Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

Karolina Suwińska pojawiła się w kręgu zainteresowań Budowalnych Toruń tym samym Gedania jak na razie nie dokonała żadnego transferu, a Ewa Kasprów jak pisze Ewa może być dobrą zmienniczką dla Mileny Sadurek.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

Robercie to info o przejściu Karoliny "wisi" w transferach niemal od samego początku i jest mocno nieaktualne.

Zawodniczka ta zagra w przyszłym sezonie w barwach Alpatu Gdynia.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

Marta Siwka z Gedanii jest bliska podpisania kontraktu z Piastem Szczecin więcej na http://ligowiec.net/news/16446-siwka-blisko-piasta.html
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

http://miasta.gazeta.pl/trojmiasto/1,35 ... nerga.html

Nie związane bezpośrednio ze sportem, ale pokazuje część prawdy o sponsoringu Energi.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

Czegoś tu nie rozumię mAt- pomiędzy klubem a sponsorem był jeszcze pośrednik, który kasował za nic pieniądze? Nie dziwi mnie teraz, że coś nie tak było. Dziwne to wszystko i coraz bardziej zagmatwane. Poza tym dlaczego spnsor Energa nie zwrócił się bezpośrdenio do Gedanii tylko postawił Czarnego Tulipna?? jako pośrednika - chory układ.
Ostatnio zmieniony 15 sie 2008, o 18:13 przez Robert, łącznie zmieniany 1 raz.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

Robercie wiesz tyle co ja. Poczytaj komentarze pod artykułem. Nie dziwię się czemu tak prężnie Energa daje kasę na inne kluby, które godziły się na oddawanie części funduszy. Może Gedania nie chciała tego robić i dlatego została "ukarana"? Gdybać można, ale trzeba poczekać na jakieś oficjalne stanowisko np. prokuratury.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

mAt szkoda tylko, że własnie przez takie działania nieodpowiednich ludzi, którzy nie są oddani sportowi, których nie interesuje sportowa rywalizacja, emocje i promocja zarówno miasta jak i własnej firmy zabija się sport. Tacy ludzie powinni mieć zakaz sponsorowania, a co najważniejsze kontaktów ze sportem. To mnie boli i to jest dla mnie niezrozumiałe. Zobacz najpierw Kalisz, teraz Gdańsk można zadać pytanie kto nastepny.

Komentarze bardzo trafne - podpisuję się pod nimi.
gruby
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 05:25

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: gruby »

Ewa Kasprow w farmutilu :|
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

gruby pisze:Ewa Kasprow w farmutilu :|
Jesteś szybki jak policja :)

O tym była mowa na poprzedniej stronie forum. Czytaj na przyszłość i nie powielaj info.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

Pisaliśmy o tym wcześniej i teraz warto ten temat poruszyć jak występ naszej reprezentacji wpłynie na ewentulanych sponsorów, na ich podejście do siatkówki damskiej, na ewentualne sponsorowanie klubów? Oby tylko ta słabnąca z sezonu na sezon LSK jeszcze bardziej się nie stoczyła w dół.

Mielec nadal "czeka" na panią Kingę Zielińską i daje jej ostatnią szansę? Cóż sprawa tej zawodniczki przypomina "czeski film" - wiem, że nic nie wiem. Działacze z Mielca twierdzą, że podpisała kontrakt zawodniczka ówi co innego więc sprawa rozstrzygnie się zapewne w PZPS....
Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: virus304 »

Mielec nadal "czeka" na panią Kingę Zielińską i daje jej ostatnią szansę? Cóż sprawa tej zawodniczki przypomina "czeski film" - wiem, że nic nie wiem. Działacze z Mielca twierdzą, że podpisała kontrakt zawodniczka ówi co innego więc sprawa rozstrzygnie się zapewne w PZPS....
może i czeski film, tylko co będzie jak wróci? To w zespole będzie 13 zawodniczek, a o ile mi wiadomo to w meczu mozę wystąpić jedynie 12? Więc co jedna będzie siedziała na trybunach? A też mi się nie chcw wierzyć, ze Stal stać na opłacenie 13 zawodniczek!!


P.S. A może ktoś z Bydgoszczy napisać czy Kinga dalej trenuje z Centrostalem?
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: jasson »

Ja też w sprawie Mielca...

