Sezon 2008/09 - 17. kolejka

PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Sezon 2008/09 - 17. kolejka

Post autor: PicelTPS »

Czas już na rozmowy o 17 kolejce I ligi ;)
Mecze które odbędą się w najbliższy weekend:
TPS Rumia - Chemik Police
SMS PZPS I Sosnowiec - AZS KSZO Ostrowiec Św. - mój typ to 2:3 dla Ostrowca
AZS AWF Poznań - Budowlani Toruń - 3:2 dla Poznania
Wisła Kraków - Remagum Mysłowice 3:2 lub 3:1
Sokół Chorzów - Piast Szczecin - liczę na zwycięstwo gospodyń więc stawiam na wygraną 3:1
Pauza Budowlani Łódź
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: pek »

WISŁA ENION ENERGIA Kraków - REMAGUM MOSiR Mysłowice
Sobota, 31 stycznia, godz. 15
Hala główna przy ul. Reymonta 22
WSTĘP WOLNY

A poza tym - na stronie http://siatkowka.tswisla.pl/ wywiad z Kingą Hatalą, z którego tutaj zajawka:

"Wiślacka Wikipedia
Kinga Hatala raz popatrzyła na siatkówkę i już przy niej została. Pilna studentka chemii na Uniwersytecie Jagiellońskim, której nie dotyczą tradycyjne przesądy. W przyszłości chciałaby dostać się na wymarzoną medycynę i spotkać takiego lekarza jak Dr House. A przy tym jest utalentowaną i skuteczną środkową Wisły Enion Energii, która... pragnie przenieść się na skrzydło."
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: kufel »

Dziwna godzina, ale spoko. Przynajmniej nie będziemy po ciemku jechać :)
Jak znam życie to będzie 5 setów i nie podejmę sie typu kto wygra.
Do zobaczenia w Krakowie :)
P.S. Jest plan, że porwiemy smoka do Mysłowic ;)
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: mikasa1 »

Kolejka niezwykle ciekawa - we wszystkich meczach grają zespoły o zbliżonych umiejętnościach.
TPS Rumia - Chemik Police - meczyk o wszystko w walce o czwórkę głównie dla Chemika który w ostatniej kolejce urwał punkcik liderowi.
Mój typ 3:1
SMS PZPS I Sosnowiec - AZS KSZO Ostrowiec Św. - pewnie zacięty mecz. Ciekawe co nowy trener przez kolejny tydzień wycisnął z zespołu.
Mój typ 2:3
AZS AWF Poznań - Budowlani Toruń - jeszcze dwa miesiace temu wynik mógł być jeden. Torunianki przez pierwsze 7 kolejek zdobyły 18 pkt a w pozostałych 8 meczach raptem 7. Natomiast poznanianki w ostatnich 8 meczach zdobyły 9 pkt. a mogły znacznie więcej - brakowało spokoju w końcówkach setów.
Mój typ 1:3
Wisła Kraków - Remagum Mysłowice - mysłowiczaski jeszcze nieśmiało spoglądają na szóste bezpieczne miejsce - ale.... tylko w wypadku zwycięstwa w Krakowie.
Mój typ 3:1
Sokół Chorzów - Piast Szczecin - ważny mecz dla obu zespołów. Chorzowianki zwyciężając mogą spokojnie przygotowywać się do play-off - w wypadku porażki grupa pościgowa znacznie się zbliży. Szczecinianki z kolei muszą walczyć o każdy punkt aby znaleźć się w czwórce.
Mój typ 3:2
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Robert »

To pobawimy się w nasze spekulacje:

SMS - KSZO - Mimo wszystko stawiam na Szkołę dziewczyny będą chciały się zrehabilitować za porażki w poprzednich meczach, a KSZO gra słabo. 3:1 dla SMS

Rumia - Chemik. Mecz bardzo ważny dla obu drużyn. Chemik gra nieźle i tak samo Rumia. Własny parkiet może być atutem TPS-u spodziewam się bardzo zaciętego, pięciosetowego meczu Typ 3:2 dla Rumi

Wisła - Mysłowice. Obie ekipy grają o "sześć" punktów. Własna hala może okazać się sprzymierzeńcem krakowianek, ale czy to wystarczy. Mysłowice toczą ostatnio zwycięskie pojedynki i będą chciały podtrzymać passę. Typ 3:2 dla Wisły

