Sezon 2012/13

Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: mewa »

Streeter pisze: 2. Po co wypożyczać i ogrzewać Atlas Arenę, skoro na trybunach jest taki ogrom ludzi, że bez problemu zmieściliby się w Pałacu Sportu, a i na transmisji nie wyglądałoby to tak pusto?

Tu ci moge odpowiedzieć. W Pałacu Sportu co chwila są jakieś targi i hala jest wyłączona - również z treningów. Trenować w innej hali i grać w innej to też byłoby nieco bez sensu. Budowlani niejako zmuszeni sa koniecznością grać w Atlas Arenie.
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Pustki w Atlas Arenie robiły dość smutne wrażenie. Przynajmniej ta "garstka" (jak na warunki Łódzkiej hali) kibiców, która pofatygowała się na mecz miała się z czego cieszyć, bo gospodynie odniosły cenne zwycięstwo po całkiem przyzwoitej grze. Pilanki zagrały słabo, choć i tak lepiej niż z Bydgoszczą, widać jednak braki w tej ekipie - atakująca, brak ławki i niepewna rozgrywająca czy libero. Łodzianki za to pokazały, że są solidną ekipą, może nie najmocniejszą, ale zdolną do ogrania drużyn potencjalnie silniejszych. Choć pewnego poziomu raczej nie przeskoczą.

Z tej kolejki warto jeszcze odnotować pierwszą, historyczną wygraną zespołu z Legionowa i to do zera. Pokonanie zespołu Bydgoszczy pokazuje, że Legionovia może być w stanie skutecznie zawalczyć o utrzymanie. W każdym razie może to być pozytywny impuls dla tego zespołu.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Może mi ktoś napisać dlaczego zawsze jak jest pokazywany skład Piły to jest napisane , że Magda Wawrzyniak ma 32 lata jak ma 22 lata?
SerCos
Posty: 3020
Rejestracja: 13 cze 2011, o 17:34
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: SerCos »

Pewnie pomyłka wynikła z tego, że jest błąd na stronie Orlen Ligi. A Magda Wawrzyniak to jest jedna z bliźniaczek, które swego czasu grały w Kaliszu.
Jan Solarek
Posty: 89
Rejestracja: 11 paź 2008, o 23:49
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Jan Solarek »

4XI2012

Hala Orbita, Wrocław, ul. Wejherowska.

Impel Wrocław (d. Gwardia) vs Atom Trefl Sopot

Rzut oka na pierwszą partię. Po stronie gospodyń cztery wystawy "do nikogo" i dwa "babole" w szóstym metrze po obronie ataku przez przeciwniczki. Po drugiej stronie siatki jedna zdecydowana w działaniach zawodniczka. Może dlatego, że nie rozumie co po polsku mówią pozostałe? Wynik: 25:17 na korzyść zdecydowanej. Można mieć nadzieję, że oba zespoły szykują formę na play-off i tylko dlatego tak wygląda ich gra.
Prawdopodobnie z zagranicznymi zawodniczkami wróciła moda na podkolanówki:)
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

http://aktualnosci.siatka.org/pokaz/201 ... -bialystok

To jest komedia nie liga... Co roku zespół nie płaci, siatkarki z TT to chyba za banany grają, bądź są na tyle mało wymagające finansowo, że tak masowo tu zjeżdżają, a zarząd ligi i tak ich dopuszcza do ligi. Ja się pytam po co?! Ani ten klub nigdy nie był na co najmniej średnim poziomie, ani nie ma odpowiedniej do gry hali, a w dodatku nie wypłaca należytych pieniędzy siatkarkom już któryś sezon z rzędu... Śmiech na sali.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
picaporte
Posty: 466
Rejestracja: 19 sie 2008, o 17:40

Re: Sezon 2012/13

Post autor: picaporte »

Może ktoś przedstawić poziom spotkania Białegostoku z Legionowem? Nie było mi dane obejrzeć, a zdążyłam tylko na ostatni komentarz Drzyzgi i Magiery, z którego zrozumiałam, że poziom był niczego sobie.
riki tiki tak!
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

