Okienko transferowe 2009

Florian
Posty: 161
Rejestracja: 6 kwie 2009, o 16:29
Płeć: M

Okienko transferowe 2009

Post autor: Florian »

Jak widać sezonu jeszcze nie koniec ale zespoly juz myslą o kolejnym sezonie.
Gwardia pozyskała wczoraj nową siatkarkę. Jest nią 18-letnia Dominika Sobolska, która ostatnio grała w Belgii. Za sobą ma także występy w tamtejszej kadrze juniorek. Ma 198 cm i gra jako środkowa. Pozyskanie Sobolskiej to pierwszy transfer klubu z Krupniczej, ale nie ostatni. Na pewno Gwardia będzie chciała sprowadzić rozgrywającą, tak by w składzie była wartościowa zmienniczka dla Marty Haładyn. Niewykluczone, że klub sfinalizuje jeszcze sprowadzenie doświadczonej przyjmującej.
Gwardia Wroclaw bedzie reprezentowac nasza lige w przyszlorocznej edycji pucharowej. Nie wiadomo jednak czy bedzie to puchar CEV czy Challenge Cup. W Europie zagra rowniez 6 ekipa z PlusLigi, bo Bana od Cev dostał Bydgoscz.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

Z tematem okienka proponuję poczekać do końca ligi by nie robić zamieszania. Wiem że kluby pierwsze ruchy już wykonują (nie tylko wspomniana tu Gwardia) ale wstrzymajmy się do końca miesiąca...

Czy zagra 5 zespołów to się okaże. W tym sezonie też miała wystąpić pierwsza piątka ale Calisia i Dąbrowa się wycofały. Podejrzewam że środki na puchary na pewno znajdą się w Bielsku, Muszynie i Pile. Czy jeszcze we Wrocławiu i Dąbrowie? A może ktoś inny będzie chciał zagrać? Gedania pewnie nie. Może Białystok lub Mielec...
diablos
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 08:13
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: diablos »

W Pile szykuje się kolejna rewolucja.Po odejściu Matlaka zespół mają opuścić:Frąckowiak :< ,Hendzel :< ,Wojtowicz,Sadurek,Kaczorowska :< i możliwe,że Maj :< .Myślę,że Kaczorowską zastąpi Kucharska(jeśli zostanie).Możliwe,że zespół zasili Ania Woźniakowska.Jeżeli M.Sadurek-Mikołajczyk odejdzie,myślę,że zastąpi ją M.Godos.Za A.Hendzel(chociaż może zostać)proponuję Z.Efimienko albo K.Gajgał.I myślę,że jeśli K.Gajgał zasili Piłę,to Hendzel odejdzie do B-B.Za Wojtowicz hmmm...Kaczor?Co do Maj raczej zostanie.Chociaż krążą plotki co do jej odejścia.

diablos.
gosiaczek_81_D
Posty: 4
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 10:17
Płeć: K
Lokalizacja: Złotów

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: gosiaczek_81_D »

Z tego co ja wiem to w Pile trzon zespołu ma zostać ten sam, Sadurek nie odjedzie, Maj ma jeszcze ważny kontrakt przez rok, Godos i Woźniakowska owszem mają przyjść,ale Godos za Kasprów a nie za Sadurek. Ponadto być może Świeniewicz zagra w barwach Pilskiego klubu, więc mają być tylko drobne zmiany w zespole. A co do Frąckowiak to niech idzie, nis specjalnego nie wniosła do zespołu.
diablos
Posty: 8
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 08:13
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: diablos »

Nic nie wniosła.Owszem.Ale nie mogła.Niby kontuzja ale ja jednak coś nie wierze w to.Ile można leczyć złamanego palca.Kinga Zielińska po dwóch operacjach już gra więc?W sumie to Świeniewicz by się przydała,ale czy nie zakończy już kariery?
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: prokonstal »

Diablos, a te informacje o Efimienko, Gajgał, czy tych wcześniejszych są poparte choćby jakimiś plotkami czy to tylko TWOJE propozycje :D ?
Awatar użytkownika
ewcia470
Posty: 2
Rejestracja: 13 kwie 2009, o 10:57
Płeć: K
Kontakt:

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: ewcia470 »

coś tam kiedyś chyba o tym mówiono, ale niewiele, to się dopiero okaże, jeżeli na pewno przyjdą i zasilą pilski klub :)
na pewno by chcieli, żeby te panie przyszły do Piły ;]
"Nikomu nie wolno drżeć przed nieznanym,
gdyż każdy jest w stanie zdobyć to,
czego pragnie i to, czego mu potrzeba.."
~Paulo Coehlo~
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

diablos pisze:W Pile szykuje się kolejna rewolucja.Po odejściu Matlaka zespół mają opuścić:Frąckowiak :< ,Hendzel :< ,Wojtowicz,Sadurek,Kaczorowska :< i możliwe,że Maj :< .Myślę,że Kaczorowską zastąpi Kucharska(jeśli zostanie).Możliwe,że zespół zasili Ania Woźniakowska.Jeżeli M.Sadurek-Mikołajczyk odejdzie,myślę,że zastąpi ją M.Godos.Za A.Hendzel(chociaż może zostać)proponuję Z.Efimienko albo K.Gajgał.I myślę,że jeśli K.Gajgał zasili Piłę,to Hendzel odejdzie do B-B.Za Wojtowicz hmmm...Kaczor?Co do Maj raczej zostanie.Chociaż krążą plotki co do jej odejścia.

diablos.

Dobry ubaw miałem czytając to co napisał kolega.

Dowiedz się najpierw kto ma ważny kontrakt na przyszły sezon a dopiero potem wypisuj na forach rewelacje, które mają przyciągnąć uwagę czytelników na Twoją osobę.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: ark »

a ja ciekaw jestem czy Piłę będzie stań na Świeniewicz skoro 2 lata temu nie stać na Nią było Bielska?
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Sezon trwa do (o ile się nie mylę) 31 maja 2009. (Tak było w ubiegłym sezonie). Do tego czasu zawodniczki mają podpisane kontrakty. Pisanie czegokolwiek na temat np. że zawodniczka x przechodzi do klubu A, a zawodniczka y do klubu C. jest głęboko nie na miejscu i samej zawodniczce, czy klubowi wyrządzi (przyniesie) więcej niepotrzebnego zamieszania i zawirowania. Proszę piszmy tylko o sprawdzonych i potwierdzonych transferach, a nie o rzeczach, które ktoś gdzieś usłyszał, bo powiedział mu ktoś....

Co do europejskich pucharów. W DG trener powiedział, że występ na europejskiej arenie będzie zależał od budżetu. Przez takie występy nieźle można sobie podkopać budżet i zrujnować finanse. Wcale się nie zdziwię, jak zrezygnuje czy to Gwardia, czy to DG, a wystartuje Mielec lub Białystok. Występy w europejskich pucharach kosztują i to sporo, a zysków z tego nie ma. Dlatego mierz siły na zamiary.

Z Bydgoszczą to nie fair zagrała CEV, bo na zdrowy rozsądek Chabarowsk nie leży w europejskiej części Rosji, tylko azjatyckiej. Dlatego nie zdziwiło mnie zachowanie działaczy z Bydgoszczy, ze podziękowali za wyjazd, który kosztowałby ich klub 80 tys. PLN. Z drugiej strony Bydgoszcz chciała grać w Moskwie mecz z Chabarowskiem, ale z kolei nie zgodził się na to Chabarowsk. W piłce kopanej nie ma takich dylematów i tutaj działaczom z CEV proponuję spojrzeć na mapę Świata, żeby mogli oceniać, gdzie jakie miasto leży.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mAt »

Robert młodym nie wytłumaczysz, że pisanie plotek lub co gorsza kłamstw nie robi na innych wrażenia.

