Sezon 2007/08 - 14. kolejka

jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Sezon 2007/08 - 14. kolejka

Post autor: jasson »

Zapowiada się bardzo ciekawa kolejka i w każdym meczu nie zabraknie emocji. Kilka spraw po tej kolejce się wyjaśni...
MKS DG - Aluprof 2:3. Dąbrowa gra o życie a bielszczanki po dwóch minimalnych porażkach muszą w końcu wygrać bo rywale są coraz bliżej. Będzie dużo walki ale sportowo zdecydowanie lepsze jest Bielsko. Atutem MKS jest ambicja i walka więc łatwo skóry nie sprzedadzą.
Farmutil - Centrostal 3:1. Oba zespoły tydzień temu niespodziewanie wygrały swoje mecze. Zwycięstwo Centrostalu nad Winiarami uznano wręcz za sensację. Kilka dni później jednak zespół ten w Białymstoku zdołał ugrać tylko jeden punkt. Ale z drugiej strony Farmutil nie zdobył tam nawet jednego:) Faworytem jest Piła choć łatwo wygrać nie będzie.
Winiary - Muszyna 3:2. Nie wiem w jakim składzie zagrają kaliszanki ale jeśli zabraknie znowu co najmniej dwóch zawodniczek to szansę na zwycięstwo mocno spadają. Muszyna gra w kratkę ale na te ważne mecze potrafi się zmobilizować. Będzie tiebreak?
AZS Białystok - AZS AWF Poznań 3:2. Poznań aby być pewnym utrzymania potrzebuje tylko jednego zwycięstwa. Mimo, że gra z outsiderem to o punkty będzie bardzo ciężko. Białostoczanki grają coraz lepiej i szczególnie u siebie potrafią wygrać z lepszymi. Poznań w średnim stylu pokonał ostatnio Mielec ale taka forma nie zapewni jutro punktów...
Stal - Gedania 3:1. Mielec jest zespołem własnego boiska i grając u siebie z zespołami o zbliżonych umiejętnościach przeważnie wygrywa. Ten mecz jest znowu za sześć punktów i każdy wie co daje w nim wygrana.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 14 kolejka

Post autor: mAt »

To zgadzamy się tylko z jednym typem. ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: 14 kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

ja obstawiam tak:

MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 1:3
Farmutil Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:2
Stal Mielec - Gedania Gdańsk 3:1
AZS Białystok - AZS AWF Poznań 3:1
Winiary Kalisz - Muszynianka Muszyna 1:3
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 14 kolejka

Post autor: mAt »

To nie typer. Tylko przypominam.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
naszsportcom
Posty: 1
Rejestracja: 7 mar 2008, o 23:30
Płeć: M

Re: 14 kolejka

Post autor: naszsportcom »

Witam,
co do wypowiedzi to zgadzam sie, ze w Kaliszu i Bialymstoku dojdzie do wyrownanych, 5setowych spotkan. BKS i Farmutil moga oddac po 1 secie, natomiast wynik spotkania w Mielcu zalezy od psychiki Gdanszczanek.
Ostatnio zmieniony 8 mar 2008, o 08:17 przez mewa, łącznie zmieniany 1 raz.
Powód: Post edytowany z uwagi na pkt. 16. Regulaminu Forum
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 14 kolejka

Post autor: PAWKENS »

Dąbrowa-Bielsko 1:3
Po dwóch porażkach z rzędu BKS w końcu wygra mecz, ma przecież dużo lepszy skład. A dąbrowianki we własnej hali powalczą i zdobędą 1 set :P

Farmutil-Bydgoszcz 3:1
Farmutil na fali po zwycięstwie z liderem z Bielska będzie chciał zdobyć kolejne punkty. A forma bydgoszczanek jest wielką niewiadomą- najpierw zwycięstwo z Mistrzem Polski z Kalisza a później przegrana z Białymstokiem.

Winiary-Muszynianka 3:2
Hit 14 kolejki. Obie drużyny zaliczyły ostatnio wpadki ze słabszymi przeciwnikami. Mecz będzie wyrównany, myślę że atut własnej hali pomoże kaliszankom wygrać w tiebreaku.

Mielec-Gdańsk 2:3
Mecz drużyn, które walczą o utrzymanie w ekstraklasie przyniesie wiele emocji. Lepsze miejsce w tabeli przemawia na korzyść gdańszczanek.

Białystok-Poznań 3:1
Białystok wciąż ma szansę na 8 miejsce w tabeli i będzie robił wszystko by je zająć. Poznanianki po nie najlepszym meczu w 13 kolejce pokonały Mielec, ale nie sprostają gospodyniom meczu.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: 14 kolejka

Post autor: lolexxx488-myslenice »

same niespodzianki... AZS wygrał 3:0 z Poznaniem, Winiary 3:0 z muszyna i Dabrowa 3:2 z bks...
Conrados
Posty: 110
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 20:05
Płeć: M
Lokalizacja: Kalisz

