Sezon 2007/08 - II runda play-off

Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Sezon 2007/08 - II runda play-off

Post autor: Robert »

Od środy 19.IV.2008 rozpocznie się druga runda play - off.
Poniżej zestawienia w parach i typy. Gra w tej rundzie również toczy się do dwóch zwycięstw, a pierwsze mecze odbywają się u drużyn zajmujących niższe miejsca w tabeli. Drugie i ewentualnie trzecie spotkania odbędą się u drużyn wyżej sklasyfikowanych.

O miejsca 1-4
Piła - BB. Prawdziwy szlagier w półfinale PO. W pierwszej rundzie górą były zawodniczki z Podbeskidzia wygrywając 3:0 w Pile, a w rewanżu w BB z kolei wygrała Piła po zaciętym meczu 3:2. Piła jest opromieniona zdobyciem PP i tanio skóry nie sprzeda. Z kolei BB nie ma takiej formy jak na początku rozgrywek. Po zaciętym meczu wygra Piła 3:2

Muszyna - Kalisz . W lepszej dyspozycji i formie wydaje się być zespół z Kalisza, który dopiero w finale PP musiał uznać wyższość Piły. W pierwszym meczu w Muszynie po zaciętym spotkaniu zwyciętwo odniosły "minera;lne" w stposunku 3:2, natomiast w rewanżu górą był Kalisz wygrywając 3:0. Muszyna będzie miała ciężką przeprawę, chcąc myśleć o finale będą musiały "mineralki" wygrać, a to łatwe nie będzie. Typ 2:3

O miejsca 5-8
DG-Mielec Za miejscową drużyną przemawia atut własnej hali oraz mozliwość wywalczenia jak najlepszego miejsca w LSK. Mielec z kolei to drużyna , która nie potrafi grać na wyjazdach. We wszystkich meczach wyjazdowych w sezonie zasadniczym Mielc zdobył raptem trzy punkty nie odnosząc żadnego zwycięstwa na wyjeździe (trzy punkty Mielczanki zdobyły przegrywając po 2:3 z Poznaniem, Gdańskiem i Białymstokiem). W rundzie zasadniczej w DG było 3:0 dla MKS, a w Mielcu 3:1` dla Stali. Typ 3:1 dla DG.

Gdańsk - Poznań Obie drużyny zapewne będą chciały jak najlepiej wypaść w tych meczach. Mecze te mogą być zacięte i wyrównane w pierwszej rundzie w Poznaniu górą był AZS wygrywając 3:2, a w drugim meczu w Gdańsku Gedania odnosząc zwycięstwo 3:0. Typ 3:1 dla Gedanii

O miejsca 9-10
Bydgoszcz - Białystok. Dla Bydgoszczy to "ostatni dzwonek", jesli chcą pozostać w LSK i dwa najbliższe mecze muszą wygrać, ale czy to jest realne przy obecnej dyspozycji Pałacu. Białystok na fali sukcesu dwóch zwycięstw będzie dążyć do wywiezienia choćby jednego zwycięstwa z Bydgoszczy. Najblizsze mecze w tej parze odbędą się w dniach 19-20.IV. Typy 3:1 i 1:3
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 2 runda play - off

Post autor: jasson »

Oj Robert, kupa błędów...
W półfinałach gra się do trzech zwycięstw:
Środa, czwartek --> sobota, niedziela --> środa
Czyli może się zdarzyć że zespoły w 8 dni zagrają 5 meczy...

Ciężko naprawdę wytypować wyniki więc ja uproszczę sprawę i zatypuję że po dwóch meczach w Bielsku i Kaliszu będzie 1:1. Trochę mniej szans daję na dwa zwycięstwa którejś z drużyn. Szybciej nastąpi to w Kaliszu niż w Bielsku.

Jeśli chodzi o dolną połówkę najpierw są mecze w Dąbrowie i Gdańsku i typuję zwycięstwo gospodyń po zaciętych meczach.

A w Bydgoszczy typuję na jedno zwycięstwo Pałacu i jedno AZS-u. Jeśli w sobotę wygra AZS to nastęonego dnia Bydgoszcz pożegna się z LSK.

