Transfery sezon 2020/2021!

Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Goscinnie »

Goście na ślubie Moniki Bociek raczej potwierdzają w jakim klubie zagra w następnym sezonie
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Natalia Valentin może przenieść się z Rzeszowa do Bergamo. (Tak przynajmniej twierdzi Pasini :D)
http://dal15al25.gazzetta.it/2020/05/30 ... r-bergamo/
titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: titerlitury »

Fajna rozgrywająca, choć myślałem, że pokusi się w Rzeszowie o bardziej urozmaicone, kombinacyjne rozegranie, nawet uwzględniając przyjęcie i taktykę. No i może nie dziura w bloku, bo ustawia się i skacze z czuciem, ale przy klasowych przeciwniczkach na lewym skrzydle nic już braku tych choćby 10 centymetrów nie zastąpi. No cóż, powodzenia w lidze włoskiej.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: rzr »

Co ciekawe prezes Developresu mówił, że chcieli zatrzymać Valentin na kolejny sezon ale ona miała w ogóle zrezygnować z gry w Europie gdyż w razie nadejścia drugiej fali wirusa miałaby problemy z powrotem do domu.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: titerlitury »

Zapewne dlatego też udała się w największe ognisko korony w Europie ;) Ale również i tam, gdzie ukuto powiedzonko "pecunia non olet". Nie osądzam.
Trochę bardziej szkoda Frantti i Mlejnkovej, bo sugerowane zastępstwa, przynajmniej papierowo, nie powalają. Osobiście wypatrywałem Moniki Fedusio, bo gra i potencjał tej dziewczyny to już bardzo fajny poziom. Ale na ocenę transferów przyjdzie czas, jak już zostaną ogłoszone, na razie to tak trochę uwag z nudów.
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Seweryn1908 »

Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: rzr »

titerlitury pisze:Zapewne dlatego też udała się w największe ognisko korony w Europie ;) Ale również i tam, gdzie ukuto powiedzonko "pecunia non olet". Nie osądzam.
Trochę bardziej szkoda Frantti i Mlejnkovej, bo sugerowane zastępstwa, przynajmniej papierowo, nie powalają. Osobiście wypatrywałem Moniki Fedusio, bo gra i potencjał tej dziewczyny to już bardzo fajny poziom. Ale na ocenę transferów przyjdzie czas, jak już zostaną ogłoszone, na razie to tak trochę uwag z nudów.
Wiadomo, że $$ mogą znacząco zmieniać perspektywę :)

Jak przeglądnąłem statystyki Lazić z ostatniego sezonu w Stuttgarcie to powiedziałbym że charakterystykę ma niemal identyczną jak Mlejnkova - potrafi zrobić dużo błędów bezpośrednich w przyjęciu, ale też zdobyć 19 punktów w meczu na skuteczności 50+, oczywiście nieraz też zdarzały się jej mecze gdzie grała na 14% skuteczności. Co ciekawe w LM najlepsze mecze miała przeciw polskim drużynom (ŁKS i Developres gdy grała jeszcze w Zurychu). Mam nadzieję, że u Stefana trochę bardziej ustabilizuje formę.
Natomiast co do Findon-Lebleu to jednak wg mnie będzie trochę spadek jakości względem Frantti.
Na ten moment to największe obawy mam co do atakujących, kompletnie nie mam pojęcia jak Rasińska z van Ryk będą grać w zespole, który celuje w wygranie ligi.
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Środkowa Łucja Kuriata opuszcza #VolleyWrocław.
dmak1
Posty: 122
Rejestracja: 29 mar 2020, o 15:49
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: dmak1 »

Julia Twardowska przechodzi do E.Leclerc Radomka Radom
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Seweryn1908 »

SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: SevenUP »

rzr pisze:
titerlitury pisze:Zapewne dlatego też udała się w największe ognisko korony w Europie ;) Ale również i tam, gdzie ukuto powiedzonko "pecunia non olet". Nie osądzam.
Trochę bardziej szkoda Frantti i Mlejnkovej, bo sugerowane zastępstwa, przynajmniej papierowo, nie powalają. Osobiście wypatrywałem Moniki Fedusio, bo gra i potencjał tej dziewczyny to już bardzo fajny poziom. Ale na ocenę transferów przyjdzie czas, jak już zostaną ogłoszone, na razie to tak trochę uwag z nudów.
Wiadomo, że $$ mogą znacząco zmieniać perspektywę :)

