Plotki transferowe na sezon 24/25

Daisukke
Posty: 45
Rejestracja: 12 kwie 2021, o 08:54
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Daisukke »

A jak wygląda sytuacja w Stanach? Kończy ktoś collage warty uwagi dla klubów PLS?
granvorka
Posty: 752
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

Wrona - sportowo, charakterologicznie itp. - imho idealnie pasuje na trzeciego-czwartego w kombinacji: Kochanowski-Lisinac-Semeniuk-Wrona(+ ew. Kowalczyk - bo też "warszawiak" i w Projekcie lubią mieć zapas środkowych, ale ja bym tam go widział w Olsztynie lub Radomiu, gdyby się utrzymał). Semeniuk pierwszą część sezonu miał świetną, ale od meczu w Kędzierzynie, gdzie grał słabo i został zmieniony przez Averilla, gra mniej i dużo mniej blokuje (nawet jak gra). Ale ja bym z niego na pewno nie rezygnował, zwłaszcza, że limity raczej nie będą ograniczać Projektu nawet w kombinacji z Lisinacem. Tzn. wolałbym go bardziej niż Averilla (pewnie nawet nie ma tego tematu), który jest bardzo spoko ziomkiem, ale jest na pewno droższy, 2 lata starszy i bardziej kruchy, a temu zespołowi raczej nie potrzeba kolejnego środkowego ze słabym zdrowiem.
landka pisze: 5 lut 2024, o 22:02
granvorka pisze: 5 lut 2024, o 11:29
PioterZJastrzebia pisze: 4 lut 2024, o 20:05
Dodatkowo via Balcerzak, Judsonem jest zainteresowany (a przynajmniej był) Lublin
W Lublinie opłaca im się iść a la Zaksa w kierunku dwóch zagranicznych środkowych, bo już i tak mają Thalesa na libero (+ jak na razie słaby polski środek), Sawickiego, Sasaka/Malinowskiego i Komendę i pełną swobodę w obsadzie drugiego przyjmującego. Ten Judson to i sportowo i aklimatyzacyjnie (drugi Brazol) ma sens. Tak jak nie podobał mi się skład Lublina u progu tego sezonu (i zostałem zweryfikowany), tak ten na kolejny sezon zapowiada się bardzo klawo. Ciekawy jestem kto będzie tym drugim zagranicznym środkowym, czy nadal będą stawiać na Nowakowskiego.
Mi z kolei przyszłoroczny skład Lublina jakoś się nie widzi, tzn. fajnie, że chcą wzmocnić środek, ale przyjęcie może im zacząć kuleć, bo jednak para Brand/Ferreira chyba na papierze (i w realu) wygląda lepiej niż Sawicki/X (chociaż też zależy, kogo oni tam widzą jako uzupełnienie do Mikołaja). No i szkoda, że Schulz nie zostaje na drugiego, bo Malinowski to nic ciekawego w ostatnich dwóch sezonach nie pokazał - ani jako podstawowy, ani rezerwowy.
Nie wiem, kto tam ma być drugim przyjmującym, ktoś nowy z zagranicy, tak? Sawicki robi coraz lepsze liczby, bardzo poprawia się w przyjęciu i bloku, nie mamy krajowych zawodników na tej pozycji z roczników 1998 wzwyż, więc to imho transfer-złoto (długofalowo), i gdyby miał grać z podobnie rozwojowym Brandem obok, to Lublin byłby wręcz "one to watch" w przyszłym sezonie. Schulza szkoda, no ale wiadomo - uroki podpisywania kontraktów w listopadzie-grudniu, pospieszyli się z Malinowskim, jak nie przymierzając, Rzeszów z Cebuljem i też w sumie nie wiadomo, czy Schulzowi nie wylosował się taki jeden sezon, jak 2017/18 w Gdańsku i w kolejnym będzie powrót do średniej.
Ostatnio zmieniony 6 lut 2024, o 11:47 przez granvorka, łącznie zmieniany 3 razy.
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resfan04 »