Po braku emocji w I rundzie teraz szykują się niezłe emocje...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Przepraszam masz rację tak jest jak napisaleś do trzech zwycięstw. Moja pomyłka. Podaję poniżej terminy pierwszej czwórki:
16. IV, 17.IV (mecze w Kaliszu i BB)
19. IV, 20.IV (mecze w Muszynie i Pile)
ewentualny piąty mecz 23.IV (Kalisz i BB)


o miejsca 5-8 gra sie do dwóch zwycięstw a terminy są następujące:
16.IV (mecze w DG i Gdańsku)
19.IV i ewentualnie 20.IV (mecze w Mielcu i Poznaniu)


Pomyłka z mojej strony przepraszam
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: 2 runda play - off

Post autor: Roberto36 »

powiem tyle.siatkarki z Piły jak wcześniej pisaliście rozpromienione zdobyciem PP sa w bardzo dobrych humorach,a żeby było mało już coś osiągnęły,a były powiedzmy sobie szczerze spisywane na straty w PP.wracając do meczu z Bielskiem to myślę ze będą dwie wygrane Piły albo remis 1-1.
A czemu tak sadze:
Pila już coś osiagneły chodzi mi o PP
jak wiemy Bielsko było na fali,wygrywając wszystkie mecze,ale kiedys musiało sie to skończyć
Piła będzie grała bez presji,a BKS myślę ze pod duża presja!
piła ma zapewniona stabilizacje finansowa na przyszły sezon,a to na pewno wpływa na zawodniczki
i do tego sponsor piły zapewnia premie za Mistrza Polski,lecz nie stawia warunków...
Takie są moje typy.
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Patrzę na mecze pierwszej czwórki bardziej pod kątem reprezentantek Polski, gdyż w maju będzie turniej kwalifikacyjny do IO. Dawkla meczy jest zabójcza. Może dojść do pięciu meczy w osiem dni i w przypadku kobiet to jest końskla dawka. Zobaczymy w czwartek jak będzie.

Przedmówca w zupelności ma rację. Pila będzie grała na luzie, a jak się tak gra to można... osiągnąć sukces. Jak wyeliminują BB to będzie niespodzianka, a jak nie to nic sie nie stanie. BB musi, a Piła może. W drugiej parze Kalisz postawi wysokie wymagania Muszynie.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 2 runda play - off

Post autor: jasson »

Czy ograniczyć w przyszłym sezonie play-off do pierwszej czwórki? Moim zdaniem NIE ponieważ:
- przyszły sezon będzie normalny (bez IO, MŚ, ME) więc czasu będzie na wszystko
- dwa lata temu mistrzem została piąta po rundzie zasadniczej Muszyna
- to że teraz nie było emocji nie oznacza że nie będzie ich za rok
- skąd władze ligi wiedzą jakie drużyny będą za rok (chodzi o budżet, skład), może ktoś dołączy do elity albo odwrotnie i liga się spłaszczy
- takie "coś" można stosować w sezonie olimpijskim gdy nie ma zbyt wiele terminów a to że ktoś tak zrobił w tym roku - trudno...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

W obecnym sezonie rozgrywki były poszatkowane, a terminarz w LSK był kompletnie nieprzymyślany. Najpierw drużyny rozegrały po parę kolejek potem przerwa, w styczniu znowu przerwa i taka ciuciubabka. Zgadzam się z przedmówcą, że w tym sezonie drużyny z pierszej czwórki powinny grać o jedną rundę mniej w PO. W tym "szalonym" sezonie jeszcze naszą reprezentację czeka turniej do IO w Japonii i WGP we Wrocławiu, a wiadomo że najwięcej reprezentantek jest wlaśnie w drużynach z pierwszej czwórki.

W przyszłym sezonie jak dobrze rozplanują terminarz to powinno być w porządku. Jak rozgrywki zaczną się w połowie września, lub na poczatku października to w połowie kwietnia powinny się zakończyć.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Muszyna pokazał "lwi pazur" zwycięstwo w Kaliszu ma swoją wartości kto wie, czy nie będzie ono na miarę awansu do finału PO. Jutrzejszy mecz będzie na pewno inny, lecz faworyta trudno będzie wskazać.
BB łatwo pokonało Piłę i jest bliżej finału, przypuszczam że po porażce w PP chyba awansują do finału. Piła z kolei jak nie stawi oporu jutro i nie wygra meczu to będzie po "zawodach"
Gdańsk też sprawil niespodziankę wygrywając 3:1 i jest bliższy gry o piątą lokatę.
W DG wygrał Mielec i zagra o piątą lokatę. Gospodynie prowadziły w pierwszym secie 20:15, potem było 20:19, następnie wyszły na prowadzenie 23:20 i ... stanęły po raz drugi. Przestój kosztował przegranie seta i meczu.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

