Sezon 2017/2018

Awatar użytkownika
madlark
Posty: 13544
Rejestracja: 15 maja 2009, o 23:07
Płeć: M

Sezon 2017/2018

Post autor: madlark »

KPS Chemik Police‏ @kpschemikpolice
Jeśli macie czas, zapraszamy. Rozdajemy bilety na niedzielne spotkanie oraz materiały promocyjne z autografami
Promocje jak na otwarcie hipermarketu :D
Niech się sępy z polsatu udławią. Wróg publiczny polskiej siatkówki: polsat
Łańcuch pęka tam, gdzie jest najsłabsze ogniwo
Ostatnie sekundy są najważniejsze
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: DeRosa »

Patrząc na żywotność wątków tutaj to się nie dziwie xd
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: SevenUP »

Trzeba było jeszcze do 20 drużyn rozszerzyć tę ligę :] To akurat może jeszcze kadetki by się upchało i jakieś u14 może? Jak było 10 drużyn to i tak ze 2 dość odstawały jak choćby kiedyś Gedania i Białystok, tyle że wtedy grywała tam choćby Żebrowska. Już zresztą nie raz pisaliśmy że 8-10 drużyn to u nas max i choćby nawet we Włoszech jest tylko 10...

Nie ma co udawać, porównując do choćby 2011 gdzie Muszyna mając Werblińską, Zenik, Rourke, Kaszę, Wensink, Kaczor, Sadurek, Stam i Citakovic nawet ligi nie wygrała, MKS miał Zaroślińską, Leys, Dirickx, Żebrowską, Skowrońską i był 3. , a Trefl miał Kożuch, Maj, Dziękiewicz, Ssuschke, Hodge, Sieczke, Glass i Bełcik.
Jeszcze jak Sopot trochę inwestował to ciągnął resztę w górę, a obecnie brakuje klubu który ma kaskę żeby kogoś ściągnąć i tym samym postraszyć choćby Chemika, Budowlane czy wcześniej Impel. No bo po co inwestować skoro można jak Budowlane zrobić Superpuchar z Grajber, Cuturą i Vincourovą, już nie mówiąc o Rzeszowie który zrobił brąz mając w większości anonimowe zawodniczki typu Paskova, Helic czcy Borek.
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: phil »

We Włoszech w Serie A gra 12 drużyn.

W rozmowie z PAP prezes Kasprzyk żali się, że przez decyzję Orlenu musieli zrezygnować z Młodej Ligi :D (O ile pamiętam to likwidację ML zatwierdzono kilka miesięcy wcześniej...)
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

phil pisze:We Włoszech w Serie A gra 12 drużyn.

W rozmowie z PAP prezes Kasprzyk żali się, że przez decyzję Orlenu musieli zrezygnować z Młodej Ligi :D (O ile pamiętam to likwidację ML zatwierdzono kilka miesięcy wcześniej...)
Tu bym się nie czepiał, bo o rezygnacji Orlenu PLPS wiedział dużo wcześniej, niż zostało to ogłoszone. decyzja Orlenu na pewno była jedną z przyczyn rezygnacji z MLK, chociaż na pewno nie jedyną i nie najważniejszą. Ale ładnie pasuje :)
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: SevenUP »

Na pewno w poniedziałek można się spodziewać ciekawego meczu, bo gra Łódź z Bielskiem i to spotkanie może dać odpowiedź na co stać BKS w tym sezonie. Bo na papierze wyglądają na potencjalnie bardzo silny zespół. Przyjęcie z Muchą i Jagieło wydaje się być więcej niż dobre, atak też, Konieczna nie jest młotek ale końcówkę sezonu ubiegłego miała świetną. Do tego Pleśnierowicz, która lubi pograć środkiem plus Sobolska, Grant i Śliwa wydaje się bardzo ciekawą mieszanką.

