Plotki transferowe na sezon 24/25

Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 9 sty 2024, o 14:49 Ropert to solidniak i nic więcej, ale przy tym co Drzyzga pokazuje w tym sezonie (i to nie tylko sportowo) to będzie po prostu wzmocnienie.
Parafrazując klasyka: może i nie jest świetny, za to zajmie limit dla obcokrajowców :D

Nie no wiadomo, że są gorsi rozgrywający od Ropreta, no ale to nie jest człowiek którego widzę w klubie walczącym u nas o medale na jedynce. Bardziej jako rezerwę czy do jakiegoś klubu środka to tak. No chyba że właśnie ktoś przyjdzie sensowniejszy na jedynkę, ale głosy dobiegające sugerują, iż to ma być zmiana 1:1.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Pomocniczka
Posty: 2075
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Dla Resovii Ropret będzie wzmocnieniem. Jestem przekonany, że bez Drzyzgi stać ich na wszystko ze składem, jaki posiadają. No, może jeszcze kogoś za DeFalco na najważniejsze mecze zabezpieczyć.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

A najlepsze jest to, że ktoś tego Drzyzgę z PlusLigi podpisze i to jeszcze na jego warunkach. Na pewno jak Fabian nie ma motywacji w Resovii walczącej o medale i w europucharach, to będzie ją mieć w Stali Nysa :D

Wiadomo, że polskich rozgrywających jak na lekarstwo, ale z Drzyzgą to by trzeba było kontrakt tak sformułować, że dostaje karę za nadwagę czy brak zaangażowania, inaczej to srednio. Według mnie on idąc do słabszego klubu już odpuści całkowicie i będzie grał jak przeciętny sypacz z dołu tabeli, ale za 2x tyle.

Ropret to średni sypacz. Według mnie Resovia się nie postarała. Nie wierzę, że nie są w stanie ściągnąć nikogo lepszego. Znają go, gra w kadrze, to go podpisali. Kasy też wołał mniej. Ale może warto było nawet we Francji rozejrzeć się za rozgrywającymi?

W Leona w ZAKSIE nie wierzę za bardzo
Pomocniczka
Posty: 2075
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

qtp pisze: 9 sty 2024, o 14:49
Pomocniczka pisze: 9 sty 2024, o 14:16 Nie osłabiajcie mnie, że Drzyzga ma odejść. I tak już miałem depresję z powodu wyrzucenia Piechockiego ze Skry.

https://x.com/noworoczny/status/1744709 ... 54353?s=20
To? To jest nic, z Lubinem w jednej akcji był szoł, tam w ogóle na boisko nie chciało mu się wracać po obronie :P

Ropert to solidniak i nic więcej, ale przy tym co Drzyzga pokazuje w tym sezonie (i to nie tylko sportowo) to będzie po prostu wzmocnienie.
Która mniej więcej akcja? Muszę to zobaczyć.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Biciut »

Bruninho pisze: 9 sty 2024, o 12:30 Prezes Szpaczek działa i próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby Śliwka zmienił zdanie i jednak zdecydował się na odejście. Prowadzone są rozmowy z nie kto innym tylko samym Wilfredo Leonem, który wykazuje duże zainteresowanie przenosinami do Polski.
Wg. obecnego zestawienia skladow to najblizej by mu bylo do JW (przyjecie), pytanie tylko czy ktos prywatny bedzie chcial dolozyc sie do jego kontraktu
Pomocniczka
Posty: 2075
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pomocniczka »

Szary Wilk pisze: 9 sty 2024, o 15:33
Ropret to średni sypacz. Według mnie Resovia się nie postarała. Nie wierzę, że nie są w stanie ściągnąć nikogo lepszego. Znają go, gra w kadrze, to go podpisali. Kasy też wołał mniej. Ale może warto było nawet we Francji rozejrzeć się za rozgrywającymi?
Może i średni ale jakoś reprezentacja Słowenii prowadzona przez Ropreta wchodziła do strefy medalowej. Skra (abstrahuję już od braku challenge) zdobywała trofea z Dobrowolskim i Nerojem. Po prostu zespół musi widzieć, że wszyscy gryzą wykładzinę i sztangi, nie ma świętych krów i liczy się interes drużyny.
qtp
Posty: 2279
Rejestracja: 25 mar 2008, o 17:52
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: qtp »

Pomocniczka pisze: 9 sty 2024, o 15:33 Która mniej więcej akcja? Muszę to zobaczyć.
Ostatni set, gdzieś w samej końcówce.
Szary Wilk pisze: 9 sty 2024, o 15:33 Na pewno jak Fabian nie ma motywacji w Resovii walczącej o medale i w europucharach, to będzie ją mieć w Stali Nysa :D
Może to jest kwestia zbyt miękkiego trenera? Może zbyt wygodnego środowiska? Ciężko stwierdzić, ale na wypalenie to jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 623
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: MAG siatki »

