Playoff - ćwierćfinały

Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Przemyslaw »

Jeżeli ktoś zaserwuje skrót, obrońca się rzuci, podbije, drugi zawodnik rzuci się aby ratować ale nic z tego bo piłka poszła w siatkę lub na out.
To jest As serwisowy ?
Dobra, nie ważne bo kopać się z koniem to mi potrzebne jak świni siodło, jeśli ktoś nie rozumie prostej definicji asa serwisowego.
Będzie ciekawie Resovia - Jastrzębie, pewnie większość obstaw JW, zwłaszcza, że Resovia bez Sthepana, ale pożyjemy, zobaczymy.
Dzisiaj Bucki miał być dublerem, wyszło jak wyszło.
gregy69
Posty: 381
Rejestracja: 4 kwie 2013, o 09:30

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: gregy69 »

W tej sytuacji gdy dotknie drugi, to będzie błąd własny :D żeby było jasne, ja uważam, że to co piszesz jest w pełni logiczne, na czysto w pomarańczowe - as, dotknięte - serwis punktowy. Niestety statystyki w siatkówce tego nie rozróżniają :D
Pomocniczka
Posty: 2042
Rejestracja: 3 paź 2022, o 11:20
Płeć: K
Lokalizacja: Najlepsze miejsce do życia

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Pomocniczka »

Bucki miał 11 asów. Jeśli ktoś ma wątpliwości, może zajrzeć w oficjalne statystyki Plusligi.

Chyba Gasparini miał kiedyś 9?
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2775
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

przemik pisze: 14 kwie 2024, o 20:49 Trentino po za finałem.
Grubo.
EOT
Z kim przegrali rywalizację... Monza w finale. Drużyna z którą bez większych problemów wygrał nasz Projekt. Mimo wszystko wciąż znajdą się ludzie, którzy będą pisać, że liga włoska jest lepsza od PlusLigi... Naprawdę, ciężko jest mi to skomentować. Mam nadzieję, że JW zdecydowanie wygra finał LM.
bryt.bryt
Posty: 393
Rejestracja: 15 cze 2020, o 20:10

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: bryt.bryt »

Simao pisze: 14 kwie 2024, o 21:45
przemik pisze: 14 kwie 2024, o 20:49 Trentino po za finałem.
Grubo.
EOT
Z kim przegrali rywalizację... Monza w finale. Drużyna z którą bez większych problemów wygrał nasz Projekt.
Z perspektywy niedzieli można powiedzieć, że "nasz Lublin" namieszałby w lidzie włoskiej.
asps
Posty: 372
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: asps »

Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2775
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Ta rywalizacja powinna być przynajmniej do dwóch zwycięstw, maksymalnie trzy mecze. Podobnie półfinały.
przemik
Posty: 1565
Rejestracja: 4 mar 2020, o 12:19
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: przemik »

Simao pisze: 14 kwie 2024, o 22:11 Ta rywalizacja powinna być przynajmniej do dwóch zwycięstw, maksymalnie trzy mecze. Podobnie półfinały.
Ja też tego nie rozumiem po co było to zmieniać.
Ale domyślam się że intencją było zmniejszenie liczby meczy.
___
Noworoczny Kibic Siatki
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

przemik pisze: 14 kwie 2024, o 22:25 Ale domyślam się że intencją było zmniejszenie liczby meczy.
Zrób ligę na 1000 drużyn, zmniejsz Play-off'y bo dużo meczów :D

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: rocky »

Przemyslaw pisze: 14 kwie 2024, o 18:45 I gdzie te bzdury o transferze medycznym ?
Pisałem, że Bucki zasłużył aby grać, na drugiego jest Cebul,
naszego kolegę z forum rockyi'ego mogą wziąć do TV Trwam na eksperta siatkarskiego.
Widzę kolega w posiadaniu szklanej kuli.
Niestety nie mogłem oglądać 2. i 3. seta więc trudno mi powiedzieć co tam się działo. Natomiast w 1. Bucki dostał dużo piłek i zdobył chyba z 2 punkty plus miał chyba jednego asa(lub punktującą zagrywkę). Fabian zrobił dokładnie to samo co w poprzednim meczu gdy Bucki wszedł na boisko- grał do niego dużo i odbiło się czkawką. Jestem ciekawy jak wyglądał rozkład dalej ale nie mam statystyk.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Przemyslaw »

