Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Simao »

Myślę, że taki sufit dla ZAKSY to obecnie 7 miejsce po rundzie zasadniczej. Napisał to już ktoś wcześniej, zgadzam się z tym stwierdzeniem. W tym roku 1/4 play-off zapowiada się ciekawiej niż kiedykolwiek. Między innymi dlatego, że LUK i Trefl będą wymagającymi rywalami dla każdego. Mam nadzieję, że drużyny nie będą mieć problemów z kontuzjami, urazami. Zapowiadają się ciekawe mecze. ZAKSA zagra z JW, Projektem bądź Zawierciem w 1/4. Najpierw jednak muszą znaleźć się w tych play-offach. Nie jest to jeszcze pewne, mają najtrudniejszy terminarz.
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

Czy bierzecie pod uwagę "rozstawianie się" czołówki przed PO?
Nie jestem statystykiem ale czy wygranie któregoś z meczy z Warszawą, Zawierciem i Jastrzębiem nie pozwoli nam ominąć ich w cwiercfianle?
Z drugiej strony patrząc na dzisiejszy mecz to chyba każdy chciałby grać z Zaksą niż niej uniknąć
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: niepoinformowany »

mitam pisze: 10 mar 2024, o 19:42 Czy bierzecie pod uwagę "rozstawianie się" czołówki przed PO?
Nie jestem statystykiem ale czy wygranie któregoś z meczy z Warszawą, Zawierciem i Jastrzębiem nie pozwoli nam ominąć ich w cwiercfianle?
Z drugiej strony patrząc na dzisiejszy mecz to chyba każdy chciałby grać z Zaksą niż niej uniknąć
A po co mają się rozstawiać? Nie lepiej dobić rannego i mieć go z głowy w play-off? ZAKSA ma bardzo ważny mecz w następnej kolejce z Gdańskiem a jeśli nie zapunktuje to potentaci wychodząc zmobilizowani grają o wyrzucenie ich z PO. Oczywiście nawet 3 pkt z Gdańskiem jeszcze nic nie zagwarantują bo dalej coś będzie trzeba urwać (zakładając 3 pkt z Suwałkami). Jedno jest pewne, będzie ciekawie.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Pomocniczka
Posty: 2077
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Jak JW będzie miało szansę wyciąć Zaksę, to zrobi wszystko, żeby wyciąć, ale jak Zaksa wygra wcześniej 2 mecze to może przegrać, żeby KK wrzucić na siódme.
Vivo
Posty: 477
Rejestracja: 8 cze 2010, o 09:53
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Vivo »

hardy pisze: 10 mar 2024, o 19:11
Vivo pisze: 4 mar 2024, o 23:12 Naprawdę jeszcze to nie jest jasne? Kaczmar w Kentaki już nie zagra.
Ah ci forumowi znawcy....
Nie no, jeszcze ty?..

Niech no zasięgnę do jedynego źródła prawdy, tj. artykułu PS na potrzeby ocieplenia wizerunku...
Przez pierwsze dni Łukasz nie był nawet w stanie zadeklarować, co dalej (...)
Skąd wiesz co było dalej? Co postanowił klub, a co Kaczmarek?
Swoją drogą jestem pod ogromnym wrażeniem jaki galopujący postęp robi medycyna... To już nawet w 2 tygodnie człowieka wyciągną z depresji - wow!
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Nie no proszę Was - JW, Projekt czy Zawiercie mają bić się o MP a będą robić kombinacje alpejskie żeby uniknąć słabej Zaksy😂Grajac tak jak dzisiaj Zaksa sama się wyrzuci.
Inna sprawa Kędzierzyn jak był w pełni zdrowy kosił wszystkich nie kalkulując.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
Pomocniczka
Posty: 2077
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pomocniczka »

Oczywiście mogą pozwolić urwać punkty Nysie i Bełchatowowi. Zaksa jeśli chce zagrać w P/O musi sobie awans wyszarpać.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

Ja tylko tak delikatnie zapytam... ktoś łyka tą depresje???

Od kiedy na depresje choruje się tak jak na przeziębienie czy grypę, ze na L4 nie ma Cię 2 czy 3 tygodnie??

Jeśli ktoś nie miał styczności pośrednio lub bezpośrednio z tym problemem, to uwierzy we wszystko.

Wiadomo że problemy w związku najlepiej jest podpinać pod depresje, proste i łatwe, nawet udawać nie trzeba :]

Łukasz po 2 tyg wyleczył depresje.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 623
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: MAG siatki »

Z taką postawą jaką dziś zaprezentowali w meczu z Lublinem, to niech zapomną o PO. Czas zakończyć ten serial udręki, nieudolności oraz chaosu i napisać całkiem nowy scenariusz na przyszły sezon. Z nowymi aktorami, z całkowitym przemeblowaniem jeśli chodzi o organizację, mental, a zwłaszcza LUDZI, którzy najpierw stworzyli coś wielkiego, a potem - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - postanowili to wszystko zdewastować.