Pojawiają się opinie w mieleckim klubie że Stal po cichu liczy na medal. Cieszę się że ten zasłużony klub wychodzi na prostą ale nie popadajmy w przesadę. Rok temu też mówiono o czwórce a skończyło się jak zwykle - miejsce ósme. Teraz do zespołu doszły dwie zawodniczki z I ligi, jedna z zespołu który do tej ligi spadł oraz jedna z zespołu którego praktycznie już nie ma... Popatrzmy chłodnym okiem na możliwości. Wiem, że Gedania nie ma zespołu, Gwardia i Pałac to beniaminki ale pozostałe zespoły na dziś wyglądają lepiej od Stali a ambicja mają skromniejsze.
Awatar użytkownika
virus304
Posty: 54
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 13:19
Płeć: M
Lokalizacja: Mielec
Kontakt:

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: virus304 »

Tak właśnie nakręcają panowie z Echa Dnia.
Awatar użytkownika
sensi
Posty: 63
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:38
Płeć: K
Lokalizacja: Piła/Poznań
Kontakt:

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: sensi »

Robert pisze:Mielec nadal "czeka" na panią Kingę Zielińską i daje jej ostatnią szansę? Cóż sprawa tej zawodniczki przypomina "czeski film" - wiem, że nic nie wiem. Działacze z Mielca twierdzą, że podpisała kontrakt zawodniczka ówi co innego więc sprawa rozstrzygnie się zapewne w PZPS....
Robert,
już dawno miałam coś napisać na ten temat, ale zawsze coś mnie hamowało. Teraz sobie jednak na to pozwolę - nieładnie z Twojej strony i nie tylko z Twojej, że oceniasz sytuację w jakiej znalazła się Kinga na podstawie mediów, czyli wiadomości z drugiej ręki. Skąd pewność, że Kinga podpisała kontrakt? Przykro mi czytać te "osądzające" wypowiedzi i to nie tylko z tego powodu, że ją znam. Po prostu, nie można kogoś postawić pod ścianą bezpodstawnie a ja mam wrażenie, że tak się dzieje. Tak naprawdę tylko ona i prezes Mielca wiedzą jak się ma sprawa. Dajcie sobie proszę w końcu spokój z tymi spekulacjami. Czas pokaże.

virus304 pisze:P.S. A może ktoś z Bydgoszczy napisać czy Kinga dalej trenuje z Centrostalem?
tak, trenuje.


Pzdr
Sensi
Miłościwie panująca Anna Maria Katarzyna I Sensi :P
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: jasson »

Też jestem zdania że to Robert sam podgrzewa atmosferę przepisując informacje ze strony głównej...
Robercie, piszesz kolejny post o tym samym znaczeniu. Podobnie było z tematem Gedanii czy Poznania - musiał Ci ktoś zwrócić uwagę byś przestał pisać o "beauty teamie". I okazało się że ku Twej niewiedzy Poznań właśnie dogadywał się z Bydgoszczą. Czy naprawdę uważasz że zawodniczka Zielińska świadomie podpisała dwie umowy? Że w Bydgoszczy trenują zawodniczkę którą zaraz liga zawiesi? Wcale nie musi być tak jak chce Mielec. A może to prezes Grzanka się myli i gdy okaże się że nie ma racji to nagle powie że puścił Zielińska do Pałacu bo nie chciał hamowac jej rozwoju...
Ja do czasu oficjalnego stanowiska zawodniczki w tej sprawie głosu nie zabiorę.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

jasson pisze: Wiem, że Gedania nie ma zespołu, Gwardia i Pałac to beniaminki ale pozostałe zespoły na dziś wyglądają lepiej od Stali a ambicja mają skromniejsze.
Nie chcecie spekulować o Zielińskiej to nie piszcie też o tym, że nie ma składu w Gdańsku. Poczekajcie do września, może wtedy będzie coś więcej wiadomo. W nieoficjalnych rozmowach mówi się o zawodniczkach i byłyby to powroty do Gedanii.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Robert »

Jeśli obraziłem zawodniczkę to przepraszam, a informację czerpię z lokalnych gazet typu; Super Nowości, czy Nowiny. W przyszłości skomentuję tylko potwierdzone i pewne informacje.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: jasson »

mAt pisze: Nie chcecie spekulować o Zielińskiej to nie piszcie też o tym, że nie ma składu w Gdańsku. Poczekajcie do września, może wtedy będzie coś więcej wiadomo. W nieoficjalnych rozmowach mówi się o zawodniczkach i byłyby to powroty do Gedanii.
Na temat Gedanii nie spekulujemy - faktem jest jednak że zespół (na razie) nie ma składu na PLK. A to Ty kolego spekulujesz kto dojdzie do Gedanii we wrześniu (rzekome powroty). Pamiętaj, nieoficjalne rozmowy to zazwyczaj są spekulacje :)
spioch
Posty: 57
Rejestracja: 11 kwie 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: spioch »

