Plusliga 2023/24 - kolejka 3

kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: kamil1999 »

Szary Wilk pisze: 29 paź 2023, o 15:50 Można sobie porównać Tavaresa do Drzyzgi. Ten pierwszy rozprowadza blok, szuka lidera na wysokiej, ten drugi gra do najbliżej ustawionego zawodnika, jak musi pobiegać, a jak chce grać szybciej, to na wysokości łokcia rzuca te piłki i to jeszcze bez tempa.
A no pod tym względem tak
Tavares to top
Ale wśród rozgrywających niewielu jest takich rozgrywających jak Tavares
Nie łatwo będzie Resovii znaleźć kogoś lepszego niż Drzyzga. Zresztą długo szukali i ostatecznie wrócili do Drzyzgi
Na pewno Tavares bardziej pomaga swoim siatkarzom, ale piłki od Drzyzgi są dobre. Da się s nich kończyć
zulugula
Posty: 21
Rejestracja: 13 maja 2022, o 20:24
Płeć: M

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: zulugula »

Imo większym problemem jest przyjęcie. Grając ciągle na wysokiej piłce, to i DeFalco z Boyer nie uciągną.
Bielus9595
Posty: 32
Rejestracja: 21 kwie 2023, o 05:54

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Bielus9595 »

Defalco jest wybitny ale atakując przy dobrym przyjęciu,na wysokiej asekuracyjnej wychodzi średnio.Boyer odciąży na pewno,ale z taką linią przyjęcia może wyjść to blado.Cebulj to Cebulj,cegła.Defalco też orłem nie jest,a Zator nie jest tym Zatorem z Zaksy.
Loszek
Posty: 590
Rejestracja: 24 kwie 2011, o 09:45
Płeć: M

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Loszek »

Ja też mam poczucie, że to przyjęcie jest problemem i z tego powodu tym bardziej nie rozumiem, dlaczego Medei jest tak uparty z tym Cebuljem. Bardzo bym chciał poznać jego koncepcję.
Ciekawi mnie też Defalco ze swoim przyjęciem. On jest naprawdę świetny w obronie, a w przyjęciu bywa naprawdę różnie. I mam takie poczucie, że on ma tendencję do wpadania w takie czarne dziury jak w 1 secie, gdzie chyba Zniszczoł pogonił go flotem.
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Diomedea »

kamil1999 pisze: 29 paź 2023, o 15:48 Tyle się zaczyna znów o Drzyzdze pisać, ale choć nie jestem jego fanem to nie tu jest dzisiaj problem. No i to też nie jest zły rozgrywający mimo brzuszka. Raczej przeciętno-solidny
Problemem Resovii jest to, że oprócz DeFalco nie ma kto atakować. No i nie mają przyjęcia.
Do tego Zawiercie w obronie to top, ale to było wiadomo przed sezonem że będzie
Problemem Resovii jest "zespol tlustych kotow".
Kiedy reska wyciagnele jakiegos obiecujacego, a niesprawdzonego zawodnika spoza ligi? Nawet na TJa musieli poczekac, az da mu dojrzec Olsztyn.
Mieli koncepcje gry wysokimi zawodnikami, na szczescie troche wymienili srodek, na plastyczniejszy.
Ale leca "wiekszymi nazwiskami", nie dbaja o dopasowanie elementow.
Nie wiem jak z atmosfera, ale co Zawiercie zlapie zadyszke to a to Fabie, a to Cebul albo Bucki dorzuca babola i wyciagna reke do zawiercian.

2 sety Cebula, zeby zalapac, ze lepiej grac z Francuzem.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Simao »

Zawiercie, gdy wszyscy będą zdrowi, będzie po za zasięgiem Resovii. Już dziś wiem, że na decydujące mecze Cebulj będzie w wyjściowym składzie. Po prostu ręce opadają, brak słów.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: tomasol »

Napisałbym, że Warta zbyt mocno uzależniona jest w tym meczu od Butryna, a kondycja nie jest jego najmocniejszą stroną, ale:
1. Ma wsparcie w kolegach z drużyny, bo ci grają co najmniej solidnie.
2. Ma wsparcie w graczach Resovii, bo ta pisząc eufemistycznie gra nienajlepiej.

