Sezon 2007/08 - I runda play-off

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play-off

Post autor: Robert »

Pomysł dobry z tymi statystykami, podnoi to rangę relacji i co do tego nie ma wątpliwości. LSK i PLS powinny nałożyć takowe obowiązki na kluby. Z drugiej strony byłoby to fajna frajda dla kibiców. Podpisuję się pod tym co napisałeś. Mierz sily na zamiary i tak było w tej rundzie PO. Przepaść pomiędzy "żelazną czwórklą" a resztą ligi jest za bardzo widoczna...... W PLS w PO tego nie było (vide para Rzeszów - Olsztyn, czy Jastrzębie - Kędzierzyn Koźle)
Padziu
Posty: 19
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 19:07
Płeć: M

Re: Play-off

Post autor: Padziu »

Robert pisze:W pozostałych dwóch parach również zwycięstwa faworytów. W Kaliszu "miazga" DG, .
Zadowolony Pan jest?? Przecież Pan jest za "żelazną czwórką"


PS> Nie mogłem się powstrzymać, nie mogłem :)
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Play-off

Post autor: evija »

To jest 16 sezon Pałacu w ekstraklasie, awansowały w sezonie 1991/92 i zdobyły Puchar Polski grając w Serie B, w sezonie 92/93 jako beniaminek Pałac sięgnął po Mistrzostwo Polski... 6 lat wtedy miałam i nic nie pamiętam ;) Ostatnie sukces to SuperPuchar Polski 2005 rok (pierwszy w historii), awans do Final4 TopTeamsCup (obecnie CEV Cup). W sezonie 2005/06 4 miejsce w lidze, w 06/07 4 miejsce w lidze i zjazd po równi pochyłej...

ja już się pogodziłam ze spadkiem, nie wiem co jeszcze można zrobić by wygrać ten baraż... nie było mnie na meczu, więc nie mogę się wypowiedzieć na jego temat - według statystyk w relacji Pałac miał naprawdę dobre przyjęcie, ale co z tego skoro nie potrafimy przekuć tego na skuteczny atak (brakuje kombinacyjnej gry na siatce), blokiem nas faktycznie Bialy pogonił, ale generalnie Pałac atakiem więcej punktów zdobył. No i nasza największa bolączka - BŁĘDY WŁASNE.

Teraz dwa mecze w Bydzi, które TRZEBA wygrać, jeśli chcemy jeszcze o czymś myśleć w tej rywalizacji, ale potem czeka wyzwanie - wygrać pierwszy mecz w wyjazdowy w sezonie. To się jeszcze nie udało. I nawet zakładając dwie wygrane w Bydgoszczy (chciejstwo) to ten kompelks trzeba będzie przełamać - inaczej bye bye.

Relacja bardzo ładna :)
Brakowało mi tylko tekstowego zapisu zmian w zespołach (były w grafice w ustawieniach, ale ja osobiście bardziej się skupiałam na opisie) - ciężko wyłapać moment zmiany jak się przeskakuje z jednej stony na drugą czy siedzi właśnie w relacji opisowej. Jeszcze jedna rzecz o którą bym prosiła to pisanie w relacji gdy trenerzy biorą czas :)
To chyba tyle ode mnie, jak coś się przypomni to napiszę.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: Play-off

Post autor: PAWKENS »

Ale nudy były w tej pierwszej rundzie playoff, miazgi totalne :|

Pobawiłem się w statystyka w meczu Aluprof-Gdańsk(nie wiem jak mi to wyszło, oby dobrze :] )
Aluprof:(kolejno: nazwisko, punkty, % w ataku, ilość błędów własnych)
Staniucha Szczurek-9, 46%, 5
Ciaszkiewicz-12, 41%, 6
Sadurek-1, 0 %, 0
Jaszewska-1, 0%, 0
Studzienna-14, 63%, 4
Bamber-13, 64%, 0 !!!
Gajgał-5, 60%, 2
W Bielsku świetnie grały Studzienna i Bamber, nieco słabiej Gajgał.
Gdańsk:
Wellna-10, 45%, 9
Kondracjewa-3, 33%, 1
Nuszel-3, 23%, 5
Skowrońska- 9, 47%, 7
Kasprów-0, 0%, 1
T0msia-0, 0%, 2
Kasprzak- 1, 20%, 3
Ziemcowa- 8, 72%, 1

