Playoff - finał

dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: dyletant »

ciorny17 pisze: 27 kwie 2024, o 19:40 Toniutti, Szymura i Popiwczak także z błędem. Obrazek
Gdzie? Blok akurat się musi zmienić w momencie uderzenia piłki. Oni są w trakcie więc błędu nie ma
Popiwczak też jest w swojej strefie.
A na czym ten przekręt polegał? O ile dobrze pamiętam to JW szybko zezłomował Zaksę w finale i raczej nie było kontrowersji.
Chodzi o przełożenie Szalachy z piątego meczu 1/4. Tam waga tego błędu był duża, ale mniejsza, bo tylko zakończyła 3ego seta i można było jeszcze grać.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

JW ma mental zwycięzców jak ZAKSA w ostatnich latach, więc powinni to domknąć. Wszystko w rękach Fornala, Patry i Hubera. Jeśli ten ostatni dziś dojedzie, a ta dwójką zagra jak wczoraj, to JAstrzebie sięgnie po złoto.
Awatar użytkownika
lukecik
Posty: 1587
Rejestracja: 24 wrz 2009, o 17:03
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: lukecik »

O ile pierwszy mecz stał na miernym poziomie, tak wczoraj dostaliśmy bardzo dobre widowisko. Niestety znów zamiast o meczu, to najwięcej rozmawia się o sędziach, który popełnili kardynalny błąd. W pale mi się nie mieści, jak drugi sędzia, który de facto od tego jest, nie widzi błędu ustawienia. Nie wiem już sam, czy JW też błąd popełniło, raczej nie wg ostatnich analiz Bednaruka na tt, ale nawet jeśli JW też zrobiło błąd, to w żaden sposób nie usprawiedliwia to babola sędziów. Jestem zły, bo zamiast docenić nasz zespół, który wg mnie grał lepiej, wynik w końcu nie kłamie, to w internecie trwa deprecjonowanie naszego sukcesu i przypisywanie zwycięstwa błędowi sędziowskiemu. Zdecydowanie bardziej cieszyłaby mnie wygrana bez takich dymów, ale co zrobić. Sędziowanie od początku pozostawiało wiele do życzenia, sędzia mylił się w obie strony, ale że babol w kluczowym momencie został podjęty akurat na naszą korzyść, to się nam dostaje, jakbyśmy byli czemuś winni.

Jeśli chodzi o sportowe aspekty, to u nas niestety Butryn złapał mocną zadyszkę. Tak, jak Bołądź nie dojechał na półfinały, prawdopodobnie dopadł go jakiś mały kryzys po całym sezonie, tak Karola złapała ta sama przypadłość na finał. Zniszczoł też mi się wydaje jakiś taki anemiczny i bez życia. Jeśli obie drużyny zagrają teraz na pełnym ogniu, to będzie naprawdę kosmiczne granie. Oby tylko bez sędziowskich baboli, bo mam już dość dyskusji o sędziach i braku wyciągania wobec ich poważnych pomyłek jakichkolwiek konsekwencji.
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Playoff - finał

Post autor: bono »

Spoko jak Zawiercie zdobędzie złoto to pałeczkę po przekręcie stulecia Zaksy(z Verwą) przejmie Aluron ;)
To może lepiej dla Was żeby wygrało JW bo o niezasłużonym złocie będzie się wnukom opowiadać.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
zbycho123
Posty: 224
Rejestracja: 30 kwie 2022, o 16:17
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: zbycho123 »

Warta też ma mental zwycięzcy i 3 mecz wygra skoro wygrali w Jastrzębiu złoto będzie w ich rękach
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Playoff - finał