Sezon kończy się po ostatnim meczu, ale tylko dla tych którzy grają. Kalisz już może ogłaszać co będzie porabiał, jak i jego zawodniczki, które nie są związane kontraktem z klubem. Pisanie takich "pierdół" mija się zupełnie z celem tym bardziej, że chociażby w ekipie zawodniczek niby to odchodzących z Piły dwie mają ważny kontrakt.

ark nie wiadomo. Dwa lata temu była trochę inna sytuacja niż teraz.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

diablos pisze:W Pile szykuje się kolejna rewolucja. (...) Za A.Hendzel(chociaż może zostać) proponuję Z.Efimienko albo K.Gajgał. (...)
Zwróćcie uwagę na słowo "proponuję" - ta lista to po prostu lista życzeń nowego forumowicza.
mAt pisze: Pisanie takich "pierdół" mija się zupełnie z celem tym bardziej, że chociażby w ekipie zawodniczek niby to odchodzących z Piły dwie mają ważny kontrakt.
Zgadzam się, to pierdoły. Tymbardziej że z tej "listy przychodzących" część ma ważne kontrakty w swoich klubach i na pewno do Piły ani nigdzie indziej nie pójdą. Spekulować to można o zawodniczkach Kalisza, które jako jedyne skończyły sezon i są wolne. Woźniakowską i Godos chciałoby pewnie kilka klubów z czołówki. O resztę walki nie będzie...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Zgadzam się z Tobą jasson. W chwili obecnej to o dwóch w/ w zawodniczkach można spekulować - w jakich klubach zagrają, reszta to temat tabu i jak dla mnie do 31 maja 2009 nie usłyszymy nic konkretnego i dla mnie na chwilę obecną temat jest zamknięty.

Chciałbym aby w tym temacie (choć nie powinienem tego poruszać w tym miejscu - tylko w 1 lidze) wypowiedzieli się również kibice z Kalisza. Otóż Calisia spadła do 1 ligi, a do 2 ligi awansowała drużyna MKS Calisia Kalisz. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na tym forum odnośnie następujących kwestii:
- czy oba kluby zamierzają wystartowac w rozgrywkach? (odpowiednio 1 liga i 2 liga)
- czy istnieje groźba, że Calisia która spadła z LSK nie przystąpi do rozgrywek ze względu na finanse?
- czy może w końcu dojdzie do połączenia dwóch klubów?
prokonstal
Posty: 114
Rejestracja: 22 lut 2009, o 13:15
Płeć: M
Lokalizacja: Szczecin

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: prokonstal »

Oprócz Godos i Woźniakowskiej niezłym kąskiem może być też libero Marta Khuen-Jarek.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

Robert pisze:W chwili obecnej to o dwóch w/ w zawodniczkach można spekulować - w jakich klubach zagrają, reszta to temat tabu i jak dla mnie do 31 maja 2009 nie usłyszymy nic konkretnego i dla mnie na chwilę obecną temat jest zamknięty.
Otóż nie do końca. Kontrakty są różne: kończą się 30 kwietnia, 31 maja, 30 czerwca, a nawet są takie które kończą się 1-2 tygodnie po ostatnim ligowym meczu - każdy kontrakt jest przecież indywidualnie formułowany.
Robert pisze:Chciałbym aby w tym temacie (choć nie powinienem tego poruszać w tym miejscu - tylko w 1 lidze) wypowiedzieli się również kibice z Kalisza. Otóż Calisia spadła do 1 ligi, a do 2 ligi awansowała drużyna MKS Calisia Kalisz. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na tym forum odnośnie następujących kwestii:
- czy oba kluby zamierzają wystartowac w rozgrywkach? (odpowiednio 1 liga i 2 liga)
- czy istnieje groźba, że Calisia która spadła z LSK nie przystąpi do rozgrywek ze względu na finanse?
- czy może w końcu dojdzie do połączenia dwóch klubów?
Nie jestem z Kalisza ale wyjdę przed szereg. Calisia niech najpierw spłaci poprzednie sezony a dopiero później niech przystępuje do rozgrywek bo robić kolejne długi nie ma sensu. Oczywiście można się dogadać z wierzycielami i rozłożyć długi na raty ale gdy to nie nastąpi proponuję wystawić jeden zespół w 2 lidze i zacząć od nowa.
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: ark »

