Sezon 2007/08 - XIX kolejka

mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Sezon 2007/08 - XIX kolejka

Post autor: mikasa1 »

więc tym razem ja rozpocznę typowanie kolejki. Kolejka ciekawa - w środku tabeli wiele się może wyjaścić więc po kolei


SMS PZPS I Sosnowiec - Budowlani Toruń - sosnowiczanki powolutku pną się z formą do góry ale dla zawodniczek z Torunia niezwykle ważny mecz - wszak trzy ostatnie kolejki będą bardzo ciężkie. Mimo dużej różnicy punktowej mecz powinien być bardzo wyrównany
Mój typ 3:2

Gwardia Wrocław - Chemik Police - jeśli wrocławianki podejdą do spotkania na zbyt duzym luzie mogą stracić seta ale.... ja w to nie wierzę
Mój typ 3:0
Wisła Kraków - Politechnika Częstochowa - może to być ciekawy mecz - dla mnie politechnika jest znacznie niżej w tabeli niż być powinna natomiast Wisła lekko spuchła. Raczej zwycięstwo wisełki za trzy punkty ale po walce
Mój typ 3:1

Piast Szczecin - KSZO Ostrowiec Św. - a to sprawdzian dla szczecinianek na ile problemy finansowe wpływają na psychikę zawodniczek - wszysto przemawia za gospodyniami ale w takich chwilach wszystko możliwe. Zwycięstwo KSZO będzie niespodzianką ale jakże urozmaiciło by walkę w śroku tabeli
Mój typ3:1

Skra Bełchatów - Sokół Chorzów - kto zgarnie całą pulę (trzy punkty ten ze spokojem powinien patrzyć się na pozostałe ligowe kolejki) - oba zespoły wiedzą jak ważne jest to spotkanie więc pewnie spotkanie rozpocznie się dość nerwowo z dużą ilością błędów ale potem sportowym emocji nie powinno zabraknąć
Mój typ 1:3 (oj ten sentyment :))

PLKS Pszczyna — — pauzuje
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XIX kolejka

Post autor: jasson »

No tak, mecz kolejki w Bełchatowie więc od niego zacznę...
Skra - Sokół. Wiadomo - kto wygra za 3pkt ten będzie miał play-off. Podział punktów tylko skomplikuje sprawę. Skra ostatnio wygląda lepiej ale Sokół potrafi w najmniej oczekiwanym momencie wygrać z lepszym. Typ: 3:1, ewentualnie 1:3.
Piast - KSZO. Czy szczecinianki mają jeszcze jakąś motywację? Ostrowczanki mają i dlatego ostatnio powalczyły nawet z Wisłą. Po odejściu Walawender zespół jakby odżył i ma szansę wykorzystać okazję do zdobycia punktów. Typ: mimo wszystko 3:2.
SMS - Budowlani. To chyba ostatnia szansa Torunia na zwycięstwo więc muszą ten mecz wygrać by mieć w lidze spokój. Dwa młodziutkie zespoły będą się bić ostro choć chyba tylko do czasu. Typ: 1:3.
Wisła - SPS. Wisła straciła forma i walczy z kontuzjami a SPS niby w każdym meczu jest blisko ale zwykle przegrywa z każdym. Niby mecz o nic a jednak na przełamanie. Typ: 3:1.
Gwardia - Chemik. Wrocławianki na stojaka mogą dokończyć rundę i tylko od nich zależy jak ten mecz będzie wyglądał. Trener Błaszczyk pewnie nie dopuści do straty choć seta (no, może jeden), choć jak będzie okazja to sobie poeksperymentuje. Typ: 3:0.
jasson
Posty: 563
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 08:36
Płeć: M
Lokalizacja: Polska

Re: Sezon 2007/08 - XIX kolejka

Post autor: jasson »

Tym razem nie było soboty cudów jak tydzień temu a emocje były tylko w Bełchatowie i Sosnowcu...
Skra po cięzkim boju pokonała Sokół ale nadal jest w troszeczkę gorszej sytuacji niż rywalki. Myślę, że chorzowianki miały cel minimum - zdobyć 1 punkt - i go zrealizowały. Jednak w przypadku tych zespołów do pełni szczęścia (awans do PO) jeszcze daleko i wszystko będzie zależeć od ...KSZO i SPS. Z tymi zespołami zmierzą się obie drużyny. Sokół jednak zagra jeszcze w Policach.
Budowlani Toruń wygraną w Sosnowcu praktycznie zapewniły sobie co najmniej szóste miejce na zakończenie sezonu zasadniczego a więc utrzymanie w I lidze bez baraży. W 100% Budowlane mogą być pewne utrzymania jeśli za tydzień urwą seta Gwardii a KSZO straci jednego seta z Sokołem... Z mojej strony przesyłam toruniankom gratulacje już teraz...
Faworyci pozostałych spotkań nie mieli problemów z wygraniem swoich meczy. Gwardia rozbiła kolejnego rywala, Wisła w końcu zdobyła trzy punkty na słabiutkim SPS-ie, a Piast jeszcze raz się zmobilizował do walki i ograł ostrowczanki.