Z Buckim i Cebuljem bez formy nie ma czego szukać Resovia w starciach takich jak dzisiejsze. Tym bardziej, że reszta zespołu też nie błyszczy.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Simao »

Szkoda kibiców Resovii, prezes zatroskany. Powinien myśleć, gdy przedłużali kontrakt z Cebulem i Drzyzgą. Brak słów, nie ma pojęcia na temat budowania drużyny, zarządzania klubem pod względem sportowym.
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Diomedea »

Dojdzie Boyer co daje atak, serwis, blok a nawet obrone.
Jakby tak pogarali Louatim, a dali posiedziec Cebulowi, to mogloby to inaczej wygladac. Cebul swoje by dodal, jako trzeci, wypoczety.

Fabie gra, jak gra. Srednio/ przyzwoicie. Widac ociezalosc z pola, w obronie. Meczy sie latwo i laduje serwis w siatke.
Nie wiem jak wplywa na zespol na treningach.

Bucki fizycznie nie unosi.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: tomasol »

Prosi się Zawiercie o kłopoty, dwie piłki meczowe w górze i dwa auty.
Szary Wilk
Posty: 8001
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Szary Wilk »

Diomedea pisze: 29 paź 2023, o 16:13 Dojdzie Boyer co daje atak, serwis, blok a nawet obrone.
Jakby tak pogarali Louatim, a dali posiedziec Cebulowi, to mogloby to inaczej wygladac.

Fabie gra, jak gra. Srednio/ przyzwoicie. Widac ociezalosc z pola, w obronie. Meczy sie latwo i laduje serwis w siatke.
Nie wiem jak wplywa na zespol na treningach.

Bucki fizycznie nie unosi.
Ja już pisałem to 2 lata temu. Jak się spojrzy na Jastrzębie czy ZAKSĘ, to widać, że tam gra ma ręce i nogi. Drużyny są poukładane, mają wypracowane pewne mechanizmy. W Resovii to momentami gra wygląda, jakby wszyscy ze sobą pierwszy raz grali.
krzychszp
Posty: 979
Rejestracja: 30 maja 2011, o 12:00
Płeć: M

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: krzychszp »

ale pokpili sprawę siatkarze Warty
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: grzegorzg »

No porozgrywał Tavares w końcówce...
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: kamil1999 »

No proszę
Już zaczynałem się zastanawiać czy MVP dla Butryna czy jednak dla Tavaresa a tu Resovia łapie kontakt
Cebulj tak jakby trochę się ogarnął w ataku
A Louati nie gra rewelacji, ale trzyma przyjęcie przez co Drzyzga mógł częściej środek uruchomić
grzegorzg pisze: 29 paź 2023, o 16:42 No porozgrywał Tavares w końcówce...
Co było nie tak z jego rozegraniem? Nie jego wina, że Butryn i Cooper wywalili w aut na pojedyńczy

Ale tak myślę sobie, że źle być DrzyzgąXD
Przegrywasz to automatycznie dostaje ci się niezależnie jak graszXD
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: tomasol »

No i przedłużyła ten mecz Resovia, i można napisać, że w końcu skorzystała na zadyszce Zawiercian. Pachnie tu piątym setem i "remontadą", bo słabnie Warta a Butryn owszem w secie III 8 pkt., ale tylko 8% efektywności ataku.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: kamil1999 »

Może to być Łaby nie ma w ataku to wystarczy, że Butryn lub Cooper osłabnie i pograne
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: grzegorzg »

kamil1999 pisze: 29 paź 2023, o 16:43 Co było nie tak z jego rozegraniem? Nie jego wina, że Butryn i Cooper wywalili w aut na pojedyńczy
Wydawało mi się, że grał z Urosem... Ostatnia do Butryna nie dawała nawet wyboru atakującemu. Ta akcja ze Zniszczołem chyba - aż się prosiło na lewy.

Edit. Pomijając rozkład, Cooper widać , że lubi byc na tasmie i ma do tego predyspozycje a Tavares go od siatki odciąga
kuki91
Posty: 1130
Rejestracja: 20 sie 2012, o 08:54
Płeć: M

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: kuki91 »

Torey wystawiający na czystej siatce Klemenowi <3 Dobrze, że nie nauczył się wystawiać sytuacyjnych dyszlem :D
Awatar użytkownika
grzegorzg
Posty: 7685
Rejestracja: 3 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: grzegorzg »

Gratulacje dla Zawiercian za ciekawe widowisko zwazywszy na personalia.