Chorzów - Szczecin Chorzów nieźle się prezentuje i na pewno będzie chciał wygrać to spotkanie, aby przypieczętować drugą lokatę w tabeli. Szczecin gra chimerycznie raz dobrze, a raz źle. Typ 3:1 dla Sokoła

Poznań - Toruń. Poznań poprawił swoją grę, lecz to nadal za mało, aby wygrywać mecze. Toruń "obudził się" w ostatnim spotkaniu, lecz trochę późno i wcale nie będzie to łatwe spotkanie dla Budowlanych. Typ 3:2 dla Torunia
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: pek »

kufel pisze:Dziwna godzina, ale spoko. Przynajmniej nie będziemy po ciemku jechać :)
Jak znam życie to będzie 5 setów i nie podejmę sie typu kto wygra.
Do zobaczenia w Krakowie :)
P.S. Jest plan, że porwiemy smoka do Mysłowic ;)
Teraz będzie pożerał dziewice w Mysłowicach? Tyle że adres nie ten. Wprawdzie obok hali jest knajpa Jama, ale smok mieszka trzy zakręty Wisły dalej.
Awatar użytkownika
kufel
Posty: 175
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 13:00
Płeć: M
Lokalizacja: Mysłowice
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: kufel »

Jakby chciał z dziewic wyżyć to by szybko z głodu umarł. Co do meczu to tak jak z Poznaniem przyjeżdżamy bez czterech dziewczyn. Ciężko będzie cokolwiek zdziałać w Krakowie, ale zobaczymy. Z 2 ligi też nie dobierzemy zawodniczek bo jadą do Trzebnicy na mecz.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: mAt »

Robert pisze:
Rumia - Chemik. Mecz bardzo ważny dla obu drużyn. Chemik gra nieźle i tak samo Rumia. Własny parkiet może być atutem TPS-u spodziewam się bardzo zaciętego, pięciosetowego meczu Typ 3:2 dla Rumi
Wybieram się na ten mecz, bo Gedania gra tym razem w poniedziałek. Nie ukrywam, że oczekuję emocji i też niezłego poziomu. Przynajmniej będą mógł jako tako ocenić poziom I ligi.

Ktoś z Rumi (picel?) może napisać po ile są bilety i jak najszybciej dojechać na halę jadąc od strony Gdańska (obwodnicą czy też przez Gdynię?).
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
znajomy_krolika
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2008, o 15:19
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: znajomy_krolika »

w Toruniu taka "niespodzianka", a na forum cisza :) No to może ja rozpętam małą burzę: dobrze, że zarząd klubu w końcu podjął odpowiednią decyzję, bo gdyby ten stan trwał dalej, to w następnym sezonie nikt nie chciałby tu grać. Metody motywacyjne pani O. poznali już kibice obserwujący mecze w I lidze w wielu miastach - chociażby w Rumi było przecież całkiem ciekawie. Problem w tym, że od długiego już długiego okresu czasu dla pani O. była to jedyna metoda na "dialog" z zawodniczkami. No i pękło...
Dobry PR wokół własnej osoby już nie wystarczy - bo z ludźmi trzeba umieć pracować, a nie traktować ich non stop jak bydło.

Liczę, że w Poznaniu dziewczyny pokażą, że znów potrafią się cieszyć siatkówką. I wygrają chociażby dla Agnieszki.
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Budowlany »

No tak,
Zmiana na stanowisku pierwszego trenera w Toruniu. W Poznaniu i do konca sezonu drużynę poprowadzi p. Mariusz Soja. Pani Ewie Openchowskiej zaproponowane zostalo stanowisko koordynatora wyszkolenia młodzieży i trenera jednej z grup mlodziezowych. Jaką podejmie decyzję okaże się w poniedziałek.
Ass
Posty: 4
Rejestracja: 21 maja 2008, o 08:47
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Ass »

znajomy_krolika pisze:w Toruniu taka "niespodzianka", a na forum cisza :) No to może ja rozpętam małą burzę: dobrze, że zarząd klubu w końcu podjął odpowiednią decyzję, bo gdyby ten stan trwał dalej, to w następnym sezonie nikt nie chciałby tu grać. Metody motywacyjne pani O. poznali już kibice obserwujący mecze w I lidze w wielu miastach - chociażby w Rumi było przecież całkiem ciekawie. Problem w tym, że od długiego już długiego okresu czasu dla pani O. była to jedyna metoda na "dialog" z zawodniczkami. No i pękło...
Dobry PR wokół własnej osoby już nie wystarczy - bo z ludźmi trzeba umieć pracować, a nie traktować ich non stop jak bydło.