Teoretycznie jeszcze nikt nie może być pewny swojego obecnego miejsca ale moim zdaniem roszady nastąpią już tylko na pozycjach 4-6. Reszta się już raczej nie zmieni...
mikasa1
Posty: 255
Rejestracja: 2 wrz 2007, o 18:41
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XIX kolejka

Post autor: mikasa1 »

Mecz w Bełchatowie był swoistym horrorem: od początku gra punkt za punkt i na przewagi wygrywają chorzowianki (wyniki setów na siatka. org nie są prawidłowe - nie pamiętam szczegółowo - ale Sokół wygrał pierwszy - wszystkie sety były na przewagi w tym jeden 30:28). W drugim do stanu 17:12 chorzowianki... stanęły popełniając sporo niewymuszonych błędów i przegrywając tego seta. Kolejne dwa ze zdecydowaną przewagą gospodyń - w trzecim prowadziły nawet 21:13 a i tak chorzowianki miały kilka setbolów - ba nawet dwie czy trzy piłki w górze które nie skończyły przegrywając seta. W czwartym Skra miała nieco mniejszą przewagę ale było już o ile pamiętam 24:21 dla Skry !!! a seta z kolei wygrały chorzowianki. W ostatnim secie największa przewaga to dwa punkty dla któregoś zespołu. Mecz bardzo ciekawy dużo długich wymian - taki typowy mecz walki o każdą piłkę. Nie lubie pisać o pracy sędziów - nigdy tego nie robiłem ale po raz pierwszy spotkałem się z sytuacją, że liniowi machali kilka razy w meczu chorągiewką na korzyść Sokoła a główni zmieniali tą decyzję przyznając punkt Skrze ( z reguły jest odwrotnie :)) nie mówiąc o innych decyzjach. Ciekawy jestem waszego zdania dotyczącego sędziowania w tym meczu - bo może jest to moje subiektywne zdanie.

Tak więc w lidze nic się nie zmieniło - no może to że to teraz KSZO będzie rozdawało karty :) spotykając się zarówno z Sokołem jak i Skrą (teoretycznie i praktycznie nadal ma szansę na szóstą pozycję (dwa zwycięstwa) a poza tym wszystko w lidze już wiadome
Awatar użytkownika
mazia
Redaktor
Redaktor
Posty: 372
Rejestracja: 21 sie 2007, o 11:07
Płeć: K
Lokalizacja: Podłopień/Kraków
Kontakt:

Re: Sezon 2007/08 - XIX kolejka

Post autor: mazia »

Wisła pewnie wygrała, choć nie zachwyciła. Dziewczyny wyglądały tak jakby miały nogi z ołowiu - aż żal było patrzeć jak snują się po boisku. Tłumaczyły to przygotowaniami do PO (moze stad ta ogromna ilosc bledow wlasnych?). Mecz łagodnie mówiąc nudny (kilka dlugich wymian, ale wynikających głownie z niedokładności i "ratowania" piłki niż siatkarskiej gry). A co do sedziow to chyba mieli dzis slaby dzien bo w Krakowie byly identyczne sytuacje - liniowi swoje, glowny swoje. Co wiecej glowny machal rekami jak choragiewka, zmieniajac decyzje kilkakrotnie. Nie mowie juz o problemach ze wzrokiem - np. Sliwa notorycznie przekraczała linie srodkowa (co ani razu nie zostalo odgwizdane), ale za to przelozenie rak odgwizdywane bylo co chwila (choc rzeczywiscie mialo to miejsce kilka razy)
I kiedy czego gorąco pragniesz, to cały wszechświat sprzyja potajemnie twojemu pragnieniu.
natii
Posty: 51
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon 2007/08 - XIX kolejka

Post autor: natii »

Spotkanie na szczycie tej kolejki bardzo zaciete ,tak jak przystało na zespoły walczace o pierwsza czworke .Szkoda tylko ,ze podejmujacy sie opisu meczu zapomniał ,ze trzeba chociazby na koniec swojej relacji podac faktyczne składy zespołow ale to szczegól(napewno dla niego).Mysle ,ze walka bedzie trwała do konca ,do ostatniej kolejki.Trzymam kciuki za Gwardie i licze na to ze Sokoł powalczy i bedzie w pierwszej czworce.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”