No to pogratulować wnikliwej oceny zawodników po niecałym secie gdzie mecz trwał 4 sety.
Potwierdzam, że powinieneś udzielać wywiadów w TV Trwam albo w tramwaju.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Przemyslaw »

Btw. Bo Resovia przez większość ludzi uważana jest na stracenie w konfrontacji z Jastrzębiem.
Ale...
Louati, DeFalco, Bucki, Drzyzga, Kochanowski - jeśli będą serwować tak jak potrafią to ja nie widzę możliwości aby JW utrzymał przyjęcie.
Wg. mnie półfinał rozstrzygnie się na zagrywce.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 07:36 No to pogratulować wnikliwej oceny zawodników po niecałym secie gdzie mecz trwał 4 sety.
Zawsze w sumie zastanawia mnie, dlaczego część ludzi uważa, że po jednym secie, gdzie x gra słabo, nie można napisać, że grał słabo, a jeszcze jak potem zacznie grać dobrze to jest wielki triumf i "hehe eksperty". Czy Bucki zagrał dobrze pierwszego seta? Nie. Czy zagrał dobrze cały mecz? Tak. Czy jedno wyklucza drugie? Nie.

Równie dobrze można wyjść z tezą, że nie powinniśmy oceniać meczów, tylko finałowy mecz o medal/miejsce i na tej podstawie stwierdzać czy zawodnik zagrał dobry sezon czy zły, no bo w sumie postawa Resovii w jakimś pojedynczym meczu z kimkolwiek ma w ogólnym rozrachunku mniej więcej takie samo znaczenie, jak i ten pierwszy set w stosunku do całego meczu.

Inna sprawa, że stwierdzenia "Bucki gra słabo w tym secie", a "Bucki nie nadaje się do gry" to też dwa różne stwierdzenia i o ile pierwsze jest OK w trakcie gry, to drugie już niezbyt. Akurat tam wyżej kolega pisał że "Bucki jest bezużyteczny", co z perspektywy pierwszego seta pewnie i było słuszne, więc nie czaję tej fekalioburzy.
Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 07:50 Btw. Bo Resovia przez większość ludzi uważana jest na stracenie w konfrontacji z Jastrzębiem.
Ale...
Louati, DeFalco, Bucki, Drzyzga, Kochanowski - jeśli będą serwować tak jak potrafią to ja nie widzę możliwości aby JW utrzymał przyjęcie.
Wg. mnie półfinał rozstrzygnie się na zagrywce.
No ale to jest problem z Resovią od dobrych kilku lat. Gdyby grali jak potrafią to by wygrywali. Tyle że zazwyczaj w ważnych meczach nie grają jak potrafią.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Przemyslaw »

