Sezon 2007/08 - XIV kolejka

mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: mikasa1 »

Cóż kolejna kolejka ligowa zbliża się szybkimi krokami i jak już jest
Piast Szczecin Gwardia Wrocław - Piast cichutko zajął pozycję lidera w tabeli - ciekawe czy po tej kolejce ją utrzyma - zadanie ma niezwykle trudne Drem Team I ligowej tabeli przybędzie nad morze - niezwykle ważne spotkanie dla dalszego układu tabeli - Piast nie zachwyca ale systematycznie "robi swoje"
Mój typ 1:3
Sokół Chorzów SMS PZPS I Sosnowiec - sosnowiczani w każdym kolejnym spotkaniu stawiają swoim przeciniczkom coraz wyżej poprzeczkę. Tym razem ich przeciwnikiem będą pnące się powoli w ligowej tabeli chorzowianki.
Mój typ 3:1
PLKS Pszczyna Skra Bełchatów - o niespodzianke w tym meczy będzie chyba niezwykle trudno - zawodniczki Skry prezentują się niezwykle solidnie a gospodynie grają z meczu na mecz .... gorzej.
Mój typ 0:3
KSZO Ostrowiec Św. Budowlani Toruń - niezwykle ważne dla obu zespołów spotkanie - torunianki straciły miejsce w czwórce a ponadto dość zdecydowanie przegrały w Bełchatowie natomiast KSZO powolutku się odradza. Mecz powinien być bardzo wyrównany a wynik ????
Mój typ 2:3
Chemik Police Politechnika Częstochowa - kolejny mecz " o wszystko". Przegrany straci definitywnie szansę na zajęcie miejsca gwarantującego miejsce w i ligowej karuzeli na przyszły rok. Chemik dysponuje chyba słabszym składem ale dziewczynom z Polic wielkiej ambicji trudno odmówić. politechnika natomiast pod wodzą Kardasa spisuje się barzdo słabo i jest to ostatnia szansa na przełamanie się
Mój typ 1:3 aczolwiek 3:1 nie będzie dla mnie żadną niespodzianką
Wisła Kraków — pauzuje

Ciekaw jestem waszym opinii

Pozdrawiam

C
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: PaStKa »

Piast-Gwardia Gwardia przegrała z Wisłą. Więc co jest naturalną koleją rzeczy? Większa mobilizacja w następnym meczu. Ponadto mając w pamięci mecz Piasta z Gwardią we Wrocławiu(łatwe 3:0) stawiam na wygraną Gwardzistek 3:0.
Sokół-SMS Mimo sympatii do Sosnowiczanek trudno stawiać na SMS. Jednak patrząc na ostatnie wyniki SMSu mogę zatypować 3:1.
PLKS-Skra To samo co tydzień temu, i w poprzednicj kolejkach, czyli PLKS odstaje od stawki i nie ma prawa ugrać seta. 0:3
KSZO-Budowlani Hmm, to pewnie będzie zacięty mecz. KSZO jest na fali, fala Torunianek opada i rozmywa się w ligowej szarości. Tak na zdrowy rozum: Gdy fala wznosząca się uderza w idącą na przeciw opadającą, to która przebije którą? 3:2
Chemik-Politechnika Cóż, Politechnika jest lepszym zespołem, jednak po stronie Policzanek stoi hala i ambicja. Myśle, że Chemik może w tej kolejce zaskoczyć, więc 3:2
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: jasson »

Piast - Gwardia. W I rundzie było jednak 3:1 dla Gwardii (sprawdziłem, Pastka). Teraz też tak może być, aczkolwiek nie zdziwiłbym się aż tak bardzo gdyby Piast ugrał punkty. Jeśli tak się stanie będzie to oznaczało kryzys we wrocławskim zespole (a po przyjściu Kaczor zespół miał być silniejszy). A może Piast w końcu udowodni że i z mocniejszymi grac potrafi. Interesujące jest że trener Wisły oficjalnie daje wskazówki Piastowi. Jakiś układ? Typuję 2:3.
Sokół - SMS. Nie będę odkrywczy i również zatypuję że Sokół wygra ale straci seta. A może dwa? Wszak pojedynki tych zespółów zawsze są ciekawe i wyrównane. SMS dobrze zagrał z Piastem, a z Chemikiem już gorzej. Teraz będzie podobnie czyli w kratkę czyli jak zwykle 3:1.
KSZO - Toruń. Hmmm. Będzie ciekawie (powtarzam się?) to na pewno gdyż porażka eliminuje z walki o czwórkę Ostrowiec. Moim zdaniem będzie 3:2 dla gospodyń co tylko zwiększsy emocje w następnych kolejkach.
Chemik - SPS. Tu również mecz za sześć punktów. Przegrywający skazany będzie na walkę o utrzymanie. Moim zdaniem SPS powinien zająć miejsce co najmniej szóste ale przyjście Kardasa okazuje się być błędem. 3:2 dla częstochowianek choć chciałbym żeby punkty zostały w Policach.
Pszczyna - Skra. Typuję tak jak tydzień temu, miesiąc temu, itd. Pszczyna nie ugra seta bo aby go ugrać trzeba zdobyć 25 punktów. A to za dużo na ten zespół.
Awatar użytkownika
evija
Posty: 1140
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 09:26
Płeć: K
Lokalizacja: Bydgoszcz
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: evija »