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Winiarski vs Mendez o miano najlepszego trenera ostatnich 12 miesięcy na świecie (no, spośród tych z czołówki), nieźle się porobiło.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 149
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: uszat1983 »

lukecik pisze: 28 kwie 2024, o 11:36 ... Niestety znów zamiast o meczu, to najwięcej rozmawia się o sędziach
…wynik w końcu nie kłamie, to w internecie trwa deprecjonowanie naszego sukcesu i przypisywanie zwycięstwa błędowi sędziowskiemu. Zdecydowanie bardziej cieszyłaby mnie wygrana bez takich dymów, ale co zrobić. Sędziowanie od początku pozostawiało wiele do życzenia, sędzia mylił się w obie strony, ale że babol w kluczowym momencie został podjęty akurat na naszą korzyść, to się nam dostaje, jakbyśmy byli czemuś winni.
Otóż to.
Niestety, błąd sędziego (ludzki, każdy z nas popełnia błędy, każdy) jest chwytliwym pasztetem do populistycznej kromki chleba.
Powtórzę, trzeba było wygrać trzy sety to nie byloby potrzeby robić cyrków jak smarkacze.
Ostatnio zmieniony 28 kwie 2024, o 12:58 przez uszat1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
buzinga
Posty: 1272
Rejestracja: 17 lut 2021, o 12:37
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: buzinga »

dyletant pisze: 28 kwie 2024, o 11:16
Gdzie? Blok akurat się musi zmienić w momencie uderzenia piłki. Oni są w trakcie więc błędu nie ma
Popiwczak też jest w swojej strefie.
Nie, Popiwczak nie jest w swojej strefie. Tu masz ustawienie P4. Atakujący zagrywa, po przekątnej w pierwszej linii lewe skrzydło rozgrywacz. Fornal gra na pozycji dwa, więc jest teoretycznie za jego plecami w drugiej linii. Zmienia się po zagrywce z libero, który oryginalnie jest na środku, żeby w razie czego mieć pipe na kontrze. Także żaden z nich nie stoi w "swojej strefie". W zasadzie oni wszyscy mogą stać w kupie, byle nikt niczyjej linii wyznaczonej przez jego jestestwo za wczasu nie przechodził. Tyle, że ja już nie pamiętam czy przepisy się zmieniły i można tak stać dopóki się całym ciałem nie przekroczy tych umownych linii czy nie, bo tam są buty. Na pewno jest błąd pomiędzy Tottim, a Szymurą. Między Piwkiem a Fornalem właśnie do sprawdzenia.
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 149
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: uszat1983 »

Właśnie to chciałem napisać. Toniutti/Szymura jest jak byk błąd ustawienia (który w zasadzie nic nie zmienia w przebiegu akcji).
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
hottakesbot
Posty: 1032
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: hottakesbot »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 kwie 2024, o 12:52 Winiarski vs Mendez o miano najlepszego trenera ostatnich 12 miesięcy na świecie (no, spośród tych z czołówki), nieźle się porobiło.
Michał Winiarski goni też Jacka Nawrockiego, jeśli chodzi o medale Plusligi w roli trenera. Gdyby też np. wykluczyć kluby włoskie i niemieckie (pamiętamy, co zrobił z Zawierciem potężny Marek Sotola) z europejskich pucharów, to myślę że Zawiercie byłoby jednym z faworytów Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Playoff - finał

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

hottakesbot pisze: 28 kwie 2024, o 13:04Gdyby też np. wykluczyć kluby włoskie i niemieckie (...), to myślę że Zawiercie byłoby jednym z faworytów Ligi Mistrzów w przyszłym sezonie.
Albo nie straci seta z topowym włoskim zespołem, tak jak w tym sezonie.

Ale nie ma co uprzedzać faktów, niemniej albo polski Andringa albo niszczyciel uśmiechów fanów młodych polskich graczy z tytułem, można tylko zacierać ręce.
hottakesbot
Posty: 1032
Rejestracja: 30 paź 2022, o 21:48
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: hottakesbot »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 kwie 2024, o 13:08 Ale nie ma co uprzedzać faktów, niemniej albo polski Andringa albo niszczyciel uśmiechów fanów młodych polskich graczy z tytułem, można tylko zacierać ręce.
W tym sezonie przynajmniej nie kisi żadnych młodych talentów na ławce (może oprócz Gąsiora, w końcu dopiero 29 lat), więc niech już sobie wygrywa, dobrze dla niego. Ale może jednak niech zostanie przy zagranicznych reprezentacjach.
WysokiPortorykanczyk
Posty: 7916
Rejestracja: 29 lip 2017, o 16:22

