Sezon2019/2020

xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon2019/2020

Post autor: xeron »

KSZO i Toruń w barażach.Widać, że LSK w tych klubach teraz odciska piętno, nie ma kasy zupełnie. Z KSZO odeszła Szczygieł, z pierwszego składu zostały Kawa, Klekot, Marcyjanik, Kacprzak, Kobus i Piotrowska.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

wydawało mi się, że się Tarnów podniesie, ale przegrać z tym czymś z Krosna to jednak trochę wstyd
KSZO i Budowlani dobitnie pokazują, że idą na spadek, więc wyjdzie na tym, że przy beznadziejnej grze Tarnów powinien się utrzymać. Przed kilkoma kolejkami jednak wierzyłem jeszcze, że się odbuduje, teraz już ciężko w to uwierzyć

Solna w poprzednich kolejkach miała przebłyski, ale niestety w tej strasznie zawaliła,
Widać lekką poprawę w grze Gliwic, choć pewnie to chwilowe, a nie wpłynęło też na wynik z Poznaniem
Jarosław ma tendencję spadkową, choć akurat po meczu ze Świeciem nie ma co oceniać,
ale jednak z takimi zawodniczkami powinien grać lepiej,
zobaczymy ile da nowy członek sztabu szkoleniowego, wydaje mi się, że może dużo wnieść

W 14 kolejce:
KSZO Ostrowiec Św. - SMS PZPS I Szczyrk - zdecydowanie stawiam na Szczyrk
Częstochowianka Częstochowa - Joker Świecie - bezdyskusyjnie Świecie, choć dołek musi wreszcie przyjść, zobaczymy kiedy i jak duży
Stal Mielec - PWSZ Tarnów - może być wyrównany pojedynek, ale Mielec
Karpaty Krosno - Uni Opole - nawet Opole będące w słabej dyspozycji wygra z Krosnem
Budowlani Toruń - Energetyk Poznań - Poznań
AZS Pol. Śląskiej Gliwice - Solna Wieliczka - Wieliczka
Jarosław pauzuje
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

No i wreszcie ktoś poszedł po rozum do głowy i zwolnił dziadka ze Stali Mielec. Tylko trzeba było to zrobić znacznie wcześniej.
Kilka na prawdę fajnych zawodniczek tam jest a wyniku nie ma. Oby teraz coś ruszyło
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Koniec roku, małe podsumowanie z mojej strony: niespodzianki na plus to: Częstochowa i Joker(oczywiście wiadomym było, że będą w czołówce ale chyba nie że aż tak zdominują ligę). Jarosław już troszkę wyhamował i pewnie zacznie play-off z 6 miejsca. Niespodzianki na minus to: Mielec(może teraz coś ruszy) i Tarnów - choć obstawiam, że jednak zagrają w Play-off i to kto wie czy nie z 7 miejsca. Ogólnie wydaje się, że Joker i drugi zespół w tabeli w I rundzie nie będą mieć żadnych problemów, ale pary 3-6 i 4-5 będą bardzo wyrównane.

Szczyrku nie biorę pod uwagę, choć oczywiście należą do sporych niespodzianek :)
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

dweep pisze:Koniec roku, małe podsumowanie z mojej strony: niespodzianki na plus to: Częstochowa i Joker(oczywiście wiadomym było, że będą w czołówce ale chyba nie że aż tak zdominują ligę). Jarosław już troszkę wyhamował i pewnie zacznie play-off z 6 miejsca. Niespodzianki na minus to: Mielec(może teraz coś ruszy) i Tarnów - choć obstawiam, że jednak zagrają w Play-off i to kto wie czy nie z 7 miejsca. Ogólnie wydaje się, że Joker i drugi zespół w tabeli w I rundzie nie będą mieć żadnych problemów, ale pary 3-6 i 4-5 będą bardzo wyrównane.

Szczyrku nie biorę pod uwagę, choć oczywiście należą do sporych niespodzianek :)
Zgadzam się ale tylko częściowo. Joker jest na swoim miejscu. Dobry szkoleniowiec dobrze ułożył zespół i jest efekt w postaci wyniku. Szczególnie wobec słabnącej ligi mogą ja zdominować na kilka lat spokojnie.
Częstochowianka - zgadzam się. Wydawało się, że organizacyjnie i finansowo nie uciągną, ale jest na prawdę dobrze.
Obok Mielca który ma dobry skład ale nie miał trenera i Tarnowa który jednak byl w trudniej sytuacji przed sezonem , co tłumaczy częściowo niska pozycję w lidze, na pewno na minus też Opole które się męczy mimo że ma duże pieniądze, nienaturalnie rozbudowany sztab szkoleniowy i wysokie wynagrodzenia dnia zawodniczek.
Na minus też Gliwice, mają mocny skład ale niestety po raz kolejny wychodzi na to że same zawodniczki bez trenera daleko nie zajdą
Gra Szczyrku cieszy, dobrze że młodzież się rozwija
skysplif
Posty: 160
Rejestracja: 29 mar 2016, o 22:07

