Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Streeter »

Pomysł Popko się nie przyjął, od sezonu 2025/26 oficjalnie 14 drużyn w PlusLidze. Otworzyłem wątek, bo w sumie nie ma gdzie o tym napisać, ale chyba nie będziemy tu musieli zbytnio się sprzeczać czy to dobra czy zła decyzja, bo chyba nikt z nas nie twierdził, że obecna forma ligi ma sens :D

Niemniej "nalot" chłopaków i dziennikarzy przyniósł efekt i prezesi podjęli słuszną decyzję.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
knightrider
Posty: 926
Rejestracja: 15 sie 2017, o 14:35
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: knightrider »

Nie ma co ukrywać Radom z Katowicami czerwone latarnie ligi.
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 623
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: MAG siatki »

Bardzo dobra decyzja, racjonalna. Szkoda, że tak późno.... Ale lepiej późno, niż wcale.
Awatar użytkownika
Indyk AZS Ol
Posty: 950
Rejestracja: 20 maja 2011, o 12:49
Płeć: M
Lokalizacja: Jeziorany

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Indyk AZS Ol »

Osobiście to ja bym jeszcze zmniejszył ligę z 14 do 12 drużyn wtedy byłoby optymalnie. Ale to moje zdanie.
"Tak mają wojownicy? Jak nie idzie nożem to się wyjmuje topór, a jak toporem nie pójdzie to? ". - Adam Romański o Karlitzku :] w meczu KGHM Cuprum Lubin - Indykpol AZS Olsztyn - 9 grudnia 2023 roku.
KibicSiatki
Posty: 614
Rejestracja: 27 lut 2023, o 16:48
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: KibicSiatki »

Tyle że jeszcze będzie granie jeszcze 16 zespołów w przyszłym sezonie. Przy podwyższeniu ligi to nie musiano odczekać kolejnego sezonu na zmianę. Kluby co głosują to odpowiedzą, że na zmniejszenie muszą się przygotować, ale na podwyższenie to nie musieli się przygotować.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Streeter »

Serio nie dostrzegasz subtelnej różnicy w poinformowaniu w listopadzie, że 2 ekipy z I ligi awansują w przyszłym sezonie do PlusLigi, a poinformowaniu klubów, którym zatwierdzono terminarz z pojedynczym spadkiem, tak też zbudowali drużyny i grają od ponad miesiąca, że spadnie w tym sezonie 3 drużyny a nie 1?

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Resofan
Posty: 1424
Rejestracja: 7 lip 2008, o 19:39
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Resofan »

Indyk AZS Ol pisze: 28 lis 2023, o 16:53 Osobiście to ja bym jeszcze zmniejszył ligę z 14 do 12 drużyn wtedy byłoby optymalnie. Ale to moje zdanie.
Mam dokładnie to samo zdanie.
Jakkolwiek passus ten należy merytorycznie i metodologicznie do tomu drugiego, antycypujemy go szkicowo w tym miejscu ze względu na ścisłe powiązanie z korelacją i regresją.
Kibic Polsatu
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Kibic Polsatu »

Rozumiem że Lwów out ?
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1585
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: lukecik »

Przyzwyczaiłem się do ligi 14-zespołowej, ale tak po prawdzie, czy 14 a 16 drużyn, to taka duża zmiana? Sportowo na pewno na plus, ale dla zawodników? Raptem cztery mecze różnicy w fazie zasadniczej. Może faktycznie 12 zespołów byłoby lepszą opcją, aczkolwiek przeskok z 16 do 12 drużyn to mógłby być zbyt duży punch dla niektórych. Może taka zmiana musi się dokonać etapami, choć nie do końca chce mi się wierzyć, by w najbliższych latach pomysł z 12 zespołami w lidze mógł przejść.
Patrol035
Posty: 368
Rejestracja: 30 mar 2019, o 08:28
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Patrol035 »