Streeter:
Z całym szacunkiem bo lubię czytać Twoje analizy ale ... Jesteś defetystą .
Coby się nie miało stać to i tak będzie źle. Jak odpadł ze składu Sthepan to tragedia w Rzeszowie, niby szukanie transferu medycznego.
To mnie wyśmiano.
Pisałem, że będzie grał Bucki a na drugiego Cebul.
Dał radę Bucki? Dał.
A ocenianie kogoś po 15 minutach jak ma przeciętny mecz, a ocenianie kogoś po zakończeniu meczu to dwie różne sprawy.
Równie dobrze można było Buckiego zdjąć po 1 secie bo się nie nadaje.
Czy aby na pewno ?
Chyba pokazał, że daje rade.
I na koniec dodam (chociaż wiem, że Ty to czarno widzisz) Resovia wcale nie jest na straconej pozycji w walce z JW.
Jeśli Resovia odpali zagrywkę to śmiem twierdzić, że JW będzie jak dziecko we mgle.
Streeter
Posty: 7288
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Streeter »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 08:43 I na koniec dodam (chociaż wiem, że Ty to czarno widzisz) Resovia wcale nie jest na straconej pozycji w walce z JW.
Jeśli Resovia odpali zagrywkę to śmiem twierdzić, że JW będzie jak dziecko we mgle.
Oczywiście, że Resovia nie jest na straconej pozycji, po prostu "Resovia przez większość ludzi uważana jest na stracenie w konfrontacji z Jastrzębiem" właśnie dlatego, że już i rok i dwa temu rozmawialiśmy tu sobie że "nie no, jak zażre, to będzie miazga", a potem kończyło się jak się kończyło, toteż nie ma się co dziwić, że ludzie obstawiają, że będzie tak ponownie. Co oczywiście nie znaczy, że będzie.
Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 08:43 A ocenianie kogoś po 15 minutach jak ma przeciętny mecz, a ocenianie kogoś po zakończeniu meczu to dwie różne sprawy.
Równie dobrze można było Buckiego zdjąć po 1 secie bo się nie nadaje.
Czy aby na pewno ?
Chyba pokazał, że daje rade.
No tu już dochodzimy do roli trenera - choć ten akurat miał ograniczone pole manewru, jeżeli chodzi o zmianę. No ale właśnie po to jest ten łysy jegomość, który trenuje chłopaków i widzi ich na co dzień, by wiedzieć, czy taki Bucki z pierwszego seta to jakaś chwilowa zaćma, czy jakiś większy problem, na który trzeba zareagować. Gdyby druga partia wyglądała podobnie, pewnie pojawiłyby się zmiany. Wiadomo, że zawsze najłatwiej się pisze po ostatnim gwizdku, ale można i pisać real time, a potem ewentualnie zweryfikować. Bo równie dobrze Bucki mógł kolejne partie wyglądać tak jak w pierwszej, to kolegę okrzyknięto by prorokiem, a trenera chciano wieszać na Rynku w Rzeszowie, bo nie próbował nic zmieniać. Więc w sumie od oceny dobrej do złej jest niedaleka droga. Gdyby Heynen tego Kubiaka doprowadził jednak do formy i wygrał IO, to jakim byłby wizjonerem, organizowalibyśmy Puchar Heynena, gdzie główną nagrodą byłby garnek pierogów. Nie doprowadził i przepadł. Swoją drogą też wówczas były głosy że "narzekają że odbudowuje Kubiaka, ale wie co robi, oceniać można po fakcie", no i po fakcie każdy ocenia jak ci "napaleni nadwrażliwcy". Gdyby jednak trafił z Kubiakiem, to do dzisiaj byłaby tu na forum beka z ludzi, którzy twierdzili, że się to nie uda. Ot po prostu porównanie oceny real time do takiej po fakcie. Ja tam lubię te komentarze w trakcie meczów, bo jak nie oglądam, to można sobie potem wejść, przeczytać i jakiś obraz spotkania na tej podstawie zbudować. Oczywiście ciągle mówię o kulturalnych komentarzach i rzeczywiście odnoszących się do obecnej boiskowej sytuacji, bo wszyscy wiemy, że rzeczywiście często te komentarze w trakcie meczu są przegięte.

