Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Przed sezonem 2008/09 - przygotowania, prognozy, sparingi

Post autor: Arff »

PLPS zaplanowała start nowego sezonu na 4 października.

Pierwsza kolejka PlusLigi (3-6.10.2008):

Trefl Gdańsk - Skra Bełchatów
AZS Politechnika Warszawska - AZS Częstochowa
AZS Olsztyn - Jadar Radom
Jastrzębski Węgiel - Płomień Sosnowiec (?)
Resovia Rzeszów - ZAKSA Kędzierzyn-Koźle

Koniec (piąty mecz finału play off) planowany jest na 30 kwietnia 2009... panowie decydenci ustalili też dwutygodniową przerwę świąteczną 20.12-03.01...

Kilka zespołów domknęło już swoje składy, czekamy na resztę... oficjalne zgłoszenia do rozgrywek mają zostać złożone do 30 czerwca br.
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2008/2009

Post autor: Antos »

Niewiadomo jeszcze czy AZS Olsztyn wystartuje w przyszly sezonie w lidze.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009

Post autor: kevinpsb »

Na ten moment to to widzę tak
1. Skra Bełchatów- najlepsza drużyna
2. Resovia Rzeszów-ciekawy skład i bardzo wyrównany
3. KS Jastrzębie-dobra drużyna z małymi dziurami
4. ZAKSA Kędzierzyn-mocna drużyna która w lidze bardzo namiesza
5. AZS Olsztyn-taki sam póki co skład jak w zeszłym roku...ale gorszy...
6. Czarni Radom- skład lepszy od pozostałych
7. AZS Częstochowa-młoda drużyna z doświadczonym Stelmachem
8. AZS Warszawa- walka o utrzymanie
9. Trefl Gdańsk- póki co Zanuto Redwitz i Bartman w klubie nie grają
10. Płomień Sosnowiec-póki co to nie wiem czy ta drużyna w lidze wystartuje...
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/2009

Post autor: Arff »

póki co nie widzę najmniejszego sensu robienia takich tabelek... poczekajmy aż wszystkie zespołu złożą składy... wtedy będziemy robić jakieś prowizoryczne tabelki... jak na razie 1-2 transfery mogą wszystko poprzewracać do góry nogami...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: Pele »

Na początek proponuje poczekać na to jakie zespoły sie zgłoszą do ligi bo przecież ni e muszą się zgłosić wszystkie
a potem ...... co będzie to będzie
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: Robert »

Za wcześnie jeszcze na gdybanie i nie ma co spekulować, która drużyna jakie miejsce zajmie. Niektóre drużyny jeszcze nie zamknęły swoich składów i należy poczekać na oficjalne potwierdzenie składów poszczególnych druzyn.
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009

Post autor: lucass90 »

kevinpsb pisze:Na ten moment to to widzę tak
1. Skra Bełchatów- najlepsza drużyna
2. Resovia Rzeszów-ciekawy skład i bardzo wyrównany
3. KS Jastrzębie-dobra drużyna z małymi dziurami
4. ZAKSA Kędzierzyn-mocna drużyna która w lidze bardzo namiesza
5. AZS Olsztyn-taki sam póki co skład jak w zeszłym roku...ale gorszy...
6. Czarni Radom- skład lepszy od pozostałych
7. AZS Częstochowa-młoda drużyna z doświadczonym Stelmachem
8. AZS Warszawa- walka o utrzymanie
9. Trefl Gdańsk- póki co Zanuto Redwitz i Bartman w klubie nie grają
10. Płomień Sosnowiec-póki co to nie wiem czy ta drużyna w lidze wystartuje...

Śmieję się jak widzę coś takiego :) Pamiętam te wasze "typy" przed poprzednim sezonem i wyglądały mniej więcej tak samo... Ehh życie jeszcze nic was nie nauczyło...???
AZS CZĘSTOCHOWA!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: Robert »

Lucass - po co typować jak i tak wszystko się zmieni zobaczysz. Transfery o niczym nie świadczą liczą się umiejętności i zangażowanie i walka na parkiecie. Przypomnijcie sobie jak w ubiegłym sezonie wszyscy skazywali Płomyków na spadek. W obecnym sezonie o ile Płomyki przystąpią do LSK to będzie spadek i co do tego nie mam wątpliwości. Co do reszty klubów nie wypowiadam się, gdyż nie mają zamkniętych składów i chyba jednak warto poczekać....
Awatar użytkownika
lucass90
Korespondent
Korespondent
Posty: 7799
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Częstochowa / Gdańsk
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: lucass90 »