Witam
Co do Zielińskiej ma pospisany kontrakt z Centrostalem natomiast ze Stalą miała umowę wstępną z którj stal się nie wywiązała. Z całym szacunkiem ale Centrostal to jeden z lepiej poukładanych klubów w polsce pod względem przestrzegania regulaminów co do Gedani bez komentarza. Acha w tym sezonie bydgoszczy bym nie skreślał młodość plus rutyna z reguły znaczy sukces pozdrawiam wszystkich ale piszczie konkrety a nie za przeproszeniem bzdury
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

Owszem to są jakieś spekulacje, ale nie mogę już znieść za przeproszeniem "pieprzenia" jaki to zły skład ma Gedania. Brakuje środkowej i rozgrywającej, a pozostały skład bez zmian. Mam rozumieć, że zespół po wzmocnieniach we wrześniu może tylko liczyć na spadek, tak? Czyli wg Was liga się nieźle wzmocniła, bo zespół który zajął rok temu 6. miejsce ma teraz spaść.

To w takim razie ja od dziś zacznę wypisywać, że składu na PLK nie ma Gwardia i Pałac. To takie same pierdoły jakie Wy piszecie o Gedanii.

Zaczekajcie do września. Jeśli transfery nie dojdą do skutku to możecie sobie pisać co chcecie. Na tę chwilę to Wy guzik wiecie co się dzieje w Gdańsku.

Niestety jestem w takiej sytuacji, że nie mogę nic napisać dopóki klub nie da oficjalnego info.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: jasson »

mAt, nie denerwuj się. Wystarczy popatrzeć na listę transferową by każdy kibic Gedanii złapał się za głowę. A jeszcze wycofał się sponsor. Na dziś więc to Gedania jest pierwsza do spadku. Ale jeśli - tak jak mówisz - dojdzie do wzmocnień to sytuacja ulegnie zmianie (choć rozgrywająca i środkowa to może być trochę za mało). Mówimy o stanie faktycznym, nie po to by kogoś wkurzać. Nie uważam też że Pałac i Gwardia mają o wiele lepsze składy. Mam nadzieję że każdy z tych klubów jeszcze się wzmocni bo na tym skorzysta cała liga.

Wcale bym się nie zdziwił gdyby rację w sprawie Zielińskiej miał spioch, choć w przeszłości kilka razy się mylił. Umowa wstępna to nie jest umowa główna i być może to prezes Grzanka wyjdzie z tej sytuacji jako przegrany. Czas pokaże...
matiss
Posty: 17
Rejestracja: 25 maja 2008, o 11:21

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: matiss »

Do Dąbek,gdzie trenuje zespół Piły dołączyły M.Sadurek i A.Bednarek http://www.tygodniknowy.pl
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: evija »

Z bydgoskiej strony o kwestii Kingi Zielińskiej:

za Gazetą Pomorską:

Zielińska trenuje
Małe zamieszanie zrobiło się wokół Kingi Zielińskiej. W poprzednim sezonie siatkarka grała w AZS AWF Poznań i początkowo zadeklarowała chęć gry w Stali Mielec. Trenuje jednak od początku przygotowań z Centrostalem, a działacze mieleccy twierdzą, że mają podpisany kontrakt i grozili nawet zawieszeniem zawodniczki. Okazało się jednak, czego Kinga nie była świadoma, że jej macierzystym klubem pozostaje cały czas Lublin, z którego trafiła do SMS-u Sosnowiec (była reprezentantką Polski juniorek), a potem do AZS Poznań.

Zawodniczka rzeczywiście rozmawiała ze Stalą, ale zgodę macierzystego klubu ma Centrostal i wszystko wskazuje na to, że będzie grała w Bydgoszczy.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: pek »

mAt pisze:Poczekajcie do września, może wtedy będzie coś więcej wiadomo. W nieoficjalnych rozmowach mówi się o zawodniczkach i byłyby to powroty do Gedanii.
Bełcik, Rosner i Jagodina?
To żart z gatunku tych, które nikogo nie śmieszą (zwłaszcza w Gdańsku). Może chociaż Reimus?
A przy okazji - czy Bernadetta Leper-Chojnacka skończyła już karierę?
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

Żadna z nich.