Streeter
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2775
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 08:43 Streeter:
Z całym szacunkiem bo lubię czytać Twoje analizy ale ... Jesteś defetystą .
Coby się nie miało stać to i tak będzie źle. Jak odpadł ze składu Sthepan to tragedia w Rzeszowie, niby szukanie transferu medycznego.
To mnie wyśmiano.
Pisałem, że będzie grał Bucki a na drugiego Cebul.
Dał radę Bucki? Dał.
A ocenianie kogoś po 15 minutach jak ma przeciętny mecz, a ocenianie kogoś po zakończeniu meczu to dwie różne sprawy.
Równie dobrze można było Buckiego zdjąć po 1 secie bo się nie nadaje.
Czy aby na pewno ?
Chyba pokazał, że daje rade.
I na koniec dodam (chociaż wiem, że Ty to czarno widzisz) Resovia wcale nie jest na straconej pozycji w walce z JW.
Jeśli Resovia odpali zagrywkę to śmiem twierdzić, że JW będzie jak dziecko we mgle.
Wiesz, jako kibic Resovii i osoba związana z tym klubem chciałbym aby tak było w konfrontacji półfinałowej z JW.
Jednak jestem realistą i wiem, że takie prawdopodobieństwo jest niewielkie. Weź pod uwagę chociażby wyniki JW w obecnym sezonie. Po za PP wszystkie ważne mecze wygrywali. Zawsze może się przytrafić jeden słabszy mecz. Natomiast Zawiercie w obecnym sezonie to drużyna, która w formie może spokojnie powalczyć o MP. Ostatni mecz z Nysą słaby, ale wydaje się, że są raczej dobrze przygotowani do fazy play-off. Natomiast Resovia nie wygląda na odpowiednio przygotowaną i bazuje raczej na indywidualności poszczególnych graczy. Między innymi świetna postawa Buckiego na zagrywce jak również kilku innych graczy. JW to drużyna lepiej zbudowana, zbilansowana i mająca również indywidualności. Po za tym mój sceptycyzm bierze się się również ze zwykłej statystyki. Ma to wszystko jakieś sensowne podstawy. Nie wiem czy jesteś tego świadomy, jeśli nie to sprawdź sobie statystyki, wyniki meczy bezpośrednich pomiędzy Resovią a JW w ciągu ostatnich pięciu lat...
Ta statystyka niestety, ale dla Resovii wygląda wręcz dramatycznie. Obecnie, jeszcze po kontuzji Boyer nie widzę żadnych przesłanek do tego, aby mogło się coś zmienić na korzyść Resovii. Nasi gracze musieliby zagrać na takim poziomie, jakim potrafią + może utrata jakiegoś kluczowego gracza po stronie JW, np. Fornala. To na pewno całkowicie zmieniłoby sytuację i wyrównało tą rywalizację. Oczywiście chcę to podkreślić, nie życzę nikomu żadnego urazy. To najgorsze co może się przytrafić. Napisałem to wyłącznie hipotetycznie.

@hottakesbot, wiem o tym i nie zmienia to mojego zdania. To raczej szukanie na siłę argumentów, są przecież zmiennicy. Z takimi sytuacjami musi sobie radzić każdy klub. Brak tylko jednego kluczowego gracza w drużynie, która była wyraźnym faworytem w tej konfrontacji. Zresztą to nie jest sytuacja jak chociażby Resovii, która straciła swojego podstawowego gracz w formie przed kluczowym meczem, decydującym o awansie. To jest jednak różnica moim zdaniem. Trentino miało czas, aby się przygotować. Sbertoli pauzuje, ma problemy zdrowotne już od dłuższego czasu, nie od kilku dni.
kuchyk1ng
Posty: 125
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: kuchyk1ng »

Włosi są w beznadziejnej sytuacji, bo przez Ligę Narodów jeszcze Lavia i Michieletto zostaną dojechani mocniej. Oczywiście mogą grac na pół gwizdka, ale przykładowo porażka na Bułgarię i Turcję po 0:3 i już ranking wygląda nieciekawie. Italia musi się pilnować, a ogranych mają na skrzydłach tylko Alessandro, Daniele i Yuriego. To jest jednak temat na inną dyskusje.
rocky
Posty: 1185
Rejestracja: 19 wrz 2011, o 09:16
Płeć: M

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: rocky »

Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 07:36 No to pogratulować wnikliwej oceny zawodników po niecałym secie gdzie mecz trwał 4 sety.
Potwierdzam, że powinieneś udzielać wywiadów w TV Trwam albo w tramwaju.
Ocena nie była wnikliwa gdyż była wygłoszona po 1 secie i ujęta w jednym zdaniu. Nie zmienia to faktu, że była prawdziwa. TV Trwam nie ma niestety pasma siatkarskiego. A szkoda, bo jeden albo dwa paciorki za kolegę były by jak najbardziej na miejscu z tego co widze.
Przemyslaw pisze: 15 kwie 2024, o 08:43 Streeter:
Z całym szacunkiem bo lubię czytać Twoje analizy ale ... Jesteś defetystą .
Coby się nie miało stać to i tak będzie źle. Jak odpadł ze składu Sthepan to tragedia w Rzeszowie, niby szukanie transferu medycznego.
To mnie wyśmiano.
Pisałem, że będzie grał Bucki a na drugiego Cebul.
Dał radę Bucki? Dał.
A ocenianie kogoś po 15 minutach jak ma przeciętny mecz, a ocenianie kogoś po zakończeniu meczu to dwie różne sprawy.
Równie dobrze można było Buckiego zdjąć po 1 secie bo się nie nadaje.
Czy aby na pewno ?
Chyba pokazał, że daje rade.
I na koniec dodam (chociaż wiem, że Ty to czarno widzisz) Resovia wcale nie jest na straconej pozycji w walce z JW.
Jeśli Resovia odpali zagrywkę to śmiem twierdzić, że JW będzie jak dziecko we mgle.
Co do transferu medycznego to odsyłam do komunikatu RR, w którym jasno piszą, że chcieli taki transfer przeprowadzić. Był on jednak nieuprawiony z uwagi na % obecności Boyer na boisku, więc im tej możliwości odmówiono.
Bucki nie miał zmiany. Jakby Cebulj był w formie to by grał na swojej nominalnej pozycji.
JW jest zdecydowanym faworytem biorąc pod uwagę wszystkie dostępne czynniki. Wygrana RR była by dużym zaskoczeniem. A niestety jest tak jak ktoś wyżej napisał, że Resovia w ostatnich latach raczej gra poniżej niż powyżej możliwości i oczekiwań.
Przemyslaw
Posty: 792
Rejestracja: 19 kwie 2012, o 20:29