lukecik pisze: 28 lis 2023, o 19:36 Przyzwyczaiłem się do ligi 14-zespołowej, ale tak po prawdzie, czy 14 a 16 drużyn, to taka duża zmiana? Sportowo na pewno na plus, ale dla zawodników? Raptem cztery mecze różnicy w fazie zasadniczej. Może faktycznie 12 zespołów byłoby lepszą opcją, aczkolwiek przeskok z 16 do 12 drużyn to mógłby być zbyt duży punch dla niektórych. Może taka zmiana musi się dokonać etapami, choć nie do końca chce mi się wierzyć, by w najbliższych latach pomysł z 12 zespołami w lidze mógł przejść.
To jest bardzo duża zmiana. 4 kolejki mniej, czyli mniej jeżdżenia, więcej czasu na trening i regenerację. Jednak żeby było lepiej to musieliby zrezygnować z transmitowania każdego spotkania żeby skrócić kolejki i grać o normalnych porach.
Semper fidelis
kuchyk1ng
Posty: 125
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: kuchyk1ng »

Podobno Lwów nie out, bo jak to ujął Świderski - nieładnie kogoś kogo się zaprosiło wyrzucić z ligi. Z drugiej jednak strony to jest klub działający u nas na wyjątkowych warunkach, grający w hali, która nie przystaje do profesjonalizacji PlusLigi. Jakby musi być na to jakiś paragraf licencyjny.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7871
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Jeden głos zdecydował o zmniejszeniu do 14 liczby drużyn w PlusLidze od sezonu 2025/26 - dowiedział się nieoficjalnie Sport.pl. Za zmianą zagłosowało ośmiu z 16 prezesów klubów siatkarskiej ekstraklasy. Pojawiła się też pierwsza propozycja wyłonienia w przyszłym sezonie aż trzech spadkowiczów. A niektórzy z przeciwników zmiany pytali o usunięcie ze stawki klubu z Lwowa.
Tu bez zaskoczenia, że średniacy byli za pozostawieniem 16 zespołów, a topowe zespoły za 14. Ciekawe kto wstrzymał się od podjęcia decyzji. Dobrze, że poszliśmy po rozum do głowy, bo te wypowiedzi Gorola czy Świderskiego sprzed rozszerzenia rozgrywek źle się zestarzały.

Tylko z tym Lwowem wałek konkretny, bo w sumie za bardzo nie ma jak ich usunąć, a jeżeli nie sprowadzą Płotnickiego to tam playoffowej ekipy nie będzie, frekwencji też nie będzie, więc po co? Tylko bez tych naiwnych scenariuszy, proszę, bo już wiadomo, że one się nie sprawdziły.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1585
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: lukecik »

To nie jest tak, że z Barkomem jest jakaś umowa bodaj na 3 lata? Więc gdyby tak było, to wygasałaby po sezonie 24/25. Byłoby wtedy idealnie, spadają dwa zespoły + nie przedłużamy umowy z Lwowem i do widzenia.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Streeter »

Jest prosty sposób pozbycia się Lwowa - zbudowanie na dole ekip, które będą lepsze. Wówczas Lwów spadnie.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
kibic_siatki
Posty: 2600
Rejestracja: 10 mar 2011, o 19:14
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: kibic_siatki »

Sens przyjęcia Lwowa wyjaśnił prezes Warty w wywiadzie na strefie: model biznesowy- reklamy polskich firm będą wyświetlane we Lwowie, kibice tego klubu będą jeździć po całej Polsce zwiększając frekwencję (?). Nic nie wspomniano o poziomie sportowym.

Jak dla mnie to od początku była ściema, nic dla nas realnie nie wniosło. Ze względu na szybki sposób akcesu trzeba było powiększyć ligę, co nie miało sensu. Teraz mamy mecze co 2 dni, kolejki na siebie wpadają, z 8 spotkań co najwyżej 2 lub 3 ciekawe.