Robert - i dokładnie to miałem na myśli o czym mówisz... :) Tyle że oprócz Sosnowca miałem też (a może nawet przede wszystkim) na myśli częstochowski zespół, który również stawiany był za Jadarem czy Mostostalem, a co z tego wyszło... Każdy wie ;)

Pozdrawiam
AZS CZĘSTOCHOWA!
zugu13
Posty: 24
Rejestracja: 12 maja 2008, o 18:57
Płeć: M
Kontakt:

Re: Sezon 2008/2009

Post autor: zugu13 »

kevinpsb pisze:Na ten moment to to widzę tak
1. Skra Bełchatów- najlepsza drużyna
2. Resovia Rzeszów-ciekawy skład i bardzo wyrównany
3. KS Jastrzębie-dobra drużyna z małymi dziurami
4. ZAKSA Kędzierzyn-mocna drużyna która w lidze bardzo namiesza
5. AZS Olsztyn-taki sam póki co skład jak w zeszłym roku...ale gorszy...
6. Czarni Radom- skład lepszy od pozostałych
7. AZS Częstochowa-młoda drużyna z doświadczonym Stelmachem
8. AZS Warszawa- walka o utrzymanie
9. Trefl Gdańsk- póki co Zanuto Redwitz i Bartman w klubie nie grają
10. Płomień Sosnowiec-póki co to nie wiem czy ta drużyna w lidze wystartuje...
Chłopcze, masz jakieś stare info dotyczące Trefla :
1.Redwitz gra w beniaminku serie a
2.Zanuto jakiś czas temu podpisał dwuletni kontrakt z treflem.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: Arff »

Chłopcze... zanim kogoś skrytykujesz doczytaj/zapoznaj się ze szczegółami/ pomyśl... w tym przypadku, co zbawienne dla Ciebie, nie trzeba było myśleć i wystarczyło spojrzeć na datę posta, napisanego przez Kivinpsb...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
kevinpsb
Posty: 4971
Rejestracja: 5 lut 2008, o 17:45
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: kevinpsb »

Robert pisze:. W obecnym sezonie o ile Płomyki przystąpią do LSK to będzie spadek i co do tego nie mam wątpliwości....
do LSK-ligi siatkówki kobiet
I tak oto stwierdzam że kto ma Wlazłego nie ma już Mistrzostwa Polski...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: Robert »

Pomyłka z mojej strony przepraszam miało być PLS Polska Liga Siatkówki, a nie Liga Siatkówki Kobiet.
Awatar użytkownika
Pele
Posty: 6822
Rejestracja: 23 gru 2007, o 20:48
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle i okolice

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: Pele »

Niedługo mija termin zgłaszania klubów do ligi i wtedy okaże się w jakim grać bedzie ta liga składzie. No i jak sie bedą zespoły nazywać bo to też jest ciekawe
Źle pisać o "wielkiej drużynie z twierrdzą" to nienada,
Awatar użytkownika
zyll
Posty: 684
Rejestracja: 31 sie 2007, o 23:47
Płeć: M

Re: Sezon 2008/2009 PlusLigi

Post autor: zyll »

To, jak nazywać się będą zespoły wcale nie będzie ustalone, tak dla przypomnienia, to rok temu tydzień przed rozpoczęciem sezonu okazało się, że jednak będzie Mlekpol AZS, a nie PZU AZS Olsztyn. Podejrzewam, że rok temu termin zgłaszania zespołów także był na jakieś 3 miesiące przed rozpoczęciem sezonu. Zresztą, jakie znaczenie ma jacy będą sponsorzy, AZS Olsztyn to dalej będzie AZS Olsztyn, tak samo Resovia, AZS Częstochowa, czy Skra.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Sparingi i przygotowania przed sezonem 2008/09

Post autor: Ted »