Re: Sezon2019/2020

Post autor: skysplif »

Joker szuka sponsorów dzięki którym będzie mogł zagrać wyżej. Na ile jest to realne, sam nie wiem. W regionie mnóstwo małych firm, lecz jest Mondi. Międzynarodowa firma, może zechce dołożyć do budżetu. Oby im się udało.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon2019/2020

Post autor: xeron »

Trzymamy kciuki za Jokera!
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

skysplif pisze:Joker szuka sponsorów dzięki którym będzie mogł zagrać wyżej. Na ile jest to realne, sam nie wiem. W regionie mnóstwo małych firm, lecz jest Mondi. Międzynarodowa firma, może zechce dołożyć do budżetu. Oby im się udało.
Dobrze gdyby się udało. Przy walce w LSK pewnie łatwiej będzie o sponsorów ogólnopolskich. W regionie ciężko będzie co widać po Toruniu i Bydgoszczy
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Niestety przyszedł dołek Jokera. Mam nadzieję że tylko chwilowy bo zespół przebija poziomem całą ligę.
W 18 kolejce Joker podejmuje Tarnów i wynik może być tylko jeden. Nie wróżę Tarnowowi choćby seta. Po meczu z KSZO widać że Tarnów obroni się przed spadkiem ale raczej więcej nic nie zdziała.
KSZO - uni też bez historii mecz będzie
Częstochowianka - Energetyk może być ciekawy mecz, ja stawiam na Energetyka, choć kiedyś większy dołek musi przyjść, może dopiero w Play offach jak w poprzednim sezonie ?
Jarosław - Wieliczka też może być ciekawa walka, Jarosław po dobrym początku zaczął cieniować, teraz odpalił, Wieliczka mnie nie przekonuje stylem gry ale wygrywa, stawiam na Wieliczkę
Mielec - Gliwice dwa zespoły z dobrym składem i wynikiem poniżej oczekiwań, dwa zespoły z tym samym problemem tzn trenerami za wątpliwym poziomie, może być wyrównany mecz, stawiam na gospodarzy
Krosno - Toruń też gospodarz, Toruń nie obroni już tego sezonu
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Od następnej kolejki trenerem Stali powinna już być Agnieszka Rabka.
xeron
Posty: 195
Rejestracja: 29 maja 2017, o 18:42

Re: Sezon2019/2020

Post autor: xeron »

Raczej murowanymi kandydatami do spadku są Toruń i KSZO, nie wiem jak źle by musiał grać Tarnów czy Krosno, żeby było inaczej. Za to w górze już lepiej to wyglądać, wspieram Joker w awansie, chciałbym żeby kluby z I ligi szybko zatarły te przykre ślady w LSK jakie zostawia na ten moment Wisła, która jedynie może teraz mocno przygotowywać się do Play out.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

xeron pisze:Raczej murowanymi kandydatami do spadku są Toruń i KSZO, nie wiem jak źle by musiał grać Tarnów czy Krosno, żeby było inaczej. Za to w górze już lepiej to wyglądać, wspieram Joker w awansie, chciałbym żeby kluby z I ligi szybko zatarły te przykre ślady w LSK jakie zostawia na ten moment Wisła, która jedynie może teraz mocno przygotowywać się do Play out.

Jak widać raczej przygotowuje się do spadku a nie walki o utrzymanie
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Moje typy na 19 kolejkę:
Krosno - Szczyrk - wygrana gości za 3 pkt
Toruń - Mielec - goście za 3 pkt
Gliwice - Jarosław - goście, może jednak Gliwice wywalczą jeden punkt
Wieliczka - Częstochowa - każdy wynik możliwy, stawiam na Wieliczkę
Poznań - Ostrowiec - gospodarze za 3
Opole - Świecie - goście za 3
Tarnów pauzuje
Awatar użytkownika
Seweryn1908
Posty: 315
Rejestracja: 18 kwie 2019, o 02:35
Płeć: M
Lokalizacja: Łódź

