
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 682
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: zyll »

1) W Olympiacosie na pewno takie nazwiska jak Oliva, Stern, Travica, Pajenk czy Djurić grają za frytki ;)

2) Szerszeń w poprzednim sezonie zagrał praktycznie od deski do deski w 28 z 32 spotkań. Dawało to JAKIEŚ przesłanki, że problemy zdrowotne mogą być za nim. Przy odejściu Butryna, stawiając na tercet Alan, Tuaniga, Karlitzek musiałeś mieć polskiego przyjmującego do siódemki. Jakie były alternatywne polskie nazwiska dla drużyny jak AZS? Żaden z kadrowiczów u Grbicia, więc kto?

3) Na solidną alternatywę na ławkę w postaci Walińskiego czy Staszewskiego AZSu nie stać, a taki trzeci do grania musi też taką rolę zaakceptować. Łatwiej zaakceptować w drużynie majętnej i grającej w pucharach.

4) Magnesem i inicjatorem pomysłu Alana był Weber, co prezes Jankowski przyznał w rozmowie dla "Sportowego Olszyna"
85jacek
Posty: 110
Rejestracja: 18 lut 2022, o 08:54
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: 85jacek »

Z kontraktem Szerszenia to całkiem możliwe. Takiego gracza Olsztyn potrzebował(kompletnego przyjmującego z polskim paszportem) i na pewno była niemała konkurencja, a że wychodzi póki co kompletna klapa to cóż począć... Transfer Alana to był złoty strzał prezesa i tutaj nie ma dyskusji. Jeżeli jakimś cudem uda im się go zatrzymać to wszyscy w Olsztynie powinni być zadowoleni. Co do Szerszenia w związku z kontuzjami na pewno rosną szanse na pozostanie na kolejny sezon za dużo mniejszy kontrakt i na miejscu prezesa Jankowskiego bym do tego dążył bo te kontuzje nie będą trwały wiecznie + nikt się na pewno nie rzuci na tego zawodnika, a ma trochę do odpracowania. Podobny casus ale w mniejszym rozmiarze był z Karlitzkiem w zeszłym sezonie i teraz odpłaca in plus.
Streeter
Posty: 7335
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

zyll pisze: 12 sty 2024, o 10:06 2) Szerszeń w poprzednim sezonie zagrał praktycznie od deski do deski w 28 z 32 spotkań. Dawało to JAKIEŚ przesłanki, że problemy zdrowotne mogą być za nim. Przy odejściu Butryna, stawiając na tercet Alan, Tuaniga, Karlitzek musiałeś mieć polskiego przyjmującego do siódemki. Jakie były alternatywne polskie nazwiska dla drużyny jak AZS? Żaden z kadrowiczów u Grbicia, więc kto?
No choćby wspomniani przez Ciebie kawałek dalej Waliński czy Staszewski. Jak mawia przysłowie, lepszy Waliński w szóstce, niż Szerszeń za bandą. A przesłanki to możnaby mieć jakby ten człowiek zagrał cały sezon bez urazów, albo więcej. A tak z głowy to wydaje mi się że w każdym sezonie gdzie grał to mniej bądź więcej mu dolegało. Zresztą gdyby nie to nie przechodziłby z Lublina do Olsztyna tylko z Kędzierzyna do Perugii.

Sam ruch z Szerszeniem w Olsztynie oczywiście nie jest zły na zasadzie "a nóż się nie połamie a jak tak no to trudno", ale pod warunkiem że to nie jest jakiś kosmiczny jak na Olsztyn kontrakt, a ze słów wyżej kolegów wynika, że jest.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 682
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: zyll »

Tak jak pisałem, to nie było tak, że Szerszeń przychodził po sezonie za bandami. Stąd też wycena jego kontraktu poszła w górę. Co nie znaczy, że nie było niepokojących sygnałów o jego zdrowiu w poprzednich sezonach, ryzyko istniało.