Zespoły PlusLigi powoli rozpoczynają przygotowania do nowego sezonu. Wiadomo, póki co jest to wstępna faza przygotowań, a do pierwszych meczów kontrolnych jeszcze daleko. Jednakże ten temat powstałby wcześniej czy później, a przy okazji jest dobrym źródłem informacji dla kibiców pt. "gdzie, kiedy i o której" można zobaczyć mecz swoich pupili przed sezonem. Będzie to również dobre miejsce do dyskusji nad formą podczas przygotowań zespołów PlusLigi.
Także, niniejszym pragnę poinformować (o czym już zapewne przeczytaliście), że znany jest już termin Turnieju w Zdzieszowicach. Odbędzie się on w dniach 19-21 września, a zagrają Trefl Gdańsk, ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, Resovia oraz zwycięzca zeszłorocznego turnieju - Jastrzębski Węgiel.
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Sparingi i przygotowania przed sezonem 2008/09

Post autor: Guilder »

Wiadomo coś o transmisjach tegoż turnieju w TV? Liczę tu głównie na Polsat.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Re: Sparingi i przygotowania przed sezonem 2008/09

Post autor: Ted »

Myślę, że jeszcze za wcześnie na takie szczegóły. Być może, tak jak miało to miejsce przed rokiem, telewizja pojawi się w Warszawie na Memoriale Zdzisława Ambroziaka.
Awatar użytkownika
Ted
Redaktor naczelny
Redaktor naczelny
Posty: 2099
Rejestracja: 21 sie 2007, o 10:39
Płeć: M
Lokalizacja: Wodzisław Śląski
Kontakt:

Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Ted »

Niejako dyskusja na ten temat rozpoczęła się już w innych wątkach, jednak chciałbym to w jakiś sposób uporządkować...
Dennis Guilder pisze:Zgadzam się z Niepoinformowanym, medale już rozdane, tylko nie wiadomo kto srebro, a kto brąz. Walka o miejsca 4-6 będzie zacięta. Jeśli w Olsztynie będzie źle, będziemy też mieć rywalizację o miejsce 7, choć nikt by nie pomyślał, że z Jadarem o to będzie walczył Olsztyn. :P
Zatem do kogo trafi złoto i dlaczego? :)
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Mate »

Ja widzę scenariusz z poprzedniego sezonu tylko, że trochę zmieniony. Złoto dla Skry, srebro dla Rzeszowa, a brąz dla Jastrzębia. Gra Bełchatowian powinna się trochę zmienić. Doszedł uznany rozgrywający, jakim jest Falasca. Parę przyjmujących będą tworzyć Antiga i Murek. Murek słabiej przyjmuje, niż atakuje, ale za przyjęcie powinni odpowiadać Antiga i Gacek. Przyjęcie Francuza jest bardzo dobre, więc Falasca będzie mógł rozgrywać na wszystkie strefy.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
niepoinformowany
Posty: 4625
Rejestracja: 21 maja 2008, o 06:42
Płeć: M

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: niepoinformowany »

Złoto Skra. Wymienione dwie kluczowe pozycje na boisku - libero i rozegranie. A jakość tych wymian wskazuje na to, że Skra zrobiła ogromny krok do przodu, Gacek za Lewisa/Milaczarka oraz Falasca za Dobrowolskiego (w kontekście pierwszego składu, w kadrze za Neroja). Dodać do tego wymianę Murek za Gruszkę, co w wypadku, gdy Murek podoła fizycznie, będzie też na plus. Został Antiga, Wlazły, Pliński, Heikkinen. Mają dwóch graczy na IO więc nie powinno być problemów ze zgraniem.

Srebro i brąz myśle, że rozdzielą między sobą Jastrzębie oraz Resovia. Oba zespoły posiadają czterech, a Jastrzębie pięciu, wartościowych przyjmujących. Kłopotów nie mają z rozegraniem, Łomacz z Freriksem oraz Woicki z Iliciem robią wrażenie również na tej pozycji. W ataku rysuje się niewielka przewaga Resoviaków, choć postawa Oivannena będzie niewiadomą, zresztą czy wygra on rywalizację z Papke? Fajna para w klubie z Jastrzębia: Prygiel - Grygiel ;) Nareszcie Robert ma dobrego zmiennika i nie powinno być problemów z utrzymaniem dobrej skuteczności w ataku. Środkowi to najsłabsza pozycja w obu zespołach. Czarnowski na PP pokazał, że ma możliwości w zagrywce i ataku. Praca z Santillim wyjdzie mu na dobre. W Resovii ciekawa walka zapowiada się między Hernandezem, Perłowskim powracającym do zdrowia, oraz Kaczmarkiem. Zobaczymy kto wywalczy miejsce w szóstce. Libero to też dosyć mocne punkty zespołów, a w Rzeszowie nawet filar drużyny Krzysztof Ignaczak. Z drugiej strony reprezentant Polski B i robiący stałe postępy Paweł Rusek.