granvorka pisze: 6 lut 2024, o 11:40 Wrona - sportowo, charakterologicznie itp. - imho idealnie pasuje na trzeciego-czwartego w kombinacji: Kochanowski-Lisinac-Semeniuk-Wrona(+ ew. Kowalczyk - bo też "warszawiak" i w Projekcie lubią mieć zapas środkowych, ale ja bym tam go widział w Olsztynie lub Radomiu, gdyby się utrzymał). Semeniuk pierwszą część sezonu miał świetną, ale od meczu w Kędzierzynie, gdzie grał słabo i został zmieniony przez Averilla, gra mniej i dużo mniej blokuje (nawet jak gra). Ale ja bym z niego na pewno nie rezygnował, zwłaszcza, że limity raczej nie będą ograniczać Projektu nawet w kombinacji z Lisinacem. Tzn. wolałbym go bardziej niż Averilla (pewnie nawet nie ma tego tematu), który jest bardzo spoko ziomkiem, ale jest na pewno droższy, 2 lata starszy i bardziej kruchy, a temu zespołowi raczej nie potrzeba kolejnego środkowego ze słabym zdrowiem.
A ja bym go widział mimo wszystko w Resovii.
themiel
Posty: 94
Rejestracja: 1 maja 2017, o 10:22
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: themiel »

A we Włoszech piszą, że Lube zainteresowane Loeppky, może nie udało im się ściągąć Trevora.
404
Posty: 9
Rejestracja: 5 sty 2024, o 18:53
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: 404 »

granvorka pisze: 6 lut 2024, o 11:40 Wrona - sportowo, charakterologicznie itp. - imho idealnie pasuje na trzeciego-czwartego w kombinacji: Kochanowski-Lisinac-Semeniuk-Wrona(+ ew. Kowalczyk - bo też "warszawiak" i w Projekcie lubią mieć zapas środkowych, ale ja bym tam go widział w Olsztynie lub Radomiu, gdyby się utrzymał). Semeniuk pierwszą część sezonu miał świetną, ale od meczu w Kędzierzynie, gdzie grał słabo i został zmieniony przez Averilla, gra mniej i dużo mniej blokuje (nawet jak gra). Ale ja bym z niego na pewno nie rezygnował, zwłaszcza, że limity raczej nie będą ograniczać Projektu nawet w kombinacji z Lisinacem. Tzn. wolałbym go bardziej niż Averilla (pewnie nawet nie ma tego tematu), który jest bardzo spoko ziomkiem, ale jest na pewno droższy, 2 lata starszy i bardziej kruchy, a temu zespołowi raczej nie potrzeba kolejnego środkowego ze słabym zdrowiem.
landka pisze: 5 lut 2024, o 22:02
granvorka pisze: 5 lut 2024, o 11:29

W Lublinie opłaca im się iść a la Zaksa w kierunku dwóch zagranicznych środkowych, bo już i tak mają Thalesa na libero (+ jak na razie słaby polski środek), Sawickiego, Sasaka/Malinowskiego i Komendę i pełną swobodę w obsadzie drugiego przyjmującego. Ten Judson to i sportowo i aklimatyzacyjnie (drugi Brazol) ma sens. Tak jak nie podobał mi się skład Lublina u progu tego sezonu (i zostałem zweryfikowany), tak ten na kolejny sezon zapowiada się bardzo klawo. Ciekawy jestem kto będzie tym drugim zagranicznym środkowym, czy nadal będą stawiać na Nowakowskiego.
Mi z kolei przyszłoroczny skład Lublina jakoś się nie widzi, tzn. fajnie, że chcą wzmocnić środek, ale przyjęcie może im zacząć kuleć, bo jednak para Brand/Ferreira chyba na papierze (i w realu) wygląda lepiej niż Sawicki/X (chociaż też zależy, kogo oni tam widzą jako uzupełnienie do Mikołaja). No i szkoda, że Schulz nie zostaje na drugiego, bo Malinowski to nic ciekawego w ostatnich dwóch sezonach nie pokazał - ani jako podstawowy, ani rezerwowy.
Nie wiem, kto tam ma być drugim przyjmującym, ktoś nowy z zagranicy, tak? Sawicki robi coraz lepsze liczby, bardzo poprawia się w przyjęciu i bloku, nie mamy krajowych zawodników na tej pozycji z roczników 1998 wzwyż, więc to imho transfer-złoto (długofalowo), i gdyby miał grać z podobnie rozwojowym Brandem obok, to Lublin byłby wręcz "one to watch" w przyszłym sezonie. Schulza szkoda, no ale wiadomo - uroki podpisywania kontraktów w listopadzie-grudniu, pospieszyli się z Malinowskim, jak nie przymierzając, Rzeszów z Cebuljem i też w sumie nie wiadomo, czy Schulzowi nie wylosował się taki jeden sezon, jak 2017/18 w Gdańsku i w kolejnym będzie powrót do średniej.