Jak przeglądnąłem statystyki Lazić z ostatniego sezonu w Stuttgarcie to powiedziałbym że charakterystykę ma niemal identyczną jak Mlejnkova - potrafi zrobić dużo błędów bezpośrednich w przyjęciu, ale też zdobyć 19 punktów w meczu na skuteczności 50+, oczywiście nieraz też zdarzały się jej mecze gdzie grała na 14% skuteczności. Co ciekawe w LM najlepsze mecze miała przeciw polskim drużynom (ŁKS i Developres gdy grała jeszcze w Zurychu). Mam nadzieję, że u Stefana trochę bardziej ustabilizuje formę.
Natomiast co do Findon-Lebleu to jednak wg mnie będzie trochę spadek jakości względem Frantti.
Na ten moment to największe obawy mam co do atakujących, kompletnie nie mam pojęcia jak Rasińska z van Ryk będą grać w zespole, który celuje w wygranie ligi.
Że co? Ja nie wiem w jakim ty świecie żyjesz, ale Rzeszów nie ma szans takim składem wygrać ligi, zarówno Chemik jak i ŁKS są poza zasięgiem. Wymiana Zaroślińskiej, Frannti i Mlejnkovej plus odejście rozgrywającej to duże osłabienie. Ani Fidon ani Lazić ani Van Ryk to nie są zawodniczki na tym poziomie.
Awatar użytkownika
rzr
Posty: 603
Rejestracja: 12 lut 2013, o 22:11
Płeć: M
Lokalizacja: koło Rz

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: rzr »

Nie wiem czy wiesz ale sformułowanie "celuje w wygranie ligi" nie oznacza automatycznie tę ligę wygra, dotyczy tylko założeń przedsezonowych klubu i presji na wynik. O ile zgodzę się, że Chemik odjechał (przynajmniej wg pojawiających się plotek) reszcie ligi, to z tym ŁKSem to akurat ty pojechałeś, skład może i jest na niektórych pozycjach lepszy ale na pewno nie określiłbym go jako "poza zasięgiem".
nie jest dobrze, co prawda nie jest też źle, można powiedzieć, że jest średnio
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Ania Stencel potwierdzona jako nowa zawodniczka Developresu.
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Rzeszów wydaje się straci trochę na sile ataku na skrzydłach,ale z drugiej strony będzie więcej używać ataku środkowych mając Stencel.
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Sekator »

wie ktoś może co będzie z Roni Jones Perry z Radomki ? W zestawieniu transferów jest wymieniona jako "odchodzi " , wiadomo coś dokąd ? :)
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

Sekator pisze:wie ktoś może co będzie z Roni Jones Perry z Radomki ? W zestawieniu transferów jest wymieniona jako "odchodzi " , wiadomo coś dokąd ? :)
odchodzi ale nie wiadomo gdzie
titerlitury
Posty: 347
Rejestracja: 19 lis 2008, o 20:02
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: titerlitury »

phil pisze:Ania Stencel potwierdzona jako nowa zawodniczka Developresu.
To akurat jest bardzo fajny transfer. W ubiegłym sezonie środek w Rzeszowie funkcjonował bardzo przeciętnie, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że była to ekipa z dużymi aspiracjami. Oczywiście, jest pytanie, na ile słabe wykorzystanie środkowych spowodowane było ich własną niemocą, autonomicznymi wyborami Anderson, a na ile taktyką Stefana. Bo jeżeli rzecz tkwiła w tym ostatnim, to nawet Eda Erdem nic tu nie zdziała. Chciałbym jednak mieć nadzieję, że była to wypadkowa wszystkich po trosze wspomnianych przyczyn i jest nadzieja na bardziej urozmaiconą grę Developresu w tym sezonie. Stencel często i dobrze chodziła na obejście w Pałacu, rzecz w Rzeszowie niemal niespotykaną, jeśli już to Polańska, która akurat grała mało. Grunt, że i klub to dostrzegł.
Na marginesie - byłem pod wrażeniem gry drużyny bydgoskiej drugi sezon z rzędu, po cichu widziałem nie tylko Stencel, ale i Jagłę, Polak, a przede wszystkim Fedusio w Rzeszowie. Wszystkie z dużą jakością i wszystkie Polki, raczej w zasięgu Developresu.
@Rzr - szansa na pokonanie Chemika w poprzednim sezonie była realna. Wygląda na to, że teraz nożyce się rozjechały i tylko z potencjału awizowanych składów szacując będzie o wiele trudniej. Na szczęście sport to wiele zmiennych i jak bardzo chce się być mistrzem, to można ;)
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Sekator »

Ciekawe info w rubryce "w kręgu zainteresowań " Budowlanych, Michal Masek miałby wrócić do Łodzi :)
Camillo Marcotti

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Camillo Marcotti »

Agnieszka Bednarek zakończyła karierę. Kawałek historii nowożytnej polskiej siatkówki zbudowała. Pozostaje życzyć powodzenia w nowym zawodzie.
SevenUP
Posty: 981
Rejestracja: 2 gru 2013, o 18:10