Piast Szczecin - Gwardia Wrocław 1:3 (15:25, 18:25, 25:17, 23:25)
Sokół Chorzów - SMS PZPS I Sosnowiec 3:0 (25:22, 25:20, 25:9)
PLKS Pszczyna Skra Bełchatów ? (ktoś zna wynik?)
KSZO Ostrowiec Św. - Budowlani Toruń 3:1 (11:25, 25:22, 25:18, 25:23)
Chemik Police Politechnika Częstochowa 3:1 (27:25, 25:22, 22:25, 25:19)

Czyli takie mamy rezultaty... czyżby Piast za słaby na czołówkę, a za mocny na resztę? O Budowlanych możemy powiedzieć, że wzięła je zadyszka... Sokół pewnie wygrał, KSZO wygrało, Bełchatów zapewne też, więc "licho" nie śpi dla Torunia i trzeba się znowu sprężyć. Politechnika natomiast nadal dołuje, ciekawe ile jeszcze tam trener Kardas wytrzyma.
Błękit nieba, czerwień krwi
w każdym sercu naszym tkwi...

Pałac Bydgoszcz
Awatar użytkownika
PaStKa
Posty: 174
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:19
Płeć: M
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: PaStKa »

Na pewno cieszy zwycięstwo Gwardii, myśle, że teoria którą nasunęła Evija co do Piasta może być słuszna. Jeśli chodzi o pozostałe wyniki to bez niespodzianek. SMSowi nie udało się ugrać seta, szkoda. Czy w 3 secie naprawdę było do 9? Budowlane pierwszy set do 11, a potem klapa. Nie wróżę im dobrej przyszłości. Jeśli chodzi o mecz PLKS-Skra, to wynik chyba wszyscy już znali przed meczem.
„Znane są tysiące sposobów zabijania czasu, ale nikt nie wie, jak go wskrzesić.” - Albert Einstein
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: jasson »

Piast-Gwardia. I Gwardia znowu liderem. Zwraca uwagę że po porażce z Wisłą trener Błaszczyk wrócił do ustawienia z Kupisz na rozegraniu, Starzyk w ataku i Jagiełło na libero. Zmiany chyba odniosły swój sukces bo czytając relację ze Szczecina dochodzę do wniosku że każda z tych trzech zawodniczek się wyróżniła. Była zagrywka (Starzyk), było przyjęcie/obrona (Jagiełło - MVP meczu) było więc i rozegranie (Kupisz) - czyli to czego brakło tydzień temu. Tyle się mówiło o Asi Kaczor a tu rozpoczęła mecz na ławce i Gwardia w pierwszych dwóch setach rozniosła Piast. Zastanawia więc dlaczego grała z Wisłą. Potwierdziło się też, że szczecinianki są za słabe na wrocławianki i jeśli za tydzień w takim stylu przegrają w Krakowie to o LSK mogą zapomnieć. Niestety zrywy Bury czy Chojnackiej to za mało. Gwardia do końca rundy zasadniczej nie powinna stracić punktów więc chyba zajmie pierwsze miejsce przed play-off.
Sokół-SMS. Na czwartym miejscu umocnił się Sokół jednak przed tym zespołem sporo trudnych meczy. I to wyjazdowych: Gwardia (za tydzień), Piast, Skra, KSZO i Chemik. I tylko Wisła oraz SPS u siebie... O punkty będzie więc bardzo ciężko, choć z drugiej strony gdy Sokół ugra coś na czołówce może powalczy o więcej niż czwarte miejsce. SMS dwa sety zagrał poprawnie a w trzecim dał plamę. Czyli jak przewidywałem zagrał w kratkę.
KSZO-Budowlani. Niesamowicie cenne 3 punkty dla ostrowczanek. Pozwalają one na włączenie się KSZO do walki o czwórkę. Martwią na pewno kolejne kontuzje w zespole gospodyń ale miejmy nadzieję, że okażą się niezbyt groźne. KSZO wygrało 3 mecz z rzędu a torunianki pikują w dół i może się okazać że niedługo wylądują w strefie play-out! Przed zespołem trenera Bodysa dwa łatwiejsze spotkania: Pszczyna i SMS - czwórka blisko!
Chemik-SPS. Gratulacje dla policzanek. Naprawdę wielkie słowa uznania dla zespołu z Pomorza. Wątpię żeby zespół ten uniknął walki o utrzymanie ale kolejna wygrana pozwala mieć przynajmniej nadzieję. A SPS? Siódma przegrana z rzędu to moim zdaniem gwóźdź do trumny trenera Kardasa. Znowu jechał po 3 punkty i znowu wraca z niczym. Naprawdę dziwię się jak to jest. Kiedy częstochowianki nie miały pieniędzy - walczyły o awans. Gdy pojawiły się pieniądze, trener z nazwiskiem(?) i naprawdę doświadczone zawodniczki - zespół przegrywa wszystko. Ale jest światełko w tunelu - za 2 tygodnie SPS gra z Pszczyną...
Pszczyna-Skra. ...która zdobyła w secie aż 24 punkty i była bliska ugrania seta pierwszy raz od 24 listopada (1:3 z SMS)! Niestety - znowu się nie udało. Może za tydzień KSZO się rozkojarzy na chwilę i coś straci... A Skra po cichu wyprzedziła Budowlane i już za tydzień może to zrobić z Sokołem. Walka o miejsce czwarte nabiera rumieńców.