W poniedziałek ma się pojawić na testach rozgrywająca zza wschodniej granicy.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Albertos
Posty: 5
Rejestracja: 5 sie 2008, o 13:05
Płeć: M

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: Albertos »

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: jasson »

Po pierwsze ten wywiad ukazał się na Strefie 9 godzin przed Twoim wpisem a po drugie na podstawie wypowiedzi A. Kosmatki ciężko wywnioskować czy Hendzel już podpisała kontrakt w Pile skoro AZS Białystok uważa że tego nie może zrobić...
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: evija »

Pozwolę sobie wrzucić ciekawy tekst o Kinga Zielińska Gate ;)

"Awantura o Kingę"

Rynek transferowy podczas tegorocznej letniej przerwy w żeńskich rozgrywkach siatkarskich jest wyjątkowo zatłoczony, a zmiany - liczne. Nie brakuje również międzyklubowych spięć. Przyczynami są, niemal tradycyjnie, kwestie kontraktu i przynależności klubowej zawodniczek. Niespodziewanie, w tę grę został włączony GCB Centrostal Bydgoszcz, który do tej pory skutecznie unikał jakichkolwiek nieścisłości transferowych. Gra idzie o sporą, ale przede wszystkim perspektywiczną stawkę, bowiem punktem zapalnym okazała się była reprezentantka Polski juniorek Kinga Zielińska.

Wtorek, 29 lipca - siatkarki bydgoskiego zespołu rozpoczynają przygotowania do zmagań w PlusLidze Kobiet. Największym zaskoczeniem do tego momentu była właśnie informacja o tym, że podopieczne Piotra Makowskiego zagrają jednak w ekstraklasie na mocy porozumienia z AZS-em AWF-em Poznań. Klub ze stolicy Wielkopolski nie podołał wyzwaniu finansowemu, które stawia najwyższa klasa rozgrywkowa. W ten sposób do grona klubów walczących o medale mistrzostw Polski powróciły zawodniczki z Bydgoszczy.

Działacze Centrostalu doskonale zdawali sobie sprawę, że wcześniej budowali skład z myślą o walce w pierwszej lidze i awansie do PLK (poprzednie Liga Siatkówki Kobiet). Dlatego też na pierwszym treningu pojawiły się zawodniczki nieawizowane we wcześniejszych komunikatach klubowych, w tym przyjmujące Tatiana Hardzejewa oraz Kinga Zielińska. Miały one nie tylko odpowiadać za jakość odbioru zagrywki, ale także zwiększyć potencjał ofensywny Centrostalu.

Poszukiwany, poszukiwana...

Dość niespodziewanie swoje pretensje do Zielińskiej zgłosiła Stal Mielec. Włodarze mieleckiego klubu twierdzili, że mają z 20-letnią siatkarką podpisany roczny kontrakt. "Jeżeli nie stawi się na pierwsze zajęcia z naszą drużyną, wówczas wyciągniemy wobec niej odpowiednie konsekwencje." - te słowa prezesa Stali Mariana Grzanki stały się punktem przyłożenia do całego zamieszania wokół utalentowanej wychowanki TPS-u Lublin.

Już na samym starcie okazało się, że sprawa jest zawikłana, a zamieszane w nią są aż cztery kluby! Poprzedni sezon Zielińska spędziła w AZS-ie Poznań. Zagrała nawet w spotkaniu osiemnastej kolejki fazy zasadniczej LSK z Centrostalem. Wygrana poznanianek 3:1 oznaczała, że bydgoski klub musiał walczyć w barażach o utrzymanie z AZS-em Białystok (przegrał je i opuścił ekstraklasę). Mimo że przywdziewała barwy poznańskiej drużyny, formalnie pozostawała siatkarką TPS-u. "Klub z Poznania do listopada 2007 roku zobowiązał się zapłacić nam kwotę odstępnego za Kingę. Nie wywiązał się z tego terminu, więc prolongowaliśmy go do końca sezonu. Dzięki temu zawodniczka nadal mogła grać, rozwijać się i otrzymywać stypendium." - tłumaczy Jacek Rutkowski, prezes i trener lublińskiego klubu.

Sezon się skończył, a pieniądze na konto TPS-u nie wpłynęły. W związku z tym siatkarka zobowiązana była reprezentować barwy macierzystego klubu. Wówczas do batalii o młodą przyjmującą włączyła się Stal Mielec. Już w pierwszej połowie lipca pojawiła się informacja o tym, że Kinga Zielińska przywdzieje koszulkę ósmej drużyny LSK. Tym większe było zaskoczenie, gdy 20-letnia przyjmująca podjęła treningi z Centrostalem. "Zdaję sobie sprawę, że jest młodą siatkarką, ale obowiązują pewne zasady. Mimo ważnego kontraktu z nami, bierze udział w zajęciach innego klubu. To niedopuszczalne. Rozważam możliwość zawieszenia jej w prawach zawodniczki." - komentuje prezes Grzanka. Skąd więc takie nieścisłości przy transferze byłej reprezentantki Polski w kategorii juniorek?