Re: Playoff - finał

Post autor: WysokiPortorykanczyk »

Swoją drogą, Butryn w playoffach 43/21% ataku, Clevenot 44/26%, Kwolek lider 55/40%, Bieniek drugi punktujący 62% ataku - ciekawe czy dojedzie Butryn na najważniejszy mecz w karierze, bo siatkarsko (albo na poziomie jakiegoś potencjalnego optimum) po stronie Zawiercia leży przewaga w tym matchupie.
landka
Posty: 210
Rejestracja: 18 gru 2021, o 01:55
Płeć: K

Re: Playoff - finał

Post autor: landka »

Warta na fali i chyba zachowała więcej sił na końcówce sezonu, ale może Jastrzębie sportową złością po wczorajszej końcówce podniesie poprzeczkę. Drobną szansę daje im lepsza ławka, bo Sclater, Sedlacek i M’Baye chyba mogą dać więcej niż ich odpowiednicy z Zawiercia. Dzisiaj ktoś z na pewno nie wytrzyma trudów całego spotkania (obstawiam Szymurę) i będzie trzeba sięgnąć po zmiany. Czasu na regenerację było ultramało.
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

Ja bym chciał tiebreak dzisiaj obejrzeć. Najlepiej taki, żeby zweryfikować każdego na poziomie moneytime'u.

W Warcie poprzestawiały się priorytety. Cały sezon Kwolek grał średnio, żeby teraz playoffy zagrać najlepsze w życiu. Nie wiem czy to w ogóle nie jest najlepszy Kwolek w historii. Clevenot i Butryn z ogromną liczbą błędów, na niezadowalającej skuteczności. Bieniek spoko cały sezon, ale mam wrażenie, że u Tavaresa wygląda mniej pewnie w ataku. To jednak bardziej charakterystyka Portugalczyka.

Najpewniej mecz się nam rozstrzygnie w przestrzeniach bezpośrednich punktów blokiem i zagrywką. W ataku strzelam, że będzie idealny, równy podział.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: JootPe2 »

uszat1983 pisze: 28 kwie 2024, o 10:41 Jak wiemy punkt w siatkówce liczy się „1” tak samo na poczatku seta jak i na końcu.
Ględzenie dla ględzenia.

Błędy były, są i będą. Dymy były, są i będą. Wczoraj wygrał sędzia, dzisiaj niech wygra siatkówka.
Paprykarz
Posty: 144
Rejestracja: 9 lut 2023, o 20:04
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Paprykarz »

WysokiPortorykanczyk pisze: 28 kwie 2024, o 13:19 Swoją drogą, Butryn w playoffach 43/21% ataku, Clevenot 44/26%, Kwolek lider 55/40%, Bieniek drugi punktujący 62% ataku - ciekawe czy dojedzie Butryn na najważniejszy mecz w karierze, bo siatkarsko (albo na poziomie jakiegoś potencjalnego optimum) po stronie Zawiercia leży przewaga w tym matchupie.
W przyszłym sezonie wymienia najsłabszy punkt w sezonie na Russella. Nie będzie chyba lepszej drużyny niz oni
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

Paprykarz pisze: 28 kwie 2024, o 13:34
WysokiPortorykanczyk pisze: 28 kwie 2024, o 13:19 Swoją drogą, Butryn w playoffach 43/21% ataku, Clevenot 44/26%, Kwolek lider 55/40%, Bieniek drugi punktujący 62% ataku - ciekawe czy dojedzie Butryn na najważniejszy mecz w karierze, bo siatkarsko (albo na poziomie jakiegoś potencjalnego optimum) po stronie Zawiercia leży przewaga w tym matchupie.
W przyszłym sezonie wymienia najsłabszy punkt w sezonie na Russella. Nie będzie chyba lepszej drużyny niz oni
Co? Trevor najsłabszy punkt? Zdecydowanie Clevenot>Kwolek na przestrzeni całego sezonu. Gdyby obok Russella był Francuz, to Warta byłaby właśnie dużym faworytem do złota. Oczywiście i bez tego jest obok JW (czyli podobnie jak w tym sezonie) największym kandydatem do mistrzostwa.