W Gdańsku dobrze grały Ziemcowa Skowrońska i Welna, reszta słabo
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Play-off

Post autor: szyderca »

Padziu pisze:
Robert pisze:W pozostałych dwóch parach również zwycięstwa faworytów. W Kaliszu "miazga" DG, .
Zadowolony Pan jest?? Przecież Pan jest za "żelazną czwórką" PS> Nie mogłem się powstrzymać, nie mogłem :)
A co w tym zlego, kolega napisał po imieniu, to co się stało w Kaliszu. Nie trzeba dorabiać filozofii, aby stwierdzić, że nastąpiło zderzenie Dąbrowy Górniczej z murem.

Robert, napisz proszę, że w przyszłym sezonie Dąbrowa będzie mistrzem. Zrozumiemy to, a w ten sposób zapewnisz sobie spokój w mieście.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play-off

Post autor: Robert »

Widzę, że pewne osoby zalogowały się na tym forum po to, żeby komuś najzwyczajniej w świecie "dokopać" . Nie będę odpisywał adwersarzom na takie stwierdzenia, gdyż nie ma to sensu. To samo napisałem o Gedanii, to samo napisałem o Mielcu i to samo napisałem o Poznaniu i nikogo tym nie obraziłem reszta niech będzie milczeniem....
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Play-off

Post autor: mAt »

Pawkens na przyszłość nie baw się w takie statystyki bo szkoda Twojego czasu. Zupełnie bezsensu. Oceniasz tylko zdobyte punkty oraz atak. Na tej podstawie równasz zawodniczki do jednego poziomu w podsumowaniu (ocena ataku środkowej, atakującej i przyjmującej). Przelicz przyjęcie w Gedanii. Miałbyś co robić.

Jak będzie u nas taki szał na przyjęciu zagrywki to biedna Ewa siłą rzeczy będzie miała te błędy w wystawie.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play-off

Post autor: jasson »

Dokładnie, jest kilka osób która zalogowała się w jednym celu: bronić Dąbrowy. Zejdźcie na ziemię i spójrzcie prawdzie w oczy. MKS jest za słaby na czwórkę tak jak pozostała pięć zespołów. A to że ugrał jako jedyny seta w tej rywalizacji to jest sukces. Może w przyszłym sezonie będzie lepiej ale dla mnie utrzymanie MKS jest dużym sukcesem bo zespół ten sporo grał składem pierwszoligowym a transfery okazały się raczej niewypałem niż wzmocnieniem (Cabajewska, Czerwińska).

A może te kilka osób to jedna osoba?
Takie kłótnie przenieście na forum MKS.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Play-off

Post autor: szyderca »

Najwyraźniej "starym" bardziej zależało na utrzymaniu, niż siatkarkom pozyskanym do zespołu przed sezonem. No ale na ten temat najlepiej wypowiedzieć mogą się "znawcy" siatkówki w Dąbrowie Górniczej.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play-off

Post autor: Robert »

A może te kilka osób to jedna osoba?
Takie kłótnie przenieście na forum MKS.[/quote]

Jestem Robert i pod tym nickiem występuję. Poczytaj moje posty, a dojdziesz do stwierdzenia, że nie zamierzam występować pod kilkoma nickami i bawić się w dziecinadę (to nie dla mnie i nie w moim stylu). Piszę to, co uważam za realne (mierzę siły na zamiary). Tyle ode mnie i temat uznaję za zamknięty. Co do zawodniczek to nie będę się wypowiadał gdyż zaraz pojawi się kontraatak (milczenie jest złotem...)
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Play-off

Post autor: szyderca »

On nie miał Ciebie na myśli.
szyderca
Posty: 944
Rejestracja: 4 lis 2007, o 17:52
Płeć: K

Re: Play-off

Post autor: szyderca »

Ile Ty masz lat? Człowieku zrozum w końcu, że kolega patrzy realnie na szanse klubu z Dąbrowy Górniczej.
I nie chcę wybiegać przed szereg, ale fakt, że w "lokalizacji ma wpisane Dąbrowa Górnicza" powinien sam świadczyć za siebie. Poza tym widujecie się chyba na meczach w Dąbrowie, masz jeszcze jakieś wątpliwości?
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Play-off

