I kolejka

mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

I kolejka

Post autor: mikasa1 »

Inauguracja I kolejki odbyła się w Chorzowie gdzie Silesia Volley bez problemów wygrała ze Spartą Warszawa. Pierwsze dwa sety dość podobne - od początku duża przewaga gospodyń ( nawet 8-10 pkt) w początkowej fazie seta a potem gra punkt za punkt. Najbardziej wyrównany był trzeci set gdzie dopiero w połowie seta gospodynie uzyskały przewagę. Sparta popełniała potężną ilość błędów w przyjęciu natomiast gospodynie mimo, że nie zachwyciły bez jakichkolwiek problemów wygrały mecz a to na początek sezonu liczy się najbardziej.
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: constans »

silesia nie musiała się jakoś specjalnie wysilać żeby wygrać ten mecz. z taką grą sparta jest pewniakiem do spadku
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mikasa1 »

No i pierwsza na pewno niespodzianka - po dwóch setach ( na tylu byłem) - Gliwice prowadzą z KSZO 2:0 :]
lisica
Posty: 34
Rejestracja: 18 wrz 2008, o 20:23
Płeć: K

Re: I kolejka

Post autor: lisica »

No i Gliwice wygrały 3:0 :D
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: constans »

no to jest duuża niespodzianka. w jakim składzie grało kszo?
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mikasa1 »

Z tego co widziałem najmocniejszym - nawet z Król której miała jeszcze odpoczywać.
skladak1968
Posty: 20
Rejestracja: 15 maja 2008, o 11:50
Płeć: M
Lokalizacja: Ostrowiec Świętokrzyski
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: skladak1968 »

Skład AZS KSZO Ostrowiec w meczu z PŚ: Staniucha, Brojek, Król, Kosiorowska, Kijakova, Związek, Soja (L) oraz Nadziałek, Cabańska, Seta, Gawron
Awatar użytkownika
siatkarskigwozdz
Posty: 13
Rejestracja: 26 wrz 2010, o 20:52
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: siatkarskigwozdz »

Z kolei w Krakowie naprawdę można było oglądnąć ciekawe (pod kątem emocji) widowisko. Wprawdzie poziom nie powalał na nogi, ale obydwie ekipy walczyły dzielnie. Według mnie Skawa ma potencjał (wysokie zawodniczki i kilka doświadczonych) i musi wejść w meczowy rytm. Dla niektórych dziewczyn to pierwsze mecze w życiu w I lidze. 3:2 dla Chemika zasłużone, gdyż lepiej się prezentował w całym meczu.
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: constans »

no i smsy spadają. wiadomo może coś jakie są pomysły na zmianę systemu spadków/awansów?
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mikasa1 »

No cóz o tym, że SMS-y będą awansować i spadać wiadomo było od dwóch tygodni. I już w zeszłą sobotę widać było, że zaczyna zależeć im na wyniku - w meczu sms II wystąpiła duża część dziewczyn grających w zeszłym roku w SMS I - ciekawostka. :( I tu rodzi się kolejne pytanie czy oba SMS-y jeśli maja byś traktowane jak pozostałe kluby mają i tu nie wiem i głównie "MEWY" się pytam muszą stosować się do przepisów dotyczących tzw. występów w I i II lidze 'tzw. grupa "spalona" - jeśli dobrze to nazywam?.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: mewa »

A sprecyzuj raz jeszcze pytanie.
constans
Posty: 17
Rejestracja: 26 cze 2010, o 18:40
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: constans »

nie wiem czy dobrze zrozumiałem ale mikasa pyta chyba czy sms, tak jak pozostałe zespoły które mają rezerwy na szczeblu centralnym, podają na 1 rundę listę zawodniczek z 1 zespołu, które nie zagrają w 2? no i czy po pierwszej rundzie te które grały najwięcej w 1 zespole będą zablokowane na grę w drugim?
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: mewa »

Hmmm, nie mam pojęcia, ale pytanie jak najbardziej zasadne. Trzeba je skierowac do Wydziału Rozgrywek PZPS
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: I kolejka

Post autor: mikasa1 »

Dokładnie tak - może niezbyt trafnie skonstruowałem pytanie. Wszak jesli SMS-y mogą - a tego nie wiem - swobodnie robić roszady w zespołach I i II ligi - mogąc wg nowych zasad awansować czy spaść jest to pole do nadużyć. Zauważyłem to w meczu SMS II - Silesia II gdzie w zespole uczennic grało kilak zawodniczek które..... w zeszłym roku grały w zespole SMS I (regres formy:)?. W takiej sytuacji SMS powinny obowiązywać zasady jak dla wszystkich innych klubów posiadających w rozgrywkach centralnych dwa zespoły.
Awatar użytkownika
mewa
Redaktor
Redaktor
Posty: 2253
Rejestracja: 21 sie 2007, o 07:40
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Re: I kolejka

Post autor: mewa »

Z drugiej strony SMS może spaść tylko z I ligi - bo tylko tej ligi dotyczy decyzja Zarzadu. Z II ligi spaść nadal nie może.
Pontek
Posty: 289
Rejestracja: 14 maja 2008, o 11:51
Płeć: M
Lokalizacja: Elbląg

Re: I kolejka

Post autor: Pontek »

Czepiacie sie tych smsów. Nikt nie bierze pod uwage, że w czasie gdy bedą decydować sie losy awansów i spadków większość dziewczyn bedzie grała w swoich rodzimych klubach {bo tak mówią przepisy} w rozgrywkach młodzieżowych. Dlatego sms-y grały dotąd tylko w rundzie zasadniczej. Teksty, że dziewczyny nie mają motywacji świadczą o całkowitym braku wiedzy na ten temat. W samej szkole jest olbrzymia rywalizacja i zawodniczki zawsze chcą pokazac się z najlepszej stony. !!!
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”