Edit I żeby nie było- ja nigdy nie napisałem, że Tavares jest słabym sypaczem...
Ostatnio zmieniony 29 paź 2023, o 17:35 przez grzegorzg, łącznie zmieniany 1 raz.
kamil1999
Posty: 5568
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: kamil1999 »

Ostatecznie Cebulj kończy 12 na 25 piłek i popełnia tylko 3 błędy w ataku. Daje to sumarycznie niezły mecz
Ten odpoczynek na który w pewnym momencie zszedł mu się przydał
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3866
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: tomasol »

Dobre zmiany pomogły Resovii poprawić grę, to bez wątpienia. Tylko, że jak rywal ma dwie piłki meczowe w górze, do tego rozegrane a nie sytuacyjne, i wywala je w aut, to jednak wypada mówić o dużej dozie szczęścia.

Cebulj po powrocie na plac 9/13 w ataku, Louati 6/14, środek od seta trzeciego 12/12, i nie musiała Resovia opierać się tylko na DeFalco. Dla odmiany goście w tie breaku 4/15, osłabł Butryn, osłabł Kanadyjczyk i bezradna była Warta w dwóch ostatnich setach. Tym bardziej, że para Szałacha-Zniszczoł zagrała "swoje", czyli przeciętnie.

Rezerwowa para przyjmujących, brak pierwszego środkowego i największej gwiazdy zespołu w jednym, to punkt w Rzeszowie powinieneś brać bez większych narzekań. Ale nie sądzę żeby tak postrzegali to w Zawierciu. Strasznie słabo w przyjęciu wypadła Warta, widać że nawet najlepszy libero sam nie nadrobi wszystkiego.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1806
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: hardy »

Lwów gra na sali gimnastycznej?
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Diomedea »

No i dobrze, Nasewicz bym poogladala.
Urbanowicz tez przecietnie (bez bloku), moze Zaleszczyk by cos zablokowal.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2779
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Simao »

hardy pisze: 29 paź 2023, o 18:06 Lwów gra na sali gimnastycznej?
Przed sezonem pisałem jeszcze, że niektóre kluby są za bardzo fworyzowane. Ta hala nie spełnia wymogów PlusLigi. Brak słów, moim subiektywnym zdaniem tego klubu nie powinno być w PlusLidze. Wszystko było robione, aby mogli dalej grać, naginanie przepisów. To wszystko jest niepoważne.
Pomocniczka
Posty: 2076
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Pomocniczka »

Mieliśmy przykład Butryna o jakim piszę od dłuższego czasu, co spotyka się z polemiką głównych ekspertów (chyba że to jeden na multikoncie) najbardziej merytorycznego forum. Można też było zobaczyć, ile są warte biedastatystyki.

Skuteczność Butryna w meczu 56%. W samym trzecim secie też świetnie - 50%. Ale co z tego, jak dwóch kluczowych piłek nie kończy i zespół przegrywa? Jedyna ważna statystyka to liczba setów przy nazwie drużyny.

A wczoraj można było zobaczyć w trzecim secie przy stanie 17-21 Kaczmarka, który rzutem broni genialną zagrywkę, Zaksa wygrywa akcję a potem set i mecz. Do statystyk ataku ta obrona się nie wlicza - a atakujący jest od atakowania a nie przyjmowania.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Indyk AZS Ol »

Simao pisze: 29 paź 2023, o 18:43
hardy pisze: 29 paź 2023, o 18:06 Lwów gra na sali gimnastycznej?
Przed sezonem pisałem jeszcze, że niektóre kluby są za bardzo fworyzowane. Ta hala nie spełnia wymogów PlusLigi. Brak słów, moim subiektywnym zdaniem tego klubu nie powinno być w PlusLidze. Wszystko było robione, aby mogli dalej grać, naginanie przepisów. To wszystko jest niepoważne.
A zapytam, a Wieluń na jakiej hali grał, gdy był w PlusLidze?
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Resofan »