A za tydzień dwa ciekawe spotkania czterech najlepszych jak na razie zespołów I ligi: Wisła(3) - Piast (2) i Gwardia(1) - Sokół(4). Będzie znowu ciekawie...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: mikasa1 »

No walka o pierwsze i czwarte miejsce w lidze rzeczywiście nabiera rumieńców. Wisła i Gwardia muszą walczyć o każdy punkcik gdyz on może zadecydować - Piast nezlitośnie ogrywa słabszych ale z wielką dwójką ugrał do tej pory chyba tylko punkt (u siebie z Wisłą). O czwarte miejsce będą walczyć aż cztery zespoły - na razie z przodu Sokół ale przed nimi trzy trudne spotkania z czubem gdzie o punkry będzie trudno ale Sokół zawsze z Wisła grał bardzo wyrównane mecze i z uważam, że w tym meczu może coś ugrać - ale potem Skra i Kszo na wyjeździe - więc harmonogram niezwykle trudny (niech sobie dziewczyny pluja w brodę, że przegrały wygrany za trzy punkty mecz z toruniankami). Budowlane - chyba troszkę "pary uszło" ale jest to na tyle mocny zespół, że jeśli wygra za trzy punkty w następnej kolejce z SPS to czwórka dalej blisko. Skra dla najbardziej przewidywalnie zero wpadek i sensacji. Przy układzie meczów też może o czwórkę zawalczyć. Kszo - tendencja zwyzkowa - jak pisałem widziałem ten zespół bezs dwóch czy trzech zawodniczek na turnieju w Pszczynie i znacznie bardziej mi sie podobał niż wcześmnmiej w lidze.Chemik - do miejsca bezpiecznego chyba nie podskoczy - ale powiem szczerze, że nie sadziłem, że w całej rundzie zasadniczej ugrają tyle punktów = wielkie brawa za chęć gry i zwycięstw i za zakończenie SPS gdyż o SMS-ie i PLKS lepiej żebym się nie wypowiadał - bycie przy najlepszych trenerach wcale nie oznacza bycie dobrym. najpierw Kłos a teraz Kardas mimo dość dobrego składu daje nieźle "ciała" - siedem porażek z rzędu - to naprawdę jest wynik :). Ciekawe jak długo jest w stanie wytrzymać to p. Majkusiak.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: jasson »

mikasa1 pisze:Ciekawe jak długo jest w stanie wytrzymać to p. Majkusiak.
Majkusiak trenerowi Solskiemu podziękował po piewszej kolejce (porażka z KSZO 1:3), więc z Kardasem będzie czekał na siłę do końca bo wyjdzie że to wszystko to jego wina (już za 2 tygodnie mecz z Pszczyną :D ). Jeśli zespół był źle przygotowany przez Solskiego to już minęło tyle czasu że SPS za Kardasa powinien złapać formę już ze dwa razy. A tu dalej nic, a licznik z porażkami bije...
A swoją drogą, czytałem na Gazecie relację z meczu Chemik - SPS i oto wypowiedzi trenerów:
a) trener Bujek: "Mogliśmy wygrać 3:0" (dodatek GW Szczecin)
b) trener Kardas: "Mogliśmy wygrać 3:0 (dodatek GW Częstochowa).
Przypomnę że Chemik wygrał 3:1...
Ciekawe, prawda?
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: mikasa1 »

No jestem ciekawy - Majkusiak nie jest konsekwentny a siedem porażek z rzędu może wpłynąć na myślenie :). Natomiast nie lubię wypowiedzi typu mogliśmy wygrać 3:0 (po przegranej 1:3) - bardziej bym od Kardasa oczekiwał rzeczowej analizy - w końcu jego zespół jest na prawdę dość mocny. Patrzę na tabelę i kolejne dwie kolejki i nie zdziwię się jak w walce o czwarte miejsce Chorzów,Toruń, Bełchatów i Ostrowiec będą blisko siebie (2-3 punkty) a licząc miejsca to neden z tych zespołó będzie grał nie o awans ale o.... pozostanie w lidze.
gonzales
Posty: 260
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:03
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XIV kolejka

Post autor: gonzales »

NO końcem stycznia tabela miejsc od 4-7 będzie wyglądała jak ścisk w tramwaju w godz. szczytu :) :)
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”