Natomiast zadaję pytanie: jeżeli masz gracza, który w zdrowiu gra na poziomie 8/10, ale istnieje prawdopodobieństwo jego kontuzji na poziomie 30%, a drugiego, który gra na poziomie 5/10, a prawdopodobieństwo jego kontuzji wynosi 10%, to kogo wybierasz mając aspiracje na awans do play-off i może coś więcej? Dodam, że nawet przy kontuzji gracza 8/10 masz wystarczająco dużo jakości, żeby się utrzymać i krążyć wokół czołowej ósemki.

Pech w tym pechu Webera był taki, że o ile przy hipotetycznych kontuzjach Alana i Karlitzka na ławce jest Armoa, któremu zdarza się pomagać drużynie, tak przy kontuzji Szerszenia i równocześnie Janikowskiego jedyną alternatywą jest Szymendera (który zagrał 1 przyzwoity mecz w tej rundzie).
Streeter
Posty: 7335
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

No tylko właśnie weź pod uwagę że tam jeszcze Alan i Karlitzek może paść w każdej chwili. Więc tak, wolałbym do Alana i Karlitzka wziąć Walińskiego. Ryzyka nie można podejmować w każdym miejscu. Zwłaszcza jak jest to jedyny przyjmujący umiejący przyjąć :) oczywiście pisałem gdzieś tam przed sezonem, że jak to wszystko zażre to Olsztyn będzie naprawdę mocny, no ale nikła szansa, że nic się tam nie wysypie. No i póki co wychodzi, że jednak Olsztyn przeszarżował z ryzykiem jednak.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

zyll pisze: 12 sty 2024, o 10:06 1) W Olympiacosie na pewno takie nazwiska jak Oliva, Stern, Travica, Pajenk czy Djurić grają za frytki ;)
Szóstka jest mniej więcej wyrównana. Nie mają na placu pierwszego atakującego Brazylii wespół z kimś na poziomie 1 ligi (Szymendera/Janikowski).
zyll pisze: 12 sty 2024, o 10:06 2) Szerszeń w poprzednim sezonie zagrał praktycznie od deski do deski w 28 z 32 spotkań. Dawało to JAKIEŚ przesłanki, że problemy zdrowotne mogą być za nim. Przy odejściu Butryna, stawiając na tercet Alan, Tuaniga, Karlitzek musiałeś mieć polskiego przyjmującego do siódemki. Jakie były alternatywne polskie nazwiska dla drużyny jak AZS? Żaden z kadrowiczów u Grbicia, więc kto?
Grobelny, Halaba itp.
Akurat nie bycie w kadrze to zaleta zawodników na poziomie Olsztyna. Po pierwsze nie są zajechani. Po drugie są dostępni od początku.
zyll pisze: 12 sty 2024, o 10:06 4) Magnesem i inicjatorem pomysłu Alana był Weber, co prezes Jankowski przyznał w rozmowie dla "Sportowego Olszyna"
Jakby zamiast Alana był taki Sasak czy ktoś podobny to AZS miałby mniej więcej tyle samo punktów. Weber najlepsze lata ma za sobą. Nie połączył kropek, że jak Tuaniga się "rozwalił" to jest duże zagrożenie, że nie będzie w formie. Jako ktoś ze sztabu USA miał cały czas wgląd jak progresuje po kontuzji. A nie progresował wcale tylko złapał kilogramy. Weberowi jako byłemu rozgrywającemu powinna zapalić się w okolicach czerwca lampka i zadzwonić do prezesa, że jest problem.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 682
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: zyll »

Halaba podpisał w Suwałkach 27 stycznia, a AZS o niego dopytywał. Ten sam Halaba gra słabiutki sezon w Suwałkach. Dopytywał też o Grobelnego, ale ten jest zadowolony z bycia trójką w Projekcie.