404 pisze: 8 sty 2024, o 16:21
MAG siatki pisze: 8 sty 2024, o 16:14
granvorka pisze: 8 sty 2024, o 13:50
No to nie wiem, kto miałby tam przyjść na skrzydło z zagranicy (w sensie, z nie-topowych zawodników, bo oni chyba są poza zasięgiem?), żeby zrównoważyć osłabienie jakim będzie potencjalne granie parą Urbanowicz-Poręba zamiast Smith-Takvam/inny obcokrajowiec. Wielka Zaksa zawsze miała topowy środek, a ten scenariusz to byłby zjazd do poziomu Olsztyna czy poniżej Zawiercia przed Bieńkiem. Inna sprawa, że Smith ma zdrowie zgodne z Peselem, więc tu zamiast myśleć o paszportach należałoby rozważyć ew. wzmocnienie formacji (wtedy odejście Takvama może mieć sens).


Nie wiem, kto oczekiwał po Takvamie, że będzie grał na poziomie Hubera, Bieńka i Kochanowskiego. A z tym, że Norweg nie wbija gwoździ to akurat trafiłeś gwoździem w płot ;)

Takvam od 10 grudnia (powrót Janusza) - Plusliga + LM - 5 meczów:
3,58 zagrywki/set, 74/72%* ataku, 0,53 bloku/set, 1,06 wybloku/set (w 4 meczach Plusligi - najlepszy w Zaksie)
* - odejmując dwa sety z Gdańska (robi się mała próbka 31/40, ale co tam), gdy Janusz już nie grał, ma 77,5% skuteczności w ataku grając z Januszem od jego powrotu 8-)
Takie "gwoździe" jak Takvam to wbija Agnieszka Korneluk. Sorki, ale są gwoździe i "gwoździe". Ja miałem na myśli te z prawdziwego zdarzenia :D
Co jak co, ale Takvam ze swoim przewyższeniem kojarzy mi się właśnie z gwoździami i świetna gra w ataku. Nawet był taki jeden popularny klip z zeszłego sezonu bodajże, gdzie był udokumentowany twój prawdziwy gwozdz 😁
W tym sezonie norweski środkowy najbardziej kojarzy mi się z zorzą polarną i fiordami. Skoro nawet Wiltenburg zastępuje go na parkiecie, to już nic więcej dodawać nie trzeba :D No ale jak się chce zdobywać medale, to musimy stawiać na wysoką jakość, a nie na skojarzenia, bo za to nie dają pucharów. Zwrócę uwagę na jeszcze jeden detal. Przeważnie atutem klasowych środkowych jest mocna zagrywka. U Takvama mamy jedynie przebicie na drugą stronę, a to na ogół oznacza stracony punkt na rzecz przeciwnika. Nie tędy droga drodzy koledzy 8-) A przecież on przyszedł w miejsce Hubera, który potrafi zdobyć ponad 20 punktów w jednym spotkaniu, zostawiając daleko w tyle swoich kolegów z JW. Trudno w ZAKSIE wypełnić taką wyrwę na środku jaka wytworzyła się po odejściu Hubera.
404
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2024, o 18:53
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: 404 »

MAG siatki pisze: 9 sty 2024, o 17:14
404 pisze: 8 sty 2024, o 16:21
MAG siatki pisze: 8 sty 2024, o 16:14

Takie "gwoździe" jak Takvam to wbija Agnieszka Korneluk. Sorki, ale są gwoździe i "gwoździe". Ja miałem na myśli te z prawdziwego zdarzenia :D
Co jak co, ale Takvam ze swoim przewyższeniem kojarzy mi się właśnie z gwoździami i świetna gra w ataku. Nawet był taki jeden popularny klip z zeszłego sezonu bodajże, gdzie był udokumentowany twój prawdziwy gwozdz 😁
W tym sezonie norweski środkowy najbardziej kojarzy mi się z zorzą polarną i fiordami. Skoro nawet Wiltenburg zastępuje go na parkiecie, to już nic więcej dodawać nie trzeba :D No ale jak się chce zdobywać medale, to musimy stawiać na wysoką jakość, a nie na skojarzenia, bo za to nie dają pucharów. Zwrócę uwagę na jeszcze jeden detal. Przeważnie atutem klasowych środkowych jest mocna zagrywka. U Takvama mamy jedynie przebicie na drugą stronę, a to na ogół oznacza stracony punkt na rzecz przeciwnika. Nie tędy droga drodzy koledzy 8-) A przecież on przyszedł w miejsce Hubera, który potrafi zdobyć ponad 20 punktów w jednym spotkaniu, zostawiając daleko w tyle swoich kolegów z JW. Trudno w ZAKSIE wypełnić taką wyrwę na środku jaka wytworzyła się po odejściu Hubera.
Przecież Twan gral jedynie jak Takvam nie był do końca sprawny xD, a Huber to rok temu jak już wrócił to większość meczów i tak zaczynał w kwadracie w KK.
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kuchyk1ng »

