Przygotowania do sezonu 2008/09

Monika18
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2008, o 19:21
Płeć: K
Lokalizacja: Gedania.

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Monika18 »

Yana ma podpisany kontrakt z innym, klubem, i nie zagra w Gdańsku..
na dzień dzisiejszy nie wiem co to za Brazylijka.. trener chyba san dokładnie nie wiedzial, bo powiedzial mi tylko tyle co napisalam .
pozdrawiam .
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Ta Brazylijka jak i inna były już awizowane na zeszły sezon. Nawet się tu nie pojawiły dlatego nie wierzę, że będzie ta sypaczka u nas. A jak nie będzie rozgrywającej to jesteśmy w czarnej...
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: evija »

... dziurze ;) Na rozegranie trzeba kogoś znaleźć doświadczonego, ja nie wiem czyje to fanaberie? Trener się boi starszych zawodniczek, bo nie ma z nimi doświadczenia? Czy to klasyczny brak $$$? Jak można się w ogóle tak do sezonu przygotowywać, Ola Pasznik jest przecież w Italii, Wołosz zostaje w SMS-ie...
Rozegranie pali, ale kurde co ze środkiem??? Tego przecież też de facto nie ma! Sama Tokarska? I czy Maja w ogóle będzie?

P.S.Ktoś ma wieści z Milicza?

<edit 16.00>
Na temat środka w Gdańsku, z Gazety Wyborczej Trójmiasto (z wczoraj):
Obowiązki reprezentacyjne zatrzymały również Białorusinkę Natalię Ziemcową (przedłużyła kontrakt z Gedanią). Na testach ma się za to pojawić inna zawodniczka z Białorusi - podobnie jak Ziemcowa - na pozycję środkowej.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Natalia to Ukrainka. Aż żal czytać takie błędy i to znajomego z GW.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: evija »

U mnie w Bydgoskiej GW zdarzają się podobne kwiatki :) Najlepsze było, jak napisali, że Pałac MP zdobył w... 1982 roku - czyli w roku założenia klubu :D

Ponawiam pytanie o Milicz i sesję przedpołudniową :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Robert »

Niedobre wieści z Gdańska nadchodzą, a zarazem niepokojące. mAt, a rozgrywająca z Bułgarii, która była na testach to jej też nie zakontraktowali? Podobno - nie wiem ile w tym prawdy - Kinga Kasprzak ma zagrać w TPS Rumia?
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Gurowa jest Białorusinką. Nie chcieli jej.

O Kasprzak wiem tyle co Ty z forum. :)

Turniej w Żukowie:

Gedania - Piast Szczecin 3-0 (22, 19, 18)

W drugim meczu zagrają:

AZS B.- Calisia
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
serdelek
Posty: 6
Rejestracja: 28 sie 2008, o 10:36
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: serdelek »

Gedania wygrala mecz :D brawo
Monika18
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2008, o 19:21
Płeć: K
Lokalizacja: Gedania.

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Monika18 »

Białystok - Kalisz . 2:1
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 159
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Calisia-Piast 2-1 (27, 19,-18)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: evija »

Pałac - Drezno 3:0 - info z Gazety Wyborczej Bydgoszcz
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 159
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

Gedania - AZS Białystok 1:2
AZS Białystok - Piast Szczecin 2:1
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

AZS-Piast 2-1
Gedania-Calisia 2-1
Kolejność po eliminacjach:
1. Gedania
1. AZS
3. Calisia
4. Piast
W finale, juz normalny mecz, zagraja Gedania-AZS
a o 3 miejsce Calisia-Piast.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: PicelTPS »

Robert pisze:Niedobre wieści z Gdańska nadchodzą, a zarazem niepokojące. mAt, a rozgrywająca z Bułgarii, która była na testach to jej też nie zakontraktowali? Podobno - nie wiem ile w tym prawdy - Kinga Kasprzak ma zagrać w TPS Rumia?
Nie podobno TYLKO MA GRAĆ W RUMI i to na 100% !!!
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: evija »

Impel Gwardia - Samorodek Chabarowsk 0-3
Centrostal Bydgoszcz – S.C. Dresdner 3 – 0
Impel Gwardia - S.C. Dresdner 3 – 1
Centrostal Bydgoszcz - Samorodek Chabarowsk 3 – 1
Samorodek Chabarowsk - S.C. Dresdner 3 – 1
Centrostal Bydgoszcz - Impel Gwardia 1 – 3

Tabela Turnieju:

1.Samorodek Chabarowsk 5 – 7 – 4
2.Centrostal Bydgoszcz 5 – 7 – 4
3.Impel Gwardia Wrocław 5 – 6 – 5
4.S.C. Dresdner 3 – 2 - 9