Powrót do 14 jest dobrym krokiem, choć lepsza byłaby docelowa redukcja do 12 i tak następny sezon jest na przystosowanie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7871
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Streeter pisze: 28 lis 2023, o 20:33 Jest prosty sposób pozbycia się Lwowa - zbudowanie na dole ekip, które będą lepsze. Wówczas Lwów spadnie.
Nie wiem czy jest sens odwoływania się do argumentów sportowych gdy ktoś niesportowo/nie ze względów sportowych znalazł się w takim miejscu. Ale generalnie dawanie czegoś przy zielonym stoliku rodzi patologie i potworkowe sytuacje, tak że nic nowego. Ale śmiesznie może wyjść, bo klubom z dołu tabeli będzie zależało na skasowaniu Lwowa. :)
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3862
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: tomasol »

Cieszy ta decyzja i nawet rozumiem czemu nie będzie obowiązywać od przyszłego sezonu. Nie zmienia się reguł w trakcie gry. Natomiast byłoby fajnie gdyby decyzja o zmniejszeniu ligi uruchomiła dyskusję czy bardziej optymalne jest 14 czy jednak 12 drużyn. Warto też pomyśleć o odchudzeniu I ligi i skróceniu jej rozgrywek, choćby dla zmniejszenia kosztów dla grających w niej klubów. Pewnie jednak not gonna happen, jeżeli dzisiejsza decyzja walnego zgromadzenia przeszła raptem jednym głosem. Zresztą całkiem możliwe, że decyzje podjęto na skutek presji zewnętrznej (tj. kibiców czy mediów). Jeszcze niedawno każdy (no prawie) rozszerzenie ligi zachwalał. Ciekawe, że prezesi nie dostrzegają, że mniej zespołów to mniejsza konkurencja choćby o polskich zawodników. Ale wiadomo nikt nie chce wypaść z ligi, choć obecność niektórych zespołów w Plus Lidze wnosi niewiele i polska siatkówka wielkiej szkody by nie miała gdyby ich nie było. I nie mam na myśli tylko Lwowa.

A Barkomu w lidze być nie powinno i tyle. Pomijając już, że gramy o mistrzostwo Polski, to zwyczajnie nie ma żadnych korzyści z obecności Lwowian w rozgrywkach Plus Ligi. Pewnie są ale tylko dla Lwowa, polska siatkówka pożytku z tego nie ma prawdę mówiąc. Inna sprawa czy potrafiła by to wykorzystać gdyby takie korzyści były, choćby marketingowe.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2775
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Simao »

Obecnie PlusLiga 12 zespołowa nie ma szans, może z czasem zmieni się coś. Jest to za duże zagrożenie, między innymi dla tych najsłabszych klubów. Ważne, aby liga została już 14 zespołowa i nie była powiększana do 16 klubów. Trzeba pamiętać, że w tym roku ze względu na kwalifikacje olimpijskie sezon klubowy rozpoczął się później. Wiemy, że kwalifikacji w obecnej formule już nie będzie. W przypadku wcześniejszego rozpoczęcia PlusLigi, zmniejszonej o dwa kluby, będzie znacznie mniej meczy w tygodniu. To już będzie zauważalna różnica. Najważniejsze, to odpowiednio stworzyć terminarz.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Streeter »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 lis 2023, o 20:45 Nie wiem czy jest sens odwoływania się do argumentów sportowych gdy ktoś niesportowo/nie ze względów sportowych znalazł się w takim miejscu. Ale generalnie dawanie czegoś przy zielonym stoliku rodzi patologie i potworkowe sytuacje, tak że nic nowego. Ale śmiesznie może wyjść, bo klubom z dołu tabeli będzie zależało na skasowaniu Lwowa. :)
Wiem, tylko bawi mnie jak to teraz debaty się pojawiły że nie wiadomo jak się "pozbyć" Lwowa, gdzie wystarczyłoby byśmy mieli w lidze takie chociaż Suwałki a nie parodie klubów i problem by się sam rozwiązał :)

Swoją drogą gdzieś kiedyś widziałem artykuł, który jasno twierdził, że między PlusLigą a klubem ze Lwowa podpisano umowę na 2 czy 3 lata, już nie pamiętam dokładnie. Ale jeśli to nie był jakiś dziennikarski wymysł, no to wystarczy tej umowy nie przedłużać i tyle.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
PioterZJastrzebia
Posty: 1231
Rejestracja: 31 sie 2019, o 10:08
Płeć: M
Lokalizacja: Jastrzębie-Borynia

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: PioterZJastrzebia »

No cóż, zawsze coś. Zmniejszenie ligi to krok w dobrą stronę, mimo że to niby tylko 4 mecze FZ mniej. Poza odrobiną rozluźnienia kalendarza, wrośnie też poziom i Plusligi (przez obcięcie ogona tabeli) i 1 Ligi (zakładam że zmiany na zapleczu również nastąpią - dwie drużyny z dna tabeli zastąpione dwiema drużynami spadającymi z +L to jednak progres jakby nie patrzeć).