Re: 14 kolejka

Post autor: Conrados »

jasson pisze: Winiary - Muszyna 3:2. Nie wiem w jakim składzie zagrają kaliszanki ale jeśli zabraknie znowu co najmniej dwóch zawodniczek to szansę na zwycięstwo mocno spadają. Muszyna gra w kratkę ale na te ważne mecze potrafi się zmobilizować. Będzie tiebreak?
Winiary - Muszynianka 3-0 (14, 22, 24). Winiary po raz pierwszy od dłuższego czasu zagrały pierwszą szóstką (do składu wróciła Agata Sawicka), co zaowocowało dobrą, spokojną i poukładaną grą, czyli wszystkim tym, z czego kaliski zespół był znany do czasu kontuzji Sawickiej. Pierwsze dwa sety praktycznie bez emocji, w drugim było już 19-12 dla kaliszanek. Emocje były tylko w secie trzecim, w którym Muszyna prowadziła już 23-21, ostatnie słowo należało jednak do kaliszanek, w szeregach ktorych brylowały wszystkie skrzydłowe: Horka, Woźniakowska (dla mnie MVP meczu) oraz Barańska (wybrana MVP - świetna gra zagrywką i w obronie). Z jednej strony bardzo się cieszę z wygranej mojego zespołu, z drugiej jestem jednak zawiedziony obrazem meczu. Liczyłem na bardziej wyrównany mecz, z większą ilością walki. Zawiodłem się bardzo postawą siatkarek z Muszyny, które nie wydają się niestety tworzyć zespołu zdolnego do walki o najwyższsze cele w tym sezonie... Kamila Frątczak w dzisiejszym meczu była cieniem siebie sprzed lat, podobnie rzecz ma się z Joanną Mirek. Może dzisiejszy mecz im po prostu nie wyszedł; faktem jest jednak, że zaprezentowały się dość marnie. Zdecydowanie najlepszą zawodniczką w Muszynie była dziś Sylwia Pycia. Zaryzykuję stwierdzenie, że w tej dyspozycji Sylwia powalczy o miejsce trzeciej środkowej w kadrze z Katarzyną Gajgał.

Dziwić musi wynik meczu w Dąbrowie. Niepowodzenie w DG to trzecia z rzędu porażka BKSu; czyżby zadyszka lidera?
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 14 kolejka

Post autor: PAWKENS »

Farmutil Piła - Centrostal Bydgoszcz 3:0 (25:18, 25:20, 25:21)
Wynik nie jest niespodzianką-wygrał faworyt. W tym meczu na libero zagrała Teixeira, a na przyjęciu Kaczorowska i Chojnacka.
Wyniki setów wskazują iż nie był to zacięty mecz. MVP została wybrana Katarzyna Skorupa ;)

MKS Dąbrowa Górnicza - Aluprof Bielsko-Biała 3:2 (16:25, 25:23, 25:18, 20:25, 15:10)
Aluprof przegrywa trzeci kolejny tiebreak. Ale tym razem nie z mistrzem, czy wicemistrzem Polski, tylko z beniaminkiem LSK Dąbrową Górniczą. Czyżby kryzys w drużynie Kreboka ???


Winiary Kalisz - Muszynianka Muszyna 3:0 (25:14, 25:23, 26:24)
Szybkie zwycięstwo mistrzyń polski. Powrót Agaty Sawickiej wiele im dał. A mineralne w tym sezonie były typowane jako faworyt MP, a po tym meczu spadną na 3 miejsce.

AZS Białystok - AZS AWF Poznań 3:0 (27:25, 25:19, 25:19)
Białostoczanki wygrywają kolejny mecz, zdobywają kolejne ważne punkty i zachowują szansę na utrzymanie się w ekstraklasie.
Decydujący był pierwszy set, w którym gospodynie wygrały na przewagi ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
gruby
Posty: 17
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 05:25

Re: 14 kolejka

Post autor: gruby »

Bylem na mezczu w Pile pozostawiam poziom i inne aspekty spotkania,zatrzymam sie przy jednym sposob prowadzenia druzyny Bydgoszczy przez trenerow.Na czasach pol wykorzystuje jeden i instruje jeden nastepnie siada na lawce w tym czsie wstaje drugi i konczy dzielo drugi itak caly czas.W czasie gry prowadzi Kosmal a Makowski notuje.zmiany w meczu nie przygotowane.komicznie to wszystko wygladalo powodowalo to usmiechy na ustach dzialaczy Pily oraz wiekszosci publiki.gra Kowalkowskiej to nieporozumienie nie moge zrozumien jak ta klasowa zawodniczka rozmienia na drobne swoja klase i pozwola na gre w lsk kompletnie nie przygotowana do sezonu.teraz nie dzieie sie z pozycji Palacu w lsk napisze wiecej to jedna z najslabszych obecnie druzyn jak nie najslabsza.wcale sie nie zdziwie jak w przyszlym sezonie bedzie grala klase nizej a bardzo mi jej szkoda w koncu kiedys to mistrz Polski
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 14 kolejka

Post autor: mAt »

Gedania wygrała na zakończenie kolejki w Mielcu i ma duże szanse na utrzymanie. To była chyba pierwsza wygrana Gdańska w Mielcu od dwóch lat. Poza tym, Gdańsk to jak na razie jedyny z tych zespołów z miejsc 5-10 który wygrał w Mielcu. Szanse na to mają jeszcze Białystok i Dąbrowa.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”