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Przemyslaw »

Wnioskowałbym aby otworzyć nowy wątek pół finały bo się rozjeżdżamy w tematyce.

Simao:
Ja też jestem kibicem Resovii od ponad 30 lat, jeszcze jak z tatą chodziłem na starą halę ROSIR'u.
W przeciwieństwie do Ciebie jestem bardziej optymistyczny. Zgodzę się z Twoją tezą, że JW jest obecnie lepszą drużyną, lepiej zbilansowaną i stabilniejszą niż Resovia, dodając, że Rzeszów został pozbawiony największej armaty w postaci Boyer'a.
Nie mniej obecny system rozgrywek jest tak absurdalny, że teoretycznie na 10 meczów JW mógłby wygrać 7 lub 8. ale co z tego ?
Może się trafić słabszy tydzień i Mistrz Polski po prostu poleci.
Powtarzam to co napisałem wcześniej, jeśli Resovia odpali zagrywką JW nic nie zrobi bo po prostu nie da rady utrzymać przyjęcie. Pytanie tylko czy Resovię na to stać ?

rocky:
Wyraźnie wcześniej napisałem, że Resovia ma zabezpieczone przyjęcie i nie ma tutaj problemu, Cebul jest jako trzeci (chyba) ale w obecnej sytuacji jest jako drugi atakujący. I nie chodzi o to, że jest słaby czy pod formą, po prostu inni są obecnie lepsi, zdrowa i normalna rywalizacja sportowa.
Jednak nie zdziwiłbym się, nie daj boże, jakby Buckiemu nie szło, aby Cebul wszedł na pozycję atakującego, wówczas Resovia grałaby raczej na 3 przyjmujących, jest to ciekawe rozwiązanie ale bardzo ryzykowne.
Cebul był wielokrotnie krytykowany ale jakby nie patrzeć od lat jest filarem tej drużyny, czasem lepiej czasem gorzej, ale jest.
Bucki był przekreślany też wielokrotnie, sam uważam, że to nie jest zawodnik na tym poziomie, nie mniej daje radę i to bardzo daje radę.

Podsumowując uważam, że JW jest zdecydowanym faworytem ale... pod jednym warunkiem:
Jeśli Resovia odpali zagrywkę to jak pisałem wyżej JW po prostu tego nie udźwignie i przegra.
A system rozgrywek jest jak głupi, że wystarczą dwa mecze i po zabawie , nie ważne kto jest lepszy na przestrzeni niemal całego roku.
Awatar użytkownika
Simao
Posty: 2775
Rejestracja: 7 maja 2015, o 18:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Playoff - ćwierćfinały

Post autor: Simao »

Niedługo wszystko się okaże, będzie szybka weryfikacja :) To prawda, że obecny system jest absurdalny. W przypadku rywalizacji do dwóch zwycięstw byłoby to jeszcze wszystko jakoś do zaakceptowania. Wczoraj Projekt był bliski odpadnięcia. Jednak z perspektywy całego sezonu zasłużyli przynajmniej na wejście do 1/2 play-off. Natomiast drużynie z Lublina życzę zajęcia 5 miejsca, może zagrają w Pucharze Challenge.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”