Na placu nie miał być Janikowski ani Szymendera, miał być Szerszeń. W Olympiakosie pod nieobecność Olivy graliby niejaki Chandrinos, czy Dalakouras, którzy nie pojechali ze słabą Grecją na mistrzostwa Europy. Travicę zastąpiłby niejaki Komitoudis, który również nie pojechał na ME 2023. Sterna zastąpiłby Zoupani, który również nie pojechał na ME 2023. Olympiakos zrobił dokładnie to samo, co zrobił AZS, czyli skonstruował mocną siódemkę. Tyle, że akurat tamci są zdrowi i ryzyko z ich zdrowiem pomimo wieku było niższe.

O Sasaku nie wspomnę, bo przed sezonem ktoś, kto postawiłby wyżej Sasaka po takim o sezonie w Czechach nad Alanem byłby szaleńcem. W analizie post-factum zawsze można mieć rację ;)
Diomedea
Posty: 4418
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Z Szymendera to od poczatku byl siepa uliczka. Po ostatnim swoim sezonie w Spale facet nie wywalczylby naprawdopodobniej miejsca w szostce druzyny I ligowej. Jakies postepy zrobil, ale uwazam ze transfer szkodliwy dla obu stron.
Na trzeciego, jak Walinski za drogi, to zawsze mozna wyciagnac zawodnika w stylu Rusek/Laba. Znaczt Rusin :] :]
Jak ma byc wzglednie czesto wchodzacy to moze to byc jakis mlodszy wszechstronny typu Krysiak/ Borkowski. Jakby Tokajuk poprawil przyjecie
to tez do wyciagniecia. Kosiba gra jako trzeci w Stali. Pochodzacy z Olsztyna Sokolwski, sadzac po cyferkach , rowniez poprawil przyjecie.

Takze alternatyw dla za drogiego Walinskiego pare jest. Wystarczy sie troche znac na siatkowce i pare razy obejrzec cale mecze I ligi. Albo poczytac nasz temat w zakladce I ligi :D .
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 682
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: zyll »

Nie mówię o alternatywach z pierwszej ligi na pozycję numer 3 i 4, które pewnie były. Mówię o alternatywie za Szerszenia do wyjściowej siódemki, bo od tego zaczęła się dyskusja, czyli 'lepiej mieć grającego Walińskiego, niz Szerszenia za bandami'.
Ostatnio zmieniony 12 sty 2024, o 11:24 przez zyll, łącznie zmieniany 1 raz.
Streeter
Posty: 7335
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Streeter »

zyll pisze: 12 sty 2024, o 11:15 Na placu nie miał być Janikowski ani Szymendera, miał być Szerszeń. W Olympiakosie pod nieobecność Olivy graliby niejaki Chandrinos, czy Dalakouras, którzy nie pojechali ze słabą Grecją na mistrzostwa Europy. Travicę zastąpiłby niejaki Komitoudis, który również nie pojechał na ME 2023. Sterna zastąpiłby Zoupani, który również nie pojechał na ME 2023. Olympiakos zrobił dokładnie to samo, co zrobił AZS, czyli skonstruował mocną siódemkę. Tyle, że akurat tamci są zdrowi i ryzyko z ich zdrowiem pomimo wieku było niższe.
No i nawet sam sobie odpowiedziałeś czemu Olivie nie jest potrzebny solidny zmiennik, a Szerszeniowi już tak ;)

Takich graczy można ściągać w sposób jak Bełchatów Mikę. Mają Lipińskiego i Rumuna, odciągnęli Francuza no i jakoś tam grają. Gdyby zbudowali przyjęcie np. Lipiński Mika Szymendera Janikowski no to też by teraz wyglądali dużo dziwniej. Olsztyn zrobił jeszcze ten błąd, że w zasadzie połamanego Szerszenia musi zastąpić Polakiem, co jest właściwie niemożliwe. A Skra mogła sobie za Mikę wyciągnąć Francuza i nie ma problemu.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Diomedea
Posty: 4418
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Firszt szukal dobrego miejsca do rozwoju. Mysle, ze opcja mniej ewidentna, ale by sie dalo. Ma niezle przyjecie, do Armoy bylby OK.
Armoa sie fajnie pokazuje, potrzebuje do pary stabilnie przyjmujacego.