Hipotetycznie środek lepszy ma Łódź, libero podobnie i atak (bo Witkowska nie błyszczy ostatnio), a reszta w zasadzie na plus Bielska.
Camillo Marcotti

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Camillo Marcotti »

"Emocje w meczu Developresu"

Serio? Wzmocniony brązowy medalista gra z za przeproszeniem śmieciami ligi i emocje? I to ma dobrze świadczyć o poziomie tej ligi? No sorry, nikt wart więcej niż minimalna płaca w tym kraju w Bydgoszczy nie gra... A skoro takie zawodniczki są w stanie ugrać coś ze wzmocnionymi brązowymi medalistkami ostatnich Mistrzostw Polski no to chyba coś jest nie tak...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

Camillo Marcotti pisze:"Emocje w meczu Developresu"

Serio? Wzmocniony brązowy medalista gra z za przeproszeniem śmieciami ligi i emocje? I to ma dobrze świadczyć o poziomie tej ligi? No sorry, nikt wart więcej niż minimalna płaca w tym kraju w Bydgoszczy nie gra... A skoro takie zawodniczki są w stanie ugrać coś ze wzmocnionymi brązowymi medalistkami ostatnich Mistrzostw Polski no to chyba coś jest nie tak...

Wysłane z mojego MI 6 przy użyciu Tapatalka
Ale to chciałbyś rozpisać wszystkie wyniki przed sezonem już?

I uważam, że nazywanie kogoś "śmieciami ligi" (nawet za przeproszeniem) to totalny brak szacunku dla ciężkiej pracy wykonywanej przez te dziewczyny. Coś czuję, że gdybyś stanął przed nimi, to przez gardło by ci nie przeszło to, co tu lekką ręką jako anonim napisałeś.

P.S. Pisałem, że KSZO w tym roku nie spadnie w tym składzie :)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: phil »

Napiszę coś, co pewnie niektórzy skrytykują, ale u Lorenzo to raczej normalne. Nie wiem czy pamiętacie, ale Sopot też grał zawsze słabo na początku sezonu i to z drużynami jak Ostrowiec czy Bydgoszcz.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

phil pisze:Napiszę coś, co pewnie niektórzy skrytykują, ale u Lorenzo to raczej normalne. Nie wiem czy pamiętacie, ale Sopot też grał zawsze słabo na początku sezonu i to z drużynami jak Ostrowiec czy Bydgoszcz.
Tu jeszcze trza dodać uraz Ptak, kontuzjowaną Ganszczyk. Też mi się wydaję, że ten jeden wynik nie świadczy o sile (czy też jej braku) Developresu.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: SevenUP »

Sawicka też pierwszy mecz po kontuzji. Dajmy im czas ;)
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: phil »

A wiadomo dlaczego w składzie meczowym nie było Julii Andruszko?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

phil pisze:A wiadomo dlaczego w składzie meczowym nie było Julii Andruszko?
nie wiem, zgaduję, że nie zdążyli zarejestrować?
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Artek1967 »

25 pkt blokiem w jednym meczu :o
... gratulacje dla Mineralnych
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
phil
Posty: 1281
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: phil »

Po tym meczu nasuwa mi się jeden wniosek. Challenge potrzebny jak najprędzej. Odnoszę wrażenie, że od kilku lat poziom sędziowania spada szybciej niż poziom ligi.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

Mamy już komplet wyników 1. kolejki:
http://siatka.org/wyniki/ligi-polskie1s ... nicza-533/

PTPS w krajowym składzie po nałożeniu przez CEV zakazu transferów międzynarodowych. Jak widać CEV się nie cacka jak nie przymierząjąc rodzima federacja...

W dwóch czołowych drużynach zabrakło po jednej zawodniczece zagranicznej. Ptaszki ćwierkają, że... nie mają jeszcze podpisanych kontraktów i dlatego też nie zostały zarejestrowane. Jak na profesjonalne kluby brzmi mało profesjonalnie i mam nadzieję, że to nieprawda i gadanie złośliwych ludzi ;-)
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Artek1967 »

teraz to piszesz?? ...a taki ładny kupon miałem :D tylko bym nie obstawił Piły z Wrockiem w takim wypadku, a odwrotnie, bo Piła bez zagranicznych niestety jest nieporywajaca, aczkolwiek walka była do końca.
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

Wiem, że to tylko do jutra, ale póki co... liderem tabeli jest KSZO :)
DeRosa
Posty: 140
Rejestracja: 19 maja 2017, o 23:09
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: DeRosa »

Co za żenada, Impel przegrał uu siebie z LEgionovią
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Artek1967 »

Jakoś nie widze w tym sensacji...
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

Dla mnie w tej kolejce będzie najciekawszy mecz Legionovii z MKS-em Dąbrowa Górnicza. Przewidzenie wyniku tego meczu to chyba typowe losowanie... Przegrany może mieć ciepło, a jeśli będzie to MKS, to już się może zrobić nawet bardzo nerwowo.