Clevenot grał najpierw 2 lata obok Fornala, potem obok Kwolka. To jest siatkarz uniwersalny, ale jednak bardziej defensywny aniżeli ofensywny, mimo fajnych cyferek w ataku. Ogromnie żałuję, że Clevenot nie zobaczyliśmy i nie zobaczymy w parze obok takich zawodników jak Bednorz,Defalco,Szalpuk,Leon,Kovacević. Jestem bardzo ciekaw, jak by to wyglądało.

Ale warto zwrócić uwagę na to, że w tym sezonie konkurencji odjechały zespoły, które na przyjęciu mają zawodników bardzo "uniwersalnych"". Fornal-Szymura i Kwolek-Clevenot. 10-15 lat temu nie było to popularne, bo bardzo duży nacisk kładziono na ofensywę, grę na wysokiej etc. Teraz wygrywa się sprytem i techniką. Zespoły buduje się w sposób zrównoważony.

Taki francuski styl gry to jest teraz top. Blok-obrona, dobre przyjęcie, nabijanie na blok, dużo technicznych zagrań w repertuarze. ZAKSA złomowała konkurencję w Lidze Mistrzów ostatnie 3 lata, Jastrzębie mocno zweryfikowało fizolską siłę Piacenzy, grając swoje.
Kibic Polsatu
Posty: 64
Rejestracja: 18 mar 2022, o 19:24
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Kibic Polsatu »

Drzyzga ? musieli mi zepsuć finał :x filozofem
asps
Posty: 381
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: asps »

Ale jaja z tym przejściem Clevenota :D Jakby nie ta drama z błędem ustawienia na 90% JSW by to wyłapało :P
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

asps pisze: 28 kwie 2024, o 13:50 Ale jaja z tym przejściem Clevenota :D Jakby nie ta drama z błędem ustawienia na 90% JSW by to wyłapało :P
Jastrzębska Spółka Węglowa? :D

Mój typ: 3-1. MVP meczu Jean Patry.

MVP Ligi na gali: Norbert Huber
Awatar użytkownika
uszat1983
Posty: 149
Rejestracja: 30 lis 2023, o 10:32
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: uszat1983 »

Szary Wilk pisze: 28 kwie 2024, o 13:46
Ale warto zwrócić uwagę na to, że w tym sezonie konkurencji odjechały zespoły, które na przyjęciu mają zawodników bardzo "uniwersalnych"". Fornal-Szymura i Kwolek-Clevenot. 10-15 lat temu nie było to popularne, bo bardzo duży nacisk kładziono na ofensywę, grę na wysokiej etc. Teraz wygrywa się sprytem i techniką. Zespoły buduje się w sposób zrównoważony.

Taki francuski styl gry to jest teraz top. Blok-obrona, dobre przyjęcie, nabijanie na blok, dużo technicznych zagrań w repertuarze. ZAKSA złomowała konkurencję w Lidze Mistrzów ostatnie 3 lata, Jastrzębie mocno zweryfikowało fizolską siłę Piacenzy, grając swoje.
Oczy przecieram ze zdumienia.
To napewno Ty czy sąsiad się podszywa?
Klepacze, kiwacze, nabijacze, cieniasy… Ale jak??
Michal1983

Chemik’94 Mostostal’97 | BB98-07 |
Szary Wilk
Posty: 7999
Rejestracja: 10 cze 2017, o 17:38
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: Szary Wilk »

uszat1983 pisze: 28 kwie 2024, o 14:01
Szary Wilk pisze: 28 kwie 2024, o 13:46
Ale warto zwrócić uwagę na to, że w tym sezonie konkurencji odjechały zespoły, które na przyjęciu mają zawodników bardzo "uniwersalnych"". Fornal-Szymura i Kwolek-Clevenot. 10-15 lat temu nie było to popularne, bo bardzo duży nacisk kładziono na ofensywę, grę na wysokiej etc. Teraz wygrywa się sprytem i techniką. Zespoły buduje się w sposób zrównoważony.