Liczę, że w Poznaniu dziewczyny pokażą, że znów potrafią się cieszyć siatkówką. I wygrają chociażby dla Agnieszki.


Ja mam tylko pytanie do Pani Trener Openchowskiej: Naprawdę jest Pani zaskoczona decyzją zarządu??? Ile upokorzeń może znieść zawodnik? Jak miała Pani w drużynie same dziewczynki, to wiadomo było, ze nikt się nie odezwie. Teraz jest Pani zdziwiona?? Czara goryczy się przelała. Powodzenia w innej dyscyplinie, oby nie z dziećmi, najlepiej gdzieś na południu Polski.
Panie Soja i team, do boju!!!!!!
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Robert »

Ciężko mi oceniać jak było w Toruniu, ale te bluzgi o których pisał Picel i inne osoby chyba nie były pierwszy raz? Poza tym z kobietami lepiej współpracują faceci (chodzi mi o trenerów). Według mnie coś pękło w Toruniu i zmiany były nieuchronne. Krtko ryecy ujmujc cyara gorzcyz si przelala i sie skonczylo.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: jasson »

Wróce do tematu...
TPS Rumia - Chemik Police 3:2
SMS PZPS I Sosnowiec - AZS KSZO Ostrowiec Św. - 3:1
AZS AWF Poznań - Budowlani Toruń - 2:3
Wisła Kraków - Remagum Mysłowice 2:3
Sokół Chorzów - Piast Szczecin 2:3
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: PicelTPS »

mAt pisze:=

Wybieram się na ten mecz, bo Gedania gra tym razem w poniedziałek. Nie ukrywam, że oczekuję emocji i też niezłego poziomu. Przynajmniej będą mógł jako tako ocenić poziom I ligi.

Ktoś z Rumi (picel?) może napisać po ile są bilety i jak najszybciej dojechać na halę jadąc od strony Gdańska (obwodnicą czy też przez Gdynię?).
Wstęp na mecz jest za darmo. Raczej obwodnica dojedziesz szybciej. Skręcisz za Tesco w Chyloni w lewo i jedziesz cały czas prosto Morską. Później jedziesz w Rumi wiaduktem i za wiaduktem zjedź w lewo, przejedziesz obok dworca PKP a potem pod wyżej wspominanym wiaduktem i cały czas prosto jedziesz Starowiejską i na rondzie skręcasz w lewo i jesteś przy hali.

W Rumi szpital Kinga Kasprzak i Sandra Biernatek z powodu choroby nie pojechały do Białegostoku na mecz PP i ich występ w jutrzejszym meczu soi pod znakiem zapytania ??? :|
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
Awatar użytkownika
Krzys_J.
Posty: 46
Rejestracja: 15 lis 2008, o 22:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Krzys_J. »

Robert pisze:Ciężko mi oceniać jak było w Toruniu, ale te bluzgi o których pisał Picel i inne osoby chyba nie były pierwszy raz? Poza tym z kobietami lepiej współpracują faceci (chodzi mi o trenerów). Według mnie coś pękło w Toruniu i zmiany były nieuchronne. Krtko ryecy ujmujc cyara gorzcyz si przelala i sie skonczylo.
Bardzo się cieszę ,że panią O.Trener Budowlanych Toruń odsunięto z posady.Pan Bóg chyba jednak czuwa ?! i nie pozwoli nikogo poniżać w "imię" dobrych wyników.A teraz na koniec tematu o pani O. pozwolę sobie ( tylko przepraszam za słownictwo) , by kibice nie mieli wewnętrzych dylematów , czy Szefowie Klubu z Torunia postąpili dobrze wyrzucając ją z klubu . Pozwolę sobie powiedzieć słowo ... SUKO !! . Tak właśnie pani O. dopingowała swoje siatkarki na meczu w Rumi !! Informacja pewna od naszego rumskiego Kolegi (fotografa) DRAMAT !! :( Takiej "filozofi" siatkówki STANOWCZE NIE !! pozdrowienia z Rumi dla fanów siatki
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: pek »