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Seweryn1908 »

https://siatka.org/pokaz/liga-kobiet-ch ... -mniejsza/
Budowlani Toruń wycofują się z 1 ligi.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Tego można było się spodziewać.
Kto następny ? KSZO ? Wisła ?
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Idealne podsumowanie zamknięcia LSK na kilka poprzednich lat :) Ci, którzy mieli problemy tkwili w niej jak najdłużej, a teraz, gdy pojawił się spadek, z długami za lata poprzednie upadają. Dąbrowa, Toruń, zaraz pewnie KSZO. W przyszłym sezonie poziom I ligi zapowiada się na jeszcze niższy niż teraz.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

dweep pisze:Idealne podsumowanie zamknięcia LSK na kilka poprzednich lat :) Ci, którzy mieli problemy tkwili w niej jak najdłużej, a teraz, gdy pojawił się spadek, z długami za lata poprzednie upadają. Dąbrowa, Toruń, zaraz pewnie KSZO. W przyszłym sezonie poziom I ligi zapowiada się na jeszcze niższy niż teraz.
A już teraz jest bardzo niski
I niestety poziom zarządzania klubami, to jacy ludzie zarządzają, ma bardzo duży wpływ na sytuację
Banda karierowiczów
Gierek
Posty: 273
Rejestracja: 16 lip 2014, o 18:58
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Gierek »

To pozostało mi w takim razie tylko to wkleić:
https://siatka.org/pokaz/kolejna-zawodn ... rowiec-sw/

W styczniu będzie weryfikacja KSZO przez Komisję Licencyjną. Jestem bardzo ciekawy, czy się KSZO jakoś uratuje.

Jak dla mnie w ligach nie powinny mieć miejsca sytuacje, w których grają drużyny z zaległościami finansowymi, a tym bardziej - drużyny, które robią taki cyrk, jak KSZO.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Nie wyobrażam sobie żeby weryfikacja była pozytywna. Ale chyba niestety tu jest wszystko możliwe. Bo na przykład prezes klubu ma znajomych w związku
Kali BBTS
Posty: 460
Rejestracja: 1 wrz 2007, o 14:29
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Kali BBTS »

Goscinnie pisze:Nie wyobrażam sobie żeby weryfikacja była pozytywna. Ale chyba niestety tu jest wszystko możliwe. Bo na przykład prezes klubu ma znajomych w związku
To nie takie proste, trzeba także zaświadczenia z ZUS i US o niezaleganiu, no i list czystości z podpisami członków sztabu i zawodniczek, również o braku zaległości.
Naprzód małymi łyżeczkami :)
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Trzeba tylko oficjalnie. Jeśli na prawdę byłoby to niezbędne, to chyba KSZO nie dostałoby licencji już przed sezonem ? :)
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Przecież wystarczy nie zgłosić umowy żeby nie mieć zaległości, albo ją wcześniej wyrejestrować.

A teraz PZPS dorzuca swoje do bałaganu w 1 lidze zmieniając w trakcie sezonu regulamin rozgrywek. Trochę to nie poważne. Warto też zwrócić uwagę na to że pan Wencław niestety podaje w artykule nieprawdziwe informacje. Związek nie wystąpił do klubów z zapytaniem, a próbował narzucić zmianę regulaminu i spotkał się z oporem najsłabszych klubów
Kamillo
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020, o 09:28
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Kamillo »

To akurat prawda, że PZPS przygotował trzy możliwości na 14,13 i 12 zespołów. Wszystkie kluby otrzymały taką informację przed sezonem, a prezesi zgodzili się jednogłośnie na te zasady w maju. Rozgrywanie meczów w środku tygodnia, terminy np. w Święta Bożego Narodzenia, mała ilość zawodniczek na poziomie I ligi. Redukcja ilości klubów w 1 lidze do 12, to raczej krok w stronę normalności, którego podjęcie zaakceptowały kluby przed sezonem.
Ostatnio zmieniony 24 sty 2020, o 11:30 przez Kamillo, łącznie zmieniany 1 raz.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Po wycofaniu z ligi MKS Dąbrowy Górniczej PZPS ustalił zasady spadku, gdzie było jasne, że po sklasyfikowaniu na 13 miejscu SMS, zespoły z miejsc 9-12 grają turniej o utrzymanie. Dwie najgorsze drużyny z tego turnieju miały spadać do 2 ligi. Skoro 12 miejsce w takim wypadku zajmują Budowlani Toruń, to zespoły z miejsc 9-11 powinny zagrać turniej i najgorsza z nich powinna spadać do 2 ligi. To byłoby zgodne z ustalonym regulaminem. W obecnej sytuacji PZPS chce w trakcie rozgrywek zmienić regulamin. Nie wiem do końca jakie jest stanowisko klubów i o co walczą ?
Kamillo
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020, o 09:28
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Kamillo »