Robert pisze:Z Bydgoszczą to nie fair zagrała CEV, bo na zdrowy rozsądek Chabarowsk nie leży w europejskiej części Rosji, tylko azjatyckiej. Dlatego nie zdziwiło mnie zachowanie działaczy z Bydgoszczy, ze podziękowali za wyjazd, który kosztowałby ich klub 80 tys. PLN. Z drugiej strony Bydgoszcz chciała grać w Moskwie mecz z Chabarowskiem, ale z kolei nie zgodził się na to Chabarowsk. W piłce kopanej nie ma takich dylematów i tutaj działaczom z CEV proponuję spojrzeć na mapę Świata, żeby mogli oceniać, gdzie jakie miasto leży.
rzuć Robert okiem na mapę a zobaczysz, że większość tureckich drużyn też jest w Azji :P ... albo decyduje się i ponoszę koszty związane z meczami z drużynami zgłoszonymi do niego albo nie

po prostu Bydzia miała pecha, że wpadła na Chabarowsk
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: evija »

No dobrze, ale w Turcji to różnica jest niewielka, Eczacibasi i Fenerbace to przecież Stambuł, jedynie Turk Telekom - Ankara jest dalej, ale jak to ma się do dystansu Moskwa-Chabarowsk 9 000 km, grać ze 100 km jak nie mniej od chińskiej granicy? Teneryfa też do Europy za bardzo się nie zalicza, ale miejmy rozsądek...
Trudno...
sorry za OT
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: ark »

Azja to Azja ... jak wszyscy to wszyscy :P ... poza tym tylko część Stambułu leży w Europie i to ta mniejsza ;)

Bydgoszcz jak i każda europejska drużyna jest i tak w niezłej sytuacji bo musi do Chabarowska czy Nowosybirska (mężczyźni) jeździć tylko na jeden mecz a zawodniczki czy zawodnicy tych dwóch drużyn znacznie częsciej wyjężdzaja do Europy zwłaszcza, że to nie ich pierwszy sezon w europejskich pucharach , poza tym mają tez ligę gdzie na każdy mecz latają po kilka tys km :)
jak kiedyś policzyłem Bydgoszcz podczas wszystkich wyjazdów w sezonie na mecze w PLK robi ok 6300 km w obie strony ... najdalej ma Białystok ok 8500 km więc nie narzekajcie :P

oki, sorki też za OT ... obiecuję, że juz nie będę :D
Awatar użytkownika
zakadam
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:52
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz - miasto ze wszystkich w Polsce najstarsze

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: zakadam »

Robert pisze:Chciałbym aby w tym temacie (choć nie powinienem tego poruszać w tym miejscu - tylko w 1 lidze) wypowiedzieli się również kibice z Kalisza. Otóż Calisia spadła do 1 ligi, a do 2 ligi awansowała drużyna MKS Calisia Kalisz. Chciałbym abyście wypowiedzieli się na tym forum odnośnie następujących kwestii:
- czy oba kluby zamierzają wystartowac w rozgrywkach? (odpowiednio 1 liga i 2 liga)
- czy istnieje groźba, że Calisia która spadła z LSK nie przystąpi do rozgrywek ze względu na finanse?
- czy może w końcu dojdzie do połączenia dwóch klubów?
przekonamy się 21 kwietnia co się wydarzy.. czekajmy spokojnie.
pozdrawiam
zakadam ;)
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: ark »

fragment wywiadu z Agatą Sawicką

"Pojawiło się sporo plotek, że po zakończeniu sezonu rozstajesz się z BKS-em. To prawda?

- Mnie na ten temat nic nie wiadomo (śmiech). Poważnie mówiąc, słusznie to ujęłaś - to plotki. Mam podpisany kontrakt z klubem na dwa lata i póki co nigdzie się nie wybieram. Nic mi też nie wiadomo, żeby klub chciał rozwiązać umowę ze mną, więc naprawdę informacje o moim odejściu są mocno przesadzone. Szkoda, że ludzie czasem nie myślą, co piszą anonimowo na forach internetowych, bo niejednokrotnie takimi plotkami mogą komuś zaszkodzić. Gdyby ktoś w klubie uwierzył, że prowadzę rozmowy z inną drużyną, mogłabym mieć duże nieprzyjemności. W każdym razie dementuję - nigdzie się nie wybieram i nie prowadzę rozmów z Budowlanymi Łódź. "


więcej na raprezentacji . net
Awatar użytkownika
zakadam
Posty: 40
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:52
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz - miasto ze wszystkich w Polsce najstarsze