Robercie wygrana Gdańska to niespodzianka? Chyba jednak tylko w Twoich oczach. Popatrz na wyniku sezonu zasadniczego pomiędzy tymi drużynami. Wg mnie o niespodziance nie może być mowy. Mam nadzieję, że dziewczyny wygrają to jedno spotkanie w Poznaniu.

Muszyna szykuje powtórkę sprzed dwóch lat?
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Wynik wytypowałem bezbłędnie więc zgadłem. Masz rację Gdańsk byl lepszy wsezonie zasadniczym. Dziś jak rozmawiałem z trenerem Mielca powiedział, że jak Mielec zagra z Gdańskiem to szykują się ciekawe mecze. Gdańśk ma obecnie przewagę nad Poznaniem, jak nie wyjdzie pierwszy mecz to w drugim się pozbierają i powinny zagrać o piąte miejsce.

Muszyanl lubi grać z niższych pozycji w PO. To dopiero pierwzy mecz, zobaczymy jutro.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 2 runda play - off

Post autor: PAWKENS »

Piła gładziutko przegrała...Liczę że trener Matlak odpowiednio zmobilizuje swoje zawodniczki i mecz będzie ciekawszy. W końcu Muszyna odniosła sukces, zwycięstwo z Kaliszem na wyjeździe. Jednak Winiary to przede wszystkim świetny zespół mentalnie i nie poddadzą się po pierwszym meczu :) Trochę niespodziewanie Mielec pokonał na wyjeździe Dąbrowę...W Gdańsku wygrała jednak Gedania, już z aktualnymi Mistrzyniami Polski juniorek w składzie ;)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
Awatar użytkownika
ark
Posty: 408
Rejestracja: 11 wrz 2007, o 11:22
Płeć: M
Lokalizacja: Kęty

Re: 2 runda play - off

Post autor: ark »

mAt pisze: Muszyna szykuje powtórkę sprzed dwóch lat?
... najpierw musi jeszcze wygrać dwa mecze z Kaliszem, podobnie jak Bielsko z Piłą i wygrać kolejne trzy z którąś z drużyn Bielsko lub Piła

może "nie dzielmy skór na jeszcze żywych niedźwiedziach"
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

arku ja nic nie dzielę. :) Co najwyżej żartobliwie pytam.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Ot i niespodizanka w Kaliszu. 2:0 w PO dla Muszyny i to mineralne są bliże gry w finale, ba mają dwie szanse na zakończenie rywalizacji u siebie i chyba to uczynią. Cięzko przypuszczać aby po takich porażkach Kalisz poprawił swoją grę w sobotę. Dziś zadecydował pierwszy set grany na przewagi i wygrany przez Muszyne 34:32. Dream -team nie zawodzi i chyba "złapał" odpowiednią formę na finały PO. Do zakończenia tej rywalizacji brakuje jeszcze jednego zwycięstwa. Czy przypadkiem "słunny strajk" nie wpłynął destabilizacyjnie na poczynania Kalisza? Po sezonie chyba nastąpi "rozbiór" tej drużyny i duże zmiany w składzie.

W drugiej parze jest bardziej zacięta rywalizacja i widać co potrafi ręka trenera Matlaka. Kto wie, czy Piła nie odniesie dwóch zwycięst u siebie, Pila wcale nie stoi na straconej pozycji.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 2 runda play - off

Post autor: jasson »