Oczywiście nie pozostanie to bez wpływu na stan kadry narodowej. A mogło być tak pięknie na IO w Paryżu. Teraz zobaczycie golda jak du.... słońce.

Spokojnej nocki
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

MAG siatki pisze: 10 mar 2024, o 23:15 Z taką postawą jaką dziś zaprezentowali w meczu z Lublinem, to niech zapomną o PO. Czas zakończyć ten serial udręki, nieudolności oraz chaosu i napisać całkiem nowy scenariusz na przyszły sezon. Z nowymi aktorami, z całkowitym przemeblowaniem jeśli chodzi o organizację, mental, a zwłaszcza LUDZI, którzy najpierw stworzyli coś wielkiego, a potem - jak za dotknięciem czarodziejskiej różdżki - postanowili to wszystko zdewastować.

Oczywiście nie pozostanie to bez wpływu na stan kadry narodowej. A mogło być tak pięknie na IO w Paryżu. Teraz zobaczycie golda jak du.... słońce.

Spokojnej nocki
Natknęła mnie myśl że po raz pierwszy napisze do Ciebie "pokojowo" tak serio od serca.
Dwie najbardziej utytułowane zespoły w polsce? Skra i Zaksa. Prawda? prawda.

I zobacz... ja jako kibic i nie tylko Skry wiem że w tym sezonie nie ma się spodziewać sukcesów... (Pomijam plany długofalowe jakie mają być na przyszłe lata Skry). Doskonale czy Ty czy Ja wiemy że Skra NAWET jeśli się dostanie do PO to w pierwszej kolejności dostanie bęcki i tak skończy się sezon.
Sądzisz że droga Zaksy jest inna? NIE. Jeśli dostaną się do PO to w pierwszej lub najpóźniej drugiej linii odpadną, bo nie mają szans czy to z JW czy Warszawa czy Zawierciem czy nawet z Resovia. I nie zmieni tego ani Śliwka ani ten od depresji....I myślę że jako człowiek bardzo dobrze o tym wiesz.

Myślę że lepiej na ten moment skupić się już na tym co będzie w sezonie 24/25 niż wałkować i tak już stracony obecny sezon który jest dla OBU drużyn do Z A P O M N I E N I A
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 623
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: MAG siatki »

Cieszę się, że zaczynamy rozmawiać jak ludzie. Dużo jest racji w tym co piszesz. Ten sezon większość kibiców ZAKSY spisała już na straty, choć wiesz, że tli się w nas zawsze jakaś nadzieja. We mnie jeszcze całkowicie nie zgasła, ale podobnie jak Ty jestem realistą. Dobrej nocy.
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kicu »

bez_nazwy pisze: 11 mar 2024, o 00:01 Doskonale czy Ty czy Ja wiemy że Skra NAWET jeśli się dostanie do PO to w pierwszej kolejności dostanie bęcki i tak skończy się sezon.
Sądzisz że droga Zaksy jest inna? NIE. Jeśli dostaną się do PO to w pierwszej lub najpóźniej drugiej linii odpadną, bo nie mają szans czy to z JW czy Warszawa czy Zawierciem czy nawet z Resovia. I nie zmieni tego ani Śliwka ani ten od depresji....I myślę że jako człowiek bardzo dobrze o tym wiesz.
Niezupełnie się z tym zgadzam. W SKRZE najnormalniej w świecie brakuje materiału ludzkiego do osiągnięcia czegoś większego w tym sezonie. W ZAKS-ie skład jest. Przecież to niemal ten sam zespół, który rok temu wygrał LM. Natomiast wciąż pozostaje wiele niewiadomych - czy trener to udźwignie, czy pozbierają się mentalnie, czy dojdą z formą. Na plus ZAKS-y przemawia na pewno mniejsze zmęczenie.
Nuriel
Posty: 842
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Nuriel »

bez_nazwy pisze: 10 mar 2024, o 22:03 Ja tylko tak delikatnie zapytam... ktoś łyka tą depresje???

Od kiedy na depresje choruje się tak jak na przeziębienie czy grypę, ze na L4 nie ma Cię 2 czy 3 tygodnie??

Jeśli ktoś nie miał styczności pośrednio lub bezpośrednio z tym problemem, to uwierzy we wszystko.

Wiadomo że problemy w związku najlepiej jest podpinać pod depresje, proste i łatwe, nawet udawać nie trzeba :]

Łukasz po 2 tyg wyleczył depresje.
Czasami lepiej milczeć, niż robić z siebie debila.
Depresja to naprawdę bardzo złożona choroba, nikt nie powiedział, że ją wyleczył w dwa tygodnie, ale że jest na tyle stabilny, że może wrócić do gry. To dwie zupełnie różne rzeczy.