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: zakadam »

http://anitachojnacka.pl/index.php?acti ... s=1&id=464
koniec SSK w Kaliszu..

przypomina mi to sytuację RTS Widzewa Łódź, który przekształcając się w spółkę z Robotniczego Towarzystwa Sportowego Widzew stał się Klubem Sportowym Widzew S.A. zostając jednak przy herbie klubowym w którym widnieje skrót RTS

Co u nas wymyślą zobaczymy. Mam nadzieję jednak, że herb zostanie taki sam tak jak wierzę w to, że zagramy w 1 lidze i sportowo a nie przy zielonym stoliku po rocznym występowaniu w 1 lidze awansujemy do PLK.
pozdrawiam
zakadam ;)
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

Post nie na temat ale się odniosę.

Mam nadzieję że Kalisz się nie podniesie. Jeśli ten zespół wystąpi w I lidze bez spłaty długów to proponuję zorganizować bojkot tego zespołu. Klub, który kilkudziesięciu osobom jest winien setki tysięcy złotych chce ogłosić upadłość, stworzyć się od nowa i wystąpić w miejsce poprzedniego - co najmniej w I lidze. A długów nie spłaci...
Ciekawe co na to zawodniczki które grały w tym klubie za darmo? Jeśli Kalisz zgłosi upadłość - zapraszam do ligi międzywojewódzkiej. Niech rozpoczynają od zera skoro nie potrafili zarządzać pieniędzmi i obiecywali budżet bez pokrycia. 4Ciekawe czy działacze też pracowali za darmo...
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Conrados »

jasson pisze:Jeśli ten zespół wystąpi w I lidze bez spłaty długów to proponuję zorganizować bojkot tego zespołu. Klub, który kilkudziesięciu osobom jest winien setki tysięcy złotych chce ogłosić upadłość, stworzyć się od nowa i wystąpić w miejsce poprzedniego - co najmniej w I lidze. A długów nie spłaci...
Ciekawe co na to zawodniczki które grały w tym klubie za darmo? Jeśli Kalisz zgłosi upadłość - zapraszam do ligi międzywojewódzkiej. Niech rozpoczynają od zera skoro nie potrafili zarządzać pieniędzmi i obiecywali budżet bez pokrycia. 4Ciekawe czy działacze też pracowali za darmo...
Nic dodać, nic ująć. Zgadzam się w całej rozciągłości. Wygląda na to, że dłużnicy tego pseudo-tworu jakim była SSK CALISIA mogą w świetle prawa nie otrzymać należnych im pieniędzy. Jeśli taki "wał" przejdzie w Kaliszu, będzie to oznaczać, że sport i prawo w tym kraju są chore tak samo jak inne dziedziny życia. Takie kluby jak nasz powinny ginąć bez prawa powrotu, chyba, że spłacą zadłużenie.

Brawo panowie działacze, brawo panie prezesie z listy 100 najbogatszych wg Wprost. Jesteście wielcy.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Nie chcę używać dosadnych słów pod adresem Kalisza, ale wypadałoby. STOP - PSEUDO-TWOROM pt. Kalisz!!! Najpierw niech klub spłaci swoje zobowiązania, i długi a potem ogłasza upadłość. Dziś klub zniknie, a zawodniczki i trenerzy, którym należą się pieniądze mają odejść bez niczego. Ciekawe podejście mają w Kaliszu. Skoro nic nie potrafią - to niech nie grają nawet w 1 lidze, ponieważ nie mają na to środków. Znowu się zacznie: wirtualne kontrakty, obiecywanie itp. Jasson zgadzam się z Tobą dla tego klubu po ogłoszeniu upadłośći nie ma miejsca w 1 lidze. Niech sobie grają w lidze wojewódzkiej typu 3 liga i nikomu nie będą przeszkadzać.

Zobaczymy jak na "rewelacje" Kalisza zareaguje PZPS- jeżeli dopuści Kalisz do rozgrywek i pozwoli na grę innego klubu, to będzie to oznaczało, ze w tym chorym kraju można wszystko, jeżeli zaś dojdzie do sytuacji, żę PZPS postawi sprawę jasno, ze najpierw pieniądze dla zawodniczek i trenerów będzie to pierwszym krokiem do uzdrowienia sytacji w przypadku Kalisza.
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Roberto36 »

jasson pisze:Post nie na temat ale się odniosę.