Muszyna pozytywnie zaskoczyła i wygrała oba mecze. Można było typować jedno ale dwóch to mało kto się spodziewał. Najważniejsze że w dwóch meczach Kalisz ugrał tylko jednego seta. Rywalizacje uważam za zakończoną bo nie wierzę że Kalisz w dwa dni się odbuduje.
W drugiej parze chyba jednak sprawiedliwie. Tu jednak typuję rostrzygnięcie w piątym meczu. A tam wszystko może się zdarzyć...
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Co do meczu w Kaliszu....
Po meczu tym działy się bardzo "ciekawe" rzeczy. Otóż w trakcie trwania pierwszego seta drugi trener Kalisza zgłosił błąd ustawienia drużyny z Muszyny, sędziowie nie zareagowali, a tym bardziej Muszyna. Czy to jest postawa fair? http://www.siatka.org/?kibic.aktualnosc ... tkie.25449 (szerzej o tym incydencie). Osoby desygnowane z ramienia PZPS, a odpowiedzialne za taki stan rzeczy powinny być wyciągnięte surowe konsekwencje dyscyplinarne, ponieważ tak nie można. Skoro było "coś" poprawiane na kolanie po złożeniu podpisów przez kapitanów obu drużyn to coś jest nie tak. Dla mnie jest oznaka, że sędziowie przyznają się po "cichu" do popełnienia błędu, gdyż wcześniej dopuścili do błędnego ustawienia.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

Kalisz chyba zagra o 3 miejsce więcej w tym sezonie po tej drużynie się nie spodziewam. Muszyna poszła do przodu, ale..niesmak z meczu numer dwa w Kaliszu pozostał... (vide post wyżej).
W drugiej parze może być różnie, jeśli dojdzie do piątego meczu, który odbędzie się w BB to stawiam na BB.

W Poznaniu AZS będzie starał się o zwycięstwo, ale czy sama mabicja pomoże. Faworytem wydają się być Gdańszczanki, a jak będzie zobaczymy.
W Mielcu Stal powinna zakończyć rywalizację z DG. Beniaminek na pewno bedzie chciał się zrewanżować za nieudany mecz przed własną publicznością, czy to się uda na trudnym terenie w Mielcu? Faworytem jest Mielec.

Bydgoszcz zapowiada walkę w meczch sobotnio-niedzielnych, ale czy nie jet to zbyt za późno, czy jeszcze zdołają się podnieść. Białystok powalczy zapewne o jedno zwycięstwo, a da to AZS-owi mo.żliwość rozgrywania meczu w Białymstoku.
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 2 runda play - off

Post autor: PAWKENS »

Wydaje mi się, że mecz Bielsko-Piła stał na wyższym poziomie od Winiary-Muszyna. Początkowo problemy z przyjęciem miała Maj, lecz od 3 seta wszystko było bardzo dobrze. Shelukhina przy Bednarek atakowała bardzo słabo... Każdemu może zdarzyć się słabszy dzień ;) Wydawało się, że po drugim secie Bielsko miało inicjatywę, lecz pilanki przełamały gospodynie i wygrały 3:1. MVP dla walecznej Teixeiry :)

W meczu Kalisz-Muszyna bardzo ciekawy pierwszy set, ciekawe co będzie z tym ustawieniem ??? W dwóch pozostałych setach po prostu lepsze były pryjezdne. W drugim secie świetną zmianę dała Kaczmarzewska, która swoją skuteczną grą pomogła Muszynie. MVP dla świetnie broniącej i bdb przyjmującej Zenik :)
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

Pech nie opuszcza Gedanii. W Poznaniu zagrają bez Natalii Nuszel, czyli ta która zagra za nią zostanie zasypana zagrywkami. Nie wróży to dobrze.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 2 runda play - off

Post autor: Robert »

MAt Gedania ma dwie szanse na wygranie meczu i jest w lepszej pozycji, może się uda? masz rację, żę Nuszel to podstawa Gedanii, ale może zmienniczka zagra lepiej, wiesz czasami zmienniczka może mieć "dzień konia".

Martwi mnie natomiast dyspozycja kadrowiczek Barańskiej i Dziękiewicz w perspektywie kwalifikacji do IO. Dobrze to nie wróży. Oby tylko te zawodniczki wróciły do swojej dyspozycji. Poza tym Kalisz jest pod ścianą i chyba pozostanie walka o trzecią lokatę. Czy dojdzie do meczu numer cztery? zobaczymy
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

Robert Nuszel w ogóle nie pojechała do Poznania. Kontuzja stopy.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
Roberto36
Posty: 123
Rejestracja: 7 kwie 2008, o 16:42
Płeć: M
Lokalizacja: Piła
Kontakt:

Re: 2 runda play - off

Post autor: Roberto36 »