Taki francuski styl gry to jest teraz top. Blok-obrona, dobre przyjęcie, nabijanie na blok, dużo technicznych zagrań w repertuarze. ZAKSA złomowała konkurencję w Lidze Mistrzów ostatnie 3 lata, Jastrzębie mocno zweryfikowało fizolską siłę Piacenzy, grając swoje.
Oczy przecieram ze zdumienia.
To napewno Ty czy sąsiad się podszywa?
Klepacze, kiwacze, nabijacze, cieniasy… Ale jak??
Śliwka swego czasu kiwał notorycznie, a jego miękka gra i niepewność w ataku kosztowała nas sporo w meczu z Francją w ćwierćfinale olimpijskim. Chyba dobrym podsumowaniem tego była akcja, w której na pojedynczym (i to lotnym bloku) przy sytuacyjnej piłce przebijał oburącz i dostał czapę. Wystarczyło splasować, żeby gość nie doleciał i nie złapał go wtedy blokiem. Bodaj Le Goff.

Poza tym, zawsze pisałem, że atakujący powinien być tym młotem, co czyści piłki i stąd moje obiekcje do Kaczmarka. Tutaj akurat zostaję przy swoim , choć naturalnei dziś Kaczmarka bardziej doceniam niż wcześniej. Z drugiej strony - niech załączy mu się jakaś powtarzalność w kadrze, bo na razie miał 1 bardzo dobry sezon, a tak to był trochę tłem.

Fornal też bardzo dużo klepie i kiwa i to mnie irytuje, ale umie grać mocno. Śliwka to dziś inny siatkarz niż 3-4 lata temu i on tego miękkiego grania tyle nie ma w repertuarze co miał
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

serwujesz cztery asy w secie przy trzech błędach i przegrywasz seta do 19tu
dyletant
Posty: 5104
Rejestracja: 10 maja 2018, o 17:20
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: dyletant »

Na razie Huber idzie na monster game czym podsumowałby cały ten sezon, już 6 punktów z czego 3 bloki. Butryn zaś efektywność -11%...
@buzinga, dzięki za wyjaśnienie.
Kiedy Łomacza bijesz piłką po głowie, pamiętaj pozostać na własnej połowie.
Awatar użytkownika
JootPe2
Posty: 421
Rejestracja: 23 lip 2022, o 19:48
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: JootPe2 »

Upik: Już 4
asps
Posty: 381
Rejestracja: 13 maja 2021, o 16:11
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: asps »

dyletant pisze: 28 kwie 2024, o 14:28 Na razie Huber idzie na monster game czym podsumowałby cały ten sezon, już 6 punktów z czego 3 bloki. Butryn zaś efektywność -11%...
@buzinga, dzięki za wyjaśnienie.
w tej chwili to już jest -27% i 18% skuteczności, nie dojechał Karol z formą na te playoffy, już z Nysą nie wyglądało to optymalnie
kuchcik77
Posty: 2347
Rejestracja: 4 maja 2009, o 11:17
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchcik77 »

Niespodzianki...itd znamy pamiętamy, teraz polskim dominatorom wystarczy ograć osłabione Trento i mieć dublet.
Mag Toniutti:) brawo
bono
Posty: 3522
Rejestracja: 17 gru 2011, o 15:10
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn

Re: Playoff - finał

Post autor: bono »

Można grać gorzej w ataku od Zawiercia?
Butryn 2/14 :o
JW triumfuje i Noworoczny w sprawie Złotego Buka chyba też.
słupek...wałek...Rejtan....repra...depra...
kuchyk1ng
Posty: 154
Rejestracja: 3 mar 2021, o 16:53
Płeć: M

Re: Playoff - finał

Post autor: kuchyk1ng »

kolejny mecz słabości w ataku i to z obu stron

to chyba trzeba po prostu powiedzieć, sformułować, że spotkały się ze sobą zespoły fantastycznie broniące i wyblokowujące i to właśnie te elementy najbardziej się uwydatniają w ważnych chwilach
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”