Brand przecież do Wwa idzie, LUK szuka kogoś do pary z Sawickim.
kamil1999
Posty: 5575
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: kamil1999 »

themiel pisze: 6 lut 2024, o 11:47 A we Włoszech piszą, że Lube zainteresowane Loeppky, może nie udało im się ściągąć Trevora.
Jeśli tak to super info dla Zawiercia. Może to oznaczać, że przelicytowali Lube no i wtedy ich skład by się utrzymał a nawet o Gładyra byli by mocniejsi.

Ale może to też oznaczać, że Clevenota przelicytowała Azja lub Turcja jednak i do Zawiercia trafi zawodnik maks o potencjale Carle.
Resfan04
Posty: 133
Rejestracja: 19 lut 2021, o 19:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Resfan04 »

kamil1999 pisze: 6 lut 2024, o 13:12
themiel pisze: 6 lut 2024, o 11:47 A we Włoszech piszą, że Lube zainteresowane Loeppky, może nie udało im się ściągąć Trevora.
Jeśli tak to super info dla Zawiercia. Może to oznaczać, że przelicytowali Lube no i wtedy ich skład by się utrzymał a nawet o Gładyra byli by mocniejsi.

Ale może to też oznaczać, że Clevenota przelicytowała Azja lub Turcja jednak i do Zawiercia trafi zawodnik maks o potencjale Carle.
Gdzieś czytałem, ze Clevenot wybiera sie jednak do Piacenzy do Urosa !
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7937
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

To źle czytałeś.
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

Resfan04 pisze: 6 lut 2024, o 13:55
kamil1999 pisze: 6 lut 2024, o 13:12
themiel pisze: 6 lut 2024, o 11:47 A we Włoszech piszą, że Lube zainteresowane Loeppky, może nie udało im się ściągąć Trevora.
Jeśli tak to super info dla Zawiercia. Może to oznaczać, że przelicytowali Lube no i wtedy ich skład by się utrzymał a nawet o Gładyra byli by mocniejsi.

Ale może to też oznaczać, że Clevenota przelicytowała Azja lub Turcja jednak i do Zawiercia trafi zawodnik maks o potencjale Carle.
Gdzieś czytałem, ze Clevenot wybiera sie jednak do Piacenzy do Urosa !
To byłoby za dużo chyba ? Uros, Recine, Maar, Clevenot na 4ego nie pasuje, to nawet jak na Piacenze byłoby za dużo.
rafak
Posty: 563
Rejestracja: 27 maja 2018, o 22:05
Płeć: M
Lokalizacja: Ottawa - Kanada

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: rafak »

Daisukke pisze: 6 lut 2024, o 11:09 A jak wygląda sytuacja w Stanach? Kończy ktoś collage warty uwagi dla klubów PLS?
Kopiuję z wątku o NCAA:

Wychodzą z NCAA po sezonie 2024, nie ma jakichś wielkich gwiazd, taki poziom Coopera/Hofera/Jennessa. Champlin i Chakas wydają się być jedynymi kandydatami do takich Lubinów czy innych Radomiów.