NA TO RUSZAM NA MECZ PTPS Farmutil Piła- BKS Aluprof Bielsko-Biała
Oczywiście musi wygrać Piła.będziemy jechać ostro z Dopingiem.
Czy wygrywasz czy nie ja i tak kocham cie,bo najlepszy w Polsce jest Pilski klub PTPS
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

Gedania zagra o europejskie puchary. :D

AZS AWF Poznań - Gedania Gdańsk 0-3 (-17,-17,-18)

Nadzwyczaj łatwo poszło. ;)
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 2 runda play - off

Post autor: jasson »

A więc nadal nic nie wiadomo. Winiary podniosły się po porażkach u siebie i jeszcze wszystko może się zdarzyć. W drugiej parze Piła ograła Bielsko i jutro zawodniczki z Podbeskidzia staną pod ścianą. Mimo wszystko stawiam jutro na gospodynie.

W dolnej połówce niespodziewane zwycięstwa Gedanii i Dąbrowy. Poznań chyba mecz odpuścił. Klub który ma problemy finansowe chyba nie myślał poważnie o pucharach. Mielec natomiast chciałby i to bardzo być na miejscu piątym ale potrzebna jest jeszcze jutrzejsza wygrana.

W barażach Centrostal powoli wraca do gry ale plan na ten weekend został na razie wykonany w 50% procentach. Nadal to Białystok jest w lepszej pozycji aczkolwiek akcje bydgoszczanek wzrosły po dzisiejszym zwycięstwie.
Padziu
Posty: 19
Rejestracja: 2 kwie 2008, o 19:07
Płeć: M

Re: 2 runda play - off

Post autor: Padziu »

Dużo mówicie o miejscach 1-4. OK!
Ale chciałbym zwrócić uwagę na to kto będzie walczył z Gedanią o Challenge Cup. Jakieś typy przed meczem w Mielcu w niedziele oraz w meczu o 5 miejsce.

Ja stawiam że Stal wygra po tie-breaku i zagra w Challenge Cup wygrywając z Gedanią 2-1 a MKS przegra z Poznaniem mecz o 7 miejsce 2-0. Wiem , wiem zawsze pisałem : MKS mistrzem - teraz zrozumiałem że jednak tak nie jest a w Mielcu ciężko będzie wygrać po raz 2. Chciałbym ale wiara ma swoje granice
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

jasson sorrki ale wiedziałem, że ktoś wyskoczy z teorią odpuszczania meczu. Jakie odpuszczanie? Co to ma być? Jeśli faktycznie wypisujesz takie tezy, to tylko świadczy źle o zespole z Poznania. Wychodzi więc na to, że obrażasz i zawodniczki z Gdańska (bo wygrały mecz) i z Poznania (bo nie wiedzą co to rywalizacja sportowa).

Z drugiej strony powinienem "olać" takie posty. Jak można odpuszczać jak najlepsze miejsce w lidze? Rozumiem, gdyby AZS odpuścił mecze już o 5 miejsce, ale nie w trakcie grania o 5-8. A może zespół z Poznania nie miał odpowiedniej motywacji od działaczy klubowych? Wiesz może czy miały obiecane premie za zdobycie 5 miejsca w lidze? Gdańsk takowe ma, ale jak widać nie w każdym mieście podchodzą poważnie do takich spraw.

Ciekawe co będzie z poznańskim AZS-em. Dziewczynom życzę aby odeszły i znalazły sobie wypłacalny klub (oczywiście te które chcą). Działaczom proponuje postarać się bardziej, jeśli chodzi o budowanie zespołu. Rok temu zapowiadali, że ten team miał zdobyć 5. miejsce, a w przyszłym znaleźć się w czwórce ligi. Co z tego wyszło...

Padziu oba mecze w sezonie wygrała Gedania po 3:2, a jak widać po skończonych już meczach boisko nie ma żadnego znaczenia. Liczę, że Gedania już z Nuszel w składzie zdobędzie to 5. miejsce.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Awatar użytkownika
PAWKENS
Posty: 1095
Rejestracja: 15 lut 2008, o 14:38
Płeć: M
Lokalizacja: Olsztyn

Re: 2 runda play - off

Post autor: PAWKENS »

Jestem pełen podziwu dla Winiar Kalisz, one się nigdy nie poddają !!! Były już o krok od odpadnięcia, a nie zwątpiły ani przez chwilę. W Muszynie dobrze środkowe, reszta średnio, lub gorzej. Piła odnosi kolejne zwycięstwo 3:1, BKS będzie dzisiaj musi wygrać, wierzę, że zrobi to :P Gedania wysoko wygrała w Poznaniu, wątpie by gospodynie odpuszczały. Dąbrowa wygrywa na wyjeździe, stawiam na 3:2 dla Mielca.
''W siatkówce, przy wyrównanym poziomie drużyn nie decyduje dyspozycja dnia, lecz dyspozycja godziny''.
Pawkens 24.05.2008.