Mam nadzieję że Kalisz się nie podniesie. Jeśli ten zespół wystąpi w I lidze bez spłaty długów to proponuję zorganizować bojkot tego zespołu. Klub, który kilkudziesięciu osobom jest winien setki tysięcy złotych chce ogłosić upadłość, stworzyć się od nowa i wystąpić w miejsce poprzedniego - co najmniej w I lidze. A długów nie spłaci...
Ciekawe co na to zawodniczki które grały w tym klubie za darmo? Jeśli Kalisz zgłosi upadłość - zapraszam do ligi międzywojewódzkiej. Niech rozpoczynają od zera skoro nie potrafili zarządzać pieniędzmi i obiecywali budżet bez pokrycia. 4Ciekawe czy działacze też pracowali za darmo...

W 100% sie z tobą zgadzam,to jest nie sprawiedliwe.Tak samo to bedzie nie sprawiedliwe tak jak było z Bydgoszcza wykupiła miejsce w LSK Poznania, i ile w tym sprawiedliwosci
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: gonzales »

będzie po prostu miejsce do kupienia w 1 lidze i w ten sposób kalisz tak jak poznań w obecnym sezonie spłaci częściowe zadłużenie {tylko tutaj to miejsce będzie wycenione dużo niżej aniżeli w lsk ,więc i tak to nie rozwiąże problemów zarządu kalisza}
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: jasson »

Jeśli PZPS do tego dopuści to na miejscu kadrowiczek którym Calisia jest winna pieniądze zrezygnowałbym z gry w reprezentacji.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Kalisz osiągnął dużo, ale najzwyczajniej w świecie się stoczył na dno. Jasson rozumiemy się bez słów i mamy podobny tok myślenia. Dla mnie sprawa jest jasna i jeżeli LSK oraz inne ligi mają być profesjonalne, to dla Kalisza niestety ale miejsca w żadnej lidze nie ma. Najpierw niech spłacą długi, a potem ogłaszają upadłość. Do czego taka sytuacja prowadzi? Przecież to jest chore. Jak taki "działacz" może spojrzeć w oczy zawodniczkom, czy trenerowi i powiedzieć: "nie dostaniesz forsy, grałaś za darmo". Dla mnie jest to kpina w biały dzień. Panowie działacze od siebie zacznijcie naprawę klubu, a potem upadłość.
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: mikasa1 »

Zgadzam się z Wami w całej rozciągłości. Jeśli zostanie rozwiązany jeden zespół a w miejsce jego PZPS "zaakceptuje" nowy - czysty jeśli chodzi o zobowiązania to otworzymy super niebezpieczną spiralę w której kluby mogłyby korzystać z tego pomysłu - a traciłyby tylko zawodniczki (patrz kontrakty). Już kilkakrotnie dyskutowaliśmy na temat PZPS - a wypłacalność klubów na forum I ligi natomiast to co jest w "zawodowej LSK " to po prostu jaja -żaden kontroling finansów, żadne zabezpieczenia przed przystąpieniem do ligi - rozumiem, że tak może być w I lidze (aczkolwiek nie powinno) ale w LSK - to dla mnie nie do pomyslenia.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Okienko transferowe 2009

Post autor: Robert »

Znowu wracamy do tego samego, czyli do punktu wyjścia. Każdy z klubów grających w LSK musi mieć gwarancje finansowe. W przeciwnym razie będzie dochodzić do takich właśnie precedensów -wirtualne kontrakty, zero kasy, a potem klub zmienia nazwę, długi pozostają i pod nowym szyldem gra dalej jako inny twór. Tak nie może być, gdyż to jest jawne oszustwo w biały dzień. Oby tylko PZPS nie poszedł na ustępstwa Kaliszowi. Inni będą twierdzić: skoro Kalisz możeto dlaczego nie my? dlatego jeśli LSK ma być profesjonalna to każdy klub musi wykazać, że ma środki finansowe.
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”