S: Aidan Knipe (Long Beach), Joe Karlous (UC Irvine)
OPP: Clarke Goldbold (Long Beach)
OH: Ethan Champlin (UCLA), Alex Knight (UCLA), Chaz Galloway (Hawaii), Spyros Chakas (Hawaii), Jacob Pasteur (Ohio)
MB: Merrick McHenry (UCLA), Guilherme Voss (Hawaii), Simon Torwie (Long Beach)
landka
Posty: 211
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: landka »

granvorka pisze: 6 lut 2024, o 11:40 Nie wiem, kto tam ma być drugim przyjmującym, ktoś nowy z zagranicy, tak? Sawicki robi coraz lepsze liczby, bardzo poprawia się w przyjęciu i bloku, nie mamy krajowych zawodników na tej pozycji z roczników 1998 wzwyż, więc to imho transfer-złoto (długofalowo), i gdyby miał grać z podobnie rozwojowym Brandem obok, to Lublin byłby wręcz "one to watch" w przyszłym sezonie. Schulza szkoda, no ale wiadomo - uroki podpisywania kontraktów w listopadzie-grudniu, pospieszyli się z Malinowskim, jak nie przymierzając, Rzeszów z Cebuljem i też w sumie nie wiadomo, czy Schulzowi nie wylosował się taki jeden sezon, jak 2017/18 w Gdańsku i w kolejnym będzie powrót do średniej.
Fakt, biorąc pod uwagę, że ciężko o dobrych (polskich) przyjmujących, to może i ten ruch się obroni. Btw dziwi mnie trochę, że zarówno Sasak, jak i Sawicki przechodzą do Lublina, który sportowo/marketingowo (wynikowo też, o czym świadczy aktualna tabela) jest przecież plus minus na poziomie Gdańska, więc to nie jest dla nich awans sportowy. Nie chce mi się wierzyć, że nikt z lepszych klubów o nich nie pytał. A nawet jeśli nie mieli lepszych ofert, to czy Trefl nie ma ich czym skusić na przyszły sezon?
PioterZJastrzebia
Posty: 1241
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: PioterZJastrzebia »

Sara Kalisz potwierdza Dulskiego w Nysie.

Sobański w kręgu zainteresowań Gdańska.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: fan_siatkowki »

PioterZJastrzebia pisze: 8 lut 2024, o 10:26 Sara Kalisz potwierdza Dulskiego w Nysie.

Sobański w kręgu zainteresowań Gdańska.
Dla któregoś z pary Dulski/Kapica głupota pod względem rozwojowym- jeden będzie musiał siedzieć. Ciekawy jestem który, choć znając zamiłowanie trenera Plińskiego do sadzania Kapicy na ławie i trzymanie się kurczowo na boisku młodych zdolnych typu Gierzot, przeczuwam, że pierwszeństwo grania będzie mieć Dula, niezależnie od formy. Chociaż jakbym miał ocenić obiektywnie po tym sezonie to Kapica prezentuje się zdecydowanie lepiej i stabilniej. Ciekawe, który podpisał pierwszy.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2024, o 10:46 przez fan_siatkowki, łącznie zmieniany 1 raz.
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: towalowli »

Kapica w Nysie jest potwierdzony?
W wątku AZS-u Olsztyn ktoś rzucił temat "starego znajomego" na ataku i podchwycono od razu Hadravę. Może to nie o Hadravę chodzi tylko o Kapicę?
Oczywiście tylko głośno myślę.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: fan_siatkowki »

towalowli pisze: 8 lut 2024, o 11:17 Kapica w Nysie jest potwierdzony?
W wątku AZS-u Olsztyn ktoś rzucił temat "starego znajomego" na ataku i podchwycono od razu Hadravę. Może to nie o Hadravę chodzi tylko o Kapicę?
Oczywiście tylko głośno myślę.
https://sport.tvp.pl/75824742/polski-ta ... afi-do-psg