Za rok będzie lepiej!
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 2 runda play - off

Post autor: jasson »

mAt pisze:jasson sorrki ale wiedziałem, że ktoś wyskoczy z teorią odpuszczania meczu. Jakie odpuszczanie? Co to ma być? Jeśli faktycznie wypisujesz takie tezy, to tylko świadczy źle o zespole z Poznania. Wychodzi więc na to, że obrażasz i zawodniczki z Gdańska (bo wygrały mecz) i z Poznania (bo nie wiedzą co to rywalizacja sportowa).

Z drugiej strony powinienem "olać" takie posty. Jak można odpuszczać jak najlepsze miejsce w lidze? Rozumiem, gdyby AZS odpuścił mecze już o 5 miejsce, ale nie w trakcie grania o 5-8. A może zespół z Poznania nie miał odpowiedniej motywacji od działaczy klubowych? Wiesz może czy miały obiecane premie za zdobycie 5 miejsca w lidze? Gdańsk takowe ma, ale jak widać nie w każdym mieście podchodzą poważnie do takich spraw.
Napisałem że Poznań CHYBA odpuścił mecz. Dlaczego? No właśnie już napisałeś. Poznań nie miał odpowiedniej motywacji, nie miał premii za 5 miejsce i ma nadal zaległości finansowe. Gedania po prostu chciała a w meczach 5-8 najważniejsze są chęci a poznanianki po wygraniu w ostatniej kolejce z Bydgoszczą są już na wakacjach. Pytasz jak można odpuszczać takie mecze? Zapytaj poznanianki. Jak by ci nie płacili i kazali grać o pietruszkę wiedząc że pewnie w przyszłym sezonie będziesz grał gdzie indziej to gryzł byś parkiet?

Moim celem nie było obrażenie kogokolwiek. Ale wiem że Poznań stać było na 5 miejsce i mecz z Gedanią oddały bez walki. Najlepszym stawiały silny opór a tu granica 20 punktów w secie okazała się przeszkodą. Jak to inaczej nazwać? A Gedanii gratuluję, myślę że 5 miejsce jest spokojnie w zasięgu.
lolexxx488-myslenice
Posty: 137
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 11:19
Płeć: M

Re: 2 runda play - off

Post autor: lolexxx488-myslenice »

Uważam, że dzisiaj wszystko będzie jasne. Muszyna z Piłą nie zaprzepaszczą szansy.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 2 runda play - off

Post autor: mAt »

jasson pisze: Jak by ci nie płacili i kazali grać o pietruszkę wiedząc że pewnie w przyszłym sezonie będziesz grał gdzie indziej to gryzł byś parkiet?

Moim celem nie było obrażenie kogokolwiek. Ale wiem że Poznań stać było na 5 miejsce i mecz z Gedanią oddały bez walki. Najlepszym stawiały silny opór a tu granica 20 punktów w secie okazała się przeszkodą. Jak to inaczej nazwać? A Gedanii gratuluję, myślę że 5 miejsce jest spokojnie w zasięgu.
jasson tym bardziej mnie to dziwi. Skoro większość chce odejść bo im nie płacą, to chyba warto było walczyć do samego końca. Nawet w tych meczach o 5-8. Zawsze lepiej mieć w swoim CV 5 miejsce niż 7 czy 8. Tu zaczyna się również walka o kontrakty, a jeśli rzeczywiście ktoś odpuścił mecz, to nie buduje sobie dobrej opinii. Koniec tematu. :)

Ciekawi mnie co będzie z AZS-em po sezonie. Czy działacze znowu będą obiecywać złote góry i walkę o najwyższe pozycje? Czy może dojdzie w końcu do sytuacji, która straszyła AZS przez kilka lat-sprzedanie miejsca w LSK.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
Zablokowany

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”