Może by tak przyhamować z tymi kubłami pomyj. Poza wszystkim - mówicie o kobiecie, która zbudowała tę drużynę i wprowadziła ją do I ligi.
Nie mam powodu, żeby nie wierzyć w to co piszecie o jej zachowaniu podczas meczów, choć gdy dwukrotnie była w Krakowie to plasowała się - że tak powiem - w górnej strefie stanów średnich. Widziałem wielu gorszych trenerów. Ale przede wszystkim - jej sposób bycia jakoś nie przeszkadzał nikomu (działaczom, podopiecznym ani kibicom) podczas rewelacyjnej jesieni 2007 i dobrej jesieni 2008.
znajomy_krolika
Posty: 9
Rejestracja: 21 maja 2008, o 15:19
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: znajomy_krolika »

pek pisze:Może by tak przyhamować z tymi kubłami pomyj. Poza wszystkim - mówicie o kobiecie, która zbudowała tę drużynę i wprowadziła ją do I ligi.
Nie mam powodu, żeby nie wierzyć w to co piszecie o jej zachowaniu podczas meczów, choć gdy dwukrotnie była w Krakowie to plasowała się - że tak powiem - w górnej strefie stanów średnich. Widziałem wielu gorszych trenerów. Ale przede wszystkim - jej sposób bycia jakoś nie przeszkadzał nikomu (działaczom, podopiecznym ani kibicom) podczas rewelacyjnej jesieni 2007 i dobrej jesieni 2008.
szanowny peku, kubły pomył to pani O. wylewała na ludzi. Więc proszę Cię bardzo, nie broń czegoś, co obrony nie jest warte. A gdyby nie decyzja zarządu, to to, co zbudowane zostało przez tą panią (ale nie oszukujmy się, nie TYLKO przez nią), zostałoby z hukiem właśnie przez nią rozwalone. Bo gdyby nie doszło do jej odsunięcia od zespołu, to w przyszłym sezonie zespołu by nie było. Zawodniczki odeszłyby do klubów gdzie nikt ich notorycznie nie poniża (to nie domysł, to fakt), a tu do Torunia nikt o zdrowych zmysłach by już nie przyszedł. Nie zdziwię się, jak pani O. zacznie teraz ogłaszać, że to wina wszystkich wokół niej i że padła ofiarą spisku. Ale w jednym masz rację - ciszej już o tej kobiecie, bo nie warto sobie czasu więcej nią zajmować. Jesteśmy tu, by dyskutować i emocjonować się siatkówką, a nie takimi... przypadkami.
kizhook1
Posty: 1
Rejestracja: 31 sty 2009, o 11:01
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: kizhook1 »

Po tym wszystkim co się dzieje, to aż musiałem sobie konto odnowić tu "na siatce", bo głos dać muszę. I otwartym tekstem powiem: w końcu! Brawa dla zarządu i Prezesa za zdecydowanie. Nie odmawiam p. Openchowskiej zasług, ale to co się działo to już było przegięciem. Co prawda ten sezon obserwują z "oddali" ale końcówka ostatniego była dla mnie wystarczyła, by stracić resztki szacunku dla tej pani. Tu nie chodzi o traktowanie zawodniczek jak ostatnich ..... - dlaczego z drużyny odeszła Ola Marchlewska, dlaczego rodzice zabrali z Torunia Patrycje Polak, po tym sezonie eksodus byłby moim zdaniem maksymalny. Czy w pracy (bo nie ukrywajmy się, na poziomie ogólnokrajowej ligi to już jest bardziej zawodowstwo, niż amatorszczyzna) pozwolilibyście by przełożony nazywał was słowami powszechnie uznawanymi za obelżywe? Motywować może to raz na jakiś czas, używane notorycznie po prostu upadla.
I tyle. Powodzenia p. Openchowskiej życzę w życiu, bo parę fajnych chwil przeżyliśmy w Budowlanych. Niestety, trudno o nich pamiętać w zalewie tych o wiele gorszych momentów.