Widzę różne reakcje na tę decyzję, przeważnie komentujący są zadowoleni. Komentarze niezadowolenia, poza oburzeniem kibiców z Radomia czy innych Katowic, obejmują np. obawy o drastyczny spadek wynagrodzenia dla siatkarzy (xd), obawy o to że siatkarze z dołu 1 ligi przy zmianach zostaną wyrzuceni na bruk (xD) albo że należało problem z terminarzem rozwiązać nie przez zmniejszenie ligi tylko przez zmiany w rozgrywkach, likwidację playoffów jak w piłce (xD) lub podział na konferencje/dywizje jak w NBA (XD).

Widać też ubolewanie, że to dopiero od sezonu 25/26 oraz to tylko dwie drużyny mniej. Co do pierwszej kwestii, oczywiste że nie można było tego zrobić wcześniej (w sensie, podejmując decyzję teraz), bo to wiązałoby się ze zmianą formuły obecnego sezonu, na co nikt by się nie zgodził. A dlaczego nie 12-zespołowa liga? To oczywiście byłoby jeszcze korzystniejsze dla poziomu ligi, ale po pierwsze - nie widzę tego, żeby zmniejszyć ilość drużyn z 16 do 12 na raz. Po drugie - biorąc pod uwagę, jak zaciekle, wręcz do ostatniej chwili była broniona koncepcja 16 drużyn i to, że zmniejszenie ligi do 14 drużyn zostało przegłosowane jednym(!) głosem (choć zależnie od źródła wersje się różnią), to o dwunastozespołowej Pluslidze można zapomnieć. Za te kilka lat prędzej wrócimy do 16 niż zmniejszymy do 12.

A co z tym Lwowem? To był pewien eksperyment, ale można powiedzieć że eksperyment raczej nieudany. Przede wszystkim idea tego eksperymentu nie zakładała wojny za wschodnią granicą i tego, że Barkom nie będzie grał u siebie, by rozreklamować nasze firmy za granicą. Owszem, utrzymali się sportowo. Ale dostali się nie w sposób sportowy. IMO należy po prostu nie przedłużać z nimi umowy. Z resztą, gdyby mieli spaść (sportowo), to jestem pewien, że woleliby wrócić do siebie niż grać w 1 lidze.
buzinga
Posty: 1254
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: buzinga »

Streeter pisze: 29 lis 2023, o 08:42

Wiem, tylko bawi mnie jak to teraz debaty się pojawiły że nie wiadomo jak się "pozbyć" Lwowa, gdzie wystarczyłoby byśmy mieli w lidze takie chociaż Suwałki a nie parodie klubów i problem by się sam rozwiązał :)

Swoją drogą gdzieś kiedyś widziałem artykuł, który jasno twierdził, że między PlusLigą a klubem ze Lwowa podpisano umowę na 2 czy 3 lata, już nie pamiętam dokładnie. Ale jeśli to nie był jakiś dziennikarski wymysł, no to wystarczy tej umowy nie przedłużać i tyle.

Streeter
Bednaruk mówił, że Lwów ma umowę z Plusligą podpisaną do końca tego sezonu, ale obie strony dążą do jej przedłużenia.
kamil1999
Posty: 5538
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: kamil1999 »