Według tego to Kapica w Nysie potwierdzony. Z tego co się mówiło w Nysie to i Gdańsk i Olsztyn byli zainteresowani Remkiem, ale na to wygląda, że propozycję od nich odrzucił. Trochę słabo z naszej (nyskiej) strony, że najpierw próbujemy go za wszelką cenę zatrzymać, a potem dorzucamy mu Dulskiego do pary i niech się chłopak meczy tak jak z Muzajem w tym roku 😅
towalowli
Posty: 224
Rejestracja: 12 lut 2019, o 09:57

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: towalowli »

Z jednej strony rywalizacja napędzi obu, ale... No któryś straci minuty na parkiecie, raczej będzie to Kapica.

Może ten czas w kwadracie w Olsztynie Remka do tego miejsca zraził, może podpisując nie wiedział o Dulskim, tak czy inaczej - mega szkoda, żeby był dwójką w takim wieku.

W AZS miałby teraz idealne pole do popisu, a i klub mając polskiego atakującego mocno by zyskał na limitach tam, gdzie będzie paląca potrzeba (przyjęcie). No ale skoro zostaje w Nysie to nie ma tematu, ja na Hadravę (chyba) narzekać nie będę. O ile w ogóle tu trafi.
Szary Wilk
Posty: 8007
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Szary Wilk »

Kapica sezon życia i szykowany do kwadratu po przedłużeniu, Sasak po kilku dobrych meczach dołek od dłuższego czasu i zaraz zostanie zepchnięty do kwadratu na rzecz 20 letniego Nasewicza, ale podpisL w LUKu Lublin, pewnie też na dobrych warunkach.

To.pokazuje, że nie jest ważne jaki masz sezon, a jaki miałeś poprzedni i ewentualnie początek obecnego. Schulz tez gra dobrze, ale zostaje Malinowski, nie on, bo decyzję podjęto bardzo szybko.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7937
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Szary Wilk pisze: 8 lut 2024, o 13:06To.pokazuje, że nie jest ważne jaki masz sezon, a jaki miałeś poprzedni i ewentualnie początek obecnego. Schulz tez gra dobrze, ale zostaje Malinowski, nie on, bo decyzję podjęto bardzo szybko.
Tak, logiczne, że gdy dogadujesz kontrakt w listopadzie/grudniu - to decyduje poprzedni sezon, ew. początek obecnego. Czy z perspektywy klubu pokroju Lublina ma to sens: nie wiem, z jednej strony mogliby im uciec mocni Polacy, z drugiej Schulz przez ostatnie 1,5 miesiąca gra lepiej od Sasaka, ot co trzeba dobrze trafić. Samego Sasaka jeszcze bym nie skreslał.
towalowli pisze: 8 lut 2024, o 12:08 Może ten czas w kwadracie w Olsztynie Remka do tego miejsca zraził, może podpisując nie wiedział o Dulskim, tak czy inaczej - mega szkoda, żeby był dwójką w takim wieku.
Kapica miał kombinację: rezerwowy Olsztyna - niezły sezon w Cuprum - fatalny sezon w Cuprum - dobry sezon w Nysie, łatwo zrozumieć dlaczego mógłby woleć stabilizację.

Typuję, że zgodnie z moimi rozważaniami, Dulski w Nysie na jakimś wypożyczeniu.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Mosze Bernsztajn »