Nie no o czym my tu w ogóle dyskutujemy. Takvam miał średni start, potem uraz i od powrotu w 11. kolejce gra super. To jest chyba najlepszy Takvam od półtorej sezonu, bo Norwegowi wyjątkowo nie pasował Sanchez (Sapiński przy Matiasie też gorzej niż przy Tuanidze). Odejście Andreasa byłoby wyjątkowo szkodliwe dla Zaksy, bo widać, że to gość, który zaakceptowałby rolę "trójki" i zmiennika Smitha. Ten sezon zresztą pokazuje, że będąc sprowadzanym jako "trójka" może grac bardzo dobrze i bardzo dużo. I w żadnym wypadku nie posadził go na ławce Wiltenburg, który jest po półtorej sezonu tym samym środkowym jaki przychodził do Kędzierzyna - 0 progresu i mało atutów.

Zastanawiam się czy jeżeli do karuzeli transferowej trafił Leon to czy to samo spotka Yanta, który podobno jest niezadowolony ze swojej roli. Nie wiem czy PlusLiga jest takim profilem siatkarza zainteresowana, ale do pary z Fornalem by chyba fitował.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

kuchyk1ng pisze: 9 sty 2024, o 17:49 Nie no o czym my tu w ogóle dyskutujemy. Takvam miał średni start, potem uraz i od powrotu w 11. kolejce gra super. To jest chyba najlepszy Takvam od półtorej sezonu, bo Norwegowi wyjątkowo nie pasował Sanchez (Sapiński przy Matiasie też gorzej niż przy Tuanidze). Odejście Andreasa byłoby wyjątkowo szkodliwe dla Zaksy, bo widać, że to gość, który zaakceptowałby rolę "trójki" i zmiennika Smitha. Ten sezon zresztą pokazuje, że będąc sprowadzanym jako "trójka" może grac bardzo dobrze i bardzo dużo. I w żadnym wypadku nie posadził go na ławce Wiltenburg, który jest po półtorej sezonu tym samym środkowym jaki przychodził do Kędzierzyna - 0 progresu i mało atutów.

Zastanawiam się czy jeżeli do karuzeli transferowej trafił Leon to czy to samo spotka Yanta, który podobno jest niezadowolony ze swojej roli. Nie wiem czy PlusLiga jest takim profilem siatkarza zainteresowana, ale do pary z Fornalem by chyba fitował.
Yanta chce Zenit Petersburg, ale masz rację, do Fornala idealnie by pasował, sam bym to u nas bardzo chciał w PlusLidze.
Awatar użytkownika
Biciut
Posty: 1491
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 00:34
Płeć: M
Lokalizacja: Marbella

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Biciut »

kuchyk1ng pisze: 9 sty 2024, o 17:49 Zastanawiam się czy jeżeli do karuzeli transferowej trafił Leon to czy to samo spotka Yanta, który podobno jest niezadowolony ze swojej roli. Nie wiem czy PlusLiga jest takim profilem siatkarza zainteresowana, ale do pary z Fornalem by chyba fitował.
Jak wyglada sytuacja Lopeza z Sady? To jest kolejny turbo ofensywny gracz do przemyslenia, jezeli sa jeszcze srodki na takich skrzydlowych
Paprykarz
Posty: 144
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Paprykarz »

Pomocniczka pisze: 9 sty 2024, o 15:39
Szary Wilk pisze: 9 sty 2024, o 15:33
Ropret to średni sypacz. Według mnie Resovia się nie postarała. Nie wierzę, że nie są w stanie ściągnąć nikogo lepszego. Znają go, gra w kadrze, to go podpisali. Kasy też wołał mniej. Ale może warto było nawet we Francji rozejrzeć się za rozgrywającymi?
Może i średni ale jakoś reprezentacja Słowenii prowadzona przez Ropreta wchodziła do strefy medalowej. Skra (abstrahuję już od braku challenge) zdobywała trofea z Dobrowolskim i Nerojem. Po prostu zespół musi widzieć, że wszyscy gryzą wykładzinę i sztangi, nie ma świętych krów i liczy się interes drużyny.
Niemiec i Ropret to oszczędności w kierunku Clevenot
Zaraz przyjdzie Cretu do reski
granvorka
Posty: 750
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