PioterZJastrzebia pisze: 29 lis 2023, o 11:27

A co z tym Lwowem? To był pewien eksperyment, ale można powiedzieć że eksperyment raczej nieudany. Przede wszystkim idea tego eksperymentu nie zakładała wojny za wschodnią granicą i tego, że Barkom nie będzie grał u siebie, by rozreklamować nasze firmy za granicą. Owszem, utrzymali się sportowo. Ale dostali się nie w sposób sportowy. IMO należy po prostu nie przedłużać z nimi umowy. Z resztą, gdyby mieli spaść (sportowo), to jestem pewien, że woleliby wrócić do siebie niż grać w 1 lidze.
Decyzję o tym czy wolą grać w 1 lidze czy u siebie zostawiłbym im. Według mnie nie jest to takie oczywiste. Poziom 1 ligi będzie raczej wyższy niż tej Ukraińskiej. No i większe zainteresowanie medialne oraz łatwiej się wypromować. Z 1 ligi można też łatwo wrócić do PL(np. Bielsko regularnie wraca co jakiś czas). Jakby zrezygnowali z projektu to już ten ich powrót do PL byłby ciężki jeśli w ogóle możliwy.
Czy projekt to niepowodzenie? Nie mamy żadnych danych statystycznych by móc jednoznacznie określić. Liczba kibiców na hali słabo oddaje zainteresowanie biorąc pod uwagę też fakt, że Ukraincy(zresztą podobnie jak Rosjanie) nie lubią płacić. Gdy jest taka możliwość wolą znaleźć jakiś bezpłatny stream. Znam Ukrainców którzy słyszeli i zainteresowali się tym Barkomem po tym jak ten dołączył do PL.
Poza tym największym sukcesem projektu jest stworzenie casusu. Innym ciekawym drużyną chcącym dołączyć do PL(np. Berlin w przyszłości na co mocno liczę) będzie łatwiej.
Jedynie nie rozumiem po co narzucać Lwowowi ten limit obcokrajowców. Przecież limit w teorii ma być dla Polaków. Lwowianie potrafią ściągnąć ciekawe nazwiska jak Palonsky, Gueye, Yenipazar, więc bez limitów byli by pewnie ciekawszą drużyną.

Co do ligi 12 zespołowej to jak na tak szeroki potencjał polskich siatkarzy to jest to za mało. Szkoda by było takiego Muzaja czy Niemca gdzieś na ławę.
No i młodzi też gdzieś muszą się ogrywać. 14 zespołów jest na chwilę obecną i na obecny potencjał chyba optymalne. Ważne, że pozbędziemy się dwóch najsłabszych zespołów bo 16 to było za dużo. Znaczy potencjału wśród Polaków też by pewnie starczyło, ale nie mamy aż tyle klubów, które by miały budżet na poziom PlusLigi. Poza tym to zawsze trochę mniej meczów
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7871
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

kamil1999 pisze: 29 lis 2023, o 12:06Jedynie nie rozumiem po co narzucać Lwowowi ten limit obcokrajowców. Przecież limit w teorii ma być dla Polaków. Lwowianie potrafią ściągnąć ciekawe nazwiska jak Palonsky, Gueye, Yenipazar, więc bez limitów byli by pewnie ciekawszą drużyną.
Ponieważ klub, który musi budować skład według limitów, byłby dyskryminowany musząc rywalizować z klubem, którego nie dotyczą limity. Troszkę słabo byłoby np. nie awansować do playoffów, albo spaść z ligi, dlatego, że ktoś inny ma regulaminowo łatwiej. Opcje były dwie: polski albo ukraiński limit obcokrajowców.

Z tych samych powodów Berlin nie zbudowałby zespołu na medal Plusligi, bo nawet best-case scenario (Zenger, Brehme, Karlitzek, Weber) to i tak meh w skali czołówki Plusligi (ale wiadomo, wciąż półkę wyżej niż Lwów), i jakbym miał typować to na Lwowie na lata ten temat się skończy. Ale fajnie, że spróbowano. Tzn. przewidywalnie się skończyło, ale wiadomo, kto nie próbuje..., i tak dalej.
kamil1999
Posty: 5538
Rejestracja: 19 sie 2018, o 09:10
Płeć: M
Lokalizacja: Księstwo Cieszyńskie

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: kamil1999 »

Zawsze możemy też znieść limity
Albo legalnie wprowadzić limity tylko na zawodników z poza Unii
Kibic Polsatu
Posty: 63
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Kibic Polsatu »