Dalej nie będę opisywał, wg. mnie kolejne mniejsca dla Kędzierzyna, Trefla i Częstochowy. Nie wiadomo co z Płomieniem i Olsztynem. Jadar i Polibuda mają dość podobne pod względem siły zespoły.
Resovia Rzeszów & FC Barcelona

Volleyball - something more than sport: https://www.youtube.com/watch?v=sBNxd1s ... pp=desktop
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Sparingi i przygotowania przed sezonem 2008/09

Post autor: Arff »

Warto również podać datę Memoriału im Arkadiusza Gołasia... będzie to weekend 12-14 września... zagrają - Skra, Padwa, Lube i Czewa... niestety w tym samym czasie nasze orzełki będą grać z Belgią, więc nie pojawią się w barwach Skry, Lube i być może Czewy, bo jest tam kilku zawodników którzy pukają do bram reprezentacji (Janeczek, Bartman, Nowakowski)... zastanawiam się też kim zagra Częstochowa.. bo 7 września kończą się MEJ i trzeba będzie dać chłopakom tydzień wolnego, a w kadrze Czewy jest ich 3... tym bardziej jeśli zdobędą złoto, co nie jest wykluczone =]
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Guilder »

Ted pisze:(...)
Zatem do kogo trafi złoto i dlaczego? :)
Ball-chatów ;) Wszelkie mankamenty z poprzedniego sezonu zostały na moje oko załatane (średni Gruszka wymieniony na Murka, zamiast przesuwania przyjmujących na libero Gacek i Falasca za Dobrowolskiego).
Nie podejmuję się rozstrzygać kto z pary Resovia i Jastrzębie zdobędzie srebro. Moim zdaniem zależeć to będzie od postawy Freriksa i środkowych JSW, bo na przyjęciu Rzeszowianie są nieco gorsi, a Prygiel w formie jest wg mnie lepszy od Oivanena, i mniej więcej na równi z Papkem. Pewnie Freriks Woickiego nie pobije finezją i grą kombinacyjną, ale przy dobrej grze środkowych chyba nawet nie będzie musiał. Choć mecze pomiędzy tymi drużynami zapowiadają się jako najciekawsze w sezonie.
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Awatar użytkownika
Antos
Posty: 2375
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:18
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Antos »

Temat do zamkniecia, nie wszystkie zespoly maja skompletowane sklady.
http://wiadomosci.onet.pl/ciekawostki/c ... omosc.html
"- Po siedmiu sezonach ciągłej gry, muszę kiedyś odpocząć - mówił po ostatnim meczu z ZAKS-ą Wlazły"
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Robert »

Teraz to tylko spekulować można i nic więcejkto jakie miejsce zajmie. Ja nigdy nie zapomnę woli walki Płomyków w ubiegłym sezonie, którzy byli skazywani na porażkę. Obecnie Płomyków nie ma, a szkoda. Według mnier szyki Skrze może pomieszać Resovia, a co z tego wyjdzie zobaczymy? Cięzko cokolwiek teraz mówić, czy pisać. Pierwsze mecze na pewno dadzą wiele wskazówek, co do formy poszczególnych drużyn jak i zawodników.
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Arff »

Nie wiem co wy z tą Resovią... pisałem już dlaczego nie będą w stanie grać o medale i nie chce mi się powtarzać... Pewniakiem do złota jest Skra, Olsztyn(jestem pewien że się wygrzebią z tego bagna) i Jastrzębie... o czwórkę walczą Trefl, ZAKsa, Resovia i Częstochowa (Czewa na papierze z najmniejszymi szansami, ale w praktyce wygląda to zwykle o wiele lepiej)... "podgryzaczem" tego sezonu będzie Jadar Radom, który zmontował taki skład, że kilka meczy może im wyjść... Politechnika baraże, Sosnowiec, o ile wystartuje, wydaje się że będzie ostatni...

