Sezon 2009/10 - 1. kolejka

PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: PicelTPS »

Czas najwyższy chyba założyć ten temat ;) bo rozgrywki ruszają już lada chwila ;)
Zestaw par 1 kolejki ;)
SMS PZPS I Sosnowiec - Sokół Chorzów
Legionovia Legionowo - TPS Rumia
Chemik Police - PLKS Pszczyna
Trefl Gdynia - MOSiR Mysłowice
AZS KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Toruń
Jedynka Aleksandrów Ł. — — pauzuje
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Już turnieje i pierwsze mecze pucharowe pokazały, że w tym roku będzie bardzo wyrównana stawka zespołów walczących o miejsca 1-4 czy nawet 1-6. Walka toczyć się będzie w ostatecznych klasyfikacjach nawet nie o punkty ale o sety.
Faworytem wydaje się Trefl ale nie jest to według mnie taki dream team jak Budowlani Łódź w zeszłorocznych rozgrywkach.
Zespoły TPS, Chemika, Sokoła, Mysłowic, Ostrowca Św. czy Pszczyny prezentują podobne umiejętności a nie należy zapominać o zespole SMS który w przedsezonowych turniejach pokazał dobrą formę. W zespole z Aleksandrowa również jest kilka zawodniczek o dużym potencjale (Rajkowska, Wołosz) o zespole z legionowa wiem najmniej - więc się nie wypowiadam.
mAt
Posty: 486
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 21:13
Płeć: M
Lokalizacja: Osw

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: mAt »

mikasa1 pisze:W zespole z Aleksandrowa również jest kilka zawodniczek o dużym potencjale (Rajkowska, Wołosz) o zespole z legionowa wiem najmniej - więc się nie wypowiadam.
Wołoszyn. Wołosz gra w Gwardii. :) Dodałbym do tego Wiśniewską.

Legionovia ma w składzie Baran, Malinowską (Szajek), Wrzesińską. Powinny dołączyć do tej grupy, którą wymieniłeś.
"Przede wszystkim dzięki sportowi poznałem urok zwykłego, bezinteresownego, fizycznego zmęczenia.
Ludzie, którzy tego stanu nigdy nie zaznali, nie wiedzą, co tracą." Zdzisław Ambroziak
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Sorki masz rację zjadło mi troszkę liter. Oczwiscie chodziło mi o Agnieszkę która napsuła w zeszłym roku troszkę krwi mojemu zespołowi. :(. Natomiast Wołosz Gwardię może traktować już jako przeszłość :)) - wszak ten rok i to dla jej dobra (widziałem już w dwóch meczach) jej klubem to Dąbrowa Górnicza:))
Budowlany
Posty: 88
Rejestracja: 7 paź 2007, o 07:26
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: Budowlany »

matko bosko ile rzeczona Wiśniewska robiła niewymuszonych błędów na PP w Toruniu.. Aleksandrów grał praktycznie tylko przez Wołoszyn. Jak ona wytrzyma takie granie przez cały sezon to spoko. ale zeby sie nie zaorała.. Naprawdę dobrą robotę, szczególnie w zagrywce, robi Olczykowa.

pozdro!
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: gonzales »

do mikasy 1 :
co znaczy stwierdzenie ,że wołosz może traktować gwardię jako przeszłość i jej klubem jest d.g? o ile z tego co czytałem to jeszcze na dobre nie rozpoczęła prawdziwego grania w tej gwardi no i oczywiście w lsk a ty piszesz coś o d.g. :o
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: mikasa1 »

Pomieszało mi się setnie i niepotrzebnie wprowadziłem zamieszanie. Mysląc o tej zawodniczce pomyliły mi się osoby - pisząc o Wołosz mialem na myśli Martę Haładyn - wszak obie to rozgrywające aczkolwiek zupełnie inaczej wyglądają - sorki za pomyłkę i zamieszanie.
ma_el
Posty: 10
Rejestracja: 17 sie 2009, o 11:48
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: ma_el »

Co wy z tą Malinowską(Szajek)? Ona grała w Legionovii tylko do zakończenia play-off.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: jasson »