MAG siatki pisze:Zwrócę uwagę na jeszcze jeden detal. Przeważnie atutem klasowych środkowych jest mocna zagrywka. U Takvama mamy jedynie przebicie na drugą stronę, a to na ogół oznacza stracony punkt na rzecz przeciwnika. Nie tędy droga drodzy koledzy 8-) A przecież on przyszedł w miejsce Hubera, który potrafi zdobyć ponad 20 punktów w jednym spotkaniu, zostawiając daleko w tyle swoich kolegów z JW. Trudno w ZAKSIE wypełnić taką wyrwę na środku jaka wytworzyła się po odejściu Hubera.
Hm, tak się składa, że najwięcej flotowców-baloniarzy jest wśród środkowych, więc Takvam nie odstaje od wielu czołowych jakoś dramatycznie. W Perugii grają Sole i Flavio, którzy też tylko przebijają, Chinenyeze dopiero teraz coś łapie zagrywką, można wymieniać długo, bo klasowych środkowych z mocną i zarazem regularną zagrywką jest zaledwie kilku, dlatego właśnie goście tacy jak nasza Wielka Trójka są tam gdzie są w hierarchii światowej na tej pozycji (a Huber na topie, bo ma wszystko na świetnym poziomie, łącznie z grą w obronie).
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7915
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

granvorka pisze: 9 sty 2024, o 22:48Hm, tak się składa, że najwięcej flotowców-baloniarzy jest wśród środkowych, więc Takvam nie odstaje od wielu czołowych jakoś dramatycznie. W Perugii grają Sole i Flavio, którzy też tylko przebijają, Chinenyeze dopiero teraz coś łapie zagrywką, można wymieniać długo, bo klasowych środkowych z mocną i zarazem regularną zagrywką jest zaledwie kilku, dlatego właśnie goście tacy jak nasza Wielka Trójka są tam gdzie są w hierarchii światowej na tej pozycji (a Huber na topie, bo ma wszystko na świetnym poziomie, łącznie z grą w obronie).
To jest prawda, tzn. ci około 30-letni środkowi-flotowcy mają problem przy ewolucji poprawy przyjęcia/innych piłkach (dochodzi jeszcze efekt bottom-2 ustawień w obronie i mniejsza część ustawień środkowych na zagrywce się broni) w porównaniu do ~2014 roku (peak flota), ale Takvam jest też ~średniakiem na bloku dla starterów (niektórzy niepunktowi blokujący fajnie wyglądają w wyblokach, np. Zniszczoł czy Wiśniewski, ale on nie, za ostatnie 4 sezony minus styczeń jest ot co w top30 jeżeli chodzi o sumę bloków/wybloków na set obok Urbanowicza czy Smitha), a na najwyższym poziomie all-rounderzy >>> 'atakujący' środkowi. Oczywiście to kto ma jakie oczekiwania wobec środkowych w określonych rolach to inna sprawa, ale Takvam to generalnie idealny gracz do średniaków, gdzie dostanie ponadprogramową liczbę piłek w ataku, niekoniecznie dla zespołów z czołówki (gdzie rozkład ataku leci inny i raczej nie chcesz środkowego, który bonusowy impakt daje za bonusowe wystawy gdy po pozytywnym przyjęciu i tak klepiesz dzikie procenty i środkowych w ataku minus tier Loserów i Kochanowskich potrzebujesz ot co dla równowagi rozkładu ataku). Gdyby miał być trzecim to pewnie spoks.

X 2020 - XII 2023 (bloki/set + wybloki???/set)

Piotr Nowakowski 1,41
Gualberto Flavio 1,34
Norbert Huber 1,32
Jurij Gladyr 1,25
Jakub Kochanowski 1,23
Dmytro Pashytskyy 1,21
Yurii Semeniuk 1,21
Taylor Averill 1,20
Miłosz Zniszczoł 1,18
Paweł Pietraszko 1,15
Karol Kłos 1,15
Mateusz Zawalski 1,13
Mateusz Bieniek 1,11
Łukasz Wiśniewski 1,11
Wiktor Josifow 1,09
Florian Krage 1,08
Pablo Crer 1,07
Andrzej Wrona 1,05
Nicolas Zerba 1,03
Timo Tammemaa 1,02
Vladyslav Shchurov 1,02
Moustapha M'Baye 1,02
Michał Ostrowski 1,02
Karol Urbanowicz 1,01
David Smith 1,00
Jan Nowakowski 0,99
Jan Kozamernik 0,99
Andreas Takvam 0,98
Marcin Kania 0,96
Patryk Niemiec 0,94
Michał Szalacha 0,94
Artem Smoliar 0,94
Dawid Gunia 0,93
Sebastian Warda 0,92
Piotr Hain 0,92
Bartłomiej Mordyl 0,90
Mateusz Poręba 0,90
Konrad Stajer 0,89
Jeffrey Jendryk 0,86
Krzysztof Rejno 0,86
Cezary Sapiński 0,85