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: SevenUP »

rzr pisze:Nie wiem czy wiesz ale sformułowanie "celuje w wygranie ligi" nie oznacza automatycznie tę ligę wygra, dotyczy tylko założeń przedsezonowych klubu i presji na wynik. O ile zgodzę się, że Chemik odjechał (przynajmniej wg pojawiających się plotek) reszcie ligi, to z tym ŁKSem to akurat ty pojechałeś, skład może i jest na niektórych pozycjach lepszy ale na pewno nie określiłbym go jako "poza zasięgiem".
No to pod tym kątem, to każdy zespół celuje w wygranie ligi w końcu to sport, nie? Ale raczej nikt nie oszalał na tyle, żeby stawiać Developresowi za cel złoty medal, bo to nie jest skład gwarantujący w ogóle jakikolwiek medal (ale walkę o niego już tak). A skład ŁKSu jest w zasadzie na każdej pozycji lepszy/ podobny - sorry ale Rasińska grała w ogonie ligi a Van Ryk to w ogóle wielka niewiadoma, Fidon grała nieźle no ale raczej w dół w porównaniu do Frantti. Wszystkie bez doświadczenia w grze o medale. Środek i libero podobne a o rozgrywających cisza. Wiadomo, że to kobieca siatkówka, ale jednak oceniałbym skład ŁKS na lepszy i bardziej ograny/doświadczony.
elkrike
Posty: 28
Rejestracja: 1 maja 2020, o 16:20
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: elkrike »

Kliper pisze:
Sekator pisze:wie ktoś może co będzie z Roni Jones Perry z Radomki ? W zestawieniu transferów jest wymieniona jako "odchodzi " , wiadomo coś dokąd ? :)
odchodzi ale nie wiadomo gdzie
Zostanie w Polsce
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Sekator »

elkrike pisze:
Kliper pisze:
Sekator pisze:wie ktoś może co będzie z Roni Jones Perry z Radomki ? W zestawieniu transferów jest wymieniona jako "odchodzi " , wiadomo coś dokąd ? :)
odchodzi ale nie wiadomo gdzie
Zostanie w Polsce
Aa no to super, a wiesz może w którym klubie ?:)
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Seweryn1908 »

Katarzyna Zaroślińska-Król oficjalnie w ŁKS Łódź
https://www.lkscommerceconlodz.pl/katar ... econ-lodz/
Sekator
Posty: 90
Rejestracja: 1 cze 2020, o 19:39
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Sekator »

Sam sobie odpowiem ws. Roni Jones Perry bo w tabelce się pojawiło że Budowlani są nią zainteresowani ... Trochę to będzie dziwne, jeśli się zdecyduje podpisać w Łodzi, szykuje się tam słabszy skład, możliwe że słabszy niż Radomka nawet buduje, a do tego może mieć problemy z otrzymaniem pensji jak Leys ...
Kliper
Posty: 300
Rejestracja: 28 cze 2017, o 22:36
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Kliper »

Budowlane mają jeszcze zakaz transferowy?
phil
Posty: 1282
Rejestracja: 25 kwie 2013, o 18:10
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: phil »

Według pliku z 25 maja mają zakaz transferowy na Europę.
https://www.fivb.com/en/thefivb/legal
okon
Posty: 29
Rejestracja: 12 lut 2020, o 10:01
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: okon »

Z drugiej strony jeśli faktycznie udałoby się ściągnąć tą Perry i potwierdzą się doniesienia o Fedusio to w połączeniu ze Stenzel mieliby jedną z najmocniejszych linii przyjęcia. Dokładają jakoś ciekawą atakującą solidną srodkową obok Śmieszek, sype już mają i mogą grać o medale
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Goscinnie »

Solidną środkową to tylko zagraniczną
Bo krajowych zawodniczek na rynku już nie ma ciekawych
I tu znów temat transferów zagranicznych
ostrowianka
Posty: 17
Rejestracja: 16 cze 2017, o 21:12
Płeć: K

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: ostrowianka »

Jest wiele solidnych polskich środkowych jeszcze bez klubu, choćby Połeć, Soter, Moskwa, Łozowska czy Janicka (jeśli już będzie bez żadnych kontuzji).
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Transfery sezon 2020/2021!

Post autor: Goscinnie »

Połeć zostaje w Chemiku
Moskwa na pewno odchodzi z Bielska ?
Do Łozowskiej nie mam przekonania
To samo z Janicką
Ale moja opinia to tylko moja opinia,
Kluby rozglądają się za wzmocnieniami na środku za granicą więc te zawodniczki raczej mają już kluby tylko jeszcze o tym nie wiemy
ODPOWIEDZ

Wróć do „Liga Siatkówki Kobiet”