dweep pisze:Po wycofaniu z ligi MKS Dąbrowy Górniczej PZPS ustalił zasady spadku, gdzie było jasne, że po sklasyfikowaniu na 13 miejscu SMS, zespoły z miejsc 9-12 grają turniej o utrzymanie. Dwie najgorsze drużyny z tego turnieju miały spadać do 2 ligi. Skoro 12 miejsce w takim wypadku zajmują Budowlani Toruń, to zespoły z miejsc 9-11 powinny zagrać turniej i najgorsza z nich powinna spadać do 2 ligi. To byłoby zgodne z ustalonym regulaminem. W obecnej sytuacji PZPS chce w trakcie rozgrywek zmienić regulamin. Nie wiem do końca jakie jest stanowisko klubów i o co walczą ?
Nie jest to prawdą. Dla jasności sytuacji przytoczę wprost zapis z "Systemu Play Off sezon 2019/20", który był już powszechnie znany we wrześniu (po wycofaniu MKS Dąbrowa Górnicza).

"W przypadku 12 zespołów w lidze, zespół, który zajmie 11. miejsce spada do ligi niższej bezpośrednio po fazie zasadniczej. W sezonie 2019/2020 system awansu i spadku I ligi kobiet składa się z następujących etapów: I runda play off II runda play off III runda play off Turniej o miejsca 5 - 8 Turniej o utrzymanie w przypadku 13 zespołów w lidze (miejsca 9 - 12). Mecze o utrzymanie w przypadku 12 zespołów w lidze ( miejsca 9 – 10)".

PZPS nic nie zmienia, ponieważ są to ustalenia przedsezonowe, co do których nie było żadnych zastrzeżeń.
dweep
Posty: 32
Rejestracja: 17 maja 2017, o 10:38
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: dweep »

Ten zapis brzmiał tak pewnie dlatego, ze PZPS jeszcze wtedy nie wiedział, czy wszystkie drużyny oprócz Dąbrowy wystartują w lidze. W takim wypadku co by było, gdyby Budowlani wycofali się po 25 kolejce a przed 26? Zainteresowani dowiedzieliby się dwa tygodnie wcześniej o zmianie zasad ?

Drużyn w tabeli jest 13, zreszta Budowlani nawet niektórym odebrali punkty i nie jest to cofane, a ma to wpływ na układ tabeli i taki regulamin powinien obowiązywać. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
Kamillo
Posty: 6
Rejestracja: 10 sty 2020, o 09:28
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Kamillo »

dweep pisze:Ten zapis brzmiał tak pewnie dlatego, ze PZPS jeszcze wtedy nie wiedział, czy wszystkie drużyny oprócz Dąbrowy wystartują w lidze. W takim wypadku co by było, gdyby Budowlani wycofali się po 25 kolejce a przed 26? Zainteresowani dowiedzieliby się dwa tygodnie wcześniej o zmianie zasad ?

Drużyn w tabeli jest 13, zreszta Budowlani nawet niektórym odebrali punkty i nie jest to cofane, a ma to wpływ na układ tabeli i taki regulamin powinien obowiązywać. Oczywiście każdy może mieć swoje zdanie.
Mogę się mylić, ale chyba już kluby były wtedy po weryfikacji i była ostatecznie znany kształt ligi (13 zespołów). Ten zapis oddawał intencję ograniczenia ligi do 12 klubów, ponieważ w następnym sezonie i tak raczej liga nie zagrałaby nieparzystą ilością zespołów.

Jeśli chodzi o Budowlanych, to w mocy jest kolejny zapis, który mówi o tym, że jeśli klub wycofa się po pierwszej rundzie sezonu zasadniczego, to uwęglenia się punkty za tamtą część sezonu. A skoro nie dograł do końca sezonu zasadniczego to kasuje się wszystkie rozegrane mecze w rundzie rewanżowej. Taki stan rzeczy oddaje też tabela na stronie PZPS. Oficjalnie Budowlani już nie grają (z powodu wycofania drużyny), więc nie ma ich w lidze. Ale mają uwzględnione 12 meczów, których punkty pozostają w mocy.

http://statystyki.pzps.pl/pl/volleyball ... ngs/league

Inna sprawą jest, że ograniczenie ilości zespołów ma służyć wyeliminowaniu takich przypadków o których piszesz (kluby które wycofują się w trakcie sezonu). To bardzo źle świadczy o samej lidze. Inna sprawą jest proces weryfikacji, ale tego to już chyba nikt nie rozumie, jak kluby które mają wylegitymować się brakiem zaległości finansowych dostają licencje, skoro cały kraj wie, że źle się tam dzieje.
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Goscinnie pisze:Przecież wystarczy nie zgłosić umowy żeby nie mieć zaległości, albo ją wcześniej wyrejestrować.