potem lecą najlepsi skrzydłowi. Nie wiem jakie jest precyzyjne kryterium wybloków tho, chyba, że źle interpretuję 'block assists', ale raczej nie, bo u Zniszczoła policzyłem ręcznie i się zgadza, tzn. to co ja mam jako 'block assists' w arkuszu na stronie Plusligi jest jako 'wybloki'. Źródło: @Beo. ;)

Aczkolwiek jak teraz o tym myślę, to te cyferki 'wybloków' (czymkolwiek one są) na pewno są złe/inne niż na stronie FIVB, w Pluslidze jest ~1 do 1 ratio bloków i wybloków, w Serie A jest to ~1 do 2,5. Anyway, to powyżej wynika z cyferek ze strony Plusligi.
granvorka
Posty: 750
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

WysokiPortorykanczyk pisze: 9 sty 2024, o 23:16 Oczywiście to kto ma jakie oczekiwania wobec środkowych w określonych rolach to inna sprawa, ale Takvam to generalnie idealny gracz do średniaków, gdzie dostanie ponadprogramową liczbę piłek w ataku, niekoniecznie dla zespołów z czołówki (gdzie rozkład ataku leci inny i raczej nie chcesz środkowego, który bonusowy impakt daje za bonusowe wystawy gdy po pozytywnym przyjęciu i tak klepiesz dzikie procenty i środkowych w ataku minus tier Loserów i Kochanowskich potrzebujesz ot co dla równowagi rozkładu ataku). Gdyby miał być trzecim to pewnie spoks.
Jasne, ta cała moja rejtanowska obrona dobrego imienia Takvama to w kontekście zamieniania go na kolejnego średniego/'obiecującego' Polaka - raz, że nikt spoza krajowej grupy pościgowej, może poza Jakubiszakiem, nie oferuje na dziś nic więcej, dwa, że luzowanie kolejnego miejsca dla Polaka przy pozostaniu Smitha i Shojiego nie ma sensu z punktu widzenia budowy składu. Uważałem, że Takvam jest przereklamowany, gdy ludzie zachwycali się jak przychodził do Zaksy, krytykowałem za grę do 9 grudnia, ale teraz ten skok jakościowy w ataku i na bloku przeciwko najmocniejszym rywalom chyba nieprzypadkowy, być może w końcu zatrybił. Gdyby można go wymienić na takiego Semeniuka jako następcy Paszyckiego ze świetnym blokiem (albo kogoś jeszcze lepszego) i dobrym atakiem to pewnie, że tak, ale myślę, że management Zaksy ma teraz inne zmartwienia niż obsada środka po wzmocnieniu się dwójką potężnych młodych-zdolnych.
Aczkolwiek jak teraz o tym myślę, to te cyferki 'wybloków' (czymkolwiek one są) na pewno są złe/inne niż na stronie FIVB, w Pluslidze jest ~1 do 1 ratio bloków i wybloków, w Serie A jest to ~1 do 2,5. Anyway, to powyżej wynika z cyferek ze strony Plusligi.
Tu mogę przestrzelić mocno, ale to sugeruje ocenę jakościową - my liczymy tylko takie dotknięcia, które skutkują względnie łatwą piłką w obronie, Włosi +/- każde zauważalne dotknięcie palcami w bloku (zza boiska raczej do zrobienia). Wg legendy na stronie Plusligi wyblok to "blok po którym drużyna blokująca może wyprowadzić atak/kontrę/", teoretycznie podpada pod to każde 'pozytywne' dotknięcie, ale ten rozstrzał między PL a IT nie jest z pewnością randomowy. (Inne nurtujące mnie pytanie: jak się mają wybloki do obrony i czy mamy do czynienia z double counting? Tzn. czy freeball po wybloku w drugiej linii liczy się jako obrona, czy tylko wtedy jeśli piłki wcześniej nie dotknie blok). Sprawa do przegadania dla naszych podcasterów na jakimś lajwie z Kaczmarczykiem lub innym statystykiem.
Streeter
Posty: 7326
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Streeter »