Wydaje mi się, że w tym roku I liga będzie słabsza niż w poprzednich sezonach. Faworytem jest Trefl aczkolwiek w cuglach ligi raczej nie wygra. Zawsze faworytami były też: spadkowicz i zespół który przegrał baraże. W tym roku takich zespołów nie ma. Oczywiście chodzi o Kalisz (spadek z LSK) i Piast (przegrany w barażach), które się rozpadły. W ich miejsce weszły zespoły które absolutnie ligi nie zawojują. Inni faworyci? Nie widzę chętnych do awansu...
Solidnie wygląda jak zwykle Sokół, Rumia i Chemik - te zespoły powinny być w czwórce. Utrzymać bez problemów powinny się KSZO i Mysłowice. A reszta? Budowlani, Jedynka, Pszczyna i Legionovia to zespoły które moim zdaniem wylądują na miejscach 7-10.
Oczywiście to tylko zabawa w typowanie, sezon jest długi więc wszystko się może zdarzyć. Nie typuję wyniku SMS Sosnowiec bo nigdy nie wiadomo kto będzie tam grał.
rm1512
Posty: 7
Rejestracja: 3 gru 2007, o 11:07
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: rm1512 »

W Rumii nie ma rozgrywającej bo Gedania nie chce póścic Jeromin. Wogóle nie będzie już zezwalac na wypożyczenie tylko na transfer defintywny. W związku z czym siła Rumi jest już mniejsza bo Piątkowska jest dużo słabsza.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: gonzales »

rm1512 pisze:W Rumii nie ma rozgrywającej bo Gedania nie chce póścic Jeromin. Wogóle nie będzie już zezwalac na wypożyczenie tylko na transfer defintywny. W związku z czym siła Rumi jest już mniejsza bo Piątkowska jest dużo słabsza.
czyli wychodzi na to,że rumia będzie musiała zapłacić gedani , bo nie wydaje mi się ,żeby jaromin zdecydowała sie na przejście do gedani teraz kiedy sezon się rozpoczyna , a jak wiemy w gedani nie pozyskali nowej rozgrywającej , więc mogą mieć problem co widać było na sparingach przedstartowych , młoda pasznik musi jeszcze sporo pograć nie być w składzie 1 ligi aby można powiedzieć ,że gedania ma dobrą rozgrywającą
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: gonzales »

moje typy 1 kolejki:
sms-sokół 1-3
legionovia-rumia 1-3 {? ze względu na występ jeromin , jak nie będzie grać to wygra legionovia 3-2}
chemik- pszczyna 3-0
trefl-mysłowice 3-0
kszo-toruń 3-1
PicelTPS
Posty: 217
Rejestracja: 1 lip 2008, o 17:36
Płeć: M
Lokalizacja: Rumia
Kontakt:

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: PicelTPS »

LTS Legionovia Legionowo - TPS Rumia 1-3 19:25 29:27 24:26 24:26
Towarzystwo Przyjaciół Siatkówki "TPS" Rumia [I liga Siatkówki Kobiet] http://tpsrumia.mojeforum.net/index.php
wer
Posty: 19
Rejestracja: 8 maja 2009, o 19:15
Płeć: K

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: wer »

Jak podaje oficjalna strona KSZO:
AZS WSBiP KSZO Ostrowiec Św. - TKS-T Budowlani Toruń 3:0 (25:22, 25:18, 25:15)
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: mikasa1 »

W Sosnowcu siatkarki Sokoła - dość spokojnie wypunktowały uczennice z Sosnowca 3:0 w setach (17;17;22).
Więcej info na stronie http://www.sokolchorzow.pl/?klub.aktualnosci.272
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2009/10 - 1. kolejka

Post autor: gonzales »

gonzales pisze:moje typy 1 kolejki:
sms-sokół 1-3
legionovia-rumia 1-3 {? ze względu na występ jeromin , jak nie będzie grać to wygra legionovia 3-2}
chemik- pszczyna 3-0
trefl-mysłowice 3-0
kszo-toruń 3-1

szkoda ,że nie ma tutaj zakładów bukmacherskich :] :(
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”