A dla drużyny i Mariusza - trzymam kciuki, jesteście w stanie znów serynie wygrywać! powodzenia

i tyle na ten temat
pek
Posty: 307
Rejestracja: 10 maja 2008, o 23:00
Płeć: M
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: pek »

WISŁA ENION ENERGIA Kraków - REMAGUM MOSiR Mysłowice 0:3 (23:25, 22:25, 26:28)
Sędziowali: Marcin Myszkowski (Warszawa) i Michał Jagusiak (Łódź). Widzów: 250.
WISŁA: Filip, Warchoł, Hatala, Stojek, Gasidło, Surma oraz Śliwa (l), Przybyło, Drmla. Trener: Lesław Kędryna.
MOSiR: Staniucha, Olszówka, Romel, Gawron, Kubieniec, Pazderska oraz Kondyjowska (l), Pielecka, Boroń. Trener: Sebastian Michalak.

Dłuższa relacja wkrótce na stronie: http://www.siatkowka.tswisla.pl
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: gonzales »

wynik meczu wisły mówi wszystko walk o utrzymanie jak pisałem na początku sezonu i spadek wraz z kszo :<
Awatar użytkownika
Numokebe
Posty: 26
Rejestracja: 4 sty 2009, o 23:40
Płeć: M
Kontakt:

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Numokebe »

a Szczecin oczekujesz wyniku z Chorzowa oraz z Rumi:) czy ktos wiesz czy moze kibice chemika wybrali sie na mecz?
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Budowlany »

toruń wygrał 3:1 w poznaniu . 17:25, 15:25, 25:15, 18:25.
uffffffffffffffff, ale mi cisnienie skoczylo :) w trzecim bylo 8:2 , potem 13:12 dogoniły Budowlane i poooooooootem to juz lanie. na szczescie 4 do porzodu i elegancko.

no ale najwazniejsze 3 punkty. tyle na goraco.
pozdro
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Robert »

SMS dzis spokojnie powinien wygrać 3:1, w secie czwartym prowadził 22:19 i się zaczęły błędy własne, co zawodniczki KSZO bezlitośnie wykorzystały. Trener SMS-u kipiał ze złości,ale trudno się temu dziwić. KSZO prowadził z kolei w secie pierwszym 18:12, potem 19:13 i przegrał. Widać było fragmentami dobrą grę KSZO, lecz moim zdaniem ciężko będzie im opuścić ostatnią lokatę w tabeli. Przed trenerem Romanem ciężka praca i motywacja dziewczyn. Kolejna porażka i morale drużyny spada. Za tydzień KSZO gra mecz z Poznaniem i jak tego meczu nie wygra to do końca sezonu zasadniczego jest na ostatnim miejscu.

Poznań gra raz dobrze, a raz źle i podobnie jak KSZO tak i Poznań zagra w meczach o utrzymanie. Wisła po tej porażce też może powoli się szykować do gry o pozostanie. Trudno bowiem przypuszczać, aby Wiślaczki wywiozły jakieś punkty z Rumi, Torunia, czy z Polic.

Najciekawiej na chwilę obecną zapowiada się gra o miejsce w pierwszej szóstce gdyż ktoś z duetu: Mysłowice oraz Police będzie musiał zagrać w meczach o pozostanie. Teoretycznie Mysłowice mają najlepszy rozkład meczów gdyż trzy grają u siebie z Toruniem, Chorzowem i Szczecinem (w terminarzu na siatce jest błąd mecz ze Szczecinem grają w Mysłowicahc, w pierwszej rundzie grały w Szczecinie) oraz mają wyjazd do KSZO. Rywale trudni przyjeżdżają do Mysłowic, ale MOSiR jest na fali i wszystko jet możliwe.