Zastanawia mnie mocno Trefl Proxima. 8 osób jeździ z zespołem, specjalny facet od robienia filmików, kupa kasy na marketing poszła, a wynik sportowy może być kiepski. Chyba nikt nie doradził panu prezesowi, gdzie i jak wydawać kase. Albo właśnie doradził i teraz jest powód, by się drapać po głowie...

No i ciekawy jestem weryfikacji siły Pałacu w meczu z ŁKS-em
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: SevenUP »

mewa pisze:Zastanawia mnie mocno Trefl Proxima. 8 osób jeździ z zespołem, specjalny facet od robienia filmików, kupa kasy na marketing poszła, a wynik sportowy może być kiepski. Chyba nikt nie doradził panu prezesowi, gdzie i jak wydawać kase. Albo właśnie doradził i teraz jest powód, by się drapać po głowie...
Czemu Cię to dziwi? Wydaje mi się że to standard w tej lidze, brak ładu i składu. U Nawrockiego przecież sztab liczy 16 osób, więcej niż zawodniczek :] A że co roku połowa zawodniczek kontuzjowanych wraca ze zgrupowania :]
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

SevenUP pisze:Czemu Cię to dziwi? Wydaje mi się że to standard w tej lidze, brak ładu i składu. U Nawrockiego przecież sztab liczy 16 osób, więcej niż zawodniczek :] A że co roku połowa zawodniczek kontuzjowanych wraca ze zgrupowania :]
Nie jest to standardem w tej lidze. Podobnie rozbudowany sztab ma chyba tylko Chemik Police.

A reprezentacja to zupełnie inna bajka i nie uważam, że porównywanie klubów i reprezentacji ma w tym przypadku jakikolwiek sens.
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Gierek »

W 4 kolejce mamy już na sam początek sensację: KSZO Ostrowiec Świętokrzyski pokonuje u siebie 3:1 drużynę Developresu Rzeszów!
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

Budowlani Łódź - Trefl Proxima 0:3

Wychodzą oszczędności i krótka ławka w Budowlanych. Zabrakło Kąkolewskiej, Polak tym razem nie miała dnia i nic nie pomogło wstawienie jej na boisko za dramatycznie słabą w tym sezonie Vincourovą i przegrana z ostatnim zespołem w tabeli we własnej hali stałą się faktem.

Jesli Budowlani myślą o medalach, to potrzebna im jest jeszcze jedna przyjmująca, środkowa i rozgrywająca (z atakiem mogą sobie poradzić). Ale to by trzeba było odesłać do domu Cuturę (na razie wygląda na kompletny niewypał transferowy) i jedną z rozgrywajacych. A na to trzeba kasy... Swoją drogą nazwać wzmocnieniem wicemistrza Polski przyjście trzech zawodniczek z ostatniej drużyny poprzedniego sezonu, to PR-owski majstersztyk :)

A ŁKS jak na razie odpukać radzi sobie bardzo dobrze :)
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: krzysiu »

Cutura to było wiadomo ,że będzie super wzmocnieniem..
Awatar użytkownika
Artek1967
Posty: 1014
Rejestracja: 1 wrz 2012, o 20:19
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Artek1967 »

generalnie kolejka niespodzianek, bo mozna do tego dodać wynik Legionovii z Dąbrową.. sie porobiło :D
Brak następcy Kurka? Wilfredo by chyba sie sprawdził. Przyjmujacych mamy aż nadmiar, Leoś trochę krwawi w przyjeciu a na ataku brakuje gracza z taka charakterystyką...
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2252
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: mewa »

złe języki rozpowiadają, że w Chemiku robi się nieciekawie. Na pewno to tylko plotki :), ale może ktoś wie coś więcej?
krzysiu
Posty: 5481
Rejestracja: 5 cze 2009, o 20:04
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: krzysiu »

Raczej miło nie jest skoro nadal nie wiadomo co z Holenderką.. jak już Chemik nie ogarnia to kto ma ogarniać finanse itd. w tej lidze
Michal5
Posty: 1775
Rejestracja: 7 gru 2014, o 18:20
Płeć: M

Re: Sezon 2017/2018

Post autor: Michal5 »

krzysiu pisze:jak już Chemik nie ogarnia to kto ma ogarniać finanse itd. w tej lidze
Developres.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”