No i trzeba bylo kontrakt z Szerszeniem mocniej dyskutowac. Na kilka sezonow PL (6?) jeden tylko zagrany od deski do deski, ten w Suwalkach u Kowala. Wiadomo, ze poczatkowy w Resce to byl i duzy przeskok i niewlasciwe papiery, wiec mozna liczyc 5.
Poprzedni sezon tez troche pauzowal, z tego co pamietam. Zreszta do sprawdzenia- zagral 28 spotkan na 30 fazy zasadniczej plus 2 o 9te miejsce.
Czyli zagrane 2 niecle sezony na 5.

Imho tam nie ma kogos, kto znalby polskich zawodnikow z tego 2giego-3ciego szeregu. Weber wyciaga fajnych Amerykanow z obu Ameryk. Ale juz o istnieniu pierwszej ligi to najprawdopodobniej zaledwie slyszal. To ewidentnie widac, ze horyzont rekrutacji jest bardzo waski.
Awatar użytkownika
hubert
Posty: 2907
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 10:27
Płeć: M

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: hubert »

zyll pisze: 12 sty 2024, o 11:15 O Sasaku nie wspomnę, bo przed sezonem ktoś, kto postawiłby wyżej Sasaka po takim o sezonie w Czechach nad Alanem byłby szaleńcem. W analizie post-factum zawsze można mieć rację ;)
Polemizowałbym. Nie porównuje się tylko umiejętności sportowych ale bierze się pod uwagę koszt i ryzyko. To nie jest tak, że zamiast Alana byłby Sasak i cała reszta jak teraz. Podejrzewam, że Alan kasuje sporo więcej niż Sasak więc w sytuacji jego braku można by postarać się o lepszego rozgrywającego. Sasak to jest tylko przykład - nie chodzi konkretnie o jego a zawodników "teoretycznie" drugiego szeregu.
Nic się nie stało, Polacy nic się nie stało !
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Mosze Bernsztajn »

hubert pisze: 12 sty 2024, o 00:07 Czyli największy ma Szerszeń ??? Jeśli tak to biorąc pod uwagę ilość rozegranych meczów (2/15) to jest to jeden z większych kontraktów na świecie. Jest kasiora w Olsztynie.
Z drugiej strony, czy trzeba mieć dużo kasy, by palić nią w kominku? Po prostu na mniejszy ogień starczy.
Niemniej brać gościa, który od lat niezmiennie ma kłopoty zdrowotne, oprzeć na nim drużynę, dać najwyższy kontrakt i liczyć na to, że tyyyym razem zdrowie dopisze, to nie wiem czy bardziej skrajna naiwność, czy już czysta głupota.
85jacek pisze: 12 sty 2024, o 10:11 Transfer Alana to był złoty strzał prezesa i tutaj nie ma dyskusji.
Przepraszam, ale ty jesteś pewny, że używasz terminu "złoty strzał" w taki sposób, jaki byś chciał? Może jednak sprawdź co się opisuje słowami "złoty strzał".
hubert pisze: 12 sty 2024, o 11:01 Weberowi jako byłemu rozgrywającemu powinna zapalić się w okolicach czerwca lampka i zadzwonić do prezesa, że jest problem.
Ale się nie zapaliła albo miał to gdzieś. Nie wiem... Może połączenia z USA do Polski drogie są? A może tak zajęty był podawaniem ręczników w amerykańskiej kadrze? Sorry, tu akurat mega złośliwy jestem, ale te eskapady Webera uważam za szkodliwe dla klubu, a tu jeszcze takie kwiatki nam się pojawiają i w efekcie naszym sypaczem jest samoański donut.
Diomedea
Posty: 4418
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Indykpol AZS Olsztyn 2023/24

Post autor: Diomedea »

Tez uwazam, ze Weber nie ma zdrowia i energii na asyste w kadrze USA i jednoczesne bycie pierwszym trenerem topowej ligi, klubu srodka tabeli majacego jakies ambicje.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”