A teraz PZPS dorzuca swoje do bałaganu w 1 lidze zmieniając w trakcie sezonu regulamin rozgrywek. Trochę to nie poważne. Warto też zwrócić uwagę na to że pan Wencław niestety podaje w artykule nieprawdziwe informacje. Związek nie wystąpił do klubów z zapytaniem, a próbował narzucić zmianę regulaminu i spotkał się z oporem najsłabszych klubów

Nawiązując do mojej wypowiedzi tu na forum, w związku z faktem, iż Pan Wencław obraził się po tym właśnie wpisie, chce zaznaczyć, że nie chciałem Pana dziennikarza urazić, a jedynie zaznaczyć, że wiadomośc wysłana z pzpsu do klubów 1 ligi narzucała rozwiązanie w postaci zmiany regulaminu, a dopiero po reakcji klubów związek zaproponował przygotować na zarząd wniosek. O tym, jak zachował się PZPS po wycofaniu Torunia i jaka była reakcja klubów można się dowiedzieć u źródła, u prezesów z Tarnowa, Krosna czy Ostrowca. Zachęcam do wgłębienia się w ten temat.
Raz więc jeszcze, jeśli poczuł się Pan urażony, przepraszam. Nie taki był mój cel.

A wracając już do tematu, to ograniczenie ilości klubów w 1 lidze jest konieczne, żeby zmniejszyć ryzyko takich sytuacji jaka mamy teraz, czy jaka mieliśmy w zeszłym sezonie, gdzie ja szybko zgłosił się Włocławek a dziś tego klubu w drugiej lidze już nawet nie ma. Zresztą można mnożyć przykłady klubów które padły po pierwszoligowej przygodzie. Ale zmiany nie mogą zachodzić w trakcie sezonu. To niepoważne
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

Przed nami 21 kolejka:
Mielec - Szczyrk - mecz może być ciekawy, stawiam na uczennice Smsu
Krosno - Jarosław - tylko jedna opcja, goście muszą wygrać
Gliwice - Ostrowiec - 3 pkt dla Gliwic
Wieliczka - Świecie - solna zawodzi ostatnio więc wydaje mi się że 3 pkt dla lidera, choć też nie jest w szczycie formy
Opole - Tarnów - strata seta przez gospodarzy będzie tragedia
Goscinnie
Posty: 267
Rejestracja: 5 maja 2019, o 18:09
Płeć: M

Re: Sezon2019/2020

Post autor: Goscinnie »

A patrząc na kończący się sezon zasadniczy w I lidze :
Decyzja o tym ile drużyn spada zapadnie na początku miesiąca , KSZO według mnie skazane na spadek. Jeśli pzps zmieni system to Tarnów może mieć bardzo duzy oribiem z przeskoczeniem Krosna. Oba zespoły będą tracić punkty w 21, 22 kolejce, ale w 23 już Krosno powinno wygrać z KSZO, Tarnów z Solna raczej nie,
W 24 też powinny przegrywać, w 25 kolejce Krosno pauzuje a Tarnów powinien grać z Toruniem ale bratem temu co pokazuje tabela tutaj według mojej wiedzy nie na walkowerów z Toruniem. Punkty z 2 rundy są anulowane. Więc i Tarnów wtedy pauzuje.
I tu dochodzimy do finału - w ostatniej kolejce Tarnów podejmuje Krosno. Wynik będzie ważny ? W zależności od tego jaki system zaakceptuje ostatecznie pzps.
Raczej jasna sprawa kto zagra w Play offach
Chyba że Mielec czy Gliwice coś zawala w ostatnich kolejkach a Krosno zacznie grać.
Ciekawie poukładać się mogą pary w Play off, bo o ile Świecie i Poznań nie powinny mieć problemu w awansie do półfinału, różnie może być w rywalizacji np Opola z Częstochowa lub Jarosławiem i Wieliczki z którymś z tych zespołów.
ODPOWIEDZ

Wróć do „I liga kobiet”