Porównując to z meczem Łodzi z Białymstokiem tydzień temu, to była to różnica klas na korzyść spotkania dzisiejszego. Z tym, że poziom meczu w Legionowie określił bym prędzej jako przyzwoity. Było sporo walki i niezłych zagrań, w ataku dominowały raczej mocne uderzenia (jak na panie oczywiście), ale też i oba zespoły miały przestoje i popełniały proste nieraz błędy. Mimo wszystko sądzę, że więcej było dobrej gry niż błędów.
L-wo
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2012, o 14:30
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: L-wo »

Nie widziałem meczu AZS- Budowlani więc trudno mi porównać ten mecz z meczem Legionovia-AZS ale jesli mecz w legionowie stał na wyzszym poziomie to to co sie działo w Łodzi to musiała byc tragedia. AZS zagrał przyzwoicie - nic nadzwyczjnego ale równo w kazdym elemencie gry i wszystkie ich dziewczyny nie popełniały głupich błedów. Legionowo zagrałó tylko 1,5 seta (w pierwszych dwu dziewczyny sie starały ale to było za mało by nazwać to grą w Orlenligowym wydaniu, podobnie jak końcówka seta 4). Genarelnie było to najsłabsze spotkanie w Legionowie w tym sezonie (a moim zdaniem nawet w ostatnich 2 latach)
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Podobno w Gwardii Kim Staelens ma zastąpić Agnieszka Rabka, która właśnie podpisała kontrakt z Policami :] czyli w "gwiazdorskiej drużynie z ostatniego miejsca" gramy do końca sezonu Martą i Panią Menadżer?
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Nową rozgrywająca Impelu ma być wg.informacji sportowych faktów Maja Ognjenovic
xyzz
Posty: 121
Rejestracja: 13 maja 2011, o 17:08
Płeć: K

Re: Sezon 2012/13

Post autor: xyzz »

Maja Ognjenović ?
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

To już potwierdzone na głównej stronie Impelu.
akukuk
Posty: 1623
Rejestracja: 16 kwie 2011, o 08:30
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz

Re: Sezon 2012/13

Post autor: akukuk »

Myślę, że to spora niespodzianka.
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

Skoro są pieniądze na taką rozgrywającą, to nie lepiej było kupić przyjmującą? Co im z Maji, skoro nie będzie miała co rozgrywać...
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
tomasol
Posty: 3876
Rejestracja: 18 paź 2008, o 19:29
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Sezon 2012/13

Post autor: tomasol »

No jeżeli zamiast Rabki ma przyjść taka zawodniczka to ja rozumiem taką wymianę. Maja Ognejovic to niewątpliwie wzmocnienie, nie tylko względem Rabki ale i Staelens. A czas ku wzmocnieniom najwyższy można by rzec, bo zespół Gwardii wyrżnął o dno ligowej tabeli. I paradoksalnie w ostatnim swoim meczu zaprezentował się w końcu przyzwoicie (tak mniemam) bo wywiózł punkt z terenu lidera BKS Bielsko. Tyle że niewiele to dało wobec wygranej Białegostoku.

Trzeba tylko zaznaczyć, że teoretycznie jest to wzmocnienie, bo w praktyce nie bardzo wiadomo jaką dyspozycję prezentuje teraz serbska rozgrywająca. No i potrzeba będzie czasu na to aby znalazła zrozumienie na boisku z resztą drużyny. Tym bardziej, że poza Vesną Djurisic z resztą zawodniczek zagra pewnie pierwszy raz w życiu.
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

@Tomasol

Jasne, że jest to wzmocnienie, aczkolwiek w meczach Impelu, które widziałem to rozgrywająca - jedna czy druga nie miała zbyt wiele do rozgrywania, bo piłki po przyjęciu latały po całej hali. Wobec tego zasugerowałem, że lepiej było kupić tańszą Rabkę i wzmocnić przyjęcie, sądzę, że więcej by to dało drużynie, niż teoretycznie jeszcze lepsza rozgrywająca.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Sezon 2012/13

Post autor: zibibobi »

Czy Legionovia ma wykupiony jakiś abonament w Polsacie Sport? Co tydzień transmitowany jest mecz z udziałem Legionovii. Czy ta drużyna ma jakieś specjalne przywileje? Żenada! (zresztą jak cały Spolsat Sport ze swoimi transmisjami siatkarskimi, szczególnie z + Ligi).
Asta
Posty: 1084
Rejestracja: 2 sty 2011, o 12:22
Lokalizacja: Rzeszów

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Asta »

Ale jajca w Legionowie.
24-21, ludzie kurtki ubierali a tu ... czwarty set:) Patrycja Polak - piękne zagrywki.