"Najprawdopodobniej wynika to z tego, że Kinga myślała, że jest zawodniczką poznańskiego AZS-u. Tymczasem okazało się, że nadal jej karta należy do TPS-u i to z nim podjęliśmy rozmowy." - wyjaśnia wiceprezes Klubu Sportowego Pałac i menedżer GCB Centrostalu Waldemar Sagan. Słowa przedstawiciela bydgoskiego klubu potwierdza Jacek Rutkowski: - "Podjęliśmy rozmowy z działaczami z Bydgoszczy. Jestem dobrej myśli i będę robił wszystko, aby Kinga zagrała w Centrostalu."

Argumenty te nie przekonują prezesa Grzanki, który upiera się, że po sezonie 2007/2008 Zielińska była wolną zawodniczką i na mocy nowego kontraktu powinna występować w zespole z województwa podkarpackiego. Z drugiej strony przyznaje, że "słyszał o wykupieniu karty zawodniczki przez AZS AWF Poznań", ale "nie dotarł do szczegółów tej transakcji". "Prezes Grzanka myli się." - odpowiada Rutkowski. - "Nadal mieliśmy prawa do tej siatkarki. Zaproponowaliśmy Stali kwotę ekwiwalentu, na którą druga strona nie zgodziła się. Włodarze z Mielca nie pofatygowali się do nas osobiście na rozmowę, więc sprawy aktualnie nie ma."

Kon(t)rakt o różnych obliczach

Rozbieżności występują także przy interpretacji zapisów kontraktu, na który powołuje się mielecki klub. Zdaniem Mariana Grzanki, umowa parafowana przez Zielińska jest wystarczającą postawą do tego, aby uważać ją za "stalówkę". Zupełnie inaczej sprawę widzi Jacek Rutkowski, który poddaje w wątpliwość ważnośc umowy wysłanej faksem, ale także dyskwalifikuje klub z Mielca z powodu braku rozmów na linii Stal - TPS. "Z moich informacji wynika, że Kinga Zielińska podpisała wstępną umowę, a następnie poinformowała, że rezygnuje z wcześniejszych ustaleń." - dodaje z kolei Waldemar Sagan.

Wydaje się, że posunięcia poszczególnych stron sporu pozwalają rozjaśnić sytuację młodej zawodniczki i Centrostal jest bliski sfinalizowania rozmów z TPS-em. "Trener Piotr Makowski zainteresował się nią już kilkanaście miesięcy temu podczas towarzyskiego turnieju w Łodzi. Chciał być lojalny wobec wszystkich, choć mógł tę sprawę przegrać." - kończy prezes Rutkowski.

Zielińska trenuje nadal z bydgoskim zespołem. Uczestniczyła również w obozie w Zakopanem, z którego bydgoszczanki wróciły kilka dni temu. W sobotę Centrostal wyjeżdża na kolejne zgrupowanie - tym razem siatkarki będą korzystały z gościnności Centralnego Ośrodka Sportu w Cetniewie. Wszystko wskazuje na to, że 20-latki na nim nie zabraknie...

źródło: Sportowa Bydgoszcz

Wychodzi na to, jak to często w życiu, że sprawa nie jest tak czysta i klarowna jakby mogło się wydawać, a nawet bardziej zawiła niż mogliśmy przypuszczać. Jeśli 4 kluby są wmieszane to już dość sporo.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
PALACFAN
Posty: 38
Rejestracja: 2 cze 2008, o 23:44

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: PALACFAN »

Mnie jednak martwi fakt, że ta zawodniczka nie wiedziała z jakim kubem podpisała kontrakt :D Sytuacja karygodna.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Transfery w LSK przed sezonem 2008/09

Post autor: mAt »

Od dzisiaj w Gdańsku przebywa na testach rozgrywająca kadry Białorusi. Ma zostać do końca tygodnia, a w środę z Wiką (nie Marcinem, lecz Białorusinką) Gedania zagra sparing z Rumią.

Kolejne zawodniczki mają przybyć do Gdańska przed turniejem przedsezonowym, który odbędzie się w pod Gdańskiem w miejscowości Żukowo. Prawdopodobnie tam swoje mecze będzie rozgrywała Gedania.

Jeśli Wika nie przypadnie do gustu trenerom, to na turniej przyjedzie inna rozgrywająca, która kiedyś już grała w Gdańsku. Robercie powinieneś ją kojarzyć z występów w I lidze.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”