qtp pisze: 9 sty 2024, o 16:14 Może to jest kwestia zbyt miękkiego trenera? Może zbyt wygodnego środowiska? Ciężko stwierdzić, ale na wypalenie to jest jeszcze zdecydowanie za wcześnie.
Ja wiem czy za wcześnie? 34 lata, szans na IO już żadnych, no bo Grbić go nie weźmie, a za 4 lata już nie będzie sensu. W sumie co miał na siatkówce zarobić, to już zarobił. Pechowo dla Fabiana gra akurat na pozycji, na którą nikomu w Azji nie przyjdzie do głowy wyłożyć konkretnego kontraktu. Nie łakomią się na De Cecco czy Rezende, to i na Fabiana się nie skuszą. Więc skoro potencjalne wywalczenie Mistrzostwa Polski w Rzeszowie Go nie motywuje, no to nie wiem co by go miało w Nysie motywować.

A Mauricia przyszło więcej niż odeszło, więc widocznie w Rzeszowie umieją w spalanie, jeżeli zawodnik podda się procesowi.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
firefoxkk
Posty: 315
Rejestracja: 29 kwie 2014, o 17:40
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: firefoxkk »

Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bez_nazwy »

firefoxkk pisze: 10 sty 2024, o 22:12 Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
google rozszyfrowują tylko tyle: "To już przesądzone – z Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle odejdą po sezonie trzej liderzy – przyjmujący Bartosz Bednorz zasili Asseco Resovię, atakujący Łukasz Kaczmarek trafi do Jastrzębskiego Węgla, a kapitan Aleksander Śliwka wybierze jedną z ofert, które do niego spływają." 1 godzinę temu

Tekst o wiele dłuższy ale wkleiłem tyle co google pozwoliło
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7915
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

firefoxkk pisze: 10 sty 2024, o 22:12 Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
Kaczmarek, Bednorz, Śliwka out, Smith chce zostać, nie wiadomo co z Shojim, Zaksa chce dobrego atakującego i przyjmującego, Zaksa chce przyjmującego ze światowego topu (tu podszyte żenującym roztaczaniem aury tajemniczości), Poręba, Szymura, Urbanowicz in.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

bez_nazwy pisze: 10 sty 2024, o 22:25
firefoxkk pisze: 10 sty 2024, o 22:12 Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
google rozszyfrowują tylko tyle: "To już przesądzone – z Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle odejdą po sezonie trzej liderzy – przyjmujący Bartosz Bednorz zasili Asseco Resovię, atakujący Łukasz Kaczmarek trafi do Jastrzębskiego Węgla, a kapitan Aleksander Śliwka wybierze jedną z ofert, które do niego spływają." 1 godzinę temu

Tekst o wiele dłuższy ale wkleiłem tyle co google pozwoliło

Śliwka dał wywiad Wprost i na pytanie o zmianę klubu odpowiedział, że są wobec niego plotki , sam jeszcze nic zdecydował, a jak podpisze kontrakt to poinformuje .

Przegląd Sportowy tyle samo wie na temat spekulacji transferowych co tutaj forumowicze, którzy też korzystają z platformy X z konta ArtemaX. Oni rzuca chwytliwy tytuł, parę zdań dodadzą, wkleja zdjęcie i gazeta już ma ma co sprzedać. Inne robią podobnie.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

WysokiPortorykanczyk pisze: 10 sty 2024, o 22:34
firefoxkk pisze: 10 sty 2024, o 22:12 Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
Kaczmarek, Bednorz, Śliwka out, Smith chce zostać, nie wiadomo co z Shojim, Zaksa chce dobrego atakującego i przyjmującego, Zaksa chce przyjmującego ze światowego topu (tu podszyte żenującym roztaczaniem aury tajemniczości), Poręba, Szymura, Urbanowicz in.
Niestety, jeszcze w listopadzie Olek mocno skłaniał się ku pozostaniu w klubie, ale w ostatnich kilku tygodniach zmienił zdanie i postanowił wyjechać z kraju. Zagra we Włoszech, ale nie tam gdzie media przewidywały.
Ten przyjmujący to Leon, ale on ma kilka dobrych ofert, dwie z Polski, jedną z Włoch i jedną z Turcji. Azji na razie nie będzie.
TheDaniel
Posty: 99
Rejestracja: 22 maja 2017, o 20:57
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: TheDaniel »

KibicSiatki pisze: 10 sty 2024, o 22:39
bez_nazwy pisze: 10 sty 2024, o 22:25
firefoxkk pisze: 10 sty 2024, o 22:12 Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
google rozszyfrowują tylko tyle: "To już przesądzone – z Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle odejdą po sezonie trzej liderzy – przyjmujący Bartosz Bednorz zasili Asseco Resovię, atakujący Łukasz Kaczmarek trafi do Jastrzębskiego Węgla, a kapitan Aleksander Śliwka wybierze jedną z ofert, które do niego spływają." 1 godzinę temu

Tekst o wiele dłuższy ale wkleiłem tyle co google pozwoliło

Śliwka dał wywiad Wprost i na pytanie o zmianę klubu odpowiedział, że są wobec niego plotki , sam jeszcze nic zdecydował, a jak podpisze kontrakt to poinformuje .