kamil1999 pisze: 29 paź 2023, o 16:43 Ale tak myślę sobie, że źle być DrzyzgąXD
Przegrywasz to automatycznie dostaje ci się niezależnie jak graszXD
Siedząc na trybunach zaglądałem na forum pomiędzy setami i zastanawiałem się, czy ja oglądam ten sam mecz. Co niektórym alergia na Drzyzgę odbiera rozum i zdolność do jakiekolwiek analizy. Te kocopoły które wypisywali zestarzały się bardzo szybko, bo w ok. godzinę statuetką MVP dla Fabiana (tak, tak, wiem - dostał bo pewnie tatuś zadzwonił i kazał mu dać).
Po dwóch przegranych setach na forum gromy na Drzyzgę gdy Cabula i DeFalco nie przyjmują (ten drugi przynajmniej jako jedyny w drużynie atakuje) a Bucki kopie się po czole na prawym. Zachwyty nad finezją Tavaresa i pomstowanie o jakimś złym rozprowadzaniem bloku (?) przez Drzyzgę, gdy Butryn kończy wszystko na podwójnym i potrójnym, a Bucki ładuje się w pojedynczy tak, że piłka dwa razy się odbija od boiska zanim on spada na ziemię. Gdybym nie był wkurzony na skandaliczną grę Resovii, to śmiałbym się do rozpuku z tych "znafcóf".
Resovia wygląda na razie kiepsko. Brak Bojlera by nie doskwierał tak bardzo gdyby Bucki był w normalnej formie, ale nie jest. Tak słaby w Resovii nie był nigdy i to we wszystkich trzech dotychczasowych meczach (statystyki tylko zaciemniają obraz). Cebula ani nie przyjmuje, ani nie atakuje gdy go "zagotują" zagrywką (po pierwszym secie miał bodajże 17% w ataku). Słoweniec "ocucił się " w ataku po ponownym wejściu, ale pamiętajmy, że wszedł jako atakujący. Kumpel siedzący obok zażartował, że poprawił się w elemencie ataku, bo nie stresują go zagrywką, ale w tym żarcie było chyba sporo racji. Na mocne drużyny Louati musi wychodzić w szóstce. Parą DeFalco - Cebula można grać z Radomiami i Częstochowami tego świata (przy całym dla nich szacunku) i im szybciej to Medei zrozumie, tym lepiej.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Diomedea »

Pomocniczka pisze: 29 paź 2023, o 18:50 Mieliśmy przykład Butryna o jakim piszę od dłuższego czasu, co spotyka się z polemiką głównych ekspertów (chyba że to jeden na multikoncie) najbardziej merytorycznego forum. Można też było zobaczyć, ile są warte biedastatystyki.

Skuteczność Butryna w meczu 56%. W samym trzecim secie też świetnie - 50%. Ale co z tego, jak dwóch kluczowych piłek nie kończy i zespół przegrywa? Jedyna ważna statystyka to liczba setów przy nazwie drużyny.

A wczoraj można było zobaczyć w trzecim secie przy stanie 17-21 Kaczmarka, który rzutem broni genialną zagrywkę, Zaksa wygrywa akcję a potem set i mecz. Do statystyk ataku ta obrona się nie wlicza - a atakujący jest od atakowania a nie przyjmowania.
Akurat masz racje co do Butryna. Tyle ze nikt nie pisal po 3cim secie, ze zagral super mecz, i n ikt nie podnosil satystyk jako argumentu.
Wiec znowu tworzysz chochola, z ktorym walczysz, bo pol dnia nie mozesz wytrzymac bez pisania o wyzszosci Kaczmarka.
Zreszta wzyscy pamietaja tamte PO w Resce, tylko zdania sa podzielone, czy Butryn nie konczyl, bo zniechecony byl (brak przedluzen i powolania). czy dlatego ze pekl psychicznie.
Co do pekania na waznych pilkach to niektorym przechodzi z wiekiem, innym nie.
Warto spokojnie patrzec co dalej.

Hmm, Sasak skonczyl setowa, ale moze jednak wszedlby Nasewicz, pomimo tej setowej.
Czy ja sie myle, czy Sawicki poprawil przyjecie? A moze to moc Lwowa na serwisie?
Pomocniczka
Posty: 2076
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Pomocniczka »

Spokojnie zaczekamy do czterdziestki Butryna czy z tego wyrośnie.
Diomedea
Posty: 4412
Rejestracja: 1 cze 2020, o 18:33
Płeć: K

Re: Plusliga 2023/24 - kolejka 3

Post autor: Diomedea »

Pomocniczka pisze: 29 paź 2023, o 19:29 Spokojnie zaczekamy do czterdziestki Butryna czy z tego wyrośnie.
Moze starczy do konca obecnego sezonu, ktory sia wlasnie zaczal.
O ile dobrze pamietam byly tez problemy z barkiem, od Olsztyna. Nie wiem w jakim stopniu nawracajace.
Zreszta tak czy siak sie przyda. Nawet przy 14tu zespolach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”