Mając depresję możesz mieć dwa - trzy tygodnie, podczas których nie jesteś w stanie iść się wykąpać, a potem przez następne miesiące normalnie funkcjonować. Ta choroba często uderza falami (które mogą, ale nie muszą być spowodowane jakimś konkretnym czynnikiem).
Wyleczyć nikogo w dwa tygodnie się nie da, ale doprowadzić do stanu "używalności" owszem.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

Nuriel pisze: 11 mar 2024, o 15:43
Czasami lepiej milczeć, niż robić z siebie debila.
Depresja to naprawdę bardzo złożona choroba, nikt nie powiedział, że ją wyleczył w dwa tygodnie, ale że jest na tyle stabilny, że może wrócić do gry. To dwie zupełnie różne rzeczy.

Mając depresję możesz mieć dwa - trzy tygodnie, podczas których nie jesteś w stanie iść się wykąpać, a potem przez następne miesiące normalnie funkcjonować. Ta choroba często uderza falami (które mogą, ale nie muszą być spowodowane jakimś konkretnym czynnikiem).
Wyleczyć nikogo w dwa tygodnie się nie da, ale doprowadzić do stanu "używalności" owszem.
[/quote]

No właśnie, do „używalności” jak to sam stwierdziłeś, a to chyba ciężko porównać z uprawianiem profesjonalnie sportu.
Poza tym… skoro leczy depresję… czy zdajesz sobie sprawę jak działa przyjmowanie leków antydepresyjnych??? Zaburzenia ruchowe, zaburzenia psychoruchowe itp nie wspominając już chociażby o tym że taka osoba nie powinna jeździć samochodem.
Pan Wacek
Posty: 348
Rejestracja: 28 paź 2012, o 12:25
Płeć: M
Lokalizacja: Opole

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Pan Wacek »

https://wyborcza.pl/7,154903,30779184,k ... ortem.html
Ciekawe czy Zakse ominą cięcia. Z drugiej strony ten system jest jednak patologiczny. Firma ma setki milionów straty, a jednocześnie hojnie wspiera sportowców, ale patrząc na obecne działania to kurek z kasą zostanie mocno przykręcony.
No one likes us, we don't care!
Nuriel
Posty: 842
Rejestracja: 16 kwie 2021, o 21:45

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Nuriel »

bez_nazwy pisze: 11 mar 2024, o 16:37
Nuriel pisze: 11 mar 2024, o 15:43
Czasami lepiej milczeć, niż robić z siebie debila.
Depresja to naprawdę bardzo złożona choroba, nikt nie powiedział, że ją wyleczył w dwa tygodnie, ale że jest na tyle stabilny, że może wrócić do gry. To dwie zupełnie różne rzeczy.

Mając depresję możesz mieć dwa - trzy tygodnie, podczas których nie jesteś w stanie iść się wykąpać, a potem przez następne miesiące normalnie funkcjonować. Ta choroba często uderza falami (które mogą, ale nie muszą być spowodowane jakimś konkretnym czynnikiem).
Wyleczyć nikogo w dwa tygodnie się nie da, ale doprowadzić do stanu "używalności" owszem.
No właśnie, do „używalności” jak to sam stwierdziłeś, a to chyba ciężko porównać z uprawianiem profesjonalnie sportu.
Poza tym… skoro leczy depresję… czy zdajesz sobie sprawę jak działa przyjmowanie leków antydepresyjnych??? Zaburzenia ruchowe, zaburzenia psychoruchowe itp nie wspominając już chociażby o tym że taka osoba nie powinna jeździć samochodem.
[/quote]
Xd
Nie.

Leki psychotropowe działają różnie. U niektórych mogą wywoływać różne tego typu dolegliwości, a u innych nie będzie żadnych skutków ubocznych.
Nie masz pojęcia o czym piszesz, bez odbioru, bo to nie ma sensu.
pwpl97
Posty: 354
Rejestracja: 21 lut 2019, o 13:01

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: pwpl97 »

Dziwnym trafem najpierw klub wydał informacje a później Menago. Jedna wielka ściema.
WROMEK
Posty: 110
Rejestracja: 10 lis 2012, o 12:17
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: WROMEK »

pwpl97 pisze: 11 mar 2024, o 20:42 Dziwnym trafem najpierw klub wydał informacje a później Menago. Jedna wielka ściema.
Depresja związana ze strachem, bo trzeba ponieść konsekwencje swoich uczynków. Konsekwencje krótko- oraz długoterminowe...
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

pwpl97 pisze: 11 mar 2024, o 20:42 Dziwnym trafem najpierw klub wydał informacje a później Menago. Jedna wielka ściema.
Oczywiście że ściema, ale jak widać niektórzy łykają to jak młode pelikany - wierząc że tak na pewno jest.
Depresja.... :]
VolleyHood
Posty: 4
Rejestracja: 22 gru 2023, o 17:55
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: VolleyHood »