Nie powiem, by ten ostatni wynik mnie cieszył, bo nie wiadomo jakimi składami przyjechali goście z zagranicy - Rosjanki bez Akulovej i Kulikovej, to raczej pewne, bo są one w kadrze na eliminacje do GP i pewnie teraz z kadrą trenują, a Niemki po minionym sezonie też się trochę osłabiły (Ssushke), co prawda została Ania Świętońska (obecnie Nowakowska) czy Kerstin Tzscherlich (libero rep. Niemiec), doszła Saskia Hippe, która w tym sezonie grała w kadrze m.in podczas Grand Prix, ale nie wiem czy kadrowiczki z Drezna (Apitz, Matthes, Hippe, Tzscherlich) też nie trenują do eliminacji GP, w zesżłym roku Drezno przyjechało w październiku do Bydzi z Tzscherlich, Ssuschke, Apitz itd - w pełnym składzie, więc wykładnikiem powinien być mecz z Polską drużyną...
ta przegrana z Gwardią... hmm... ale pierwsze koty za płoty... jak wygrywaliśmy sparingi jesienią przez ostatnie 3 lata to źle kończyliśmy, więc się tym wynikiem zamarwtiać nie będę aż nadto, zobaczymy jakie wypowiedzi będą trenera i zawodniczek - w poniedziałek... może też w końcu poznamy decyzję Ewy Kowalkowskiej... wypadałoby już :)
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

Pronar Zeto Astwa AZS Białystok wygrał Puchar Burmistrza Miasta Żukowo, na drugim miejscu Gedania Żukowo, na trzecim Calisia Kalisz, na 4-tym Prokon Stal Piast Szczecin

Mały finał
Calisia 3:0 Piast Szczecin
Calisia:
Godos,Woźniakowska,Wojcieska,Chojnacka,Sieradzan,Toborek, Kuenn-Jarek (L) oraz K.Wawrzyniak, M.Wawrzyniak
Najbardziej rozśmieszył mnie set 3-ci w którym Kalisz prowadził 13 do...0 po znakomitych serwisach Dominiki Sieradzan.

Finał:
Gedania 1:3 Białystok
Gedania:
Szpak,Skowrońska,Awierina,Wellna,Nuszel,Szymańska, Durajczyk (L) oraz Sołodkowicz,Kwiatkowska
Szkoda,że w 4-tym secie przpaściliśmy okazje do tie-breaka, bo prowadziliśmy 24:22, ale Mieszała nas pogrążyła. Ale turniej oceniam na + (jeśli chodzi o Gedanie) ponieważ wygrały z Calisią i Szczecinem, a nie były faworytkami do pozycji medalowych

Najlepsze Zawodniczki Zespołów:
Pronar Zeto Astwa AZS Białystok: Izabela Żebrowska,
Gedania Żukowo: Elżbieta Skowrońska
Calisia Kalisz: Katarzyna Wawrzyniak
Piast Szczecin:Anna Róg
Awatar użytkownika
sirion
Posty: 11
Rejestracja: 21 kwie 2008, o 17:35
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: sirion »

W Calisii najlepsza Wawrzyniak? Jak dla mnie duże zaskoczenie, bo w poprzednim sezonie chyba dużo sobie nie pograła.
Monika18
Posty: 41
Rejestracja: 27 mar 2008, o 19:21
Płeć: K
Lokalizacja: Gedania.

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Monika18 »

w tmy turnieju grała tylko dlateog, ze problemy zdrowotne miala Godos. i jak dla mnie ta Wawrzyniak bardzo słabo zagrala .. z meczu an mecz szło jej coraz lepiej, ale i tka nie rozumiem czemu taka nagrode otrzymala. ; ]]
po Kaliszu spodziewałam sie dużo lepszej gry..
bartolina_89
Posty: 193
Rejestracja: 30 sie 2008, o 05:20
Płeć: M
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: bartolina_89 »

ja bym postawił w Calisii bardziej na Sylwie Wojcieską bo grała bardzo dobre mecze; mi też oby dwie siostry Wawrzyniak nie podobały, do nagrody dla Piasta się zgodze, a w Gedanii nagrodę bym przyznał Agacie Durajczyk, ona grała znakomicie,ale Skowrońska też może być. Co do Pronaru to nagroda dla Izy jest zasłużona. Najładniejszą akcją turnieju moim zdaniem była akcja jak Awerina wbiła gwoździa w pierwsze tempo to było podczas pierwszego meczu z Pronarem.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: gonzales »

te siostry Wawrzyniak w kaliszu to na zasadzie zapchaj dziurę{ w smsie z nich szybko zrezygnowali} i do treningu no i tanie a tam się nie przelewa . pierwotnie sprowadzone do 3 ligi aby pomóc zespołowi przebić się do 2 ligi aby młodzież z kalisza miała się gdzie ogrywać a i to nie pomogło :] :] :] , kalisz może mieć problemy jak Godos się posypie w trakcie sezonu więc wszystko w tym temacie :D :D :D
Awatar użytkownika
Mate
Posty: 3656
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 12:54
Płeć: M
Lokalizacja: Tomaszów Mazowiecki
Kontakt:

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Mate »

Muszynianka Fakro Muszyna - Samarodok Chabarowsk 2:3 (25:17, 25:21, 23:25, 19:25, 17:19) . Dzisiaj odbyła się prezentacja siatkarek Muszynianki.

rozgrywające
Izabela Bełcik (1)
Agnieszka Śrutowska (9)

przyjmujące
Joanna Mirek (10)
Aleksandra Jagieło (16)
Milena Rosner (13)

środkowe
Dorota Pykosz (4)
Sylwia Pycia (11)
Ivana Plchotova (17)

atakujące
Kamila Frątczak (5)
Joanna Kaczor (3)

libero
Mariola Zenik (2)
Monika Targosz (7).
,,Kiedyś... kiedyś przed laty, kiedy pisałem taką analizę dla Gazety Wyborczej napisało mi się: Co by było, gdyby nie było Piotra Gruszki? Otóż trzeba byłoby go wymyślić!" - Zdzisław Ambroziak

Rozmowa z dr. Fabio Rizollini'm xD
przemek16
Posty: 279
Rejestracja: 16 lip 2008, o 07:09
Płeć: M
Kontakt:

V Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet Drużyn LSK

Post autor: przemek16 »

Turniej odbędzie się dnia 27-28 września w Jarocinie o Puchar Burmisztrza Jarocina
Druzyny biarace udzial
Stal Mielec
ALUPROF Bielsko-Biala
Farmutil Pila
Winiary Kalisz
Rok temu zwyciezyla druzyna z Bzdgoszczy, ale jak sie okazalo w lidze spadla do I ligi.
W tym roku faworytem jest ALUPROF Bielsko-Biala.
Turniej zapowiada sie na znakomite widowisko.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: V Turniej w Piłce Siatkowej Kobiet Drużyn LSK

Post autor: mAt »

Po co nowy temat na to? Jest temat o przygotowaniach do sezonu i dobrze by bylo jakby moderator polaczyl te tematy.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mateo9 »

Kalisz-Pila(21:25, 25:20, 25:17, 23:25, 6:15)
czyli jednak Kalisz nie jest taki slaby. pomimo ze maja 9 zawodniczke to sklad jak na lige maja niezlym moga namieszac choc medalu nie zdobeda napewno ale oczekuje kilku niespodzianek z ich udzialem
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Mam Ci wkleić wyniki z turnieju sprzed tygodnia? Wtedy można powiedzieć, że jednak słaby.

Sparing to sparing, a nie mecz o punkty. 3/4 ludzi nie rozumie tu po co gra się takie mecze.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mateo9 »

lojezu jak sie zbulwersowal :P jednak te sparingi maja czemus sluzyc tak? wynikow wczesniejszych nie znam wiec jak chcesz to mozesz mi podac :)
Awatar użytkownika
Macka
Posty: 159
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 19:38
Płeć: K

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: Macka »

AZS Białystok - MKS Dąbrowa Górnicza 1:4 , sparing podczas obozu w górach
"Przyjaźń jest wszystkim. Przyjaźń to coś więcej niż talent. Więcej niż władza. Prawie się równa rodzinie. Nigdy o tym nie zapominaj.”
AZS Białystok
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mAt »

Poczytaj forum to znajdziesz.

Jak będziesz pisał z sensem to nikt nie będzie się, jak to określiłeś, bulwersował. Choć uważam, że to zbyt mocne słowo na tę okoliczność.

Sparingi mają czemuś służyć, owszem. Wynik jest sprawa drugorzędną bo nawet nie wiesz w jakich składach był rozgrywane sety, czy był to normalny mecz, czy może grano sparing sprawdzając np. tylko trzy przejścia. Suchy wynik to można o kant...rozbić.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mateo9
Posty: 316
Rejestracja: 6 wrz 2007, o 19:45
Płeć: M

Re: Przygotowania do sezonu 2008/09

Post autor: mateo9 »

ja mysle ze kazdy wynik sparingu jest w jakims tam stopniu odzwierciedleniem tego co zespol moze grac.oczywiscie suchy wynik nie oddaje pelnego obrazu gry bo np Pila mogla grac fatalnie a Kalisz swietnie a i tak przegraly,co nie zmienia mojego zdania ze Kalisz moze sprawic kilka niespodzianek w lidze,napewno daleki jestem zeby pisac ze beda walczyc o utrzymanie tak jak niektorzy tu robia. i nie sadze ze ten turniej jest traktowany traningowo bo jednak jest to turniej prestizowy. tak samo jak na Memoriale Arka Golasia wszyscy wystawiali w miare optymalne sklady wiec domyslam sie ze podobnie jest tutaj
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”