Police mają u siebie: Sosnowiec, Wisłę, Piast na wyjeździe: Poznań i Chorzów. Czyli też łatwo nie mają. Wieć walka będzie na pewno do końca.
serafin
Posty: 2
Rejestracja: 31 sty 2009, o 16:49

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: serafin »

Co do wypowiedzi na temat pani Ewy Openchowskiej. Jak czytam wasze wypociny to mi sie robi niedobrze. Co Wy mozecie wiedziec o pani Ewie??!! Jestem bratem jednej z mlodziczek Budowlanych Torun i Pani Openchowska jest najwiekszym autorytetem dla mojej siostry i dla wszystkich dziewczyn, ktore z moja siostra graja oraz dziewczyn z wyzszych kategorii. Ta druzyna zostala zostala stworzona przez Pania Openchowska- to Ona przeprowadzila ta druzyna przez wszystkie szczeble krajowej siatkowki, to wlasnie Pani Openchowska zostala uznana i nagrodzona przez Prezydenta Torunia za caloksztalt swojej pracy.

W zeszlym sezonie byly klopoty finansowe w klubie to Pani Ewa zadluzala sie zeby moc dziewczynom jakies pieniadze dac poniewaz klub nie mial.

Co do odejscia Marchlewskiej to mysle ze to wlasnie problemy finansowe byly powodem odejscia. Gdyby powodem bylo zachowanie Pani Ewy to mogla pojsc do innego klubu a nie wyjezdzac za granice do pracy. A co do Patrycji Polak to chec gry i zgrywania sie z kolezankami z reprezentacji mlodziezowej bylo powodem odejscia.

PS: Nie bedzie Pani Openchowskiej to skonczy sie siatkowka w Toruniu. To tyle!
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Budowlany »

szczątkowe wybieranie faktów z przeszlosci torunksiej siatkowki i proby oceny i wydawanie sądów na ich podstawie jest niedpuszczalne;p takze niema sensu tutaj sie nad tym rozwodzic.

prosba, mozecie znalesc jakos wyniki pozaostalych spotkan?
Ostatnio zmieniony 31 sty 2009, o 21:33 przez Budowlany, łącznie zmieniany 2 razy.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: jasson »

Póki co zmiana trenera w Toruniu przyniosła pożadany efekt...

Zgodnie z moimi typami wygrały Mysłowice i Sosnowiec. Mosir ma więc jeszcze szanse na czwórkę choć miejsce 5-6 na dzisiaj będzie sukcesem. KSZO? Chyba do spadku a jeśli Kraków trafi na Poznan to i chyba Wisła.
kizhook_thorn
Posty: 8
Rejestracja: 12 paź 2007, o 21:21
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: kizhook_thorn »

serafin pisze:Co do wypowiedzi na temat pani Ewy Openchowskiej. Jak czytam wasze wypociny to mi sie robi niedobrze. Co Wy mozecie wiedziec o pani Ewie??!! Jestem bratem jednej z mlodziczek Budowlanych Torun i Pani Openchowska jest najwiekszym autorytetem dla mojej siostry i dla wszystkich dziewczyn, ktore z moja siostra graja oraz dziewczyn z wyzszych kategorii. Ta druzyna zostala zostala stworzona przez Pania Openchowska- to Ona przeprowadzila ta druzyna przez wszystkie szczeble krajowej siatkowki, to wlasnie Pani Openchowska zostala uznana i nagrodzona przez Prezydenta Torunia za caloksztalt swojej pracy.

W zeszlym sezonie byly klopoty finansowe w klubie to Pani Ewa zadluzala sie zeby moc dziewczynom jakies pieniadze dac poniewaz klub nie mial.

Co do odejscia Marchlewskiej to mysle ze to wlasnie problemy finansowe byly powodem odejscia. Gdyby powodem bylo zachowanie Pani Ewy to mogla pojsc do innego klubu a nie wyjezdzac za granice do pracy. A co do Patrycji Polak to chec gry i zgrywania sie z kolezankami z reprezentacji mlodziezowej bylo powodem odejscia.

PS: Nie bedzie Pani Openchowskiej to skonczy sie siatkowka w Toruniu. To tyle!
serafinie drogi,
Czytaj ze zrozumieniem powyższe posty. Zasług nikt chyba nie negował, jak mi się zdaje. Rozumiem też, że dla dzieci zaczynających przygodę ze sportem może być p. Openchowska autorytetem. To pokrzyczy, to zażartuje. Problem leży zupełnie gdzie indziej. Z dorosłymi kobietami nie pracuje się jak z dziećmi. Ani jak ze zwierzętami z obejścia.