Na pierwszy rzut oka wygląda że Liga się nam zmieniła... są 3 świetne zespoły i 4 trochę słabsze... ukształtowanie się 3 liderów, z 4 wcale nie oznacza że liga osłabła... wręcz przeciwnie, po prostu te 3 zespoły zdecydowanie odskoczyły... jeszcze rok czy 2 lata temu 4 kolejne zespoły, z takimi składami, byłyby pewniakami do półfinałów...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Mate »

Ja Warszawy na baraże bym nie skazywał. Według mnie mają skład porównywalny do Jadaru. Teraz rywalizacja będzie nie tylko pomiędzy Skrą, Olsztynem, Częstochową, Jastrzębiem, lecz na całej szerokości PlusLigi. Ciekawe składy są w Gdańsku, Radomiu i Warszawie.
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
Awatar użytkownika
Guilder
Moderator
Moderator
Posty: 4058
Rejestracja: 11 maja 2008, o 00:23
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Guilder »

Jeśli chodzi o ciekawe, to KK też ma zupełnie inny niż sezon temu, i moim zdaniem tez jest ciekawy. Chyba, że Wawę, Radom i Gdańsk uważasz za zespoły mniej więcej równe, wówczas nie zgodzę się, gdyż Trefl jednak odstaje od tych dwóch ekip (w pozytywnym tego słowa znaczeniu).
Informacja o ostrzeżeniu jest wysyłana automatycznie - proszę na nią nie odpowiadać.
Wszelkie uwagi dotyczące forum proszę kierować na adres forum@siatka.org
Arff
Posty: 7145
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:15
Płeć: M
Lokalizacja: lublin

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Arff »

Warszawa ma cienki skład, odeszło kilka osób z 6, jak Michalczyk... a w jego miesce kto ??? Skórski z II ligi ??? Czy Milczarek ??? Kvaśnicka też nie błyszczy...
Jeśli chodzi o ciekawe, to KK też ma zupełnie inny niż sezon temu, i moim zdaniem tez jest ciekawy.
Kędzierzyn to mój tegoroczny faworyt na miano króla polowania i mam nadzieje że to oni dojdą do półfinału... bo jest kim grać... jeśli Masny będzie w zeszłorocznej formie... to nie mam pytań...
"Dyskusja nie szkodzi, jeśli jest prowadzona fair, bez założeń wstępnych i z góry przygotowanej tezy, bo wtedy kończy się dyskusja i zaczyna się ideologia."
Zlatanov
Posty: 240
Rejestracja: 28 cze 2008, o 20:55

Re: Tabela końcowa w sezonie 2008/09

Post autor: Zlatanov »

Skra jeśli ominą ją problemy ze zdrowiem jest w mojej opinii murowanym kandydatem do złota, drugie JW lub Olsztyn jeśli podoła, Rzeszów będzie groźny ale w przyszłym sezonie a jeśli cokolwiek więcej ugrają w tym to właśnie dzięki Oivanenowi, bo jeśli on dostanie szanse gry zamiast Papkego to będzie wg mnie jednym z lepszych zawodników ligi. W tym sezonie może namieszać poważnie Kędzierzyn i Trefl, myślę że jednak KK do czwórki się nie załapie choć w zasadniczym sezonie mogą to miejsce mieć, w Treflu jest mieszanka gwiazd i nie oszukujmy się "rzemieślników"(z całym szacunkiem dla tych zawodników), ich pozycja będzie zależeć od tego czy te gwiazdki sie dogadają wspólnie i czy reszta również w meczach będzie prezentowac równą stabilną formę. Słabiej chyba w tym roku wypadnie Częstochowa, czy wywalczą miejsce w pucharach będzie zależało od tego czy Bartman dźwignie pozycje lidera druzyny wraz z Bułgarem(nie skreślałbym też Janeczka) i czy cała młodzież podejdzie do gry bez presji i pokaże swoje możliwości. Jadar Radom i Politechnika zebrały składy ciekawe ale będą mogły zdziałać coś tylko w pojedynczych meczach. Długo by spekulować, cała klasyfikacja może sie odwrocić po IO, no i nie wiadomo jeszcze jak z Olsztynem i przyjmującym Trefla.
ODPOWIEDZ

Wróć do „PlusLiga”