Klub powinien napisać jedynie o "Poważnych kłopotach zdrowotnych zawodnika, które spowodowały absencję" - tylko tyle. Podawanie konkretnej jednostki chorobowej jest nieprofesjonalne - jak widać to kolejna strefa, w której ZAKSA kuleje. A czytanie rozważań forumowych mędrków czym jest depresja i jak leki mogą wpływać na chorego, dodatkowo utwierdza mnie w tym przekonaniu.
PioterZJastrzebia
Posty: 1240
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: PioterZJastrzebia »

Może nie warto dalej tego ciągnąć, ale wypadałoby chyba przeprosić usera @Virulent, którego tutaj zrugano i zmieszano z błotem za to, że ośmielił się założyć hipotetyczny brak punktów ugranych przeciwko Lublinowi i Gdańsku. Jak widać założony scenariusz sprawdził się.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

Klugenhammer pisze: 8 mar 2024, o 11:34
Virulent pisze: 8 mar 2024, o 10:26 ZAKSA:
wyjazd Lublin - 0
dom Trefl - 0
Sam się narażasz na śmieszność swoją analizą, w której zakładasz, że ZAKSA nie zdobędzie nawet jednego punktu w meczach z Lublinem i Gdańskiem.
Przypomniał mi się ten post...
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bono »

Czy jest w historii polskiej siatkówki klubowej tak spektakularny upadek klubu, który w poprzednim sezonie
wygrał PP i LM i zdobył srebro w lidze a w kolejnym w LM ledwo wyszedł z grupy, nie zakwalifikował się do PP a w lidze nie wszedł do play off.Cholernie przykre...
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
jerkie
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2012, o 16:51
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: jerkie »

Bez trenera trudno się gra
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1806
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: hardy »

Tak naprawdę Zaksa do połowy drugiego seta miała mecz pod kontrolą. W trzecim 15-10 po czym oddanie kontroli przeciwnikowi. Nie wiem z czego to wynika. Jakby nie wierzyli że można wygrać.
jerkie
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2012, o 16:51
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: jerkie »

Reakcje "trenera" spóźnione ( przy wysokim prowadzeniu) albo po złych przyjęciach podwójna zmiana. Szok
Awatar użytkownika
Kicu
Posty: 3240
Rejestracja: 5 kwie 2012, o 18:04
Płeć: M
Lokalizacja: Lublin
Kontakt:

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: Kicu »

hardy pisze: 17 mar 2024, o 21:36 Tak naprawdę Zaksa do połowy drugiego seta miała mecz pod kontrolą. W trzecim 15-10 po czym oddanie kontroli przeciwnikowi. Nie wiem z czego to wynika. Jakby nie wierzyli że można wygrać.
Zupełny brak pewności siebie i instynktu killera, czyli rzeczy, które były w ostatnich latach domeną zespołu. A to pokłosie wielu porażek. Raczej nie da się tego odbudować w tydzień czy dwa, szczególnie jak się przegrywa takie mecze. Fajnie wyglądały mecze z dołem tabeli i dawały jakąś nadzieję... ale przyszedł nieco silniejszy rywal, przycisnął trochę bardziej i bańka prysła.
jerkie
Posty: 28
Rejestracja: 26 lis 2012, o 16:51
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: jerkie »

Szpaczek wyrzucił Fina i wrzucił chłopaka na głęboką wodę. Oby to nie był koniec
Awatar użytkownika
mitam
Posty: 1067
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 16:15

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: mitam »

My kibice Zaksy przyjęliśmy zasadę że nam się należy ...
należy się gra w PP, w Finale LM czy w jakiś tam PO
Niestety nic się nam nie należy, bo i też nie zasługujemy nawet na grę w PO
Po braku awansu do PP nie zostały podjęte żadne dobre dla klubu decyzje. Wiem że zaraz będzie że tęsknie za Szpaczkiem...
Każda podejmowana decyzja miała na celu poprawę gry zespołu. Do chwili obecnej jest tylko gorzej więc decyzje były złe, bo nie przyniosły skutku.
Gdzie są jakieś wyjaśnienia ze strony zawodników, wywiady o walce, zaangażowaniu itp
Po dzisiejszej farsie powinni oddać koszulki Zaksy bo nie zasłużyli na grę w barwach tego zespołu
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 2023/24

Post autor: bez_nazwy »

A może mają na to wpływ ostatnie informacje o Grupie Azoty?
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”