Przypomnę tylko, że Kapica klaskał w kwadracie bo... w ataku Olsztyn miał wówczas Hadravę. Dodam też, że w jednym z sezonów (nie pamiętam którym) Janek odniósł kontuzję, a Kapica go zastępował w szóstce i szczerze mówiąc czterech liter nie urwał. Z pewnością nie był to przypadek w stylu zawierciańskiego klinczu Dulskiego, który klaskał przy Konarskim. Różnica między zawodnikami była zdecydowanie większa, więc naprawdę nie ma się co dziwić, że wtedy grał mało. Potrzebował czasu na rozwój, więcej minut, więc odszedł i dobrze mu to zrobiło. Zmierzam do tego, że jeśli Kapica ma nieco pokory, to nie powinien być do AZS-u zrażony, że mało w nim grał. Ja wiem, że sportowa ambicja jest potrzebna, ale jest jeszcze coś, co zwie się logiczne myślenie i rozsądek.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7937
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Kapica w drugim sezonie oklaskiwał w kwadracie potężnego Damiana Schulza jednak. Czy powinien mieć/ma urazę to nie wiem, na pewno Pliński może być trenerem budzącym zasadniczo zaufanie.
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: fan_siatkowki »

Mosze Bernsztajn pisze: 8 lut 2024, o 14:14 Ja wiem, że sportowa ambicja jest potrzebna, ale jest jeszcze coś, co zwie się logiczne myślenie i rozsądek.
W nyskich kuluarach mówiło się już od dłuższego czasu, że Kapica planuje przedłużać, a o Dulskim pewniejsze informacje zaczęły wychodzić jakoś po meczu Nysa-Częstochowa. Stąd moje przypuszczenia, że pokora, logiczne myślenie i rozsądek nie miały tu za dużo do roboty. Remek po prostu mógł podpisać pierwszy, a włodarze klubu po prostu zrobili mu niemiłą niespodziankę i dokooptowali Dawida do pary :D
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7937
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

fan_siatkowki pisze: 8 lut 2024, o 14:23 W nyskich kuluarach mówiło się już od dłuższego czasu, że Kapica planuje przedłużać, a o Dulskim pewniejsze informacje zaczęły wychodzić jakoś po meczu Nysa-Częstochowa. Stąd moje przypuszczenia, że pokora, logiczne myślenie i rozsądek nie miały tu za dużo do roboty.
O tym, że Nysa chce Dulskiego, Artem pisał jakoś w grudniu/na początku stycznia.
Awatar użytkownika
Mosze Bernsztajn
Posty: 156
Rejestracja: 9 mar 2023, o 13:14
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Mosze Bernsztajn »

fan_siatkowki pisze: 8 lut 2024, o 14:23
Mosze Bernsztajn pisze: 8 lut 2024, o 14:14 Ja wiem, że sportowa ambicja jest potrzebna, ale jest jeszcze coś, co zwie się logiczne myślenie i rozsądek.
W nyskich kuluarach mówiło się już od dłuższego czasu, że Kapica planuje przedłużać, a o Dulskim pewniejsze informacje zaczęły wychodzić jakoś po meczu Nysa-Częstochowa. Stąd moje przypuszczenia, że pokora, logiczne myślenie i rozsądek nie miały tu za dużo do roboty. Remek po prostu mógł podpisać pierwszy, a włodarze klubu po prostu zrobili mu niemiłą niespodziankę i dokooptowali Dawida do pary :D
Ja tu miałem na myśli nie kwestie bieżące, a ewentualny uraz do Olsztyna za to, że wtedy stał w kwadracie.
WysokiPortorykanczyk pisze: 8 lut 2024, o 14:21 Kapica w drugim sezonie oklaskiwał w kwadracie potężnego Damiana Schulza jednak. Czy powinien mieć/ma urazę to nie wiem, na pewno Pliński może być trenerem budzącym zasadniczo zaufanie.
A to racja i generalnie mi to umknęło, dzięki za przypomnienie, tylko że jak sobie o tym teraz myślę, to nie czułem się wówczas tym faktem bardzo rozczarowany, bo Kapica zwyczajnie nie zrobił wtedy na mnie szczególnego wrażenia i potężny Schulz jednak wzbudzał (o zgrozo) moje większe zaufanie, a dodam (jeśli ktoś nie pamięta) nie był to jego dobry sezon.
zajczik
Posty: 383
Rejestracja: 25 cze 2019, o 09:04

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: zajczik »