Przegląd Sportowy tyle samo wie na temat spekulacji transferowych co tutaj forumowicze, którzy też korzystają z platformy X z konta ArtemaX. Oni rzuca chwytliwy tytuł, parę zdań dodadzą, wkleja zdjęcie i gazeta już ma ma co sprzedać. Inne robią podobnie.
A czy Śliwka ma powiedzieć wprost, że odchodzi i podpisał kontrakt już gdzie indziej? Przecież sportowcy, również w innych sportach, nawet dzień przed oficjalnym komunikatem o transferze, będąc jeszcze zawodnikiem innego klubu dementują plotki i wszelkie spekulacje, co nie zmienia faktu, że deal jest klepnięty.

Bardzo ciężko czyta się Twoje wpisy, dużo w nich naiwności i niestety niewiedzy o otaczającej rzeczywistości.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

TheDaniel pisze: 10 sty 2024, o 22:44
KibicSiatki pisze: 10 sty 2024, o 22:39
bez_nazwy pisze: 10 sty 2024, o 22:25

google rozszyfrowują tylko tyle: "To już przesądzone – z Grupy Azoty ZAKS-y Kędzierzyn-Koźle odejdą po sezonie trzej liderzy – przyjmujący Bartosz Bednorz zasili Asseco Resovię, atakujący Łukasz Kaczmarek trafi do Jastrzębskiego Węgla, a kapitan Aleksander Śliwka wybierze jedną z ofert, które do niego spływają." 1 godzinę temu

Tekst o wiele dłuższy ale wkleiłem tyle co google pozwoliło

Śliwka dał wywiad Wprost i na pytanie o zmianę klubu odpowiedział, że są wobec niego plotki , sam jeszcze nic zdecydował, a jak podpisze kontrakt to poinformuje .

Przegląd Sportowy tyle samo wie na temat spekulacji transferowych co tutaj forumowicze, którzy też korzystają z platformy X z konta ArtemaX. Oni rzuca chwytliwy tytuł, parę zdań dodadzą, wkleja zdjęcie i gazeta już ma ma co sprzedać. Inne robią podobnie.
A czy Śliwka ma powiedzieć wprost, że odchodzi i podpisał kontrakt już gdzie indziej? Przecież sportowcy, również w innych sportach, nawet dzień przed oficjalnym komunikatem o transferze, będąc jeszcze zawodnikiem innego klubu dementują plotki i wszelkie spekulacje, co nie zmienia faktu, że deal jest klepnięty.

Bardzo ciężko czyta się Twoje wpisy, dużo w nich naiwności i niestety niewiedzy o otaczającej rzeczywistości.
O jak taki jest poinformowany to powiedz mi gdzie zagra Śliwka w przyszłym sezonie ?
Przegląd Sportowy zrobił sobie artykuł ze spekulacji, które są w obiegu i wiemy wszyscy co oni, żadna niespodzianka.
KibicSiatki
Posty: 619
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: KibicSiatki »

Bruninho pisze: 10 sty 2024, o 22:40
WysokiPortorykanczyk pisze: 10 sty 2024, o 22:34
firefoxkk pisze: 10 sty 2024, o 22:12 Ma ktoś wykupiony ten przeglad sportowy?

https://przegladsportowy.onet.pl/siatko ... le/dx95gqj

Bo podają "6" ZAKSY na przyszły rok chcialem zobaczyc kto to będzie grał?