Co do pakietu. Najbliżej mają do Legionowa także opłaca im się to strasznie.
zibibobi
Posty: 797
Rejestracja: 28 paź 2009, o 20:21
Płeć: M
Lokalizacja: Kędzierzyn-Koźle

Re: Sezon 2012/13

Post autor: zibibobi »

Asta pisze:Ale jajca w Legionowie.
24-21, ludzie kurtki ubierali a tu ... czwarty set:) Patrycja Polak - piękne zagrywki.

Co do pakietu. Najbliżej mają do Legionowa także opłaca im się to strasznie.
To nie jest argument. Bo w + lidze musieli by równie często pokazywać Politechnikę, mają jeszcze bliżej. A tak nie jest.
L-wo
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2012, o 14:30
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: L-wo »

zibibobi pisze:Czy Legionovia ma wykupiony jakiś abonament w Polsacie Sport? Co tydzień transmitowany jest mecz z udziałem Legionovii. Czy ta drużyna ma jakieś specjalne przywileje? Żenada! (zresztą jak cały Spolsat Sport ze swoimi transmisjami siatkarskimi, szczególnie z + Ligi).
Nam w Legionowie niespecjalnie zależy na tych transmisjach - my oglądamy mecze "na żywo". A co do "jaj" Asty to wszystko skończyło się dobrze i Siódemka wygrała ten mecz choć to chyba nie po Jej/Jego myśli.
Awatar użytkownika
lipton
Posty: 2316
Rejestracja: 23 kwie 2009, o 15:53
Płeć: M
Lokalizacja: Łask
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: lipton »

Pytanie dla tych co oglądali mecz, bo niestety ja nie miałem okazji, a nie wiem czy prędko będzie można obejrzeć powtórkę. Jak na libero w barwach Legionovii radziła sobie Magda Saad?
II liga siatkówki kobiet - treningi dla dzieci i młodzieży - Miejska Amatorska Liga Siatkówki - http://laskovia.pl/
L-wo
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2012, o 14:30
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: L-wo »

lipton pisze:Pytanie dla tych co oglądali mecz, bo niestety ja nie miałem okazji, a nie wiem czy prędko będzie można obejrzeć powtórkę. Jak na libero w barwach Legionovii radziła sobie Magda Saad?
Tak jak się tego wszyscy spodziewali czyli bdb. Ciekawostką tego meczu jest to, że moementami w Siódemce na parkiecie jednocześnie grały obie libero czyli i Magda i Marta jako przyjmująca i ten układ wypaddł tez bdb.
supermario
Posty: 2
Rejestracja: 20 sty 2008, o 12:31
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: supermario »

L-wo pisze:
zibibobi pisze:Czy Legionovia ma wykupiony jakiś abonament w Polsacie Sport? Co tydzień transmitowany jest mecz z udziałem Legionovii. Czy ta drużyna ma jakieś specjalne przywileje? Żenada! (zresztą jak cały Spolsat Sport ze swoimi transmisjami siatkarskimi, szczególnie z + Ligi).
Nam w Legionowie niespecjalnie zależy na tych transmisjach - my oglądamy mecze "na żywo". A co do "jaj" Asty to wszystko skończyło się dobrze i Siódemka wygrała ten mecz choć to chyba nie po Jej/Jego myśli.
Mów za siebie, proszę.

Sportowa relacja z Legionowa (miasto ok 50tys mieszkańców) w ogólnopolskiej telewizji to rzecz rzadko spotykana. Relacje to szansa dla mniejszych osrodków na wypromowanie się i walkę z gigantami branży :) Osobiscie bardzo czekam na sponsora tytularnego dla naszej pięknej hali sportowej.