Post autor: jasson »

Robert spokojnie, Ciebie do tego grona nie zaliczam. Wystarczy zobaczyć liczbę postów by wiedzieć o kogo chodzi.
Porter
Posty: 47
Rejestracja: 25 mar 2008, o 11:43
Płeć: M

Re: Play-off

Post autor: Porter »

Oj, joj, joj. Należy tu poprawić atmosferę :)
Załóżmy, że jestem dyr. LSK (uśmialiście się? ja też po pachy). Przed obecnym sezonem powinienem wziąść do łapki kalkulator i wyliczyć...kim dysponuje każda ekipa(chodzi o kadrę) i czym(chodzi o mamonę, choć to nie do końca). Biorąc po uwagę moje wyliczenia i tabelę po zasadniczej, play-off wyglądać powinien wyglądać tak: "wielka czwórka" gra od razu o finał, "mała czwórka" gra od razu o miejsce premiowane występami w Challange Cup, a zamykający tabelkę pykają sobie o utrzymanie tak jak się to obecnie odbywa. Są oszczędności? (W.Lalek ich szuka). Przez taki podział ligi jak w tym sezonie I runda play-off była nudna i cholernie irytująca dla kibiców zespołów z "małej czwórki", ich zespoły rozegrały tę fazę bo musiały, bez walki i zaangażowania na maxa, co przełożyło się na mierne widowisko sportowe. Chyba wszyscy chcą oglądać pęłne emocji spotkania, a Polsat takie właśnie transmitować.
Proszę te bazgroły potraktować jako żart "poprimaaprilisowy" :D

Słonecznej niedzieli dla kibiców siatkówki

pozdrawiam
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: Play-off

Post autor: lolexxx488-myslenice »

mam pytanko... do ilu wygranych się teraz gra play - offy o miejsca 1-4 ? ciekaw jestem jak wyjdzie Muszynianka z Kaliszem i czy Piła utrzyma formę w meczu z BKSem. Nie wie ktoś czy będą transmisje w tv z meczów półfinałowych?
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play-off

Post autor: Robert »

lolexxx488-myslenice pisze:mam pytanko... do ilu wygranych się teraz gra play - offy o miejsca 1-4 ? ciekaw jestem jak wyjdzie Muszynianka z Kaliszem i czy Piła utrzyma formę w meczu z BKSem. Nie wie ktoś czy będą transmisje w tv z meczów półfinałowych?
Jest założony temat druga runda play-off. Gra toczy się do dwóch zwycięstw. Niestety transmisji w polsacie nie będzie gdyż będzie transmitowany mecz Częstochowa - Bełchatów. Chyba, że coś "puszczą" na TV4
Awatar użytkownika
Arekprees
Posty: 267
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 19:16
Płeć: M
Kontakt:

Re: Play-off

Post autor: Arekprees »

mexze pls sie koncza i to raczej na jednym meczu w czewie tak ze mysle ze nie bedzie klopotu z transmisjami naprzyklad nierozumiem co miala na celu wczorajsza transmisjia bks-u chyba tylko zeby burzuje z bileska zarobily
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play-off

Post autor: Robert »

Wczoraj w TVP 3 była krótka migawka z tego meczu (BB - Gdańśk) i komentator powiedział wyraźnie siatkówka przegrała z piłką nożną. O godiznie 15.00 Podbeskidzie BB grało mecz ligowy z Wisłą Płock, a hala w BB świeciła pustkami.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: Play-off

Post autor: Robert »

Mecze rozgrywane w środku tygodnia w LSK odbiją się .. ilości widzów na halach. Uważam, że drużyny z pierwszej czwórki powinny brać udziału w 1 rundzie PO. Według mnie to czyste "wariactwo" dla zawodniczek grać 5 meczy w osiem dni (przy założeniu że dojdzie do pięciu, ponieważ rywalizacja może zakończyć się na trzech...może też tak być w finale PO). Patrzę na to wszystko pod kątem IO, gdyż większość rep[rezentantek gra w klubach walczących o MP w pierwszej czwórce.
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”