Wielu chciało by Dulski trafił do skrzydła Plińskiego i się doczekali. Początek sezonu miał trudny ale jak zawsze powtarzałem on nie nadaje się na zadaniowca, musi grać i dostawać dużo piłek wtedy się nakręca. Z ciekawości spojrzałem jak wygląda na tle innych i nie odstaje od tak wielbionego Konara ;)
efek. blok/set as/set
BOŁĄDŻ 42,18% 0,43 0,43
MUZAJ 40,60% 0,11 0,08
PATRY 37,25% 0,4 0,32
SASAK 36,53% 0,38 0,21
KONARSKI 36,12% 0,39 0,26
ALAN 35,71% 0,37 0,36
KAPICA 35,71% 0,12 0,53
BUTRYN 35,09% 0,24 0,62
KACZMAREK 34,63% 0,47 0,22
DULSKI 34,00% 0,4 0,28
BOYER 33,95% 0,31 0,71
SCHULZ 33,44% 0,22 0,28
NASEVICH 32,43% 0,21 0,36
MELJANAC 32,04% 0,21 0,24
TUPCHII 31,28% 0,43 0,43
HANES 29,89% 0,34 0,47
FILIPIAK 29,80% 0,45 0,25
MALINOWSKI 29,09% 0,12 0,41
JAROSZ 27,93% 0,13 0,21
fan_siatkowki
Posty: 63
Rejestracja: 30 lis 2023, o 19:59
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: fan_siatkowki »

Reasumując- ciekawa rywalizacja się szykuje i patrząc na solidnego Kapice w tym sezonie i na mój gust słabszego Dulskiego nie skreślałbym tego pierwszego ( tak jak większość z kolegów powyżej). Możemy jednie wrócić do wątku po następnym sezonie i zobaczyć kto był bliżej prawdy :] Ja tam jako kibic Nysy się cieszę, że będę mógł oglądać te rywalizację, młodych i głodnych gry na żywo!
Pawel9221
Posty: 1186
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: Pawel9221 »

zajczik pisze: 8 lut 2024, o 14:48 Wielu chciało by Dulski trafił do skrzydła Plińskiego i się doczekali. Początek sezonu miał trudny ale jak zawsze powtarzałem on nie nadaje się na zadaniowca, musi grać i dostawać dużo piłek wtedy się nakręca. Z ciekawości spojrzałem jak wygląda na tle innych i nie odstaje od tak wielbionego Konara ;)
efek. blok/set as/set
BOŁĄDŻ 42,18% 0,43 0,43
MUZAJ 40,60% 0,11 0,08
PATRY 37,25% 0,4 0,32
SASAK 36,53% 0,38 0,21
KONARSKI 36,12% 0,39 0,26
ALAN 35,71% 0,37 0,36
KAPICA 35,71% 0,12 0,53
BUTRYN 35,09% 0,24 0,62
KACZMAREK 34,63% 0,47 0,22
DULSKI 34,00% 0,4 0,28
BOYER 33,95% 0,31 0,71
SCHULZ 33,44% 0,22 0,28
NASEVICH 32,43% 0,21 0,36
MELJANAC 32,04% 0,21 0,24
TUPCHII 31,28% 0,43 0,43
HANES 29,89% 0,34 0,47
FILIPIAK 29,80% 0,45 0,25
MALINOWSKI 29,09% 0,12 0,41
JAROSZ 27,93% 0,13 0,21
Ciekawa sprawa, ja również dużo bardziej cenie jako statystykę efektywność niż skuteczność i wiadomo, że łatwiej mieć ja wyższą w lepszym klubie, ale jednak dość mocno to kontrastuję z tym co pisal kamil1999 odnośnie tego, że Patry należy do jednych z najsłabszych atakujących ligi, a Filipak czy inni grają od niego dużo lepszy sezon ;)
granvorka
Posty: 752
Rejestracja: 24 wrz 2019, o 11:29
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: granvorka »