Co do odejścia Oli Marchlewskiej z Budowlanych - NIE MASZ NA TEN TEMAT ZIELONEGO POJĘCIA, WIĘC ZAMILCZ. Sezon zakończony awansem grany był praktycznie za darmo, więc nie chodzi chyba o pieniądze. Poprzedni sezon toczył się pod znakiem finansowej walki. Gdyby chodziło tylko o kasę, to przy kolejne obsuwie z wypłatą Ola mogła podziękować za współpracę i odejść, jednak dograła - podobnie jak pozostałe dziewczyny - do końca. Jednak miała dość czegoś, co w sumie można nazwać mobbingiem (i tak się p. Openchowska powinna cieszyć, że nie doszło do takiego finału jak w Lesznie w koszykarskiej drużynie), a że trafiła się ciekawa oferta zza granicy, to teraz gra sobie bez konieczności ocierania z siebie jadu.
Sugerowanie, że chodziło tylko o kasę, jest dla Oli po prostu obraźliwe i sugeruję, byś rozważył swoje słowa.

PS. Brawo dziewczyny, pokazałyście charakter :) Gratulacje za 3-punktowy debiut trenerski - koko dżambo ;)
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: mikasa1 »

W Chorzowie fajny meczyk.Gospodynie wygrały 3:1. Chorzowianki zagrały z wiarą w zwycięstwo i znów po dłuższej przerwie :) bardzo zmobilizowane. Na parkiet poróciła po kontuzji W. Kaczmarek. Chorzowianki zagrały bez libero ("mała" jako rozgrywająca). Pierwszy set walka o każdą piłkę - piłkę z niewielką przewagą gospodyń. W drugiej Szczecin zdeklasował miejscowe. Zagrywka na środkowe, szybkie rozegranie niejednokrotnie gubiły blok gospodyń. W trzeciej partii kilkupunktowa przewaga Szczecina i świetna zmiana Patrycji Settnik. Dobry kąśliwy serwis i rewelacyjne obrony w parkiecie wyprowadziły chorzowianki na kilkupunktowe prowadzenie którego nie oddały do końca seta. Czwarty set to walka z obu stron - świetne ataki ze skrzydeł (Konsek, Szczygioł). Mecz dla chorzowianek mógł być znacznie spokojniejszy gdyby nie kilkanaście zagrywek autowych - co raziło bardzo:(.
Awatar użytkownika
Robert
Redaktor
Redaktor
Posty: 1105
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 06:39
Płeć: M
Lokalizacja: Dąbrowa Górnicza

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Robert »

Mikasa - liczy się zwycięstwo i 3 pkt, a te zostają w Chorzowie i co ciekawe... Sokół wygrał mecz, a przegrał ..z Piastem w małych punktach dobre. Zwycięzców się nie sądzi i tyle. Sokół ma drugie miejsce i nikt mu tego drugiego placu nie zabierze. Ciekawe rozstrzygnięcie w Rumi, które każe postawić moje wcześniejsze teoretyczne rozważania jako nieważne.
Awatar użytkownika
Krzys_J.
Posty: 46
Rejestracja: 15 lis 2008, o 22:35
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia

Re: 17 kolejka 31.01

Post autor: Krzys_J. »

No ,cóż.Przegraliśmy 2 : 3.W tym meczu jednak lepsza była drużyna gości.Szczególnie mogła się podobać "niższa" wzrostem czwórka zawodniczek z podstawowego składu np.rozgrywająca :).Praktycznie to One wygrały ten mecz dla Polic."Zajeźdźiły" nasze kondycyjnie ,że Hej.Były praktycznie wszędzie na boisku i wyciągnęły wiele straconych dla Chemika piłek.Mogły się One podobać a i trzeba przyznać, że i "rączkę" miały te Panie całkiem dobrą !! My w tym meczu takiej "rączki" niestety nie mieliśmy i taki jest tego efekt .Zresztą nie od dziś wiadomo ,że wbijanie przysłowiowych "gwoździ" nigdy nam zbyt dobrze nie wychodziło.No trudno,żyjemy dalej :).Dziękujemy Klubowi Kibica Chemika Police za odwiedziny Rumi.Razem stworzyliśmy chyba dobre szoł na rumskiej hali !! Pozdrawiamy
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”