;) ;) ;)
Kaczmarek, Bednorz, Śliwka out, Smith chce zostać, nie wiadomo co z Shojim, Zaksa chce dobrego atakującego i przyjmującego, Zaksa chce przyjmującego ze światowego topu (tu podszyte żenującym roztaczaniem aury tajemniczości), Poręba, Szymura, Urbanowicz in.
Niestety, jeszcze w listopadzie Olek mocno skłaniał się ku pozostaniu w klubie, ale w ostatnich kilku tygodniach zmienił zdanie i postanowił wyjechać z kraju. Zagra we Włoszech, ale nie tam gdzie media przewidywały.
Ten przyjmujący to Leon, ale on ma kilka dobrych ofert, dwie z Polski, jedną z Włoch i jedną z Turcji. Azji na razie nie będzie.
Jedna z gazet włoskich rzuciła temat Leona do Zaksy , co już było pisane tutaj na forum kilka dni temu. I co robi Przegląd Sportowy dodaje sobie temat do swojego artykułu po tygodniu . :D
Leon ma żonę Polkę i ze względu chyba tylko na nią byłby skłonny zagrać w Polsce, bo do zarobków mniejszych to go nikt nie skusi w Zaksie zagrać. Temat Leona w Zaksie mógł być rzucony przez menagera do gazety włoskiej, że jest nim zainteresowanie dla podbicia stawki , żeby kluby inne się o niego licytowały.
Awatar użytkownika
hardy
Posty: 1806
Rejestracja: 9 maja 2010, o 09:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: hardy »

Bruninho pisze:Prezes Szpaczek działa i próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby Śliwka zmienił zdanie i jednak zdecydował się na odejście.
Bruninho pisze:Niestety, jeszcze w listopadzie Olek mocno skłaniał się ku pozostaniu w klubie, ale w ostatnich kilku tygodniach zmienił zdanie i postanowił wyjechać z kraju.
To jak to w końcu z nim jest?
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bez_nazwy »

Jak mamy być tacy uczuciowi jak KIbicSiatki (a'la michał1983?) to nie ma się co dziwić że Śliwka będzie chciał odejść jeśli do JSW odchodzi jego najlepszy przyjaciel, a zważywszy na to że być może (ze względu na zżytą przyjaźń) nie chcą grać przeciwko sobie to Śliwka wybierze się za granice.
Bruninho
Posty: 287
Rejestracja: 6 lip 2023, o 18:26
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Bruninho »

hardy pisze: 10 sty 2024, o 23:21
Bruninho pisze:Prezes Szpaczek działa i próbuje się zabezpieczyć na wypadek gdyby Śliwka zmienił zdanie i jednak zdecydował się na odejście.
Bruninho pisze:Niestety, jeszcze w listopadzie Olek mocno skłaniał się ku pozostaniu w klubie, ale w ostatnich kilku tygodniach zmienił zdanie i postanowił wyjechać z kraju.
To jak to w końcu z nim jest?
Informacja wypłynęła dopiero w tym tygodniu, że Olek zdecydował się odejść i dodatkowo, że zdecydował o tym kilka tygodni temu w czasie okresu świątecznego. Wcześniej było tylko wiadomo, że zaczął się wahać .
Jeszcze wcześniej (koniec listopada, początek grudnia) z klubu wpływały pozytywne sygnały co do jego pozostania.
Ostatnio zmieniony 10 sty 2024, o 23:48 przez Bruninho, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
bez_nazwy
Posty: 631
Rejestracja: 6 lut 2022, o 20:34
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: bez_nazwy »

Nadeszła pora na zjazd Zaksy i taka już jest kolej rzeczy(mogę się mylić :D ) Nie zapominajmy o tym że sport jest sportem ale przychodzi moment w którym kasa jest ważniejsza, myślę że czeka to każdy czołowy klub w naszej lidze, prędzej czy później kluby pokroju Zaksy Resovii Skry JSW czeka moment zjazdu po to by móc odbicia się od dna. Koło się zatacza itd... Racjonalnie myślący o czym mowa.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Według mnie, to nie ma opcji na duet Szymura-Chitigoi, tak źle nie będzie. Śliwka chyba takie 50/50. Pewnie irytują go pewne sytuacje i to, że klub się osłabia , a jego najlepszy kumpel odszedł do JW.

Tyle, że nie wiem gdzie Olek mógłby odejść, bo jeśli nie Perugia, to dokąd? Chyba tylko Japonia, ale to dla mnie transfer nie w jego stylu.

Przy odejściu Śliwki jest naprawdę nieciekawie przez limity. Przy 2 środkowych i libero nie ma opcji na zagraniczny duet przyjmujących, jeden musi bć Polakiem i stąd Rafał chyba w szóśtce, a Chitigoi zmiennik zagranicznego. I tu na atak trzeba Polaka, więc albo Bołądź, albo Muzaj.

Jeśli myślą o poważnych nazwiskach, to fajnie byłoby rozważyć kogoś z: Mozić/Lucarelli/Takahashi/. Inne nazwiska nie mają za bardzo sensu. Ishikawa już podobno gdzieś zaklepany, Płotnicki się nie ruszy z Perugii, Lopez zupełnie nie pasowałby do ZAKSY. Dalej nie ma co wymieniać, bo albo pozajmowani, albo nie ten kaliber i byłoby osłabienie.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”