A może zmniejszyć ligę do 8 drużyn wtedy poziom będzie jeszcze lepszy.
friuli
Posty: 69
Rejestracja: 10 kwie 2009, o 09:33
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: friuli »

kibic_siatki pisze: 28 lis 2023, o 20:37 Sens przyjęcia Lwowa wyjaśnił prezes Warty w wywiadzie na strefie: model biznesowy- reklamy polskich firm będą wyświetlane we Lwowie, kibice tego klubu będą jeździć po całej Polsce zwiększając frekwencję (?). Nic nie wspomniano o poziomie sportowym.
Może taki był faktycznie pierwotny zamiar, ale coś ewidentnie nie wypaliło, pod każdym względem, oprócz poziomu sportowego, bo jednak utrzymali się w PlusLidze. Kraków okazał się porażką jeśli chodzi o kibiców ukraińskich, co mnie dziwi, bo przecież kolonia ich tam dość spora. Jakby tego było mało, przenieśli się do Wielunia, gdzie już w ogóle w hali wieje pustką.
Dodatkowo nie wiem jakim cudem obiekt w Wieluniu (pojemność 610 miejsc) spełnił chociaż minimalne wymogi PLS. 100 czy 200 osób na meczu PlusLigi to zwyczajna kompromitacja.

Co do słów Świderskiego, że nie wyrzuca się kogoś kogo się zaprosiło, mam odmienne zdanie. Po pierwsze miała to być transakcja biznesowa - reklama naszej ligi i firm na rynku ukraińskim, co jak wiemy nie nastąpiło. Mniejsza o przyczyny. Kibiców lwowskiego klubu próżno szukać, po prostu ich nie ma.

Co do zmniejszenia ligi, pomysł wydaje się dobry, ale optymalna byłaby liga 12 zespołowa. Tych meczów jest za dużo, w efekcie oglądanie ligowej siatkówki spowszedniało no i te godziny...
Awatar użytkownika
MAG siatki
Posty: 623
Rejestracja: 3 paź 2021, o 11:56
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: MAG siatki »

Kibic Polsatu pisze: 29 lis 2023, o 14:50 A może zmniejszyć ligę do 8 drużyn wtedy poziom będzie jeszcze lepszy.
Na początku lat 70. I liga w Polsce liczyła ..... 8 (osiem) zespołów, na początku lat 80. liczyła 10 (dziesięć) ekip, a z początkiem lat 90. ponownie 8 (osiem) drużyn. Ale to było baaaaaaaardzo dawno temu i coś takiego już raczej nie przejdzie. Nie popadajmy w przesadyzm ;)
krzysiu
Posty: 5482
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: krzysiu »

Pomocniczka
Posty: 2042
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Pomocniczka »

Kibic Polsatu pisze: 29 lis 2023, o 14:50 A może zmniejszyć ligę do 8 drużyn wtedy poziom będzie jeszcze lepszy.
Mnie taka liga najbardziej by się podobała. Każdy mecz na szczycie. Do P/O wchodzą 4 drużyny - prawdziwa miazga. Piąta i szósta walczą o prawo gry w pucharze Challenge. Siódma i ósma tłucze się, kto będzie grał baraże.
Pawel9221
Posty: 1184
Rejestracja: 20 kwie 2013, o 18:08
Płeć: M

Re: Zmiany w lidze - 14 zespołów od 25/26

Post autor: Pawel9221 »

Pomocniczka pisze: 29 lis 2023, o 17:42
Kibic Polsatu pisze: 29 lis 2023, o 14:50 A może zmniejszyć ligę do 8 drużyn wtedy poziom będzie jeszcze lepszy.
Mnie taka liga najbardziej by się podobała. Każdy mecz na szczycie. Do P/O wchodzą 4 drużyny - prawdziwa miazga. Piąta i szósta walczą o prawo gry w pucharze Challenge. Siódma i ósma tłucze się, kto będzie grał baraże.
Tylko, ze to nie jest koncert zyczen komu co sie bardziej podoba. Plusliga to produkt i biznes, zgodze sie, ze 16 zespolow to za duzo, optymalna liczba to 14 zespolow mysle, nie mozna zminejszac jej ponizej 14, bo w gre wchodza kontrakty sponsorskie, reklamy oraz inne aspekty. Rozne firmy ,szczegolnie mniejsze uzalezniaja wielkosc sponsoringu od tego jak czesto jest eksponowana ich firma na wydarzeniach.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”