Dziewczyny brawo. Widze na zdjęciach ze zagrała Michajlenko. Lalek i Studzienna poszli tym razem po rozum do głowy i wystawili nasze największe armaty. Mecz z AZS ogladałem na żywo i uważam, ze to była porażka taktyczna. Lalek na siłę eksploatuje Chojnacką a dziewczyna nie zawsze jest w stanie sprostać wyzwaniu.
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: madlark »

lipton pisze:Pytanie dla tych co oglądali mecz, bo niestety ja nie miałem okazji, a nie wiem czy prędko będzie można obejrzeć powtórkę. Jak na libero w barwach Legionovii radziła sobie Magda Saad?
powtórka dziś 12.30
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
L-wo
Posty: 8
Rejestracja: 2 maja 2012, o 14:30
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: L-wo »

supermario pisze:
L-wo pisze:
zibibobi pisze:Czy Legionovia ma wykupiony jakiś abonament w Polsacie Sport? Co tydzień transmitowany jest mecz z udziałem Legionovii. Czy ta drużyna ma jakieś specjalne przywileje? Żenada! (zresztą jak cały Spolsat Sport ze swoimi transmisjami siatkarskimi, szczególnie z + Ligi).
Nam w Legionowie niespecjalnie zależy na tych transmisjach - my oglądamy mecze "na żywo". A co do "jaj" Asty to wszystko skończyło się dobrze i Siódemka wygrała ten mecz choć to chyba nie po Jej/Jego myśli.
Mów za siebie, proszę.

Sportowa relacja z Legionowa (miasto ok 50tys mieszkańców) w ogólnopolskiej telewizji to rzecz rzadko spotykana. Relacje to szansa dla mniejszych osrodków na wypromowanie się i walkę z gigantami branży :) Osobiscie bardzo czekam na sponsora tytularnego dla naszej pięknej hali sportowej.

Dziewczyny brawo. Widze na zdjęciach ze zagrała Michajlenko. Lalek i Studzienna poszli tym razem po rozum do głowy i wystawili nasze największe armaty. Mecz z AZS ogladałem na żywo i uważam, ze to była porażka taktyczna. Lalek na siłę eksploatuje Chojnacką a dziewczyna nie zawsze jest w stanie sprostać wyzwaniu.
Z punktu widzenia promocji miasta masz racje i troche sie zapedzilem ale patrzac na sprawe z punktu widzenia kibica to zdecydowanie wolimy byc na meczu niz ogladac go w TV.
krzysiu
Posty: 5487
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: krzysiu »

Matlak nie jest już trenerem Atomu Trefla Sopot - powody na razie nieznane.
Streeter
Posty: 7441
Rejestracja: 20 wrz 2011, o 20:49
Płeć: M
Lokalizacja: Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2012/13

Post autor: Streeter »

krzysiu pisze:Matlak nie jest już trenerem Atomu Trefla Sopot - powody na razie nieznane.
Dziwne, przecież wyniki jak na potencjał Atomu nie są wcale złe. Przykro się robi, że było nie było najlepszy obok Niemczyka polski trener kobiet jest ostatnimi laty traktowany na siatkarskim podwórku jak śmieć.
#ŁączyNasSiatka

Aktualne składy wielu lig siatkarskich:

http://laczynassiatka.pl
Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Re: Sezon 2012/13

Post autor: madlark »

Streeter pisze:
krzysiu pisze:Matlak nie jest już trenerem Atomu Trefla Sopot - powody na razie nieznane.
Dziwne, przecież wyniki jak na potencjał Atomu nie są wcale złe. Przykro się robi, że było nie było najlepszy obok Niemczyka polski trener kobiet jest ostatnimi laty traktowany na siatkarskim podwórku jak śmieć.
Podobno nie do końca dogadywał się z dziewczynami albo one z nim.
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
OlaMleko
Posty: 2348
Rejestracja: 12 lip 2008, o 14:58
Płeć: K

Re: Sezon 2012/13

Post autor: OlaMleko »

Na Orlen Lidze znam się średnio, ale nie sądzicie, że Atom to ogólnie jakiś organizacyjny niewypał? Pamiętam, że były głośne afery z niewypłacalnością, problemy kadrowe, teraz takie wyrzucenie ważnej postaci... Burdel straszny.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”