Ciekawe z tymi statystykami efektywności ataku, bo gdy odjąć zaledwie kilku gości z dołu, którzy grają słaby/słabszy sezon/są słabi/ich drużyny są słabe (Jarosz, Filipiak, Malinowski, Hanes), Muzaja, który zrobił 165 ataków i ciężko go oceniać statystycznie, bo dużo wchodził/był zmieniany zadaniowo i Bołądzia, który odsadził stawkę, to mamy mocno skompresowaną wynikowo, a zarazem szeroką ławę zawodników w przedziale 37-31%, gdzie raczej o wszystkich można powiedzieć, że grają dobry lub bardzo dobry sezon (lub powyżej oczekiwań, vide Meljanac).

Wniosek z tego taki, że w obecnej siatkówce znaczenie efektywności ataku atakujących nie jest kluczowym czynnikiem ważącym na wyniku zespołu (coś analogicznie do tezy @Wysoki, że na wyższym poziomie rozgrywający grają mniej więcej na podobnym poziomie przy pozytywnym przyjęciu), w kontraście do przyjmujących, bo tam rozstrzał efektywności ataku jest dużo większy i dochodzi dodatkowa zmienna różnicująca jakość w elemencie przyjęcia. Więc kluczowe są jednak elementy zespołowe (nie da się dobrze skwantyfikować jakości obrony/dogrania na siatkę) + blok/zagrywka, choć większość łapie się na sumaryczne 0,6-0,9 bloku+asa na set, więc czysto statystycznie te różnice, przynajmniej na wycinku 2/3 sezonu, nie są bardzo istotne.
Ostatnio zmieniony 8 lut 2024, o 16:15 przez granvorka, łącznie zmieniany 1 raz.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7937
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Pawel9221 pisze: 8 lut 2024, o 16:06 Ciekawa sprawa, ja również dużo bardziej cenie jako statystykę efektywność niż skuteczność i wiadomo, że łatwiej mieć ja wyższą w lepszym klubie, ale jednak dość mocno to kontrastuję z tym co pisal kamil1999 odnośnie tego, że Patry należy do jednych z najsłabszych atakujących ligi, a Filipak czy inni grają od niego dużo lepszy sezon ;)
Ciężko porównywać statystyki atakujących bez uwzględnienia zdobywanych punktów: Patry jest jednym z najgorszych atakujących w lidze pod tym względem, a mniej ataków = łatwiejsze ataki = wyższa efektywność. 3.7 pkt/set na 50/37% ataku (średnia ligowa to ile, 50/35%?) to średniawka właśnie, przy takim udziale w ataku Patry powinien robić +40% efektywności wzorem Rychlickiego czy Ben Tary (no dobra, Ben Tara ma z CI: 55/39% ataku, ale tam mniej szans na nabijanie cyferek z dołem tabeli, Patry bez bottom-4 ma 49/35% ataku).
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4623
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: niepoinformowany »

Warszawa zainteresowana Kubiakiem wg strefowej karuzeli. Byłoby ciekawie, ktoś ma jakieś informacje w tym temacie?
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Awatar użytkownika
MWi
Posty: 1072
Rejestracja: 12 maja 2012, o 22:12
Płeć: M

Re: Plotki transferowe na sezon 24/25

Post autor: MWi »

niepoinformowany pisze: 8 lut 2024, o 19:40 Warszawa zainteresowana Kubiakiem wg strefowej karuzeli. Byłoby ciekawie, ktoś ma jakieś informacje w tym temacie?
Powrót Kubiaka do Warszawy to dla kibiców byłej Politechniki poziom... powrotu Ma'a do Katowic? Albo i gorzej, bo Amerykanin przynajmniej był cicho w mediach, a Kubiak to dyplomata jakich mało.

Inna sprawa, że sportowo Kubiak to mi pasuje idealnie do Skry. Stary, drogi, z nazwiskiem, prawdopodobnie poziom sportowy na dół tabeli. Coś jak Glik w Cracovii
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”